bij 'gered Wielerronde met vijf Australische renners Feestelijk afscheid Sjaloom-grondlegger Dick Oosterom (64) Woonpartners steekt 13 miljoen gulden in onderhoud Handtas weg uit woning Paaszangavond in de Kruiskerk Kledingdieven betrapt Autodief (32) haalt nat pak BS J tY. Jj| PAGINA I met men (Foto: Sjaloom BV). - Volgende drumband ’Cormula’s’ van te leren vi beschikbaar kreeg de eigenlijk geen harde al 26 jaar in gend naar uitzie die machines nu Waddinxveen ve reedschap elf hand- en trapr gereed gemaakt ding naar Tanzj zij de drop ou manieren hun m de wijkschool St. Jozef lanaalweg). Instrumenten i uniformen zijn op kosten inn de drumband. Ómdat er j de drumband inmiddels iel jeugdleden zijn, moeten d zal er worden in de St. ;orwijk, de Oostpolder- de Bomenwijk, de Oran- ijk en in Waddinxveen- t. De Cormula’s, opge- t op 6 novenmer 1962, <t enthousiaste meisjes af 7 jaar voor majoretten rling), tamboer, slagwer- en trompettist. De lessen op maandag, dinsdag en nsdag, telkens van 19.00- gedeelte van Waddinx- weer een huis-aan-huis cte. Voor deze geldinza- ng heeft het Waddinx- se gemeentebestuur toe- CC des Heils en derfonds van de Verenigde Naties. Gezamenlijk helpen Overal in de Derde Wereld woedt een keiharde strijd om laten gaan om et ren. Wij werken 25 scholen en 3C sen. Ook is er ei vanghuis voor jonge crimine- (zondag 30 maart) om acht uur een zangavond in de Kruiskerk (Passage). De toe gang is vrij. Behalve veel sa- ces‘. Hoewel Dick Oosterom op-en-top kweker was, voelde hij zich vooral ook handels man. Zijn huidige zoon Ber nard zal het zich als be stuurslid van Bloemenveiling Aalsmeer niet kunnen voor stellen, maar in die beginja ren was zijn vader niet voor het veilinglidmaatschap te porren. ‘Ik verhandelde alles zelf. Heerlijk was dat. Nu moet ik wel toegeven dat in middels de tijden zijn veran derd. Eigenlijk was de klant toen geen koning, maar wa ren wij dat. Dat is nu anders om en geeft ook de verhoudin gen weer, zoals het hoort'. ‘Ik vond dat wel het leukste om te doen. Zelf inkopen, ver kopen en onderhandelen over de prijs. Daarbij had ik zeker mijn grenzen. Als ik wist dat de prijs goed was en iemand wilde nog meer afdingen, dan moest hij van de tuin af. Zeven jaar geleden werd in de ontwikkeling van kwekerij Sjaloom een belangrijke stap genomen. Toen werd hij geko zen voor de opzet van een ge heel nieuwe gespecialiseerde kwekerij met een oppervlakte van 30.000 vierkante meter. Dick Oosterom: ‘We teelden WADDINXVEEN - Op Tweede Paasdag (maandag 31 maart) overtreft Waddinxveen zichzelf met 300 wiel renners die meedoen aan de vijfde editie van de ’Ronde van Waddinxveen’. Nog nooit kwamen er zoveel ren ners uit binnen- en buitenland naar het Gouwedorp. toen op verschillende locaties en zagen dat het realiseren van één groot complex de bes te toekomst kon bieden. Het maakte het mogelijk om het bedrijf helemaal in te richten voorde Yuccateelt en te ko men tot goede en efficiënte productiemethoden1. ‘Toen de kwekerij klaar was, ben ik begonnen met afbouwen. Mijn zoon Bernard kreeg de dagelijkse leiding op Sjaloom en mijn zoon Henry op Sha ron. Nu is er zelfs de tijd ge komen dat ik helemaal de finitief stop en het leek ons een goed moment om het hu welijksjubileum en dat af scheid aan elkaar te koppe len'. Hoewel er de laatste ja- ren veel veranderd is in de Nederlandse tuinbouw ziet Dick Oosterom voor veel teel ten ook op de langere termijn een goede toekomst. ‘Veel teelten zijn onder druk komen te staan en vergen daarom meer van het onder nemerschap. De goede komen dan boven drijven. Dat hoe ven niet persé de grootschali ge bedrijven te zijn. Ook zijn er kwekers die op kleine be drijven goede resultaten be halen'. ‘Ik ben er niet bang Het vignet van de Stichting Gered Gereedschap. Het internationale karakter van de lustrumkoers krijgt dit jaar op de Juliana van Stolberglaan (start en finish), Kanaalstraat, Stationsstraat, Stationsplein, Prinses Beat- rixlaan en Willem de Zwijger- laan vorm door de komst van vijf Australische renners, en kele Belgen en vermoedelijk ook weer renners uit de Balti- sche staten. In de wandelgan gen is zelfs sprake van deel name door een Mexicaan maar hierover bestaat verder geen zekerheid. In drie van de vier koersen zullen de win naars van vorig jaar hun zege verdedigen. Ronald van der Tang, vorige jaar winnaar van het zevenn plaatselijke ronden tellende Rabo-Kring- klassement, vertrekt met de oranje-witte leiderstrui van het klassement om zijn schouders. Voordat om 16.00 uur de A-amateurs (80 km) door sportwethouder Jan Hielema (CDA) worden weg geschoten, is eerst om 12.00 uur de beurt aan de dames (50 km), vertrekken om 13.30 uur de recreatierenners (50 km) en gaan om 14.30 uur de cyclosportieven op pad (50 km). In de alle categorieën zal volgens de organiserende Stichting Wielerronde Wad dinxveen, die samenwerkt met de Goudse Ren- en Tour club Excelsior, de concurren tie moordend zijn voordat rondemiss Bianca den Hertog (24) de zoenen zal kunnen uitdelen. Bij de recreatieren ners gaan 53 renners van start. Pleun Stout (Hnedrik Ido Ambacht) zal als winnaar zijn. Daarnaast zullen enkele asielzoekers een muzikale bijdrage leveren. Eén en an- van or gel en trompet en piano. Ook zal er een meditatie worden gehouden en zullen gedichten worden gedeclameerd. Aan het slot van de zang avond zal er gecollecteerd van mechanische worden voor de evangeliever- ventilatie. Dit jaar zullen bo- kondiging in het West-Afri- vendien 742 woningen aan de buitenzijde worden geschil derd. den-Holland ook woningen in Zevenhuizen-Moerkapelle. In die gemeente is een onder houdsplan in de Rozenstraat 22-56 gepland. Gevels wor den hersteld en kozijnen wor den vervangen. Het dakbe schot wordt hersteld, schoor- formeerde Kerk stenen en dakgoten worden maakt) houdt Eerste Paasdag vervangen. Tegenover een huurverhoging worden diver se geriefsverbeteringen aan geboden, zoals dubbel glas, dakisolatie, het aanbrengen menzang zal er ook koorzang van een wasmachine-aanslui- - ting en electra in de schuur. Naast deze grotere onder- houdsprojecten vinden er nog der onder begeleiding vele andere onderhoudswerk zaamheden plaats zoals bij voorbeeld vervanging van dakbedekking van schuren en entrees, vervanging van cv-ketels, vervanging van motoren van mechanische van vorig jaar de te kloppen man zijn. Henk Rehorst (Waddinxveen) en Hans van der Knaap (Moerkapelle) ver dedigen hier de regionale kansen. Bij de damescatego- rie staan 61 vrouwen aan de start. Kristel de Vries (Haar lem) hoopt op prolongatie van haar overwinning in 1996 maar zal moeten afrekenen met Corina Griep (Spijkenis- se) en Melanie Mansveld (Gasselternijveen), die bei den uit een wielerfamilie stammen en het fietsen met de paplepel kregen ingego ten. Opvallend is het gemis aan regionale favorieten bij de dames. Zoals elk jaar is de koers voor de cyclosportieven volgeboekt met 115 renners. Peter Uitendaal (winnaar 1996) ontbreekt hier. De con currentie zal er niet wakker van liggen. Kanshebbers bij de cyclospor tieven zijn Sjors van Vliet (Lopik) en Matthieu Hend riks (Krimpen aan den IJs- sel). Beiden renners reden enkele jaren geleden nog bij de amateurs en hebben nu een stapje terug gedaan. Onder de locale deelnemers vinden we Jaco v.d. Eijk (Waddinxveen), Menno van Hoven, Edwin Snabel, Bram Hunink (Boskoop) en Martin en Rene Kreder (Zevenhui zen). Ook het deelnemersveld van de A-amateurs kent een groot aantal kanshebbers tussen de 80 starters. Aller eerst natuurlijk Martin Schouten (Vlaardingen) die vorig jaar de Estlander Rizie terug wees naar een tweede voor dat op korte termijn een massale verhuizing naar lan den als Spanje en Portugal ontstaat. Belangrijker is om hier de kwaliteit van het on dernemerschap te verhogen1. ‘Zo heb ik het zelf altijd es sentieel gevonden op te inves teren in mensen. Zorg voor een goede begeleiding en houd ze bij het bedrijf betrok ken. De ondernemer kan het niet alleen. Samen moetje de klus klaren'. De komende ja ren krijgt Dick Oosterom meer tijd voor andere zaken, maar zal hij de ontwikkelin gen van Sjaloom en Sharon met veel belangstelling vol gen. ‘De kwekerijen gaan na drukkelijker samenwerken en hebben zich ontwikkeld tot marktgerichte organisa ties. Daar ben ik trots op. Het betekent immers dat ze niet stil blijven staan, maar zich verder ontwikkelen en inspe len op de veranderde omstan digheden'. ‘Ik neem afscheid en vier van mijn kinderen zetten de bedrijven voort. Bang voor verveling ben ik niet. We hebben sinds enige tijd een huisje in Spanje met een grote tuin en daar kan ik me heerlijk uitleven". ik niet meer naar school hoef de en dat was een heerlijk moment. Ik was niet zo’n type voor de schoolbanken1, ver klaart hij. ‘Vervolgens ben ik bij mijn vader in de tuin gaan werken. Die had een groen tenkwekerij. Ook huurde ik samen met mijn broer Wim een hoekje land. Daar gingen we toen groenteplanten telen. Die brachten we zelf aan de man en dat ging heel goed1. ‘Na vier jaar bij mijn vader te hebben gewerkt, heb ik twee jaar op de markt gestaan. Daar heb ik veel van geleerd. Daarna kwam de diensttijd, heb ik ook nog even bij mijn broer gewerkt en ben op mijn 23e jaar uiteindelijk voor me zelf begonnen'. ‘Ik leende drieduizend gulden van mijn vader en kon daardoor doen wat ik vanaf mijn 14e jaar al tijd had gewild: tuinder wor den'. In die beginjaren teelde Dick Oosterom groenten. Op een gegeven moment stapte hij over op bloeiende potplan ten en 20 jaar geleden kwa men de eerste Draceana’s en Yucca’s op het bedrijf. De vertrekkende Waddinx- veense kweker: 'Dat waren in die tijd onbekende teelten. Je kreeg die Yucca’s binnen in grote jute zakken. Het waren ook risicovolle teelten. Daar hield ik echter wel van. Op de een of andere manier trok me dat'. ‘Je betaalde in die tijd ruim vijf gulden voor een stammetje en dat was veel geld. Het was echter mijn fi losofie om al het geld dat we verdienden te investeren in het bedrijf. Of door bij te bou wen of door er plantmateriaal voor te kopen. Uiteindelijk bleek die omschakeling naar planten als Yucca’s een suc- worden vernieuwd. De gehele buitenzijde wordt geschilderd en aan de voorzijde zal bij de entree een luifel worden ge plaatst. Ook de Nicolaas Beetslaan 162-240 zal opge knapt worden. In de centrale hal worden nieuwè vloerte gels gelegd en een andere wandafwerking aangebracht. De liftdeuren, de kozijnen en het houtwerk in de centrale hal worden geschilderd. Ko zijnen worden gerepareerd en vervolgens worden de buiten zijde van de woningen en de balkon- en galerijhekken ge schilderd. De bergingsdeuren zullen door zwaardere deuren met cilindersloten worden ver vangen. In de woningen zal een mechanisch ventilatie systeem worden gemaakt en worden rioolleidingen ver vangen. Waar nodig worden kranen en sanitair vervan gen. Behalve in Waddinxveen beheert Woonpartners Mid- DDINXVEEN - Woens dag 19 maart is in de avondu ren tussen half acht en half tien ingebroken in een wo ning aan de Da Costaweg. De daders drongen via de achter zijde de woning binnen en stalen een handtas en school tas met de nodige waardevol le inhoud. WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk (Vrijge- 368.00981 van de Cormula’s j de Rabobank Waddinx- ;en. Inlichtingen: 0182- Gereedschap wil met duurza- voetbal de me hulp en samenwerking or ganisaties van kansarmen daaraan wat veranderen. Begin deze maand was het al weer vier maanden geleden dat vanuit Waddinxveen kis ten met gereedschap werden verstuurd voor de vrouwen van El Salvador. Inmiddels werd de werkplaats van de De vertrekkende directeur Dick Oosterom (64) van de door hem opgerichte Waddinxveense kwekerijen Sjaloom en Sharon. en naaimachines Het grootse familiefeest wordt gehouden in de Goudse Schouwburg. Daar wordt vol gende week donderdag van 19.00 tot 20.30 uur een recep tie gehouden, gevolgd door een particulier concert. Voor het eerst zal dan in het complex aan de Boelekade de door Pieter Stolk gedirigeer de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- lans’ optreden met het jeugd koor uit Waddinxveen. Tot de andere medewerken den behoren Jan Mulder (or gel), André van Vliet (vleu gel), Han Kapaan (hobo) en Riet den Hertog (sopraan). Als grondlegger wist Dick Oosterom zijn bedrijven Sja loom en Sharon uit te bouwen tot gespecialiseerde leveran ciers van onder meer de ka merplanten Yucca, Beaucar- nea, Kentia en Draceana. De huidige teeltoppervlakte be slaat 70.000 vierkante meter.' Sharon en Sjaloom (winnaar van de eerste Waddinxveense Ondernemersprijs) zijn ge vestigde namen. In de bloe misterij sector gelden zij als de specialisten op het gebied van kamerplanten met een Midden-Amerikaanse oor sprong. Op de bedrijven wor den geavanceerde technieken toegepast en gelden hoge kwaliteitsnormen. De basis voor de huidige re putatie werd gelegd door Dick Oosterom. De inmiddels 64-jarige ondernemer startte 40 jaar geleden op bescheiden wijze met 500 roe plat koude grond-groenten en wist dat gestaag uit te breiden naar de 70.000 vierkante meter van nu. Voor Dick Oosterom be gon het allemaal op 27 febru ari 1947. ‘Dat was de dag dat WADDINXVEEN - Woon partners Midden-Holland, de aan de Mercuriusweg geves tigde beheersstichting van de woningbouwverenigingen SWW, Waddinxveen en Beter Wonen (Zevenhuizen), heeft voor dit jaar 13 miljoen gul den uitgetrokken voor het on derhoud aan de woningen die zij in haar beheer heeft. Een groot deel van dit grote bedrag wordt besteed aan di verse grotere onderhoudspro- jecten. Zo wordt dezer dagen in de Zeeheldenbuurt (Trompstraat en Kromme Es se) met het treffen van diver se isolatiemaatregelen aann de woningen. Hierbij gaat het om isolatie van het dak, plaatsing van dubbel glas en gevelisolatie. Voor deze isola tiemaatregelen zal aan de be woners een beperkte huur verhoging worden doorbere kend. Daarnaast zullen kozijnen worden vervangen en wordt de buitenzijde in WADDINXVEEN - Bij een nachtelijke controle van een rijdende personenauto had- kaanse land Benin. Na afloop is er gelegenheid om een kop je koffie te drinken. te. Om een nader onderzoek in te stellen verzochten zij toch de bestuurder naar het bureau aan de Mozartlaan te rijden. Na enige tijd bedacht werk verzet met het Leger bestuurder zich blijkbaar, des Heils en Unicef, het kin- schrijft: ‘Wij reed hard weg en vluchtte daarna lopend een weiland in. In eerste instantie kon de man niet meer gevonden wor den. Doch een uurtje of wat later, toen de extra politiewa gens en de takelwagen verd wenen waren, trof men op het fietspad de drijfnatte ver dachte aan. Hij had al die tijd in een sloot gelegen. De auto bleek die nacht ontvreemd te zijn vanaf het Floriserf. De verdachte, een 32-jarige inwoner uit Alphen aan den Rijn, werd na een warme douche ingesloten. een andere kleurstelling ge schilderd. De woningen zul len met name door de stu- claag op de gevels een heel ander aanzien krijgen. Een ander onderhoudsproject in dezelfde wijk is de flat aan de Henegouwerweg. Voor de be woners is een belangrijke verbetering het afsluitbaar maken van de centrale hal. De toegangsdeur van de cen trale hal kan door de bewoner via een huistelefoon geopend worden. Verder worden de bergings deuren vervangen door zwaardere deuren en voor zien van cilindersloten. Woonpartners Midden-Hol land verwacht met deze maatregelen bezoek van on gewenst publiek tegen te gaan. In de woningen zal een me chanisch ventilatiesysteem gemaakt worden en worden rioolleidingen vervangen. Waar nodig zullen keukens plek. Dit jaar zal hij moeten afrekenen met Wilfried Bas- tiaanse (Hoogerheide) die vo rig jaar goed was voor zo’n vijftien overwinningen en Ro nald v.d. Tang, winnaar Ra- bo-Kringklassement 1996. Daarnaast staan kleppers aan de start als Rob Sienders (criteriumkoning uit Zwijnd- recht), Cees Slingerland (Ber gambacht) en Ton Zwirs (Hoofddorp). De enige locale renner is Edwin Hofstee (Boskoop). Bij de amateurs zullen de Australiërs Dean Jones, David Walton, Scott Farley, Scott McRay en Brent Jenkins aan de start verschij nen. Dean Jones wist vorig de Schipholklassieker rond de Haarlemmermeer op zijn naam te zetten. Brent Jenkins is in zijn land nationaal junior kampioen mountainbiken, terwijl Scott McRay als snelle sprinter te boek staat. Naast de koersen is er weer gezorgd voor een gezellig randprogramma met een braderie en een ruilbeurs voor de kinderen. De muzika le omlijsting wordt verzorgd door pretkapel ’De Uitbla- zers’. Tijdens de amateur- koers zal de trekking plaats vinden van de prijsvraag uit de Rondekrant waar een reis- cheque ter waarde van f 1000,- en diverse andere prij zen mee te winnen zijn. De vijfde Ronde van Waddinx veen wordt gehouden op ini tiatief van de Stichting Wie lerronde Waddinxveen, dat in 1993 voortkwam uit het toen malige Wielercomité Wad dinxveen. In het stichtingsbe stuur hebben zitting Hans Moons (voorzitter), Piet Kloet (secretaris), Piet Versluis (penningmeester), Gerard Hazebroek, Wim Rip en Rien Asscheman. len, die met proefverlof zijn De Trompstraat in de Zeeheldenbuurt voor en na onderhoudswerkzaamheden. Bij een aantal huizen aan de linkerzijde om door ons begeleid te wor- van deze woonerfstraat is al eerder onderhoud gepleegd. De nieuwe studaag geeft de huizen een aeheel ander aanzien, den en een vak te leren'. De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereed schap is gevestigd in de voor malige Groen van Prinsterer- school, Tollenslaan 163, woensdag van 9.00-13.00 uur. Informatie kan 0182-614772 bellen. Voor de vijfde maal wordt op Tweede Paasdag in het Gouwedorp de 'Ronde van Waddinx veen' gehouden. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). den wantrouwende politie- werkgroep in het Gouwedorp mensen eigenlijk geen harde weer volgestouwd met kisten bewijzen dat er iets niet klop- gereedschap en naaimachi- met informatie nes voor verzending naar Ac- straatkinderen, era (Ghana). In Ghana wordt foto’s en een brief door de Katholieke Actie voor Jos van Dinthei Straatkinderen (CAS) veel komstig uit Vegl rompstraat m de zeeheldenbuurt voor en na onderhoudswerkzaamheden. Bij een aantal deze woonerfstraat is al eerder onderhoud gepleegd. De nieuwe studaag geert de huizen een geheel ander aanziên. (Foto: Woonpartners Midden-Holland - Henk Snaterse). WOENSDAG 26 MAART 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - In het winkelcentrum de Passage pakten een man en een vrouw kleding van een rek aan de buitenzijde van de winkel, deden de spullen in een tas en liepen weg. Door alert re ageren van een onbekend ge- WADDINXVEEN - De we bleven getuige ging een me- Stichting Gered Gereedsc dewerker van het bedrijf ach- Tollenslaan gereedschap ter het duo aan. Hiervan voor ontwikkelingsnroiec geschrokken lieten ze de kle ding vallen en vluchtten weg in een personenauto. Het kenteken van de auto is be- te overleven. Vooral jongeren kend zodat er volgens de poli- zijn vaak kansloos en worden tie een goede kans is de da- ‘drop outs genoemd.1 Gered ders te achterhalen. WADDINXVEEN - Het is donderdag 3 april dubbel feest voor Waddinxveense Spanjaard Dick Oosterom (64). Op die dag viert hij met zijn vrouw Nel hun 40-jarig huwe lijksfeest en neemt hij ook definitief afscheid van de door hem opgerichte kwekerijen ’Sjaloom’ en ’Sharon’ aan de Abraham Kroesweg. van L l over de 1 k" r i

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 25