K 1 BON VOOR OPGAVE 'Revelation' in Waddinxveen Avond in AF-centrum over locale gehandicaptenzorg j Voorgevormde r vijvers met natuurlijke j Koninginnedag 18e Kindermond E. Koren doet mee aan 'Art Expo '97' Rijn |n Go l> zoek naar tc Gratis compost met x*m.„twaD’: bon uit Weekblad BON VOOR OPGAVE I i KINDERMARKT 1997 f r •‘rlP’ Gouden legpenning voor D. Oosterom 'Maskerade' in 'Swanla' NBPV over werk Stichting Gemiva Trektochtdienst Ontmoetingskerk Zilveren penning voor A. Roos Info-avond gastouders T' Inbraken in woningen en bedrijven Koffie-ochtend in Zevenhuizen Innerlijke genezing bij Open Cirkel J W lij! GroenRijk De Bosrand Prinsenschouw 1 - 2394 CX Alphen a/d Rijn Tel. (0172) 475 299, fax (0172) 495 251 0182)6324:43 I I ZZZZZ? PAGINA 21 WOENSDAG 9 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 5 Het complex van j>ot plan tenkweker ij 'Sjaloom BV' aan de Abraham Kroesweg in Waddinx- veen. (Foto: Archief Sjallom). De beroemde zang- en muziekgroep 'Revelation' uit Oekraïne. Gtoen7ij< i omlopende oeverzones 1 'O <0 MÉ Vijver 5005 Zuurstofplanten Prims Vijver 5000 Lengte 130cm, breedte 90cm, diepte 40cm,- inhoud 150 liter. I o I 1 in de plaats - I Naam- i U vindt ons achter BP-tankstation Kerk Zanen Niet alleen in een bloemen- border, maar ook in het gazon of in de moestuin, en zelfs door de potgrond van kamer planten. De grond wordt hier door luchtiger en rijker aan voedingsstoffen voor de plan ten die er groeien. afval dat de inwoners van Waddinxveen en de andere Nu het lente is gaan veel mensen weer aan de slag in (Ook voor- en achternaam van de andere kinderen invullen). (Het rondje goed zwart ken). en ondernemerschap ook de eerste Waddinxveense On dernemersprijs in de wacht wist te slepen, is in septem- ’Revelation’, zodat ze de mo gelijkheid hebben om voor de kinderen uit hun eigen land iets te kunnen betekenen. Gastheer op deze avond is de bekende zendingspredikant Sipke van der Land. De toegang is gratis. Ook is er een pauze met koffie en krij- haar tol, vooral onder de kin deren. ’Zending over Gren- gen de bezoekers gelegenheid de cd ’Voices of Ukraine’ van ’Revelation’ te kopen. Aan het eind van het Waddinxveense concert is er een collecte voor ’de kinderen van Tsjernobyl’ en ontvangen de bezoekers een klein aandenken aan de ze mooie avond. Wie geen ei gen vervoer heeft kan bellen met telefoonnummer 0182- 615486. c WADDINXVEEN - Zondag middag 13 april om half twee wordt er weer een gerefor meerde ’trektochtdienst’ ge houden in de Ontmoetings kerk (Groensvoorde). Aan deze dienst wordt mede werking verleend door diver se muzikale en creatieve ge meenteleden. Het thema is ’Afhaken of inhaken (meelo pen of weglopen)’. De leiding van de trektochtdienst is in handen van de Waddinxveen se gefeformeerde predikant ds. P.A.C. Bongers. Na afloop van deze dienst bestaat de ge legenheid onder het genot van een consumptie wat na te praten. Meer dan vijfhonderd kunst werken zijn te bekijken en te koop op ’Art Expo 97’ evene ment voor beeldende kunst, welk evenement in de hoofd stad wordt gehouden van don derdag 17 tot en met zondag 20 april. Bij de kunstwerken in Am sterdam zijn alle stijlen verte genwoordigd: van een tradi tioneel jachttafreel tot en met een abstracte kleurexpositie. Naast de meer bekende schil - dersvormen van olieverf en aquarel zijn er ook minder voor de hand liggende tech nieken te zien, zoals grafiek en zijde. Aan de hand van de gevraagde verkoopprijzen zijn de kunstwerken overzichtelijk ingedeeld in de drie catego- riën aankomend, gevorderd en professioneel. Wie zelf het kunstenaarsbloed voelt stro men, vindt op ’Art Expo 97’ al le mogelijke kunstenaarsma- teriaïen zoals verf, penselen, papier en lijsten. Voor het eerst besteedt ’Art Expo 97’ ook in beperkte mate aan dacht aan klei en keramiek. In het ’Art Expo Theater’ wor den iedere beursdag doorlo pend demonstraties gegeven. Ook worden elders op de beursvloer workshops gege ven. Alle teken- en schilder technieken komen hierbij aan bod. Daarbij is er voor ieder wat wils, van beginnende hob byisten tot professionele kun stenaars. Op de eerste dag - donderdag 17 april - is ’Art Expo 97’ geopend van 12.00- 22.00 uur. De andere dagen, vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 april, zijn de deu ren open van 10.00-17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ15,- per persoon. Houders van Pas 65, kinderen tot 12 gemeenten in de regio’s Mid- den-Holland en Rijnstreek in hun groene mini-containers hebben aangeboden aan de vuilophaaldienst. Het uitdelen van compost is dan ook bedoeld als beloning voor alle mensen die hun steentje hebben bijgedragen aan het milieu door hun ‘groen1 afval te scheiden van het overige huisvuil. Daardoor hoeft er minder vuil te worden verbrand en het ‘groen1 afval kan als com post in eigen tuin, plantsoe nen en dergelijke weer een nuttige functie vervullen. Zaterdag 12 april kan men tussen 09.00 en 12.00 uur te recht op het evenemententer rein aan de Dreef-Sniepweg. Daartoe dient men de bon uit te knippen in de gemeenteru- briek van dit Weekblad voor Wadddinxveen staat. Voor iedere meegenomen bon wordt een zak compost uitge reikt, zolang de voorraad strekt. Om zoveel mogelijk mensen aan bod te laten ko men mogen maximaal vier zakken (met dus vier binnen) per persoon worden afge haald. Wie nog vragen heeft kan de gemeente bellen en vragen naar L. Ettema (tel. 0182- 624730) of mevrouw L. Adolf (tel. 0182-624758). laiSi 2 <5 m meen, is van harte welkom. Consulent Th. Lubbe van het Provinciaal Samenwerkings orgaan Gehandicaptenbelid (PSG) geeft een inleiding over kwaliteit en voorzieningen voor mensen met een handi cap. Directeur M.A. Kossen van de afdeling Maatschappelijke WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen houdt op Koninginnedag (woensdag 30 april) voor de 18e keer een kindermarkt op het parkeerterrein van de Beuken hof. De opbrengsten van deze jaarlijkse kindermarkt, netto meestal zo’n 10.000 gulden, worden beheerd door de ’Stichting Kinderhulpaktie Waddinxveen’. dinxveen (PGW) houdt dinsdagavond 15 april om acht uur een gratis toegankelijke informatieavond over de Waddinxveense gehandicaptenzorg in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). WADDINXVEEN/GOUDA - Vorige week donderdagavond 3 april heeft D. Oosterom, oprichter van de potplanten kwekerijen Sjaloom BV en Sharon BV aan de Abraham Kroes weg in Waddinxveen, de gouden legpenning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ontvangen. compost ter beschikking te stellen. De compost is gemaakt van dag 7 mei met de gebruikelij- het groente- en fruit- en tuin- ke fietstocht worden afgeslo ten worden. de weg naar genezing wijzen. Iedereen die voor dit interes sante onderwerp belangstel- werkingsbedrijf (GVB) in Al ling heeft is van harte wel- twaalf uur tegen inlevering van een in dit Weekblad voor Waddinxveen gepubliceerde bon zolang de voor raad strekt een gratis zak compost afhalen op het even- mententerrein aan de Dreef-Sniepweg. ZEVENHUIZEN - De heer A. Roos, chef werkplaats van Visser Techniek te Zevenhui zen, heeft zaterdag de zilve ren legpenning met bijbeho rende oorkonde van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land ontvangen. De KvK-legpenning, die is verfraaid met de beeltenis van de omeinse handelsgod Mercurius, werd in het res taurant ‘De Strandgaper' (Oud-Verlaat) uitgereikt door bestuurslid C. Wiggers van de Goudse Kamer. De heer Roos ontving de leg penning uit waardering voor zijn trouwe bijdrage aan de regionale economie. Hij trad op 29 maart 1971 in dienst van Visser Zn. Vanaf jno- vember 1989 tot juli 1994 was hij werkzaam bij Jan Visser Staalbouw en vanaf juli 1994 tot 28 maart 1997 bij Visser Techniek. jaar en groepen van minimaal 20 personen betalen ƒ12,50 per persoon. V ber 1955 zijn eenmansbedrijf begonnen. Dit bedrijf hééft rond 1980 de naam ‘Kwekerij Sjaloom' gekregen. Rond 1988 is de eenmans zaak een BV geworden. In 1995 werd dit bedrijf een houdstermaatschappij en is er een ‘nieuwe' potplanten kwekerij ’Sharon BV’ opge richt. Beide potplantenkwekerijen wordt nu geleid door de zoons Bernard en Henry. Hun vader Dick Oosterom, die nu een actieve periode bij de potplantenkwekerijen heeft afgesloten, is nog steeds aandeelhouder van de houd stermaatschappij ’Oosterom BV\ Het bedrijf is begonnen in Gouda en sinds 1960 ver huisd naar Waddinxveen, waar het tot nu toe nog steeds is gevestigd. De eervolle KvK-legpenning, die is verfraaid met de beelte nis van de Romeinse handels god Mercurius, kreeg de Waddinxvener uitgereikt door oud-lid H. Zuur van de Goudse Kamer tijdens een re ceptie in de Goudse Schouw burg. Dick Oosterom ontving de legpenning ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstver band en om daarmee de waardering uit te drukken voor de wijze waarop hij zich heeft ingezet voor het bedrijf en zo de ontwikkeling van de regionale economie mede heeft bevorderd. kwam men binnen. De buit is onbekend. Donderdagavond werd ingebroken in een wo ning aan de Mercuriusweg. Men had een ruitje ingeslagen maar was niet binnen geweest. Vermoedelijk is men afge schrikt door het alarm. Vrij dagochtend omstreeks vier uur werd gepoogd in te breken bij een bedrijf aan de Oranjelaan. Er werd een steen door een ruit gegooid. MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt op woensdagavond 16 april om acht uur haar maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis ’Swanla’ in Zevenhuizen. De Waddinxveense toneelgezel schap ’Maskerade’ brengt dan het toneelstuk ’Het spook van Canterville’ van Oscar Wilde. Introducees zijn welkom te gen betaling van ƒ7,50. ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 17 april van half tien tot elf uur wordt in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen een koffie-ochtend gehouden in het kader van Vrouwen bouwen aan Gods Konink rijk’, een initiatief van vrou wen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhui zen en Moerkapelle. Ineke van Dok-Mak, christelijk psy chologe uit Aerdenhout, komt lan g om te spreken over het thema ’Conflicthantering en het omgaan met kritiek’. Tij dens de ochtend is er kinder opvang aanwezig. Hoekvijver. Lengte 155cm, 5 breedte 125cm, diepte 35cm, inhoud 260 liter. 3 voor ^50 Door deze stichting van de Lions worden schenkingen gedaan aan de organisatie van SOS-Kinderdorpen voor bijvoorbeeld het bouwen van een school of het slaan van waterputten in de Derde We reld. De Waddinxveense stichting heeft bovendien de adoptie op zich genomen van tien kinde ren in India, Bangladesh, Pe ru, Kenya, Suriname en Gu atemala plus nog van dorps gemeenschappen in India en Egypte. Voor de jongeren is de jaar lijkse kindermarkt op Ko ninginnedag altijd weer een gezellige en vooral lucratieve morgen waar zij veel van hun eigen spullen kunnen verko pen. Als zij dat willen kunnen zij natuurlijk ook hun ’winst’ of een gedeelte daarvan afstaan voor het goede doel. Iedereen die meer wil weten over de gehandicaptenzorg in het Gouwedorp, zoals de Wet Voorzieningen Gehandicap ten (WVG), het Centraal Meldpunt Zorg (CMZ), de bij- die altijd tegen zéér aantrek kelijke prijzen worden aange boden, zullen naar verwach ting weer veel kopers lokken. In de Oranje-kraam worden natuurlijk weer de door de dames zelf vervaardigde Ko- ninginnedag-strikjes ver kocht. Bij het traditionele rad van avontuur zijn ook dit jaar weer heel aantrekkelijke prij zen te winnen. Om het geheel nog een extra feestelijk tintje te geven zul len de Cormula’s weer door het Gouwedorp trekken om daarna op de kindermarkt nog wat vrolijke muziek ten gehore te brengen. Waddinxveense jongens en meisjes die aan de kinder markt willen meedoen kun nen de bon op deze pagina uitknippen, invullen en afge ven op één van de genoemde adressen. De jongelui mogen ook samen met een paar andere kinde ren komen. Voor een groepje hoeft dan maar één strookje te worden ingeleverd. De Lions Club Waddinxveen verzoekt iedereen die aan de kindermarkt wil meedoen zich uiterlijk woensdag 23 april op te geven. Zij krijgen zo spoedig moge lijk daarna een brief waarin verdere gegevens over de kin dermarkt komen te staan. v WADDINXVEEN - Waddinxvener E. Koren is met twee schilderijen vertegenwoordigd op het evenement voor beeldende kunst ’Art Expo 97’ in de Amsterdamse RAI. WADDINXVEEN - Aan de Sterrenlaan werd vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een in aanbouwzijnde woning. Met grof geweld werd een raam opengebroken. De buit bestond uit een ver warmingsketel. Donderdag avond werd ingebroken in een woning aan het Noordeinde. Door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde van woning «■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I- WADDINXVEEN - De be roemde zang- en muziek groep ’Revelation’ uit Oekrai- zen’ ondersteunt de leden van ne is dinsdagavond 15 april om acht uur te zien en te ho ren in de Waddinxveense Ontmoetingskerk (Groens voorde). De zeven leden van dit gezel schap zijn zeer begaafde mu sici. Bij vorige optredens in West-Europa veroverden ze het publiek met hun enthou siasme en door hun uitstra ling. Ze bespelen heel bijzon dere instrumenten zoals de balaluka en treden op in prachtige, kleurrijke kleder dracht. Op uitnodiging van de ’Stich ting Zending over Grenzen’ te Almere en de hervormde Im- manuëlkerkgemeente en de Gereformeerde Kerk zullen zij dit speciale optreden ver zorgen, één van de 21 concer ten in ons land. De leden van ’Revelation’ wil len zich met deze optredens inzetten voor de kinderen van hun land, de kinderen van Tsjernobyl. Elke dag weer eist de nucleai re ramp, die hier ruim tien jaar geleden plaatsvond, nog - Apotheek D.C. van Doom, Prins Bernhardlaan 65,Wad- I dinxveen. - J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, I De Waddinxveense jubilaris, Waddinxveen. I die met zijn visie en pionier- - J.J.L. Knijff, Brugweg 34, Waddinxveen. Zoals ieder jaar bemannen de Lions en hun partners zelf ook diverse kramen met etenswaren, koffie, pannen koeken en diverse snacks, vis, noten en specerijen. Daarnaast zijn er kramen met kleding, boeken en aller hande spullen die ieder jaar weer veel aandacht trekken. Ook de zeer uitgebreide sor tering planten en struiken, WADDINXVEEN - Op de dinsdagavond 15 april om acht uur op de derde verdie ping in zorgcentrum Sou- burgh (Prins Bernhardlaan) te houden afdelingsavond van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen staat Gemiva centraal. Gemiva - GEestelijk Minder VAliden - (tegenwoordig spreekt men van verstande lijk gehandicapten) is een stichting die in Zuid-Holland en in Amsterdam een groot aantal voorzieningen voor mensen met een verstandige of meervoudige handicaps be heert. Nico v.d. Schoor zal op de avond in Waddinxveen een beeld schetsen van Gemiva en een lezing houden over de functies wonen, dagbesteding en thuiszorg. In Waddinx veen beschikt de stichting over het logeerhuis ’De Waal- schut’ en het recent geopende activiteitencentrum op het bedrijvenpark Coenecoop. WADDINXVEEN - De ’Stich ting Gastouderproject Wad dinxveen en omstreken’ houdt dinsdagavond 15 april van acht uur tot kwart voor tien in het eigen kantoor in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer een informatie-avond voor nieu we gastouders. Bij het Gastouderproject mel den zich regelmatig nieuwe gastouders aan. Zij reageren meestal op advertenties. Voordat mensen besluiten om werkelijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het beslist nuttig om eens te horen wat er allemaal komt kijken bij het gastouder- schap. Op de informatie-avond wordt bijvoorbeeld gesproken over het werken in eigen huis en de relatie met de vraagou- der(s), maar ook over prakti sche zaken als belasting en de kindveilige inrichting van het huis. Tevens is er een er varen gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Zij die geïnteresseerd zijn en deze avond willen bij wonen wordt verzocht dit van te voren even telefonisch te melden. Het telefoonnummer van het Gastouderproject is 0182-619591. WADDINXVEEN - Het Platform Gehandicapten Wad- Ontwikkeling en Dienstverle ning (MOD) in het gemeente huis en R.A.C. Vunderink, coördinator Wet Voorzienin gen Gehandicapten, geven in formatie over de gehandicap- .tenzorg in Waddinxveen. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie met de inleiders en het stellen van vragen aan de uitgenodigde Waddinx veense politici. niréumleeftijd 15 Leeftijd: O Ik kom alleen HET RIJKE TUINLEVEN zondere bijstand voor mensen met een handicap of chro nisch zieken en het gehandi captenbeleid in het alge- Schaakskooi (Nesse) door de WADDINXVEEN - Zoals bericht kunnen Waddinxve- hervormde ontmoetingskring ners komende zaterdagmorgen 12 april van negen tot De Open Cirkel de laatste avond van dit seizoen gehou den. Op deze avond zal ds. H.G. de Graaff uit Maarssen een inleiding houden over in nerlijke genezing. In de ziel van een mens kan tijdens zijn leven, vroeg of laat, veel pijn hun tuin. Dat is een goed mo- of eenzaamheid binnenge- ment om compost door de drongen zijn. Om de opgekr- grond te mengen, opte gevoelens de baas te kunnen, is innerlijke gene zing nodig. Door professione le hulp in te roepen kunnen gevoelens van wrok, verbitte ring en minderwaardigheid weggenomen worden. Ds. De Graaff zal zoeken naar woorden in de bijbel die De gemeente Waddinxveen en Stercompost BV van het Gemeenschappelijk Vuilver- phen aan den Rijn willen een kom. Het programma begint handje helpen door gratis mét het zingen van enkele liederen. Het seizoen zal zaterdagmid- I INSCHRIJFFORMULIER voor de Kindermarkt op Koninginnedag 1997 (woensdag 30 april van 10.00- I 12.00 uur) van de Lions Club Waddinxveen op het parkeerterrein Beukenhof. ma- I Zo spoedig mogelijk dit in- I schrijfformulier - UITERLIJK woensdag 23 april 1997 - inle veren bij: Koninginnedag 1997 (woensdag 30 april van 10.00- parkeerterrein Beukenhof. Ik doe graag mee aan de kin- I dermarkt: jt tï 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21