Nieuwe postzegels steunen ouderenwerk Voorverkoop bij WV Discussie-avond over Groene Hart /oor een goed ijsblokje is techniek en vakkennis nodig Nieuw alarmnummer 1-1-2 sinds 1 maart Aanleg Nil en nieuwe brug Vorst hinderde export boom kwekerijproducten 'M/i/ maken alles en iedereen koud 3 Opbrengst kinder kledingbeurs Klaverjassen voor Brazilië m JTLh PAGINA 27 9' i mooiste’, vinden ze eenparig. Vader (Aie) en zoen (Marco) Vurens bij de splinternieuwe en geheel naar eigen wens ontwikkelde verpakkingsmachine. (Foto: A. Fioole) f> a schuil, een Boskoper van ge boorte. Samen met zijn zoon Marco vormt hij de directie van het bedrijf. doet, ze luchtdicht afsluit en in dozen verpakt. Zo kan 1800 kilo in een uur worden verwerkt. En dat alles in een Dat moest anders kunnen. De fabrikage van ijs is nu een volautomatisch proces. Vijf- eisende hulpverlening alleen nog via 1-1-2. Personen die via het oude nummer politie, brandweer of ambulance wil- In maart 1995 verscheen dat Harrison-plan; de kern ervan komt neer op het beeld van een zon met stralenkransen. Een ring van natuur bakent het Groene Hart af van de Randstad. Vanuit die ring lo- BOSKOOP - De WV heeft in de voorverkoop onder andere kaarten voor Beachpop op 12 juli in Renesse. Dynamo Open Air op 16 mei op vlieg basis Eindhoven. De Kast op 6 juni in Heeren- veen. Rock Torhout en Rock Werchter in juni in België. Annie de musical van 12 t/m 29 november in Den Haag. Az-Yel op 28 april in Ahoy, Rotterdam. Joe, de musical’ van 20 augustus t/m 23 no vember in Carré, Amster dam. Miss Saigon in het Cir custheater Scheveningen. Li- Door de vorst viel de Neder landse export van boomkwe- Js on ;(1 si )W ib A »v| O Ül id A n| 1 H m S3 9V rn gelijking met 1995/96. de uitvoer naar Duitsland en Frankrijk bleef vrijwel sta biel. zweden is dit seizoen goed in de markt voor boom kwekerijproducten uit Ne derland. Tot februari kwam de uit voerwaarde uit op bijna ze ven miljoen gulden tegen nog geen vier miljoen in 1995/96. Buiten de Europese Unie zijn de Verenigde Staten en Zwitserland de belangrijkste klanten, naar beide landen liep de uitvoer dit seizoen tot februari licht terug in verge lijking met vorig j aar. Daarentegen nam de export naar Ecuador toe met vijfen vijftig procent tot bijna zes miljoen gulden, ook Polen en Tsjechië nemen steeds meer Nederlandse boomkwekerij producten af. Tot en met januari werden groeipercentages genoteerd van boven de twintig procent voor beide landen. antwoordapparaat naar 1-1-2 doorverwezen. Op 1 maart 1998 zal het oude nummer definitief buiten werking ge steld worden. Om het nieuwe nummer zo snel mogelijk bekend te ma- kert Arie lachend. De mogelijkheid om de capa citeit uit te kunnen breiden zou op korte termijn wel eens nodig kunnen zijn want de vraag neemt nog steeds toe. Arie verbaast zich er over hoe zelfs tijdens de strenge win ter de vraag nauwelijks af nam. Steeds meer ondernemingen zien het gemak en ook parti culieren komen inslaan. Het beetje het hele land doorge zworven en leerde alles over koeltechniek wat er te leren viel. Logisch dus dat hij voor zich zelf wilde beginnen. Tn 1980 was dat’, vertelt Vurens. ’Eerst in een ruimte ergens in Boskoop, later een loods aan de Zuidkade in Waddinxveen. aanknopingspunten om een aanzet te geven tot de ont wikkeling van een duurzaam interprovinciaal streekplan voor het Groene Hart. Met de bedoeling dat ’eens en voor altijd’ het nu nog vaak grijze halve de vervanging van het oude nummer door het nieu we 1-1-2 verandert er voor in woners van Nederland overi gens niets. De organisatie van de alarmcentrales blijft op de bewezen goede wijze werken en ook de hulpverle ning blijft hetzelfde. Wie in Nederland 1-1-2 op roept, komt ’binnen’ bij één van de 21 regionale alarm centrales van 1-1-2. De mel der vertelt in welke gemeente en van wie er hulp gewenst is: brandweer, politie of am bulancedienst. Vervolgens wordt het gesprek doorverbonden met de meld kamer van de gewenste hulp dienst. Wie met een mobiele telefoon 1-1-2 belt, komt bin nen bij de 1-1-2 centrale van het Korps Landelijke Politie diensten in Driebergen. Ver der verloopt alles hetzelfde als bij overige alarmcentra les. Voor doven en slechthoren den is 1-1-2 bereikbaar via de tekst(beeld)telefoon. Ook wat betreft de kosten blijft met de invoering van het nieuwe nummer alles bij het oude: 20 cent overdag, 10 cent ’s avonds en gratis vanuit een telefooncel. Het buiten werking stellen van het oude nummer zal in fases geschieden. Het oude Heideroosjes, Golden Ear ring. Pinkpop van 17 t/m 19 mei in Landgraaf. Karin Bloemen Late Night van 7 lijk en actief in het leven te staan, zijn er tal van organi saties die hen daarin steu nen. Zoals wijkcentra die re creatieve en educatieve acti viteiten organiseren of waar gezamenlijk gegeten kan worden. Of steunpunten voor man- telzorgers om de verzorgen de van een zieke partner zo veel mogelijk te ondersteu nen. Met de opbrengst van de ouderenpostzegels kun nen deze en nog vele andere goede initiatieven verwezen lijkt worden. Ouderenpostzegels zijn post zegels die gewoon te gebrui ken zijn. Van de bijslag die u bovenop de frankeerwaarde betaalt, worden projecten voor ouderen gefinancieerd. De verkoop van de ouderen postzegels wordt jaarlijks georganiseerd door meer dan 250 plaatselijke afdelin gen, waarbij ruim 6.000 vrij willigers zijn aangesloten. Naast de zegels verkopen de vrijwilligers ook wenskaar ten. Een deel van de netto-op- brengst van deze wenskaar ten mag de afdeling zelf be steden aan een project voor ouderen in de eigen omge ving. Zo worden gelden die bijeen gebracht zijn door de eigen gemeenschap ook daar weer besteed. De plaatselij ke afdeling Boskoop heeft Marco die tien jaar oude ruimtes plus vijfendertig. Bij zulke enorme temperatuur verschillen moet het lichaam flink aanpassen. Ongezond kan het volgens Arie en Mar co echter niet zijn want ver kouden zijn ze nooit. Gewoon een kwestie van afharden. Uitzendkrachten mogen een nu een contsante stroom per fecte ijsblokjes onder optima- omstandigheden. Dan volgt een bacterievrij trans port naar de machines die de Vanaf 1 maart tot 1 septem ber 1997 zijn daarom de hulp diensten zowel via 1-1-2 als via 06-11 te bereiken. Vanaf september 1997 loopt spoed- ontwikkeling te geven door de Culturele Raad Zuid-Hol- land opdracht te geven te zoe ken naar een instantie die ge acht moest worden een to- len oproepen worden met een taalvisie te kunnen geven op de toekomst van het Groene partij pleit dan ook voor een Hart. Hierbij viel de keuze op de Harrison Studio uit Cali- fornië, een kunstenaarscol lectief dat sinds 1971 talloze landschappelijke concepten heeft weten om te zetten in ken bij de Nederlandse bevol- uitvoerbare plannen, king heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken een grootschalige multi-mediale voorlichtingscampagne opge zet. De campagne is in maart van start gegaan en heeft als the ma: ’1-1-2 daar red je levens pen diverse stroken als stra- mee’. Doelstelling van de lenkransen, die een schei- campagne is om in korte tijd dingszone vormen tussen de voor het alarmnummer een bekendheid van maar liefst 97 procent te realiseren. Iedereen die meer wil weten over de invoering van 1-1-2 kan een brochure ophalen bij de postkantoren en bibliothe ken of aanvragen bij Post bus 51. is het geheid over. ’Bij die la ge temperaturen blijft er BOSKOOP - De driedaagse kinderkledingbeurs die begin deze maand is gehouden in De Schakel ten behoeve van het bouwfonds van de Chris telijke Gereformeerde kerk, heeft bijna 947 gulden opge bracht. Komend najaar wordt opnieuw een kinderkleding beurs gehouden voor het bouwfonds. Er kan dan ook tweedehands speelgoed ingeleverd worden. Tweederde deel van de ver kochte goederen is voor de aanbieder. Hierdoor kwam de totale uitvoerwaarde dit seizoen tot februari twee procent ho ger uit dan in 1995/96. Voor de jaarwisseling was de groei echter nog 7 procent, zo blijkt uit cijfers van het Productschap Tuinbouw. Duitsland, Engeland en Frankrijk zijn de belangrijk ste afnemers van de boom kwekerijproducten uit ons land. Meer dan zestig procent van de totale export gaat naar deze landen. Dit seizoen loopt vooral de uitvoer naar Engeland goed. Tot en met januari ging er voor ruim 55 miljoen gulden de Noordzee over, een toena me van tien procent in ver- Holland, Noord-Holland Utrecht en overstijgt daar mee het belang van een enke le provincie. Daarom kan vol gens Groen Links/De Groe nen de voorliggende problematiek van het Groene Hart niet door iedere provin cie apart worden opgelost. De 1 - integrerend interprovinciaal beleid. De nota kan daartoe een aanzet geven. HAZERSWOUDE - Pastoor Lau van de Parochie van de Heilige Engelbewaarders in Hazerswoude-dorp gaat in ju ni weer naar Jequitinhonha in Brazilië, de plaats waar hij voorheen als missionaris werkzaam was. De mensen die voorheen op grote boerderijen woonden zijn verdreven en wonen nu in krottenwijken bij de ste den. De pastoor probeert, via een kleine groep Braziliaanse zusters, deze mensen te on dersteunen bij het bouwen van kleine huisjes. Om dit project financieel te onder steunen wordt een klaverjas- avond gehouden. Op vrijdag avond 25 april zal in Het Dorpshuis aan de Pieter de Hooghstraat 3 in Hazerswou de-dorp een klaverjasavond met verloting worden georga niseerd. Het doel van de avond is het bij elkaar brengen van vol-, doende geld voor een paar huisjes. Kosten voor de bouw van één huisje bedragen 3.500 gulden. U kunt zich tot en met 18 april opgeven voor het kaarten. De inleg is 10 gulden per persoon, hiervoor kunt u meekaarten en krijgt u koffie en een hapje aange boden. Het wordt erg op prijs gesteld als u een klein (of groot) prijsje meeneemt. Uw kennissen, vrienden en fami lie zijn uiteraard ook van har te welkom. Opgeven kan tele fonisch bij: Sjaak Kooter, te lefoon 589527, Kees Jacobs, 589540 en Antoon Jacobs, 589409. Het Nederlande alarmnum mer 06-11 veróvijnt. Met in gang van 1 mart-1997 is het vervangen dor een nieuw nummer: 1-1-2 De invoering van dit nieuwenummer is on derdeel van eei operatie die ertoe moet leitier dat op den duur in heel Eunpa één en hetzelfde alarmnummer ope rationeel zal zijn. Sinds 1990 is er iiNederland één landelijk tffifoonnum- mer voor hulp in poedeisen- de situaties. Met c invoering van dat nummeiwerd ook een landelijk naverk van alarmcentrales indienst ge nomen. Dankzij het netwrk en het landelijk nummerijn brand weer, politie en mbulance- dienst beduidend beter be reikbaar geworde Dit is een kwestie van leensbelang, juist op die mo.enten dat snelle hulpverleng noodza kelijk is. Hoe nuttig ee landelijk nummer is, blijk ook uit de cijfers. Het oui nummer werd per jaar cgeveer vijf miljoen maal gefld. Globaal gesproken zijn r van elke dertien melding* negen voor de politie, drie v>r de ambu lancedienst en én voor de brandweer. Bij le afhande ling van 1-1-2 ojèepen wordt bijzondere aanecht gegeven Vanaf dinsdag 15 april zijn de nieuwe ouderenpostze gels weer te koop. En na tuurlijk hebben ze, evenals de afgelopen vier jaar, een thema dat inspeelt op datge ne wat leeft binnen het Ou derenwerk. Het thema van 1997 is ’Ouderen en beeld vorming1. Want het beeld dat velen van ouderen heb ben is niet altijd juist en vaak vrij negatief. Ouderen zijn passief, afwachtend, vaak afhankelijk van ande ren en zij kunnen niets zin vols meer bijdragen aan het dagelijks leven. Maar ouderen staan niet passief langs de zijlijn. En dat willen zij ook niet. Een rol vervullen in de maat schappij, erbij horen. Con tact hebben met leeftijdge noten om ervaringen uit te wisselen en elkaar te hel pen. Maar ook omgaan met jongere generaties. Dat is wat ouderen willen, net als iedereen. Echter, het is helaas niet voor iedereen vanzelfspre kend. Veel ouderen krijgen bijvoorbeeld te maken met ziekte of met overlijden van de partner, de validiteit neemt af, waardoor men meer afhankelijk is van an deren. Allemaal zaken die het niet altijd even makke lijk maken. Om ouderen te helpen zo zelfstandig moge- aan het spoedeisende karak ter. Door de manier waarop de alarmcentrales zijn geor ganiseerd, kan er gegaran deerd worden dat niemand een antwoordapparaat aan de lijn krijgt of ’er niet door heen komt’. Als het extreem druk is, kan het hooguit iets langer duren voordat er wordt opgenomen. De ver vanging van het huidige alarmnummer door het Euro pese alarmnummer 1-1-2, volgt de behoefte in Europees verband om spoedeisende hulpverlening via een zelfde nummer beschikbaar te stel len. Op den duur zal er - waar dan ook in de Europese Unie- één en hetzelfde alarmnummer voor politie, brandweer en ambulance operationeel zijn. Het alarmnummer 1-1-2 is dus niet alleen het nieuwe Nederlandse alarmnummer, maar het is de bedoeling dat het in de toekomst ook werke lijk het enige nummer zal zijn dat alle inwoners van Europa hoeven te kennen voor hulp in spoedeisende situaties. Daarmee wordt een snellere en effectievere hulpverlening verzekerd. Voor iedereen in Europa. Met ingang van 1 maart 1997 is in Nederland het nieuwe nummer 1-1-2 operationeel geworden. Be steden van de Randstad. Hierdoor wordt voorkomen dat de steden van het Groene Hart aaneen groeien en de Randstad één grote steen klomp wordt. Voor de statenfractie van Groen Links/De Groenen bood deze visie voldoende WOENSAG 9 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN dit jaar gekozen voor ’de vie ring van de dag van de oude ren' op 1 oktober mogelijk te maken. De ouderenpostzegels en wenskaarten van het Fonds Zomerpostzegels zijn vanaf dinsdag 15 april te koop. De speciaal hiervoor ingerichte stand vindt u van 15 tot en met 18 april in het postkan toor aan de Overslag en van 21 tot en met 25 april bij Al bert Heijn aan de Koningin neweg. U kunt de ouderenpostze gels en wenskaarten ook aanschaffen middels een fol der met bestelformulier. De ze kunt u opvragen bij onze plaatselijke afdeling, de heer A.J.J. de Lange, Laag Boskoop 76, telefoon 214793. Jaarlijks wordt meer dan drie miljoen gulden aan ruim 250 projecten voor ou deren besteed. Het Fonds Zomerpostzegels ontwikkelt deze projecten niet zelf, maar ondersteunt initiatie ven van derden. Het Fonds is onder andere verantwoor delijk voor de jaarlijkse ver- koopactie en de promotie daarvan en verdeelt de op brengst. Aanvragen voor subsidie kunnen worden ingediend bij het landelijk bureau van het Fonds Zomerpostzegels, Postbus 11, 3980 CA Bun- nik, telefoon 030-6567774. de expansiedrift van de grote steden. Een en ander heeft geresulteerd in de notitie ’Het Groene Hart nu of nooit’. In de bewuste nota wordt ge- kronkel in de provinciale steld dat de ’zachte’ krachten van natuur en landschap bij na altijd moeten inleveren voor de ’harde’ economische krachten. Met name geldt dat voor het Groene Hart, waar het inwonertal, inclusief de alarmnummer is dermate in- van de grootste problemen in Randstad, in vijftg jaar met geburgerd dat er voor een de discussie was, en is, het maar liefst 110 procent is toe- overgangsperiode is gekozen, gebrek aan een duidelijke genomen. Het Groene Hart is identiteit van de groene long gelegen in de provincies Zuid- van de Randstad. Holland, Noord-Holland en De provincie Zuid-Holland besloot een impuls aan de De gespecialiseerde Arie Vu rens I koelappara tuur en air co’s aan al lerlei bedrij- tien ijsmachines produceren ven en instellingen, ontwikkelde speciale appara- le tuur voor ziekenhuizen en rijkswaterstaat. ’Het is het mooiste vak dat er is’, zegt hij geestdriftig. ’Er zit alles in aan techniek. Kijk een ver warming is vrij simpel, maar koelen is veelomvattender.’ Kort nadat Vurens z’n eigen bescheiden (’wandelen doen bedrijf had kwam hij via een we wel in het Gouwebos’) neef, die werkte bij de KLM catering, in gesprek over de levering van ijsblokjes. De KLM catering had zelf pro blemen met de productie. Vu- de ijscellen is het gemeen kaar vriezen is natuurlijk wel rens stuurde een offerte voor koud, ’s zomers is vooral de een specialisme, maar zo ver- de levering van duizend kilo afvoer van warme lucht wel schrikkelijk moeilijk is dat per week, maar de KLM vond eens een probleem. In de koe- nou ook weer niet. De tech- de prijs te hoog. Het contract le ruimtes is het dan twintig niek daaromheen, dat is het ging niet door. In 1990 dook graden onder nul, in andere zoon offerte uit een la op, liet er nog eens wat rekenwerk op los en kwam tot de conclusie dat er wel degelijk muziek in zat. Ook vader Arie zag dat in en er werden contacten gelegd met een paar horecabedrijven wat leidde tot de levering van paar dagen snotteren, daarna Arie Vurens werkte vanaf 200 kilo per week. Vanaf die is het geheid over. ’Bij die la- 1962 bij een ander koelbedrijf tijd ging het ijselijk snel. Ca in Boskoop, heeft daarna zo’n teringbedrijven gingen bellen geen bacterie in leven’, verze- en de eerste leveranties ge beurden met een aanhanger. Al snel was er personeel no dig toen de vraag maar bleef toenemen. Niet lang daarna besloten Arie en Marco dat er geme chaniseerd moest worden. Er werd teveel tijd besteed aan het vullen van zakken en ver- Sinds 1990 zitten we hier op pakken, het ITC.’ ’s Zomers stond een volwaar- dige koelinstallateur z’n da- leverde gen te verdoen met inpakken, bedrijf wil zich dan ook meer op deze markt gaan richten. Hoe gaat dat: je organiseert een tuinfeest, de koelkast staat vol met salades en vlees voor de barbecue, hoe hou je dan het bier koud? Eenvou dig. Een ton of een flinke bak met wat water, een paar zak ken ijsblokken er in en daarin blokjes in plastic zakken blijft het bier urenlang koel. Maar ondanks het succes van de ijsblokjes blijft Advuco toch een koeltechnisch be drijf. Vader en zoon vinden dat technische aspect veel te we wel in het Gouwebos') mooi en het gaf hen boven ruimte. dien de mogelijkheid veel Het ziet er overzichtelijk uit voor het eigen bedrijf te be en het is zelfs nog mogelijk de denken en ontwikkelen. TJs- capaciteit te verdubbelen. In blokjes maken die niet aan el- de ijscellen is het gemeen koud, ’s zomers is vooral de afvoer van warme lucht wel eens een probleem. In de koe- werkzaamheden bij het knooppunt Gouwsluis, de aanleg van een fietstunnel onder de Oostkanaalweg en het aanbrengen van ge luidsschermen aan weers zijden van het wegvak tus sen de kruisingen Gouw sluis en Oranje Nassaubrug. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden zal het verkeer overlast ondervin den door stremming van baanvakken, wegomleggin- gen en beperking in het ge bruik van rijstroken. Ge probeerd wordt de overlast zoveel mogelijk te beper ken. Medio 1998 moet het pro ject gerealiseerd zijn. De diverse reconstructies wor den gefaseerd uitgevoerd. Langs de weg komen infor matieborden te staan. Om de bereikbaarheid van het gebied Gouwsluis te verbeteren zal ook een ex tra rijstrook op de Boskoop- seweg worden aange bracht. De nieuwe Oranje Nas saubrug wordt ten opzichte van de huidige Rijnbrug aanzienlijk verbreed. De oude brug telt twee rij stroken, de nieuwe brug krijgt er vijf waarvan twee stadinwaarts en drie in uit- waartse richting. Boven dien komt er een tweerich- tingsfietspad, dat door een nog te bouwen fietstunnel onder de Oostkanaalweg verbonden wordt met het fietspad langs de oostzijde van de Oostkanaalweg en met de Kortsteekterweg. BOSKOO) - Wanneer u deze zomer per vliegtuig com fortabel raar uw vakantiebestemming reist en tijdens de vluchtjen gekoeld drankje gebruikt, is het gegaran deerd zeler dat de tinkelende ijsblokjes in het glas uit Boskoop ;omen. Om precis te zijn uit het be drijf Advuo VOF, sinds 1990 te vindenjp het Internation al Trade Centre. Wie echter zoekt naa een pront bedrijfs pand kont bedrogen uit. Het is een becheider unit in een groter coiplex bedrijfsgebou wen en ok de kantine wijkt niet veel if van let gemiddel de loomkvekerijbedrijf. Maar d<ze senijn bedriegt want wii vercter komt stuit op een sucesville combinatie van hoojwaa’dige techniek en goed oidenemerschap. De Domiii - <en gedeponeerd handelsnet - ’ijscubes’ van Advuco lebfen de laatste ja- ren een gnte vlucht geno men. Ze w<r- den in grote hoeveelheden geleverd aan cateringbe drijven en ho- reca-ketens in de hele Bemlux en daar buiten, luatvaartmaat- schappijen als KLM en Transavia en ng een reeks grote afnemers, naar ook ve le kleintjes in d wijde regio waaronder cafs, restau rants en organjatoren van grote evenemento waar men één en ander kud wil hou den. Advuco is op ditaoment goed voor de product! van twintig tot dertig ton s per week, een spectaculaë ontwikke ling voor een berijfje in koel techniek dat zetien jaar ge leden het lexnslicht zag. Achter de naar Advuco gaat de naam Ad Lrie) Vurens ve in Zundert van 2 t/m 10 mei in de superfeesttent in Zundert met o.a. Frans Bou wer, Gerard Joling, Dik Hout, kerijproducten tegen in ja nuari van dit jaar. In totaal werd in deze maand voor 25 miljoen gul den uitgevoerd tegen 42 mil- t/m 10 mei, 22 en 23 mei in joen in afgelopen jaar. De kiene Komedie, Amster dam, aanvang 24.00 uur. Openingstijden WV op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00- 12.00 en 13.30-16.30 uur, za terdag 10.00-13.00 uur. Zon dag gesloten. Tel. 214644. BOSKOOP - De nota ’Het Groene Hart nu of nooit’ is onderwerp van een informa tieavond die Groen Links or ganiseert op woensdag 16 april in centrum De Brug (Kerkplein). Aanvang 20.00 uur. De nota gebied van het Groene Hart is een aanzet tot een duur- wordt gedefinieerd en dat dit zaam interprovinciaal streek- ook wordt vastgelegd. Waar- plan voor het Groene Hart, mee wordt voorkomen dat De avond wordt geleid door een waardevol ecologisch en ir. Jan D. Dorrepaal uit Ze- cultuurhistorisch gebied de- venhuizen, die als adviseur finitief wordt opgeofferd aan aan het opstellen van de nota heeft gewerkt. Voor Groen links neemt deel Steven van Schuppen, eindredacteur van de nota. Over het Groene Hart wordt de laatste j aren in toenemende mate gediscus sieerd. De stuurgroep ’Groe ne Hart’, bestaande uit de drie betrokken ministeries en de drie randstadprovincies, concludeerde in 1992 dat één van de grootste problemen in de discussie was, en ALPHEN - Nadat afgelo pen weekeinde de tijdelijke weg N207, bij het nieuwe aquaduct onder de Gouwe, weer is rechtgetrokken die- nen zich nieuwe ontwikke lingen aan. Op 16 april zul len de hoofdingenieur-di- récteur H. Schroten van Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, gedeputeer de T. Jansen van de provin cie Zuid-Holland en burge meester N.P.M. Schoof van Alphen a.d. Rijn het startsein geven voor de bouw van de Oranje Nas saubrug, de verbreding van de Oranje Nassausingel en de reconstructie van de kruising van de Oostka naalweg (N207) met de Kortsteekterweg. Deze werkzaamheden pas sen in de verbetering van de infrastructuur rond Al phen. De aanleg van de Nil en het Alphen-Aqua- I duet zijn in volle gang. De drie betrokken partijen hebben voor het totale pro ject een samenwerkings verband afgesloten en een informatiecentrum inge richt. De werkzaamheden die nu van start gaan hebben be- j trekking op de reconstruc tie van het kruispunt Oost kanaalweg (N207)-Kort- I steekterweg, de bouw van de Oranje Nassaubrug en het uitvoeren van grond-, riolerings- en verhardings- werken voor de reconstruc tie van de Oranje Nassau singel en Paltrokmolen. In een latere fase volgen nog S. - 31 ifn ■3b 31 -E nj ■h rf ‘3 S3 'b 3D *o»»i - L s

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27