Promotie zwemploeg van 'Gouwestaete' Heren van 'Gouwestaete1 pakken kostbare punten Bedriifs- volleybal- toernooi van Be Fair Opstapcursus tennisjeugd Waddinxveen Dames van Flyers strijdend ten onder Volleybalsters vechten tegen degradatiegevaar Hockeyers verliezen Koppositie voor Korbis-korfbal B. Jansen stevige koploper bij WSV Verlies voor tafeltennissers Alblas 1 sterker dan Alblas II Natte start Korbis-jeugd Laatste plek Waddinxveen Coopertesten bij Antilope Kaartavond Gouwe Rijders Jan Kersbergen eenzaam hoog PAGINA 31 WOENSDAG 9 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete-waterpolo de laatste thuiswedstrij den van het seizoen. Heren 1 won met 9-8 van Alliance (Zaandam). Heren 2 kon het niet bolwerken tegen Kei ler Keukens DONK 2 (Gouda) en verloor met 6-4. Dames 2 wist eenvoudig te winnen van DJK-ZAR (Amsterdam) met 6-0. stand op 8-4 en er leek geen vuiltje meer in de lucht. In de laatste periode kreeg Alliance meer grip op de wed- tenier Niek de Leeuw zorgde voor de winnende goal. Hij tekende 9-7 aan en de steeg. Halverwege deze perio de was de stand bijna gelijk (8-7) en kregen de heren het WADDINXVEEN - De laatste ronde van de landelijke zwemcompetitie bracht geen wijziging in de stand zo dat het Waddinxveense Gouwestaete met Nautilus (Dordrecht) en DSZ (Den Haag) promoveren naar de hoogste afdeling. WADDINXVEEN - In één van de beste wedstrijden van het seizoen verloor het eerste damesteam van Flyers- basketbal van Jumpers. Ook heren 1 verloor van Goba. Winst was er voor jongens-adspiranten en voor de ben jamins. Meisjes-kadetten 1 redde het niet tegen Oegst- geest. eerste jaar bij de senioren, liet B. David duidelijk zijn ty te benutten. Kansen werden aan beide liance mocht nog een keer scoren, maar met een 9-8 J_ 1 zich verzekerd van handha ving in de eerste klasse. Een uitstekend resultaat voor de ploeg van Anton Heiden. Heren 2 had theoretisch een kleine kans om niet te degra deren. Het sleutelduel was de wed strijd tegen Keiler Keukens in poule A zowel Alblas 1 als Unigro 10 punten. Door een beter puntentotaal eindigde Alblas 1 op de eerste plaats en Unigro op de tweede. In poule B behaalde Alblas 2 met 12 punten de eerste plaats en werd Multihouse met 10 punten tweede. In de finale speelde dus Alblas 1 te gen Alblas 2. Na een spannende en voor het publiek leuke wedstrijd werd Alblas 1 eerste. Op het andere veld streden Unigro en Multihouse tegen elkaar voor de derde en vierde plaats. Unigro toonde zich het sterkste. Vanavond (woensdag 9 april) strijden tussen zeven en elf uur de minder ervaren mix- teams tegen elkaar. Woens dag 16 april komen ook min der ervaren mixteams in het veld en de onervaren heren teams. WADDINXVEEN - Mede door het door schorsing ontbreken van Paul den Dekker en Gert-Jan van Delft hebben de hockeyers van Waddinxveen in IJs- selstein verloren met 4-0. In de eerste helft was Waddinxveen duidelijk de betere ploeg, maar door het missen van enkele kansen en het missen van een strafbal door Tinus van Eerden lieten de Wad- dinxveners steeds meer het initiatief aan de tegen partij. Na een ongelukkige eerste tegengoal was het met het goede spel helemaal ge daan. Alleen een goede keeper stond een groter verlies dan 4-0 in de weg. De wedstrijd zou voor de Waddinxveners overigens een beter resultaat opgele verd hebben, als zij zich minder met de dwalende leiding van de wedstrijd hadden bemoeid. op de tegenstander ontstond er een aardige wedstrijd, waarbij Goba het betere van het spel had. Uitslag 57-95. Topscoorder: Mike Heerkens met 19 punten. Meisjes-ka detten 1 liet het in de eerste helft afweten tegen Oegst- geest. Ruststand 12-27. De tweede helft liep het beter en kon men er aan denken de op gelopen achterstand weg te werken, maar dit bleek toch iets te veel gevraagd. Uitslag 37-48. Topscoorder: Judy de Mik met 10 punten. Jongens-adspiranten 1 had een heerlijke avond. Rustig erop los scorend werd een rui me overwinning behaald op Guards. Vooral Binium Da vid was op dreef en werd dan- ook topscoorder met 29 pun ten. Uitslag 83-46. De benjamins wonnen weer, al was het nu kantje boord. Alleen in de eerste twee pe riodes konden ze een stempel drukken op de wedstrijd. Ge lukkig was dit voldoende voor de winst. Uitslag 37-33. Tops coorder: Pieter van Gorkum met 24 punten. en de Haastrechtse grens rechter moest op last van de man in het zwart vervangen worden. Al snel kreeg de thuisploeg een ideale kans om op voorsprong te komen. Tim Bunnik werd in de zes tien meter onderuit gehaald, maar de Waddinxveense aan voerder Tom Plantfeber ver ging met 15-8 verloren. In de derde set, met Wilma de Jong als spelverdeelster, leek Be Fair de kansen op een ke ring in de wedstrijd te pak ken. Vooral libero Liesbeth van Wijngaarden nam het team met goed verdedigend werk op sleeptouw. De VTC-verdediging gaf zich echter niet gewonnen. De stand ging lange tijd gelijk op. Be Fair kon de concentra tie in de drukke zaal niet vasthouden. En toen VTC serverend alles uit de kast haalde werd de 15-10 in de derde set een feit. Uit de laatste drie wedstrij den moet Be Fair theoretisch nog enkele punten pakken om degradatie te ontlopen. Maar in de wedstrijden tegen twee lager geklasseerde te genstanders zou dat moeten lukken. Na het behalen van de titel in de zaalcompetitie was de eerste veldwedstrijd van Korbis meteen een belang rijke testcase. De eerste helft van de veldcompetitie had Korbis afgesloten op een gedeelde eerste plaats. Tegenstander in de eerste wedstrijd van de tweede helft van de veldcompetittie was uitgerekend medekop- loper én streekgenoot Wei devogels. De sentimenten rond deze streekderby wer den nog eens versterkt door dat Simon Trommel, de trai- ner-coach van Korbis, af komstig'is van Weidevogels. Beide ploegen hadden door de wind en regen in de be ginfase problemen met het vinden van de korf. Het eer ste doelpunt van de wed strijd werd pas in de tiende minuut gescoord door Wei devogels. Via een strafworp bracht Mark van den Brink Korbis weer op gelijke hoog te. Korbis sprong slordig met de kansen om en moest toezien hoe de Bleiswijkers uitliepen naar 1-3. Yvonne Visser zorgde er met twee doelpunten voor dat de 3-3 tussenstand op het score bord verscheen. De tegen standers uit Bleiswijk ble ven echter door het scoren van twee achtereenvolgende doelpunten tot aan de rust aan de goede kant van de score (3-5). Na de rust wer den de problemen voor Kor bis nog groter, toen de Wei devogels al vrij snel 3-6 lie ten aantekenen. In de tweede helft vertoonde het spel van Korbis een opgaan- f Coach Paul van Yperen start te met de zes speelsters Mar cella Bos, Annemarie de Rooij, Sjanet van Tol, Antoi nette Wijker, Jacqueline v.d. Ruit en spelverdeelster Wil ma de Jong. De net getrouw de Anneke Marck-Verwoerd was afwezig. Na een 2-0 achterstand ser veerde Annemarie de Rooij naar een 4-2 voorsprong. Daarna stokte het weer. De aanval liep niet lekker. Een dubbele wissel pakte goed uit. Een achterstand van vier punten werd beetje bij beetje ingelopen. De eerste set ging echter wel naar de Woerden- se dames (15-13). In de tweede en derde set deed de verdediging van Woerden goed werk. Be Fair liet af en toe goede aanvallen zien, maar VTC haalde veel van de grond. De tweede set scoren te komen. Remko Overdam (2) en Cees Boon- WADDINXVEEN - De jeugd van Korbis-korfbal speelt weer op het veld. De competi tie begon met regen, zodat een groot deel moest worden afgelast. BI begon goed door in Bleiswijk met 7-8 te win nen van Weidevogels. B2 verloor met 10-14 bij Wion en ook B3 verloor van Gemini BI (Gouda) met 6-1. Cl won net als BI van Weidevogels met 3-0. Het was het debuut voor G4, een vierde welpen team voor de snel groeiende jeugdafdeling van Korbis. Het debuut viel in het water na een verlies met 15-7 van Het Zuiden, maar er zijn vier welpenteams en daar gaat de zon bij Korbis echt wel voor schijnen. WADDINXVEEN - Aan het bedrijfsvolleybaltoemooi van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair nemen vorige week woensdag veertien on ervaren teams deel. De teams werden verdeeld in twee pou les. Alblas I in poule 1 en Al blas II in poule 2. Na spannende wedstrijden bleek dat Alblas I tegenover Alblas II in de finale zou ko men te staan. De finale werd een echte con- WADDINXVEEN - De ten nisvereniging Waddinxveen (Alberding Thijmlaan) laat de jongste jeugd van 5-7 jaar kennis maken met de tennis sport, zonder dat ze lid van de tennisvereniging hoeven te worden. De opstapcursus wordt elke winter gegeven, maar kan nu dus ook buiten op het tenni spark worden gevolgd, om de kinderen te laten proeven van de sfeer op de club. De cursus wordt gegeven door clubtrainer Frank van den Berg op woensdag van 13.00 tot 14.00 uur. Rackets zijn er in bruikleen. Kinderen die twijfelen kun nen voor een keer gratis mee doen om te zien of ze het leuk vinden. Kinderen van 8 jaar en ouder kunnen uiteraard ook te recht, maar zullen dan wel lid moeten worden. Voor nadere informatie kan men terecht bij Frank van den Berg, tel. 0182-613551. WADDINXVEEN - Waddinx- veen-voetbal, dat zondag met 2-4 verkloor van Haastrecht, doet el wekenlang verwoede pogingen om van de laatste plek in de vierde klasse af te komen. Het gezicht van werd voor een groot gedeelte bepaald door scheidsrechter; beide ploegen haalden de eindstreep met tien spelers hij de Haastrechtse keeper door de bal hoog over hem heen te lobben. In het restant van de wed strijd negeerde de scheids rechter zijn beide grensrech ters. In deze fase was Haast recht de ploeg die het hoofd het beste koel wist te houden. De bezoekers bogen de 2-1 achterstand om in een 2-4 zuimde de toegekende penal- voorsprong, terwijl Waddinx veen de geboden mogelijkhe den niet wist te benutten. aanwezige klasse tonen, door ook nu weer een overwinning te boeken, waarvan F. Ritter het slachtoffer werd. Door dit resultaat heeft de winnaar zich zelf in de subtop ge speeld. In de middenmoot puntendelingen tussen M. Moerland en A. v.d. Starre, T. Wiersma en P. van Offeren en A. Versluis en B. Loef. De ze ronde wist D.J. van Offe ren een nederlaag niet te voorkomen tegen T. Kuiper. Verder moest J. van Sandijk zijn tweede achtereenvolgen de nederlaag incasseren, zij het dat tegenstander J. Mar kus na drie en een half uur spelen en met zeer veel moei te dit resultaat wist te berei ken. In de kelder van de schaakdivisie tenslotte een verder oprukkende C. Alblas, die te sterk bleek voor H. Ver waal. U. Beerends wist L. Coevert verder onder de duim te houden. Een puntendeling was het resultaat na een spannende partij tussen T. Goor en J. Ponsioen. kanten gecreëerd en vlak voor rust kwamen de bezoe kers op voorsprong door een doelpunt van Alex de Jong. Richard de Jeu kreeg in de achtste minuut de kans en benutte deze fraai. de wedstrijd Twee minuten later deed Ri chard de Jeu het nog fraaier. Doorgebroken door de Haast rechtse defensie, verschalkte de lijn en er werd wat beter met de kansen omgespron gen. Dit resulteerde in doel punten van Mark van den Brink (schot), Ellen van den Ent (schot) en Jaco Wineke (strafworp): 6-6. Nadat Wei devogels voor 6-7 had ge zorgd, slaagde Korbis er via strafworpen van achtereen volgens Mark van den Brink en Jaco Wineke in voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong te komen (8-7). Door middel van een fraaie doorloopbal van Jaco Wine ke werd de voorsprong van de Waddinxveners vergroot tot 9-7. Kort voor het einde van de wedstrijd kwamen de Weidevogels nog wel dichterbij (9-8), maar Yvon ne Visser schoot Korbis naar de 10-8 eindstand. Door de overwinning op Weidevogels gaat Korbis nu alleen op kop met twee pun ten voorsprong op Weidevo gels. Omdat ook de num mers drie en vier van de ranglijst (Oranje Nassau en Dijkvogels) hun wedstrijd verloren deed Korbis afgelo pen weekeinde goede zaken. Met nog vijf wedstrijden te gaan is zaalkampioen Kor bis ook op het veld titelkan didaat. Het tweede team van Korbis blijft door een 11-8 zege op KOAG 4 (Krim pen aan de IJssel) in hun klasse ook koploper. Korbis 3 behaalde een ruime over winning op KOAG 5. Het vierde en vijfde team waren minder succesvol cn verlo ren van respectievelijk Nieuwerkerk 5 en NIO 5 (Rotterdam). was er een keurige 2.08.3 van Jos Kiens op de 200 m vrije slag, een verrassende tweede plaats was het gevolg. Martin Pet presteerde het zelfde op de 100 m rugslag met zijn tijd van 1.10.7. Met een felle eindsprint wist Mar tin het zilver veilig te stellen. Inge v.d. Schrier won de 200 m wisselslag bij de meisjes onder 18 jaar na een mooi ge vecht. De tijd van Inge, 2.24.6 is van nationale betekenis en uiteraard een nieuw clubre- cord. Ook op de 100 m rug slag was het goud voor Inge, die een tijd van 1.09.0 op de klok bracht. Bij de dames op de 200 m schoolslag tikte' In ge na 2.48.0 aan en haalde zo doende brons. Mark Nahon droeg zijn steentje bij door derde te worden op de 100 m schoolslag bij de jongens on der 20 jaar met een tijd van 1.14.3. Sandra Berckenkamp deed iedereen versteld staan door haar scherpe tijd (1.08.7) op de 100 m vlinder slag bij de dames. In het se; lecte gezelschap was deze tijd WADDINXVEEN - Voor het bedrijfsvolleybaltoemooi van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair speelden vorige week woensdag 2 april de eerste bedrijven tegen elkaar. Het was de eerste van vier avonden waarop diverse be drijven en instellingen zullen strijden om de eerste plaats binnen hun poule. Alle we- strijden worden gespeeld in de sportzaal Groenswaard (Wingerd). Het bedrijfsvolleybaltoemooi is opgezet door Be Fair. Van wege het succes van vorig jaar konden de teams ook dit jaar weer inschrijven voor verschillende niveaus. Inschrijving is mogelijk voor onervaren teams, minder er varen teams en ervaren teams. Er kan worden deelge nomen met mixteams (mini maal 2 dames) en heren teams. Welgeteld 34 bedrijven, met maar liefst 49 teams, doen dit jaar aan dit toernooi mee. De toemooicommissie is er ook dit jaar weer in geslaagd alle teams een plaats in de ge wenste poule te geven. Woensdagavond 2 april speelden de onervaren mix- teams tegen elkaar. Na span nende wedstrijden behaalde De heren moesten in hun laatste thuiswedstrijd aan treden tegen Alliance (Zaan- stoppel brachten de tussen- dam). De ploeg van trainer coach Anton Heiden moest winnen om niet te degrade ren naar de tweede klasse. Het Waddinxveense publiek strijd, waardoor de spanning had het dit keer laten afwe ten, waardoor de heren het allemaal op eigen kracht moesten doen. De heren be- toch nog benauwd, maar rou- gonnen goed aan de wed strijd. Door twee goals van Jaco de Jong en Marc Faber, was de stand na de eerste pe- wedstrijd was gespeeld. Al- riode 3-0 in het voordeel van de heren. In de tweede periode kwamen overwinning hebben de heren de heren zelfs op een 6-0 voorsprong, door wederom een doelpunt van Marc Faber en Cees Boonstoppel, maar halverwege de tweede perio de kwam Alliance langzaam terug in de wedstrijd. Dit re sulteerde in een stand hal verwege de wedstrijd van 5-2. In het begin van de derde pe- DONK 2. Er moest gewonnen riode wisten de heren nog tot worden, anders was degrada- WADDINXVEEN - Zaterdag 5 april speelde het eerste damesteam van Keukencentrum Be Fair Waddinxveen in Woerden tegen VTC 2 een matige wedstrijd die werd verloren. De Waddinxveenseen hadden tijd nodig om in de wedstrijd te komen. WADDINXVEEN - De Waddinxveense sportclub Antilope houdt weer elke derde donderdag van de maand een Coopertest. De test is deze maand don derdagavond 17 april van zeven tot negen uur op de atletiekbaan aan de Alber- dingk Thymlaan. Vanaf zeven uur wordt om de twintig minuten een se rie gestart. Iedereen kan op elk moment dus instap pen voor het doen van een Coopertest. De serie omvat totaal zes coopertesten. De laatste is in september. Een Coopertest is ideaal om de eigen conditie te tes ten. In exact 12 minuten wordt zo’n groot mogelijke afstand afgelegd. Doordat het een serie is van zes kan men de ontwikkeling in de conditie goed zien. De deelnamekosten voor de gehele serie van zes Coopertesten bedragen ƒ6,-. Een eenmalige deel name kost ƒ2,-. Rivaal H. van Woudenberg moest namelijk alle defensie ve middelen aangrijpen om de koploper niet gevaarlijk te laten worden. Verder was vo rige week donderdag opval lend dat slechts vijf spelers met de witte stukken tot een overwinning wisten te ko men. De partij van de 26e ronde betrof die tussen B. Jansen met de witte stukken en rivaal H. van Woudenberg (2). De koploper, met een flin ke voorsprong in punten op de eerste plaats, kon niets an ders dan zich aanpassen aan de zware defensieve tactiek van rivaal H. van Wouden berg. Aangezien deze tactiek tot het eind overeind bleef, restte niets anders dan een puntendeling. Opnieuw liet C. Willemen (3) zien, dat hij zelfs voor de tweede plaats een flinke kanshebber is door nu ook L. Ellers aan de zege kar te binden. Ook zeker ver meldenswaard is dat H. Stam E. Philipse op remise wist te houden. Verder is opvallend dat N. Dannis duidelijk niet te klein voor de top-10 blijkt, door nu ook W. v.d. Hoek te verslaan. In de subtop knap werk van de schakers L. v.d. Haven, A. Kardol, H. van Of feren en A. van Nieukerke die respectievelijk J. Muit, A. currentieslag tussen de colle- Prins, J. van Oort en J. v.d. ga’s van Alblas. Het ging er Heiden met lege handen ach- fanatiek aan toe, maar uit- terlieten. Als (ex eindelijk bleek dat Alblas I jeugdlid)speler, nu voor het tegen Alblas II opgewassen was. De laatste toeroooiavond ko men de ‘cracks’ aan bod. Bij de mixteains zullen 6 teams tegen elkaar strijden. De be ker zal dan verdedigd worden door het team van machinefa briek J. v.d. Berg Waddinx veen BV. Bij de heren gebeurt dat ook in een poule van zes teams, waaronder het herenteam van Be Fair’s hoofdsponsor Keukencentrum Waddinx veen. In deze poule zal de wisselbeker worden verde digd door Multihouse. Naast Keukencentrum Wad dinxveen wordt dit toernooi gesponsord door bar-petit- restaurant De Point, Deka Sportprijzen, Stad Rotterdam Verzekeringen, Volvo-dealer Hooftman BV, advies-con- structiebureau Smit, RTW- radio en het Weekblad voor Waddinxveen. Met de bijdragen van de sponsors en een deel van het inschrijfgeld wordt het Be Fair-volleybal mogelijk ge maakt extra aandacht aan de jeugd te besteden. Zo zijn vorig seizoen vijf mini teams naar een volleybal- weekeinde in Papendal ge weest om daar deel te nemen aan een groot internationaal jeugdvollleybaltoernooi. goed voor zilver. Miranda Boer liet op de 200 m school slag bij de dames een zilveren tijd van 2.47.0 noteren. Bij de heren ging Jan Willem v.d. Hoek op de 200 m vrije slag lang met de snelle jon gens mee, maar moest hij het in de eindsprint afleggen. Met een tijd van 1.59.0 werd het toch een verdienstelijke derde plaats. Op de estafette- nummers was er weer succes voor Gouwestaete. De méisjes onder 16 jaar wonnen de 4x50 vrij in de scherpe tijd van 1.57.5. Eva Idelenburg, Wilke v.d. Valk, Michelle Nahon en Kim Middendorp lieten de concurrentie kansloos. Het laatste nummer, de 10x50 m vrije slag estafette gemengd, bracht de toeschouwers op de banken. DSZ en Gouwestae te zwommen vrijwel de hele race naast elkaar aan de kop en pas in de laatste meters moest Gouwestaete zich ge wonnen geven. Kim Middendorp, Joost Krommenhoek, Wilke v.d. Valk, Jos Kiens, Inge v.d. Schrier, Marcel Zijderhand, Sandra Berckenkamp, Mark Nahon, Miranda Boer en Jan Willem v.d. Hoek hadden een tijd van 4.34.7 nodig voor het traject van 500 meter. WADDINXVEEN - In de re gio West-competitie is het eerste team van Kwiek-tafel- tennis er niet in geslaagd haar zegereeks van de laatste paar weken voort te zetten. Tegen Tablo-1 (Heeijans- dam) werd er weliswaar niet verloren, maar moesten de Waddinxveners genoegen ne men met een gelijkspel. Éven leek het erop dat Kwiek zou winnen toen het met 4-2 voorstond, maar door neder lagen van Cees Vos en Wim van Wageningen werd het toch weer 4-4. Vervolgens kwam Kwiek nog op voorsprong door een over winning, en tevens zijn enige, van Wim van Wageningen, maar toen verloor Ronald Verboon zijn enige wedstrijd van die avond waardoor de eindstand van 5-5 op het sco rebord verscheen. Kwiek-2, dat uitkomt in de tweede klasse, is nog volop in de race voor het kampioen schap. Dat bewees het door het Goudse Vriendenschaar 8 eenvoudig met 9-1 aan de kant te zetten. Kwiek kwam in deze wed strijd nog met 1-0 achter door een nederlaag van Jacques Brand, maar daarna wonnen Jacques, Paul van der Hart en Rob Kappe al hun singles. Kwiek-3 verloor van het Goudse Ilac-4. Ilac kwam al snel op een 5-0 voorsprong waarna Kwiek nog even op veerde en het terugkwam tot 5-3. Daarna werden de vol gende twee singles verloren waardoor de einduitslag van 7-3 een feit was. Leon Bouw man won twee partijen, Mar tin Loef één en was er voor Addy de Wit geen winst. Bij de junioren bewees Kwiek-1 dat het in de lande lijke competitie goed mee kan draaien in de top van het klassement door weer te win nen en wel met 7-3 van HTC- 3 uit Hoofddorp. Chris de Kogel en John van Spengen speelden erg sterk en wonnen al hun singles en gezamenlijk pakten ze ook het dubbelspel. Kim Boer- mans kwam niet tot winst. Kwiek-2, dat degradatie al bijna niet meer kan ontlopen, verloor met 3-7 van TTVN (Nieuwkoop). Tjeerd Koop (2) en Martijn (1) zorgden voor de punten. Kwiek-3, dat in volle strijd met Ilac is voor het kam pioenschap, moest in Ilac haar meerdere erkennen. Er werd in deze topper met 3-7 verloren, waarbij Mark Vink, Zhao May Yang en Waiting Mak ieder één single wisten te winnen. Ondanks deze ne derlaag blijft Kwiek in de race voor het kampioenschap. Ook verlies was er voor Kwiek-4. Het verloor met 8-2 van Vriendenschaar-6. Ten slotte verloor Kwiek-5 nipt van Ilac-3 met 6-4. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft met een thuisoverwinning in de streekderby tegen medekop- loper Weidevogels (Bleiswijk) de eerste plaats weer voor zich opgeëist in de derde klasse van de dis- trictscompetitie. De hervatting van de veldcompeti tie werd met een 10-8 zege beklonken. WADDINXVEEN - De Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders houdt donderdagavond 10 april om acht uur weer een kaartavond in hotel-café- restaurant De Unie (Kerk- weg-Oost). Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereni ging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er een prijsuit reiking met leuke prijzen. tie onvermijdelijk. De heren openden redelijk, Marcel Rompes bracht de stand na de eerste periode op 1-2. In de tweede periode liep de Gouwenaren eenvoudig uit naar een 1-4 voorsprong en leek de wedstrijd gespeeld. Maar Keiler Keukens DONK wist in de derde periode niet tot scoren te komen en gaf Gouwestaete de kans om te rug te krabbelen. Marco Kraak bracht zijn ploeg op een 2-4 achterstand in de der de periode. De vierde periode moest de beslissing brengen. Marcel Rompes bracht de spanning terug in de wedstrijd door 3-4 aan te tekenen. Even leek het erop dat de heren nog wat konden terugdoen, maar in de slotminuten verspeelden de heren de kansen. Alleen Rob van der Meer wist nog te scoren. Eindstand 4-6. Dames 2 wist na een kleine ’dip’, waarmee zij kansen op het kampioenschap verspeel den, de draad goed op te pak ken. De ploeg onder leiding van Adri Berckenkamp en Hellen Boering had geen kind aan DJK-ZAR. Al snel bleek dat het een een zijdige wedstrijd zou worden. Heike Koglin en Nancy van der Hoek zorgden voor een 2- 0 voorsprong na de eerste pe riode. In de tweede periode waren het Astrid Cornelissen en Erika Vlasman, die de voor sprong op 4-0 brachten. Gou westaete was echt een maatje te groot voor DJK-ZAR. In de laatste perioden waren het Helen Cornelissen en we derom Heike Koglin die de eindstand bepaalden op 6-0. De bondsteams heren 1 en 2 en dames 2 hebben hun laat ste thuiswedstrijd gespeeld en hebben alleen nog twee uitwedstrijden voor de boeg. Dames 1 was al uitgespeeld. Het was een enorme heksen ketel in het Haagse zwembad ‘De Waterthor* maar Gouwe staete, gesteund door een le gioen van supporters, gaf geen krimp en handhaafde zich prima. Kim Middendorp deed het weer uitstekend bij de meis jes onder 14 jaar met over winningen op de 100 m rug slag (1.10.1) en de 100 m vrije slag (1.02.8). Ze startte bo vendien op de 100 m rugslag bij de meisjes onder 18 jaar en haalde hier met 1.10.1 een bronzen plak weg. Bij de jon gens onder 14 jaar zwom Joost Krommenhoek met 1.10.4 een clubrecord op de 100 m vlinderslag, terwijl hij op de 100 m wisselslag met 1.11.8 ook goed werk deed. Beide prestaties werden met brons beloond. Denise Bouw meester knabbelde op de 100 m vlinderslag bij de meisjes onder 16 jaar weer iets van haar persoonlijk record af en eindigde met een tijd van 1.12.2 op de derde plaats. Bij de jongens onder 16 jaar WADDINXVEEN - In het algemeen klassement van de Waddinxveense sjoelers (Alberdink Thijmlaan) - vinden op dit moment wei- nig verschuivingen plaats. - Jan Kersbergen staat op; eenzame hoogte en Cees Kuipers is de eerstvolgen de met op de derde plaats Dick Dros. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.460, 2. Cees Kuipers 138.870, 3. Dick Dros 137.540, 4. Wim Slingerland jr 136.857, 5. j André van Gemeren 136.080, 6. Tine Valen- kamp 135.225, 7. Henk van Beek 134.510, 8. Frans Bouwmeester 134.350, 9. Dirk-Jan van Drunen 134.150, 10. Ed den Drijver 131.180, 11. Frans Bötger 130.540, 12. Bas Brouwer 130.330, 13. Guus Renesse 130.311,14. Teus Visser 130.156, 15. Trudy van Leeuwen 129.350 en 16. Erwin Pleus 127.150 punten. Klasse B: 1. Trudy van Dam 128.330, 2. Peter van Leeuwen 128.160, 3. Pas cal van Gils 128.120, 4. Bas Koppenaal 125.910 en 5. Mien Renesse 125.222 punten. Klasse C: 1. Hans Kuipers 117.000, 2. Jan Olie 116.560, 3. Sjaan Faay 116.180, 4. Marius Kersbergen 116.160 en 5. Dirk Faas 115.850 punten. Klasse D: 1. Otto Supuse- pa 109.710,2. Ronald Mey er 107.660, 3. Alex Supu- sepa 106.412, 4. M.C. Tak- tor 105.360 en 5. mevr. G. Brouwer 102.789 punten. Klasse E: 1. Freek Gelder- blom 96.700, 2. David Sin- nema 94.000, 3. Yvonne Kersbergen 90.633,4. Dick Esveldt 90.390 en 5. A. van de Horst 85.600 punten. De dames van Flyers maken een moeilijke periode door. Drie nederlagen op rij en nu een sterke tegenstander, Jumpers. Het werd één van de beste wedstrijden van het seizoen. Twee gelijkwaardige teams die elkaar bevochten met alles wat van basketbal een mooie sport maakt. Goed uitgespeelde aanvallen en steals. In de eerste helft ging het gelijk op. Geen van beide teams kon voldoende afstand nemen. Wel was Flyers steeds aan de positieve kant van de score en de ruststand was 34-31. De tweede helft ging Jumpers beter spelen en vooral de centers gingen nu het spel domineren en dat deed Flyers de das om. Langzaam maar zeker slaag de Jumpers er in de score uit te bouwen en zo leden de Waddinxveense dames weer een nederlaag (48-58). Tops coorder: Anita van Unen met 15 punten. Heren 1 kwam niét goed uit de startblokken en liep meteen al tegen een ruime achterstand op. Toen men een beetje ingesteld was WADDINXVEEN - Met nog tien ronden voor de boeg voor de interne competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV lijkt B. Jansen niet meer van de koppositie te zijn verdrijven. MHM

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 31