Nieuwe cursus 'Squash Point Gemeenten klagen over vaagheid van streekplan Leerlingen van St. Lucas inspecteren kantoor SVS Auto-inbraken Avondvierdaagse in tweede week van juni Feestelijke openbare les van Jeugdtheaterschool Stroopwafelfabrikant Rowan's jeugdsponsor u TOOS-gym wil sparen voor eigen zaal Cobrazzi Rabobank Waddinxveen Goudse Kamer op Internet Expositie Kunst Kring PAGINA 11 WOENSDAG 16 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Vijftig-plussers bij Squash Point in het sportpark 'de Sniep': gezellig en squashen. (Foto: Squash Point Waddinxveen). ontspannen voor 50-plussers blijkt een (Sniepweg) gebeurd. Wij zijn blij met de komst van onze jongste (Foto: SVS). Chipknip-betaalautomaat Het hoofdkantoor diende als calculatie-object voor de vier dejaars MBO-leerlingen. De examenkandidaten moesten gegevens verzamelen voor waarbij de vakgebieden cal culatie, kleurenleer en tech nologie aan bod kwamen. ’Je leert het heel snel. Al na een paar keer kun je een partijtje squash spelen,’ ver- De kosten zijn laag en be dragen slechts 65,- per per soon, inclusief het gebruik van rackets en ballen. Na de A. Kemps, docent technologie van het Sint Lucas, is daarom zeer benieuwd naar de kleur adviezen van zijn pupillen. In ieder geval waren alle docen ten van mening dat het ge bouw interessante en unieke aspecten bevatte voor de uit voering van de geïntegreerde opdracht. ‘Deze contouren die de pro vincie aangeeft lijken wel zoekplaatjes voor de gemeen ten die hierbinnen iets voor hun burgers kunnen realise ren of juist niet. Dit kan toch niet de bedoeling zijn van een streekplan'. Het merendeel van de ge meentelijke bezwaren betreft de beperkte mogelijkheden voor het bouwen van wonin gen en bedrijfsterreinen. De provincie wil dit tegengaan, met name omdat de meeste gemeenten in of nabij het Groene Hart liggen. WADDINXVEEN - De politie meldt in Waddinxveen weer diverse inbraken in gepar keerde auto’s. Dit gebied wil de provincie Zuid-Holland zoveel mogelijk beschermen. Een beleid dat gemeenten in principe steu nen, maar in de praktijk te streng en te rigoreus vinden. Sommige gemeenten klagen ook over de onmogelijkheid om de woningbehoefte van de eigen bevolking op te vangen. Namens duizenden aanstaande waddinxveense Chipknip(h)ouders; Vw bedrijvenadviseur van de Kerkweg Oost 161 - 2741 HC Waddinxveen Telefoonnummer (0182) 62 53 53 samenwerking met Boekie Boekie in Rotterdam. De openbare les begint om twee uur en duurt tot drie uur. Ouders, familie en be langstellenden zijn welkom. Zij kunnen tevens informatie krijgen over de plannen van de Jeugdtheaterschool voor het volgende seizoen. sponsors noodzakelijk om één en ander financieel dekkend te krijgen'. De dames-junioren van Ro- wah speelden dit weekeinde tegen Indus (Rozenburg). On danks de flitsende kleding zat het de Waddinxveensen niet mee. Winst of verlies van dit team gaat dikwijls om één doelpunt, aldus coach Hennie de Schipper. Gebrek aan afwerking bleek ondanks prima inzet het struikelblok. Met een ruststand van 2-3 en ondanks drie door Nienke Boonen gescoorde doelpunten moest Rowah met de eind stand 3-4 in Indus haar meer dere erkennen. De opdracht maakte deel uit van een excursie van de leer lingen, die een schermings- en afwerkings- technieken volgen aan het Sint Lucas. ’s Ochtends brachten de 45 leerlingen onder leiding van vier docenten een bezoek aan het Bedrijfschap Schildersbe drijf in Rijswijk. Na een lezing over het Be drijfschap, kregen de leerlin gen een rondleiding door de De kleur blauw (van het logo schildersbibliotheek en het van het Opleidingscentrum SVS), die als een rode draad Na dit succes met 50+- wordt nadere squash houdt Squash Point over de nieuwe 50+-cursus (tel. 0182-633357) vanaf half gegeven. Als het aan de provincie Zuid- Holland ligt wordt er in ieder geval niet op grote schaal ge bouwd in het Groene Hart. De Raad van State doet over ongeveer twee maanden uit spraak. In deze openbare les laten de leerlingen van de Jeugd theaterschool, in leeftijd va riërend van zeven tot twaalf jaar, zien waar ze het afgelo pen jaar mee zijn bezig ge weest. De groep heeft onder andere een éénacter ingestudeerd voor een lees-kunstproject, in WADDINXVEEN - De eerste Waddinxveense avondvier daagse over 5 of 10 kilometer, die van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni in en om het Gouwedorp wordt ge houden, begint steeds meer vorm te krijgen. Voor het evenement heeft het gemeentebestuur goedkeuring verleend, zijn de routes voor 5 en 10 km uitgezet en staan de inschrijfdata vast. ‘Deze sponsoring is hard no dig', aldus Rowah-voorzitter Kees Hoffmans. Het concept- sportbeleidsplan van de ge meente Waddinxveen spreekt immers over financiële moge lijkheden voor doelgroepbe leid en deskundigheidsbevor dering. Om dit mogelijk te maken dient er wel een goede basis te zijn. Deze basis bestaat uit mensen waarvoor sporten iets vanzelfsprekends is. Kees Hoffmans: ‘Echter, ook voor deze groep kan een ver- enigingscontributie niet on gestraft blijven stijgen. Met dalende subsidies en stijgen de huurprijzen zijn er dus Vele gemeenten noemen deze beperkingen niet uit te leg gen aan de eigen bevolking. Het is nu aan de Raad van State om uit te zoeken welke stippellijntjes en streepjes van de provinciale contouren vast besluiten zijn of juist niet. Voor veel gemeenten is het niet duidelijk waarom ze niet méér woningen mogen bou wen. Veelal begrijpen ze niet of de grenzen die de provincie aangeeft nu definitieve be sluiten omvatten of niet. Kritiek is er bijvoorbeeld van de gemeente Leerdam: ‘Stip peltjes op de streekplankaart betekenen feitelijk alleen provinciale plannen, waar streepjes staan heeft de pro vincie concrete besluiten ge nomen1. In de nacht van woensdag op donderdag werd aan de Graanakker opengebroken. De buit bestond uit een radio. In de nacht van dinsdag op woensdag werd een autoslot geforceerd. Hier werd niets weggenomen. Holland geven als afsluiting van dit seizoen op woensdag middag 23 april een openbare les in Kreater in de Kerk straat. (Foto: Frans Marks Fotografie). WADDINXVEEN - De in Gouda gevestigde Jeugd theaterschool Zuid-Holland sluit de lessen van dit schooljaar in Waddinxveen af met een feestelijke open bare les op woensdagmiddag 23 april om twee uur in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat). WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 23 april om half negen houdt TOOS-gymnastiek haar jaar lijkse ledenvergadering in het Kwiek-tafeltennisgebouw aan de J.W. Frisoweg. Op deze vergadering, met aansluitend de jaarvergade ring van de multi-sportver- eniging TOOS, zal het beleid van het afgelopen jaar en voor de komende jaren cen traal staan. Door de vermindering van de gemeentelijke subsidie en de steeds sterk stijgende zaalhu- ren zal een haalbare weg voor de toekomst moeten worden ingeslagen. Tevens wil het TOOS-be- stuur een voorstel van de Werkgroep Accommodatie TOOS (WAT) overnemen en een bedrag voor een eigen ac commodatie per jaar gaan re serveren. In verband hiermee moet een belangrijke beslissing wor den genomen over de contri butieverhoging. De vorm en de hoogte ervan zullen op de jaarvergadering worden be paald. Ook zullen op deze avond de Bontebal-beker en de Rupke- beker worden uitgereikt aan respectievelijk de turner en turnster met de beste klasse ring op landelijk niveau en de groep met de beste klassering op landelijk niveau. Bij de bestuursverkiezingen zal een nieuwe voorzitter moeten worden gekozen. Kandidatien kunnen zich tot aan de vergadering melden bij het secretariaat. squashcentrum een deel neemster van begin 50 jaar. ’Wij hebben de introductie cursus gedaan en dat is ons goed bevallen. Eerst onder- Kunst Kring. Naast tentoonstellingen orga niseren de amateur- kunstenaars ook regel matig dialezingen en museabezoeken voor bijna 100 leden en meer dan 100 vrienden en donateurs. uur, zaterdag 17 mei van 10.00-13.00 uur en zaterdag 24 mei van 10.00-16.00 uur. Plaats van inschrijving is de kantine van voetbalvereni ging Be Fair (Wamaarplant- soen). De inschrijfgelden op bovengenoemde data bedra gen ƒ5,50 per persoon in school- of verenigingsver band. Voor individuele in- schijvers komen de kosten op ƒ6,50 per persoon. De na-inschrijving op dins dag 10 juni (tussen 17.00 en 18.00 uur) is ook mogelijk, doch dan bedragen de in schrijfgelden ƒ7,50 respectie velijk ƒ8,50. Inschrijving vindt plaats door overlegging van volledig ingevulde formu leren en betaling van de startgelden. Een inschrijffor mulier zal worden opgeno men in een nog huis aan huis te verspreiden informatie- boekje. Dagelijks kan in de tweede volle week van juni worden gestart tussen 18.00 en 18.30 uur, voor zowel 5 km en 10 km. Afhankelijk van de wandelsnelheid zal de finish plaatsvinden tussen 19.00 en 20.30 uur. Voor nadere infor matie kan men zich, liefst schriftelijk, wenden tot L. Willemstein (Wilgenhorst 42), mevrouw P. van Bergen (Zuidplaslaan 542) of me vrouw M. Goudriaan (Peppel- horst 28). WADDINXVEEN - Zondag heeft de Waddinxveense handbalvereniging Rowah de nieuwe sponsor voor de komende vier jaar van haar dames-juniorenteam ge presenteerd. Stroopwafelfabrikant Jan van Meeteren Wafels BV (Moordrecht) stak het team tegelijkertijd in een nieuw trainingspak en shirt. den de leerlingen een verf- technisch advies te geven voor een onderhoudsbeurt aan het gebouw. verzamelen voor Daarbij mocht alleen gebruik een geïntegreerde opdracht, worden gemaakt van een wa- tergedragen verfsysteem. De uitwerking van de opdracht en het verslag van de excur sie voeren de leerlingen tij dens de praktijkuren op het Sint Lucas en thuis uit. opleiding be- Zowel de leerlingen als de do centen van het Sint Lucas waren zeer te spreken over het kantoorgebouw van het Opleidingscentrum SVS. De ronde vorm, de kleurencom binaties en het vele glas ge ven het gebouw volgens de bezoekers een vriendelijke uitstraling en zorgen voor een prettige werkomgeving. De dames-junioren van de Waddinxveense handbalvereni ging Rowan worden de komende vier jaar gesponsord door de Moordrechtse stroopwafelfabrikant Jan van Meeteren Wafels BV. (Foto* Rowan Henk Snaterse). Aan de Tesselschadelaan werd in de nacht van dinsdag op woensdag een autoradio ontvreemd. In de nacht van woensdag op donderdag werd een auto opengebroken aan de Havikhoek. Het slot werd geforceerd en de buit bestond uit een radio, boxen en sport tas. Leerlingen van het Sint Lucas uit Boxtel inspecteren de cen trale hal van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg. Leermiddelen-coördinator A. van de Star geeft een presen tatie van het kantoorgebouw van het Opleidingscentrum SVS in Waddinxveen. (Foto: SVS). Cobrazzi is 25 centimeter kort, 7 centimeter smal, 3 centimeter laag en weegt 300 gram DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het streekplan van de provincie Zuid-Holland is zeer omstreden. Dit bleek vo rige week donderdag bij de Raad van State in Den Haag, waar de bezwaren van veel gemeentebesturen te gen het plan zijn behandeld. Waddinxveense leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zuid- Holland geven als afsluitinr J!* --J GOUDA/WADDINXVEEN - Met de zojuist geopende In ternetsite van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is er voor ondernemers in Wad dinxveen en omgeving een nieuwe mogelijkheid ont staan om informatie van deze organisatie te betrekken. De Internetsite biedt als bij komend voordeel dat de Goudse Kamer nu 24 uur per dag bereikbaar is en dat de informatie actueler en uitge- breider is dan bijvoorbeeld de Kamerkrant. Naast een lan delijk deel is de site voor een belangrijk deel regionaal ge kleurd. Met de Internetsite verwacht de Kamer van Koophandel dat ondernemers snel een antwoord kunnen krijgen op de vele vragen waarmee zij in hun dagelijkse praktijk te maken hebben. De Goudse Kamer hoopt vooral zo de jon ge innovatie ondernemer te kunnen bereiken. De site geeft informatie over ondememersaspecten zoals personeel, commerciële za ken, financiën en juridische zaken. Ook wordt informatie verstrekt over het starten dan wel het beëindigen of overdragen van een bedrijf. Interessant is de mogelijk heid om via Internet uittrek sels uit het handelsregister van de Kamer van Koophan del op te vragen. Na verkrij ging van een wachtwoord (voor de betaling) kan infor matie verkregen worden om trent de handelsnaam, eige- naar-aandeelhouder, bevoeg de functionarissen, rechtsvorm, aantal werkza me personen en de bedrijfs- omschrijving. Ook nieuwe in schrijvingen en faillissemen ten zijn te bezien op de KvK-site. In de actueel bijgewerkte agenda staan voor onderne mers interessante bijeenkom sten en cursussen van zowel de Goudse Kamer als overi gen vermeld. Daarbij bestaat tevens de mogelijkheid om di rect in te schrijven voor de cursussen en bijeenkomsten van de Kamer van koophan del. Tenslotte worden in de rubriek ’Regionieuws’ actuele regionale economische ont wikkelingen bijgehouden. Deze knipselkrant voor het bedrijfsleven in Midden-Hol land geeft bijvoorbeeld de laatste stand van zaken over de aanleg van nieuwe bedrij venterreinen en verkeerswe gen. Voor de internationaal georiënteerde ondernemer le vert de ’Nieuwsbrief Interna tionale Handel’ bruikbare im port- en exportinformatie op. Op termijn hoopt de Goudse Kamer de site verder uit te bouwen tot een digitale marktplaats voor de regiona le bedrijvigheid. Met behulp van een digitale marktplaats voor de regionale bedrijvig heid. Met behulp van een di gitaal bedrijvenpark kunnen de onderlinge zakelijke con tacten in de regio bevorderd worden. Het internetadres van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Mid den-Holland luidt: http://www.gouda.kvk.nl. Een aantal leden van de Kunst Kring volgt lessen bij professionele kunstenaars. Duidelijk is te zien dat hun werk stukken meer niveau krijgen. door het interieur loopt, von den de leerlingen een goede keuze. Discussiepunt vormde de kleurencombinatie aan de voorzijde. De naastgelegen kantoorgebouwen worden na melijk in dezelfde vorm ge bouwd en krijgen identieke kleuren. Enkele leerlingen meenden dat het SVS-gebouw zich daardoor minder van de an dere onderscheidt en dat be zoekers gaan denken dat de gebouwen bij elkaar horen. Verder waren de meningen verdeeld over de kleur lila, die voor het interieur is ge bruikt. Het organiserende comité ’Waddinxveen wandelt’ be staat uit een aantal jonge en thousiastelingen onder coör- dinatorschap van L. Willem stein.Zij hebben de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg- Oost) bereid gevonden de eer ste avondvierdaagse in Wad dinxveen te sponsoren. De bank zal de sponsoring van de avondvierdaagse koppelen aan de promotie van het ’TrefPunt Waddinxveen’. Voorts wordt het comité ge steund door een comité van aanbeveling bestaande uit mevrouw L. Jonkman-Kootje (echtgenote van de burge meester van Waddinxveen), A.J. Ammerlaan (directeur Rabobank Waddinxveen en initiatiefnemer van TrefPunt Waddinxveen), N.J. van Ooik (districtschef van het politie district IJssel en Gouwe), me vrouw T.J. Kooy-Poutsema (regio-directrice van Hooge Burch), B.J. Woudenberg (hoofdredacteur van het Weekblad voor Waddinx veen), A. de Rijke (directeur van de openbare Dick Bruna- school) en drs. J.J. Alberts (huisarts te Waddinxveen). Voor de avondvierdaagse kan worden ingeschreven op za terdag 3 mei van 10.00-16.00 s_ 1 ouderen enthou- oefenen,’ merkt een sportdo- deelnemer kennismaakt met siast met squash begonnen, cent van achter in de 40 op. de facetten van de squash- Dat is ook bij ’Squash Point’ ’Met mijn 62 jaar had ik niet sport schildersbibliotheek en het voorlichtingscentrum. Het middagprogramma be stond uit een bezoek aan het hoofdkantoor van het Oplei dingscentrum SVS aan de Li maweg. Na een korte intro ductie van A. van de Star, coördinator Leermiddelen van het Opleidingscentrum SVS, kregen de leerlingen een presentatie van het ge bouw en de indeling. Daarna inspecteerden de leerlingen in groepen van ne gen het hele gebouw. Op elke etage was een contactpersoon van het Opleidingscentrum SVS aanwezig om vragen van de leerlingen te beantwoor den. De opdracht, waarvoor de leerlingen een cijfer krijgen, bestond uit drie elementen. Allereerst moest een calcula tie van het gebouw worden gemaakt, waarbij de leerlin gen vijf kenmerkende ver schillen tussen het gereali seerde gebouw en de bestek tekeningen dienden te noteren. Ten tweede moesten de leer lingen een inventarisatie en een analyse van het interieur en exterieur maken. Daarbij moest worden gelet op de om geving van het gebouw en de kleurkeuze. In een kleurenplan moesten de leerlingen vervolgens hun motivatie voor de kleurkeuze van het interieur en exterieur weergeven. Tenslotte dien- Enkele werkgroepen treffen nu voorberei dingen voor het jubi- leumjaar 1998 van de WADDINXVEEN Waddinxveens burge meester Fedde Jonk man verricht vrijdag avond 18 april om acht uur in de Remonstrant se Kerk (Zuidkade) de tiende lente-expositie van de Waddinxveense Kunst Kring. Op de gratis toeganke lijke tentoonstelling zijn van 30 Waddinx veense vrijetijdskun- stenaars schilderijen, tekeningen, aquarel len, beeldhouwwerk, keramiek en textiele werkvorming te zien. De openingstijden zijn vrijdag 18 april van 19.30-22.00 uur, zater dag 19 april van 11.00- 17.00 uur en zondag 20 april van 11.00-17.00 uur. meteen gedacht dat deze sport iets voor mij zou zijn’. ’Het leek me een leuke uit daging het toch eens te pro beren en nu blijkt dat je cursus kan de 50-plusser te- tqlt in het Waddinxveense squash op je eigen niveau gen een speciaal tarief blij- met veel plezier kunt beoefe- ven squashen bij Squash nen. In deze sport en met de- Point. ze leuke groep mensen kun je op een ontspannen, gezel- Zaterdag 19 en 26 april van lige en gezonde wijze je vrije 9.30-11.00 uur en vrijdag 25 ïing kennismaken, een kopje tijd prima doorbrengen’. april van 17.00-18.30 uur koffie, de warming-up en Na dit succes met 50+- wordt nadere informatie vervolgens leer je op een speelse manier wat het spel- WADDINXVEEN - Squash letje inhoudt,’ vertelt een mei een nieuwe introductie- Z 1 echtpaar van halverwege 50 cursus. Deze bestaat uit vijf groot succes. Op diverse jaar. theorie- en praktijklessen plaatsen in Nederland zijn ’Je kunt zelf bepalen hoe in- van anderhalf uur waarin op initiatief van NOC*NSF tensief je deze sport wilt be- onder deskundige leiding de groepen ouderen enthou- oefenen,’ merkt een sportdo- deelnemer kennismaakt met WADDINXVEEN - Een groep van 45 leerlingen van het Sint Lucas (Boxtel) heeft vrijdag 4 april het hoofdkan toor van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaweg in Waddinxveen geïnspecteerd. V I 7 7 '"77 7 jh IB: 8 - J

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11