r 139,00 9,oo LEUKSTE WOONADRES VAN GOUDA i »Wlï shsi r »Kl»j iiirn Particuliere archieven ondergebracht in Gouda o E Victorveiling en dineren met pater O Nieuw pand Horesca Van Der Zwaard BV 49,oo 499po 5TF 55,o massief Weefkring exposeert in bibliotheek Zeven auto's opengebroken Schoolbazar groot succes Nieuwbouweisen voor rolstoelers Hefbrug is twee dagen afgesloten ..JOB Imkeren in Mexico 'K... f I Jk U. ■B““' :ï!1l f? de de rooms-katholieke St. Victorkerk (Zuiodkade). twee tot vijf uur weefde- plaatst. ter zijn. 1 i ITO r 1 Direct mee te nemen Kwaliteitsgarantie Exclusief assortiment Eenvoudig te monteren yoor van as en telkens een koets met twee paarden voor ritjes door Wad- dinxveen. Het rad van fortuin draaide ieder uur met leuke prijzen. ce bouwt, trok veel bekijks met de vogel- en nestkastjes. Regelmatig wordt overlegd met de jeugdbibliothecartis en de activiteitencommissie aan een seizoen gebonden za ken als wintersport of de gro te vakantie, onderwerp voor een expositie kunnen zijn. ‘Juist omdat wij elke keer eveneens een stukje van onze mensen daarin lekker gaan grasduinen en met een heel ander boek dan normaal naar de uitleenbalie komen. En dan hoor je steevast: Nooit steld dat zij haar collectie niet in volle glorie kwijt kon. Thorbeckehoeve, manhoeve, Zuidplaslaan, Fa- zantdreef en De Akker. De buit omvatte een zonne bril, radio-cd-speler, cd-wis- WADDINXVEEN - Dinsdag avond 8 april is er ingebroken in een woning in de Willem de Zwijgerlaan. De dieven zijn binnengekomen door het openwrikken van een raam aan de achterzijde. Er is niets meegenomen. In de nacht van dinsdag 8 en De officiële handeling werd verricht door oud-directeur J. van der Zwaard, daarbij ge steund door de twee dochter tjes Demi en Britt van de hui dige directeur M.J. van Wa- geningen. Horesca Van Der Zwaard BV is nu nog gevestigd aan de Maarten Schoutenstraat 7. De start van de onderneming was in 1964 te Gouda in een heel oud pandje. schikbaar voor historisch onderzoek. Als er alleen ar chiefbescheiden van de ge meente Waddinxveen raad pleegbaar zijn, leidt dat tot eenzijdige beeldvorming. voor schriften mag de opstap naar voor- en balkondeuren niet I WADDINXVEEN - De zater dag 12 april op de openbare Theo Thijssenschool (Kerk- van de St. Victorkerk. Opga ve door storting van dit be drag op de bankrekening van de Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk onder ver- vw* 3^'7^ zondering geldt niet als wo ningen geheel worden ver nieuwd. juni Waddinxveen verlaten. Vier weken voor zijn afscheid van de St. Victorparochie kan ieder die dat wil de pastor gaan ’uiteten’. De afsluiting vindt plaats op woensdag 23 en donderdag 25 april van 10.00 tot 15.00 uur. Een omleidingsroute wordt met borden aangege ven. (Brom)fietsers en voet gangers kunnen van de hef- brug over de Gouwe gebruik der staan*. ‘Leden van de bi bliotheek hebben als lezers vaak een vaste voorkeur', zegt mevrouw Molenaar. ‘De WADDINXVEEN/GOUDA - De Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen gaat enkele particuliere ar chiefcollecties in beheer overdragen aan de Streekar chiefdienst Hollands Midden in Gouda. drijf tussen 09.00 en 09.30 uur geopend voor het afhalen van goederen. Tijdens de zomermaanden is skoop er mogelijkheid tot het huren vrijdagavond 18 april van vriezers, biertappen en barbeques. Met nog zo’n 23 collega-gros- siers in Nederland is Horesca Van Der Zwaard Waddinx veen BV lid van Horesca-Ne- derland, een inkoopvereni- ging met eigen label, waaron der veel landelijke A-merken. Door in het groot in te kopen nier daar de honing wordt ge- kunnen de prijzen laag blij- Bij wooncomplexen met eta ges moet voortaan een lift zijn of moet deze achteraf ge- had ’s middags vuistslagen opgelopen een hem bekende knaap. Het gevolg was een flink blauw oog. De dader zal zich over zijn daad moeten verant- woorden. Vrijdagavond 12 mei kan men genieten van een warm en koud buffet in de kantine van WSE-voetbal (Willem de Rijkelaan). Vanaf 18.30 uur wordt men welkom geheten op deze riante accommodatie met uitzicht op een waterpar tij. Het belooft een etentje te worden met de pas tor en natuurlijk vele andere bekenden. Dit warm en koud buffet, inclusief een wel- komstdrankje, wordt aange boden voor de aantrekkelijke prijs van ƒ25,- per persoon. De opbrengst is voor de res- De officiële overdracht is don derdagmiddag 24 april om half vijf in het Waddinxveen- se gemeentehuis (Raadhuis plein) door WD-wethouder Maria Wientjens-van der Vel den. Zij is ook vice-voorzitter van de streekarchiefdienst. Archieven van niet-over- heidsinstellingen vallen niet onder de werking van de Ar chiefwet 1995, zodat elk be drijf, kerkgenootschap, stich ting, vereniging en bijzondere school met het eigen archief mag doen en laten wat men wil. Er zijn geen wettelijke ver plichtingen (behalve in de fis cale sfeer) voor het - geselec teerd - bewaren van archief stukken. Veel instellingen gooien dan ook hun oudere archiefstukken weg. Heeft men later behoefte aan histo rische gegevens, bijvoorbeeld voor een jubileumboek, dan zijn die vaak verdwenen. Behoud van niet-overheidsar- chieven is een taak, die al tientallen jaren door de ge meente- en streekarchieven - Deze maand r de Openbare dag 16 april), AAN DE GOUDKADE (bij Praxis) DEN HAAG/WADDINX- VEEN - Gemeenten zijn per 1 Er zijn in totaal 204 kavels die worden geveild, variërend van een ’schaap met lam’ tot een kostbaar gouden dames horloge. Het zijn nieuwe arti kelen, die door midden- standszaken vaak belange loos werden afgestaan. Overigens komen er ook sortimenten groenten fruit, wijnen en kunstvoor werpen en allerlei nieuwe ar tikelen van luxe of praktische aard onder de hamer. Nieuw op deze veiling is de opstelling van een rad van avontuur, waarmee kleine en soms ook grotere prijzen te winnen zijn tegen een gerin ge inzet. zijn de tentoonstellingen heel zinvol', zegt mevrouw Boter- kooper. ‘De bijbehorende boeken, videobandenen cd’s worden goed uitgeleend. Voor menigeen is het een verras sende ontdekking dat er zo veel meer voorhanden is dan men dacht'. Waddinxveners kunnen zich zelf aanmelden als zij hun hobby of vereni ging naar buiten willen bren gen. ‘Mensen hebben menig maal hele leuke verzamelin gen', weet mevrouw De plaatselijke bibliotheek kan tevens gebruik maken van Pro Biblio, het gevarieer de aanbod van de Provinciale Bibliotheek. De expositie over de jaren zestig straalde een nostalgie uit die velen aansprak. Die tentoonstellin gen kosten echter minimaal enkele honderden guldens. Aangezien in de Waddinx- veense bibliotheek elk dub beltje wordt omgedraaid, zoekt men de exposanten lie ver dichtbij huis. ‘Er is zoveel leuks binnen Waddinxveen', weet me vrouw Molenaar. ‘Een jongen van zestien jaar liet zijn col lectie spaarpotten zien. Fan- De bankrekening van de stichting is 42.74.71.249 bij de ABN-AMRO Bank en de postrekening van de bank is 3016. Na ontvangst van de mo gelijk hebben gemaakt zijn Vork, De Pater Makelaardij, ING Bank, Wesseling Verze- Vis’. Hooge Burch, het chris- keringen, Autobedrijf Boon- telijk centrum stoppel, Van Leeuwen Zuivel, Hotel-Café-Restaurant De Unie, Blitterswijk Behang en Verf, Grieks restaurant Kre ta, Ijssalon Merino, Jolijn Zuidplhs een grote dependan- Bloemenkadoshop en A. v.d. Werken kramenverhuur. Om alle inwoners van Wad dinxveen op de hoogte te brengen van de veiling wor den er deze week 10.000 fol ders huis aan huis verspreid. De opbrengst van de veiling is voor de restauratie en in standhouding van de St. Vic torkerk, het gezichtsbepalen de en karaktervolle kerkge bouw aan de Zuidkade. De Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk, die is opge- werden gretig verkocht. Ook richt om deze kerk in stand te houden, staat onder voorzit terschap van G.Th.B. Mulle- man (Broekhuizen). De stichting laat zich advise ren en begeleiden door een breed samengesteld Comité van ding van voorzitter J. Wil- lemstein (Mozartlaan), de vroegere directeur van de christelijke scholengemeen schap De Wadde. Andere leden van dit comité zijn kardinaal dr. A.J. Simo- carrière als kapelaan van St. Victorkerk begonnen is, huis arts drs. J.J. Alberts (Jacob Catslaan), ondernemer J. Baas sr. (Noordkade), CDA- fractievoorzitter T.M.B. Gerts (Zuidkade), vakbonds man P. Grootendorst, oud-no- taris J. in ’t Hol en notaris mr. J.A.M. Koek, gemeente secretaris en voorzitter van de Stichting Ontmoetings- De bedrijven die deze dag kerk C.A.P.M. Loose, onder nemer G.J.C. Okkerse, mid- denstandsvoorzitter G. van Ringelenstein, architect T.W. Verweij, oud-CDA-gemeente- raadslid W. Waterreus-de Vries en journalist B. J. Wou denberg. De pastor van de St. Victor parochie, pater Tom Buiten dijk O. Carm., gaat zondag 1 WADDINXVEEN - In ver band met onderhoudswerk zaamheden is er volgende week twee dagen geen ver keer mogelijk over de Wad- Het veilingboekje omvat be halve de omschrijving van de kavels ook 42 advertenties van ondernemers uit Wad dinxveen, waaruit een grote betrokkenheid ook van niet- rooms-katholieke plaatsgeno ten bij dit evenement blijkt. Het veilingboekje is gedrukt melding van ’Buffet 2 mei’, in een oplage van 2.500 exem plaren, waarvan er circa 1.500 met het kerkblaadje ’Victorientje’ worden ver spreid. De overige 1.000 exemplaren zijn voor bezoe kers aan de zaal, voor adver- van dag in het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat) hield, te gast in de Openbare Biblio theek. Vandaag (woensdag 16 april), morgen en volgende week dinsdag, woensdag en donderdag geven leden van de Goudse weefkring demon straties van twee tot vijf uur. In mei exposeert de Waddinx- vener Lies van Straalen schilderijen. Juni is voor de Vereniging Historisch Ge nootschap Waddinxveen en in juli komen de liefhebbers van brandweerauto’s aan hun trek. Ook is er dan een fototentoonstelling. ‘Iedereen mag zijn eigen expositie in richten. Van onze kant wordt uiteraard degewenst hulp ge boden1, zegt mevrouw Boter- kooper. ‘Wij zorgen zelf voor het begeleidende lees- en kijkmateriaal'. Eén van de vi trines is verstelbaar, de ku bussen zijn dat niet. Die be perking kan tot verrassende resultaten leiden. Een expo- sante van zelfgemaakte, gro te poppen was even teleurge- woensdag 9 april zijn er ze ven autoinbraken geweest. De auto’s stonden geparkeerd Tot de suggestie werd gedaan in de Poolster, Kievitdreef, de kubusvitrines te gebrui- Thorbeckehoeve, Schaep- ken voor materialen en de verschillende stadia van het maken en aankleden van een pop. Iedereen was het er over eens, dat het resultaat op de- selaar, radio, geld, cd’s en ge- ze manier nog veel boeiender reedschap. was. Tedere expositie heeft iets unieks, iets heel eigens', Woensdagavond 9 april deed vindt mevrouw Molenaar. ‘De een 15-jarige Boskoper aan- tentoonstellingscommissie is gifte van mishandeling. Hij overtuigd dat er in Waddinx- had ’s middags een paar veen nog heel wat verzame- vuistslagen opgelopen van lingen en zelfgemaakte zaken zijn die het goed in de biblio theek zouden doen. Al die mensen zijn bij ons van harte welkom'. voor mensen met een verstandelijke han dicap dat naast de hoofdvesti- ‘Dan zie je plotseling dat ging in Zwammerdam ook in Waddinxveen actief is en in voor 18 9/^ WADDINXVEEN - In Openbare Bibliotheek Wad dinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan), waarin elke maand een nieuwe tentoon stelling wordt gehouden, wordt nu geëxposeerd door de Weefkring Gouda. Er zijn ook demonstraties deze en vol gende week. Met deze exposities wordt af en toe ingehaakt op een lan delijk thema; vaker staan Waddinxveense onderwerpen centraal. Voor de bibilotheek snijdt het mes aan 1- ten. Boeken, videobanden en cd’s uit eigen bezit, die het ten- gezellig toongestelde ondersteunen, kunnen onder de aandacht worden gebracht. Exposan ten brengen familie en vrien den mee en dat levert een grotere bekendheid en ook wel eens nieuwe leden op. In het oude bibliotheekge bouw werd in verband met de tauratie en instandhouding beperkte ruimte slechts af en toe tentoonstellingen gehou den, die dan heel enthousiast werden ontvangen. Alle re den dus om bij de uitbreiding ’om de hoek’ in 1986 de Wad dinxveense architect J. Rog geveen te vragen expositie ruimte specifiek in zijn ont werp mee te nemen. Wie de Openbare Bibliotheek binnenstapt ziet meteen de vitrines met allerlei kunst- betaling worden de toegangs- werkjes of andere voorwer- teerders en andere belang- kaarten toegestuurd. pen. Achter de balie wordt de stellenden. expositie langs een rustige, lange wand voortgezet. Bestuurslid T. Boterkooper en hoofd uitleningen F. Mole naar maken deel uit van de tentoonstellingscommissie van de bibliotheek. Zij hou den een rooster bij en zorgen ervoor dat de vitrines nooit weg-Oost) gehouden bazar is leeg staan, een groot succes geworden. Het weer werkte goed mee. Om tien uur gingen de deu ren open. Koffie en snoepgoed of bepaalde evenementen of tastisch. En daar konden wij onze jeugdboeken bij zetten. Een hele leuke expositie was ook die van een verzameling oerkaarsen. En van poppen- huismeubilair'. Het valt me vrouw Boterkooper regelma- eigen collectie kunnen tonen, tig op dat op het eerste ge zicht gelijke onderwerpen totaal anders zijn. ‘We heb ben al zoveel mensen met aquarellen gehad, maar toch hebben hun werken steeds een ander karakter'. ‘In de bibliotheek komen hon derden bezoekers en mensen vinden het leuk hun spullen goed geëtaleerd en overzich- télijk te laten zien. Hobbyi sten op allerlei terreinen ma ken en verzamelen interes sante objecten, die vanwege ruimtegebrek in het eigen geweten dat u ook zulke boe ken had. Dat zijn voor ons mooie momenten. Vaak le vert een tentoonstelling dan ook nieuwe leden op‘. Deze maand is de Weefkring WADDINXVEEN - Vanmiddag (woensdag 16 april) is de VEEN - Gemeenten zijn per 1 Gouda, die in de eerste week eerste paal geslagen voor het nieuwe bedrijfspand van juli van dit jaar verplicht bij april de regionale leden- Horesca Van Der Zwaard Waddinxveen BV op het Wad- nieuwbouw rekening te hou- dinxveense bedrijvenpark Coenecoop. den met de toegankelijkheid voor en bewoning door rol stoelgebruikers. Staatssecre taris dr. Dick Tommel van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer (VROM) schrijft dit vorige week donderdag in een brief aan de gemeenten. Regels voor aanpasbaar bouwen ko men te staan in het Bouwbe sluit. Ze gelden in principe ook voor verbouw van wonin gen en woongebouwen, al kunnen gemeenten hiervoor was er een kraam met buiten landse lekkernijen. In een an der gedeelte van de school kon men kiezen uit een snelle snack, zoals broodjes kaas, ham, of kroket of een stuk pizza. Aanbeveling onder lei- Op het schoolplein stond de - -t nr-! nieuwste ambulance van Hol- (Mozartlaan), de lands Midden, het Rode directeur van de Kruis met een reanimatiepop en de Dierenambulance met allerlei voorbeelden hoe een dier gevangen of vervoerd wordt. nis, die in de jaren vijftig zijn De afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Neder land was ook vertegenwoor digd met een kraam met al lerlei documentatie en er was een echte kraam met haring. gen‘, weet Vanaf het schoolplein vertrok Molenaar uit haar jarenlange huis vaak in hoekjes of op zol- WADDINXVEEN - Net als twee jaar geleden wordt er ook volgende week vrijdagavond 25 april vanaf zeven uur in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer een gratis toegankelijke veiling gehouden voor de restauratie en instandhouding van gg. Set kan 6 bekers Zo’n 28 jaar geleden begon J. van der Zwaard een snackbar in Gouda waar hij zijn zelfge maakte snacks verkocht. Na verloop van tijd kreeg hij steeds meer opdrachten voor het leveren van grote aantal len snacks. Zo groeide het idee een groothandel te be ginnen. De snackbar werd af gestoten. J. v.d. Zwaard richtte zich toen helemaal op het grossierschap. Het bedrijf is nu bijna 20 jaar vrijstelling verlenen. Die uit- in Waddinxveen gevestigd en bedient zo’n 500 klanten in een gebied van ongeveer 25 a 30 km in de omgeving van het Volgens de nieuwe Gouwedorp. In de eigen slagerij worden vleesschalen voor fondue, hoger zijn dan 20 centimeter, gourmet en barbeque opge- maakt en wordt vlees va cuüm verpakt voor in de vrie zer. Dagelijks rijden er vijf makkelijk zijn te plaatsen, vrachtwagens met een diep- Ook moeten rolstoelen overal vriesgedeelte, zodat de diep- eenvoudig zijn te draaien, gevroren producten niet de Verder moet de afmeting van kans krijgen onderweg te ont- toiletten 90 bij 120 centime- dooien. Goederen kunnen ook geleverd worden op zaterdag ochtend en zelfs zondagmor- GOUDA/WADDINXVEEN - De imkersvereniging Bo en omstreken houdt om acht uur in de kinderboerde rij aan de Bloemendaalseweg te Gouda een gratis toegan kelijke avond over imkeren in Mexico. Marjon Vreedeling zal aan de hand van dia’s vertellen van welke bloemen de bijen nek- tar verkrijgen, op welke mq- oogst en hoe belangrijk dit ven met een gegarandeerde product voor de economie van kwaliteitshandhaving. het land is. ervaring. ‘Ook zijn er veel knutselaars en amateurs, van wie menigeen bijna pro fessioneel werk levert'. Regel matig terugkerende gasten bibliotheek staat vol boeken, zijn de Kunstkring Waddinx- maar velen stappen steeds veen en de plaatselijke aqua- dezelfde kant uit. Bij een ten- riumvereniging ’De Gouwe toonstelling staat altijd een tafel vol boeken die met het zelfde onderwerp te maken hebben*. in Nederland serieus wordt opgevat. Daarbij gaat het niet alleen dinxveense hefbrug. om het materiële behoud, het is ook de bedoeling dat die ar chieven voor het historisch onderzoek beschikbaar ko men, doordat ze toegankelijk gemaakt (geordend en be schreven) worden. Voor Waddinxveen is de situ atie tot nog toe niet erg roos kleurig. Er is weinig particu- blijven maken, lier materiaal bewaard en be- Van de hefbrug worden in op- voor historisch dracht van de provincie Zuid- Holland de hangkabels ver vangen. Hiervoor moeten eerst met behulp van een mo biele kraan onderdelen uit het mechanisme worden ver- Daarom is het belangrijk dat wijderd en later weer her bet Historisch Genootschap Waddinxveen zich inzet voor het behoud van particulier bronnenmateriaal voor de lo cale geschiedenis en dat het bestuur nu het initiatief heeft genomen om het beheer van datgene wat men reeds heeft 20.30 uur kan de hefbrug niet verzameld op professionele manier te laten plaatsvinden vaart tot 2.50 meter is moge- door de streekarchiefdienst. lijk. april exposeert de Weefkring Gouda werk in Bibliotheek Waddinxveen. vandaag (woens- morgen en volgende week dinsdag, woens- dag en donderdag worden van I twee kan- monstraties gegeven. (Foto's: Kobie Koorengevel). YSSk f ----1 Daardoor ondervindt ook de scheepvaart op de Gouwe hinder van de werkzaamhe den. Van maandag 21 april 08.00 uur tot vrijdag 25 april bediend worden. Onderdoor- 2 voor van PAGINA 17 WOENSDAG 16 APRL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN w TW 4’ B Fauteuil Cordial Tafeltextiel KEUKENTROLLEY FL'f TAFEL MINDY Met 2 laden. van _24r voor 18,- van voor 499,- 149,- - Keuken- trolley Klaptafel van massief grenen in naturel kleur. 139,- 1 TAFELTEXTIEL SEVILLE Tafellaken rond of vierkant met 8 servetten in tas, in blauw en geel. 55,- SLAAPBANK FLORIDA Bekleding 100% katoen. SET KAN 6 BEKERS ELIOS In blauw, geel of crème. a - FAUTEUIL CORDIAL Stofbekleding in 100% katoen. In zwart en ecru. van voor 189,- KLAPSTOEL DAUGAWA Stoel opvouwbaar in blauw of groen.. 2 voor 49,- W Goudkade 4, Gouda.Tel.: 0182 599306. Maan-/dins-/woens- 9.00-18.00 uur, donder- 9.00-21.00, uur, vrij- 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur J 1 1 1 15 dagen Fly de laatste kans 4 Klapstoel s 1 Slaapbank M t Florida J

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17