Halve eeuw trouwe dienst I ng|:)ili 'ER IN DE BOCHT! van der linde T 'Verklikkers' op begraafplaatsen Beleidsplan bepaalt koers komende tijd ■u Senioren voor 65e maal op reis WADDINXVEEN - Volgende week kunnen de Waddinx veense ouderen zich weer laten inschrijven voor de jaarlijkse seniorenreis, die ditmaal voor de 65e keer wordt gehouden. Er zijn inschrijvingsuren op dinsdag morgen 22 april (AF-centrum), donderdagmorgen 24 april (Souburgh) en donderdagmorgen 1 mei (AF-cen- trum). Organisatie van derde ballonfeest is nu rond R ALLES VOOR UW OPEL... lentekriebels?! MASSIEF B QE PARKET 1945 Oude Dorp in gemeentehuis 8 PURGER^L Waddinxveen - Dorpstraat 39 Brochures geven ander zicht op groen Van Elswijk b.v. kalkhoven i^ÓBik-l^Jh5/65R14 TROUWPLANNEN?^ HUUR CENTER Copy Center Boskoop OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN De grootste keuze in boeken vindt u bij: Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. brainstormen over deze voor ons land zo belangrijke vie ring. Al direct tijdens het eerste gesprek kwam een uniek bal- De organisatie van het bal lonfeest op Koninginnedag 1997 is rond. Alle hetelucht- ballonnen zijn gesponsord. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten maatregelen te treffen ter voorkoming van vandalisme op de begraafplaatsen in het Gouwedorp. Waddinxveen (0182) 64 00 50 Vraag vrijblijvend informatie. L5 mm dil irel of gel< HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2538 WOENSDAG 16 APRIL 1997 INTERIEURVERZORGING Indien zich verdachte activi teiten voordoen, wordt de be volking opgeroepen dit te melden bij de Waddinxveense politie, telefoon 0182-621666, of bij de afdeling publieksza- ken van de gemeente, tele foon 0182-624622. ORGELS-PIANO’S KEYBOARDS Volop keus - Volop voordeel!! i marshaTóttïT WADDINXVEEN - Bij Baan’s Meubelen aan de Zuidkade in Waddinxveen is de 64-jarige Teunis de Graaf in het zonnetje gezet omdat hij 50 jaar in vaste dienst was. De aan de Zuidkade wonen de Waddinxvener, die nooit een dag wegens ziekte heeft hoeven te verzuimen en la ter dit jaar met pensioen gaat, kwam op 8 april 1947 als leerling-stoffeerder bij het Waddinxveense familie bedrijf in dienst. Copy Center Boskoop Koninginneweg 1e 2771 DN Boskoop \Jel.: 0172-21 54 80 - Fax: 0172-21 19 37/ INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen Het voor de derde maal te houden Waddinxveense bal lonfeest is in 1994 ontstaan tijdens de voorbesprekingen voor de viering van 50 jaar bevrijding in 1995. De toenmalige burgemeester C.M. van der Linden had wat Waddinxveners om zich heen verzameld om met elkaar te reisgidsen wegenkaarten wandel- en fietskaarten tuinboeken Van zijn werkgever P. Baan ontving hij een gouden hor loge met inascriptie en een geschenk onder couvert. De jubilaris was dankbaar dat hij zo lang zijn werk heeft kunnen doen en was blij met de aandacht voor zijn jubi leum. de begraafplaatsen voor en een beter verlichting in de vorm van ’verklikkers’. Die moeten voorbijgangers maar ook bezoekers er op at tent maken dat meerder per sonen op de begraafplaats aanwezig zijn. De maatregel om vaste be zoektijden in te stellen gaat het college te ver. Het ge meentebestuur is van mening dat op elk gewenst moment nabestaanden toegang tot de begraafplaats moeten heb ben. Afsluiten van de begraaf plaatsen vindt het college niet wenselijk; toegang moet mogelijk zijn. Het college acht het ook een verantwoordelijkheid van de samenleving is om er op toe te zien dat bij vernieling of poging tot vernieling vanda len worden aangesproken op hun gedrag. Daarna volgt een geïnte greerd advies met consequen ties van de prioriteitsstelling. Met het opstellen van het be leidsplan 1998-2001 zet de gemeente Waddinxveen voor het eerst een koers uit voor meerdere jaren. Omdat de ge meente het van belang vindt dat inwoners zich kunnen vinden in die koers, wordt een communicatieplan opge steld. Daarin wordt opgeno men wanneer en op welke wijze inwoners en belangheb benden de mogelijkheid heb ben kennis te nemen van de plannen en hoe gereageerd kan worden. Uiteindelijk wordt het be leidsplan 1998-2001 door het college in juli aan de gemeen teraad aangeboden. Wij hebben een grote sortering in: Stoffeerder Teunis de Graaf maakte drie generaties Baan mee en deed zijn werk voor schepen, gerechtshoven en andere belangrijke ge bouwen op drie locaties. Voor zijn trouwe dienst en medewerking aan de bevor dering van de regionale eco nomie werd hij vorige week dinsdag van diverse kanten onderscheiden. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland kreeg hij de gouden legpenning WADDINXVEEN - De contouren voor het beleidsplan 1998-2001, waarin door het gemeentebestuur de koers voor de komende jaren zal worden bepaald, worden steeds meer zichtbaar. gen is iedereen weer in Wad dinxveen. Deze seniorenreis zal worden meegemaakt door burge meester Fedde Jonkman en zijn echtgenote. Zijn zijn door het Comité Seniorenreis Waddinxveen uitgenodigd. Na onverwachte vertrek van Ton van Ginkel en Bert Wou denberg bestaat dit comité uit Diny Loose, Teun Ver vers, Kees van der Klauw, Rob Gaykema, Kees van der Linde, Karei Kool en Joop van Berkesteijn. De inschrijvingen als deelne mer van de seniorenreis zijn op dinsdag 22 april van 09.00-11.00 uur in het Anne Frank-centrum, donderdag 24 april van 09.00-11.00 uur in Huize Souburgh en don derdag 1 mei van 09.00-11.00 uur in het Anne Frank-cen trum. De deelnemersbijdrage is we derom ƒ50,- per persoon. Wie enigzins beperkt is in zijn of haar mogelijkheden kan ge rust een familielid meene men ter ondersteuning tij dens de reis (uiteraard tegen betaling). Nu is wachten nog op gunstig WADDINXVEEN - Vrijdag- weer. Voor de toeschouwers belooft dit derde ballonfesti val in ieder geval weer een spektakel te worden. Zo gezegd zo gedaan. De stichting ging aan het werk. Gedacht werd, aan 5 of 6 hete- luchtballonnen, doch in korte tijd was dit aantal ballonnen al bereikt, zodat de organisa toren nog maar eens om de tafel gingen zitten en de mo gelijkheden bekeken een en ander toch maar wat grootser aan te pakken. lonfeest in het Gouwedorp ter Uiteindelijk stegen er op Be- tafel. Binnen de Stichting Nationale Feestdagen Wad dinxveen was men het er toen al snel over eens dat dit idee met oorkonde, uitgereikt door oud-bestuurslid C. de Bas. Van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten kreeg hij een gouden insigne met oorkonde uitgereikt. officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 i Hazerswoude-Dorp j Naast een intensieve en uit gebreide inventarisatie van ontwikkelingen rond wettelij ke taken, bestaand beleid, toezeggingen en uitvoering collegeprogram, is ook een raamwerk voor de langere termijn opgesteld. Het Waddinxveense college van Burgemeester en Wet houders en het leidinggevend kader hebben criteria gefor muleerd waaraan activiteiten die nog uitgevoerd moeten worden en voornemens voor nieuw te formuleren beleid getoetst moeten worden. Activiteiten voor de komende jaren moeten passen binnen de criteria klantgericht, vei ligheid en bevordering maat schappelijke deelname. Het college heeft in een noti tie de uitkomsten van de in ventarisatie beschreven. Daarmee gaat het college voor advies naar de raads commissie algemeen bestuur lijke zaken. In de notitie formuleert het college randvoorwaarden, die als een schil om de critera heen sluiten. Positionering en doelmatigheid vormen die schil. Daarnaast is het colle ge zich bewust van de nood zaak van goede beheerplan- nen als sturingsinstrument voor bedrijfsvoering. Bij verder invulling van het beleidsplan wordt ook het ef fect en rendement van de ac tiviteiten meegewogen. De tweede fase is de financië le ruimte en haalbaarheid. Het college werkt aan het in zichtelijk maken van de be schikbare financiële midde len. Zodra de raadscommissie zich kan vinden in de aanpak zoals het college die in de no titie voorstelt, worden de pri oriteiten vertaald naar finan ciële haalbaarheid. B. en W. zijn van mening dat maar beperkt maatregelen genomen kunnen worden. De maatregelen liggen in de sfeer van meer controle door beheerders van de begraaf plaatsen en een betere ver lichting van de begraafplaat sen. Nadat de eerste vernielingen in november 1996 waren ont dekt, heeft de gemeente di rect de groenvoorziening aan gepakt. Nu stelt het college meer controle en toezicht op Mogen we de liefhebbers van Anne Geddes even uitnodigen om bij ons binnen te komen primera groenendijk koninginneweg 11a boskoop Een beeld vanuit een heteluchtballon boven het WSE-veld in de Vondelwijk, waar duidelijk de auto-ballon te zien is die net wordt opgeblazen. (Foto: Axis-Aandrijvingen BV). WADDINXVEEN - Een delegatie van de bewoners- vereniging ’Het Oude Dorp’ heeft een bezoek ge bracht aan het gemeente huis (Raadhuisplein). Met de bewoners bogen burgemeester Fedde Jonk man en enkele ambtena ren zich over de nieuw- bouwplannen voor het ge bied Veenkade-Dorpstraat. Het grootste bezwaar van de bewoners is de hoogte van de toekomstige bebou wing die afbreuk doet aan het omrigende polderland schap. Met dit bezoek van de be woners aan het gemeente huis is tegemoet gekomen aan hun wens bij plannen betrokken te worden. Bij de bewoners was er ook be grip voor de handelswijze van de gemeente. Sanering van de grond, economische haalbaarheid en uitvoering van het volkshuisvestingsplan zijn facetten waarmee de ge meente rekening moet houden. De gemeente heeft inmid dels ook gesproken met een afvaardiging van de winkeliersvereniging. De ze vereniging stond posi tief tegenover de bouw plannen. Met beide partijen is afge sproken dat een exem plaar van de bouwtekenin gen wordt toegezonden. De reacties van beide partijen worden betrokken bij de opstellen van een ambte lijk advies aan het college van B. en W. In januari worden de eerste heteluchtballonnen contrac tueel vastgelegd. Dan is er overigens nog geen bedrijf dat een toezegging heeft ge daan. Vervolgens wordt het bedrijfsleven benaderd en ko men de eerste sponsors zich aanmelden. Politie en vrijwillige brand weer worden ingeschakeld, alsmede de EHBO en moet er voor muziek worden gezorgd. Omdat Waddinxveens burge meester F. Jonkman het stichtingsbestuur attent maakte een showband uit zijn vorige gemeente Rijns- burg, was het eerste contact met de Flora-band gauw ge legd en was de afspraak snel gemaakt. Naast de ’gewone’ hetelucht ballonnen, waarvan er dit jaar ongeveer 23 zullen op stijgen, hebben de organisa toren dit jaar de hand weten te leggen op enkele zeer spe ciale ballonnen. In de afgelopen weken is er al een tipje van de sluier opge dicht door enkele foto’s van een heuse windmolen en een prachtige pauw. Maar er ko men nu ook een ballon in de vorm van een grote collecte bus van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten en een grote ballon van het wasmid del Robijn met de bekende Robijn-beertjes. Een primeur voor geheel Ne derland is de tweeling-ballon van Festo. Het gaat hier om een normale heteluchtballon en de tweede ballon die op z’n kop vaart (althans zo lijkt het). Die suggestie wordt me de in de hand gewerkt omdat De seniorenreis wordt op woensdag 4 juni voor de 65e keer gehouden. Het reisdoel van het jaarlijkse uitstapje is Noord-Brabant en een klein beetje België. Het Comité Seniorenreis Waddinxveen heeft een reis uitgezet via Rotterdam naar Gilze-Rijen, waar koffie wordt gedronken. Daarna volgt een mooie route door Noord-Brabant (België) naar Eindhoven voor de lunch. Na de lunch wordt doorgere den naar ’s Hertogenbosch, waar de deelnemers aan de seniorenreis een extra ver rassing wacht. Het diner is in Vianen. Om ongeveer half ne- WADDINXVEEN - Van 15 naar zo’n 25 heteluchtballon nen. Dat spektakel staat het verwende publiek uit Wad dinxveen en wijde omgeving voor de derde maal te wachten op Koninginnedag 1997 (woensdag 30 april). Deze week legde de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen de laatste hand aan de organisatie van dit bijzondere festijn op het WSE-voetbalcomplex. Jubilaris Teunis de Graaf (64) werd van verschillende kanten gehuldigd omdat hij 50 iaar in dienst is van Baan's Meubelen. Op de foto krijgt hij van C. de Bas (rechts op de toto) de gouden legpenning van de Kamer van Koopphandel en Fabriek voor Midden-Hol land uitgereikt, terwijl directeur P. Baan, zijn echtgenote en hun zoon toekijken. (Foto: Sjaak Noteboom). vrijdingsdag (5 mei 1995) niet minder dan 15 hetelucht ballonnen op, waaronder (de toeschouwers van toen weten het vast nog wel) een heuse spijkerbroek als hetelucht ballon. Deze ballon was 38 meter hoog en toornde ruim uit boven de omliggende flats. Het tweede jaar was nog in drukwekkender: 25 ballon nen. En niet onbelangrijk daarbij is te vermelden, dat bijna alle heteluchtballonnen op Koninginnedag 1996 op nieuw werden gesponsord door het Waddinxveense be drijfsleven. Zo staat er ook dit jaar weer heel wat te gebeuren en, hoe kan het anders, weer grootser van opzet dan vorig jaar. Daarvoor komt sinds het na jaar het stichtingsbestuur on der voorzitterschap van Ger rit Ringelenstein en met als leden Theus Verwey, Piet v.d. Berg, Bert van Noort en Ruud Visser bij elkaar. Zo moeten telkens de finan ciën worden bekeken, moet een budget worden opgesteld, moet worden nagegaan welke bijzondere attracties naar Waddinxveen kunnen wor den gehaald en moeten de ta- boven de ballon een mandje te zien is en ook de tekst op z’n kop staat. Dat deze ballon in Waddinx veen zijn luchtdoop onder gaat is mede gelegen in het feit dat de directeur van Fe- sto-Nederland, John Berend- se, in Waddinxveen woonach tig is. Voor de organisatie van een dergelijk ballonevenement is ook een vergunning noodza kelijk van de Rijkslucht vaartdienst, welke inmiddels binnen is. Vastgesteld moet nog worden dat Waddinxveen niet echt gunstig gelegen is om lange ballonvaarten te maken. Een zuidelijke wind brengt de he teluchtballonnen al snel in de buurt van Schiphol en daar is ballonvaren absoluut niet toegestaan. Ook een noordoostenwind is de organisatie niet gunstig gezind. Deze voert de ballon nen naar luchthaven Zestien- hoven. De beste winden zijn uit het westen, tussen noord west en zuidwest. De wind mag maximaal kracht 3-4 zijn om een ballon vaart mogelijk te maken; niet om op te stijgen maar met na me voor de landing. Een lan ding met kracht 5 of 6 is niet bepaald prettig voor de pas sagiers. middag 18 april om vier uur wordt in petit-restaurant ’Het Praathuis’ (’t Weegje) het eerste exemplaar van de brochure ’Ander zicht op groen’ aangeboden aan wet houder Joop Neele (PCW). Met deze overhandiging start de gemeente Waddinxveen de informatievoorziening over haar groenbeleid. Dat ge beurt aan de hand van een se rie folders en brochures over verschillende aspecten uit de groenvoorziening en met ach tergrondinformatie, tips en richtlijnen over omgaan met groen. Begin van dit jaar bracht de gemeente al twee folders uit de serie in omloop. Deze voor lopers hadden te maken met het kappen van bomen en de zorg voor het groen. De brochures zijn bestemd voor inwoners en kunnen aan de publieksbalie worden afge haald. Daarnaast verspreidt de gemeente het informatie materiaal via de wijkteams. Daar waar gewerkt wordt aan het groen, bezorgen me dewerkers van de afdeling openbare ruimte relevante folders huis-aan-huis. Antiques Trends Fair GRMIS LEKKW BAKKh kofh« a. BANDEN MILIEUBUDRAGE PER BAND Noordeinde59 Zevenhuizen Tel. 079-5933012 Fax 079-5932681 Weekblad voor Waddinxveen I 50 I ECO - BAND Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. 1135/80 R 13 145/80 R 13 1155/80 R 13 1175/70 R 13 NIEUW VENTIEL. BALANCEREN EN MILIEUBUDRAGE PER BAND F 7b,- i 77,- ...77,- ....86,- KERKSTRAAT 2 - 28, BODEGRAVEN TELEFOON (0172) 61 25 41 Dat kunt u nu zelf doen. ...en wij helpen u daar graag bij met: gratis deskundige adviezen voor elk type vloer: hout, kurk, plavuizen, natuursteen en ook tapijt. professionele lakken, wassen en reinigingsproducten. De juiste machines voor elke vloerbehandeling. VERHUUR VAN PROFESSIONELE MACHINES, GEREED SCHAPPEN EN STEIGERS Uw vloer vakkundig renoveren en onderhouden? Stehouwer is dealer van Barum banden die als beste werden getest. Behalve goed is deze band ook goedkoop. Daarom is Stehouwer Banden duidelijk de voordeligste fitter uit de hele omtrek. Bovendien krijgt u vóóraf een scherpe all-in prijs! Kijk zelf maar: (145/80 R13 60,- 60,“ - 65,50 1185/60 R1473,” 2 1195/50 R15 861 digitale kopieerwerkzaamheden in kleur en zwart/wit inbinden lamineren haal- en brengservice uitgebreide kantoorservice etc. spoedopdrachten kunnen tel. aangemeld worden bBB kerkend B (sloten ■Rj expert de kantoorspecialist Tel. (0182) 61 22 98-Fax (0182) 63 02 30 145 R 12 1175770 R138°’ 175/70R14- zoeklijsten, op z’n minst verder zou moe ten worden uitgewerkt. i-”' ^|lnur w - - 155/80 R13 155/8O R13 - q2’ 1175770 R13- 9Z’ ...101,-1— - - Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 Fax (0182) 52 29 26 Kerkweg Oost 285 2741HE Waddinxveen Tel. (0182)61 48 63 L Fax (0182) 61 21 02 ken worden verdeeld. De antiekbeurs in de Westergasfabriek te Amsterdam donderdag 17 april 18.00-22.00 uur vrijdag 18 april 10.00-22.00 uur zaterdag 19 april 10.00-22.00 uur zondag 20 april 10.00-18.00 uur Haarlemmerweg 6-10, Amsterdam, tel. (020) 625 30 74 ALLE PRIJZEN INCL. MONTAGE EN BTW. NIEUW VENTIEL. BALANCEREN EN ATAt--'

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1