63CM STEREO TELETEKST Koploper B. Jansen is niet te kloppen Kostbare verlies* punten korfballers Sterrenplan Gouwestaete Zilver voor dames TOOS*gymnastiek Baltiek succesvol gestart De Gouwe Smash in tennis* competitie met 20 teams 63CM STEREO KTV De Sperwer nam deel vanuit Strombeek 1 Korbis-jeugd OP=OP. Titel voor Flyers jongens-junioren Hockeyers van Waddinxveen namen revanche Koppelwedstrijd HSW-hengelaars Spanning aan top sjoelers PAGINA 29 WOENSDAG 16 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 ■R TOOS-gymnastiek is begonen met lessen baltiek, een combi- zie ook onze advertentie elders in deze krant I FOP VIDE' AUDI' zet. Een mooie overwinning G4 deed van zich spreken. Het debuteerde vorige week met een nederlaag, maar won dit keer van Sperwers met 6- 2. G3 speelde tegen dezelfde tegenstander met 18-18 ge lijk. De overige G-teams ver loren, hoewel G1 maar net bij Sagitta werd het 14-13. Het Waddinxveense achttal keek al vrij snel in de wed strijd tegen een 1-0 achters tand aan. Via strafworpen wisten Mark van den Brink en Jaco Wineke Korbis weer aan de goede kant van de sco re te brengen (1-2). WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag een vrijwel volledig programma voor de jeugd van Korbis-korfbal. Met maar liefst vier welpenteams kon den de Waddinxveners aan treden. Korbis behoort inmid dels tot de grootste jeugdaf deling in de Goudse regio. van Gort blijft naar de top-10 lonken door na een sterke partij A. Kardol op een nulle tje te zetten. A. van Nieukerke heeft de ho ge positie van vorig seizoen moeilijk kunnen evenaren ge tuige de lange, maar opnieuw verloren strijd tegen J. Muit. In een boeiend gevecht tus sen H. Stouten met de witte stukken en L. v.d. Haven wist de zwartspeler met een sterk eindspel de volle winst naar zich toe te trekken met als ge volg blijvende handhaving rond de tiende plaats van de ze competitie. Verder in het middengedeelte positieve uitslagen voor A. Prins, J. Smit, T. Kuiper, F. Ritter en J. van Sandijk te gen respectievelijk J. v.d. Heiden, M. Moerland, A. v.d. Starre, D.J. van Offeren en T. van Bruggen. Opvallend was de verrassen de winst van C. Alblas tegen T. Wiersma. Verder een pun- tendeling tussen P. van Offe ren en A. Versluis. In de onderste regionen een knappe remise van G. Toren beek tegen J. v.d. Haven. C. Klaassen kon het na een lan ge partij niet bolwerken te gen T. Goor. J. de Bock en H. Verwaal ble ken eikaars gelijke. Als laat ste vermelding zwaar defen sief spel van H.E. van Offe ren, die zo opponent J. Ponsioen niet verder liet ko men dan de halve winst. WADDINXVEEN - De start van de nieuwe baltieklessen bij TOOS-gym is succesvol verlopen. De eerste les op woensdag 9 april is door een redelijk aantal jongens en meisjes bezocht. dag spelen drie jeugdteams, met 5-0 dus. Het eerste mixteam van za terdag onder leiding van aan- WADDINXVEEN - Tijdens de 27e ronde voor de huis houdelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV werden weer de nodige gevechten ge leverd op de borden met de 64 velden. Desondanks is koploper B. Jansen niet te kloppen. gewonnen kan worden met het benutten van kansen en bezorgde Korbis uiteindelijk de 9-7 nederlaag. De zeven door Korbis gescoor de doelpunten, waarvan vier uit een strafworp, zijn op dit niveau te weinig om een wed strijd te winnen. Hoewel Korbis het behalen van de titel nog in eigen hand heeft, is de voorsprong in de tussenstand in de derde klas se weer tenietgedaan door de eigen nederlaag tegen Fluks en de overwinning van con current Weidevogels. Komen de zaterdag moet Korbis (an dermaal in een uitwedstrijd) tegen ESDO (Kockengen) winnen om koploper te blij ven. Korbis 2 behaalde een zege op NIO 5 (Rotterdam) en blijft daarmee de ranglijst aanvoe ren. Via een 7-4 zege op Maassluis 5 hield Korbis 3 de punten in Waddinxveen. Nederlagen vielen er te note ren voor het vierde en vijfde team van Korbis, respective- lijk tegen WION 10 (Rotter dam) en Vanonta 2 (Rozen burg). 'I Door de blijvend sterke vorm van de koploper zal de span ning in de schaaptop de ko mende ronden langzaam af nemen. De partij van de avond was ditmaal die tussen koploper B. Jansen met de witte stukken en sterke ri vaal L. Willemen (3). Een aanvankelijk gelijkop- gaande partij, maar in het middenspel werd langzaam een optisch overwicht van de koploper zichtbaar. Meer klasse of niet dan zijn rivaal, maar het optisch overwicht werd opnieuw uitgebuit met als gevolg opnieuw een over winning en uitloop op de ranglijst. Opgemerkt kan nog worden dat tegenstander L. Wille men bepaald niet op een fout je of blundertje kon worden betrapt, maar het gaat er zo langzamerhand wel op lijken dat de koploper te sterk voor WSV lijkt te zijn. Grootste achtervolger is nog altijd H. van Woudenberg, die H. van Offeren aan de ze gekar wist te binden. Knap spel verder van L. Ellers (7), die W. Hennink (5) op remise wist te houden, gevolgd door J. Stam (8) en N. Dannis (9), die na een echt schaakge- vecht eikaars gelijke waren en zich beiden opnieuw bij de beste tien wisten te handha ven. In de subtop bezorgde W. v.d. Hoek C. Asscheman zijn der de nederlaag dit seizoen. J. NOORDWIJK/WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft zaterdag een kostbare 9-7 nederlaag geleden in de uit wedstrijd tegen het op de laatste plaats geklasseerde Fluks (Noordwijk). Door deze nederlaag moeten de Waddinxveners de eerste plaats in de derde klasse van de districtscompetitie nu weer delen met Weidevogels (Bleiswijk). kampioenschap meer mogelijk, promotie na singswedstrijden zit er nog steeds in. thuis tegen Nieuwerkerk 5. Riet Doeve verloor haar sing le tegen een sterke tegen standster. Gerda Mathot maakte dat in haar single echter onmiddellijk weer goed. De dubbel van Riet Doeve en Carla van Es lever de weer verlies op, maar dat werd weer hersteld in de dub bel van Wil Berends en Gerda Mathot. De laatste dubbel werd verlo ren en dat betekende een 3-2 nederlaag. Niettemin een ge zellige dag tegen een plezie rige tegenstander. Het eerste mixteam 35+ van zondag, dat vorig jaar naar de eerste klasse promoveerde, moest het in een uitwedstrijd opnemen tegen Delftse Hout 2. Door bijzondere omstandig heden kon dit team slechts met vier spelers, onder wie de op het laatste moment opge roepen Tineke Bakker, aan deze wedstrijd beginnen. Paul Gutker speelde een pri ma single en won met 6-2 en 6-3. Invalster Tineke Bakker verloor vervolgens haar sing le. De mixdubbel van Diana Gutker en aanvoerder Rob Berrevoets kende een grillig verloop. Winst in de eerste set na een tie-break(7-3) en verlies in de tweede set met liefst 6-1, maar in de derde set weer winst na een tie-break(7-0). De damesdubbel leverde daarna verlies op. Paul Gut ker en Rob Berrevoets wisten na verlies in de eerste set hun dubbel alsnog succesvol af te sluiten. Ondanks tegenslag een mooie overwinning met 3-2. Het herenteam 35+ van zon dag, dat vorig jaar naar de derde klasse promoveerde, speelde thuis tegen Vlaardin- gen 1. Zij hadden weinig te gen deze tegenstander in te brengen en verloren kansloos met 6-0. de thuis tegen Alexandria 2 en begon uitstekend met een 5- 0 overwinning. Marieke Hoogeveen en Paul Verspoor wonnen hun singles met duidelijke cijfers (6-2, 6- 1, 6-1 6-0). Daarna leverde de mixdubbel door Inge Dalde- rup en Jeroen v.d. Hoorn ook winst op met 6-2 en 7-5. Met een 3-0 voorsprong kon het al niet meer stuk. De con centratie verslapte echter niet, zodat ook de dames- en herendubbel nog werden ge wonnen. Een veelbelovende start van dit team. Het tweede mixteam van za terdag speelde eveneens thuis tegen Victoria 5. De da- messingle ging verloren met 6- 4 6-0. Invalster Viola Kop- pe had een goed begin, kwam ook met 4-1 voor, doch kon dat niet volhouden. De mixdubbel werd door het met 17 jaar speelde thuis echtpaar Joke en Jan Uitter- De TOOS-dames Marlies As scheman, Maaike Braat, An- ke Lutz, Sanne van Vuuren, Sylvia Verbree en Petra Hoefnagel veroverden in Bleiswijk een tweede plaats. De Waddinxveensen begon nen de wedstrijd met de brug met ongelijke leggers. Er werden over het geheel nette oefeningen gedraaid, maar ze bezaten niet al te moeilijke onderdelen zodat de waarde ring van de jury laag bleef. Sylvia Verbree had als enige TOOS-tumster twee moeilij- kere B-elementen in haar oe fening. Het teamtotaal van TOOS kwam dan ook niet bo ven de 35,40 pnt. Het tweede toestel voor de TOOS-dames was de sprong over het paard. De meeste da mes sprongen hierbij een overslag over het breedte paard. Dit ging redelijk bij de dames maar ook niet echt goed. In totaal wisten de da mes 39,05 pnt te halen. Als derde toestel hadden de dames wat goed te maken op de vloer. Er werden vlot ge turnd en de dames lieten goe de oefeningen zien. Sanne van Vuuren, Sylvia Verbree en Anke Lutz wisten hierbij hun persoonlijke records te verbeteren. In totaal scoor den de dames 35,85 pnt bij el- valster Koos v.d. Vélde en Eric Plaisier hadden in deze overwinning een belangrijk aandeel. Het herenteam 1 18+ van za terdag verloor in IJsselmon- de bij De Bevers hun wed strijd met 3-2. Maurice An- cher won zijn single na een 3-setter, de herendubbel van Pierre Overdijk en Maurice Ancher ging, eveneens na een driesetter, verloren. Henk v.d. Lans wist in zijn single na een 3-0 achterstand in de eerste set tot 5-5 terug te komen, maar kon daarna geen game meer veroveren. Verlies dus met 7-5 en 6-0. Maurice Ancher en Pieter Uitterbroek behaalden een knappe winst in hun dubbel. De dubbel van Henk v.d. Lans en Pierre Overdijk moest derhalve de beslissing brengen. Door een slechte tie break in de eerste set en slechts een break in de twee de set ging deze partij met 7- 6 en 6-3 verloren. Het eerste damesteam van dinsdag onder leiding van aanvoerster Ina Amoldus speelde een thuiswedstrijd tegen Hiaten 1 (Hendrik Ido Ambacht). Dit team opende sterk met winst in de beide damessing- les door Gonnie Spruitenburg en Riet Schweinsberg. Ver volgens werd de dubbel van Greet v.d. Berg en Gonnie Spruitenburg na een drieset ter verloren. In de laatste dubbels speelde de conditie van de dames van De Gouwe Smash een nega tieve rol, hetgeen resulteerde in twee nederlagen. Uiteinde lijk toch nog verlies met 3-2. Het derde damesteam van dinsdag van aanvoerster Car la van Es speelde eveneens en ballen wordt voorlopig al leen gegeven voor jongens en meisjes in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar (groep 1, 2 en 3). Elke les bestaat uit een the ma dat op een gymnastische manier en middels baloefe- ningen zal worden uitgediept, waardoor de kinderen tel kens weer nieuwe bewegings- ervaringen opdoen. In het gymnastiekgedeelte van de les wordt gewerkt aan de basiselementen zoals klimmen en klauteren, sprin gen en duikelen. In het balge- deelte van de les worden voornamelijk spelenderwijs de onderdelen mikken, tref fen en werpen geoefend. kaar. Als laatste moesten de dames hun oefeningen op de 10 cm brede balk draaien. Ook hier lieten de dames goe de oefeningen zien die stabiel werden uitgevoerd. Opnieuw werd er een per soonlijk record geboekt door Marlies Asscheman. Maaike Braat scoorde het hoogste cij fer (8,75 pnt) op dit toestel. Ook Sanne van Vuuren en Petra Hoefnagel wisten een cijfer boven de 8,00 pnt te ha len. TOOS kwam hier dan ook op het hogere aantal van 41,05 pnt. Met een totaal van 155,95 pnt werd TOOS tweede. Derde werd BATO (Woerden) en eerste de sterkere tegenstan der Satumia (Bleiswijk). Als beste TOOS-deelneemster werd in het individuele deel nemersveld Maaike Braat vierde. Na de deze wedstrijd hebben de TOOS-dames geen enkele kans meer om de finale te ha len. Volgend seizoen kunnen de dames het opnieuw probe ren om de finale te halen. Wel zijn er nog vier dames die in de individuele wedstrijden prijzen kunnen verdienen. Ze kunnen zaterdag 19 april in Beverwijk startplaatsen ver dienen voor de Nederlandse kampioenschappen. WADDINXVEEN - In een zeer goed gespeelde wedstrijd tegen Sou- burgh hebben de hoc keyers van Waddinx veen zich gerevan cheerd voor de wedstrijd van een week eerder. Door goed samenspel werd het in de eerste helft door Jaco van Wijk en Paul den Dek ker al 2-0. In de tweede helft werd het veldover- wicht nog groter en scoorde Pim Walraven 3-0 voor de Waddinxve ners. Na een rush van Jur gen Flohr werd het zelfs nog 4-0, een eind stand welke ook de krachtsverhouding goed weergeeft. De dames hebben in de wedstrijd tegen koplo per Catwijck gedeelte lijk orde op zaken ge steld na de teleurstel lende wedstrijd tegen Hisalis. In de eerste helft maak te Laura Verhagen 1-0 voor de Waddinxveen sen, maar ondanks het krijgen van zeven straf- comers werd er niet meer gescoord. Een fout van keepster Mar lies Kolker bracht de dames van Catwijck naast Waddinxveen (1- 1). Door deze uitslag is een niet maar beslis- Jongens-mini’s waren te sterk voor Forwodians en be haalden een ruime overwin ning. Uitslag 53-23. Tops coorder: Sebastiaan Over dam met 28 punten. Als eerste gingen de twee singles van start. Bram Groothuyse won zijn single met 6-1 en 6-1 en Nicole Rem- merswaal haar single met 4- bel door Joke Uitterhoeve 6, 6-4 en 6-3. Deze laatste partij was span nend en kon eerst na twee uur winnend worden afgeslo ten. De mixeddubbel werd vervolgens door Tessa Uitter hoeve en Stephan Preeker met 6-1 en 6-1 gewonnen en de jongensdubbel overtui gend door Pim Breteler en mixdubbel Stephan Preeker. Tenslotte werd ook de meis jesdubbel door Nicole Rem- merswaal en Nelleke Preeker meisjes tussen de vijf en acht jaar die nog beter willen leren zwemmen, nadat ze al één of meerdere zwemdi ploma’s hebben behaald. kinderen vanaf vijf jaar met meerdere diploma’s en voor kinderen van zes jaar en ou der met één diploma. De totale opleiding tot ’zwem ster’ duurt twee seizoenen en bestaat uit een zestal blokken van acht lessen (een basis- blok en vijf sterblokken). Ook na het sterrenplan kun nen de kinderen zich, op speelse wijze, verder bekwa men in het wedstrijdzwem- men of waterpolo. Dit ver- volgplan ’Ik zwem-Ik polo’ wordt gehouden in de late na middag van maandag- en donderdag. Ook hier wordt gewerkt met ’mini-examens’, waarbij de kinderen posters krijgen, waarop ze gespaarde stickers kunnen plakken. Het mini-sterrenplan en ster renplan beginnen in septem ber en lopen door tot mei. Tij dens de vakanties is er géén les. De lessen worden op za terdagmiddag gegeven in het wedstrijdbad van Gouwebad ’de Sniep’. Het mini-sterren- plan is van 16.15 uur tot 17.00 uur en het sterrenplan van 17.00 uur tot 17.45 uur. Tijdens de lessen wordt ge bruik gemaakt van (prak tisch onmisbare) drijvers. De ze drijvers kan men ook ko pen. Tk zwem-Ik polo’ begint eveneens in september. De lessen hiervoor worden gege ven op maandag en donder dag van 17.30 uur tot 18.15 uur. Voor verdere inlichtin gen over het sterrenplan en de inschrijving kan men bel len naar Hans Bontekoe, tele foon 0172-212173, of Iet Rom- pes, telefoon 0172-218086. WADDINXVEEN - Na de zomervakantie gaat bij de zwem- en poloclub ’Gouwestaete’ weer het ’sterrenplan’ van start. Dit plan is speciaal bedoeld voor jongens en WADDINXVEEN - Einde lijk was er weer winst voor het eerste damesteam van Flyers-basketbal en nog wel uit in Noordwijkerhout te gen The Jump. Heren 1 verloor in een doel- rijp duel van IdeTrading (Rotterdam). Winst was er voor jongens-junioren en dit betekende meteen het kam pioenschap. Ook wonnen meisjes-junioren 2, meisjes- kadetten en jongens-mini’s. Verlies was er voor jongens- adspiranten 2. Heren 1 speelde een goede wedstrijd tegen IdeTrading, de nummer 2 van de compe titie. Het werd een open wedstrijd waarin veel werd aangevallen en weinig ver dedigd. Hierdoor ontstond er een leuke strijd. De Rotterdam mers hadden veel meer leng te overwicht en vooral in de eerste helft deden zij hier mee goede zaken. De tweede helft viel het schot van Flyers beter en ging het gelijk op. Alleen werd de opgelopen achters tand van de eerste helft niet meer goed gemaakt. Uitslag 92-117. Topscoorder: Wolter Zwijnenburg met 29 punten. Dames 1 won de uitwed- BLEISWIJK/WADDINXVEEN - Zaterdag 12 april nam het damesteam van TOOS-gymnastiek in Bleiswijk deel aan de vierde turncompetitiewedstrijd van dit seizoen in de C-poule. Gestreden werd tegen de op papier ster kere tegenstander Satumia (Bleiswijk) en de te klop pen vereniging BATO (Woerden). strijd tegen The Jump. Het was een meer dan spannen de wedstrijd. In de eerste helft ging het gelijk op, met Flyers steeds een paar punt jes voorsprong. De start van de tweede helft was voor de Waddinxveense dames en in een mum van tijd was er een gat geslagen. Halverwege deze helft stok te het opeens en van de op gebouwde voorsprong bleven uiteindelijk nog twee punten over. Uitslag 40-42. Tops coorders; Jolanda Geurts en Anita van Unen, beide met 11 punten. Jongens-junioren behaalden het kampioenschap met een ongeslagen status. In de wedstrijd tegen Jumpers, waarin de laatste twee pun ten gehaald moesten wor den, kwam Flyers ook niet in gevaar. Edwin van Heiningen deed wat van een aanvoerder wordt verlangd en nam het team op sleeptouw, zeker in periodes dat het iets minder ging. Uitslag 75-65. Tops coorder uiteraard Edwin van Heiningen met 33 punten. natie van gymnastiek en balsporten. (Foto: Evert Harden dood). Baltiek is een vervolg op de succesvolle jazztieklessen van TOOS en combineert gymnastiek met balsporten. De kosten voor dit uur bedra gen f 68,70 per halfjaar. Het nieuwe lesuur wordt elke woensdag gegeven van 16.15- 17.15 uur in de gymzaal aan de Johannes Postlaan en staat onder gediplomeerde leiding van René Kleiweg. Deze vorm van gymnastiek WADDINXVEEN - Tennis vereniging De Gouwe Smash (Wamaarplantsoen) is met 20 teams aan de nieuwe com petitie begonnen. Op woens- I Via het sterrenplan worden de deelnemertjes allerlei nieuwe dingen geleerd die met zwemmen te maken heb ben. Zij leren spelenderwijs de verschillende zwemslagen, het zwemmen en gooien met een bal, op allerlei manieren i van de kant afspringen en mooie figuren maken in het water. Aldoende maken zij bij Gou westaete kennis met de vier takken van de zwemsport: wedstrijdzwemmen, waterpo lo, schoonspringen, kunst- zwemmen. De deelnemertjes worden op geleid tot ’zwemster’ en krij gen een prachtige, kleurrijke poster én over ieder onder deel van de zwemsport een leuk informatieboekje. Als zij slagen voor de ’exa mens’ (en dat doen ze natuur lijk), krijgen zij nog eens vijf ’gouden’ sterstickers en vijf verschillende certificaten met daarop hun resultaten. In tegenstelling tot voorgaan de j aren is het plan onderver deeld in een mini-sterrenplan en een sterrenplan. Het mini- sterrenplan is nieuw, geldt als voorbereiding op het ster renplan en is bedoeld voor kinderen tot zes jaar met één diploma. Na een toets krijgen de ’ad- spirant-sterren’ een diploma met daarop hun resultaten. Deze ’opleiding’ duurt één seizoen en bestaat uit drie blokken van acht lessen. Kinderen die het mini-ster renplan hebben gedaan, kun nen het volgende seizoen doorgaan met het sterren plan. Dit plan is bedoeld voor WADDINXVEEN - Ter af sluiting van het wintersei zoen hield de hengelsportver- eniging Waddinxveen (HSW) voor haar leden een koppel wedstrijd in de Oude Rijn. De vangst was matig. Als eerste eindigde het kop pel R. Jenner-M. Reichard met een vangstgewicht 7.060 gram. Op de tweede plaats eindigden W. Houtman en R. Poldervaart met 5.330 gram. Zaterdag 19 april start de HSW-zomercompetitie. ’s Morgens bij het NS-station Waddinxveen is er nog gele genheid om in te schrijven. Het vertrek is om 06.00 uur. Er wordt die dag in de Amstel gevist. WADDINXVEEN - Nog nooit is de spanning bij de Wad dinxveense sjoelers (Alber- dingk Thijmlaan) zo groot ge weest. Vanavond (woensdag 16 april) bindt een aantal ge meenteambtenaren de strijd aan. Maike Girdhari zal alle zeilen bij moeten zetten om haar in 1996 veroverde wisselbeker te behouden. Haar naaste concurrent John van Essen volgt haar op drie punten. Ook de zeer bekende John Jansen (tafeltennisser uit Haastrecht) behoort tot de grote kanshebbers. Henk Heidebrink en Henry ten Zijthoff kunnen voor een stunt zorgen. Met nog enige ronden te gaan is de verwach ting dat Jan Kersbergen geen misstap meer zal begaan en zijn algehele titel in de hoofd klasse zal prolongeren. Kees Kuipers moet in staat worden geacht om zijn twee de plaats niet meer uit han den te geven en Dick Dros en André van Gemeren zijn kan didaten voor de derde en vier de plaats. Erwin Pleus (stervoetballer bij WSE) maakt een grote kans om naar de B-klasse te degraderen. Een kort verblijf in de A-klasse is dan voor de ze talentvolle speler een feit. Trudi van Dam, Peter van Leeuwen en Pascal van Gils geven elkaar geen duimbreed toe en kunnen bij iets beter spelen het volgend seizoen in de hoofdmacht spelen. In de staart van de B-klasse moeten de gepromoveerde Asha den Drijver en Jan van Beek oppassen om niet terug te keren naar de C-klasse, welke wordt aangevoerd door Hans Kuipers. Ook Jan Olie, Sjaan Faay en Marius Kers bergen kunnen nog hoog ein digen. Cor Kersbergen en Ce ron van Beek zijn veilig als ze geen misstap maken. In de D-klasse is ook nog van alles mogelijk omdat Otto Su- pusepa een hoog algemeen gemiddelde heeft. Ronald Meijer kan ook nog promove ren. G. Loef, een zeer ervaren sjoeler, doet zijn uiterste best om niet naar de laatste klas se te degraderen. Freek Gelderblom en David Sinnema hebben nog kansen om volgend seizoen een klas se hoger te gaan spelen. Alle lof verdient Dick Esveldt die de rode lantaarn draagt. Ook hij kan beter. Meisjes-junioren 2 speelde een goede eerste helft. Hier in werd duidelijk afstand ge nomen van Forwodians. Dit was maar goed ook, want de tweede helft wilde het niet vlotten met de Waddinx veense meisjes en Forwo dians kwam akelig dichtbij. Uitslag 48-43. Topscoorder: Jane Sijl met 14 punten. Ook meisjes-kadetten speelde tegen Grasshoppers een uitstekende eerste helft en nam hierin een redelijke voorsprong. De tweede helft drong Grasshoppers fanatie ker aan en Flyers kwam on der druk en ging fouten ma ken. Uiteindelijk hielden de meisjes nog twee punten over. Uitslag 47-45. tops coorder: Anne-Willemij Crompvoets met 17 punten. Jongens-adspiranten 2 gaf goed partij tegen The Jump, maar kwam toch over de ge hele linie iets tekort. Uitslag 56-79. Topscoorder: Michael de Levie met 20 punten. Goede tweede was Lars Markus met 18 punten. 63cm donkere beeldbuis stereo 2x10 Watt TOP teletekst 2 scart aanslui tingen 61 voorkeuzezen- ders AB WW MEENEEMPRIJS: WADDINXVEEN - De Waddinxveense post duivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weersge steldheid: matige noord-wetsen wind. Af stand 131 km. In concours 401 duiven. Gelost om 11.15 uur. Aankomst eerste duif 13.11 uur. Laatste duif 13.23 uur. Snelheid eerste duif 1101 m.p.m. Uitslagen: W. Hofman 1 31 52; J. Toor 2 45 47 59 63 85 87; M. Tolle naar Zn. 3 5 12 22 25 37 62 71 78 83; W. Breedijk 4 11 13 14 15 29 49 51 56 58 60 68 77 81 96 99; H. Metselaar 6 17 19 20 30 75 79 98; T.H. Twigt Zn. 7 18 90; C.A. Bode 8 24 34 35 69 70 73 88 100; J. Jansen Zn. 9 42 43 44 48 50 64 84 86 92; P. Noorlander Zn. 10 57 97; R.A. van der Made 16 28 32 41 80 93 95; Joh. L. Bol 21 36 38 39 46 72 76: A. de Wit 23; M. Verbeek 26 27 40 54 55 65; J. Troost 33 53; M. Hofman 61 89; E. van Beek 66 67 74; C.G. Hofman 82 94; Davy Hofman 91. Beide ploegen hadden duide lijk last van de behoorlijk harde wind, waardoor af standschoten nog al eens richting misten. Nadat de Noorwijkers weer langszij ge komen waren, hielp Yvonne Visser met een fraai afstand schot Korbis weer aan de voorsprong (2-3). Fluks bleef echter gevaarlijk en zag deze dreiging ander maal beloond met de gelijk maker (3-3). Korbis sprong in deze fase van de wedstrijd slordig om met een aantal grote kansen onder meer via doorloopballen. Er was een door Jaco Wineke benutte strafworp voor nodig om Kor bis weer op voorsprong te brengen. Door een goed genomen vrije bal bezorgde Ellen van den Ent Korbis voor het eerst in de wedstrijd een ruimere voorsprong (3-5). In de slotfa se van de eerste helft kwam Fluks wederom een doelpunt dichterbij (4-5). De tweede helft begon goed voor Korbis. Via een straf worp wist Mark van den Brink Korbis aan een 4-6 voorsprong te helpen. Daarna stokte de doelpuntenproduc tie aan Korbis-kant en werd het door Fluks gestraft voor het gebrek aan doeltreffend heid bij het afmaken van de kansen. Fluks boog de 4-6 achters- tand via drie doelpunten op rij om in een 7-6 voorsprong. Mark van den Brink bracht Korbis weliswaar via een strafworp weer op gelijke hoogte (7-7), maar Fluks liet zien dat een wedstrijd alleen op zaterdag twee jeugd- en negen seniorenteams, op zon dag twee seniorenteams en voerder Paul Verspoor speel- op dinsdag vier damesteams. Het gemengd jeugd te am tot en met 14 jaar ging enthou siast naar Victoria (Rotter dam). Stephan v.d. Eyk, Harm Jan Stolk en Kathinka Berrevoets speelden voor de eerste keer op zaterdag. Stephan v.d. Eyk speelde twee spannende tie-breaks, maar verloor ze toch; zijn single met 6-1 en 7-6 en in de dubbel met Harm Jan Stolk met 6-3 en 7-6. Jorien Didden had een te sterke tegenstandster in haar single en verloor met 6-1 en 6-0. Kathinka Berrevoets en Harm Jan Stolk konden de mixed niet winnen, terwijl ook de dubbel van Kathinka Berrevoets en Jorien Didden werd verloren. Dit team deed z’n uiterste best, maar de te genstander bleek te sterk. Het gemengd jeugdteam tot en i tegen Love ’70 (Moerkapelle). hoeve eenvoudig met 6-2 6-2 gewonnen. De herensingle van Boudewijn Rip leverde een nederlaag op. Daarna werd de damesdub- en Viola Koppe knap in winst omgezet met 7-5 en 6-3, na een achterstand van 5-2 in de eerste set. De herendubbel van Boude wijn Rip en aanvoerder Jan Uitterhoeve moest de beslis sing brengen. Zij wonnen ge makkelijk met 6-3 en 6-0, zo dat deze wedstrijd winnend met 3-2 werd afgesloten. Het mixteam 135+ van zater dag begon met een thuiswed strijd tegen Zevenhuizen 1 en met 6-2 en 6-2 in winst omge- deze eindigde in een 3-2 over zet. Een mooie overwinning winning. Ria Stuijfzand, in- i Numansdorp Nieuwerkerk a/d Ussel K/aaswoo/ Oud-Beiierland Rotterdam Schiedam Spijkenisse Zoetermeer Aanbieding getól t/m 23 opril. Zolang de voonood strekt Met 16 filialen in regio Rotterdam Gouda Hoogvliet Middelhamis F ''M

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 29