Expositie van leerlingen Kreater' in Pelhrimov Cursus voor betere vakantiefoto's Overdekt karten in Zevenhuizen Bevrijdingsconcert in Ontmoetingskerk Wedstrijdkoorts op Coenecoop College Schoenadvies n bii Bremmer Amerikaan (34) rijdt tegen gevel Kennismaken met cursussen in 'Kreater' Diefstal van autotelefoons Vrouw maakt val Bekroonde kaas bij De Kaasplank Voorjaarsactie Spar De Ridder Verdachte gepakt van schietpartij Inbraken in huizen en bedrijven ZOA-collecte: bijna 7 mille Inbraken in personenauto's Ruiten station NS ingegooid PAGINA 25 WOENSDAG 23 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN -fr- de Buitenlandse trip Een voorbeeld van een geslaagde vakantiefoto. (Foto: Pim Rusch). Dinsdag 6 mei vertrekken Kreater-directeur Aad Kore- mans, Josiah Onemu (beeld houwen en boetseren), Ton reïe uitwisseling met beide handen aan‘, zegt Aad Kore- mans. ‘Zelf hoop ik in Pelhri mov eveneens contacten te ZEVENHUIZEN - Donderdagmiddag 24 april om drie zal burgemeester drs. L.M. Schoots van Zevenhuizen- Moerkapelle na maanden van voorbereiding het In door Kartracing Zevenhuizen in het Nijverheidscen trum 5 officieel openen. Een dag later kan het publiek er terecht. WADDINXVEEN - Voor men sen die wellicht een cursus beeldend of muziek bij het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) zouden willen volgen, maar zich eerst wensen te oriënte ren, worden volgende maand tegen een laag tarief ken- ningsmakingscursussen gege ven van vier of zes weken. De cursussen duren in de muzi kale sector een uur. Hier is het veelal mogelijk gratis lee- ninstrumenten te gebruiken. Indien niet anders vermeld zijn de kosten per persoon 48 gulden. Bastiënne Prins be gint met een cursus viool op donderdag 15 mei om 18.30 uur. Rineke Marwitz geeft twee blokfluitcursussen. De eerste (zes weken) begint dinsdag 20 mei om 15.30 uur. De tweede start dinsdag 13 mei om 16.30 uur, duurt vier weken en kost 32 gulden. De cellolessen van Thomas Guir- ten beginnen op donderdag 15 mei en hier kan men kiezen uit begintijden van 17.00 of 19.30 uur. De pianocursussen gaan op woensdag 14 mei, 13.45 uur en donderdag 15 mei, 18.40 uur, van start. Do cent is Wim Wieland. Paula van lijkheden van het eigen toe stel leren kennen. Daarnaast leert men ook hoe een mooie vakantiefoto moet worden ge maakt. Pim Rusch Fotografie houdt cursussen die geschikt zijn voor iedereen. Doordat de groepen klein worden gehou den, rond de vijf personen, is de persoonlijke begeleiding optimaal. Zo komt iedereen aan bod met zijn of haar spe cifieke vragen of problemen. Tijdens de cursus worden on der andere de volgende on derwerpen besproken: leer de eigen camera kennen, keuze van filmmateriaal, de op bouw van een goede vakan tiefoto, de beste afwerking en presentatie van de foto’s. Daarnaast kunnen persoon lijke onderwerpen besproken worden. De deelnemers hebben geen technische aanleg nodig om deze cursus te volgen. De in formatie wordt zo duidelijk en eenvoudig mogelijk ge bracht. De begeleiding is zo veel mogelijk individueel. ‘Iemand die nog nooit gefoto grafeerd heeft, krijgt een an dere begeleiding, dan iemand de Stichting 1 Pelhri mov-Waddinxveen zorgt via de Kamer van Koophandel en Fabnrieken voor Midden- Holland voor een carnet, dat de in- en uitvoer van de wer ken regelt. ‘Iedereen steekt Drie Waddinxveense koren hebben spontaan hun mede werking toegezegd. Dat zijn de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- lans’ onder leiding van Pie ter Stolk, het jeugdkoor van Vox Jubilans onder leiding van Jan Mulder en het kin der- en tienerkoor De Zang vogels onder leiding van Da- niëlle van Laar. De koren worden muzikaal ondersteund door Jan Mul der op het orgel en de piano, Daniëlle van Laar op dwars fluit en het Rijnmond Brass Quartet. Als vocale solist treedt op de tenor Peter Kits. De koren brengen op avond van Bevrijdingsdag een gevarieerd programma met liederen uit Valerius Gedenckklanken en als een eerbetoon aan de vele joodse landgenoten die in de Twee de Wereldoorlog het leven lieten een aantal Israëlliede- ren. Daarnaast staat er ook sa menzang op het programma van diverse vaderlandse lei- deren. Als slotnummer van de koren staat er een geza menlijke uitvoering op het programma van het lied ’De Zilvervloot’ in een speciale bewerking van dirigent Pie ter Stolk. De Waddinxveense koren prijzen zich gelukkig met hun dirigenten. Pieter Stolk is al weer ruim 16 jaar aan Vox Jubilans verbonden. Onder zijn inspirerende lei ding treedt het koor jaarlijks in heel ons land veelvuldig op, waardoor het een grote bekendheid geniet. Speciaal voor Vox Jubilans schrijft Pieter Stolk veel ar rangementen, waardoor hij gebruik kan maken van de eigen klankkleur van het koor en veel liederen zo een eigen vertolking krijgen, wat weer vele luisteraars in ons land aanspreekt. Ook jeugdkoordirigent Jan Mulder bezit dezelfde muzi kale talenten. Het jeugd koor, dat inmiddels al weer 10 jaar onder zijn enthou siaste leiding zingt, heeft naast verschillende concer ten met het grote koor, te genwoordig ook hoe langer hoe meer ’eigen’ concerten in het land. WADDINXVEEN - Bij een auto-inbraak op vrijdagmid dag op het bedrijvenpark Coenecoop werd door het ins- bijvoorbeeld laan van een autoruit een te lefoon en gereedschap buit gemaakt. werd aan de Willem de Zwij- gerlaan eveneens een tele foon ontvreemd. Bij een auto-inbraak aan de Willem de Zwijgerlaan werd een hoedenplank met drie luidsprekers ontvreemd. schilderen), Kobie Koorenge- Martin Verhoef vel (fotografie) en admini strateur Wim van Wagenin- gen met een bus vol objecten, schilderijen, tekeningen, fo to’s en vitrines naar Pelhri mov. Zeven bestuursleden van de stichting vergezellen hen. Ook cursisten van Jo- de handen uit de mouwen. Wim van Wageningen is onze expert in het opbouwen van de vitrines', weet Aad Kore- mans. ‘Het hele gezelschap logeert bij gastgezinnen. Uit de verhalen van Anne van Gent weet ik hoe hartelijk en gastvrij de inwoners van de zusterstad zijn en hoe belang rijk ook zij de contacten vin den'. ‘Wij verheugen ons enorm op deze uitwisseling en ik ben er eigenlijk nu al van overtuigd dat we over een weer, ook op cultureel gebied, veel plezier aan en met elkaar gaan bele- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Lennart van Hoven uit klas 5 Atheneum van het Coenecoop College (Dreef) heeft samen met 1.100 andere Nederlandse scholieren deelgenomen aan de jaarlijkse opstelwedstrijd van de Alliance Francaise. Hij eindigde bij de zestig beste en kreeg in Den Haag op een feestelijke bijeenkomst een aantal cd’s en boeken uitgereikt. Erik Steenberger uit 6 Athe neum van de samenwer kingsschool bereidt zich voor op de finale van de vierde Na tionale Aardrijkskunde Olympiade die van vrijdag 4 tot zondag 6 juni in Wagenin gen gehouden zal houden. Aan de voorrondes, die in maart op de scholen gehou den werden, deden 1.942 leerlingen mee. Het Coene coop College deed dit jaar voor het eerst aan deze wed strijd mee met drie leerlin gen. Erik Steenberger heeft zich gekwalificeerd als één van de 25 beste kandidaten. Drie leerlingen uit klas 3 Atheneum gaan een poging wagen om de school On the Map te zetten. Angelique Aerts, Karin v.d. Werf en Karlo Wessels hebben zich aangemeld om mee te doen aan de internationale Think- Quest-wedstrijd. Onder leiding van hun docent aardrijkskunde gaan zij pro beren een Internetproject te maken. Het thema wordt The College Beneath The Sea. WADDINXVEEN - Bij de hondenuitlaatplaats bij de in gang van het Gouwebos pro beerde vrijdag een 75-jarige vrouw uit Waddinxveen met de fiets een loslopende hond te ontwijken. Zij kwam daarbij ten val en was even bewusteloos. Ze is voor onderzoek per ambulan ce overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zieken huis. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense fotograaf Pim Rusch (tel. 0182-615353) houdt de komende maand de cursus ’Betere vakantief oto’s’. Hij is van plan bij vol doende interesse vier lessen van drie uur te geven. Iedereen maakt het vroeg of laat wel eens mee. Na een leuke vakantie blijken de fo to’s niet zo mooi te zijn, als de bedoeling was. Bewogen fo to’s, te donkere foto’s en fo to’s, waarvan men achteraf niet begrijpt waarom ze ge maakt hebt. Het overkomt de besten onder ons. Als we de reclame moeten ge loven, zijn slechte foto’s eer der uitzondering dan regel maat. De praktijk is echter anders. Bij het maken van een foto komt meer kijken, dan alleen die goede camera van de reclame. In de winkel wordt wel het een en ander uitgelegd en ook de handleiding biedt informa tie, maar niet iedere camera- fabrikant kan een fotocursus in zijn handleiding stoppen. Daarom is het prettig een korte cursus te volgen, waar bij de deelnemers de moge- WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar is het Van De Kaasplank’ (Luifelbaan) gelukt een be perkt aantal genomineerde kazen in huis te halen. Kaasvrouw Riet Brouwer: ‘Ik ben er trots op dat wij er op nieuw in geslaagd zijn om de top op het gebied van boeren kaas naar Waddinxveen te halen'. Ondanks de vele technische hulpmiddelen is het maken van kaas op de boerderij nog steeds een inspannend kar wei. Gelukkig zijn er nog steeds boeren en boerinnen, die met veel plezier en nog meer trots een eeuwenlange traditie in ere houden. Ook dit jaar is er door hen weer gestreden om de ’Jan den Besten-trofee’, de hoofd prijs voor de maker van de mooiste, de lekkerste en de gaafste boerenkaas. Donderdag 17 april werd ge maakt welke boerenkaasma ker zich de allerbeste mag noemen. De genomineerde kazen vol doen aan de allerhoogste ei sen wat betreft de vorm, het zuivel, de kleur en de smaak. Niet alleen professionele keurmeesters, maar ook con sumenten waren vertegen woordigd in de jury, die al kij kend en proevend de moeilij ke taak hadden om uit de genomineerde bekroonde ka zen de allerbeste te kiezen. Dit slaat op het feit dat het Coenecoop College, gelegen in de Zuidplaspolder, 5 meter onder NAP ligt. Daarmee is het een van de laagst gelegen scholen van Nederland. In hun project willen zij probe ren het begrip polder aan bui tenlanders uit te leggen. ThinkQuest heeft de deelna me van de school al beves tigd. Van de Nederlandse sponsors PTT Telecom en SURF heeft de school al een aantal faciliteiten gekregen in de vorm van een ISDN-te- lefoonlijn en een uitgebreid pakket soft- en hardware. Hiermee kan vanuit de schoolcomputers snel op In ternet gesurfd worden. Bo vendien kunnen de werk stukken op het internationa le computernetwerk gezet worden. Prijzen gaat de school zeker ook behalen bij de finales van de door de KVLO georgani seerde landelijke basketbal- kampioenschappen in Zeve- naar en de volleybalkam pioenschappen in Nijverdal. die al langer bezig is. U krijgt dus geen ingewikkelde theo retische stof te leren en ook geen technieken die men nor maal niet gebruikt voor va- kantiefotoós. De opzet is om kort en bondig u te helpen aan betere resultaten', aldus Pim Rusch. Voor zijn cursus is het geen vereiste een mooie camera te hebben. Omdat tegenwoordig vaak gebruik gemaakt wordt van wegwerptoestellen, wordt ook daar aandacht aan besteed. Daarnaast is de cursus ook handig, voor degene die nog geen camera heeft, maar die wel wil aanschaffen. Men krijgt dan aankooptips, zodat men goed voorbereid kan ko pen. De cursussen starten, bij vol doende deelname, in mei en bestaan uit vier lessen van drie uur. De cursusdagen en - tijden worden in onderling overleg bepaald. De kosten bedragen 55,-. Daar komen eventueel nog wat materiaalkosten bij, maar om die kosten te druk ken krijgt men een kortings kaart voor fotomateriaal. méi om zowel 16.00 als 21.15 uur. cursus klarinet. Start vrijdag 16 mei om vier uur. In de sec tor beeldend twee cursussen tekenen en schilderen van vier weken in de dependance wij grijpen die kans tot cultu- van Kreater aan de Peter Zuidlaan. Deze cursussen du ren anderhalf uur en kosten eveneens 48 gulden. Aleid Abels begint op donderdag 29 leggen met het hoofd culture- mei om 13.00 uur. Ton van Steenbergen gaat op woens dag 28 mei om 20.00 van start. Eveneens in de Peter Zuid laan geeft Josiah Onemu les sen van anderhalf uur in ting, die de hele organisatie, beeldhouwen en boetseren, die vier weken duren. De kin- dercursus begint woensdag 28 mei om twee uur en die voor volwassenen op donderdag 29 ‘De opening zal worden opge- mei om 20.00 uur. In het Kreatergebouw aan de Kerstraat begint docente foto grafie Kobie Koorengevel op zaterdag 17 mei om 10 uur met een vier weken beslaande cursus Doka van steeds twee uur per week. WADDINXVEEN - Tot en met eind mei houdt Spar De Ridder (Groensvoorde) een grote voorjaarsactie, waarbij de versgroepen extra in het zonnetje worden gezet. De consument kan tijdens deze weken mooie prijzen winnen door het inleveren van de vol le Verspuntjes-spaarkaarten. Op die manier krijgt men niet alleen extra korting, maar kunnen zij bovendien mee dingen naar één van de 62 aantrekkelijke prijzen met een gezamenlijke waarde van 2.500 gulden. Eind mei wor den de prijswinnaars bekend gemaakt. ROTTERDAM/WADDINX- VEEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag had een do delijke schietpartij plaats in Rotterdam waarbij de moge lijke daders waren gevlucht in een auto die zou thuisho ren in Waddinxveeff. Om 02.45 uur signaleerde een po litiepatrouille de auto en deze stopte op het Raadhuisplein. De bestuurder en de enige in zittende, een 25-jarige Rot terdammer, werden aange houden en overgedragen aan de politie Rotterdam. WADDINXVEEN - We gens grote belangstelling is er bij schoenhandel Bremmer (Kerkweg-Oost) weer een demonstratie Vibrionveer gehouden. De voetcorrector steunt de voet niet alleen, maar maakt het ook mogelijk dat de voet zijn natuurlij ke beweging kan blijven maken. Dinsdag 22 april gaven specialisten van Fussgold in de winkel aan de Kerk weg-Oost 177 aan de hand van een persoonlij ke voetblauwdruk des kundig advies over het le zaken, de directeur van de muziekschool en de leiding van het ballet'. De officiële opening van de expositie op vrijdag 9 mei zal een feestelij ke happening zijn. De stich- X*J 1_ _1 J__ uitvoering en financiering op zich neemt, heeft alle vrien den en bekenden in Pelhri mov uitgenodigd. WADDINXVEEN - In nacht van donderdag op vrij dag werd ingebroken in een loods aan de Brugweg. Door het uitnemen van een ruitje werd gereedschap, een radio en een buks ontvreemd. Vrij dagavond werd aan de Ster renlaan met grof geweld een deur van een bouwkeet open gebroken. De buit bestond uit sloten, een fax, een kopieer apparaat. In een aanbouw zijnde woning aan de Pias weg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebro ken. Door het openbreken van een raam kwam men bin nen waarna een alarminstal latie en sanitair werd wegge nomen. Zaterdagmiddag werd op het bedrijvenpark Coenecoop ingebroken in een bedrijf. Door het inslaan van ruit in een deur werd een computer gestolen. Aan de Weidezoom werd in de nacht van zaterdag op zondag inge broken in een woning. Door het openwrikken van een raam aan de achterzijde van de woning kwam men bin nen. De buit bestond uit een videocamera en klein geld. ven'. De Stichting Vriend schapsband Pelhrimov-Wad dinxveen bestond in februari vijfjaar. De connecties lopen al een jaar of zeven. ‘Eerder kenden we de werkgroep Ste denband Waddinxveen-Pelh- rimov', legt Anne van Gent uit. ‘Die onstond eind jaren tachtig op initiatief van het Vredesplatform. Eerst is ge keken naar het ’waar’ en daar is na enige tijd Pelhrimov uit gekomen'. Inmiddels zijn er al heel wat uitwisselingen ge weest. Vorig jaar ontving Waddinxveen enkele koren, waarbij de Stichting Vriend schapsband Pelhrimov-Wad dinxveen het gemengd koor Krea Musica, de muziekver eniging Concordia en Kreater inschakelde. ‘Scholen en sportverenigin gen hebben eveneens connec ties en zo zijn er toch al vele honderden mensen die de vriendschapsband kennen', zegt Anne van Gent. Van zijn bestuur mogen dat er duizen den worden. Met Pinksteren komt een voetbalclub spelen tegen de voetbalvereniging Waddinxveen. Eind juni staat een bezoek van een volksdansclub uit Pelhrimov aan het Waddinxveense Ve- selka op het programma. De ze vereniging, met ook leden uit Boskoop en Reeuwijk, heeft in 1993 in de zusterstad gedanst. WADDINXVEEN - De in Waddinxvene gehouden col lecte van ZOA-Vluchtelingen zorg heeft 6590,55 op ge bracht. Het geld wordt ge bruikt voor de realisatie van ZOA-projecten, die ten doel hebben vluchtelingen met geld en hulpgoederen te hel pen overleven in een voor hen vaak uitzichtloze situatie. WADDINXVEEN - Op de avond van Bevrijdingsdag (maandag 5 mei) wordt in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een groot bevrijdingsconcert gegeven op initiatief van de afdeling Waddinxveen van de Kan kerbestrijding. Het gratis toegankelijke concert van 250 zangers en zangeressen begint om half acht. WADDINXVEEN - Op uitnodiging en onder auspiciën van de Stichting Vriendschapsband Pelhrimov-Wad dinxveen gaan docenten van het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) een tentoonstel- Wanroy begint met haar ling van het werk van hun cursisten inrichten in de St. accordeonlessen op dinsdag Vituskerk in Waddinxveens Tsjechische zusterstad. 13 mei om 16.30 en 21.00 uur. Eveneens de keuze uit twee tijden bij de saxofooncursus van Wout Wierda, die op maandag twaalf mei om 17.30 en om 18.30 begint. Slagwerk- van Steenbergen (tekenen en instrumenten, centraal in een cursus van die vanaf dinsdag 13 mei zo wel om 19.30 als om 20.30 be gint, zijn niet bij Kreater voor handen. Dan electrische gi taar door Meerten Huisman. Zijn lessen beginnen op 12 Aart Torenvlied geeft de siah Onemu hebben het plan mee te gaan. ‘De Stichting Vriendschaps band Pelhrimov-Waddinx- veen heeft ons uitgenodigd en WADDINXVEEN - Het por- tierslot van een personen auto, die op de Passage ge parkeerd stond werd ver nield. Een autoradio werd ontvreemd. Hetzelfde strafbare feit werd gepleegd aan de Aletta Ja- cobshoeve, alsmede op het Jan van Bijnenpad en Mach- telderf. Ook een personenauto op het het bedrijvenpark Coenecoop moest het ontgelden, ’s Mid dags rond drie uur werd een ruitje van deze auto ingesla gen. Uit de auto werd een mo biele telefoon ontvreemd. De zij daders, twee jongens van 18 a 20 jaar, gingen er op een snorfiets vandoor. Bestuurslid Anne van Gent van de Stichting Vriend schapsband Pelhrimov- Waddinxveen en (rechts op de voorgrond) Kreater- directeur Aad Koremans bezig met de voorberei dingen voor de reis met expositie in de Tsjechische zusterstad. (Foto: Kobie j Koorengevel). Christelijk Residentie Man nenkoor en Vox Jubilans. Zij werkten ook mee aan het laatstgehouden Kerstcon cert van Vox Jubilans in De Doelen (Rotterdam). Het Bevrijdingsconcert wordt gesponsord door di verse bedrijven, zodat de te houden collecte deze avond geheel ten goede komt aan het werk van de Kankerbe strijding (bankrekening 366808338 ten name van Kankerbestrijding 5 mei Waddinxveen). Hoofdsponsor is de Rabo bank Waddinxveen. Andere sponsors zijn timmer- en aannemingsbedrijf Camme- raat, Bruwa, verkeersschool Succes-Mimpen (Oranje- laan), De Kaashakker (lep- laan), Goudse Tijdschriften Centrale, Verkley Bloemen en Planten, Van Noort Transporten en Verhuizin gen en Graphicom Delf- gauw. In het programmaboekje, dat elke bezoeker bij de in gang van de Ontmoetings kerk krijgt, staan alle tek sten van de uit te voeren werken afgedrukt. Binnenkort maakt het jeugdkoor zijn eerste eigen buitenlandse trip naar Pa rijs, waar het zal optreden in de beroemde Notre Dame. Jan Mulder is tevens als vaste koorbegeleider aan Vox Jubilans verbonden. De Zangvogels zingen sinds anderhalf jaar onder leiding van Daniëlle van Laar. Deze dirigente (oud-Waddinx veense) studeert binnenkort af aan het conservatorium als fluitiste. Vandaar zij ook vaak wordt ingeschakeld bij optredens van Vox Jubilans. De tenor Peter Kits is be kend door zijn vertolking van het eenvoudige geeste lijke lied. Inmiddels zijn er diverse solo-cd’s van hem verschenen en werkt hij veelvuldig mee aan grote koor- en samenzangbijeen- komsten. Op het Bevrij dingsconcert zingt hij een aantal vaderlandse liederen. Het Rijnmond Brass Quar tet, bestaande uit Dik van Doom en Erik van de Horst (comet), Jan Louter (eufoni- um) en Jacqueline van Noort (hoorn) is ruim negen jaar geleden ontstaan uit de Brassband Rijnmond. Het viertal treedt in deze sa menstelling veelvuldig op bij kooroptredens van het Voor groepen van 10 tot 150 personen zijn speciale arran gementen mogelijk bij Indoor Kartracing Zevenhuizen, compleet met een trainings- sessie, de races, de finales, een diner of zelfs een ’indoor barbecue’. Verder is Indoor Kartracing Zevenhuizen offi cieel dealer van BIZ-karts. Men werkt hiervoor nauw sa men met importeur en oud- wereldkampioen Frank Eg- lem van het bedrijf Karts Parts, waarbij een uitgebreid leveringsprogramma be schikbaar is. luisterd door het St. Valanti- ne Kwartet, uit de gelijkna mige plaats in Oostenrijk, waar Pelhrimov eveneens culturele betrekkingen mee onderhoudt,' aldus bestuurs lid Anne van Gent. ‘In alle contactleggingen met Pelhri mov is de stichting interme diair. Wij kunnen voor onze activiteiten jaarlijks rekenen op een bijdrage uit het ge meentelijk uitwisselings- fonds'. Directeur Aad Kore mans van Kreater hoopt dat het bezoek binnenkort zal lei den tot uitwisselingen van 1 muziekensem- bles, koren en balletgroepen van Marcella Kouwenhoven. Zaterdagavond ‘Zaterdag 10 mei is onze groep weer terug. De tentoon stelling blijft de hele maand mei in Pelhrimov. De stich ting zorgt voor het transport terug naar Waddinxveen', al dus Aad Koremans. ‘Wij stel len het bijzonder op prijs dat zij die taak op zich nemen, want onze vooijaarsvakantie is dan alweer lang voorbij'. De organisatie van de ten toonstelling heeft voor alle betrokkenen heel wat voeten WADDINXVEEN - Vrijdag in de aarde. Alles moet zorg- reed aan de Noordkade een vuldig worden ingepakt. Ver- personenauto tegen de gevel zekeringen moeten worden van een woning. De bestuur- afgesloten en der, een 34-jarige man uit Vriendschapsband Halifax, weigerde alle hulp en bemoeienis van de politie. Toen de politie hem wilde aanhouden wegens mogelijk drankgebruik werd de man zeer agressief. Hij is vervol gens in de boeien overge bracht naar het politiebureau aan de Mozartlaan. Daar wei gerde hij ook medewerking aan een alcoholonderzoek. WADDINXVEEN - Zondag middag werden vijf knapen op het Stationsplein aange houden. De vier Gouwenaren en één uit Moordrecht in de leeftijd van 13, 14 en 15 jaar worden verdacht van het in gooien van ruiten van NS-station Waddinxveen. De Moordrechtenaar bekende inderdaad een ruit te hebben vernield. De twee andere ver dachten zijn gehoord over een auto-inbraak waarvan werden verdacht. Die beken den zij ook. Steeds meer Nederlanders ontdekken de charme en de opwinding van het karten. Indoor Kartracing Zevenhui zen (tel. 0182-632377), dat el ke dag tot ’s avonds half elf is geopend, speelt daar op in door te beschikken over een perfect geoutilleerde accom modatie in Zevenhuizen. In het Nijverheidscentrum beschikt men over een 400 meter lange overdekte baan, die voorzien is van snelle bochten, hairpins, een tunnel en (uniek voor Nederland) een spectaculaire kombocht. In de 200 cc karts (voorzien van hydraulische schijfrem men en slikbanden) waant ie dere bezoeker zich een Mi chael Schumacher of Jos Ver stappen in de dop. Voor helm, overall en profes sionele instructie wordt ge zorgd. De monteurs van In door Kartracing Zevenhuizen zijn er verantwoordelijk voor dat iedere kart in perfecte staat aan de startlijn ver schijnt en een uitmuntende wegligging vertoont. Voor kinderen zijn speciale karts beschikbaar. Ook aan het randgebeuren is gedacht. Zo vindt men in het complex een sfeervol horecagedeelte van waaruit men de gehele baan kan overzien en bijvoorbeeld onder het genot van een hap je en een drankje rondetijden kan vergelijken. j >1 MMOBOHIMIIIIIIIII III

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 23