bij 'De Gouwe Smash 'De Gouwestem zingt in Boskoop wi Dr. André de Bruin was locaal, regionaal en landelijk bezig 'Trefpunt Waddinxveen' nieuwe hoofdsponsor wandelvierdaagse Hefbrug kreeg nieuwe hangkabels Be Fair-tennis goed op dreef Ls I a PAGINA 13 DINSDAG 29 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN titie wedstrijd veense hefbrug over de Gouwe. L i prima en won 1 4. Vervolgens Truus v.d. Wal. Een beduidend genstander. Slei mesdubbels van Berg en Gonnie en van Ina Arno Op vrijdag 24 oktober zingt het mannenkoor in de Her vormde Kerk te Zevenhui zen. Op donderdag 4 de cember zal worden meege werkt aan een concert in de Rotterdamse ‘Doelen*. Op maandag 22 december zal wederom met ‘Praise Him‘ een kerstconcert wor den gegeven in de Grote Kerk van Dordrecht en tot slot zal op kerstavond 24 december het mannenkoor zingen tijdens de kerst- nachtdienst in de St. Jans- kerk te Gouda. in de hoofdklasse speelt won met 5-0 van Heukelum en bleef daarmee in de bevenste regionen van de ranglijst. Truus Boere, Elly van Tol, Nel Vermeulen en Liesbeth v. Bergeijk domineerden in de dubbel partijen waar zij met welverdiende 6-2 overwin ning terug zien. De eerste dubbel die op naam van Angela Boonstoppel en Marco Kraak kwam, werd overtuigend gewonnen met 14-5. De tweede mix, van Elly Middendorp en Jan Verwey ging wat moeizamer maar uiteindelijk wonnen ook zij de spanning gelijk over de ka bels verdelen en het beweeg bare deel van de brug recht houden) om de 30 jaar het ge val is. Voor het wegverkeer is de hefbrug over de Gouwe twee dagen gesloten geweest. Voor het scheepvaartverkeer was dat een hele week. tegenstandster op de knieën te krijgen. Het vrijdagavond recreatie- circuit, kon ondanks de lichte regen, volledig afgewerkt worden. Captain Elly Mid dendorp van het 5e gemengde digde in 14-5 winst. Alleen de 4e mix van het team werd verloren met 5-14. Bij de heren haalde het eerste team de volle winst binnen. Het team, onder aanvoering van Karei Kool met Petra Verhoeff, Wilma Wijnstok en invaller Frans Kalkhoven kwam aanvankelijk in de eer ste dubbel wat moeizaam op gang maar wonnen deze par tij uiteindelijk met 11-10. De tweede dubbel ging het team een stuk beter af. Hier pakten de heren met 13-6 de winst, de derde partij was weer öcloseó (9-8) en de vier de dubbel werd op zeker ge wonnen met 11-7. In de zaterdag seniorencom petitie was het weer de groot ste spelbreker slechts een paar teams wisten voordat de banen onbespeelbaar werden hun partijen te beëindigen. Het 4e gemengde team, in de 5e klasse, onder aanvoering van Jan v.d. Ark, dat de vori ge ronde het volle aantal pun ten binnen haalde moest nu één punt aan NNPV-2 toe staan. De heren dubbel waarin Jan met Fred v. Kempen aantrad, werd overtuigend gewonnen met 6-1, 6-3 en ook de mix Zaterdag 11 oktober is er het jaarlijkse ‘Mannen- koorconcert' in de Goudse St. Janskerk waaraan dit jaar wordt meegewerkt door de bekende pianist Jan Vayne. Deze langhari ge pianovirtuoos speelde onlangs nog voor de Ameri kaanse president Bill Clin ton. Joke van Hooft, Wil Hoge- nelst en Sjani Vis een over tuigende wedstrijd (6-3, 6-2; 7-6, 6-0 en 6-2, 6-4), waarbij zij alleen in de eerste dubbel tot een drie setter gedwongen dig (7-6, 4-6 en 6-0) om haar werden. Maar na de eerste set met slechts een breek uit handen te hebben moeten geven (4-6) konden de dames de partij, met 6-2, 6-4 toch in hun voor deel beslissen. Het tweede dames veteranen team kon tegen ATV-1 op een team (in de 4e klasse) wist ook deze ronde weer zonder één verlies punt te volbren gen. Het team van Yvonne de Koekkoek, dat deze keer ver sterkt werd door Tonny Krö- se, kon hun partij tegen Krimpen-3 zeer snel en doel treffend afwerken. WADDINXVEEN Bij tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) zijn inmiddels een aantal competitiedagen gespeeld. Opvallend is het goede pres teren van het mix-team 1 van zaterdag. Drie duidelijke overwinningen op rij. Kennelijk heeft dit team kam- pioensadspiraties. WADDINXVEEN - Na drie rondes in de landelijke tennis competitie lijken de spelers en speelster van de Waddinx- veense tennisvereniging Be Fair (Sniepweg) goed op dreef te zijn. Inmiddels begint zich in de diverse klassen zich een beeld te vormen van de pres taties die tot nu toe zijn neer gezet. Bij de dames teams in het dinsdagcircuit waren het met namen de veteranen teams die hun positie in de ranglijst Het eerste dames team, wat wisten te verstevigen. Het eerste team, in de 3e klasse, van captain Marjan Peet moest uiteindelijk na een goed gespeelde partij te gen Holy-1 in Vlaardingen één punt inleveren. Deze keer versterkt met in valster Ciska Baas, speelden 6-4, 6-2; 6-3,6-3 en 6-4,6-0. De eerste single werd even eens vrij gemakkelijk door Elly van Tol gewonnen in 6-1, 6-0 alleen de tweede single had Truus Boere drie sets no- De van nieuwe hangkabels en evenaars voorzien Waddinx- (Foto: Sjaak Noteboom). Nederlandse instituten. In Gouda werd de Coornhertcantate van Jan van Dijk door Goudse koren en orkes ten voor het eerst ten gehore gebracht in de St. Janskerk, terwijl de Camerata Trajecti- na onder leiding van Louis Grijp diverse concerten gaf, geïnspireerd op gedichten van Coornhert en liederen van tijdgenoten. In Waddinxveens buurgemeente werd te vens een bijzondere tentoonstelling gehou den van de prenten van Coornhert en het Coornhertmonument onthuld, gemaakt door Eric Claus. Het is bevestigd aan een gevel van het Goudse stadhuis. In Den Haag en Amsterdam werden ten toonstellingen gewijd aan de juridische be tekenis van Coornhert, terwijl in Haarlem in samenwerking met de Coornhertliga een internationaal symposium werd geor ganiseerd. Toneelwerk van Coornhert’s hand werd in diverse theaters opgevoerd door het toneel gezelschap Intertheater. Tal van boekwer ken verschenen over de juridische, literaire en filosofische betekenis van Coornhert, waarbij de bundel ’Dwars maar recht’ de aandacht trok van een breder publiek. De Nationale Coornhertherdenking werd afgesloten in 1990 in de Goudse St. Jans kerk in aanwezigheid van de ministers van Binnenlandse Zaken en van Justitie. De Coomhertrede toen uitgesproken door de Goudse hoogleraar prof.mr. H. van Maarseveen over de actualiteit van de dis criminatie in Nederland kreeg daarbij een historische dimensie met de rede van de toenmalige minister van Justitie mr. E. Hirsch Ballin, die daarbij mede uitging van Coornhert’s ’Boeventucht’. set komt zij n maar door een lust wint zij deze set in de tie break alsnog met 7-6. De da- mesdubbel van Marjo Over dam en Ans v.d. Sluis wordt makkelijk in winst omgezet (6-2 6-0). De laatste dubbel van Teunie Hameetman en Hannelore Helmer kent een spannend verloop. De eerste set winst met 7-6 (in de tie break 7-3) en de tweede set met 6-3. Een mooie overwin ning met 5-0. Het damesteam 3 van dins dag speelde op de tweede competitiedag een uitwed strijd tegen Berkenrode 4. Helaas werd alleen de dames- dubbel van Carla van Es en Wil Berends gewonnen; een nederlaag met 4-1 dus. Op de derde competitiedag trad dit team thuis aan tegen Victoria 3. Met invalster Marja v.d. Sluis werden 2 punten binnengehaald. De wedstrijden verliepen heel sportief en met veel drie set ters. Maar de tegenstanders waren iets beter, waardoor met 3-2 werd verloren. Op zaterdag 27 september zal het mannenkoor met het ‘Stads Knapenkoor' uit Elburg een concert geven in de monumentale Hoog landse kerk te Leiden. Deze avond wordt-mede werking verleend door de Waddinxveense organist en dirigent Martin Mans en het Christelijk Waddinx veens Mannenkoor ‘De Gouwestem1. De begeleiding van het mannenkoor is in handen van de vaste organist in de Gereformeerde Kerk en te vens de vaste begeleider van het mannenkoor, de Boskoopse musicus Ben Kramer. Op uitnodiging van de or gelcommissie zal Martin Mans enige malen solis tisch op het orgel te belui steren zijn. Het concert is gratis toegankelijk. Wel zal er een collecte worden ge houden ter bestrijding van de kosten. Het feestelijke karakter van het concert op de avond van de 5e mei is voor De Gouwestem aanleiding om merendeels feestelijke lie deren te zingen. Iedereen die van zingen houdt wordt van harte uitgenodigd om dit concert bij te wonen. De Gouwestem wacht nog een druk jaar. Zo zullen de mannen op zaterdag 14 ju ni samen met de ‘Ridder kerkse Kinderkoren' van Jennifer van den Hoek een concert verzorgen in de Nieuwe Kerk (Lange Jan) te Middelburg. nen. Een 3-2 n laas. Het damesteam ging met 6-1 7-5 naar Be Fair. De dames, Marianne van Eijk en Ester Russcher hadden aan 6-4 en 6-3 genoeg. De he ren single was eveneens voor Be Fair Fred v. Kempen won deze met 6-1, 6-0 alleen de dames single was voor NNPV met 4-6, 7-6 en 1-6. De Be Fair-junioren op zater dag morgen van het le ge mengde team t/m 17 jaar kon tegen TIOD-1 met een 3-2 ze gen afsluiten. Captain Kim Booden, Saskia Bos, Huib den Hartog en Loek Beuker speelden een uitstekende partij, waarbij alleen de tweede single en de mix ver loren ging. De eerste single werd door Saskia gewonnen in 6-1 en 6- 0. De dubbel partijen waren eveneens voor het Be Fair team, 2-6, 6-1, 6-4; 6-4, 6-3; 6- 1, 4-6 en 3-6. In de woensdagmiddag mini- competitie waren het de spe lers van het team jongens t/m 10 jaar die deze ronde een prima wedstrijd speelden. Bart v.d. Zalm, Koen Verwey, Gilles Bresser en Jan v.d. Linden speelden eerst een goede serie single partijen 2- 4, 8-2, 5-2 en 6-1. In de dubbel wonnen Bart en Koen de eerste partij met 6-3, de tweede dubbel, die door Gilles en Jan gespeeld werd, werd een spannende aangele genheid waarbij beide partij en elkaar niets toegaven. Uit eindelijk zagen de Be Fair- spelertjes met 4-5 de winst net aan hun neus voorbij gaan. Gonnie Spruitenburg won weer de single in een drie set ter en Ina Arnoldus en Greet v.d. Berg veroverden even eens de winst in een drie set- de baan op tegen Sunlight 3. Deze keer was er beduidend meer tegenstand, maar er werd toch met 3-2 gewonnen. De winstpartijen kwamen voor rekening van Saskia v.d. Lans in haar single, Ineke Hogenkamp en aanvoerder Frans Bouman in hun mix- dubbel en Saskia v.d. Lans en Ineke Hogenkamp in hun dubbel. Jaap Akkerhuis viel goed in. Ook dit team is de competitie dus goed begon nen. Het gemengdteam 4 van za terdag haalde in de thuiswed strijd tegen Berkenrode 8, na een overwinning op de eerste competitiedag tegen Victoria 9, wederom de volle winst binnen. Na een fantastische start van vervangend teamcaptain Nel Bongaarts in haar single met 6-3 6-2 werd de mixdubbel door Annelies Toebak en Christophe le Comte eenvou dig met 6-0 6-2 gewonnen. De herensingle was tot het laatst zenuwslopend maar uiteindelijk bezat Onno den Butter van De Gouwe Smash de sterkste zenuwen (6-1, 4-6 en 7-6). Tenslotte werd zowel de dames- als de herendubbel in winst omgezet. Een 5-0 ze ge dus. Het herenteam 18+ van za terdag verloor de tweede competitiewedstrijd opnieuw met 3-2, nu thuis tegen Love ’70 2. De winstpartijen kwa men van Maurice Ancher in de herensingle (6-4 6-3) en in de herendubbel van Pieter Uitterbroek en Maurice An- cher(6-l 6-1). Dit dubbel is prima op elkaar ingespeeld en geeft de tegenstanders in de regel weinig kans op suc ces. Het damesteam 1 van dinsdag speelde de tweede competitiewedstrijd uit tegen ter. Riet Schweii ook de winst in (6-3 7-5). Daarna de twee andere wonnen en was een feit. De derdi dag trad dit tea: Het gemengdteam 2 van za terdag speelde haar tweede wedstrijd uit tegen ’s Graven hout 4. Invalster Marieke Kok speelde de eerste single. Zij moest kennelijk eerst warm draaien. De eerste set verlies met 6-0, maar de volgende sets wer den met 6-4 en 6-2 in haar voordeel beslist. Het echt paar Joke en Jan Uitterhoeve wonnen zoals gebruikelijk hun mix met 7-5 en 6-0. Boudewijn Rip verloor helaas zijn single in een spannende drie setter van ruim 2 uur. De damesdubbel wonnen Marie ke Kok en Joke Uitterhoeve eenvoudig met 6-1 6-2. De herendubbel was voor Boudewijn Rip en Jan Uitter hoeve een klein maatje te groot. Verloren werd met 6-0 6-4. Toch de tweede overwin ning met 3-2 in successie. Het gemengdteam 3 van za terdag startte de eerste com petitiedag uit tegen Victoria 10 met een overtuigende zege van 5-0. Saskia v.d. Lans won haar single met 6-1 6-0. De mixed werd nog iets sneller afgeraffeld. Ineke Hogenkamp en Ed Groenendal versloegen hun tegenstanders met 6-0 6-0.De herensingle van Berry Boelee zorgde gelukkig voor wat meer spanning, maar werd toch met 7-5 7-5 gewonnen. Saskia v.d. Lans en Ineke Ho genkamp veroverden vervol gens de dubbel met 6-1 6-1. Berry Boelee en Ed Groenen dal maakten er in hun dubbel een waar schouwspel van en trokken aan het langste eind Evergreen 1 in Maassluis, door tweemaal de tie-break te winnen: 7-6 7-6. Een ruime overwinning dus. De tweede competitiedag ging dit team vol goede moed de overdekte fietsenstalling van het Coenecoop College on der sporthal ’de Dreef. Deelnemers aan de avondvier daagse kunnen zich op de vol gende data in de kantine van de orde zoals de apartheid in Zuid-Afrika, stuur van de Waddinxveense samenwer- de sociale problemen in Latijns-Amerika kingsschool en van werkgroepen, alsmede lid van de (interlevensbeschouwelijke) Landelijke Studiecommissie Samenwer kingsschool en vice-voorzitter van de Ver eniging voor Samenwerkingsscholen in Nederland. In de periode 1980 tot 1996 vervulde hij de functie van voorzitter van het Humanis tisch Verbond Midden-Holland. Daarbij stond hij op de bres voor de belangen van de buitenkerkelijken in de Goudse regio. Voornamelijk door zijn voortdurende plei dooien zijn in Gouda ook professionele hu manistische geestelijke verzorgers be noemd in het Goudse Groene Hart Zieken huis, de verpleeghuizen Bloemendaal en De Riethoek en het psychiatrisch zieken huis Robert Fleury. Ónder leiding van de Waddinxvener zijn door het Humanistisch Verbond tal van activiteiten georganiseerd op het vlak van ontmoeting en bezinning, zoals praatgroepen, symposia en caféavon- den met thema-gesprekken. In 1983 was André de Bruin opnieuw ini tiatiefnemer. Ditmaal betrof dit de oprich ting van de Coornhertstichting. Deze stich ting heeft tot doel het gedachtengoed van Dirck Volckertszoon Coornhert (1522- 1590), die moest uitwijken naar Gouda en in de St. Janskerk begraven werd, levendig të houden en te actualiseren. Coornherts maatschappijvisie is door hem zelf in zijn ’Zedekunst’ (1586) gekenschetst met de woorden ‘Rechtvaardicheyd totten menschen is nodigh ende nut*. Inmiddels voorzitter geworden van het Na tionaal Comité Coornhertherdenking 1990 nam André de Bruin ook het initiatief tot en de wetenschap van oorlog en vrede. De Waddinxvener was, in die functie, te vens coördinator van een culturele mani festatie gewijd aan het jonge Indonesië, in samenwerking met het Rotterdamse ge meentebestuur en de Kamer van Koophan del en Fabrieken wegens het 15-jarig be staat van deze kring, waarbij de eerste am bassadeur van Indonesië zijn officiële entree maakte in de Maasstad. In Waddinxveen werd André de Bruin voorzitter van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) die onder meer, in samenwerking met de plaatselijke dam vereniging, het initiatief nam tot de orga nisatie van het jaarlijkse damtoemooi voor de scholieren van openbaar en bijzonder onderwijs. Vanuit het voorzitterschap van VOO, en gelet op zijn beroepsmatige interesse en humanistische levensbeschouwing, nam André de Bruin mede het initiatief tot het stichten van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (het huidige gefuseerde Coenecoop College). Met ir. B. van der Toom (protestants-chris- telijk) en ir. H. Koenen (rooms-katholiek) werden driemaal zes leden - samen de ‘groep van achttien' vormend - gevonden om de vele werkzaamheden aan te vangen. Samenwerking op levensbeschouwelijk-, pedagogisch en didactisch gebied was rond 1970, toen de ‘groep van achttien' gevormd wérd, zeer bijzonder in ons land. Öok voor wat betreft de nieuwe publiekrechtelijke bestuursvorm daarvan. André de Bruin was jaren lid van het be- BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Maandagavond 5 mei om acht uur houdt de orgelcommissie van de Gereformeerde Kerk aan de Zijde in Boskoop haar jaarlijks Bevrij dingsconcert. Op 15 december zal een ad- ventsconcert worden gege ven met het grote Drecht- stedenkoor ‘Praise Him‘ in de Goudse St. Janskerk. Op vrijdag 19 december is er het traditionele kerst concert in de Ontmoetings- kerk te Waddinxveen waaraan wordt meege werkt door het ‘Jaffo Gate Quartet*. WADDINXVEEN - Dr. André de Bruin, de aan de vooravond van Koninginnedag tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau be noemde Waddinxveense humanist en soci- aal-democraat, kon rekenen op een schou derklopje van koningin Beatrix op grond van zijn vele maatschappelijke verdiensten van locale, regionale en nationale aard. Na korte tijd onderwijzer te zijn geweest en na het behalen van zijn MO-acte en het doctoraal examen geschiedenis is de André de Bruin 27 jaar leraar geschiedenis ge weest aan een openbare scholengemeen schap te Rotterdam. In die tijd publiceerde hij over politieke en actuele maatschappelijke vraagstukken en heeft hij gewerkt aan zijn proefschrift (over) ’Het ontstaan van de schoolstrijd’, dat werd verdedigd aan de Rijksuniversi teit van Leiden, waarna de Waddinxvener doctor in de letteren (geschiedenis) werd (1985). Voorts vervulde André de Bruin diverse functies in onderwijsorganisaties en stu diecommissies voor onderwijs en politiek en nam hij deel aan symposia. Daarnaast publiceerde hij met enige regel maat. Zo is hij één van de auteurs van het boek ’Denken over cultuur in Europa’ (1994). Op grond van zijn wetenschappelijke en culturele verdiensten werd hij in 1985 ge kozen tot lid van de Maatschappij der Ne derlandse Letterkunde. In Rotterdam was André de Bruin gedu rende acht jaar secretaris en activiteiten coördinator van de Kring van Docenten in Sociale Wetenschappen. Deze kring stelde innoverende thema’s aan Links op de foto L. Willemstein, voorzitter van het comité 'Waddinxveen Wandelt', en Arie Pieter van Dijk, coördina tor van 'Trefpunt Waddinxveen', de nieuwe Internet-activi- teit van de Rabobank Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). de voetbalvereniging Be Fair in laten schrijven: zaterdag 3 mei van 10.00-16.00 uur,za terdag 17 mei van 10.00-13.00 uur en zaterdag 28 mei van 10.00-16.00 uur. het instellen van de Coornhertprijs, gefi nancierd door de Nederlandse regering en de VSB Bank Nederland. Tot de activiteiten van de Coornhertstich ting worden gerekend de toekenning van de Coornhertprijs (f 100.000,-), de uitrei king van de Coornhertpenning aan ‘die persoon of die instelling in Nederland, die zich zonder restrictie heeft beijverd in het effectief naleven van het eerste artikel van de Nederlandse Grondwet (het non-discri- minatieartikel)' en het periodiek uitspre ken van de Coomhertrede. Deze activiteiten hebben een landelijke vermaardheid gekregen. De Coornhert prijs is door een speciale beoordelingscom missie, geleid door oud-commissaris van Groningen H.J.L. Vonhoff met als secreta ris André de Bruin (tijdens zijn secretari aat) toegekend aan een onderzoeksproject van de Rijksuniversiteit van Utrecht naar de relatie tussen onderwijs en verdraag zaamheid, de Stichting Zwerfkinderen Ne derland voor het stichten van drie pensions en een werkgelegenheidsproject in de pro vincie Drenthe voor (ex)psychiatrische pa tiënten. Dezë projecten zijn geselecteerd op het cri terium ‘rechtvaardigheyd totten menschen is nodigh ende nut‘. In moderne bewoordin gen zou men zeggen ‘in het kader van de sociale vernieuwing'. Als voorzitter van het Nationale Comité Coornhertherdenking was André de Bruin zeer direct en actief betrokken als fondsen werver en bij het opzetten van tal van acti viteiten op maatschappelijk en universi tair terrein in Nederland en daarbuiten, onder meer in Rome, in samenwerking met WADDINXVEEN - De eer ste avondvierdaagse voor wandelaars in Waddinx veen, ’Waddinxveen Wan delt’, die wordt gehouden van dinsdag 10 tot en met vrijdag 13 juni, wordt ge sponsord door ’Trefpunt Waddinxveen’, de nieuwe Internet-activiteit van de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg-Oost). Binnenkort introduceert de plaatselijke Rabobank het ’Trefpunt Waddinxveen’. Arie Pieter van Dijk en Han van der Lek zijn de coördinatoren van ’Trefpunt Waddinxveen’. ‘Trefpunt Waddinxveen is Waddinxveen op Internet', leggen zij uit. ‘Zo biedt de Ra bobank bijvoorbeeld alle Wad dinxveense ondernemers, ver enigingen en stichtingen op eenvoudige wijze via dit locale Trefpunt een eigen plek op het wereldwijde Internet'. De landelijke Rabobank heeft haar activiteiten op dit terrein gebundeld binnen ’Trefpunt Nederland’. ’Trefpunt Neder land’ is een top 10 Internet ac cess- en serviceprovider en werd ruim een jaar geleden door Rabobank Nederland op gericht. In betrekkelijk korte tijd groeide zij uit tot het grootste virtuele bedrijven park van Nederland. Zaken doen, winkelen of bijvoorbeeld informatie opvragen van loca le activiteiten en evenemen ten, als het aan de Rabobank ligt, is er heel veel mogelijk op dit ’Trefpunt Waddinxveen’. Naast de hoofdsponsor ’Tref punt Waddinxveen ’hebben vier andere gerenommeerde Waddinxveense bedrijven zich bereid verklaard hun naam aan één van de loop- avonden van de wandelvier daagse te verbinden. Zo zullen de tochten achter eenvolgens worden gespon sord door De Meubelspecialist Gebr. Bakker Zn., Auto Baas Nissan, Schuttelaar Sui kerwerken BV en Gouwebad ’de Sniep’. Bovendien zal Uit zendbureau Start iedere avond langs de route de wan delaars tracteren op een klei ne versnapering. Op de avonden van de wandel- avondvierdaagse kan iedere wandelaar, ongeacht de loop afstanden 5 of 10 kilometer, tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf het sportcomplex van voetbalvereniging Be Fair starten. Behalve op de slot- avond. In verband met de ge- Het gemengd team tot en met 17 jaar van zaterdag speelde thuis tegen CTC (Capelle aan de IJssel). Dit team stond ge lijk met de tegenstanders en daardoor werden spannende wedstrijden verwacht. Als eerste gingen de meisjes single van Nicole Remmers- waal en de jongens-single van Stephan Preeker van start. Deze werden allebei verloren. De meisjes-single met 6-1 6-3 en de jongens-single met 6-1 6-2. Daarna gingen Bram Groot- huyse en Nelleke Preeker de baan op voor de mixeddubbel. Ook zij verloren met 6-4 6-4. Het stond toen al 3-0 voor de tegenpartij, dus winnen was er deze keer voor dit team niet bij. Toch wilden zij voor de eer de laatste twee dubbels nog win nen en dat deden -zij ook. De meisjesdubbel van Nelleke Preeker en Nicole Remmers- waal werd gewonnen met 4-6 6-0 6-3 en de jongensdubbel van aanvoerder Pim Breteler en Bram Groothuyse na een spannende partij met 7-6 7-5. Uiteindelijk dus een 3-2 ne derlaag. Het gemengdteam 1 van za terdag bestaande uit Inge Dalderup, Marieke Hooge- veen, Jeroen v.d. Hoorn en aanvoerder Paul Verspoor draait uitstekend. Op de tweede competitiedag werd met 5-0 de uitwedstrijd tegen Zevensprong 6 gewon nen en op de derde competi tiedag de thuiswedstrijd te gen Reyerbos 1 eveneens met 5-0. Vrijwel alle partijen werden in twee sets gewonnen. Drie overwinningen met 5-0 tot nu toe. Dit team lijkt voor het kampioenschap te gaan. zamenlijke intocht zullen de wandelaars voor de 10 kilome ter eerder vertrekken. Aan de avondvierdaagse is een loterij gekoppeld. Zo zal de startavond bij vertrek van de deelnemers niet alleen het allereerste controle-Trefpunt- stempel worden afgedrukt, maar ook een lot worden uit gereikt welke gedurende de vier avonden kans geeft op een prijs. De uitslag van de trekking zal elke avond na de finish in de kantine van Be Fair-voetbal worden bekend gemaakt. Om de veiligheid van de deelnemers bij zowel start als finish zoveel moge lijk te waarborgen, zal het parkeerterrein bij voetbalver eniging Be Fair worden afge sloten. Daarom roept het co mité Waddinxveen wandelt, een ieder op zo min mogelijk met de auto naar het sport complex te komen. Fietsers kunnen gebruik maken van WADDINXVEEN - Het weg verkeer heeft weinig last ge had van de periode dat vorige week de Waddinxveense hef brug over de Gouwe werd voorzien van nieuwe hangka bels en evenaars. De hangkabels worden elke 15 jaar vernieuwd, terwijl dat voor de evenaars (die de Martje Jansma, Corrie van partij met 9-7. Zijl en Henny v.d. Neut had- De derde mix die door Angela den met 6-1,6-4; 6-0,6-2; 6-2, en Marco werd gespeeld ein- 6-1; 6-0,6-1 en 6-1,6-1 geen enkel moment problemen met de tegenstanders. tegen w Aa is X. -M 8BBW«MHMMMKHH-M»3®»MMMKBM8

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13