Interliner 382 Open huis bij Astrid Vervoort Voorjaars(tuin)meubelshow bij Van Berkesteijn Wooncultuur BRAX pure comfort Duts mede groeit stevig duurzame bijdragen Workshop over wonen PvdA-Waddinxveen gaat uitdaging aan Veiling St. Victor brengt 22 mille op IW •T 6 PANTALONS JEANSBROEKEN in div. kleuren en stretch BERMUDA’S Wooncultuur .Ua bij Van Berkesteijn PAGINA 17 Astrid Vervoort in haar schoonheidssalon aan het Papaverveld 41 in Waddinxveen. 30 APRIL Bijzondere tuinplanten VAN BERKESTEIJN Ton van Duppen-Smits, Hugo van Berkesteijn (midden) en Sjaak Willemstein. (Foto: Van Berkesteijn Wooncultuur). KONINGINNEDAG Bronzen sculpturen van Ton van Duppen-Smits Tuinaanleg en architectuur door Hoveniersbedrijf J. Willemstein ferentie heeft georganiseerd, dient daarbij een belangrijke plaats te krijgen. Uitvoering ecos. Deze cosmetica heeft een minimum aan conserve- De opbrengst van de avond bedroeg ruim 22.000 gulden, mt. 38-48 cretariaat aan de Zuidkade 176, tel. 0182-612452 of bij Hans Zoet, Kamilleveld 13, tel. 0182-614265. De kosten bedragen ƒ25,- per persoon. De opbrengst is geheel voor het onderhoud en de instand houding van de St. Victor- kerk. De pater van de St. Vic- torparochie gaat per 1 juni om met tussen 13.30 en 16.30 uur een Bij aankoop van een tuinmeublement v.a. ƒ750.- GRATIS EXCLUSIEVE PARASOL Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het eerste kwartaal van dit jaar is het aantal reizigers in de Interliner 382 (Boskoop-Waddinxveen-Den Haag) met ongeveer een kwart (25%) gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 1996. Deze groei is verdeeld over alle opstapplaat sen. bestaan. In overleg met de gemeente heeft een groep inwoners een voorstel voor een Lokale Vooruitlopend op het komen de verkiezingsprogramma zal de PvdA-Waddinxveen, zowel aan de uitvoering van be staande plannen, zoals het winkelcentrum Passage, als aan de opstelling van nieuwe plannen, zoals het verkeers circulatieplan, de toets van duurzaamheid aanleggen. De vergadering bleek zeer in genomen met het programma van de Lokale Agenda 21, waarin staat hoe de gemeen te en de inwoners samen gaan werken aan de duurza me ontwikkeling van Wad dinxveen in de 21e eeuw. De PvdA zal enerzijds daar een constructieve bijdrage aan leveren en anderzijds het gemeentebestuur nadrukke lijk aanspreken over de voort gang van dat programma. Avondvoorzitter en lid van de werkgroep Duurzame Ont wikkeling, Bep Vermeij, sloot de bijeenkomst met de oproep aan alle Waddinxveners zich actief met het begrip duurza me ontwikkeling bezig te houden en daarvoor prakti sche ideeën aan te leveren. tot de top. Niets heb ik dan ook aan het toeval overgela ten om een zo professioneel mogelijke schoonheidssalon te starten'. De salon van Astrid Ver voort is zeker professioneel te noemen. De inrichting is doordacht en je voelt je er onmiddellijk op je gemak. Ie mand die een schoonheids specialiste bezoekt komt er meestal niet alleen voor een huidverzorgende behande ling, maar zeker ook om te ontspannen. Astrid Vervoort begrijpt heel goed dat een behandeling geld kost, daarom heeft ze een speciaal tarief voor een acné-behandeling voor jon- nieuwe dienstregeling. Ook de Interliner 382 ondergaat enkele wijzigingen. In Wad dinxveen blijkt de Peuleyen als busroute steeds moeilij- ker te handhaven, omdat de gemeente deze straat veiliger gaat herinrichten. Van een vlotte doorstroming van de Interliners is daardoor steeds minder sprake. ZWN ziet zich genoodzaakt deze Interliner-route vanaf maandag 2 juni te verleggen naar het Noordeinde. De In- terlinerhalte op de Wadde vervalt hierdoor. De halte Beethovenlaan (500 meter verder) is de vervangende halte, via het Waddepad in enkele minuten te bereiken. Aan het einde van de Be- ijerincklaan wordt op dit mo ment een 200 meter lange busbaan mèt een halte aan gelegd. Met de busbaan kan de regelmatig voorkomende file gepasseerd worden. De Interlinerhalte P&R rijks weg A12 (Utrecht-Den Haag) heeft een belangrijke streek- functie. Met deze halte re ageert ZWN op verzoeken vanuit het landelijk gebied voor een opstapplaats in die buurt. Met ongeveer 50 parkeer- 1 plaatsen en een fietsenstal ling in de directe omgeving is dit een ideale P&R-halte. Binnen 35 minuten arriveren de busreizigers op het NS- station Den Haag CS. ten eerste dat wij onze wel vaart kunnen vergroten op een zodanige manier dat onze kinderen en kleinkinderen dat ook kunnen.. Daarnaast gaat het er bij duurzame ontwikkeling om dat het milieu en de leefom geving in stand wordt gehou den. En ten slotte betekent duurzaamheid dat ook reke ning wordt gehouden met het dens een open avond op don derdag 1 mei van 20.00 tot 22.00 uur op het adres Goud se Rijweg 77a, boven het au tobedrijf. Tijdens de workshops leren mensen' hoe in hun eigen huis- en slaapkamer, keuken of hal een andere sfeer te creëren. Tijdens de open avond kan in geschreven worden voor di verse workshops. Een pro gramma ligt dan klaar, na 1 mei is dit programma ver- Het werd een gezellige bij eenkomst, waarbij dank zij de inzet en het psychologisch inzicht van de zes veiling meesters soms forse bedra- WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman heeft alle Waddinxveners opgeroepen bij te dragen aan een duurzame ontwikkeling op plaatselijk niveau. krijgbaar in het garagebedrijf aan de Goudse Rijweg. Leni is een aantal jaren gele den begonnen met een oplei ding als binnenhuisarchitect en behaalde haar certificaat. Ze volgde ook lessen patine- ren, stofferen en andere tech nieken, maar dit bleef tot nu toe in de hobbysfeer. Nadat het woonhuis boven het auto bedrijf gekocht werd ontstond de mogelijkheid deze woning te gebruiken voor workshops. Het hele huis is erop inge richt en kreeg daarvoor de naam ’De Toscaan’. Belang stellenden zijn op 1 mei, met of zonder partner, welkom. In het najaar start een nieuw programma van workshops. pakket voor mensen die naar Waddinxveen zijn verhuisd en het invoeren van een ‘duurzaamheidstoets1 door de gemeente bij belangrijke be slissingen. ruim begrip. Het betekent De Lokale Agenda 21 is niet alleen in dialoog tussen over heid en burgers opgesteld, maar moet ook gezamenlijk worden uitgevoerd. Voorlopig bestaat het programma uit 26 activiteiten. Voorlopig, omdat heel na drukkelijk alle Waddinxve ners worden opgeroepen ideeën over duurzame ont wikkeling naar voren te bren gen. Ideeën die kunnen wor den aangeleverd bij de ge- WADDINXVEEN - Bij Van Berkesteijn Wooncultuur (Kanaaldijk) wordt Ko ninginnedag (woensdag 30 april), donderdag 1 mei, vrijdag 2 mei en za terdag 3 mei een vierdaag se voorjaars(tuin)meubel- show gehouden met mede werking van de kunstenares Ton van Dup pen-Smits en hoveniersbe drijf J. Willemstein. ]De Waddinxveense beeld houwster Ton van Duppen- Smits exposeert een belang rijk deel van haar collectie bij Van Berkesteijn Wooncul tuur in Waddinxveen-Zuid. De bronzen beelden in het complex aan de Kanaaldijk geven een goed overzicht van het totale werk van Ton van Duppen. Het thema dat daar het belangrijkste in is, is de BOSKOOP - Leni Nomen geeft als gediplomeerd bin nenhuisarchitect workshops over woninginrichting en wil belangstellenden met haar werden ruim 120 goede ge vers bereid gevonden om bestuur ook is vastgesteld. Het omvat een actieprogram ma voor 1997-1999 waarbij de volgende thema’s worden behandeld: afval, landbouw en voedsel, internationale sa menwerking, verkeer, duur zaam bouwen, natuur en landschap, energie en alge- Enkele prachtstukken brach- meen. Onder dat laatste - - hoofdje vallen bijvoorbeeld het stimuleren van minder milieubelastende producten, het bevorderen van ‘groen be leggen', milieu-informatie al in de wereld gemeenten be- toevoegen aan het welkomst- zig met het opstellen van een eigen Lokale Agenda 21, een programma waarin wordt vastgelegd hoe elke gemeente zich duurzaam zal ontwikke len. Duurzaamheid is een De komende maanden zal door het openbaar vervoerbe drijf ZWN Boskoop met acties worden geprobeerd ook in de daluren de Interliners beter te vullen. Momenteel loopt zo’n actie in samenwerking met het warenhuisconcern V&D. Samen met Vroom Drees- mann voert Interliner actie om voordelig naar de voor- jaarsweken Paradise Island in de V&D-vestiging Den Haag-centrum (met Interli ner 382) te komen. Bij de chauffeur kan een en keltje worden gekocht en bij de infobalie van V&D wordt van dit enkeltje een retourtje gemaakt door een stempel. Tevens wordt de reiziger ter plekke getracteerd op een Ca- ribbean-cocktail. Deze actie loopt tot en met zaterdag 10 mei. De komende feestdagen rij den de ZWN-Interliners een afwijkende dienstregeling. Gezien het zeer geringe ge bruik in voorgaande jaren rij den er op Koninginnedag (woensdsag 30 mei) geen In terliners in Zuid-Holland. Op maandag 5 mei (Bevrij dingsdag) rijden de Interli ners de gewone werkdag- dienstregeling. Tenslotte rij den de Interliners niet op Hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) omdat deze dag als zondag is aangemerkt. Zondag 2 juni start ZWN een 1, 2 EN 3 MEI Tuinmeubelen in teakhout en smeedijzer Tuin- en woonaccessoires voerd in kunststof, maar in natuurlijke en duurzame ma terialen als teak, lloyd loom en smeedijzer met een poe- dercoating. Daarnaast zullen de laatste noviteiten op het gebied van tuindecoraties en woonacces soires, zoals giet- en smeedij zer, aardewerk en terracotta, lantaarns, windlichten en vlechtwerk te bewonderen zijn. Het tuinaaldeel wordt com pleet gemaakt door de sa menwerking met hoveniers bedrijf J. Willemstein. Er zul len demonstraties worden gegeven op het gebied van tuinaanleg met aandacht voor vijvers, verlichting en beregeningsystemen. Een tuinvormgeefster zal ideeën aan de hand doen over de tuin. vrouw, maar daarnaast schenkt zij ook aandacht aan vogels uit het Hollandse pol derlandschap. De Waddinxveense heeft re cent een nieuw thema opge pakt, namelijk dat van figu ren uit schilderijen van Rem brandt. De beelden kunnen zowel een plekje krijgen in de tuin als in het interieur en worden daarom zowel binnen als buiten geëxposeerd. Het is inderdaad zowel de tuin als het interieur die in de vooijaasshow bij Van Ber kesteijn Wooncultuur alle aandacht krijgen. De in ’It’s Springtime’ omge doopte voorjaars(tuin)meu- belshow laat niet alleen de nieuwste meubeltrends zien, maar toont ook een prachtige collectie tuinmeubelen. Geen tuinmeubelen uitge- Die oproep doet hij in het voorwoord bij de Lokale Agenda 21, een programma waarin staat hoe de gemeen te en de inwoners van Wad dinxveen gaan samenwerken voorstel voor aan de duurzame ontwikke- Agenda 21 opgesteld, dat uit- ling van het Gouwedorp in de eindelijk door het gemeente- 21e eeuw. ‘Het is', zegt Fedde Jonkman, ‘een absolute noodzaak dat we gezamenlijk proberen richting te geven aan de ma nier waarop we omgaan met grondstoffen en de kwetsbaarheid van het klimaat en ecosyste men, de gezondheid van ons zelf en onze kinderen'. Zoals afgesproken in Rio de Janeiro, tijdens een interna tionale conferentie van we reldleiders in 1992, zijn over- Ook met behulp van een vi deopresentatie kunnen de be zoekers, die ook mee kunnen doen aan een verloting van duizend gulden aan tuinmeu belen of tuinaanleg, meer te weten komen over de laatste trends in de tuinarchitectuur en zal er een aantal bijzonde re tuinplanten ter verkoop worden aangeboden. Op Koninginnedag (woens dag 30 april) krijgt de show ’s middags van half twee tot half vijf een extra feestelijk tintje door het serveren van een High Tea Royal. schaarse Deze in Engeland reeds lang ruimte, bekende luxe variant op het kopje thee met een koekje, wordt in Nederland steeds meer gewaardeerd. Dat deze High Tea op de Koninginne dag een oranje ondertoontje heeft, zal duidelijk zijn. ten ook prachtprijzen op. De inzet van de vele vrijwillige medewerkers droeg bij tot een vlekkeloze organisatie. Zo waren er eveneens zes da mes die als zaalassistenten optreden, de artikelen toon den en aan de kopers over handigden. Bij de inschrijfba lie waren vier dames betrok ken, terwijl drie personen de administratie en twee de fi nanciële zaken verzorgden. De overige twaalf leden van de organiserende veilingcom- missie verleenden waar nodig opgeven bij het parochie-se- hand- en spandiensten. De gang van zaken op de avond stond onder toezicht van notaris mr. J.A.M. Koek. Dank zij de goede zorgen van het personeel van het Anne Frank-centrum kon ieder die dat wilde worden voorzien van een drankje of hapje. De veilingcommissie is een half jaar terug begonnen met Waddinxveen verlaten meente (tel. 0182-624758) of de eerste voorbereidingen. Er zijn Orde der Carmelieten te bij de werkgroep Duurzaam werden ruim 120 goede ge- gaan dienen in een parochie Waddinxveen (tel. 0182- vers bereid gevonden om te Amstelveen. 618796). Voor de uitvoering n van de 26 activiteiten is in 13 gevallen de gemeente de eerst aanspreekbare en in de andere 12 gevallen verschil lende maatschappelijke orga nisaties, zoals de werkgroep Duurzaam Waddinxveen, de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrinov, de Kerngroep Ontwikkelingssa- werk laten kennismaken tij- menwerking Waddinxveen, de windmolencoöperatie ‘De WindvogeT, de ondernemers- kring Industrieel Contact Waddinxveen en de Onderne- mingsvereniging Waddinx veen. Omdat het Weekblad voor Waddinxveen nadrukkelijk in de brochure over de Lokale Agenda 21 is genoemd als bron van informatie kunnen de lezers regelmatig berich ten over de voortgang van het programma tegemoet zien. af zeven uur ’s avonds liep de zaal vol en tot middernacht was het een komen en gaan van bezoekers, zowel uit rooms-katholieke kring als daarbuiten gaven van hun boden DINSDAG 29 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De NCDO, de Nationale Commissie voor Internationale Samenwerking en Duurzame Ont wikkeling, heeft politieke partijen opgeroepen duurza me ontwikkeling in hun partijprogramma’s op te ne men. Als eerste heeft de Waddinxveense afdeling van de PvdA aan die oproep gehoor gegeven. Tijdens de openbare vergade ring van vorige week woens dagavond werden door de werkgroep Duurzame Ont wikkeling, die onder voorzit terschap staat van oud-wet- houder dr. Martin Kraaijes- tein, twee inleidingen gegeven over de plaats die duurzame ontwikkeling kan innemen in het verkiezings programma en de rol die indi viduen kunnen spelen. De le vendige discussie die daarop volgde leidde tot de volgende conclusies. De Waddinxveense sociaal democraten zullen duurzame ontwikkeling in hun verkie zingsprogramma opnemen. Als voorbereiding daarop zul len werkgevers- en werkne mersorganisaties worden uit genodigd hun visies te geven. Ook de andere locale politie ke partijen worden oproepen zich over de gewenste toe- re beurs, of als de klant wat minder tijd heeft. mag de Waddinxveense zich ‘Er zijn steeds meer mensen een Stivas-gediplomeerd die allergische reacties heb- schoonheidsspecialiste noe- ben bij het gebruik van cos- men. metica. Veel mensen vragen Daarnaast volgde ze nog een mij advies. Daarom heb ik opleiding voor visagie bij gekozen voor het merk Web- Mieke Petiet in Amsterdam. ‘Ook dat instituut behoort De Victorveiling is vooral een nieuwe artikelen voor de vei- gezellig feest geworden. Van- ling af te staan. Die werden ingedeeld in 204 kavels. Eveneens zorgden veertig ad verteerders voor een flinke opbrengst. NKB Offset uit Bleiswijk recht van mensen in andere daarbuiten gaven van hun zorgde gratis voor het druk- landen op een menswaardig belangstelling blijk, boden ken van de tweeduizend vei- mee en hebben zelfs nog ka- lingboekjes en tienduizend veis ter veiling aangeboden. strooifolders, die huis aan Het comité van aanbeveling huis verspreid zijn, van de Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk was prominent vertegenwoordigd, waarbij niet zijn meegere kend verschillende giften. De grootste daarvan bedroeg ƒ3.500,- en betrof een gift van meubelfabriek Mulleman BV ter gelegenheid van het veer- gen werden neergeteld voor tig jarig jubileum. een kavel als een doos appels Voorzitter G.Th.B. Mulleman uit de Betuwe. van de Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk dankte aan het eind van de avond al le gevers, medewerkers en kopers, die deze avond tot zo’n succes gemaakt hebben. Op de veilingavond werden ook nog kaarten aangeboden voor het buffet met de pater T. Buitendijk, dat op vrijdag avond 2 mei wordt gehouden in de kantine van WSE-voet- bal aan de Willem de Rijke- laan. Degenen, die aan dit koud en warm buffet willen deelne men, kunnen zich daarvoor WADDINXVEEN - ‘Het is een hele verbouwing ge- weest', zegt de 28-jarige Ast rid Vervoort bij het betreden van haar nieuwe schoon heidssalon aan het Papaver veld 41 in Waddinxveen (tel. 0182-615511). ‘Maar het re sultaat mag er zijn'. En daar heeft de Waddinx veense, die voor zichzelf is begonnen naast haar werk zaamheden voor drie dagen in de week als apothekersas sistente, gelijk in. De entou rage van haar nieuwe salon ziet er schitterend uit. ‘Een droom die uitkomt', vertelt Astrid Vervoort. Na een twee jaar durende stu die aan één van de beste op leidingen in Nederland, het geren. Ook heeft ze mini-be- OLB van Adry Hermans in handelingen voor de smalle- Rotterdam, en nog diverse specialisatieopleidingen, werden georganiseerd. Daarbij deed PvdA-fractielei- der drs. Jacques Wallage het aanbod aan milieubeweging en andere maatschappelijke organisaties tot georgani seerd overleg over belangrij ke economische beslissingen, bij voorbeeld over de infrast ructuur. CDA-kamerlid Jan ten Hoop- en betoogde in dezelfde de batten dat duurzaamheid een essentieel onderdeel van de osamenleving moet worden. komst van Waddinxveen uit Voor een ook toekomstig leef- te spreken en daarnaast zal bare samenleving zullen, vol de landelijke politiek worden gens de Waddinxveense soci- benaderd. aal-democraten, de ontwikke- In dat laatste streven voelt de lingen van het milieu niet los Waddinxveense afdeling zich kunnen worden gezien van de gesterkt door de uitspraken economische en de sociale, van PvdA en CDA tijdens de Bestrijding van armoede, nationale duurzaamheidsde- waarover de PvdA in samen batten die eerder deze maand werking met het CDA enige in Amsterdam door de NCDO weken geleden een werkcon- ringsmiddelen, wat vaak de oorzaak is van allergie’. ‘Met een basisopleiding schoonheidsverzorging ben je er nog niet', vertelt Astrid Vervoort. ‘Vandaar dat ik naast de opleiding een aan tal specialisatiecursussen gevolgd heb‘. ‘Zo ben ik inmiddels gespe cialiseerd in behandelingen van acné, de oudere huid en huidverzorging voor de man. Er is een steeds groter wor dende groep mannen die de salon bezoeken voor een be handeling'. ‘En waarom niet? Maar ga dan wel naar een schoon heidsspecialiste die daarin geschoold is, want een man nenhuid vraagt een totaal andere behandeling dan een vrouwenhuid'. Zaterdagmiddag 3 mei houdt Astrid Vervoort open huis in haar schoonheidssa lon aan het Papaverveld 41. Van een tot vijf uur is ieder een van harte welkom een kijkje te komen nemen en zich te laten informeren over de mogelijkheden. WADDINXVEEN - De grote zaal van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) bood vrijdagavond tegen middernacht een lege aanblik. Terwijl om zeven uur de gehele voorzijde van de zaal nog vol stond met allerlei artikelen, die geveild gingen worden op de Victorvei ling, werd rond half twaalf de laatste kavel ingezet en waren alle artikelen in handen van gelukkige kopers. Mfe - KANAALDIJK 44 WADDINXVEEN ZUID - 0182-614633 y A^arl^//X^Xeutóenofv^Zeiïde WOONCULTUUR 4 3 A X J Z X W T Zs W: T v wv

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17