WADDINXVE OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Zondagavond 4 mei dodenherdenking bij halve eeuw oud oorlogsmonument E T B R N U E E M R K G E E MILIEUZAKEN HUISVUILOPHAALDIENST COLLECTEROOSTER GROEN DODENHERDENKING BOUWZAKEN NIEUWE FOLDERS BROCHURES re Dick Brunaschool en de rooms-katholieke school De Regenboog, de eerste krans leggen. Verkenners van de Waddinx- veense scoutinggroepen Sint Victor en Klimop zijn traditie getrouw behulpzaam met het weer hijsen van de halfstok hangende vlaggen. De Waddinxveense muziek vereniging ’Concordia’ en het Gereformeerd Kerkkoor ’Dient den Heer’ verzorgen de muzi kale omlijsting tijdens deze herdenking. Tussen tien over half acht en een halve minuut voor acht uur zullen de kerk klokken luiden. Na de twee minuten stilte om acht uur zal Hans Geel gewoontegetrouw een verzetsgedicht voorlezen. Hij heeft daarvoor dit keer ’Celbrief gekozen, geschreven door de dichter Muus Jacobse voor zijn ter dood veroordeelde vriend, die in november 1941 werd gefusilleerd wegens het De gezamenlijke bijeenkomst bij het oorlogsmomument aan het Stationsplein begint om tien over half acht. Iedereen wordt daar in de gelegenheid gesteld bloemen te leggen. Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman zal, geholpen door leerlingen van de openba- zouden inderdaad de jaartal len 1945-1940 verkeerd staan. Men leest dan van boven naar beneden. Bij het aanbrengen van de jaartallen op het monument aan het Stationsplein is men evenwel teruggegaan in de grijze oudheid. In de mytholo gie en bij de oude Egyptena- ren, zeggen de geschiedschrij vers, richtte men bij bijzonde re gelegenheden een naald (obelisk) op, die als het ware uit de aarde omhoog reikte naar de hemel. Deze obelisken konden steeds hoger gemaakt worden en had men dus iets daarop te schrijven, dan was het zaak beneden te beginnen en steeds zo nodig naar boven te vervolgen. Deze gedachten gang volgend is dus ook in Waddinxveen eerst het jaartal 1940 aangebracht en lezend naar boven 1945. In de twee schalen kwamen in 1947 en daarna geen bloemen. verlenen van hulp aan Engel se piloten. Uit de door Hans Geel voorge dragen dichtregels van ’In me- moriam Harmen van der Leek’ (redacteur van het literair tijdschrift ’Opwaartse Wegen’) valt te horen hoe Muus Jacob se de nacht van de dood zag veranderen in een zon-dag. Maar ook hoe geloof bergen verzette, de berg van de onder drukking en de bergen van angst. Voorts zal op het Stationsplein het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monu ment ontstoken worden. De samenkomst wordt besloten met het spelen van het eerste en zesde couplet van het Wil helmus. Het oorlogsmonument aan het Stationsplein is sinds maan dag 5 mei 1947 de plaats waar de Waddinxveners jaarlijks stilstaan bij de dood van allen - burger en militair - die sinds Dit zijn offerschalen, ontleend aan de oude historie. Symbo lisch worden hierop de dan koffers gebracht voor onze be- vrijding. Sinds in Waddinx veen in 1977 de jaarlijkse nationale dodenherdenking soberder werd (geen stille tocht meer vanaf het gemeen tehuis) kwam door toedoen van toenmalig burgemeester mr. A.G. Smallenbroek (1976- 1981) ook de ontsteking van het vuur te vervallen. Burge meester C.M. van der Linden (1981-1996) bracht daar overi gens weer verandering in. Van ’s avonds zes uur tot zons ondergang (21.12 uur) zullen in verband met de nationale dodenherdenking van alle openbare gebouwen in Wad dinxveen de vlaggen halfstok worden gehangen. Iedereen wordt verzocht deze gedrags lijn te volgen. De nationale herdenking is niet alleen stilstaan in dank- WADDINXVEEN - In Wad dinxveen worden zondag avond 4 mei de doden van oorlogshandelingen over al ter wereld weer her dacht. Dat gebeurt in ver schillende kerken, met een oecumenische her denkingsbijeenkomst, met een stille tocht en met een gezamenlijke bijeen komst bij het dit jaar 50 jaar oude oorlogsmonu ment aan het Stations plein. Om half zeven begint in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde) een oecumenische her denkingsbijeenkomst waar aan pater T. Buitendijk van de rooms-katholieke St. Victor- parochie en de gereformeerde predikant ds. P.A.C. Bongers hun medewerking verlenen. Aansluitend aan de bijeen komst vindt er een stille tocht plaats van de Ontmoetings kerk naar het oorlogsmonu ment. Van de zijde van de Centrale Hervormde Gemeen- te is op verzoek van het ge meentebestuur besloten het tijdstip van de wekelijkse kerkdienst in De Hoeksteen (Esdoornlaan) eenmalig te vervroegen van half zeven naar vijf uur. Evenals in voorgaande jaren is de oecumenische herden kingsbijeenkomst in de Ont moetingskerk een initiatief van het overlegorgaan ’Sa menspraak’ van de rooms-ka tholieke St. Victorparochie, de hervormde Immanuëlkerkge- meente, de Remonstrantse Kerk en de Gereformeerde Kerk. baarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een moment van bezin ning op heden en toekomst. De herdenking is tevens een appèl op ieders individuele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aan zien van onderdrukking, racis me en onverdraagzaamheid. Maandagavond 5 mei om half acht wordt er ten bate van de Nederlandse Kankerbestrij ding (bankrekening 366808338) in de Ontmoe tingskerk (Groensvoorde) een gratis toegankelijk Bevrij dingsconcert gehouden met medewerking van de Her vormde Gemengde Zangver eniging Vox Jubilans’ onder leiding van Pieter Stolk, het jeugdkoor van Vox Jubilans’ onder leiding van Jan Mulder, het kinder- en tienerkoor ’De Zangvogels’ onder leiding van Daniëlle van Laar, het Rijn mond Brass Quartet, organist en pianist Jan Mulder, tenor Peter Kits en dwarsfluitiste Daniëlle van Laar. ZWARTBLAFFERS OPGESPOORD GEMEENTEHUIS GESLOTEN 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk der Neder landen zijn gevallen, alsmede allen die door oorlogshande lingen en terreur zijn omgeko men. Voor hen die vielen. Van hen die bleven. 1940-1945’ staat er heel simpel op het oor logsmonument dat op de mid dag van Bevrijdingsdag 1947 om half drie officieel werd overgedragen aan het gemeen tebestuur, gevolgd door krans en bloemenlegging. Over het oorlogsmonument werden door de Waddinxve ners van toen wel twee klem mende vragen gesteld. De eer ste was: Staan de jaartallen niet fout op de naald en de tweede was: Komen er in bei de schalen aan het eind van de muur bloemen. Geopperd werd namelijk dat als men de naald van het mo nument zou beschouwen als een soort reclamezuil, dan DINSDAG 29 APRIL 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 de OZB en/of de VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN VLAGINSTRUCTIE VERZOEK OM MEDEWERKING TERINZAGELEGGING BESLUITEN VERLEENDE VRIJSTELLING het legitimatiebewijs, 4 tot en met 10 mei 1997, Nederlandse Rode Kruis (0182) 624624 en BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN Het Instituut Sociaal Raadslieden is ook op deze twee dagen gesloten. Mevrouw drs. C.M.J. de Bakker is vanaf maandag 12 mei 1997 weer aanwezig. NATIONALE HERDENKING 4 MEI 1997 Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK- A. de directie van T. de Hoog B.V.; B. de directie van Van Leeuwen Truck Holding B.V. TERINZAGELEGGING AANVRAGEN EN ONTWERP BESLUITEN WET MILIEUBEHEER (Wm) EN WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN (Wvo) Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 22 april 1997 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend aan: De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 1 mei 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. 08.30- 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00- 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN Oltmansstraat 12, 1 conifeer in de voortuin. Oltmansstraat 14, 1 conifeer in de voortuin. D. van Schagenplantsoen 5, 1 boom in de hoek van de achtertuin. Piasweg 2c, 8 essen (opslag) in de tuin. Nesse 18, 1 grove den in de tuin. Heemraadweg 13, 1 boom in de achtertuin en 2 bomen in de voortuin. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In de hal van het gemeentehuis staat een brochure- molen met een assortiment gemeentelijke en algemene brochures over uiteenlopende onderwerpen. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen en dijk graaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland delen mede dat vanaf 1 mei tot 5 juni 1997 de ontwerpbesluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Tot 5 juni 1997 kunnen door eenieder schriftelijke bedenkingen tegen de Wm-ontwerpbesluiten worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders en tegen de Wvc-ontwerpbesluiten bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059, 3006 AR Rotterdam. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen het ontwerp besluit, kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Bredeweg ter hoogte van nr. 18 en bedrijvenpark Doelwijk, het verleggen van de ontsluitingsweg van het huidige bedrijvenpark "Doelwijk" en het doen aansluiten van die verlegde weg op een in de Bredeweg (N456) te maken rotonde. voor het oprichten in op het moment dat udit ook voor afvalstoffenheffing doet. Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. na afspraak via de Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 624764). In de week van 28 mei tot en met 2 mei 1997 wordt het huisvuil (groene container) als volgt opgehaald: maandag 28 april en dinsdag 29 april 1997 wordt normaal het huisvuil opgehaald; woensdag 30 april 1997 wordt geen huisvuil opgehaald; donderdag 1 mei 1997 wordt het huisvuil van woensdag èn donderdag opgehaald; vrijdag 2 mei 1997 wordt normaal het huisvuil opgehaald. Het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250 is op 30 april (Koninginnedag), 5 mei (Bevrijdingsdag) en 8 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Op die dagen is het dus niet mogelijk om (grof) huisvuil te brengen. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer (telefoonnummer 624729) het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. ■■■BB Van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang (21.12 uur) worden van alle openbare gebouwen de vlaggen half stok gehangen. Inwoners van Waddinxveen worden gevraagd dit ook te doen. Uitsluitend bij de herdenkingsplechtigheden - in onze gemeente bij het monument aan het Stationsplein - wordt de vlag na de twee minuten stilte om 20.02 uur in top gehesen. Op dinsdag 6 en woensdag 7 mei 1997 kunt u wel voor alle diensten in het gemeentehuis terecht. Ontwerpbesluiten en besluiten liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu- Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoonnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Nieuwe gemeentelijke uitgaven zijn: Ander zicht op groen, informatie over "groen" in uw naaste omgeving. Natuurlijker groen in Waddinxveen, informatie over veranderend groenbeheer. Lokale Agenda 21, document waarin staat hoe de gemeente en de inwoners samen gaan werken aan de duurzame ontwikkeling van Waddinxveen in de 21e eeuw. In verband met Koninginnedag, Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag vinden de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huisvuilophaaldienst. In de week van 5 mei tot en met 9 mei 1997 wordt het huisvuil (grijze containerj'als volgt opgehaald: maandag 5 mei 1997 wordt geen hpjsvuil opgehaald; dinsdag 6 mei 1997 wordt het huisvuil van maandag èn dinsdag opgehaald; woensdag 7 mei 1997 wordt normaal het huisvuil opgehaald; donderdag 8 mei 1997 wordt geen huisvuil opgehaald; vrijdag 9 mei 1997 wordt het huisvuil van donderdag èn vrijdag opgehaald. Met controle op de aangifte vari de hondenbelasting wordt binnenkort in Waddinxveen weer begonnen. Voor het houden van één of meerdere honden wordt belasting geheven en uit oogpunt van rechtsgelijkheid moet de gemeente erop toezien dat iedereen aan de belastingplicht voldoet. Meldpunt vandalisme aan openbare gebouwen Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 624500. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur zal de heer J.D. Geel declameren en wordt het herdenkingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken. De samenkomst wordt besloten met het spelen van het eerste en zesde couplet van het "Wilhelmus". Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: houder bent van één of meerdere honden, geen belasting betaald wordt, is het ter voorkoming van vorengenoemde hond(en) direct aan te melden bij de De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verlenen tot het gedeeltelijk veranderen van een kantoorgebouw op het perceel Prinses Beatrixlaan 6. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 6 mei tot en met 20 mei 1997, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN om vergunning ingevolge de Wm werking hebben: A. van een transport-, op- en overslagbedrijf van gevaarlijke en ongevaarlijke stoffen; en B. een onderhoudswerkplaats en wasinrichting voor motor voertuigen en tankstation, beide bedrijven gelegen aan de Bredeweg distripark A12 (Doelwijk), kad. bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, resp. nrs. 3584, 3593, 2552, 2289 (ged) en 3584 (ged); alsmede de ontwerpbesluiten inzake de aanvragen om vergunning ingevolge de Wvo voor het lozen van bedrijfsafvalwater op het oppervlaktewater, afkomstig van voornoemde bedrijven. Indien u waarvoor raadzaam, sancties, uw gemeente. Een aangiftebiljet kunt u telefonisch aanvragen op telefoonnummer 624649, 624650 of 624651. Op woensdag 30 april (Koninginnedag), donderdag 1 mei, vrijdag 2 mei, maandag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 9 mei 1997, zijn het gemeentehuis en het Centraal Meldpunt Zorg de gehele dag gesloten. Op 22 mei 1997 zal er een openbare zitting plaats vinden, des namiddags om 16.00 uur i.z. "De Hoog" en om 16.45 uur i.z. "Van Leeuwen" in het gemeente huis van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, alwaar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling over bovenvermelde stukken en mondeling bedenkingen kunnen worden ingebracht. Houthandel Alblas B.V., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een houthandel en machinale bewerking van houtproducten op het perceel Zuidkade 62. de directie van A. Vis B.V., veranderen van de inrichting (gas-distributiedepot c.a.) door uitbreiding hiervan met een 8 m3 en een 60 m3 propaantank, de demontage van afgekeurde gasflessen en tanks, het veranderen van het type B vulstation van butaan- en propaanfles- sen naar type C en een romney loods voor de opslag van bekistingsmaterialen en aanhangwagens op het perceel 2e Bloksweg 54. Op zondag 4 mei a.s. vindt vanaf 19.40 uur bij het herdenkingsmonument aan het Stationsplein te Waddinxveen een plechtigheid plaats waar iedereen in de gelegenheid wordt gesteld bloemen te leggen. Gemeentehuis postadres telefax 624680 Publieksvoorlichting 624622 Meldpunt discriminatie - Inst. Sociaal Raadslieden 624524 -624760 624500 610401 612570 Tegen de besluiten kan tot 12 juni 1997 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot een voorlopige voor ziening worden gedaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelf de adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Nesse 46, het gedeeltelijk veranderen van een opslag ruimte. Pater Jornaweg 15, het oprichten van een berging. Jan Dorrekenskade-Oost 80, het opheffen van funderingsgebreken. Jan Dorrekenskade-Oost 78, het opheffen van funderingsgebreken. St. Huybertsgeregt 5, het gedeeltelijk veranderen van een woning annex garage in een woning annex kantoorruimte. Roosje Voshoeve 58, het oprichten van een berging. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Vanaf mei/juni gaan de controleurs op pad. Elke werk dag wordt er tot 's avonds 21.00 uur gecontroleerd. Huis-aan-huis wordt er aangebeld en geïnformeerd of er één of meer honden aanwezig zijn. Aan de hand van een lijst van de gemeente kan de controleur nagaan of er voor de hond belasting betaald wordt. Wanneer dit niet het geval is, kan een navorderingsaanslag opgelegd worden, verhoogd met 100% van de te weinig geheven belasting. Op het niet doen van aangifte staat bovendien een boete van maximaal f 2.500;(art. 69 A.W.R.). Wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het betreffende adres een hond aanwezig is. Zonodig komt de controleur later nog een keer terug. De controle is permanent van aard; jaarlijks zal in Waddinxveen op willekeurige momenten gecontroleerd worden. De controleur is in het bezit van een waar u hem of haar naar kunt vragen. Het tarief voor de hondenbelasting bedraagt voor 1997 f 120,voor één hond; de tweede hond kost ook f 120,maar voor een derde hond wordt het tarief verdubbeld. Belastingplichtigen die in aanmerking (denken te) komen voor kwijtschelding OZB/afvalstoffenheffing en die één hond houden, kunnen voortaan ook gelijktijdig voor de hondenbelasting kwijtschelding aanvragen De burgemeester, de heer F. Jonkman, zal, geholpen door leerlingen van de Dick Brunaschool en De Regenboog, de eerste krans leggen. Verkenners van scouting Sint Victor en de Klimopgroep zijn behulpzaam bij het hijsen van de vlaggen. Muziekvereniging Concordia en het Gereformeerd kerkkoor verzorgen de muzikale omlijsting tijdens deze herdenking. St. Victorstraat 51het oprichten van een bedrijfspand. Piasweg 14, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning. Poolster 3, het oprichten van een tuinberging. Sterrenlaan 38, 40, 42 en 44, het oprichten van vier tuinbergingen. Poolster 5 en 7, het oprichten van twee tuinbergingen. Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Doordat er in de periode van 30 april tot en met 5 mei 1997 werkzaamheden worden verricht aan de telefoon centrale van het gemeentehuis, kan het voorkomen dat de telefonische bereikbaarheid niet optimaal is (bijvoorbeeld geen antwoordapparaat).

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3