ICW: Bedrijvigheid in Waddinxveen groeit steeds meer naar het zuiden Afscheid van 'gezicht van ICW' Troostende knuffelbeertjes Vier caravans geheel in orde, één werd afgekeurd Ballonfestijn in de lucht Gespreksgroep dementie begint woensdag 14 mei Contactavond Paspoort weg Tuinperkplonten voor zendingswerk Illegalen opgespoord PAGINA 15 DINSDAG 6 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 'Waddinxveense' heteluchtballonnen, gezien boven de Win- uit. (Foto: ICW Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het op begint traumatische ervaring knuffelbeertjes uit te delen geïntroduceerd. Caravans en Campers aan de Piasweg in Waddinxveen. over fase III wordt al gespro ken. Aan de zuidzijde van rijks- WADDINXVEEN - Van de achttien caravans waren er maar vier helemaal in orde, terwijl één caravan in een dusdanige slechte staat was dat die niet meer de weg Dat was het resultaat van de zaterdag gehouden caravan- De medewerkers aan de caravancontrole van WN-Waddinxveen en de verkeersdienst van het politiekorps Hollands Midden bij Van Leeuwen over een goed ondernemers klimaat. Nieuwe - ruimtelijk beper kende - maatregelen van de rijksoverheid moeten hierop dan ook geen enkele nega tieve invloed kunnen uitoe fenen. ‘Als dat beleid bestendigd wordt, moet gerekend wor- schappelijke dienstverlening) woensdagavond 14 mei half acht in Waddinxveen met de gespreks groep ’Dementie, een zorg’. nen zetten, na van het WSE- voetbalcomplex te zijn opge- regio goed. Hoog tijd dat dit stegen, via Gouda koers naar de Krimpenerwaard. de beertjes kan de aandacht heel goed worden afgeleid en kan voor een uitlaatklep wor den gezorgd. WADDINXVEEN - Bij een in braak in woning aan de Wil lem de Zwijgerlaan werd overdag een paspoort meege nomen. Er was geen braak- schade. Volgens de financiële journa list hebben beide heren de voorzitterswisseling van het ICW ’goed gevierd’ in restau rant Bibelot (Limaweg). Scheidend voorzitter Adri Brand, directeur van Air Pro ducts Nederland BV, oogt evenwel zeer fit. Misschien is het de ondraaglijke lichtheid van het voorzitterloos be staan dat hem nu toelacht. En in ieder geval heeft hij de zuivere zuurstof altijd onder handbereik. Zijn overbuurman op het in dustrieterrein Noord, drs. Ton de Waardt - directeur van de De Waardt-groep - vertoont verhoudingsgewijs wat lij dender trekken. Maar op hem drukt nu dan ook de verantwoordelijkheid van het voorzitterschap van het 138 leden tellende ICW. Voor het overige gaat het de heren, de ondernemers, Wad dinxveen en eigenlijk de hele gistiek toegesneden park Doelwijk, op de funda menten van het vroegere wei- lingterrein aan de Bredeweg. Dankzij het convenant met Gouda en Moordrecht kun nen nog nieuwe bedrijventer reinen ontstaan ten zuiden van Coenecoop, bij het slui- zencomplex dat Gouwe en Hollandsche IJssel verbindt. Het Goudse territoir Gouwe- stroom is al in ontwikkeling, het door een grillige gemeen tegrens aan Moordrecht toe vallende deel Gouwepoort komt later. Adri Brand en drs. Ton de Waardt stellen dus tevreden vast dat er ook binnen de strenge restricties van het Groene Hart-beleid nog heel wat groei van bedrijvigheid in en nabij Waddinxveen mo gelijk is. Dat bevalt zeker drs. Ton de Waardt, als leverancier van bouwmaterialen aan de pro fessionele markt, goed. In 1928 legde zijn grootvader als zand- en grindschipper voor goed aan in Waddinxveen, om vanaf de wal de handel in bouwmaterialen te beginnen. Kleinzoon nam in 1985 het roer van zijn vader over, kort nadat de onderneming zich weer uit een teloorgaand NBM-Amstelland had be vrijd. Nadat die kosten waren verdubbelen, de Coöperatie ve Vereniging Coenraad (Coenecoop-bedrijven) bij het ICW betrok en perio diek verkeersoverleg met het gemeentebestuur op po ten zette, werd door CDA- wethouder Jan Hielema ge prezen voor zijn actieve en constructieve opstelling. De christen-democraat noemde het ICW een be langrijk instituut voor de bevordering van de werkge legenheid voor moeilijk be middelbare groepen. Wijzend op de vollopende bedrijfsterreinen Coenecoop I, II en III, Doelwijk (Brede- $jweg) en het na 2005 nieuw te ontwikkelen Gouwepark (tegenover ’t Weegje) gaf hij aan ook op de (grensover schrijdende) medewerking van het ICW te willen blij ven rekenen. komst werd de asdruk en de kogeldruk gemeten om de ei genaren te wijzen op overbe- lading en de maximale as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening nagezien en afgeperst. Ook hier bleek weer dat de gas slangen verouderd waren. Ze werden ter plekke vervangen. Bij enkele caravans waren ook de drukregelaars sterk verouderd. De voertuigdocumenten van de caravans alsmede van de trekkende auto’s werden eveneens gecontroleerd. Met BOSKOOP - Zaterdag 10 mei van acht tot vier uur is de zendingscommissie van de Christelijk Gereformeerde Kerk met een kraam aanwe zig op de weekmarkt van Bo- Koninginnedag in Waddinx- skoop. Er zullen perkplanten voor in de tuin worden ver kocht voor het zendingswerk in Mozambique. In dat Zuid-Afrikaanse land WADDINXVEEN - Bij een bedrijf aan de Henegouwer- weg zijn door de vreemdelin gendienst en de Arbeidsin spectie zes personen aange houden die niet in het bezit waren van een werkvergun ning en een verblijfsvergun ning. De illegalen zijn drie Turken uit Den Haag in de leeftijd van 25, 27 en 41 jaar en drie Polen van 34, 35 en 38 jaar die in Boskoop en Reeuwijk verbleven. ‘Het ICW moet namelijk over de grens”, maakte wet houder Jan Hielema duide lijk. ‘Samenwerken met on- dernemerskringen in Moordrecht en Gouda is ge boden nu verdere uitbrei ding van bedrijfsterreinen over de grens van de ge meente Waddinxveen ge zocht moet worden'. Voorzitter ir. Herman Voorn van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland noem de Waddinxveen een be langrijke en gunstig gele gen vestigingsplaats voor bedrijven en beschikkend WADDINXVEEN - ’Bedrijvigheid Waddinxveen groeit naar het zuiden’ kopt Het Financiële Dagblad van donderdag 1 mei boven een vraaggesprek van verslaggever A.C. van Cortenberghe in de rubriek ’De ondernemer in zijn regio’ met komend voorzitter drs. Ton de Waardt van de ondernemerskring ’Indus trieel Contact Waddinxveen’ (ICW) en vertrekkend voorzitter Adri Brand. CDA-wethouder Jan Hielema (rechts op de foto) reikt scheidend voorzitter van de onderne- tigingen worden geopend in merskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), Adri Brand, de gemeentelijke oorkonde ROTTERDAM/ WADDINXVEEN - Voor de regio Zuid-Holland houdt de Vereniging van Reumapatiënten Gouda en omstreken dinsdagavond 13 mei een contactavond voor ouders van kinderen met reuma. Deze bijeen komst wordt gehouden in het Reumaverpleeghuis, Van Beethovenlaan 60 te Rotterdam. Voor meer in formatie kan men bellen met mevrouw J. de Vries, tel. 010-5216476. de gegevens van de auto en de caravan kon het maximale beladingsgewicht worden aangegeven. Sommige cara vans waren al beladen en kwamen over het gewicht heen. Door de medewerkers van Van Leeuwen werden aan de caravanbezitters tech nische adviezen gegeven en van de politie kregen ze ad viezen op het gebied van de verkeersveiligheid. WN-Waddinxveen is ver heugd met Van Leeuwen Ca ravan en Campers te kunnen samenwerken, omdat dit be drijf beschikt over alle certifi caten op het gebied van c'ara- vankeuringen en ook in het bezit is van het kwaliteitscer tificaat ISO 9002. In deze gespreksgroep staat het thuiswonen cen traal. Voor de gespreks groep in Waddinxveen be talen leden van De Vier- stroom 60,- en niet leden 130,-. 1 WADDINXVEEN - Tijdens I een druk bezochte en geani meerde ledenvergadering heeft de ondernemerskring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW) vorige week maandagavond in restau- I rant ’Bibelot’ (Limaweg) I voorzitter Adri Brand uitge zwaaid. Ook de gouden legpenning van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland en het ere lidmaatschap van het ICW werden zijn deel als dank en waardering voor zijn inzet voor het bedrijfsleven in Waddinxveen en daarbui ten. I Adri Brand heeft gepro- I beerd de ondernemers kring, vroeger een besloten I directeurenclub, nieuw élan te geven. Voortbouwend op I nieuw ingeslagen wegen wist hij de deuren van het I ICW steeds verder open te zetten en goede contacten op te bouwen met het ge- meentebestuur, de Goudse Kamer en met anderen. Intussen veranderde er veel. Er kwamen nieuwe be- I drijven bij en van het ICW werden naast ondernemers I ook medewerkers en direc- teuren lid. Onderwerpen als mobiliteit, milieu en beveili- I ging zorgen ook voor de nieuwe ICW-voorzitter voor I voldoende werk aan de win- I kei. Adri Brand, die tijdens zijn voorzitterschap het aantal leden-bedrijven ruim zag Politieagente Klören (op de foto) heeft samen met haar collega Van der Wielen het idee om aan kinderen met een traumatische er (Foto: Joop Dorst). goedgemaakt werd vanaf be gin jaren negentig ’de pas er fors ingezet’. ’De laatste jaren een groei van minimaal 10% en maxi maal 20% per jaar, vooral door het bijkopen van omzet. De autonome jaarlijkse groei van deze markt is nog steeds 2% a 3%’. Inmiddels omvat de De Waardt-groep vijftien vesti gingen in het hele land, waar 340 mensen werken voor een omzet van rond 200 mln. over 1996. Veel van de bouw bedrijven die klant zijn van De Waardt komen uit de om geving van Waddinxveen. De strategie is volgend, wat betekent dat soms eigen ves- ‘Tot 2005 ligt alles vast1, er kent Ton de Waardt, ’maar daarbinnen kunnen we hier zeker nog groeien in bedrij vigheid. Met de gemeenten Gouda en Moordrecht zijn bo vendien verdere uitbreidings- J i een be stuur sconvenant vastgelegd’. Waddinxveen telt bijna 26.000 inwoners en is van plan zijn eigen uitgroei te be- den met een stationair eind beeld in plaats van groei", betoogde de Goudse Kamer voorzitter, die samen met een dynamisch en vernieu wend bedrijfsleven aan een gezond werkgelegenheids- beleid wil werken. Ir. Herman Voorn noemde Adri Brand het zicht van het ICW en sprak zijn waar- perken door alleen de natuur lijke aanwas nog huisvesting te bieden. Van de ruim 7.000 zielen om vattende beroepsbevolking werkt ruim een derde deel in de industrie, zelfs na het ver trek van NKF Kabel uit deze gemeente aan de Gouwe. Het is bijna net zoveel als de om vang van de inkomende pen del, voornamelijk afkomstig uit Gouda en Boskoop. Traditioneel huisvestte Wad dinxveen de locale bedrijvig heid op twee terreinen aan weerskanten van de oude kern. De benamingen Indus trieterrein Noord en Indus trieterrein Zuid laten om trent de ligging weinig te ra den over. Vanaf 1984 ontwikkelt de ge meente het bedrijvenpark Coenecoop. De fase I is nage noeg uitverkocht, fase II (16 Uit inmiddels opgedane erva- hectare) is volop in uitgifte en ringen bij de politiekorpsen van Groningen, Amsterdam, Purmerend en Hollands Mid den blijkt inderdaad dat het weg A12 (Utrecht-Den Haag) geven van een knuffelbeertje ligt al het op transport en lo- aan een kind in een nare situ- gistiek toegesneden aistri- atie troostend, rustgevend, afleidend of contactverster- kend kan werken. diensten en zorginstellingen, zoals politie, brandweer, am bulancediensten en zieken huizen, knuffelbeertjes uit aan meisjes en jongens met een traumatische ervaring. Hiermee wordt ingehaakt op het uit Amerika overgewaai de project ’Good Bears of the World’, van welke in 1973 op gerichte internationale lief- dadigheidsorganisatie in Ne derland presentator Jos Brink beschermheer is. Met de in China vervaardig- WADDINXVEEN - In de sur veillancewagens van het poli tiekorps IJssel en Gouwe rij den nu ook knuffelbeertjes mee. Ze worden in bijzondere ge vallen als troost uitgedeeld aan kinderen die een ver keersongeval, brand, een in braak, een mishandeling of iets anders ernstigs hebben meegemaakt. Om de aandacht wat af te lei den reiken inmiddels ver schillende hulpverlenings- In Nederland lijden 300.000 mensen boven de 65 jaar aan lichte of ernsti ge verschijnselen van de mentie. Vaak heeft de partner of een familielid de dagelijkse verzorging op zich genomen. Dat is een zware taak die soms dag en nacht door gaat. Bovendien valt het niet mee om te zien dat je partner, vader of moeder achteruit gaat. De Vierstroom daarom in samenwerking met het Goudse Riagg in Waddinxveen de gespreks groep ’Dementie, een zorg’. Deze gesprekgroep houdt tien bijeenkomsten. Tijdens de bijeenkomsten krijgen de deelnemers in formatie over allerlei as pecten van dementie: de praktische en emotionele veranderingen, de hulp die kantiehuisjes-op-wielen kwa men er dus vier zonder gebre ken door de controle. De ove- caravans waren overigens ook niet vrij van mankementen, maar konden ter plekke worden gerepa reerd. Eén caravan was in zo danig slechte technische staat dat het vehikel van de politie niet meer van het ter rein mocht. Gelet op deze re sultaten was de in samenwerking met de afdeling Waddinxveen van de vereniging Vei lig Verkeer Ne derland (WN) en de verkeersdienst van het politie korps Hollands Midden gehouden caravancontrole geen overbodige luxe. Er werd een dag lang gecontro leerd op de tech- niche staat, zoals remmen, wiella- gers en verlich ting. Bij aan- denng uit voor de kwahta- tieve en kantitatieve groei van de ondernemerskring Industrieel Contact Wad- dinxveen. Na acht jaar (1989-1996) de voorzittershamer gehan teerd te hebben is Adri Brand, die door vice-voorzit- ter Tony Duits - na een his- torisch overzicht van be- stuursactiviteiten te heb ben gegeven - werd benoemd tot erelid, opge volgd door drs. Ton de Waardt.In het ICW-bestuur werd voorts de als serieus en consciëntieus omschre ven secretaris Jacques Poot, die zich tijdens zijn vier ja rig bestuurslidmaatschap zich ook intensief inzette voor het beroepsonderwijs, opgevolgd door drs. Robert Zoutendijk. de buurt van de grote (Vin- ex)woningbouwlocaties waar de aannemers hun werk uit voeren. ’Het betekent een klantcon- tract op twee niveau’s’, legt drs. Ton de Waardt uit. ’Het frontcontract op niveau hoofdvestiging en uitlevering op locatie. Dat bevalt aan twee kanten prima, maar je moet wel het gevoel kunnen geven dat elke zaak dezelfde sfeer ademt. Je moet je ge zicht cultiveren’. Waddinxveen ontwikkelt zijn bedrijvigheid in zuidelijke richting. Het bedrijventer rein Noord, waarop zowel de oude als de nieuwe voorzitter van het ICW met hun onder nemingen resideren, komt daardoor vanzelf geisoleerd te liggen. De toevoerwegen zijn niet riant, planologisch lijkt het gebied tussen de oude dorps kern en de nieuwere woonwij ken op het eerste gezicht meer in aanmerking te ko men voor een woonbestem ming dan voor een toekomst als gerevitaliseerd bedrijven terrein. Verontrust dat de he ren nooit eens? ’We hebben dat wel eens ge vreesd’, erkent Adri Brand. ’Zeker toen NKF Kabel hier verdween. Gelukkig heeft Van Uden de zaak daar her- ontwikkeld’. ’De productiehallen zijn weer in gebruik en het hoofdkan toor is een bedrijfsverzamel gebouw geworden met kleine re kantoorlokaties, ideaal voor startende ondernemers. Dat loopt heus wel vol’. Niettemin is er in Waddinx veen wel eens hardop gedacht over een verkeerscirculatie plan waarbij de toegangen tot het Industrieterrein Noord behoorlijk werden afgekne pen, terwille van de rust van. de omwonenden en ruimte voor langzaam verkeer als fietsers en voetgangers. ’Daar hebben we dan ook ac tief op gereageerd als onder nemersclub’, herinnert drs. Ton de Waardt zich. ’Zo zijn we niet getrouwd’, hebben we gezegd, ’dit betekent dat een leegkomend bedrijf hier ge doemd zou zijn te verpaupe ren. Sindsdien is er een goed op mocht, contact met het gemeentebe stuur, we zijn nu tamelijk ge rust op onze toekomst’. De strategie van het ICW is controle bij Van Leeuwen Ca- nu, verklaart voorzitter drs. ravans en Campers (Plas- Ton de Waardt: ’Zolang een weg). Opnieuw bleek dat een ondernemer zijn bedrijf wil jaarlijkse keuring voor cara- uitoefenen op de plaats waar vans en vouwwagens beslist hij zit moet dat kunnen. Een geen overbodig luxe is. besluit tot verplaatsing kan Van de 18 gecontroleerde va- een ander niet nemen. Na tuurlijk zijn er soms wel aan passingen nodig om hinder te beperken. Maar dat gaat rige goed’. ’Bovendien’, grinnikt ex-voor- zitter Adri Brand, ’moeten de omwonenden hier langs de Gouwe niet te hard klagen. Het zijn bijna allemaal on dernemers die elk vrijko mend plekje langs het water verbouwen met hun bunga low of villa. Die weten toch hoe het werkt? via een informatief artikel in Het Financiële Dagblad bre dere aandacht verkrijgt. Deze invalshoek is licht ver rassend. Want ondernemen in het Groene Hart van Hol land - en daar valt Waddinx veen, net ten noordwesten van Gouda, beslist onder - schijnt juist geen sinecure te zijn. Gebrek aan uitbreidingsmo gelijkheden, onvoldoende be drijfsterreinen, wegen die on toereikend zijn voor het transport van de groeiende stroom mensen en goederen die het Groene Hart willen doorsteken - dat zijn toch de gangbare termen waarmee het ondernemerschap in deze regio wordt omgeven. vanuit de verschillende or- ganisaties geboden kan worden en hoe men con tact kan blijven maken met een dementerende. Een Riagg-medewerker vertelt over de medische j achtergrond: hoe dementie mogelijkheden in te herkennen is en wat het verschil is tussen vergeet achtigheid en dementie. Belangrijk onderdeel van de gespreksgroep is de uit wisseling van ervaringen. ’Dementie, een zorg” is be doeld voor mensen die een directe emotionele band hebben met een demente rende. veen voor de derde maal ge houden ballonfestijn - waar over op de voorpagina van dit Weekblad voor Waddinxveen meer wordt geschreven - is sinds enkele jaren een ein- heeft volop de aandacht van de gekomen aan een langdu- de Goudse regio getrokken, rige burgeroorlog en kwam er Dat kon ook moeilijk anders vrijheid van godsdienst. want de 25 heteluchtballon- De Christelijk Gereformeerde Kerk begint er dit jaar met zendingswerk en zal er een predikant heenzenden. Daar- J voor is geld nodig. Vandaar dat er allerlei acties op touw zijn gezet om dit zending- werk te bekostigen. n, gezien boven de Win terdijk ten zuiden van de Brugweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Het luchtruim was in de Goudse regio was ruim een uur goed gevuld met hete luchtballonnen die volop de aandacht trokken van ieder een op de begane grond. WADDINXVEEN/GOUDA - Bij voldoende belang stelling begint De Vierstroom (kruiswerk en maat- V - i fa faf

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15