0 Elke ochtend... 'Rahms en Partners1 sponsor IJsselweide Bibliotheek leent nu ook CD-ROMS uit TOOS gaat sparen voor nieuw clubhuis I Na zomer 1998 nieuwe zwemdiploma's Gouwebad Toi-Toi oogst succes bij W'veens publiek Moederdag inde Wereldwinkel Rijn en Gouwe Concordia op Koninginnedag Expositie in waterleren Moordrecht Dansgroepen verslaan TOOS Wij hebben uitsluitend fauteuils, maar dan ook de grootste keus van Nederland. I I I I I I r I I WCACII VUUI 4CVUII UUI Hl WC UUO. V WWI UGZ.V vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.00. I PAGINA 27 Creatief directeur H. Stibbe en Y. van Son van reclame- en publiciteitsbureau Rahms en Partners BV. (Foto: Rahms en Partners BV). Toekomst dendood). Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Twee organisaties r I I I I I I I I g Om goed te zitten i 'i Hoofdmotivatie moordrechtAtaddinx- VEEN - Zaterdsmiddag 17 mei om twee uy zal burge meester C.M. va/der Bie-van isitieruimte de Moordréhtse water toren een tentoastelling ope nen van aquarden van Cor ry Buenk-van blédo en Cor nel Mul. Corry Buenk-van Toledo n Cornel Mul expo eren in de Moordrentse wa tertoren ran Aad de Wit. ieide Moord- ideale ambiace. op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: stelde om hn werk Vliet in de e: van mi n^ st/i gaan heten zijn volgens de Waddinxveense zwembadma- nager Cock Rehorst ook on juist. een in Tel:2-- (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Postcode: Hij wijst er op dat er in Ne derland twee overkoepelende organisaties zijn die zwemdi- si wijl Corne.’Mul bariet riaties tooit, alsmede vens en andschappe Moordreclt en omgevi: 'oi-Toi op de Har- WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond heeft TOOS-gymnastiek in het c|ubgebouw aan de J.W. Fri so weg de jaarvergadering gehouden. De leden stemden er mee in dat de contributie wordt verhoogd om te gaan sparen voor een nieuwe eigen accommodatie. De voorzittershamer werd doo|r Ria Zwijnenburg overhan digd aan Willem van Arnhem. Het al een kwart eeuw be staande fullservice reclame bureau uit het Gouwedorp is daarmee toegetreden tot de groep van negen exclusieve sponsors van de golfbaan. “Via enkele goede relaties zijn-> overleg gekeken wat de mo- we in contact gekomen met de IJsselweide', vertelt cre- WADDINXVEEN/GOUDA - Reclame- en publiciteitsbu reau Rahms en Partners BV aan de Staringlaan in Wad- dinxveen is sponsor geworden van de golfvereniging ’IJsselweide’ in Gouda. zet met de goedkeuring van de verslagen van de recre- atiecommissie, het secretari aat, de technische commissie en van de penningmeester. Ondanks het steeds hoger worden van de zaalhuren en □oed en verantwoord zitten is voor iedereen weer anders. bpi- Afhankelijk van lichaamsbouw en persoonlijke voorkeur. Daarom kiest u bij Fauteuilerie "de grootste Fauteuilspeciaal-zaak in Nederland "uit een enorme l collectie met zo'n 250 ver- schillende modellen. I^^^Van klassiek tot ^^^^romantisch en modern, in stof of in leer. Uw favoriete fauteuil staat I er zeker ook bij! De hoofdmotivatie van ouders om kinderen op zwemles te doen is veiligheid. Deze doel stelling wordt al jaren nage streefd in het Gouwebad. Te vens wordt zwemonderwijs gezien als voorbereiding op een leven larig recreëren op, in of om het water. Dankzij het particulier zwemonder wijs, het schoolzwemmen en activiteiten van de zwem- en poloclub Gouwestaete en de Waddinxveense Reddingsbri gade (WRB) is er een scala aan mogelijkheden waaruit ouders en kinderen zelf kun nen kiezen. Als gevolg hier van heeft vrijwel ieder Wad- dinxveens kind vanaf onge veer acht jaar een zwembasis meegekregen waar een leven lang plezier aan te beleven valt. De mening van het Gou webad ’de Sniep’ is dan ook dat het zwembad ten dienste staat van de bevolking en niet van een overkoepelende orga nisatie. Teder zichzelf respec terend zwembad voelt zich zelf verantwoordelijk voor de kwaliteit van het zwemonder wijs en hoeft dit niet opgelegd te krijgen van andere instan ties, zeker niet als dit tot ge volg heeft dat ouders niet zelf kunnen kiezen wat ze hun kinderen wel of niet laten aanleren', aldus Cock Re horst. Deze Amerikaanse toneel schrijver stelt in het stuk zijn geliefde onderwerp, de onmo gelijke liefde èn de bloedband waaraan niet te ontkomen valt, centrum. Sam Shepard laat zien hoe onvermogend mensen zijn in het communi ceren met elkaar. Hij schrijft mooie dialogen en de taal is rauw, grof en door spekt met verbaal geweld. Voor Toi-Toi betekende het stuk een enorme uitdaging, die met ambitie en enthou siasme door de spelers en re gisseur Koos Schinkels is op gepakt. Het ’vuur’ was aan wezig. Ard Swarts imponeerde in de rol van Jake, een jaloerse man met psychopatische trekken, die nauwelijks zijn handen thuis kan houden. De rillingen liepen de toe schouwers over de rug, zowel bij het zien van zijn ontredde- Het Gouwebad ’de Sniep’ is dan ook met een tiental ande re baden uit de regio in over leg over de toekomst van het diplomazwemmen. Dit bete kent dat er vanaf september volgend ook in het Gouwebad voor nieuwe diploma’s wordt afgezwommen. Het zullen echter zeker diploma’s zijn die voldoen aan de wensen van de klanten. 2e Pinksterdag inoi..! 17.00 zet. Zij wist de toeschouwers mee te slepen in haar grote vertwijfeling, als zij de wan hoop nabij was. Michel Boere speelde tot in de perfectie de rol van Baylor, de egocentrische, overheers ende vader van Mae en Mike. Zijn spel kwam heel natuur lijk over en met het gelijk al tijd aan zijn zijde riep dit vaak de nodige hilariteit op. En last, but zeker not at least: Meggie, de liefdevolle, dienstbare vrouw van Baylor. Dit was een prachtige creatie van Corrie de Knikker, die met haar ontboezemingen 'ot juni 1998 kan er in het I Gouwebad ’de Sniep’ nog ge- I woon worden afgezwommen I voor het huidige A- en B-di- I ploma. Na de zomer van vol- I gend jaar worden de huidige diploma’s echter niet meer uitgegeven. Landelijke ANP- berichten als zouden de diplo ma’s otter, bever of zeehond WADDINXVEEN - In de wereld die ’interactief en ’digi taal’ heet is nu ook de Openbare Bibliotheek Waddinx- veen (Van Mecklenburg Schwerinlaan) getreden door met het uitlenen van CD-ROM’s te beginnen. Openingstijden: ma 13.00 - 17.30 uur di t/m vr 09.30 - 17.30 uur za 09.30 - 17.00 uur <t>' do koopavond 19.00 - 21.00 uur fauteuilerie Rijndijk 2c (schuin achter Montèl) Rijneke-boulevard Zoeterwoude. Tel.: 071 - 3412117i denvergadering van de multi- sportvereniging TOOS ge houden. Bibliotheken zijn veel meer dan ’gebouwen met boeken’. Computerterminals, cd’s, vi deo’s, databestanden en nu ook CD-ROM’s. Het is er alle maal voorhanden, voor wei nig geld. Een oude strijd laait overi gens weer op. Het boek als verantwoorde cultuurdrager versus de verfoeide beeldcul tuur. Toch zal volgens media deskundigen de tegenstelling boek en beeld voor een deel worden overbrugd door de di gitale media. Andere media hebben zich aangediend als dragers van informatie en recreatie. En dat gaat snel: wie herinnert zich nog de dia en de gram mofoonplaat? De bibliotheek laat in elk geval zien wat de digitale media kunnen en te bieden hebben. Het digitale multimedium CD-ROM is een optisch medi um. Dat wil zeggen dat de schijfjes worden ’gelezen’ door een laserstraaltje. Voor het aflezen van CD-ROM’s is een speciale CD-ROM speler nodig die is gekoppeld aan een PC. De schijven (kunnen) bevat ten: tekst, geluid en (bewe gend) beeld. Vandaar de naam multimediaal. En bij beide kan de gebruiker reage- dus hebben we volmondig ja gezegd'. Met de sponsoring hoopt Rahms en Partners niet alleen zijn naamsbe kendheid te vergroten, de on dersteuning van de golfbaan drukt ook de regionale be trokkenheid van het bureau uit. Rahms en Partners heeft gekozen voor IJsselweide om dat de Goudse golfbaan net als het reclamebureau hoge kwaliteitseisen hanteert. Door die overeenkomst voel den de medewerkers van het Waddinxveense bedrijf zich snel thuis bij IJsselweide. Rahms en Partners ziet tal van mogelijkheden om de sa menwerking te benutten voor de eigen bedrijfsvoering. Die liggen met name op het ge bied van relatiemarkering. Zo heeft het bureau plannen om samen met de golfvereniging clinics te organiseren voor zijn klanten en relaties. Rahms en Partners is een ful- Iservice reclamebureau. Het verzorgt voor bedrijven en overheden volledige onder steuning op het gebied van communicatie. Dat varieert van het ontwerp van een advertentie of bro chure en de uitvoering van public relations tot en met het organiseren van klanten dagen. ren of invloed hebben op wat er te zien is, vandaar de naam ’interactief. De beste manier om er mee kennis te maken is eigenlijk het zien, ervaren en proberen ervan. En dat kan nu in de Openbare Bibliotheek Wad- dinxveen. Omdat er hier sprake is van een nieuw pro duct voor de bibliotheek, zal langzaam een collectie wor den opgebouwd. De startcol- lectie bestaat voor 60% uit re creatieve materialen en voor 40% uit ’edutainment’ (edu catief vermaak), naslagwerk en materiaal voor kinderen. In de collectie ’recreatie’ ten onrechte aangeduid als ’spel letjes’. Dat komt door gebrek aan een betere term. Het gaat (niet altijd) over spelletjes maar over een nieuwe manier van amusement. Bezig zijn met een computer spel is voor velen net zo’n ont snapping uit de werkelijk heid als het lezen van een (spannende) roman. De kwa liteit van het ’spel’ bepaalt de waarde van de recreatie. De bibliotheek heeft zich tot taak gesteld om een kwalita tief goede collectie samen te stellen. De recreatieve digita le media zijn in een achttal soorten ondergracht: avon- toor, rollenspel, strategie, vliegsimulatie, simulatie, puzzel, sport en actie. Enkele titels die men in de collectie aantreft zijn: ’FIFA ’97’, een spel waarin men deel uitmaakt van een voetbal team, ’Fort Boyard’, een avontuurlijk spel waarin men een verborgen schat moet vinden, en ’The Hunchback of the Notre Dame’, waarmee kinderen vijf leerzame spel len kunnen spelen met de fi guren uit de gelijknamige Disneyfilm. Tot 18 jaar is het lidmaat schap gratis, 18-20-jarigen en 65-plussers betalen 25,- voor een jaar. Een lidmaat schap voor volwassenen tus sen 21 en 65 jaar kost 43,- voor een jaar. WADDINXVEEN - Voor Moederdag (zondag 11 mei) zijn in de Wereld winkel (Koningin Wilhel- minaplein) mooie en leu ke cadeautjes te vinden. Al vanaf vijf gulden zijn er gevulde mandjes, die overigens ook naar eigen keus gevuld kunnen wor den. Verder zijn er sjaals, sie raden en kunstnijver heid. Alle producten zijn van milieuvriendelijke ingre diënten gemaakt. ‘Met een cadeautje uit de Wereldwinkel maak je twee moeders blij. De moeder die het krijgt en de moeder die het heeft gemaakt', aldus de men sen achter de Waddinx veense Wereldwinkel. ploma’s uitgeven: de Nationa le Raad voor Zwemdiploma’s (NRZ) en de Nederlandse Vereniging voor Zwemonder wijzers (NVZ). In het Gouwebad ’de Sniep’ worden tot juni volgend jaar de NRZ-diploma’s uitgegeven. In een aantal andere baden in Nederland, onder andere in Alphen aan den Rijn, worden als proef de NVZ-diploma’s (otter, bever en zeehond) uit gegeven. De meeste zwemba den in Nederland geven ech ter diploma’s uit van de NRZ (het huidige A- en B-diplo- ma). Vanaf oktober volgend jaar komt ook deze organisa tie met een nieuwe diploma- lijn: het zwem-ABC. Het stre ven van de NRZ is lesklantjes de gehele diplomalijn A, B en C te laten afzwemmen. Als gevolg hiervan bevat het nieuwe A-diploma voorberei dende onderdelen voor het B- en C-diploma, zoals borst- crawl en rugcrawl. De doelstelling hiervan wordt weliswaar onderschreven door het Gouwebad ’de Sniep’, maar echter niet als klant vriendelijk ervaren. toneelstiic Vuur in de sneeuw’ van Saro Shepard. na dood we’d geslagen, ont roerde zij <p talloze momen ten in haai strijd om en weer bovenop t komen: zowel bij het opnieiw leren lopen als haar zoe’tocht naar zichzelf en haar gevoelens. Henk K<uken speelde op fan tastisch wijze de rol van Mi ke, brer van Mae. Hij liet heel wisselende gevoelens zien et eindigde als een ge broken, totaal gedealusio- neeri Mie« den opkomen met deze goe* willende man. Mae, zijn schoonzus, o.t- fermde zich als enige oer hem. Yvonne Krijnberg spel de deze rol op meesterjke wijze. Nadht zij door Jakhi u?’ Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad I I I I I I I I I Het was vanl rechtenaren, te hun sporen op creatief gbied wel ver diend hebbel een langge koesterde wfls om samen hun werk onér de aandacht te brengen. ialerie De Wa tertoren plaats op de voorwedstrijden voor de Nederlandse kam pioenschappen turnen voor heren. De Rupketrofee, voor de beste79 nenburg. Na een actieve pe- prestatie in teamverband, werd uitgereikt aan de recre- atiespringgroep omdat ze de regionale springwedstrijden 1 voorzittershamer overgedra- hadden gewonnen. gen aan de nieuwe voorzitter De vergadering werd voortge- Willem van Arnhem. De ove rige zes bestuursleden wer den ook unaniem herkozen. Na de nuttige vergadering sloot de nieuwe voorzitter de vergadering af en bedankte iedereen voor zijn of haar constructieve bijdrage. Aan- de vermindering van de sub- sluitend werd de algemene le- sidie heeft TOOS met enig kunst en vliegwerk het afge lopen jaar een positief resul- Op de redelijk bezochte jaar- i taat behaald. vergadering kwamen diversen Na een korte pauze werd de nnHprwprnpn uit Hp afcrelonpn™begroting voor 1997 bespro ken. Met wat opmerkingen werd deze goedgekeurd. Daarna kwam het belangrijk ste agendapunt. Het bestuur wil namelijk financiële mid delen gaan reserveren voor een eigen accommodatie. Dit betekent dat de contribu tie voor alle leden omhoog zal gaan om enige reserve op te kunnen bouwen. Dit voorstel van het bestuur werd una- Mark Brand met zijn derde niem door de TOOS-leden aangenomen. Bij de bestuursverkiezingen heeft TOOS afscheid geno- men van voorzitster Ria Zwij- <-« nönhiiT'or NTci oon «rtipxzo ito. riode van ruim 25 jaar, zowel in het bestuur als bij de tech nische leiding, heeft ze de LEIDEN/WADDINXVEEN - Vorig weekeinde hebben twee jazzdansgroepen van TOOS- gymnastiek deelgenomen aan de amateurdanswedstrijden in het LAK-theater in Leiden. Zaterdag kwam Fokus II in actie tijdens het open podi- umdansfestival en zondag moest Fokus I dansen tijdens het gesloten amateurdansfes- tival. Op het open podiumdansfes- tival konden allerlei dans groepen inschrijven die hun dans wilden laten zien. De dansvormen konden variëren van klassieke tot moderne dans. Alle groepen die deelnamen waren amateurdansgroepen. Zij waren lid van een vereni ging of van een dansschool. Er was een vrije inschrijving. Er waren geen beperkingen qua niveau, dansvorm of cho reografie en uitstraling van de dans of dansgroep. Voor Fokus II, een groep van 10 enthousiaste meiden in de leeftijd van 14-17 jaar onder leiding van TOOS-dansdo- cente Ariënne Zwijnenburg, was het zaterdagavond de eerste keer dat ze aan dit fes tival meededen. In het uitverkochte Leidse LAK-theater was het al een genoegen om in op te kunnen treden. Normaliter demon streren deze meiden alleen in gymnastiekzalen of sporthal len. Een echt theater met profes sionele belichting, geluid en een echt podium geeft een veel betere ambiance om in te dansen dan een sporthal. Fokus II liet de moderne streetdance ‘Take it to the top' op muziek van Peter Andre zien. In een goed uitge voerde dans, die was gesto ken in een moderne chore ografie, liet TOOS een goede dansvoorstelling zien. De jury was over deze groep zeer te spreken. Gesproken werd van een enthousiaste groep die met hun extra ener gie in de dans een nominatie verdient voor het landelijk dansfestival. Zondag moest de demonstra- tiegroep Fokus I van TOOS meedoen aan de regionale voorronde van het amateur- dansfestival. Tijdens dit festi val kon er een plaats worden verdiend voor het landelijke amateurdansfestival. Voor het amateurdansfesti val bestaat er geen vrije in schrijving. Al een maand ge leden tijdens een preview werd de choreografie van de f dans door een beroepsjury be oordeeld. Daarbij werden aanwijzingen gegeven om de dans te kun nen verbeteren zodat deze ge toond mocht worden op het regionale dansfestival. Aan het festival van afgelo pen zondag deden 12 ver schillende groepen mee. Eén daarvan kon een plaats ver dienen voor de eindronde die in oktober wordt gehouden in Utrecht. Fokus I liet de dans 'Vriend schap' zien op muziek van Enigma. Voor de uit 12 da mes bestaande groep, ook on der leiding van Ariënne Zwij nenburg, was het niet de eer ste keer dat er werd deelgenomen aan dit festival. Voor een uitverkocht LAK- theater moesten de dames zo wel ’s middags als ’s avonds voor het publiek en jury op treden. De jury beoordeelde de dans van Fokus goed. Er werd met expressie gedanst. Echter, het niveau van de an dere groepen was zeer hoog. Een rechtstreekse plaatsing voor de eindronde was dan ook niet haalbaar. Misschien kan Fokus I van TOOS nog via een nominatie kans maken op een plaats voor de eindronde. Deze no minaties worden echter pas in juli bekend gemaakt. DINSDAG 6 MEI 1997 WEEKBLAD 9OR WADDINXVEEN yADDINXVEEN - Zwembadmanager Cock Rehorst van bt Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) spreekt tegen dat vanaf 1 oktober in het Gouwedorp niet meer zou -orden afgezwommen voor het A- en B-diploma. Na de omer volgend jaar zijn er echter wél diverse verande- ingen op komst en zal er ook in Waddinxveen sprake fijn van nieuwe zwemdiploma’s. atief directeur Hans Stibbe van Rahms en Partners over de totstandkoming van de verbintenis. ‘Toen er een plaats vrij kwam, hebben we in goed gelijkheden zijn. Beide partij en kunnen ervan profiteren, WADDINXVEEN - In het laatste weekeiide van april heeft de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi in het zoldertheater van de wijkschool St. Jozef (Kanaal- weg) drie schitterende uitvoeringen gQjeven van het het publiek voortdurend in haar greep hield. Regisseur Koos Schinkel heeft de spelersgroep tot een geheel weten te smeden en er een prachtig schouwspel van gemaakt. De live muziek voegde een extra dimentie toe aan de voorstellingen. Op virtuoze wijze zong Ri chard Rosser en speelde mondharmonica, Jan de Kort op gitaar en Hans Dusséidorp viool. Met deze produktie dwong Toi-Toi respect 'af en kweekte de toneelvereniging verwachtingen naar de toe komst. Ie I Waddinxveense hario- nie een optreden veior- I gen tijdens de openiag van het centrum oor I kunstzinnige voriing Kreater (Kerkstraat Zaterdag 14 juni'jeeft I Concordia samen met St. Carolus (Moiïbort) voor de tweede kt uitwisselingsconc I Montfoort. man. Bruin- ing Awong re- spet af als de do^nante der Lorrai- Haar tek- kwamen d messcherp Vt- In een hoog fmpo en door /aar excellente ipel creeërde rende, neerslachtige momen- zij de vereiste ten als zijn agressieve uit- afstand tussen barstingen. zichzelf en Frankie, zijn broer, werd op haar kinderen overtuigende wijze vertolkt Jake, Sally en door René Roza. Aangescho- Frank. Sally, ten en totaal aan zijn lot over die haar leven gelaten, voelde men medeli lang op zoek is naar liefde en erkenning, werd door Kit ty Schrever op een bijzonder Een scene uit het door de Waddinxveense toneelvereniging Ti mooie, integere planken gebracht 'Vuur in de sneeuw' van Sam Shepard. (Foto: Evert wijze. Nadht zij door Jakfcij- wijze neerge- dendood). I WADDINXVEEN - Op Koninginnedag heeft de I Waddinxveense muziek- j vereniging ’Concordia’ j de aubade bij het wijk- I gebouw Het Zuidhonk I (Zuidplaslaan) muzikaal begeleid. I Na het openingswoord I van burgemeester Fedde I Jonkman zette de har- monie onder leiding van I Pieter Boer het ‘Oranje I Boven' in, gevolgd door I nog een aantal vader- I landse liederen, die door het publiek werden mee- I gezongen. I De aubade werd gevolgd door een concert van Concordia. Op het pro- I gramma stond licht I klassiek werk en warer I er populaire nummers t< I beluisteren, zoals eej selectie van bekend I songs van Frank Sin: tra en een medly vi Demis Roussos. Ook ht I jeugdorkest speelde men met de harmorë- Zij lieten drie muzjK- I werken horen. I Zaterdag 7 juni za] I onderwerpen uit de afgelopen periode aan bod. Ook werd er volop gediscussieerd over de vereniging in de toekomst. Na de opening van scheidend voorzitster Ria Zwijnenburg en een terugblik op het afge lopen TOOS-seizoen werden de Bontebalbeker en de Rup ketrofee uitgereikt. De Bontebalbeker, voor de. beste prestatie op landelijk niveau, werd gewonnen door

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27