WADDINXVE Heerlijke vaardag voor bewoners van Souburgh Opgeknapte Bovenmolen zaterdag in gebruik 'Krea Muska' zingt op inloopconcert De Doelen 1 Imker bij de NCVB OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Proefconcert Zevenhuizen Gereformeerden bij RTW-radio u PAGINA 3 DINSDAG 6 MEI 997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN B E R R E T K N E E M E G GROEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN HUISVUILOPHAALDIENST VERGADERINGEN 4 enigingen mee aan een inloopconcert in de hal van De Doelen in Rotterdam. ■I BELLEN MET DE GEMEENTE INTERNE TELEFOONNUMMERS GEWIJZIGD I KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN BOUWZAKEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN COLLECTEROOSTER WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 14 mei om half acht houdt de afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) weer een bij eenkomst in De Hoeksteen (Esdoomlaan). Op deze avond komt de Bode- graafse imker H. van Schot horst enthousiast vertellen over zijn beroep. Tijdens de laatst gehouden maandelijkse NCVB-bijeen- komst werd er veel plezier be leefd aan het quilten. Dit is een soort patchwork. De aanwezige dames maak ten allemaal een kussentje, dat ze mee naar huis moch ten nemen. MILIEUZAKEN Op initiatief van de ’Stichting tot instandhouding van de molenviergang in de Twee- manspolder’ geeft griffier ir. A.J. Korft- van de provincie Zuid-Holland om kwart over tien het startsein voor het weer laten draaien van de molenviergang. Hiermee gaat ook de Molendag Tweemans- polder van start. De uit 1722 daterende Boven molen vormt samen met de andere molens in de Twee- manspolder een molenvier gang. De Bovenmolen is ge durende een half jaar geres taureerd aan de fundering. walk alone’). Het bijna hon derd leden tellende Waddinx- veense koor zal zich dit jaar nog een aantal keren laten horen, zoals in het najaar sa men met de Waddinxveense harmonie ’Concordia’. Het be looft een aantrekkelijke uit voering te worden. ’Krea Mu- sica’ zou graag nog een aantal sopranen, tenoren en bassen opnemen. Geïnteresseerden kunnen behalve in Rotter dam, ook op maandagavon den tussen acht en tien uur het oor te luisteren leggen in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat). vindt is er een traplift. Een reuze attractie. De één vergeleek de lift met een schietstoel, de andere met een soort caroussel. Op de Westeinder Plassen viel het immense vliegtuig- verkeer van en naar Schiphol op. De reigers en aalscholvers trokken zich daar niets van aan. Veel plezierbootjes on derweg. Iedereen zwaaide. De middagmaaltijd, een drie gangen diner, bereid door de keukenbrigade van de ’Ken- nemerland’, was heerlijk. Vrijwilligers hadden de tafels gedekt en serveerden de ge rechten. Daarna hielpen ze met de afwas. Na een rustig half uurtje werd er gezongen en kwamen er achtereenvolgens koffie met krentenmik en een drankje met iets lekkers er bij. ‘Morgen gaan we lijnen*, be loofden enkele bewoonsters van Souburgh elkaar. De uren vlogen om en het bleef genieten. “Wat een heerlijke dag en wat is het gezellig*, was een veelgehoorde opmer king. De Waddinxveense hefbrug kwam in zicht. Zorgmanager Truus Fahmer bedankte de bemanning van het schip. ‘Een schitterende ambiance*, Enkele NCVB-domes bezig met de kunst van het quilten. (Fo to: M.J. Neutel -van der Meulen). WADDINXVEEN - Bewoners van zorgcentrum Sou burgh (Prins Bernhardlaan), bezoekers van de dagver- zorging, verpleegkundigen, verzorgenden, vrijwilligers en familieleden hebben een heerlijke dag gehad aan boord van het prachtige salonschip ’Kennemerland’. Dit nieuwste en mooiste schip van Wolthuis Cruises in Alkmaar lag 's morgens af gemeerd aan de loswal langs de Noordkade. Met particu liere auto’s en rolstoelbusjes werd vanaf negen uur inge scheept. Verpleeghuisarts Peter Hus- son, die de tocht meemaakte, en kapitein Martin Woltheus hielden hierbij een waak zaam oogje in het zeil. Om kwart voor tien ging het over de Gouwe richting Bo skoop. Geen zon, maar wel droog, helder weer. Door de schitterende panoramaven- sters was alles perfect te zien. Via Alphen aan den Rijn en Woubrugge naar de Braasem. Eerst koffie met cake, daarna een drankje en een hapje. ,*Wat een bruggen*, verzucht te een mevrouw. ‘En ze gaan allemaal keurig op tijd open*. Menigeen her kende gebouwen en plekjes. “Hier hebben we vroeger vaak gefietst. Toen stonden er nog niet van die prachtige hui zen*. Er werd heel wat afge praat aan de verschillende tafels. De ’Kennemerland’ heeft een perfect invalidentoilet voor in de salon. Voor de andere toi letten moetje een trapje af, maar voor wie dat moeilijk Dit om verdere verzakking tegen te gaan. Het rijk en de provincie hebben de restau ratie, die 180.000 gulden heeft gekost, gefinancierd. De viergang is tijdens de restau ratie van de Bovenmolen stil gelegd. De molens worden weer in werking gesteld na het startsein van de griffier. Burgemeester drs. L.M. Schoots van Zevenhuizen- Moerkapelle zet de wieken van de Bovenmolen op de wind. De andere molens zul len in werking worden ge steld door statenlid Sj. Veer man (Ondermolen), stich tingsvoorzitter drs. G.J. van Tongeren (Onderste Middel- molen) en molenvriend A.B.P.M. Lamot (Bovenste Middelmoten). De door de burgemeeser in werking ge stelde Bovenmolen loost wa ter in de Rotte, nadat het wa ter door de andere molens omhoog is gepompt. De mo lengang is de laatste binnen de grenzen van het hoog heemraadschap van Schie tend. Ooit waren er langs de Rotte twaalf molengangen. Samen met de Aarlander- veense molens vormen de mo lens uit de Tweemanspolder de laatst overgebleven com plete viergangen in Zuid-Hol- land. Zij vertegenwoordigen een grote cultuurhistorische en landschappelijke waarde. ZEVENHUIZEN - Onder auspiciën van de culturele stichting De Zeven Muzen wordt dinsdagavond 13 mei om acht uur een gratis toe gankelijk try-out concert ge geven in de vrijzinnig her vormde kerk aan de Dorps straat te Zevenhuizen door Elayne Lussenburg en Jo- landa van der Valk. Ze stude ren viool aan het Rotterdams Conservatorium. Elayne wordt begeleid door pianist Hans Spruit. Jolanda van der Valk wordt begeleid door gi tarist Dick Hoogeveen en pia nist Hans Spruit. ZEVENHUIZEN - De gerestaureerde Bovenmolen in de Tweemanspolder van Zevenhuizen wordt zaterdag morgen 10 mei (Nationale Molendag) officieel in ge bruik genomen. WIJKBEZOEK 1997 OPROEP AAN INWONERS, ORGANISATIES EN INSTELLINGEN VAN ORANJEWIJK EN VONDELWIJK LUILAKVIERING zei ze. *We hebben genoten van de lekkere maaltijd, de drankjes en de goede zorgen. Bedankt ook dokter Hussori voor uw wakende oog, be dankt afwasploeg, bedankt vrijwilligers. Dit was een dag vol gezelligheid en een goede sfeer. Daarvoor bedank ik u allemaal*. Souburgh-bewoner H. van de Water prees Truus Fahmer namens alle opvarenden voor de perfecte organisatie. De ontscheping verliep vlekke loos. Auto’s, busjes van het aan vullend openbaar vervoer en een taxi zorgden voor snel vervoer naar Souburgh, waar een gezamenlijke avondmaal tijd in de Marchandzaal wachtte. Daar werd nog gezellig nage praat over de schitterende vaartocht. Ook de dagen erna waren gevuld met het opha ten van de allerbeste herinne ringen. Het was het derde jaar dat Souburgh een boottocht maakte. ‘Maar dit was de mooiste*, aldus bewoner J. Hogeweg (92), die gebruik maakte van de traplift naar het bovendek om een kijkje in de prachtige stuurhut van kapitein Woltheus te nemen. De oud-opzichter van de Hei- demij was onder de indruk van de geavanceerde tech niek van de ’Kennemerland’. ‘Als je niet beter wist zou je zeggen dat dit schip zichzelf vaart.* ROTTERDAM/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense algemeen gemengd koor ’Krea Musica’ doet zaterdag middag 17 mei om drie uur samen met twee andere ver- Het vijf kwartier durende concert is dit seizoen het laat ste van een reeks zaterdag- middag-inloopconcerten. De toegang is gratis en er wordt koffie geschonken. Op het programma van ’Krea Musi ca’ staan ’Tears in Heaven’ van Eric Clapton, ’Naar bui ten’ van Louis Davids en een medley van Engelstalige songs (’Bye Bye Blackbird’, ’Sweet Sue’ en ’You’ll never WADDINXVEEN - Zondag morgen 11 mei van negen tot twaalf uur wordt het weke lijkse kerkelijk programma bij de locale RTW-radio ver zorgt door de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De uitzending begint met kerkmuziek. Om half tien kunnen de kinderen luisteren naar een verhaal uit de bij bel. Daarna staat gospelmu ziek op het programma. In deze programma-onderdelen staat de hemelvaart van Je zus Christus centraal. Ds. J. van der Haar, voorma lig predikant van de Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt) van Gouda, gaat voor in de kerkdienst die om tien uur begint. Ook deze dienst staat in het teken van Hemel vaartsdag. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Het besluit is gewijzigd t.o.v. het ontwerpbesluit. (tot ca. 20.30 uur) in het gemeentehuis. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen afspraak via de I Koninginnedag zijn ook dit jaar 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: de heer E.P.A. Knook voor een dierenhotel op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 13c. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 12 mei 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. woensdag 7 mei wordt normaal het huisvuil (grijze container) opgehaald; donderdag 8 mei wordt geen huisvuil opgehaald; vrijdag 9 mei wordt het huisvuil van donderdag èn vrijdag opgehaald. De organisatie van het festival is in handen van de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen. In verband met Hemelvaartsdag vinden de volgende wijzigen plaats in het rooster van de huisvuilophaal- dienst: uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Piasweg 2c, 8 essen (opslag) in de tuin. Nesse 18, 1 grove den in de achtertuin. Op de agenda o.a.: Subsidie 1997 Vierstroom". Vaststelling "Verordening Leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen 1997". Voorstel tot vaststelling van de jaarrekening 1996, voor zover deze de commissie betreft. Voorstel met betrekking tot het Sportbeleidsplan "Samen Spelen". Jaarrekening J996 en voorlopige vaststelling budget 1997 van de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. 12 tot en met 17 mei 1997, Nederlands Astma Fonds. Burgemeester april 1997 een milieubeheer is verleend aan: Op de agenda o.a.: Inspraaktraject ontwerpbestemmingsplan Centrum '97. Wijkgrens Kerkweg-Oost en Passage vallen buiten de Oranjewijk. Aan de westkant is de spoorlijn de wijkgrens en aan de Oostkant de Noordkade. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Jan Luykenstraat 23, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. Zesde Tochtweg 7, het oprichten van een loods. Rijksweg A12, het oprichten van een kunstwerk (nabij afslag Goudse Poort). Dorpstraat 1, het oprichten van een terras met een overkapping. Aletta Jacobshoeve 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. Sterrenlaan 76, het oprichten van een tuinberging. Sterrenlaan 66, het oprichten van een tuinberging. Onder meer door de reorganisatie, herplaatsing van ambtenaren en gebrek aan beschikbare telefoonlijnen is het nodig de interne telefoonnummering aan te passen. Dit heeft tot gevolg dat bijna alle medewerk(st)ers per 6 mei 1997 een nieuw telefoonnummer krijgen. Het algemene telefoonnummer, enkele "ingeburgerde" telefoonnummers en het faxnummer blijven ongewijzigd (zie bovenaan deze rubriek). Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de betrokken adviseurs; degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn, aangebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen het ontwerp van het besluit. Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Op de agenda staat het presenteren van het concept- definitief ontwerp hoofdwinkelcentrum De Nieuwe Passage. COMMISSIE I op dinsdag 13 mei 1997, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Als u vanaf dinsdag 6 mei 1997 gebruik maakt van een - bij u bekend - doorkiesnummer is de kans zeer groot dat u iemand anders aan de telefoon krijgt. Belt u daarom alstublieft het algemene telefoonnummer 624624 en onze receptionistes verbinden u door naar de juiste persoon. Ter gelegenheid van Gecombineerde vergadering COMMISSIE I en IV op dinsdag 13 mei 1997, aanvang 19.30 uur SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Via een pendelbus worden de bezoekers van en naar station Gouda vervoerd. De bus rijdt tussen 19.00 en 01.00 uur en 7.00 en 8.30 uur. Parkeren is alleen Toegestaan op het veilingterrein. Op of aan de Bredeweg is het verboden te parkeren. Na afloop van het festival zal een evaluatie gehouden worden met de politie, de brandweer en de organisatie. Tegen het besluit kan tot 23 juni 1997 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot een voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Koninklijke onderscheidingen kunnen ook tussentijds worden aangevraagd. Voor een tussentijdse aanvraag moet gerekend worden met een termijn van drie maan den na indiening van het voorstel. Het is raadzaam om, voordat een voorstel wordt ingediend, vooroverleg te voeren met het organisatie onderdeel Staf Bestuur en Organisatie, telefoonnummer (0182) 624638. Voor nadere informatie kunt u bellen met de afdeling Openbare Ruimte, telefoonnummer 624500. Het besluit ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (de heer W.P. Kaandorp, telefoonnummer 624829). en Wethouders delen mede dat op 29 oprichtingsvergunning ingevolge de Wet Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten eenmalig vergunning te verlenen voor een groot muziekfestival in de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 mei 1997 in de voormalige veilinghal aan de Bredeweg 23, te Waddinxveen. Het festival begint vrijdagavond om 20.00 uur en duurt tot zater dagochtend 08.00 uur. COMMISSIE II op woensdag 14 mei 1997, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. en formatieplaatsen Stichting "De Het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250 is op 8 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. Op die dag is het dus niet mogelijk om (grof) huisvuil te brengen. Als u thuis met een bestuurder wilt praten dan kan dat, neem dan vanaf 12 mei 1997 contact op met Ine Jansen, telefoonnummer 624625. Instellingen en organisaties uit de wijken kunnen ook contact opnemen als zij een bezoek op prijs stellen. 's Avonds is er gelegenheid te discussiëren met het college over zaken die in de wijken aan de orde zijn. Aan het eind van het avondprogramma is er de mogelijk om individueel met een lid van het college te spreken. Voor het avondprogramma kunt u onderwerpen aanleveren. Zijn er onderwerpen in uw wijk actueel en wilt u daarover met het college discussiëren, belt u dan met Ine Jansen, telefoonnummer 624625. Schriftelijk reageren mag ook. Het adres is Gemeente Waddinxveen, t.a.v. Ine Jansen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Wilt u op de ehvëTópvermelden Wijkbezoek 1997. 624680 624622 inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 624624 624500 610401 612570 Op 18 juni 1997 brengt het college van Burgemeester en Wethouders en de fractievoorzitters van de politieke partijen een bezoek aan Oranjewijk en Vondelwijk. U kunt ze 's middags tegenkomen op de fiets of wandelend door de wijken. Het voorlopige programma is als volgt: huiskamerbezoeken; bezoek aan instellingen en organisaties; 's avonds een presentatie van beleidsvoornemens en discussie; collegespreekuur. in de gemeente Waddinxveen koninklijke onder scheidingen uitgereikt aan personen op grond van hun maatschappelijke verdiensten. Meer dan vroeger (sinds Koninginnedag 1996) ligt de nadruk op de bijzondere, persoonlijke verdiensten of prestaties van de voorgedragen persoon. Hetgeen de betrokkene in een betaalde functie heeft gedaan, telt alleen nog maar als aanvullend element mee. Het gaat erom "de stille krachten" te vinden: de vrijwilliger, het bestuurslid e.d. Burgemeester F. Jonkman roept verenigingen, instel lingen, maatschappelijke organisaties en ook burgers nadrukkelijk op hem op dergelijke personen attent te maken. Een decoratievoorstel voor Koninginnedag 1998 dient, voorzien van alle benodigde gegevens, te zijn ingediend vóór 1 september 1997. Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovengenoemde vergaderingen kunnen niet- I leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Op donderdag 8 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 9 mei 1997 zijn het gemeentehuis en het Centraal Meldpunt Zorg de gehele dag gesloten. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag: vrijdag dinsdag- en donderdagavond

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3