Schoolbezoeken Elke ochtend... werken op bibliotheek stimulerend Saintratuin. Mini Fransoos Kleinbloemige Franse geraniums, g met een kleurenpracht die zich tot Peuters te gast in bibliotheek De Gouwebioem in Flevopolder Fractieleider De Hoop Scheffer heeft vertrouwen in eigen boodschap Sponsormeeting Ronde van Nederland II Zondag hervormden bij RTW-radio 26 mei Bingoavond 55-plussers Rijn en Gouwe Soosmiddag Het Zuidhonk i I I I I I I I I I I I I I I I iir“ il <2: PAGINA 15 WOENSDAG 21 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bij het beantwoorden van de eerste vijf vragen hebben de meisjes en jon- tussen Koerden en Turken. Wie nu kiest voor een kennismakings- weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze OV kaart I abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze - r I hdanteit tussen generaties vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.00. j Na de dienst In de bus van De Gouwebioem op weg naar Biddinghuizen tegen de verdere kortingen op 'n Flevopolder. En de jongen van de strip boeken bestu deert de lijst Bij het beantwoorden van de eerste vijf vragen hebben de meisjes en jon- met opening- gens de computer nodig. (Foto: Openbare Bibliotheek Waddinxveen). stijden... Peuters van Kabouterhof (Beukenhof) kregen een week geleden opm school een voorleesontbijt aange boden en een voorleesdag in de Openbare Bibliotheek. Bij partyservice Gertjan van der Loo werd de sponsormeeting gehouden voor de jaarlijkse professionele Ronde van Ne derland, die eind augustus in vijf dagen tijd wordt verreden. (Foto: Sjaak Noteboom). Hans Démoed van der Loo werd de sponsormeeting gehouden voor de jaarlijkse professionele Ronde van Ne- b Fw sx Ir 'dK Ij 2 (Jan voor op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: I OE GRATIS BROCHURE OVER WATER IN DE TUIN LIGT VOOR U KLAAR. noemde de CDA-leider de im passe over de aanleg van de A4 ter hoogte van Midden- Delfland en nog immer toene- ropese Monetaire Unie. Absoluut kwaad maakt De moet toch kunnen mentali teit’ die door het kabinetsbe leid naar zijn mening wordt kabinetsbeleid te noemen waar hij warm van wordt en één waar hij zich kwaad om maakt. leider was er voor de vele stu denten die thans protesteren Bij aankomst in het Aquacen- trum te Biddinghuizen kreen men koffie met gebak. Na de koffie werd onder leiding van gidsen een schitterende rond- -X met zondag 31 augustus. De ’wonderlijke feestmakers uit Waddinxveen’ verzorgen voor de vierde maal de ont vangsten van in totaal 2.000 VIP-gangers in de vijf finish- plaatsen Alkmaar, Haarlem, Denekamp, Venray en land graaf van deze professionele Scheffer dat er verschillende voortekenen zijn van het feit dat ’paars’ is uitgeregeerd. De IS WADDINXVEEN - In het be drijfspand van partyservice Gertjan van der Loo aan de Staringlaan is vorige week dinsdagmiddag de drukbe zochte sponsormeeting ge houden voor de Ronde van Nederland, die wordt verre den van woensdag 27 tot en MMH BW nancieel mogelijk gemaakt door verkoop van loten, vrij- fxl M- S N O TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur oper wielerronde, die door de in ternationale wielerorganisa tie UCI op gelijk niveau is ge steld als de klassiekers Pa- rijs-Nice, de Dauphiné Liberé en de Ronde van Zwitser land. Na een korte informatiebij eenkomst gebruikten de gas ten in de decorafdeling van Gertjan van der Loo een ape ritief. In de expeditieruimte stonden 18 tandems gereed voor de sponsoren om de 300 meter naar de decorafdeling te overbruggen. Met buffet werd de sponsormeeting be sloten. boekelegger, een kleurplaat en een pakje rozijntjes, plus een brief van Janneke Hil horst en informatie voor de ouders. ‘Die tasjes zijn wit, zodat jul lie ze zelf kunnen versieren als je dat leuk vindt', legde de jeugdbibliothecaris aan haar jonge gasten uit. Na een geza menlijk en van harte ge meend ‘Dank u well', vertrok de groep weer naar de Kabou- terhof. Het voorleesontbijt, een ini tiatief van de Stichting Le zen, de Commissie Propagan da van het Nederlandse Boek en de NBKC Centrale voor Bibliotheken, werd in Wad dinxveen meteen opgepakt door peuterspeelzaal leidster Liza van den Hoorn, die te vens in de Bruna-boekhandel in winkelcentrum De Passa ge werkt. Janneke Hilhorst, de regel matig groepen basisscholie ren in de bibliotheek ont vangt, verleende graag haar medewerking om van het Voorleesontbijt, een feestoch- tend te maken. ‘Dat boek hebben ze helemaal niet!' De volgende vijf vragen kun nen zonder computerhulp worden beantwoord. De kin deren moeten een boek opzoe ken, iets overschrijven en het weer netjes terugzetten. Dan naar het krantenrek om twee titels op te schrijven. Uitleggen wat de betekenis van stickers op boeken is, de documentatiemappen raad plegen, iets uit een moppen boek halen en tenslotte de be- De Hoop Scheffer geen con creet antwoord. ’De program- een voorbereiding over dit onderwerp en ande re. Het is ongewenst dat ik dit democratisch proces nu zou doorkruisen’, aldus de fractievoorzitter in de Twee de Kamer. nog zo hard trekken aan de kar, het landelijk beeld is I door de toenemende kracht Hoop Scheffer dat het gede- 1 gen financiële beleid van mi nister Zalm wat hem betreft iemand waardering verdient. Zalm ringstekort en loodst Neder land daarmee richting de Eu- De Hoop Scheffer noemde het Monetaire Unie, onverteerbaar dat de sociale voorzieningen, zoals kinder- dat hij niet naar Hazerswou- de was gekomen om alleen het paarse Kabinet te bekriti seren. Op weg naar de Twee de Kamerverkiezingen van mei 1998 koos De Hoop Scheffer voor een eigen ver haal. Vertrouwen in onze ei gen boodschap is de enige mo gelijkheid om mensen aan te trekken tot het CDA’, aldus een vastberaden De Hoop Scheffer. Om die eigen bood schap verder vorm te geven riep hij de CDA’ers op om het debat in de partij volop te voeren in de weg naar een verkiezingsprogram. Jaap de In antwoord hierop stelde De Hoop Scheffer gaf een aantal schoten voor de boeg voor die eigen boodschap. De CDA-lei- der noemde de noodzaak van een grote stedenbeleid, meer aandacht voor eigen identi teit en bijzondere aandacht voor de positie van het gezin. WADDINXVEEN - Rond de twintig stralende en zeer geïnteresseerde peuters van de peuterspeelzaal Kabou- terhof aan de Beukenhof, hebben met volle teugen ge noten van het voorleesontbijt op woensdag 14 mei, de nationale voorleesdag. WADDINXVEEN Maandagavond 26 mei om half negen is er weer een bingo-avond voor 55-plussers in het Anne Frank-centrum van Bijnenpad). De prijs is f 3,75 één plankje of f 4,75 voor twee plankjes, in clusief één kopje koffie. Bovendien tracteert het Sportweekcomité op een borreltje. de studiefinanciering. Minis ter Ritzen van Onderwijs is bezig om aanpassingen aan te brengen. Het huidige sys teem, waarin jongeren de keuze kunnen maken tussen een weekkaart of een week endkaart, kost 700 miljoen gulden per jaar. ’De studen ten hebben zelf 600 miljoen gulden bijgedragen aan deze kaart door middel van de vele kortingen op de studiefinan ciering’, aldus de CDA’er. In de nieuwe opzet van Ritzen zou de kaart ’slechts’ 425 mil joen gulden gaan kosten. ’Ik heb van de minister nog geen signalen gehad dat hij van plan is die 175 miljoen gulden rit gemaakt door de Flevopol- terug te geven aan de studen- ten. Wij verwachten dat als Aquacentrum CDA-fractie echter wel.’ Dui delijke bijval van de CDA-lei der voor de studenten. ’Wij willen dat de overheid inves teert in jongeren en dus in het onderwijs. Studenten moeten geen bijverdieners en puntenjagers worden’, aldus De Hoop Scheffer. Tijdens de bijeenkomst wa ren er ook kritische geluiden. Eén van de aanwezigen stel de vast dat het CDA in al die jaren met regeringsverant- I Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 Postcode: Aan het eind van de dag wer den al diegene die het hele het financie- jaar hun vrijwillige medewer- Hoop king verlenen, verrast met een boeket bloemen welke be schikbaar waren gesteld door zuivelhandelaar Jan Ver meulen. 2 ver in oktober laat bewonderen. Kies kleur en zet deze Mini Fransoos op een zonnig plekje. Per stuk 4.95 NU 3 stuks voor 8®5 Na de kerkdienst, om ongeveer tien voor elf, wordt de uitzending vervolgd met een pro gramma van poëzie van muziek, getiteld Bloe men langs de weg. Daarna vanaf half twaalf tot twaalf uur, wordt de uitzending af gesloten met een spran kelend gospelprogram- ma. Na een uitgebreid ontbijt in de Kabouterhof met boter hammen, beschuit, gekleurde muisjes en jam, wandelde de groep met leidsters en moe ders naar de Openbare Bibli otheek Waddinxveen (Van Mecklenburg Schwerinlaan). Hier wachtten jeugdbibliot hecaris Janneke Hilhorst, de bestuursleden Anne van Gent en Jan Willemstein en enkele medewerksters de kindertjes van drie en vier jaar op. Alle peuters hadden een zelfgemaakte feestmuts op, vol geplakt met afbeeldin gen van taarten, ijsco’s, fruit en andere lekkernijen. Eerst werd gekeken naar een videofilm en uiteraard las Janneke Hilhorst voor. Muis stil zat het grut te luisteren. Daarna mocht ieder kind een boek over eten uit de speciale prenten- en voorleesboeken hoek lenen, dat heel formeel elektronisch werd geregis treerd en door de peuters zelf van een datumbriefje werd voorzien. Gezien het feit dat dit voor de meesten een ’routineklus’ was, mag worden aangeno men dat menig kleintje eer der in de bibliotheek was ge weest. Voor elke peuter was er tot slot een ballon en een tasje met verrassingen, zoals een WADDINXVEEN - Zon dagmorgen 25 mei zal de wekelijkse kerkuit- zending van de locale RTW-radio worden ver zorgd door de Centraal Hervormde Gemeente van Waddinxveen. Om negen uur wordt het programma geo pend met een uitzen ding voor de kinderen. Om half tien wordt overgeschakeld naar de Brugkerk voor de uit zending van de kerk dienst. Voorganger is ds. M. van Campen. tekenis van het woord ’fieper’ in Van Dale’s groot woorden boek der Nederlandse taal opzoeken. Een blond meisje drentelt achter haar groepje aan en pakt een boek over paarden uit een kast. Even bladeren en dan zakt ze neer op een bankje in de prenten boekenhoek. Helaas, dit pleziertje duurt kort. Een klasgenootje trekt aan haar mouw. ‘Lezen kan nou niet hoor. We moeten óp schieten'. WADDINXVEEN - Dinsdag 13 mei was de jaarlijkse reis van Stichting De Gouwebioem. Om kwart voor negen vertrokken de 130 deelnemers in twee bussen en een rolstoelbus naar Biddinghuizen in de Flevopolder. WADDINXVEEN - Met de regelmaat van de klok bezoe ken leerlingen van het Waddinxveense basisonderwijs de Openbare Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklen burg Schwerinlaan). Deze visites blijken een zeer sti mulerend effect te hebben en maken de basisscholieren snel vertrouwd in de bibliotheek. vorm te geven. Op een vraag van de Rijnwoudse wethou der Hoogendoom over het bouwen met het oog op de leefbaarheid in de dorpen gaf commissie is bezig met zorgvuldige Warme steun van de CDA- Voor de meesten is de tijd veel te snel om. Allemaal weer in een kring. Vonden jullie het leuk?', vraagt Jan- nèke Hilhorst. ,Ja!‘, roept de groep. Twee jongens zeggen een beetje pesterig: 'Nee', maar één van die twee was niet bij de computer weg te slaan en elleboogde zich voortdurend naar de kop van zijn groepje. Nummer twee bleek een stripboeken fanaat, die bijna watertandend bij die collectie bleef hangen. De hele groep gaf aan na dit bezoek meer over de bibliotheek te weten dan toen ze binnenkwamen. Vooral het zelf zoeken op de computers gaf ze een heel vol wassen gevoel. ‘Je kunt me teen zien wat er allemaal is', zegt een meisje. ‘En ik begrijp die mappen nu ook veel beter'. Janneke Hil horst zwaait de leerlingen uit. Allemaal op de fiets terug naar school. En wie weet ko men kinderen die de biblio theek niet ken den binnenkort alleen of met ouders terug. Het meisje met de grote liefde voor paarden kijkt nog eens om. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. RIJNWOUDE - Jaap de Hoop Hoop Scheffer leidde dit met gepropageerd. Als voorbeeld fractievoorzitter name af uit de besluiteloos- noemt hij de verregaande verruiming van de winkel- openingstijden, waardoor Ne derland op weg is naar een 24-uurs economie. ’Dat is iets waar ik mij enorm kwaad om kan maken’, aldus de CDA- leider die nog eens wees op het belang van een moment van rust en tijd voor gezin en familie. omgeving. De Hoop Scheffer benadrukt Maar nadrukkelijk stelde hij dat het kabinet nog een be- belangstellenden wilden langrijke klus voor de boeg heeft in de vorm van het Ver drag van Amsterdam in het kader van het Nederlands CDA-leider geniet voorzitterschap van de Euro- zijn nieuwe rol binnen de pese Gemeenschap. Op een t T.-x j later moment vroeg de heer J. Klaver, voorzitter van de af- van de media zeer bepalend geworden. In Jaap de Hoop Scheffer hebben we i die het CDA-profiel met elan werkt consequent aan het te- weet neer te zetten en dat is rugdringen van het financie- precies wat we nodig hebben. Ik heb er het volste vertrou wen in.’ Aan het begin van zijn betoog verdedigde Jaap de Hoop Hoop Scheffer zich om de’dat bijslag, steeds verder worden afgebouwd. Hij pleitte ook voor een duidelijk minderhe denbeleid. ’Ik wil kansen creëren voor medelanders’, aldus De Hoop Scheffer. Te gelijkertijd stelde hij dat het onacceptabel is dat in Neder land politieke vetes worden uitgevochten. Hij doelde hier mee op de recente conflicten tussen Koerden en Turken. Ten aanzien van het bouwen in het Groene Hart moeten wij er naar streven om de so- M ft willige bijdrage van een aan tal Waddinxveense bedrijven en door het sponsorzwem- men, georganiseerd door zwem- en poloclub ‘Gouwe- staete'- en door een gift van transportbedrijf Doeleman in verband met de opening van hun bedrijf. Het bestuur van ‘De Gouwebioem' wil dan ie dereen hartelijk bedanken die het mogelijk hebben ge maakt om deze reis te organi seren voor de chronisch zie ken en gehandicapten in de gemeente Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zondag middag 25 mei van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een soos gehouden voor ver standelijke gehandicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. Scheffer, fractievoorzitter name af uit de besluiteloos- van het CDA in de Tweede heid op een aantal terreinen. Kamer, bracht op 13 mei een Als belangrijkste voorbeelden bezoek aan Hazerswoude. In hotel-restaurant Groenendijk sprak hij tijdens een openba re vergadering van de CDA Kamerkring Leiden. De kan- mende chaos in de Thuiszorg, didaat-lijsttrekker mocht zich verheugen in een ruime Kwaad publieke belangstelling van Hazerswoude en Ruim honderd leden en ande re horen wat De Hoop Scheffer te zeggen had. Het was duidelijk dat de nieuwe C1-' 1 van partij. Uit de reacties van ve le aanwezigen bleek ook dat de mensen in de partij op het deling Gouda van het CDA, plaatselijk niveau met groot tenminste één aspect van het enthousiasme werken aan de kabinetsbeleid te politieke boodschap. Een ver tegenwoordiger van de CDA- afdeling Alphen aan den Rijn schetste het als volgt: ’Wij kunnen op plaatselijk niveau Waardering der. Bij terugkomst in het kregen de Waddinxveners de warme maaltijd aangeboden. Na de maaltijd kon men vanaf het terras nog genieten van het Flevomeer. Om zes uur was iedereen weer terug in Wad dinxveen. De medische zorg was deze dag in handen van huisarts B. Glaser en ver pleegkundige mevrouw M. Deen. Als afvaardiging van de gemeente Waddinxveen waren aanwezig de echtgeno tes van de burgemeester en woordelijkheid had bijgedra- de PCW-wethouder. gen aan de ontwikkeling van de schaalvergroting en het oplopen van ringstekort. De Scheffer geeft aan dat er in die perioden zeker fouten zijn gemaakt, ook door het CDA, maar tevens stelt hij vast dat deze periode veel goeds heeft De jaarlijkse reis wordt fi- opgeleverd. De Hoop Scheffer sloot zijn betoog af met de stelling: ’het moet lukken en fiet gaat ook lukken. De christen-democra- tie is het meer dan waard’. Bij deze oproep om het samen te doen verwees hij ook naar het belang van herkenbare beelddragers van de bood schap. Over het proces van vernieuwing binnen de partij stelde hij vast dat het noodza kelijk is. ’Vernieuwing van beelddragers gaat wat mij be treft van 30plus tot 70plus’, aldus de CDA-leider. Als voorbeeld noemde hij het Eerste Kamerlid, Hannie van Leeuwen. Hij doelde daarmee op de enorme vitaliteit waar mee de oud-burgemeester van Hazerswoude haar werk in de Eerste Kamer verricht. De 72-jarige Hannie van Leeuwen verricht daarna nog steeds een groot aantal spreekbeurten door het hele land. De Hoop Scheffer riep op om samen te werken aan een sterk CDA. 1 1 ^53;

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15