Tarieven Kreater aaan niet omhoog Burgemeester verricht aftrap Dagverzorging Souburgh stimuleert en activeert WSV-koploper komt goed weg met remise 1 Sportweek Waddinxveen duurt nog volle week Drie eerste prijzen voor TOOS-gymnastiek ft: Kamermuziek in kerkgebouw Inspraakbijeen komst Centrum '97 Jeugddienst in Ontmoetingskerk PU uw u PAGINA 13 WOENSDAG 28 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het team van de dagverzorging. (Foto: Zorgcentrum Souburgh-Jan Oskam). In Bodegraven legde TOOS-Waddinxveen beslag °P^ nj e®r’ rige voetbalvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). De Kerk In het gebouw van Kreater zijn voor sociaal-maatschap- pelijke en culturele activitei ten lokalen en zalen te huur. Inlichtingen bij de adminis tratie gedurende kantooru ren, telefoon 0182-614422. ficiële voor de sportieve aktiviteiten verhalen1, ‘Iedereen plaats, maar iedereen met een puntentotaal van 22.00 of hoger behaalde een eerste plaats. Tussen de 18.00 en de 20.00 punten had men een tweede plaats en bij een pun tentotaal van 18.00 of lager kreeg men een derde plaats. Van TOOS deden 35 meisjes mee verdeeld over vier groe pen. TOOS I behaalde 21,76 pnt en een tweede plaats, TOOS II haalde 23,31 pnt en een eerste plaats, TOOS III haalde 22,84 pnt en een eer ste plaats en ook groep IV van TOOS haalde een eersté plaats met 23,47 pnt. Na de prijsuitreiking met slotdefilé konden de turners en turnsters weer naar huis om terug te zien op een gezel lige en goed georganiseerde wedstrijd waar in verband met het mooie weer niet zo veel publiek op was afgeko men. Schouten-toemooi voor de A- en B-junioren. Aan dit toer nooi namen onder andere ook twee elftallen deel uit Wad dinxveens Tsjechische zus te rgemeente Pelhrimov deel. WADDINXVEEN - Dagverzorging in zorgcentrum Souburgh (Prins Bemhardlaan) is na zes jaar een onmisbare voorziening. Eén of meer dagen per week komen bewo ners, van het eigen huis en elders in Waddinxveen wonende ouderen, naar de Prins Bernhardlaan, waar de dagverzorging een grote, gezellige en comfortabel ingerich te zitkamer met keukenhoek heeft. WADDINXVEEN - De 32e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV leverde weer een aantal boeiende partijen op. Met nog vier ronden voor de boeg kan het kampioenschap B. Jansen vrijwel niet meer ontgaan, ondanks zijn ge lijke spel en de winst van de achtervolgers H. van Wou denberg en L. Willemen. WADDINXVEEN - In de eerste week van juni valt de brochure voor het cursusjaar 1997-1998 van het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) in de brievenbussen in Waddinxveen, Zevenhuizen, Moerkapelle en een deel van Boskoop. Verder positieve uitslagen voor D.J. van Offeren, H. Ver waal, T. Wiersma en J. de Bock tegen respectievelijk G. Torenbeek, C. Klaassen, B. Loef en H.E. van Offeren. Een onverwachte nederlaag werd opgetekend door J. Mar kus, die een sterke J. v.d. Ha ven tegenover zich vond. In de kelder van de schaakdi- visie tenslotte weer eens een winstpartij voor J. Ponsioen, die zo tegenstander L. Coe- gemeester F. Jonkman de of- vert nog vaster op de onder- ficiële openingshandeling ste plaats wist te drukken. WADDINXVEEN - In het kader van de nog een volle week durende Sportweek Waddinxveen is door de koersbalclub ‘Waddinxveen4 in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) een toernooi tussen de di verse Waddinxveense koersbalverenigingen gehouden. BODEGRAVEN/WADDINXVEEN - Zaterdag waren in de Bodegraafse sporthal ‘De Sporthoeve1 de jaarlijkse turnregiowedstrijden voor de recreatieve turner of turnster tot 12 jaar vanuit de regio Gouda en Omstre ken. Het Waddinxveense TOOS wist beslag te leggen op drie eerste prijzen. In de subtop een knap be vochten overwinning van L. v.d. Haven tegen W. v.d. Hoek en weer eens een winst partij voor J. Smit tegen J. Muit. In het middengedeelte kwam J. Kuiper te kort tegen H. Stouten en M. Moerland werd de teil ingespeeld door A. Prins. Een puntendeling was het uiteindelijke gevolg van de strijd tussen F. Ritter en T. Goor. Een verrassend slot in een hectische slotfase in de strijd tussen J. van Sandijk en P. van Offeren, waarbij de zwartspeler met een over- rompehngstactiek een matje trachtte te forceren, maar door stukverlies zelf een te genaanval over zich heen kreeg, wat gelijk de kop kost te. groep. Daarnaast kent Kre ater verschillende ensembles en een accordeonorkest. Opnieuw geeft docente Kobie Koorengevel cursussen in fo tografie en het gebruik van de donkere kamer. In de beeldende sector staan tekenen-schilderen en beeld- houwen-boetseren en brons- gieten in de dependance in de Peter Zuidlaan centraal. Nieuw is komend seizoen in het pakket van Kreater de li teraire vorming. Begonnen wordt met een kor te cursus Creatief schrijven, met als docent Reinier van Mourik. Kreater houdt het hele jaar door tentoonstellingen van onder meer het werk van do centen en cursisten en van samenwerkende instellingen. Het bedrijfsleven kan ge bruik maken van workshops voor eigen personeel of rela ties. Het doel is teambuilding en een dag(deel) eens op een hele andere manier met el kaar bezig zijn. De relatie tussen de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en Kreater is hechter dan die van huurder en huisbaas. SWW en Kreater werken samen bij het organiseren van uiteenlopende activitei ten en besparen over en weer kosten door het gezamenlijk gebruik van kantoormidde- len. Andere huurders en gebrui kers zijn de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen, de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen, Roosje Vos, Alliance Francaise, het His torisch Genootschap Wad dinxveen, de Waddinxveense Kunstkring, yoga-docente Corry MacGillavry en Film huis Gouda. Meer dan 500 turners en turnsters lieten tijdens deze wedstrijd, georganiseerd door de recreatiecommissie van de KNGB-regio Gouda in sa menwerking met de gymnas tiekvereniging Heres uit Bo degraven, hun vooruitgang zien, welke ze in het afgelo pen jaar hadden geboekt. De ploegen die hun kunsten op de verschillende toestel- lenlieten zien waren Heres (Bodegraven), Boskoop, NAS (Benthuizen), OKK (Nieuw koop), UDI (Zwammerdam) en TOOS (Waddinxveen). Een deelnemende groep moest minimaal uit zes per sonen bestaan. Voor de meis jes was er een trampoline- sprong, een lange matoefe- ning en een balkoefening te tumen. Dit alles was volgens de voorgeschreven oefenstof. Er werd niet gestreden voor een eerste, tweede of derde WADDINXVEEN - Zondag middag 1 juni om vijf uur wordt er weer dienst gehouden in de Ont- moetingskerk (Groensvoor- de). De voorganger in deze Samen op Weg-jeugddienst is Jan- Willem Dorst uit Den Haag. Er wordt gezongen door Dou ble G uit Alphen aan den Rijn. Zoals gezegd, een puntende ling tussen uitdager A. Kar dol (12) en de koploper. Ge sproken mag worden van een mooie schaakpartij, waarbij A. Kardol goed tegenstand wist te bieden en zeker niet de mindere bleek. Tegen middernacht in een spannend eindspel en een ge lijke stand op het bord met veel pionnen, overzag de uit dager de winst van een paard, zoals alsnog een pun tendeling als uitslag werd op getekend, wat duidelijk als een meevaller voor de koplo per mag worden gezien. H. van Woudenberg (2) gaat lekker door door nu J. Stam op te rollen, wat er overigens in het begin helemaal niet naar uitzag. J. Stam bleek namelijk wat te gretig in het pakken van een pion, waardoor uiteindelijk zijn hele stelling werd opge blazen. Mede-achtervolger L. Wille men (3) bleek verder toch te sterk voor H. van Offeren. Zo als eerder gememoreerd, blijkt A. van Nieukerke zijn oude vorm weer te hebben ge vonden door nu W. Hennink de halve winst te ontfutselen. Goed werk werd verricht door L. Ellers, die H. Smitskamp op een nulletje wist te trakte ren. Ook in de top 10 N. Dannis (9), die J. van Oort zijn vrije val liet versterken. in het kader van het 75-jarig bestaan van de voetbalver eniging Waddinxveen (Sniep- weg). Hij deed dit door de aftrap te nemen voor het J. en C. Dit koerbaltoernooi is een jaarlijks terugkerend evene ment voor de Waddinxveense senioren. Er werd door vier verenigingen gestreden om de bekers van de Sportweek. Als eerste eindigde het team ’t Suytende F met 81 punten, tweede werd Waddinxveen E met 70 punten en derde het team van Waddinxveen A met 69 punten. Volgens de secretaris van de koersbalclub Waddinxveen is er bij deze vereniging plaats voor nieuwe leden van 55jaar en ouder. Men kan informatie krijgen bij G. Vrolijk, tel. 0182-610324 Op de voetbalvelden van WSE heeft het Sportweekco- mité het damestoernooi afge sloten. Er is gespeeld tussen zeventallen over de helft van een voetbalveld. In de finale wist het team Horsman Ladies met 3-0 van de op de tweede plaats geëin digde team Waddinxveen Flyers te winnen. Derde wer den de Bozo Girls en als vier de eindigden de Tornados. De finale van het voetbaltoer nooi voor mannen is vrijdag 30 mei om 19.00 uur. De hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) heeft in de Sportweek een hengelcon- cours gehouden in het Gou- wekanaal aan de Broekweg. De uitslag van de individuele deelnemers was als volgt: 1. A. Stubbe, 2. C. Vis, 3. F. van Steenderen, 4. R. Jenner, 5. A. Hordijk en 6. J. van Els- wijk. De uitslag van de korpsen was als volgt: 1. Zevenhui- zen-Moerkapelle, 2. HSW- vissers, 3. De Ruisvoorn, 4. De Opsteker 1, 5. Biezenvis- sers en 6. De Opsteker 2. De belangstelling voor het wandelen in de Sportweek is erg tegengevallen. De organi satie, die een mooie wande ling door Waddinxveen had uitgezet, rekende op veel meer deelnemers. Het team dat hier de beker mee naar huis mocht nemen was de wijkschool Sint Jozef. In de komende tijd worden er nog een aantal sport- en so ciale onderdelen in het kader WADDINXVEEN Remonstrantse (Zuidkade) is vanaf sep tember beschikbaar voor de kamermuziekconcer ten. Drie uitvoeringen lig gen al vast. De gemeente Waddinx veen heeft de organisatie in handen gegeven van het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater. In de werkgroep kamer muziekconcerten zijn eveneens leden van de vroegere commissie, die deze concerten in het ge meentehuis begeleidde, vertegenwoordigd. De werkgroepleden zijn Aad Koremans, Rineke Marwitz, Bert Morijn, Connie Smitskamp-van Spronsen, Doortje Steens- ma-van Kampen en Her- mien de Valk. Het gemeentebestuur heeft voor drie concerten subsidie verleend en een verzoek voor de gehele seizoensubsidie ligt in het raadhuis ter beoordeling. Donderdagavond 25 sep tember geeft Piet Veens- tra (piano) een Schubert- concert. Maarten en Arianne Karres (hobo piano) en Sylvain Kroon en Arianne Karres (viool- piano) treden donderdag 30 oktober op. Op donderdag 27 novem ber komt het Ensemble Meander onder leiding van Maarten Karres naar de sfeervolle Remonst rantse Kerk aan de Zuid kade. De prijs per concert be draagt 15 gulden. Wie een abonnement voor alle drie de uitvoeringen neemt be taalt slechts 35 gulden. In de losse verkoop krijgen 65-plussers, CJP-houders en leerlingen van Kreater een korting van een rijks- daalder op de toegangs prijs. Degenen die eerder de Kamermuziekconcerten bezochten zijn inmiddels schriftelijk van de nieuwe gang van zaken op de hoogte gesteld. Program maboekjes zullen worden verspreid en kunnen aan gevraagd worden bij Kre ater. WADDINXVEEN - Onder toeziend oog van voorzitter W. de Lange verrichtte bur- WADDINXVEEN - Donder dag 5 juni om 19.30 uur is een inspraakbijeenkomst over het voorlopig ontwerpbestem- mingsplan Centrum ’97. Deze avond waar tevens het definitieve ontwerp van het centrum De Nieuwe Passage wordt gepresenteerd, vindt plaats in Zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt aan de Sta tionsstraat. Dit definitieve ontwerp van de centrumplannen is een bouwplan dat mogelijk wordt gemaakt door een nieuw be stemmingsplan. Dit bestemmingsplan ligt op dit moment als voorlopig ont werp voor u ter inzage. Tot en met 15 juli aanstaande kunt u uw mening over dit voorlo pig ontwerpbestemmings- plan geven. Om tien uur is iedereen bin nen. Even een praatje, een kopje koffie, een muziekje op de achtergrond. Samen de leuke berichten in de krant lezen, soms zingen, daarna een maaltijd uit de Sou- burgh-keuken. Na een korte siësta, op de ei gen kamer of in een lekkere luie stoel, brengt de middag wisselende activiteiten. Sa men koekjes bakken, bij mooi weer een stukje wandelen. Elke dag krijgt een andere in vulling. Rond vier uur worden de mensen van buiten opge haald door familie of het aan vullend openbaar vervoer. De Souburgh-bewoners blijven tot een uur of acht; zij bren gen vaak een deel van de weekends in de dagverzor ging door. Per dagdeel kunnen twintig bezoekers terecht. Acht vaste medewerksters in deeltijd en twintig wisselende vrijwillig sters begeleiden deze verzor ging van bezoekers. Ouder wordende vrouwen en mannen (de vrouwen zijn ver in de meerderheid), die steeds vaker dingen - ook het innemen van medicijnen - vergeten. Die ondanks man telzorg door familie, buren en - voor de buiten Souburgh wonenden - De Vierstroom, een te groot beslag op de eveneens oudere partner leg gen, of vereenzamen en snel ler achteruit gaan dan nodig is. De dagverzorging bestaat in deze vorm zes jaar. Teamlei der Marijke Sopakuwa schetst de grote zorgvuldig heid, waarmee de verwijzing naar de Dagverzorging tot stand komt. ‘Als het echt niet meer gaat thuis, kan de huisarts de Riagg inschakelen. Hieruit volgt mogelijk een heel zorg vuldig en mensvriendelijk on derzoek van enkele weken bij de dagbehandeling in het Goudse verpleeghuis De Riet- hoek. Het is daar heel prettig vertoeven'. Naar aanleiding van een ob servatierapport, dat in een zeer deskundige kring zorg vuldig wordt besproken, valt de beslissing of iemand baat heeft bij dagverzorging. Zo ja, dan volgt vanuit Souburgh een huisbezoek en worden af spraken gemaakt. Maijke Sopakuwa vindt het jammer dat vaak te lang wordt gewacht met het vra gen om dagverzorging. ‘Het is heel moeilijk toe te geven dat je eertijds zo sterke partner, moeder of vader steeds ver geetachtiger wordt, gedes oriënteerd raakt', geeft de teamleidster grif toe. ‘Daarom streven wij naar goede contacten met familie leden. Een paar keer per jaar nodigen we ze voor speciale evenementen uit. Wij willen dat zij weten dat zij niet al leen staan'. Vanuit Souburgh komen mensen naar de dagverzor ging die dreigen te vereenza men, onrustig zijn of juist niets meer doen. De verzor ging en verpleging krijgen op die manier wat meer ruimte. Het dagelijkse programma kent vaste punten, maar het gaat allemaal heel ontspan nen en de activiteiten zijn zeer gevarieerd. Zo staan op een grote wandkalender da gen met data aangegeven. Met mooi weer plakt men er een zonnetje bij. Hoogtijda gen, zoals Koninginnedag, krijgen een vlaggetje. Het gezelschap zit in de dag verzorging in groepjes bij el kaar. Sommigen komen dage lijks, anderen één of twee keer per week, of enkele dag delen. De jongste bezoekster was zestig jaar toen zij bin nenkwam, de oudste is nu 98 jaar. Gesprekken gaan snel terug naar het verleden. Hoofdluis op scholen komt weer opzet ten, meldt de kbant. Nou, daar kan men over meepra ten. Glashelder zijn de herin neringen. Vroeger leeft voor de meesten veel sterker dan gisteren, of een paar uur gele den. °s Ochtends doen we het heel rustig aan', zegt Marijke. ‘Onze bezoekers hebben im mers al een aantal zaken ach ter de rug. Opstaan, gewas sen worden, ontbijten, hier heen komen. Bij mooi weer zitten we op het terras, we gaan een boodschapje doen en soms een ijsje eten. Kleine, gezellige dingen die geen ei sen stellen'. Na de gezamenlijke maaltijd, waarbij iedereen die wat hulp nodig heeft die ook onver wijld krijgt, wordt samen af gewassen en opgeruimd. In de keukenhoek schuiven een paar dames aan tafel voor een praatje met de begeleid sters. Want niemarïd moet op commando rusten of praten. Dat gebeurt thuis immers ook niet. Na een uurtje wordt de draad weer opgepakt. “Wij zijn ont zettend blij met onze activi teitenbegeleidster, die twin tig uur per week hier is. Zij maakt een maandkalender op en doet ons veel ideeën aan de hand', vertelt de team leidster. Dus is er ruime variatie in te kenen, schilderen, bloem schikken, videofilms kijken, spelletjes doen en gymnas tiek. Of koekjes bakken en groentensoep koken. Een andere keer in de Mar- chandzaal bingo gespeeld. Eens in de drie weken komt de Waddinxveense leraar en declamator Hans Geel op vrijdagmiddag verhalen ver- telllen. ‘Prachtige verhalen1, zegt Marijke. ‘Iedereen geniet daarvan. Verdeeld over een zelfde periode is in de aula hiernaast een huisdienst, steeds door een andere kerke lijke gemeente verzorgd en helemaal gericht op onze be zoekers'. Af en toe leent de dagverzor ging een busje van De Riet- hoek. Met mooi weer gaat een groep naar ’t Weegje. De dag verzorging maakt de jaarlijk se boottocht mee. Regelmatig komen kleuters van de Prins Willem-Alexanderschool op bezoek. ‘Allemaal heel stimulerend. Kijken, voelen, ruiken en proeven is veel beter dan de hele dag in je stoel zitten sla pen. Dan worden mensen midden in de nacht wakker en verliézen het besef van tijd. Staan om zes uur in de ochtend voor de supermarkt in de zomer, als ze alleen wo nen', geeft de teamleidster aan. “Wij proberen in de dagver zorging voortdurend de kwa liteit van ons werk te verho gen. Voor ons gaat het niet om een groep, maar om indi viduele mensen, die op de voor hun optimale manier worden benaderd. Daar moet je je voor inzetten, affiniteit mee voelen'. ‘Heel belangrijk zijn de maandelijke besprekingen die wij hebben met elkaar. Alle disciplines zitten om de tafel. We proberen problemen op te lossen en wij weten alle maal dat heel veel geduld en gevoel net zo belangrijk zijn als medicijnen'. Voor Marijke Sopakuwa ging vier jaar geleden in deze nieuwe werkkring een andere wereld open. ‘De sfeer in Sou burgh is prima. Vanuit de dagverzorging kunnen wij al tijd een beroep op de verple ging, verzorging, keuken, ad- miministratie, technische dienst, Sjaan Koster in de Marchandzaal, doen. Zorg manager mevrouw Fahmer is heel open en de sfeer die zij creëert werkt door in de hele organisatie'. Die sfeer vindt een bezoeker ook terug in de huiskamer van de Dagverzorging. Veel planten, bloemen, kwetteren de vogeltjes, snuisterijen, ser vieskasten en een piano. Meubilair dat ouderen niet alleen aanspreekt, maar dat ook geweldig lekker zit. Sou burgh als huis voor gezonde en actieve bejaarden is verle den tijd. Verzorging en ver pleging bieden intern alle hulp die nodig blijkt. De dagverzorging - en ook de dagopvang van De Vier stroom die in het zorgcen trum een ruimte huurt - zijn de helpende handen naar bui ten. De seniorenwoningen in het binnenkort te bouwen woon zorgcomplex naast Souburgh betekenen een volgende muur in het bouwwerk dat Waddinxveen voor zijn oude re inwoners, die het na een werkzaam leven niet meer al leen kunnen redden, optrekt. van de 52e Sportweek Wad dinxveen gehouden. Hierbij gaat het om een schoolvoetbaltoemooi op de velden van WSE op woens dagmiddag 28 mei en op de gehele zaterdag 31 mei en om een aantal activiteiten voor de oudere Waddinxveners, zoals de bingo 60+ en het kla verjassen 60+. Een belangrijk onderdeel van de Sportweek zijn de spor- tontmoetingen. Maandag 26 mei is in de sporthal de Dreef een zeskamp gehouden door de multisportvereniging TOGS. De rest van het pro gramma voor de sportont- moetingen ziet er als volgt uit. Donderdag 29 mei waterpolo in het Gouwebad de Sniep, vrijdag 30 mei in het clubge bouw van de tafeltennisver eniging Kwiek een tafelten- nistoernooi, dinsdag 3 juni volleybal met Be Fair in de sportzaal Groenswaard en badminton met Aeolus en Florida in sporthal de Dreef en woensdag 4 juni basketbal met Flyers in sportzaal De Duikelaar. De laatste sportontmoeting op donderdag 5 juni zal door de voetbalvereniging WSE worden gehouden op de vel* den in de Oranjewijk. Na af loop zal hier de winnende vereniging gehuldigd wor den. De bridgeclub Waddinxveen houdt de jaarlijks terugke rende sportweekbridgedrive op donderdag 5 juni in het buurthuis Het Zuidhonk. De atletiekvereniging Antilope zal op dinsdag 10 juni de Gouwebosloop houden. Vorige maand is al gestart met het biljartkampioen.- schap voor teams van de Sportweek Waddinxveen. Er doen acht Waddinxveense biljartteams mee in twee pouï les. Wekelijks worden er wed strijden gespeeld op diverse lokaties in Waddinxveen. Er wordt gestreden om de Van der Hooft-bokaal. De finale is op dinsdag 24 juni in café Sport (Kerk straat). Een nieuwe brochure met eveneens een totaal nieuwe opzet. Niet alleen verrast Kreater zelf met interessante uitbrei dingen van het cursusaan bod, ook de activiteiten van Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) en andere instellingen die van het Kre- atergebouw gebruik maken, komen aan bod. Goed nieuws voor de cursis ten: Kreater verhoogt de prij zen niet. Vlugge inschrijvers en degenen die in één keer betalen krijgen aantrekkelij ke kortingen. Directie en bestuur stellen zich tot doel de centrumfunc tie van Kreater te verstevi gen en uit te breiden. Hiertoe leggen zij regelmatig nieuwe contacten met andere instel lingen. Een voorbeeld van de groei ende samenwerking is het be sluit van de Waddinxveense muziekvereniging Concordia de Hafabra-opleiding van le den aan docenten van Kre ater toe te vertrouwen. Het jongerenkoor Gioia is op eigen verzoek een onderdeel van de muziekafdeling van Kreater geworden. Aan de basiscursus Spelen met mu ziek, wordt een tweede jaar toegevoegd. Het samenspel, een vurige wens van menige muziek-be- oefenaar, is verder uitge bouwd en opgenomen in de j aaractiviteiten-kalender. Kreater organiseert de vroe ger in de raadhuiszaal gehou den Kamermuziekconcerten. De eerste serie van drie be gint in de herfst. Het Filmhuis Gouda houdt in het komende seizoen regel matig filmvoorstellingen in samenwerking met en in het gebouw van Kreater. In overleg met de Jeugd- theaterschool Zet-Ha zijn er nieuwe mogelijkheden bij de toneelcursussen. De zelfstandige Balletschool Marcella, vergroot het aan bod met Afrikaanse dans en tapdance. De cursussen muziek omvat- een jeugd- ten doorgaans 38 lesweken per jaar. Door de leerplanma- tige opzet en de specifieke ge richtheid op de cursist bieden zij lesmogelijkheden voor heel jong tot oud. Na ongeveer een jaar les kun nen leerlingen naast hun les sen desgewenst deel gaan uit maken van een samenspel- 2 'ei 45® 1 - ■UU i w

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13