LEUKSTE WOONADRES VAN GOUDA Dufsmcdz Wordt wa Goudse Kamer wil verbindingsweg dELMOd INTERNATIONAL JACKS EN ROKKEN mt. 38 tot 48 enkele stuks {Huisje, boompje prijsje il i999-s=Jrtsöta Restaurant Akkeroord wil uitbreiden zon is al op bij Fly! 'Krea Musica' zingt voor kopend publiek Straatspeeldag in de Zeeheldenbuurt ij afgeprijsd D66 zoekt nieuwe leden Diefstal uit twee huizen Gemeentehuis middag dicht Inspraak over 30 km-gebied Groenswaard 2 Geïntegreerde teelt sier- coniferen 'Sportdisco' De Paddestoel Gemeente huldigt klaar-overs Informatie bijeenkomst Groen Links i WNDERWW ENVRI^AG SS! H Vrouwen laten stem horen (9) 29,oo 29,oo k 4900 PAGINA 19 WOENSDAG 28 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de i Direct mee te nemen Kwaliteitsgarantie Exclusief assortiment Eenvoudig te monteren Just you’ Ze hebben namelijk plannen hun goedlopend restaurant Akkeroord in Waddinxveen- Zuid uit te breiden en te ver anderen. ter en Wethouders heeft ten aanzien van de huidige huur der in het pand een socaile houding van het horeca-echt- paar bepleit. Ron en Tonneke de Bruin- Boonstoppel hebben reeds WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 4 juni wordt in Waddinxveense Zeeheldenbuurt deelgenomen aan de Nationale Straatspeeldag van de Stichting Kin deren Voorrang. Tijdens deze dag wordt landelijk aan dacht gevraagd voor de veiligheid van kinderen op straat. Naturel of blauw gelakt. 29,- 140x200 cm van 200x200 cm van 240x200 cm van Alphen aan den Rijn walk alone’. Het algemeen gemengd koor Krea Musica stond onder lei ding van de dirigent John Muller, terwijl de vleugel werd bespeeld door Vanessa van Bemmel. Het Waddinxveense koor kan terugzien op een geslaagd op treden. De vrij-entree inloop concerten zullen ook in het komend seizoen weer worden gehouden en zijn beslist een bezoekje waard. Krea Musica repeteert iedere maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat). Het koor zou graag verster king willen hebben voor de groepen bassen, tenoren en sopranen. De laatste repetitie van dit seizoen is op maandag 30 ju ni. Het eerste optreden van Krea Musica na de zomerva kantie zal zijn op zondagmid dag 21 september om drie uur in het atrium van het gebouw ’t Suytende (Zuidplaslaan). een koopovereenkomst met de gemeente gesloten. Deze ligt vertrouwelijk voor de gemeenteraadsleden ter inzage, evenals de financiële achtergrond van de transac tie. BOSKOOP - Wegens een ver schil in visie op het te voeren beleid in de toekomst hebben de directie van de Rosbergen Grootendorst groep in Bo skoop en de heer J.L. Weze- lenburg uit Hazerswoude in onderling overleg besloten hun samenwerkingsverband per 15 mei 1997 te beëindi gen. Met ingang van die da tum behoort de handelsnaam K. Wezelenburg Export niet meer tot de Rosbergen Grootendorst Groep. GOUDA/WADDINXVEEN - Met een verbinding tussen de rijkswegen A12 (Utrecht-Den Haag) en A20 (Wad- dinxveen-Rotterdam) bij het Gouwe-aquaduct, die wordt voorzien met op- en afritten naar de omliggende werk- en woonlocaties, kan de bereikbaarheid van de bedrijventerreinen in de Goudse regio aanmerkelijk verbeterd worden. AAN DE GOUDKADE (bij Praxis) hun buurt organiseren, vra gen hun gemeente om het verkeer voor kinderen veili ger te maken. Dat kan bijvoorbeeld door de aanleg van snelheidsrem- mende maatregelen (zoals verkeersdrempels), verbre ding van stoepen, uitbreiding van het aantal speelplekken en de aanpak van specifieke knelpunten, zoals gevaarlijke oversteekplaatsen. De Stichting Kinderen Voor rang ondersteunt de deelne mende groepen en zet zich ook op landelijk niveau in voor veiligheid, kindvriende lijk verkeer. De organisatie maakt zich onder meer sterk voor een verlaging van de maximumsnelheid in de be bouwde komt tot 30 km per uur. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 30 mei van kwart over zeven tot tien uur houdt wijk en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat) voor de laatste maal dit sei zoen een disco voor de Wad dinxveense jeugd van 9-14 jaar. Zoals ieder jaar heeft de laat ste disco van het seizoen een speciaal thema. Dat is dit maal ’sport’. De disco heet daarom ’Sportdisco in de Pad- die Arena’. De organisatie zou het leuk vinden dat de bezoekers in één of andere sportoutfit zou den komen. Degene die in de meest originele sportoutfit komt, wint een platenbon van 15 gulden. De Waddinxveense drive-in- discotheek The Flying Dutch man - met de discjockey’s Ed en Martijn - verzorgt weer de muziek, die vooral bestaat uit top-50 muziek en house. De disco duurt deze keer een half uur langer dan normaal. De toegangsprijs is ƒ1,50. De bezoekers krijgen bij de in gang een gratis lot. Hiermee zijn een cd-single uit de top- 50 en enkele andere prijzen te winnen. Zo’n inloopconcert duurt van 15.00 tot 16.15 uur, waarbij drie verenigingen ieder 20 minuten van het programma invullen. Ditmaal waren het drie (ge mengde) koren, waarbij Krea Musica als laatste optrad. Ondanks het warme weer zocht nog een aanrdig aantal winkelgangers en supporters van de koren de verkoeling van de hal van De Doelen op. Krea Musica begon met het stemmige ’Tears in Heaven’ van Eric Claptón. Daarna werd een Louis Davids Med ley ten gehore gebracht be staande uit ’De kleine man’, ’Het lot van de Sweepstake’, ’De Olieman’, ’Weekend in Scheveningen’ en ’Naar bui ten’. Deze medley vond een en thousiast gehoor bij het wat oudere publiek. Het optreden van Krea Musica werd beslo ten met een Engelstalige WADDINXVEEN/WAD- DINXVEEN - De afdeling Waddinxveen-Zevenhuizen- Moerkapelle van D66 is op zoek naar nieuwe leden. Uit gangspunt is dat van elk lid wordt verwacht dat hij of zij een nieuw lid aanbrengt en verder komt er een folderac- tie huis-aan-huis. ‘Het is op vallend dat heel veel mensen ten met geïnteresseerd zijn in politiek medley bestaande uit ’Bye in het algemeen en D66 in het bye blackbird’, ’Sweet Sue - bijzonder, maar dat leden- Just you’ en ’You’ll never aanwas uitblijft. Bij de ande re politieke partijep is dat niet anders1, aldus afdelings voorzitter Albert Grooten. ‘Overigens is D66 de enige partij, waarin ook niet-leden tijdens de vergaderingen vol ledig kunnen meediscussië ren. Maar het is nu eenmaal zo, dat men lid van de partij moet zijn om voor functies als bestuurslid of steunfractielid in aanmerking te kunnen ko men*. Hoogtepunt van de leden werfactie is een bezoek aan het Haagse Binnenhof op donderdagmiddag 12 juni. Na een bezoek aan de Ridder zaal, de Eerste en de Tweede Kamer is een gesprek gear rangeerd met D66-Tweede- Kamerlid mr. Marijn de Ko- ning. Zij heeft mediabeleid in haar portefeuille. Het bezoek aan Den Haag, dat voor leden, as- pirant-leden en geïnteres seerden openstaat, wordt af gesloten met een etentje. WADDINXVEEN - In 1995 zijn in Groenswaard 2 - Peu- leyen en Groensvoorde - ver keersdrempels aangebracht. Deze zijn naar aanleiding van diverse klachten over de vorm later in dat jaar verwij derd. Ter verdere realisering en in standhouding van dit 30 km- gebied zijn door het gemeen tebestuur aangepaste voor stellen uitgewerkt. Deze voorstellen zullen nader wor den toegelicht op een in spraakbijeenkomst op woens dagavond 4 juni van half acht tot half negen in het gemeen tehuis. WADDINXVEEN - Ron en Tonneke de Bruin-Boonstop- pel hebben de gemenete Wad- dinxveen laten weten Akker oord 2, inclusief grond ter grootte van ongeveer 1.345 m2, te willen kopen. Er zijn sierconiferen geplant voor een geïntegreerde teelt op praktijkschaal in Horst. Op 1000 vierkante meter staan Thuja plicata ’Atrovi- rens’ en Chamaecyparis lawsoniana ’Columnaris. Bij de onkruidbestrijding zal veelal gebruik worden ge maakt van bijvoorbeeld de wiedborstel. Voor de bemes ting en watergift is een ferti- gatiesysteem Proeven hebben aangetoond dat de water- en mestbespa- ring bij dit systeem enorm is en dat er een duidelijk betere gewasgroei is dan bij de tra ditionele systemen. Deze teelt van sierconiferen maakt onderdeel uit van het project Geïntegreerde Bedrijfssyste men. Het project heeft als doel te komen tot een econo misch verantwoord bedrijfs systeem met een zo laag mo gelijke milieubelasting. Ziek ten en plagen worden zoveel mogelijk mechanisch en bio logisch bestreden. Bij de be mesting is het doel emissie naar het milieu zo veel moge lijk te voorkomen. Geïnteres seerden zijn van harte wel kom op de proeftuin. WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 4 juni om twaalf uur worden de jeugd- en vol wassen verkeersbrigadiers weer ontvangen door het ge meentebestuur. Wethouder Joop Neele (PCW) houdt in zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) een toespraak waarin de waardering voor de vrij willige inzet van zowel de kinderen als de ouders wordt uitgesproken. De waardering voor de ver keersbrigadiers wordt onder steund met een attentie. Voor deze bijeenkomst worden dit jaar de Kardinaal Alfrink- school, de Dick Brunaschool en De Regenboogschool uitge nodigd. De activiteitencommissie van de buurt- en speeltuinvereni ging De Overkant (Kromme Esse) zal op deze dag, in sa menwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), een aantal activitei ten organiseren. Om deze activiteiten te kun nen uitvoeren zal woensdag middag 4 juni de Tromp straat van de hoek bij de Kromme Esse tot de hoek Piet Heinstraat van half twee tot half zes voor alle verkeer worden afgesloten. Voor kinderen vormt het ver keer een grote bedreiging. Elk jaar worden rond 90 kin deren (tot en met 14 jaar) in het verkeer gedood. Meer dan 1.000 kinderen moeten als gevolg van een verkeersonge val in het ziekenhuis worden opgenomen. In veel steden en dorpen is het verkeer zo gevaarlijk ge worden dat ouders hun kin- aangelegd. deren niet meer alleen de deur uit laten gaan. Onderzoek wijst uit dat kin deren in vergelijking met vroeger steeds minder zelf standig buiten spelen en tot op steeds hogere leeftijd naar en van school worden ge bracht en gehaald. Die ont wikkeling kan leiden tot mo torische en sociaal-emotione- le achterstanden in de ontwikkeling van kinderen. Op de Nationale Straatspeel dag vragen ouders en kinde ren aandacht voor de ver keersonveiligheid in hun straat of buurt. Voor één keer worden de rollen omgedraaid: woensdag 4 juni is de straat er helemaal voor de kinderen. De scholen en bewonersgroe- pen die de Straatspeeldag in WADDINXVEEN - Groen- Links in Waddinxveen houdt in samenwerking met de sta tenfractie Zuid-Holland van GroenLinks-De Groenen op dinsdagavond 3 juni om acht uur in het zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Stations straat) een informatiebijeen komst over de nota ’Het Groe ne Hart nu of nooit. Een aan zet tot een duurzaam interprovinciaal streekplan voor het Groene Hart’. Deze nota is tot stand geko men in samenspraak met en door hulp van GroenLinks- fracties in de Tweede Kamer, de Provinciale Staten van Zuid- en Noord-Holland en Utrecht, gemeenteraden in en om het Groene Hart en lo cale, regionale en provinciale natuur-, milieu- en land- schapsorganisaties. Restaura Sprekers op de Waddinxveen- gekocht, se avond van GroenLinks zijn Steven van Schuppen, eind redacteur van de nota, en Jan Dirk Dorrepaal uit Zevenhui zen. WADDINXVEEN - Don derdagmiddag en -avond 29 mei is er een feestelijke bijeenkomst voor het ge meentebestuur en de ge meenteambtenaren ter ge legenheid van de herope ning van het uitgebreide en gerenoveerde gemeen tehuis. Vanaf twee uur is het ge meentehuis geheel geslo ten. Op deze dag is dus ook geen avondopenstelling bij de balies van de afdeling publiekszaken. Met de inwoners van Wad dinxveen wordt er zater dag 20 september stilge staan bij de heropening van het raadhuis. Op die dag organiseert de ge meente een Open Gemeen- tedag. aanzienlijke werkgelegen- heidsbelang dat gemoeid is met de ontwikkelingen bij Gouda-West. Het gaat om de bedrijventer reinen Coenecoop, Distripark A12 (Waddinxveen), Gouwe- stroom (Gouda) en Het Am bacht (Moordrecht) waar op dit moment ruim 3.100 perso nen werkzaam zijn. Door de uitbreiding van de bestaande en aanleg van nieuwe terreinen (Gouwe Park en Ecopark A12-Noord) met ongeveer 70 hectare zul len in 2005 ruim 7.500 perso nen werkzaam zijn op deze terreinen. Voorts zal de ontwikkeling van de woonwijken Wester- gouwe in Gouda en Triangel in Waddinxveen (bij elkaar ongeveer 7.000 woningen) een goede ontsluiting nog be- langrijker maken. De statencommissie verkeer en vervoer van de provincie heeft mede naar aanleiding van de brief van de Kamer van Koophandel in de verga dering omtrent de problema tiek Zevenhuizen besloten om bij Rijkswaterstaat aandacht te vragen voor een goede ont sluiting van de Goudse regio. In het kader van een studie naar verbetering van de A12 ra aS Restaurant Akkeroord in Waddinxveen-Zuid wil uitbreiden. Daarom wordt het pand Akkeroord 2 (in bewoonde staat) aan- (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een wo ning aan de Alpherwetering. Zonder iets te verbreken kon de dader een hendel van een raam openen en naar binnen klimmen. Een aantal porte monnees zijn verdwenen. Zondagavond is er ingebro ken in een woning aan de Tesselschadelaan. De daders zijn het balkon op geklom men, hebben een raampje verbroken en zijn verder naar binnen geklommen. Vervolgens is het gehele huis doorzocht en heeft men een touw aan het balkon gebon den vermoedelijk om de buit af te voeren. Gestolen werden een stereo-installatie, video en sieraden. WADDINXVEEN - Met het oog op de gemeente- raadsverkiezingen in maart 1998 laten op ini tiatief van de Stichting Vrouwenraad Waddinx- veen in het Weekblad voor Waddinxveen gere geld vrouwen hun stem horen om het belang van 'politiek voor vrouwen en het belang van vrouwen f in politieke functies te onderstrepen. Vandaag de bijdrage van Dea van Ringelenstein, voorzitster van de Vrou- wen Advies Commissie voor de woniongbouw (VAC) en voorzitster van de Stichting Vrouwen raad Waddinxveen: Vrouwen kunnen ook in de politiek met hun ken nis en kwaliteiten (op welk gebied dan ook) een inbrang leveren, waar door men gezamenlijk tot een gefundeerd besluit kan komen'. Eerder kwamen in deze reeks WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden, kunstenares An- ke Mensink, oud-CDA- gemeenteraadslid Jos Groenendijk-Bemard, studente Laura Steen winkel en voorzitster Helgard de Nie, voorzit ster van de afdeling Wad dinxveen van de Neder landse Bond van Platte- I landsvrouwen en bestuurslid van de Stich ting Vrouwenraad Wad- I dinxveen, secretaris j Hanny Glasbeek-de Booy van de Stichting Wereld winkel Waddinxveen, voorzitster Ria Zwijnen- burg van de multisport- vereniging TOOS en Sali- ha Benguedda, lerares OET. De organisatie hiervan is in handen van de project- I groep Vrouw en Politiek’ van de Vrouwenraad f Waddinxveen. Voor infor matie kan men bellen 0182-630071 of 0182- 614485. Het college van Burgemees- ROTTERDAM/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense algemeen gemengd koor Krea Musica heeft meegedaan aan het laatste inloopconcert van dit seizoen in de hal van de Rotterdamse Doelen. Dat schrijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in een brief aan de commissie ver keer en vervoer van de pro vinciale staten van Zuid-Hol- land. Op dit moment gaat veel ver keer dat van de A12 richting de A20 wil, dwars door de kern van Zevenhuizen heen. Als gevolg van de ontwikke ling van grote nieuwe bouw- lokaties bij Den Haag-Zoeter- meer en Rotterdam zullen de ze verkeersstromen nog wel toenemen in de komende ja- ren. De provincie Zuid-Holland heeft daarom besloten tot de aanleg van een omleidings- weg om Zevenhuizen om het verkeer om de woonkern te kunnen leiden. In de studie naar oplossingen voor de problematiek Zeven huizen is er door Gouda- Moordrecht-Waddinxveen op aangedrongen om ook de pro blematiek rond de bereik baarheid van de Goudse regio te betrekken bij de studie. Deze hangt immers nauw sa men met die van Zevenhui zen. Een totaaloplossing voor beide problemen is wenselijk. In de brief van de Goudse Ka mer wordt gewezen op het KBEDOVER’ wan voor ÉKKEbF 1 U heeft bijna een tweede huisje met deze vurenhouten blokhut. Voor slechts fl. 999,- beschikt u over een ideale ruimte (binnenmaat 236 x 186 cm) waar u alle tuinspullen, fietsen en dergelijke kunt stallen. Het hout is van topkwaliteit, komt uit Noord-Europa en is maar liefst 18 mm dik. TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 l-BEDPLATEAU Massief heveahout en melamine. Inklapbare poten. 2-DEKBEDOVERTREK 140X200 cm, 100% katoen. Inclusief sloop. In diverse dessins. Ook andere maten verkrijgbaar. 3-ALL SEASON DEKBED Zomerdekbed holvezel enkel. voor 49,- voor 69,- 109^ voor 89,- Goud kade 4, Gouda. Tel.: 0182 - S99306. Maan-/dins-/woens- 9.00-18.00 uur, donder- 9.00-21.00, uur, vrij- 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur l vanaf ■o i 2 - - - S 2 AfhaalprIJs: I HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open 2 stuks 4-HOOFDKUSSEN Polyester 600 gr.Tijk 100% katoen. 60x70

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19