Filmhuis Gouda komt naar Waddinxveen van der linde I Ambtenaren vieren feest in dicht gemeentehuis tecten en bedrijven die zullen twee abseilers een met de verbouwing te ma ken hebben gehad zijn eveneens welkom. Uitge nodigd is voorts zorgver zekeraar Trias. De zorg verzekeraar gaat een lo ket openen in de publiekshal. Dit loket is vijf ochtenden geopend. De heropening van het verbouwde gemeentehuis begint om vier uur met ontvangst van medewer kers en gasten. Daarna D66: Grens bereikt van bezuinigingen op de sport GROTE TUIN MEUBEL- SHOW F g Afscheid pastor Tom Buitendijk Burgemeester opent open dag F 'iULES VOOR N /wope£\ Van Elswijk b.v. A 1 I I 1945 D66 wil geen nieuwjaars wensen meer Feest op weekmarkt Fietsexamen scholieren kalkhoven DE KNIPPERIJ Overeenkomst Nieuwe Passage is nu getekend Kijk eens bij akanfieplannenFTs GROOT ASSORTIMENT PERK-EN KUIPPLANTEN SNEL HAIRSTYLING INTERIEURVERZORGING KNIKARI INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen gezocht in de telefoongids? CHERMEN i(N: rolluiken ^crb&'is tèèbrèMe kollektie. 1 Het verbouwde en uitgebreide gemeentehuis aan het Raadhuisplein. UW TELEVISIEDOKTER zichtbaar 0182-613500 De WADDINXVEEN - De Wad- FROUWPLAN HUUR CENTER op -M Voorkom lang nu! OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie Omdat uit het voorstel niet duidelijk wordt om welke be- VERHUURVAN PROFESSIONELE MACHINES, GEREED SCHAPPEN EN STEIGERS De tuin verticuteren of fresen koren. Volgens de organisatoren kan men zonder bezwaar in de is er gezellige muziek aanwe zig. verrichten. Verkeerswethou der Joop Neele (PCW) zal Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. De bomen snoeien, zagen of versnipperen Waddinxveen (0182) 64 00 50 HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2544 WOENSDAG 28 MEI 1997 Kerkweg-Oost 287 2741 NE Waddinxveen (0182)61 16 18 WADDINXVEEN - De grens van bezuinigingen op de sport in Waddinxveen is bereikt. De raadsfractie van D66 concludeert dit naar aanleiding van het gemeente lijk sportbeleidsplan. De democraten stellen daarom voor de voor 1998 geplande extra tariefsverhogingen van 5 procent en de subsidieverlaging niet door te laten gaan. Projectcombinatie Waddinx veen en de gemeente Wad dinxveen getekend. zonnesd marW Wij bieden Uee De Engelse film ’Secrets and Lies’ van Mike Leigh met Brenda Blethyn, Timothy Spall en Phillis Logan, heeft vorig jaar op het filmfestival in Cannes twee hoge onder scheidingen gekregen. Een verhaal over leugens en ge heimen rond de geboorte en adoptie van een jonge zwarte vrouw. ’Romeo and Juliet’, vorig jaar gemaakt in de Verenigde Sta ten onder regie van Baz Luhrman met de acteurs Leo nardo Dicaprio en Clare Da nes, gaat over twee superrij ke families met ontzettend vervelende kinderen. een hoog niveau liggen. Daarna is in 1997 een extra tariefsverhoging van 5 pre de de de officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J De bladeren wegblazen of opzuigen De bestrating zagen, knippen of aantrillen Het klassieke verhaal van Shakespeare, gecombineerd met een eigentijdse, haast surrealistische setting, resul teert in een unieke en aan grijpende mix van verleden en nu. WADDINXVEEN - Zondag 1 juni neemt pastor Tom Bui tendijk afscheid van de rooms-katholieke Sint Victor- parochie. De Waddinxveense geestelijke gaat verder aan de slag in Amstelveen. Uit dankbaarheid voor de ze ven jaren die pastor Tom Bui tendijk in de Waddinxveense parochie niet alleen heeft ge- loop van de avond komen bin- maar vooral hard nen lopen want er is ’doorlo pende voorstelling’. De parochianen ontvingen met het kerkblad Victorientje Speciaal een feestprogramma waarin staat aangegeven op welk tijdstip een bepaalde groep een optreden verzorgt. «BK MM - nen het gemeentelijk ap paraat onder de loep. Als afsluiting is er een koud en warm buffet. Dit gedeelte van het pro gramma is bestemd voor alle medewerkers, duo- raadsleden en gemeente- bestuur.De officiële ope ning van het gemeente huis voor de inwoners van Waddinxveen is op de Gemeentedag die zater dag 20 september wordt georganiseerd. Voor de Engelse rolprent ’Sense and Sensibility’ tekent Ang Lee. Acteurs zijn Emma Thompson, Kate Winslet en Hugh Grant. Het is een ver filming van een boek van Ja ne Austen, waarin wordt ver teld over een moeder en twee dochters die van welgesteld ineens armlastig worden. Er komt een happy end, maar voor die tijd is heel wat dra matiek aan het oog voorbij getrokken. Liefhebbers van een intense en emotionele liefdesgeschie denis mogen ’Breaking the Waves’ van Lars von Trier niet missen. De hoofdrollen in deze Deens-Franse film worden gespeeld door Emily Watson en Stellan Skars- gard. Emily is het naïeve platte- landsmeisje, Stellan de oude re man van de wereld, die op een booreiland werkt en zijn -nek breekt. Een melodrama in de beste zin van het woord. negen het startschot geven, waarna de eerste leerling van de Bethelschool zal vertrek- aan de proef zal de fiets gekeurd worden door de politie. Dit jaar staat Waddinxveen mo- zetapparaat en bloemen. Ook del voor de uitbreiding van het practische verkeersexa- men in Nederland. Filmhuis Gouda naar Wad dinxveen brengt zijn van een hoog gehalte. De film Tl Po- stino’ van Michael Radford, met in de hoofdrollen Massi mo Troisi, Philippe Noiret en Maria Grazia, speelt zich af op Sicilië. Het verhaal gaat over de rela tie tussen een eenvoudige vis- ser-postbode en beroemde dichter. Van het schitterende Siciliaanse landschap is veel te zien. ’Antonia’, de vierde veelbe sproken speelfilm van Mar leen Gorris, waarin Willeke van Ammelrooy, Jan Decleir en Els Dotterdam spelen, is Vanaf oktober aanstaande tot april 1998 zal elke maand op een vrijdagavond in de grote zaal van het gebouw van Kre- ater een (video)film worden vertoond. Filmhuis Gouda maakt hierbij gebruik van de apparatuur van Kreater. Kaarten (tien en acht gulden) zijn tevoren bij Kreater en ’s avonds aan de zaal te koop. Bij de films zal toelichting worden gegeven en na afloop is er gelegenheid in de foyer en aan de bar van Kreater nog een poosje gezellig bijeen te zijn. De zes kleurenfilms die het - WADDINXVEEN - Het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) gaat samenwerken met het in de Goudse Lethmaetstraat gevestigde Filmhuis Gouda. grote sleutel overhandi gen aan de receptionisten die daarmee symbolisch het gemeentehuis ope nen. Burgemeester Fedde Jonkman houdt vervol gens een korte toespraak. Vanaf vijf uur yordt het programma informeel voortgezet met een cultu reel programma. In dit programma neemt het be- drijfstheater ’Spijker en Hamer’ het werken bin- WADDINXVEEN - D66-ge- meenteraadslid Frans Bos heeft het college van Burge meester en Wethouders ge vraagd voortaan af te zien van het sturen van nieuw jaarswensen. ‘Hoewel het op dit moment nog voorbarig lijkt, vraag ik toch nu alvast uw aandacht voor het volgende', zo begint de democraat zijn brief aan B. en W. De gemeente stuurt volgens hem jaarlijks voor enkele dui zenden guldens aan speciaal gedrukte nieuwjaarswensen naar relaties. Hoewel dit op zich sympathiek overkomt, vraagt de fractie van D66 al enkele jaren om geen kaarten meer te zenden. ‘Het sturen van kaarten is in de loop der jaren een automa tisme geworden zonder wer kelijke inhoud en legt een zware druk op het milieu in de vorm van grondstoffen, ex tra postbewegingen', weet Frans Bos. Volgens hem sprak milieu minister Margreeth de Boer in dit verband enkele jaren geleden over het zinloos rond pompen van papier. Het voorstel van D66 is om het geld dat aan nieuwjaars kaarten en postzegels wordt uitgegeven, beschikbaar te stellen aan het asielzoekers centrum, zodat de bewoners desgewenst en indien moge lijk bijvoorbeeld telefonisch contact kunnen zoeken met achtergebleven familieleden in het land van herkomst. woond maar vooral hard heeft gewerkt, wordt hem een feestavond aangeboden. Een avond in zijn geest, want ‘we moeten ook kunnen lachen1, zoals hij te kennen heeft ge geven. Een feestcommissie is aan het werk getogen. Het resul taat is dat pastor Tom Bui tendijk een avond wordt voor geschoteld onder het motto Vóór en dóór de parochie1. De avond wordt gehouden op vrijdag 30 mei in de aula van het Coenecoop College (Dreef). Het officiële gedeelte is van 18.00-19.00 uur. Het feest programma gaat van start om 19.30 uur en zal tot 22.30 uur duren. Tot ongeveer 20.30 uur wordt een kopje koffie aangeboden, daarna een drankje en een hapje. In de loop van de avond kan men optredens verwachten van diverse werkgroepen en onderhoud van de sportvel den en wanneer het ingaat, stelt D66 voor vanaf 1998 omringende gemeenten op jaarlijks 350.000 gulden te reserveren. D66 is tegenstander van het onderbrengen van beheer en cent doorgevoerd en zijn de exploitatie van de sporthal- subsidies met 10.000 gulden len en sportzalen bij de verlaagd'. zwembadcommissie. Het zien zich huidige beheer staat volgens sport-minded. Een aparte binnensportcom- missie verdient daarom de voorkeur. (verhoging D66 is bovendien beducht voor een koppeling met het zwembad in verband met het gevaar van financiële '66 heeft in herhaaldelijke vermenging van tekorten en reserveringen. WADDINXVEEN - Don derdagmiddag 29 mei cm vier uur nemen de ge meenteambtenaren op feestelijke wijze het ver bouwde en uitgebreide gemeentehuis aan het Raadhuisplein, dat die middag en avond is geslo ten voor het publiek, in gebruik. Naast medewerkers zijn ook raadsleden, commis sieleden en duo-raadsle- den uitgenodigd. Archi- Kerkweg Oost 285 2741 HE Waddinxveen Tel. (0182)61 48 63 Fax (0182) 61 21 02 j een familie kroniek van een bestaan op het platteland. Antonia (Willeke van Ammel rooy) is de wijze oermoeder waar alles om draait. De sfeer van deze film is licht en luchtig, zonder een enkel drammerig moment. subsidies met 10.000 gulden len ‘Sportverenigingen soms genoodzaakt, gezien de de sportclubs te weinig beperkte financiële midde len, het aantal gehuurde zaaluren terug te brengen, waardoor het doel van de ta riefsverhoging van het dekkingspercenta ge) gedeeltelijk verloren gaat1. Dr~ contacten met de sportver enigingen geconstateerd, dat de sporters het water aan de lippen staat. Om het hoofd boven water te houden, zou den de contributies wel eens tot onaanvaardbare hoogten moeten stijgen. De democraten vinden dit gezien het grote maatschap pelijke belang van deelname aan sport, een slechte ont wikkeling en heeft daarom ook vorig jaar al gepleit voor het achterwege laten van de tariefsverhoging. In de visie van D66 moet een vijftal voorstellen versneld worden uitgevoerd. Die voor stellen hebben vooral be trekking op verbeterd en re gulier overleg tussen sport en gemeente en tussen sportclubs onderling en op het formulering van criteria voor eventuele nieuwe ge meentelijke en niet-gemeen- telijke sportaccommodaties. Gymnastiekverenging TOOS heeft plannen tot het oprichten van een eigen ac commodatie en volgens D66 is het onaanvaardbaar dat de verenigingen tot 1999 zouden moeten wachten tot er duidelijkheid komt. D66 steunt de voorstellen tot ondersteuning van de sport- verenigingsstructuur. De de mocraten vinden echter dat daarbij de nadruk niet zo zeer op steun bij werving en beloning van vrijwilligers en sportstimulering moet lig gen, maar bij daadwerkelij ke steun op uiteenlopende gebieden als belastingen en andere financiële zaken, subsidieregels, rechtsposi- WADDINXVEEN - Vanmid dag - woensdag 28 mei - is in het gemeentehuis de samen werkingsovereenkomst De WADDINXVEEN - Ook dit Nieuwe Passage tussen de jaar houdt de afdeling Wad- -Tir.jj- dinxveen van Veilig Verkeer Nederland weer de practische verkeersproef voor de basis scholieren van groep 8. De verkeersproef wordt ge houden op dinsdagmorgen 3 en woensdagmorgen 4 juni. Aan de verkeersproef doen 353 leerlingen mee. Het schriftelijk verkeersexamen is reeds afgenomen. dinxveense weekmarkt krijgt De leerlingen starten bij het vrijdag 30 mei van 11.00- 18.00 uur een feestelijk tin tje. Die dag zijn er trekkingen is, wordt uitsluitend gereden om 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 uur. De laat ste gebeurt door wethouder Jan Hielema (CDA). Om 17.15 uur wordt geloot worden bemand door posten om een fiets. Wie voor de fiets- die er op toezien dat de leer- in aanmerking wil komen lingen de juiste handelingen moet het gewicht raden van twee lammetjes die op de weekmarkt bij de feestwagen dinsdagmorgen 3 juni om half staan. De weekmarkt omvat verder een rad van avontuur en de kop van jut. Tot de weg- geefprijzen behoren een gour- ken.Voorafgaande metstel, tafelgrill, friteuse, picknickmand, barbeque, kookset, weegschaal, koffie- Albert Grooten heeft als tieregelingen en aansprake- duo-lid van de raadscommis- lijkheid en verzekeringen, sie II bij de behandeling van De sportclubs hebben dit in het sportbeleidsplan twaalf de contacten met de peil stellingen geponeerd, waar- zelf aangegeven. D66 van er veel een brede steun kregen van de commissie. D66 vindt het plan ’in aan zet bemoedigend, maar de uitwerking vooralsnog te leurstellend’. Op korte ter mijn zullen de sportvereni gingen niets merken van het plan, want de realisatie van de voorstellen vergen veel tijd. En tegelijkertijd, zo s D66 vast, gaan de voorgeno men bezuinigingen gewoon door. ‘Het sportbeleidsplan dragen het gaat bij het groot WADDINXVEEN - Zater dag 31 mei zal voor de vijf de keer de open dag van de Waddinxveense kinder- boerderij in het Warnaar- i plantsoen worden gehou den. Om elf uur zal burge meester Fedde Jonkman de opening verrichten van de ze feestdag voor de dieren en kinderen.Natuurlijk staan de dieren in de kin- derboerderij centraal op de- ze dag. Er kan volop ge speeld worden met de jonge dieren, er kan geknuffeld worden met de konijnen en er kan genoten worden van de reeën in het park. Een aantal schapen zal weer van hun wol verlost worden door de schaaps- herder, terwijl op de na- tuurmarkt allerlei vereni gingen zich zullen presen- teren. Niet alleen dieren- verenigingen, zoals pluimveevereniging, dierenbescherming en imkervereniging zijn aan wezig, maar ook allerlei mi- lieverenigingen geven acte de presence.Er worden de monstraties gegeven van oude ambachten en natuur lijk staan de schminkster en onze ballonnen-gooche- laar klaar om de kinderen feestelijk te maken. De kinderen zullen verder bezig gehouden worden met een draaimolen, een springkussen, allerlei spel letjes, een prijsvraag en met ritjes op de bokkekar. Nadat drumband Cormu- la’s en de burgemeester de dag hebben geopend, kun nen de bezoekers genieten van een prachtige dag met de dieren in het Warnaar- plantsoen. politiebureau aan de Mozart- laan. De route, die uitgepijld binnen de bebouwde kom. De leerlingen moeten een aantal drukke kruispunten oversteken. De kruispunten de contacten met de politiek zelf aangegeven. D66 is voorstander van het instel len van een aparte voorzie ning ’groot onderhoud sport accommodaties’, zoals in het sportbeleidsplan wordt voor gesteld. Het zwembad moet echter buiten die voorziening blij ven, omdat de benodigde gel den voor ’Waddinxveens Pretbad’ apart stelt moeten blijven. men bezuinigingen gewoon concludeert, op basis van de tarieven uit 1996, dat de ta rieven ten opzichte van de ;s fT I 'tbr- Weekblad voor Waddinxveen •S9 BtOEMENOAALSEWEE 33 (Otaeg) WAOOMIVEEM («182) 39 48 15 Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. Kosmos basisreisgidsen. Diverse bestemmingen. TUINCENTRUM ’T KOPJE VAN BLOEMENDAAL Gouwestraat 21 Boskoop ^0172-212506 Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 Fax (0182) 52 29 26 st- /o\ (erkend M (stolen ■MJ ex pert Tijdelijk van 15,95 voor 12*95 a de kantoorspecialist Tel. (0182) 61 22 98-Fax (0182) 63 02 30 Bij ons vindt u een grote collectie reisgidsen. O.a. ANWB, Kosmos, Berlitz, Marco Polo, Dominikus, etc. ,10 - •j C- W k® K:,

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1