SONY DCR-TRV7 CDA-Tweede-Kamerlid spreekt in 'Kreater' Houd prijs laag op rommelmarkt Creatief open huis drie Waddinxveensen Drie wethouders op thema-avond Openbaar Onderwijs Pauselijke lintjes voor parochianen Goudse bijeenkomst voor Steunpunt Mantelzorger I HU najaar OP UE6 Mar zja/ ut pk komende Programma voor het Zaterdag 31 mei gereformeerde rommelmarkt Ethiopiërs bezoeken dag Waddinxveen Opbrengst collecte Bingo in Het Zuidhonk Praise-avond Zevenhuizen I 8 I PAGINA 27 WOENSDAG 28 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ijiauselijke onderscheiding voor Cor Segers, op de foto met vertrekkend pastor Tom Bui- - - - w! i Felicitaties voor de pauselijk onderscheiden Peet Mulleman WADDINXVEEN - Volgende Het thema voor de bijeen- LEZERS SCHRIJVEN 4 y AUDI' VIDE' lie ook onze advertentie elders in deze krant FOTl Om acht uur begint de ver gadering met een huishou- KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: ZEVENHUIZEN - Vrijdag avond 30 mei om acht uur wordt er een praise-avond ge houden in de Nederlands Hervormde Kerk in Zeven huizen. Aan deze avond werkt mee de praise-band Exalt. De toe gang is vrij en iedereen is van harte welkom. de betrokken burgers niet worden begrepen. komst in Gouda is tijdelijke of permanente opname in een huis. Na het behandelen van 31 mei om acht uur een bin- go-avond gehouden. De bingo-avonden mogen zich verheugen in een vaste groep bezoekers, die iedere keer Er zal ’s morgens een bezoek gebracht worden aan enkele scholen, ’s Middags wordt een gemengd landbouw- en vee- KARIN v.d. HEIJDEN J. van Stolberglaan 39 Waddinxveen 1 wijl Amsterdam en Den Haag buiten schot blijven. De Waddinxveense CDA- fractie legt veel nadruk op sociale veiligheid. In dat ka der is een jaar geleden on der de inwoners een en- quete gehouden. De christen-democraten zijn voorstander van een inte graal veiligheidsmodel dat deel uitmaakt van sterk verbeterd wijk- en buurtbe heer. De politie komt daarbij een cruciale rol toe. Frans Jozef van der Heijden is politiespecialist en stelt zich voor om op de organisa tie van de politie in te gaan, waarbij ook de problematiek rond de Rotterdamse korps chef aan de orde zal komen. Sociale veiligheid en crimi naliteitsbestrijding worden bij de komende verkiezin gen een hoofdthema in de CDA-verkiezingscampagne. aan Cor Segers en hem de bij behorende gouden versierse len opgespeld met de beelte nissen van de apostelen Pet rus en Paulus. De decoratie van Peet Mulle man vond plaats tijdens een vergadering van de Victor Ac tiviteiten Commissie in de meubeltoonzalen van meu belfabriek Mulleman aan de Mercuriusweg op dinsdag 20 mei. Eerdere ontvangers van de Pro Ecclesia onderscheiding in de St. Victorparochie zijn onder meer geweest de vroe gere koordirigent Wim van Stijn, die inmiddels is overle den, alsmede de oud-koster H. Gerts en de huidige koor dirigent Jac van Oosten. den, volgens beproefd recept, acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde ge draaid met een superprijs als hoofdprijs. De gewone rondes kosten f 1,- per kaartje, de superronde kost f. 2,50 per kaartje. Te vens is er een loterij met leu ke prijzen. den, gesloten worden. Gezien het grote belang van deze ontwikkelingshulp aan dit land hoopt de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking (rechts op de foto). die het grootste deel van de restauratie van het interieur van de St. Victorkerk hebben verricht. Voorts heeft hij een bijzonde re rol gespeeld bij het onder steunen van de vrijwilligers die het grootste deel van de restauratie van het interieur van de St. Victorkerk hebben verricht. Tenslotte heeft Peet Mulle man geijverd voor het aanko pen van een nieuw Maria beeld en een nieuw beeld van St. Josef, de patroon van de Waddinxveense meubelma kers in de St. Victorkerk. Pastor Tom Buitendijk heeft donderdag 15 mei in de pas torie aan de Zuidkade de Va ticaanse oorkonde uitgereikt rommelmarkten (behalve bij Concordia) veel te hoog, voor al ’s ochtends maar ’s mid dags. Mensen van de kerken, denk alstublieft aan uw me demens en niet alleen aan het verdienen van geld voor uw kerk. Jullie kunnen toch nog vol doende geld verdienen als jul lie alles verkopen voor min der geld. Dan zijn de arme mensen ook nog geholpen. En er hoeft niets te worden weggegooid waar een ander (arm) mens nog heel gelukkig mee zou kunnen worden. WADDINXVEEN - Donderdagavond 29 mei zal ver trekkend CDA-Tweede-Kamerlid Frans Jozef van der Heijden, fractiespecialist Binnenlandse Zaken en Justitie, in het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) te gast zijn op de voor ie dereen toegankelijke algemene ledenvergadering van de Waddinxveense afdeling van het CDA. Gerhane Gebru en Terhas twee medewerkers van REST, de Ethiopische partnerorganisa tie van de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Wad- dinxveen, een bezoek bren gen aan het Gouwedorp. Zoals bekend heeft de Kern groep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen een nieuw project in Ethiopië ge kozen, na actief te zijn ge- GOUDA/WADDINXVEEN - Het Steunpunt Mantelzorg weest in Boven Volta (Torna) houdt dinsdagmorgen 3 juni van half tien tot half twaalf in het pand aan de Goudse Spoorstraat 2 een bij eenkomst voor mantelzorgers. en Peru (Lima). Tijdens het komend bezoek zullen de REST-medewer- kers kennismaken met een aantal aspecten van Wad dinxveen waarvoor zij in het verzorgings- of verpleeg- bijzonder belangstelling heb ben, zoals onderwijs, land- dit onderwerp is er ruim tijd bouw en veeteelt, om ervaringen uit te wisse- len. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die zorgen voor een zieke of een gehandicap- teeltbedrijf aan de Tweede te in him naaste omgeving. Wanneer men voor iemand zorgt, dan kan het idee dat men ’niet weg kan’ heel be nauwend zijn. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) houdt donderdagavond 5 juni van kwart voor negen tot kwart voor tien in de Dick Brunaschool (Zuidplashof) haar jaarlijkse thema-avond, die ditmaal draait om drie stel lingen over onderwijs voor drie wethouders. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen gehouden collecte voor het Astma- fonds heeft ƒ11.637,15 op gebracht. Emotioneel las ik in deze ru briek de ingezonden brief over de overgebleven meubels van de rommelmarkt van de Centrale Hervormde Ge meente die worden vernie tigd. Ik ben het met de brief schrijver helemaal mee eens. Zelf ben ik bezig met het op richten van een bij stands win kel. Ook voor de groep uitkerings- trekkenden is de rommel markt een goede manier om aankopen te doen voor een kleine prijs die normaal bui ten hun zeer kleine budget vallen. Een gemiddelde uit- keringstrekker houdt onge veer ƒ50,- per maand over. Helaas zijn de prijzen van de De Boog (C. Huygenslaan). Doel van de avond is belang stellenden in woord en beeld zo goed mogelijk kennis te la ten maken met de Ethiopi sche provincie Tigray en de werkzaamheden van REST voor en in samenwerking met de bevolking van Tigray. De Ethiopische gasten en een Novib-medewerker zullen dan alle vragen die worden Er zijn talloze redenen waarom men de zorg soms tijdelijk zou willen overdra gen. Bijvoorbeeld wanneer men een aantal weken rust komst, na overhandiging van een cadeau als symbool van gen, hoe kun je tijdelijke of de nieuwe vriendschapsban- permanente opname aan vragen, welke afwegingen spelen een rol en wat bete kent het om mantelzorger te zijn van iemand in een verzorgings- of verpleeg- Waddinxveen op een grote huis? opkomst. WADDINXVEEN - De Waddinxveensen Pien Kroes (tel. 0172-216566), Miep Brouwer (0182-613859), bekend van ’t Handwerkhoekje, en Agnes Alblas (0182-640130) hou den volgende week woensdag 4 juni van 10.00 tot 19.30 uur open huis bij Pien Kroes aan het Noordeinde 122a in Waddinxveen. De toegang is vrij en er zijn ruime parkeervoorzieningen. Digitale handycam met een bijzonder indruk wekkend technisch inte rieur, 4 inch LCD kleu renscherm; geeft een bijzonder helder beeld, hi-8, hifi stereo, Laser- Link functie, digitale uit gang. Topklas se digitale videocamera. WADDINXVEEN - Zaterdag 31 mei van 9.00-16.00 uur wordt voor de 16e keer de rommelmarkt en bazar van de Gereformeerde Kerk ge- ge, ongedwongen sfeer. Als houden op het evenementen- de bezoekers direct de ere- terrein aan de Dreef. atieve kriebels krijgen dan Op deze markt zijn veel kunnen ze zich meteen in schrijven voor de cursussen en workshops. Een tendijk. WADDINXVEEN - Het kerk bestuur van de rooms-katho- lieke St. Victorparochie, on der voorzitterschap van ver trekkend pastor Tom Buitendijk O.Carm., heeft twee Waddinxveners wegens hun bijzondere verdiensten voor de kerk kunnen belonen met de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia et Pontifice - Voor Kerk en Bruggenbou wer (paus). Het gaat om Cor Segers en Peet Mulleman. Beide decor- anten hebben zich volgens het kerkbestuur buiten ande re verdiensten bijzonder in gezet voor de St. Victorkerk. Cor Segers werkt al 25 jaar zeer betrokken mee aan de verzorging en het onderhoud van de St. Victorkerk, de tuin en de pastorie. Aanvankelijk werkte hij met de toenmalige koster, de tuinman en de ver zorger van het parochiekerk- hof. Bij het verdwijnen van deze functionarissen heeft Cor Se gers als ’stille werker’ veel van hun taken overgenomen. Na het vertrek van de voltijds koster-tuinman is hij de ken ner en verzorger geworden van het kerkgebouw aan de binnen-, buiten-, boven- en onderkant. Hij vervangt veel vuldig de huidige parttime koster van de St. Victorkerk. Peet Mulleman heeft zich als betrokken parochiaan bijzon der ingezet voor het behoud en de restauratie van de St. Victorkerk. Hij is steeds lid geweest van de Victor Interi eur Commissie en de later daaruit voortgekomen Victor Activiteiten Commissie. Deze heeft een groot aantal initia tieven voor fondsverwerving genomen. Verder heeft hij een bijzonde re rol gespeeld bij het onder steunen van de vrijwilligers L J~ H j week woensdag 4 juni zullen - C„1CLL._ m Tesfamarian Hagos, Op deze dag wordt het cur susprogramma voor het ko mende najaar gepresen teerd. In een gezellige lande lijke sfeer worden verschillende werkstukken getoond en zijn er de hele dag door demonstraties. Pien Kroes geeft cursussen in mode maken, geschikt voor zowel be ginners als gevorderden. De werkstuk ken kunnen variëren van een kinder- jasje tot zelfs een colbert. Daarnaast geeft zij ook cursussen in het maken van suède en leren kleding. Het maken van deze kleding is minder ingewikkeld dan het lijkt. Op de open dag zal dit wor den getoond. Met een beetje precies werken kan al heel snel een goed resultaat wor den bereikt. Naast de nieuwe zomermo- dellen presenteert Miep Brouwer geborduurde hand werken, waaronder Hardan ger borduurwerk en schitte rende borduurwerken vol- bruikbare spullen te koop voor een leuk prijsje. De op brengst van de markt is be stemd voor een aantal goede doelen en de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen. Bijna 200 vrijwilligers zijn op die dag bezig met het verko pen van allerlei spullen die vanaf februari bijeen zijn ge bracht. Alles is gesorteerd en nagekeken of het bruikbaar is. Verkocht zullen worden meu belen, kleding, boeken, pla ten, keukenspullen, witgoed, radio’s, televisies, bloemen, planten, handwerken, speel goed, glaswerk en nog veel meer. Daarnaast is er ook veel gezelligheid: spelletjes, een rad van fortuin en een terrasje. wil. Ook kan er een moment ko men dat degene die wordt verzorgd permanent opgeno men moet worden in een ver zorgings- of verpleeghuis. Er komen dan allerlei vragen op de betrokkene af. Tijdens de bijeenkomst ver zorgt mevrouw K. van der Loo van het Meldpunt voor Ouderen een inleiding. Vragen die dan aan bod ko- gesteld beantwoorden, men zijn: welke mogelijkhe- Rond tien uur zal de bijeen- den zijn er buitenshuis om 1 1 J:~ de zorg tijdelijk over te dra- WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- gens de nieuwste trends met slaan) wordt zaterdagavond ontwerpen van Marjolein Bastin en Caroline Booms- ma. Het effect van de modellen wordt extra verhoogd door dat het motief wordt gebor- veel plezier beleven. Er wor- duurd op speciaal voor dit doel bedrukte stoffen. Agnes Alblas geeft works hops met een groen karak ter. Het ge bruik van na tuurlijke ma terialen staat centraal. Op het program ma staan di verse kran sen, zoals de hortensia- krans, een schaapje van IJslands mos, pompoenen opmaken, beren van hooi en figuren en guirlandes van wilgetenen. Alle gepresenteerde cursus sen en workshops worden gekenmerkt door een gezelli- enkle beleid heeft weten te ontwikkelen. delijk gedeelte. Naast de Volgens de christen-demo- jaarverslagen over 1996 zul- era ten worden er zonder len de voorbereidingen van veel samenhang ingrijpende de verkiezingen voor de ge- besluiten genomen die door meenteraad in 1998 met de leden worden besproken. Na de pauze om ongeveer Een springlevende gemeen- negen uur krijgt de chris- te als Rosmalen wordt opge- ten-democraat Frans Jozef heven. Na jaren van gekra- van der Heijden. De volks- keel, koersen de paarse par- vertegenwoordiger behoort tijen nu aan op naar voorkomen en denk- stadsprovincies rond Rot- beelden tot de meest kleur- terdam en Eindhoven, ter rijke CDA-parlementariërs. Hij heeft te kennen gegeven in 1998 niet meer verkies baar te zijn. Daarom heeft hij des te meer vrijheid om zijn persoonlijke visie te ge ven. Onlangs baarde hij nog op zien toen hij pleitte voor een gekozen burgemeester. Dit naar aanleiding van de vele ’lekken’ die zich voordoen bij de selectie en benoeming van burgemeesters. De uit de gemeenteraad ge kozen ’vertrouwenscommis sies’ blijken niet zelden on zorgvuldig om te springen met de hun in vertrouwen verstrekte informatie. Een ander aandachtsveld van Frans Jozef van der He ijden vormt de bestuurlijke vernieuwing. De CDA-oppo- sitie neemt het paarse kabi net kwalijk dat het op dit terrein, ondanks alle belof ten, na drie jaar nog geen Voor het themagedeelte zijn de onderwijswethouders van Waddinxveen (Maria Wien- tjens-van der Velden), Bo skoop en Alphen aan den Rijn uitgenodigd om in een panel zitting te nemen. De drie ge meenten zijn weliswaar in dezelfde regio gelegen, maar er zijn op het gebied van lig ging, historie, inwoneraantal en collegeprogramma naast overeenkomsten ook duidelij ke verschillen waarneembaar bij het verwezenlijken van de gemeentelijke taken, be voegdheden en verantwoor delijkheden van het (open baar) onderwijs. De drie wethouders zullen op drie stellingen reageren van uit de situatie in hun eigen gemeente en vanuit hun hier uit voortvloeiende specifieke eigen rol en verantwoorde lijkheid. De stellingen zijn: Bij de komst van een nieuwbouw wijk, eerst een openbare ba- Bloksweg bekeken, evenals de volkstuinen van Ons Ge noegen aan de Tweede Bloks weg en een kwekerij aan de Tuinbouwweg. ’s Avonds willen de REST- medewerkers kennismaken met de Waddinxveense bevol king en vertellen over hun werk met de bevolking van Tigray. Dat gebeurt om acht wil wegens oververmoeid- uur tijdens een openbare bij- heid. Of als men op vakantie eenkomst in buurtcentrum sisschool; bestuur dichter bij de scholen, dus géén regiona lisatie; achterstandsbeleid in onderwijs verdient meer aan dacht. Uiteraard is er ook nog gele genheid tot het stellen van vragen en kunnen de aanwe zigen met de wethouders van gedachten wisselen. Belang stellenden zijn van harte wel kom. SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 0182- 61 89 50 KLACHTEN DONDERDAG TUSSEN 14.30 - 18.30 BELLEN!!! Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Met 16 filialen in regio Rotterdam Gouda Hoogvliet Middelharnis Numansdorp Nieuwerkerk a/d IJssel Klaaswaal Oud-Beijerland Rotterdam Schiedam Spijkenisse Zoeiermeer kléin I

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27