WADDINXVE 7 Historisch Genootschap toont 'Kerkweg door de eeuwen heen OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° \l j c W/CS- T R N U G E E E B R E M E K VERKEERSZAKEN CHEMOCAR Petteplas NATIONALE STRAATSPEELDAG GROEN COLLECTEROOSTER t t t BOUWZAKEN maal per j aar verschijnt, blijkt dat de geschiedenis van de ’pa rel aan de Gouwe’ tal van his torisch interessante aspecten biedt, waar menigeen geen weet van heeft. ’Voor 25 gulden per jaar kun nen mensen lid worden van on ze vereniging1, geeft Corry de Jong aan. ’Daarvoor ontvangt men het kwartaalblad en uit nodigingen voor vierjaarlijkse bijeenkomsten en ééns per jaar een excursie’. ’Dinsdag 10 juni aanstaande krijgen de leden ’s avonds een rondleiding in de St. Jan in Gouda. Dat moet een hele bij zondere ervaring zijn. In het najaar staan twee lezingen op het programma.’ Het Historisch Genootschap Wie nu al meer wil weten over het Historisch Genootschap Waddinxveen kan de secreta ris bereiken onder telefoon nummer 0182-615698. V VERGADERINGEN blad, dat diepgaande informa tie over een aantal onderdelen van de expositie geeft, los te koop in de boekwinkels voor 7,50. In negen etalages langs de Kerkweg zullen in totaal acht tien foto’s, ter beschikking ge steld door de Rabobank Wad dinxveen, binnenkort de aan dacht op de expositie vestigen. ’Wij hopen zeker ook op be langstelling van de Waddinx- veense scholen, want educatie staat bij ons hoog in het vaan del’, zegt secretaris Corry de Jong-Steenland Het bestuur van het Historisch Genootschap heeft oud-wet- houder dr. Martin Kraaijestein als voorzitter, conrector Hans Geel van het Coenecoop Colle- Het Historisch Genootschap is opgericht op 20 april 1993, 760 jaar na het ontstaan van Wad dinxveen. De vereniging heeft in het bijzonder tot doel de kennis van de geschiedenis van het Gouwedorp te bevorde ren. Het 760-jarig bestaan van Waddinxveen werd gevierd met een feestavond in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde), waarbij het Historisch Genoot schap zich voor het eerst pre senteerde. Eén van de successen was dat jaar ook de vijftien kilometer heeft bijna vierhonderd leden. Het bestuur hoopt met de ko mende tentoonstelling dit aan tal te verhogen. ’Erg veel eigen materiaal heb ben wij nog niet. Wat foto’s, boekjes en paperassen’, zegt de secretaris. ’Voor deze expositie lenen wij veel spullen van par ticulieren, het Streekarchief Dat is ook heel leuk, want de Hollands Midden in Gouda en de Waddinxveense Rabobank, die een prachtige foto-collectie heeft. Met iedereen sluiten wij een bruikleenovereenkomst, ook al gaat het maar om één foto. Daar zijn we heel secuur in’. De gemeente heeft enkele his torische objecten in eigen huis staan. Na de verbouwing van het raadhuis zal een inventari- bezoekers maken aan de hand van die oude plaatjes een wan deling over de oude Kerkweg, die Dorp en Brug met elkaar verbond, voordat het winkel centrum De Passage er kwam’. satie van alle historische voor werpen worden gemaakt, maar het is nu al bekend dat er weinig bewaard is gebleven. ’In de raadzaal hadden wij voor de exposities meer ruimte ter beschikking dan in de bibliotheek, maar we zijn niet de enige vereniging met dit probleem’, aldus Corry de Jong. ’Deze keer richten wij derhalve vooral een foto-expositie in. (Van Mecklenburg Schwerin- laan). Hier zal oud-notaris J. in 't Hol, oud-voorzitter, nu erelid van het Historisch Ge nootschap, op maandagavond 2 juni om negen uur de ten toonstelling ’De Kerkweg door de eeuwen heen’ openen. Een ieder kan van dinsdag 3 tot en met zaterdag 21 juni gratis een groot aantal foto’s, voorwerpen en tekeningen be kijken van veelal verdwenen historische panden als scho len, kerken, fabrieken, winkels en woonhuizen. Op die tijden zullen steeds twee mensen van het Histo risch Genootschap aanwezig zijn om desgewenst toelichting te geven. Bovendien is het the manummer van het kwartaal- lange fietstocht ’Speuren naar sporen van Oud-Waddinxveen’ op Open Monumentendag 11 september 1993, die een groot succes werd. De eerste tentoonstelling, in september 1993, had als on derwerp ’De geschiedenis van de industrie in Waddinxveen’. De tweede, in 1995, belichtte Waddinxveen in roerige tij den’. Met de voorbereidingen van ’De Kerkweg door de eeuwen heen’, is men vorig jaar juli al begonnen. De derde exposi tie in het vierjarig bestaan van het Historisch Genootschap kan niet als voorheen in het raadhuis worden gehouden. Gekozen werd voor de Openba re Bibliotheek Waddinxveen ge als vice-voorzitter en H. Smid als penningmeester. ’Leerlingen van de pedagogi sche academie basisonderwijs zijn verplicht zich te verdiepen in de geschiedenis van de ge meente waar zij stage lopen’, vertelt Corry de Jong. ’Zij moeten er een spreekbeurt over houden in de klas, waar zij lesgeven. Dan blijkt steeds dat de schooljeugd heel weinig van de historie van in ons ge val Waddinxveen afweet’. Het bestuur van het Historisch Genootschap zou graag over een eigen museum of een ruim te beschikken, waar educatie veel aandacht zou kunnen krij gen. Uit het eigen tijdschrift ’Het Dorp Waddinxveen’, dat vier- INSRAAKBIJEENKOMST BEPERKTE DIENSTVERLENING WADDINXVEEN - De Kerkweg, vanaf de Dorp straat tot aan de hefbrug over de Gouwe, staat dit jaar centraal in de tentoon stelling van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen. T- WOENSDAG 28 MEI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 Op de agenda o.a.: ONTVANGST VERKEERSBRIGADIERS plaatsen: I en K.C.A. af te geven; in een gesloten verpakking VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN U bent van harte uitgenodigd voor deze inspraakbijeenkomst. 7 juni 1997, AVO Integratie - Meldpunt discriminatie en I I 624680 624622 624767 624500 610401 612570 De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeen tehuis ter inzage. Op de agenda o.a.: Accountantsrapport jaarrekening 1996 Deze vergadering komt in de plaats vergadering van dinsdag 10 juni a.s. Bestuursvorm openbaar basisonderwijs te Waddinxveen Evaluatie uitvoering Volkshuisvestingsplan 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Heemraadweg 13, 1 boom in de achtertuin en 2 bomen in de voortuin Klaverveld 31, 1 els, 3 berken en 1 den in de tuin Souburghlaan nabij nr. 15, 2 elzen i.v.m. bouw trafo- station Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: INSPRAAK VERKEERSMAATREGEL GROENS- WAARD 2 t- I COMMISSIE II op woensdag 4 juni 1997, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Tijdens bovengenoemde vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Wat gebeurt er met uw reactie Uw reacties kunnen leiden tot aanpassing van het bestemmingsplan. Een ontwerpbestemmingsplan wordt later opnieuw ter inzage gelegd. Op de inspraakavond wordt u uitvoerig geïnformeerd over de verdere procedure. Op woensdag 4 juni a.s. om 12.00 uur worden de verkeersbrigadiers ontvangen door het gemeente bestuur. Wethouder Neele houdt een toespraak waarin de waardering voor de vrijwillige inzet van zowel de kinderen als de ouders wordt uitgesproken. De waardering voor de verkeersbrigadiers wordt onder steund met een attentie. Voor deze bijeenkomst worden dit jaar de Kardinaal Alfrinkschool, de Dick Brunaschool en De Regenboog uitgenodigd. De bijeenkomst vindt plaats in het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat. De chemocar stopt op de volgende tijden en 08.00-08.20 uur, Kromme Esse; 08.30-09.15 uur, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50'uur, Havikhoek, cirkelflat; 09.55-10.40 uur, leplaan, winkelcentrum; 10.45-11.15 uur, St. Victorstraat, wijkgebouw; 11.20-12.05 uur, Overtoom; 12.50-13.30 uur, Passage, stationszijde; 13.35-14.20 uur, Luifelbaan, winkelcentrum; 14.25-15.10 uur, Groensvoorde, winkelcentrum; 15.15-16.00 uur, Willem de Zwijgerlaan, nabij markt. 1 tot en met Gehandicapten van een opslag- Op vrijdag 30 mei a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemocar afgeven. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. van de geplande In het kader van de instelling van 30 km-gebieden zijn in 1995 in Groenswaard 2, aan de Peuleyen en de Groensvoorde drempels aangebracht. Deze zijn naar aanleiding van diverse klachten over de vorm eind 1995 verwijderd. Ter verdere realisering en instandhouding van deze verkeersmaatregel zijn nu aangepaste voor stellen uitgewerkt. In het kader van de inspraak zullen deze voorstellen nader worden toegelicht en kunnen belanghebbenden inspreken op woensdag 4 juni 1997 van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeentehuis. na afspraak via de Otto-erf 44, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak de Akker 6, het oprichten van een tuinhuisje Heuvelhof 7, het oprichten van een tuinberging Abr. Kroesweg 29, het oprichten van een warmte- opslagtank de Akker 57, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Vondellaan 21, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Met de inwoners van Waddinxveen wordt er op 20 september a.s. stilgestaan bij de heropening van het raadhuis. Op die dag organiseert de gemeente een Open Gemeentedag. Op woensdag 4 juni 1997 vindt in Nederland de "Nationale Straatspeeldag" plaats. Tijdens deze dag wordt landelijk aandacht gevraagd voor de veiligheid van kinderen op straat. De activiteitencommissie van de Buurt- en Speeltuinvereniging "De Overkant" zal op deze dag, in samenwerking met de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, een aantal activiteiten ter gelegenheid van de "Nationale Straatspeeldag" organiseren. Teneinde genoemde activiteiten te kunnen uitvoeren, zal op 4 juni a.s. de Trompstraat van de hoek bij de Kromme Esse tot de hoek Piet Heinstraat van 13.30 uur tot 17.30 uur voor alle verkeer worden afgesloten. is een bouwplan dat mogelijk wordt gemaakt door een nieuw bestemmingsplan. Dit bestemmingsplan ligt r moment als voorlopig ontwerp voor u ter inzage. Tot en met 15 juni aanstaande kunt u uw mening over dit vooi ontwerpbestemmingsplan geven. Inspraakbijeenkomst bestemmingsplan Centrum '97 Donderdag 5 juni 1997 om 19.30 uur is een inspraakbijeenkomst over het voorlopig ontwerpbestemmingsplan Centrum '97. Deze avond waar tevens het definitieve ontwerp van het centrurnplan "De nieuwe Passage" wordt gepresenteerd, vindt plaats in Zalencentrum het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat. Dit definitieve ontwerp van de centrumplannen op dit srlopig Op donderdag 29 mei a.s. is er een feestelijke bijeenkomst voor personeel en gemeentebestuur ter gelegenheid van de heropening van het raadhuis. Vanaf 14.00 uur is het gemeentehuis geheel gesloten. Op deze dag is dus ook geen avondopenstelling bij de balies van de afdeling Publiekszaken. Een bestemmingsplan wat is dat nu precies In een bestemmingsplan legt de gemeente vast wat de gebruiksmogelijkheid van de grond is. Er staat in wat met het grondgebied in de gemeente mag gebeuren. Daarom kan zo'n plan van invloed zijn op uw leef- en woonomgeving. Het voorlopig ontwerpbestemmingsplan dat op dit moment in de inspraak is, omvat het huidige winkelcentrum "de Passage" en de locatie Souburgh. (Voor begrenzing van het plangebied zie kaartje.) Dit plan, maar in principe alle bestemmingsplannen, is voor u als inwoner van Waddinxveen belangrijk. U kunt hierover uw mening geven. Dat heet in dit stadium "inspraak". Waarom al een definitief ontwerp van de centrumplannen Over de bestemming van de grond is nog geen formele beslissing genomen en toch zijn de centrumplannen al in een definitief stadium. De Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt de gemeente de mogelijkheid om sneller te kunnen handelen, vooruitlopend op definitieve vaststelling van het bestemmingsplan. Dit wordt de artikel 19-procedure WRO genoemd. Het definitieve ontwerp van de centrumplannen moet worden gezien als een bouwplan waarvoor op grond van deze procedure sneller een bouwvergunning kan worden verkregen. COMMISSIE IV op woensdag 4 juni 1997, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Als u 30 mei a.s. niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. af te geven, kunt u: het K.C.A. bewaren tot één van de volgende inzamelingen, te weten 15 augustus, 10 oktober en 19 december 1997; uw buren of kennissen vragen uw het K.C.A. brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg. Hoe kunt u reageren Het voorlopig ontwerpbestemmingsplan Centrum '97 is 15 mei jl. de inspraak ingegaan. Aankondiging hiervan hebt u kunnen lezen in deze gemeenterubriek. U hebt vier weken de tijd om schriftelijk uw inspraakreactie bij het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar te maken. Op het gemeentehuis liggen het voorlopig ontwerpbestemmingsplan, toelichting en plankaart ter inzage. Dagelijks van 08.30 tot 12.30 kunt u bij de afdeling VROM naar de plannen vragen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN - 7 c - Tenslotte nog enkele regels van de chemocar: Bedrijven kunnen niet bij chemocar (en het afvalstation) terecht. U mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. Injectienaalden moet u aanbieden. Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden gegooid. Sterrenlaan 68, het oprichten van een tuinberging Fortunalaan 7, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 72, het oprichten van een tuinberging Nesse 4, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten en vernieuwen van een verenigingsruimte annex opslag ruimte in een verenigingsruimte annex opslagruimte annex horecagebouw Onderweg 5, het geheel vernieuwen van een berging in een garage Koningin Wilhelminasingel 77, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Coenecoop 67, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsgebouw Kanaaldijk 30, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een meubeltoonzaal Nesse 46, het gedeeltelijk veranderen loods Jan Dorrekenskade-Oost 80, het opheffen van funderingsgebreken Jan Dorrekenskade-Oost 78, het opheffen van funderingsgebreken St. Huybertsgeregt 5, het gedeeltelijk veranderen van een woning met garage in een woning met kantoor ruimte Jan Luykenstraat 23, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Zesde Tochtweg 7, het oprichten van een loods Aletta Jacobshoeve 3, het gedeeltelijk veranderen het vergroten van een woning Roosje Voshoeve 86, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak en een dakkapel op het voor- geveldakvlak Julianastraat 20, het gedeeltelijk veranderen van een woning Thorbeckehoeve 35, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer 0182-624831). OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Donderdag 5 juni aanstaande om 19.30 uur vindt een inspraakbijeenkomst plaats over dit voor voorlopig ontwerp bestemmingsplan. U kunt daar uw mening nog eens mondeling verwoorden en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. •UI te

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3