Zusjes Verweij allebei goud og geen cadeautje lei de DAAR STAAN DE MOOISTE CADEAUS, SPECIAAL VOOR VADER TOOS eerste bij turnen F-poule B. Jansen is nieuwe WSV- schaakkampioen Kampioensfeest De Gouwe Smash De Gouwe Smash Zilveren schoen WSE voor Marcel van Dijk Alternatieve competitie bij Veronica- artiesten bij W'veen-voetbal De Sperwer Avondprogramma in teken van discussie PAGINA 29 WOENSDAG 11 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN nald den Heijer en trainster Janita den Duik. maatje te Op de foto van links naar rechts trainer Wim den Besten, Fossil country-manager Petra Marcel van Dijk. Gestreden moest worden te- V ft VIDE» AUDI' VOOR DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN NAAR: FOT< frladSrdan snel door naar de Foto Klein advertentie verderop in deze krant. me zo wist klem te zetten, dat zijn tegenstander met geraffi neerd defensief tegenspel de aanval wist af te slaan en de dame wist plat te leggen. In de kelder van de schaakdi- visie verlies voor H. Verwaal le winst aan zijn neus voorbij gaan in zijn partij tegen A. Verweij turnde opnieuw een ijzersterke wedstrijd. behaald. Het eerste mix-team van za terdag, bestaande uit Inge klasse een verheugend resul taat. ke overwinning op met 6-1 en 6-2. De single van Frans Bouman leek bij het inslaan een span nende parij te worden, maar Frans sloeg de ballen alle maal tegen de baselijn, waar- Op het toestel brug turnden de dames zeer goed, er wer den mooie oefeningen ge draaid met goede onderdelen en nette afsprongen. De jury waardeerde dit met hoge cij fers en de meisjes konden te vreden zijn over de behaalde punten. Totaal scoorde TOOS hier 41.90 pnt. Op het toestel balk werd er niet goed geturnd, er zaten teveel wankels in de oefenin gen en de dames vielen er te veel vanaf. Hier hadden veel meer punten gescoord kun nen worden. Het teamtotaal werd 37.30 pnt. Bij he toestel sprong werd er door de oudere meisjes over slag over het paard gespron gen en door de jongere meis jes handstand plat vallen over de iets lagere kast. Dit werd door iedereen be hoorlijk uitgevoerd zodat het puntentotaal van Toos 41.20 pnt werd. Voor sprong kreeg ze 9.60 p. Haar brugoefening was op nieuw verbeterd en leverde haar 9.45 p. op. voor haar strak uitgevoerde .balkoefe- ning kreeg ze 9.35 p. en met een 9.55 p. op vloer bereikte ze de gigantische score van 37.95 p., gemiddeld bijna 9.5 per toestel. De prijsuitreiking was een onderdeel van de afsluitings- avond van het seizoen 1996- 1997 van de WSE-selectie. Op deze wijze leveren Spruy- tenburg en Fossil een waar devolle bijdrage om de spor tieve en sociale inspanningen van het eerste WSE-elftal te enthousiastmeren. dit toestel was 8.45 p. Na dit onderdeel stond Ber- linda op een vijfde plaats en om nog een podiumplaats te kunnen bemachtigen zou ze een zeer goede vloeroefening moeten laten zien. En dat deed ze. Voor haar uitstekende uitge voerde oefening kreeg ze 9.25 p. en tot ieders verbazing presteerde Berlinda het om met deze oefening op te klim men naar de eerste plaats, met een totaal van 35.5 p., en slechts 0.05 p. voor de num mer 2. Voor de tweede keer, ook vo rig jaar was zij junior kam pioen, mocht zij het goud in ontvangst nemen. Een uitste kende prestatie, mede door de druk waaronder deze wed strijd geturnd werd; iedereen had namelijk hoge verwach tingen van Berlinda. Pro Patria-ploeggenoten Sa bine Harmes en Sylvana Bierman behaalden een 7e en een 34e plaats met een totaal van respectievelijk 34.8 en 31.45 punten. «MTHMM Hij was de winnaar met in to taal 43 punten. Guido Hack werd tweede met 37 punten en Willy Beelen derde met 33 punten. Het door de Waddinxveense juwelier geleverde horloge- merk Fossil stelde vooor de verkiezing drie kwaliteits- horloges met een aanspre kend design ter beschikking. De basiscollectie van Fossil, bestaande uit 300 verschil lende horloges, speelt ieder jaar opnieuw in op de mode trends en innovaties. Het be drijf is er met het unieke sys teem van design, productie en marketing in geslaagd nieuwe markten te verover en. De modieuze Fossil-horloges hebben een sportieve uitstra ling. Met de feeling van de noeg om TIOD 3 voor te blij ven. In de eindrangschikking den medaille van de KNGB in werd een mooie tweede plaats ontvangst nemen. Ploeggeno te Naomi de Heij werd 18e met 33.65 punten. Een goede prestatie voor deze Dalderup, Marieke Hooge- veen, Jeroen v.d. Hoorn en aanvoerder Paul Verspoor, turnsters en hun trainers Ro nald den Heijer en Janita den Duik. Na de nodige felicita- behaalde op zeer overtuigen- ties en foto’s gingen de zusjes de wijze het kampioenschap, huiswaarts waar ze om 23.30 uur moe maar voldaan aan kwamen. WADDINXVEEN - Bij tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) ging aan het einde van de competitie de vlag in top, omdat vier teams het kam pioenschap wisten te behalen. en A. Kardol. J. van Oort zakt wht verder weg dooor het weggeven van een stuk bij een betere stand, wat tegen L. v.d. Haven verlies beteken de. Opnieuw verlies voor H. van Ófferen, die in J. Smit zijn overwinnaar kende. In het middengedeelte een verrassende eens meegedaan aan een con- - cours. Weersgesteldheid kal-; me zuidzuidoosten wind. Af stand 573 km. In concours 157 duiven. Gelost om 6.15 uur. Aankomst eerste duif. 12.48 uur. Laatste duif 13.46 uur. Snelheid eerste duif; 1452 m.p.m. Uitslagen: W. Breedijk 1 6 30 33; R.A. van der Made 2 3 5 14 15 22; P. Noorlander Zn. 4 11 28; Davy Hofman 7; M. Verbeek 8 19; E. van Beek 9 12 16 24 26 35 36; J. Verbakel 10 20 21 23 27 31 34; C.A. Bo- de 13 39; M. Tollenaar Zn. 17; H. Metselaar 18 25 37; i Joh.L. BO1 29; J. Jansen dinxveen gehouden. zn. 32; C.G. Hofman 38. Op de foto van links naar rechts trainer Wim den Besten, Fossil country-manager Petra Westerlaan, Coby Cuvelier van Juwelier Spruytenburg en WSE's zilveren schoen-winnaar Als opvolger van T. v.d. Oort, die vorig jaar de beste bleek en vervolgens de schaakstuk ken aan de wilgen hing, mag B. Jansen na slechts 3 ver- liespartijen nu de ware kam pioen worden genoemd. Met een scoretotaal van 155.85 pnt. werd TOOS in het deelnemersveld le, 2e werd DOS uit Schoonhoven met 151.85 pnt en 3e Boskoop uit Boskoop met 141.55 pnt. Als beste TOOS-deelneem- ster werd in het individuele deelnemersveld José Droge 2e met 32.80 pnt., Marleen Heikens werd 3e met 32.40 pnt. Met deze le plaats heeft Toos een plaats verdiend voor de finale turncompetitie. De fi nale wordt op 21 juni in de sporthal De Dreef in Wad- winst voor het oprapen lag. Aangezien dit werd ver zuimd, wist de koploper als nog het initiatief over te ne men, waarbij uiteindelijk een f-Ux- het vuur werd gesleept. De twee achtervolgers L. Wil lemen (3) en J. van Wouden berg (2) hielden elkaar volle- te te forceren, maar zijn da- dig in evenwicht en tekenden zo voor een puntendeling. H. Smitskamp (8) kon een ne derlaag tegen W. Hennink (4) niet voorkomen en N. Dannis (9) leed nu opnieuw tegen een sterkere tegenstander een nederlaag, E. Philipse (5) tegen P. van Offeren, G. To- bleek toch een maatje te renbeek en B. Loef tekenden groot. voor remise en als laatste de In de subtop remisepartijen punten voor H.E. van Offeren tussen W. v.d. Hoek en A. van Nieukerke en C. Asscheman Bij de vloeroefeningen kwa men de oefeningen er niet he lemaal uit zoals het had me ten gaan, er werd wat rom melig geturnd. Dit resulteerde dan ook in een l van 35.45 WADDINXVEEN - Zaterdag 31 mei was een belangrijke dag voor zo’n 236 turnsters in de C-lijn. Op die dag werden namelijk de Nederlandse kampioenschappen Het gemengd team tot en met 17 jaar van zaterdag speelde de laatste wedstrijd tegen TIOD 3. Dit team startte sterk doordat Nelleke en Stephan Preeker de mix-dub- bel met 6-1 en 6-1 wonnen. In de jongens-single moest Bram Groothuyse het onder spit delven met 6-3 en 6-2, mede omdat hij een poosje uit de roulatie was geweest. In de meisjes-single trok Tessa Uitterhoeve, na een zeer spannende partij, toch nog aan het kortste eind met 6-3 en 7-5. Daarna moesten Pim Brete- ler en Bram Groothuyse de moesten tonen. Marjoleine dubbel spelen. De tegenstan ders waren een maatje te groot en ze verloren dan ook met 6-3 en 6-2. Toen kwam de belangrijke meisjesdubbel, omdat bij winst boven deze tegenstan der zou worden geëindigd. Door het voortreffelijke spel van Nicole Remmerswaal en Nelleke Preeker werd het een prachtige overwinning met 6- 1 en 6-3. Uiteindelijk dus een neder- Öpnieuw verbeterde ze haar laag met 3-2, maar wel ge persoonlijke record en mocht ze, net als haar zus, de gou- strijden. In de voorlaatste wedstrijd werd met 5-0 van Soenda 4 gewonnen. De laatste wed strijd werd uit tegen TOC 4 gespeeld. Onder aanmoediging van veel publiek werd ook de ze wedstrijd met 5-0 gewon nen. Marieke Hoogeveen won haar single gemakkelijk met 6-0 en 6-0. Inge Dalderup en Paul Verspoor wonnen de mixdubbel met 6-1 en 6-0, waarna vervolgens Jeroen v.d. Hoorn in zijn single niet achterbleef. Winst met 6-4 en 6-2. Vervolgens werden ook de da mes- en herendubbel gewon nen Sn was het kampioen schap een feit. Dit team won 35 wedstrijden en verloor er geen enkele; 70 sets gewon nen en nul verloren. Een ge weldig resultaat met promo tie naar de vierde klasse als beloning. WADDINXVEEN - Voor de tweede maal in Waddinxveen is de ‘zilveren schoen' uitge reikt aan de winnaar van de door Spruytenburg Juwelier (Koningin Wilhelminaplein) gesponsorde verkiezing bij WSE-voetbal, Marcel van Dijk. Gedurende het voetbalsei zoen worden tal van factoren beoordeeld om uiteindelijk te winnaar te kunnen aanwij zen. Niet alleen sportieve prestaties zijn van belang maar ook het sociaal gedrag, de tegen rode lantaarndrager L. Coevert. In de avondwedstrijd waren het de categorieën jeugd en senioren die hun kunnen Het derde mix-team van za terdag, bestaande uit Ineke Hogenkamp, Saskia v.d. Lans, Berry Boelee, Ed Groe nendal en aanvoerder "Frans Bouman, behaalde reeds in de voorlaatste wedstrijd te gen Blinkert 3 het kampioen schap. In de eerste single, die Saskia v.d. Lans speelde, werd de WADDINXVEEN - Na afgelopen donderdag 5 juni na 34 ronden en met nog twee ronden voor de huishoudelijke kompetitie van de Waddinxveense Schaakvereninging voor de boeg, heeft Barthold Jansen het kampioen schap op zijn naam gebracht. nische commissie. Om het toernooi in goede ba nen te leiden speelde elk team op alle vrijdagavonden, een partij van drie kwartier.- van aanvang was; 18.00 uur. En wanneer het ’s-avonds af gelopen was WADDINXVEEN - De jubi- leum-festiviteiten van Waddinxveen-voetbal wer den in het weekeinde afge sloten met een wedstrijd te gen het Veronica Artiesten Team. Met een aantal speciale ac tiviteiten is in de afgelopen periode getracht met de le den van de Waddinxveen, maar ook alle inwoners van Waddinxveen, deze bijzon dere 75e verjaardag te vie ren. Op Hemelvaartsdag werd gestart met een fami liedag waarin families tot elftallen werden gecombi neerd en een gezellig toer nooi werd afgewerkt. Ondanks de tegenvallende weersomstandigheden, werd het voor alle deelne mers een groot succes. Het pinksterweekeinde stond in het teken van Pelhrimov. Samen met de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen-Pelhri- mov hebben een A- en B- team uit deze Waddinx veense zustergemeente deelgenomen aan een toer nooi. In beide klassen ging de eerste prijs mee naar Tsjechië. Dinsdag 20 mei werd ge streden om de beker van Waddinxveen. De drie Waddinxveense verenigin gen voetbalden om de bo kaal. Drie gelijke spelen zorgden ervoor dat penal ties noodzakelijk waren om een winnaar aan te wijzen. Winnaar werd Waddinx veen. Zaterdag 24 mei brachten oud-intematio- nals een bezoek aan het sportpark ’de Sniep’. Wad dinxveen had tegen dit team geen kans en verloor met 1-11. Maar Oranje be stond dan ook niet uitslui tend uit vedetten uit de ja- ren zeventig (Rinus Israël, Harry Heijnen, Arie Haan en de gebroeders Van de Kerkhof), maar ook uit een flink aantal jonkies' (Frank Rijkaard, René van der Gijp, Mario Been en Peter Houtman). Zaterdagmiddag brachten de voetballers van Veronica een bezoek aan de Sniep- weg. Het team bestond uit zangers (Mare Daniels, Theo van Veghel, Serge), acteurs (Gert-Jan van Da len, Wilbert Gieske, Chris Zeegers, Herman Boerman en Joost Bóer) en ex-voet- ballers (Wim Meutstege en Ned Bulatovic). Ook de Haagse moppentop per Jeroen Smits en Sound- mixshow-winnaar Jorge Castro waren van de partij. In de rust verzorgden twee dansgroepen van Diana’s Aerobic een speciale act. Na afloop werd door notaris mr. P.L. van der Meulen de derde en laatste trekking van de superloterij verricht. De hoofdprijs (Ford Fiesta Studio) is er nu uit. Deze ronde trad B. Jansen met de zwarte stukken aan verrassende overwinning tegen L. Ellers (6), een ge- voor U. Beerends tegen J. v.d. duchte tegenstander, die zich Heiden, J. Markus liet de vol- dit seizoen sterk weer te pre senteren in de top 10. Gaan deweg kreeg de witspeler het v.d. Starre, die in verloren po- beste van het spel en wel in sitie alsnog de halve winst die maten, dat het leek, alsof wist aan te tekenen. Verder winstpartijen voor A. kampioenschappen turnen Prins, T. Wiersma, T. Goor en gehouden in sporthal ‘de J. v.d. Haven tegen respectie- Kamp' in Vries. velijk F. Ritter, D.J. van Offe ren, C. Alblas en J. de Bock. onverwachte overwinning uit Ook verlies voor met de witte stukken tegen J. van Sandijk, waarbij de wit speler een matstelling tracht- keer zon of erg benauwd,' maar veel vaker nog, regen. Voor elke wedstrijd was del vraag of het droog kon wor-j nendal werd vervolgens in 30 den gehouden. Overigens zijn; de vier gravelbanen redelijk snel droog en weer vlot be speelbaar. En dan was er de vrolijke mix van mensen van heel ver-: schillende speelsterkte. Som-: migen vertelden vlak voor de wedstrijd dat zij pas een jaar tennis speelden. Dat resulteerde dan weleens in uitslagen van 10-0. Ande ren zeiden tevoren dat zij geen tenniservaring hadden, maar pakten daarna flink uit Voor de tweede maal werd bij WSE-voetbal de zilveren schoen uitgereikt door Juwelier Spruytenburg. Tussen de WSE-voet- iaag puntentotaal boilers in het midden op de foto naast Coby Cuvelier gouden schoen-winnaar Marcel van Dijk. pnt. minuten met 6-0 en 6-0 ge wonnen. In de damesdubbel met Wil ma Boelee en Saskia v.d. Lans was af en toe leuk spel te zien, maar ook hier was het krachtsverschil te groot. De eindstand was dan ook 6-1 en 6-2. Een mooi kampioenschap met promotie naar de vijfde klasse als beloning. Het vierde mixteam van za terdag, bestaande uit Nel Bongaarts, Annelies Toebak, (tactiek). Onno den Butter, Christophe Dat werden echt pittige wed- le Comte en aanvoerder Sjaak Bongaarts, behaalde eveneens het kampioen schap. Alle wedstrijden werden zeer overtuigend gewonnen, waar door dit team eveneens naar de vijfde klasse promoveerde. Jammer, dat Sjaak Bongaarts niet alle wedstrijden kon meedoen. Als hij wel speelde bleek zijn spel niet aan kracht te heb ben verloren. Tenslotte wist ook het heren team 35+ van zaterdag van aanvoerder Hans Spruiten- burg ongeslagen het kam pioenschap te veroveren en was promotie naar de derde Uitslagen: C.A. Bode 1 57; Mw. E.J. de Wit 2 30 32; M. Hofman 3 60; P. Noorlander Zn. 4 5 23 26 40; J. Troost 6 33 56; E. van Beek 7 13 15 18 44 48; J. Verbakel 8 10 29 39 51 53 59 63; R.A. van der Ma- de 9 54 58; T.H. Twigt Zn. 11 19; Joh.L. Bol 12 17 27;. Davy Hofman 14 46 49 62; J. Jansen Zn. 16 22 24 38 43; H. Metselaar 20 45 55; D.M. Degenhardt 21; G. Tollenaar 25; W. Breedijk 28 35 36; J. Amerikaanse jaren vijftig WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 7 juni heeft het Toor 31 37 42; M. Verbeek 34 gunnen ze de bezitters een TOOS-damesteam deelgenomen aan de turncompetitie- 52; A. de Wit 41 47; M. Tolle- positieve kijk op de toekomst, wedstrijd in de F-poule in Boskoop. Het was voor dit naar Zn. 50; W. Hofman 61. zo i tie. Country-manager Petra Wes- De Waddinxveense 'gouden' turnsters Berlinda en Marjoleine Verweij en hun trainer Ro- TOOS-damesteam deelgenomen aan de tumcompetitie- wedstrijd in de F-poule in Boskoop. Het was voor dit meldt de productinforma- jonge team, de derde tumcompetitiewedstrijd van dit seizoen, de eerste twee wedstrijden hadden ze goed ge- Vanuit Bourges werd even- draaid zodat de finale in zicht komt, dan moest er nog terlaan kwam persoonlijk de wel worden gewonnen, drie horloges overhandigen aan de nummers 1, 2 en 3 in de eindrangschikking. Mar- gen DOS uit Schoonhoven en cel van Dijk, Guido Hack en de gastvereniging Boskoop Willy Beelen werden de ge- uit Boskoop, lukkige nieuwe bezitters. De volgende dames kwamen voor het TOOS-team uit; Wieke en Maijet van Vuuren, José Droge, Hanneke van Buuren, Melanie Marchand, Rosanna van Bruinessen en Marleen Heikens. WADDINXVEEN - De Wad-, dinxveense postduivenver- aanvoerder eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Pe-_ ronne. Weersgesteldheid kal- me zuidzuidoosten wind. Af stand 266 km. In concours 252 duiven. Ge- lost om 06.30 uur. Aankomst eerste duif 09.25 uur. Laatste duif 11.55 uur. Snelheid eer ste duif 1505 m.p.m. De organisatie was in handen van VAKO-Vries in samen- A. Versluis werking met de KNGB. In de ochtendwedstrijd turnden de categorieën 'instappers' en ‘pupillen I'. In de middagwedstrijd was het de beurt aan de pupillen II en de junioren. De Wad dinxveense Berlinda Verweij turnde bij de junioren. Ze begon op sprong met een overslag schroef en kreeg hiervoor een 8.35 p. Haar tweede toestel was brug waarop ze een prachtige oefe ning turnde die dan ook be loond werd met een 9.45 p. Hierna kwam de balk. De oe fening werd goed en netjes uitgevoerd maar Berlinda maakte helaas een ongeluk kige val op de grond die haar 0.5 p. kostte. Haar score op HM V WADDINXVEEN - Het avondprogramma van het wijkbezoek op woensdag 18 juni bestaat uit twee delen. Van half acht tot kwart voor negen discussieert het college met inwoners o.a. over wijk en buurtbeheer, leefbaarheid en veiligheid. Het college wil over deze onderwerpen de mening van inwoners horen. Na de discussie kunnen inwo ners individueel met college leden spreken. Het avondge- deelte vindt plaats in de kan tine van Voetbalvereniging WSE op het sportpark aan de Willem de Rijkelaan. Een druk middagprogramma staat het gemeentebestuur te wachten op woensdag 18 juni. Inwoners, instellingen en winkeliers van de Oranjewijk en Vondelwijk willen het be stuur wel ontvangen. Om aan alle aanvragen te voldoen splitst het bestuur zich in vier groepen. Alle kanten van de wijken worden aangedaan en zo hier en daar staan in woners in de wijk om het be stuur op zaken te wijzen. Voor de discussie-avond wor den inwoners uit de wijken opgeroepen naar de kantine van WSE te komen. Het ge meentebestuur vindt het be langrijk te horen bij welke ac tiviteiten de bevolking in de toekomst betrokken wil wor den. Immers het gemeente lijk beleid voor de komende jaren is gericht op burgerge- richtheid, (integrale) veilig heid en maatschappelijke participatie. Om individuele zaken te bespreken is er ook gelegenheid voor een ontmoe- de (andere) inspanningen ting met collegeleden. Vanaf voor de vereniging en het kwart voor negen tot half tien trainingsbezoek worden ge- kunnen inwoners met colle- wogen. geleden praten. Ook dat vindt Marcel van Dijk kreeg de zil- plaats in de kantine van veren schoen uitgereikt door WSE. mede-directeur H. Cuvelier Spruytenburg Juwelier. WADDINXVEEN - Op zes vrijdagavonden hield de Waddinxveense tennisver eniging De Gouwe Smash (Warnaarplantsoen) haar al ternatieve competitie. Deze sportieve krachtmeting stond open voor leden van De Gouwe Smash die niet deel namen aan de KNLTB-com- petitie op dinsdag, zaterdag en zondag. Dit jaar was er een grote groep enthousiaste deelne mers. Liefst 52 dubbelteams (dames- en heren) traden aan in het tennisstrijdperk. Een eerste set eenvoudig met 6-1 hele organisatie voor de tech- gewonnen. In de tweede set kwam haar tegenstandster weliswaar sterk terug, maar met 6-4 trok Saskia toch aan het langste eind. De mixdubbel met invalster Tijdstip Wilma Boelee, voor de gebles seerde Ineke Hogenkamp, en Ed Groenendal leverde met gelopen was hing af van de degelijk spel een gemakkelij- gezellige sfeer. Aangezien nu ook de vierde baan van De. Gouwe Smash verlichting; heeft, gaf dat aan meer leden de mogelijkheid langer te ten-; nissen. Het was een toernooi vol ver-, rassingen. Allereerst was er; tegen zijn tegenstander geen het grillige weer. Een enkele; verweer had. De uitslag 6-0 en 6-0 bewijst dit ook. De herendubbel met Frans Bouman en Ed Groe- 't A1ef 16 filialen in regio Rotterdam FOT» Gouda Hoogvliet Middelharms mm Numansdorp Nieuwerkerk a/d /Jsse/ Klaaswaal Öud-Beijerlond Rotterdam BB Schiedam Spijkenisse Zoetermeer BB^B^^BI (Foto: Sietse Siersema).

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 29