Elke ochtend... QVC beëindigt distributie in Nederland Halve ton voor veilige speeltuinen veel te weinig Boonstoppel gaat van start met Leeuwekeur programma Electronische programmagids 1 '\a ^4 Tekenwedstrijd Wereldwinkel Uitslag prijsvraag Rijn en Gouwe Info-avond borstvoeding La leche League Huttendorp wordt tentendorp bij De Overkant Popfestival in Kreater op 21 juni VIDES AUDI* Telefoon Cirkels Rode Kruis Waddinxveen hebben geen vakantie I I I I I I I I I I I I I Waddinxveners dossen zich uit in allerlei creaties I I I I I I I I I I I I 4 WOENSDAG 18 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 i Ontvangst Df MEESTt KEUS EN DE LAAGST! PRUS SU FOTl Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Blader dan snel verder naar onze advertentie verderop in deze krant. j Speciaal voor u hebben we in de vakantieperiode weer een aantal super- knalaanbiedingen ge selecteerd. Nieuwsgierig? Veilig In de showroom van Boonstoppel staan de otcasions klaar, die na een ANWB-keuring met twaalf maanden garantie in de verkoop gaan. Het hoogtepunt van de vier daagse was ui teraard de in tocht die plaats vond vanaf het evenementen terrein aan de Dreef. Vanuit alle hoeken van Waddinx veen stroomde het publiek sa men, voorzien van bloemen en snoep voor de actieve deel nemers. De lo pers legden het laatste deel af onder begelei ding van twee drumbands en één muziek korps. Dat deel leidde de lo pers door de Zuidplas rich ting het voet balterrein van Be Fair, waar gefinisht werd. En daar kreeg iedereen met een volle stem pelkaart een medaille uitge reikt. “4 p 1 HRÜG;77 Eerste elfhonderd lopers Naam: Adres: Plaats: mb Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Stolwijk, Vlist en Bloemen- daalsewe? (Waddinxveen). waar per heden Boonstoppel ook aan gaat deelnemen. De gedachte van deze activi teit is duidelijk: het aanbod van gebruikte auto’s in Ne derland is nog nooit zo groot geweest als het tegenwoor dig is. Waaronder heel veel jonge gebruikte auto’s van een en twee jaar oud. Ge bruikte auto’s zijn daardoor duurder, maar daardoor kan de koper hogere eisen stel len. De gebruikte auto’s zijn maximaal vijf jaar oud en worden. Channel Guide zal voor de abonnees een hulp middel zijn bij hun keuze uit het aanbod van programma’s op de kabel. WADDINXVEEN - Prijs vraag van de VBOK op de I Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - De eerste Waddinxveense wandel- avondvierdaagse heeft maar liefst 1100 lopers getrok ken. Dat de vierdaagse in de belangstelling stond, werd de organisatie na het openen van de inschrijving snel bekend. Dat uiteindelijk meer dan duizend mensen de gymschoenen aantrokken en meeliepen in de stoet, mag niettemin een daverende verrassing worden ge noemd. En daar kreeg iedereen met een volle stempelkaart een medaille uitgereikt en was er nog tijd voor een gezellige barbecue en disco. De disco doorgegeven. EBN, Europian Business Network, is een reeds langer bestaand pro gramma. Tot voor kort werd het als een betaalprogramma aangeboden. EBN wil haar marktaandeel op de Europe se markt vergroten. Hiertoe sluit zij overeenkomsten met die het zonder Daarom vindt de prijsuit- maar ook door de onge- Channel Guide wordt uitge zonden op 256,55 MHz en is te ontvangen in Berkenwou- de, Drie.bruggen, Gouda, Gouderak, Haastrecht, He- Het Beijersche, Moordrecht, Oudewater, Pa- Naast het verplaatsen van toestellen moet ook een aan tal speelwerktuigen gerevi seerd worden om het oormerk ’veilig’ te krijgen. De jaren voorafgaand aan de afgeslo ten convenants was het on duidelijk wie verantwoorde lijk was voor het onderhoud hiervan. Nu de convenants afgesloten zijn, is dit wel dui delijk: de speeltuinen. Ech ter, de speeltuinen nemen, conform de afspraak, deze verantwoordelijkheid pas op zich als de nuloptie gereali- QPPrrl ia WADDINXVEEN - Ook dit jaar wordt er in speeltuinver eniging De Overkant weer het huttendorp georgani- reiking op woensdagmid dag 2 juli om 15.30 uur door mevrouw L. Jonkman- Kootje in het Warnaar- plantsoen plaats. In de Wereldwinkel is nieuw de wierooksoort: zui- veringshout uit India. De geur houdt muggen en wes pen op een afstand en is zo doende ideaal voor in de tent, in de caravan, in de tuin en op het balkon. WADDINXVEEN/BO- SKOOP - Peugeotdealer Boonstoppel is met een nieuw programma voor ge bruikte auto’s op de proppen gekomen. Het programma, dat de naam ’Leeuwekeur gebruikte auto’s’ heeft mee gekregen, behelst occasions die ‘zo goed als nieuw' klaar gemaakt worden en voorzien zijn van een Bovag-garantie van twaalf maanden. Voordat de auto’s gepresen teerd worden, ondergaan zij hebben niet meer dan 150.000 kilometer gereden. De auto’s worden dubbel ge keurd, zowel voor als na dat deze in de garage zijn ge weest. Zodoende gaat de ANWB andermaal kijken of de auto optimaal in orde is gemaakt. Inmiddels zijn er 25 Peuge- otdealers van start gegaan met het Leeuwekeur pro gramma en aan het einde van het jaar moeten dat er 75 zijn. EBN richt zich met een uitge breide programmering met name op zakennieuws. Naast ieder half uur nieuws en do cumentaires zijn er financiële bulletins en weerberichten. Het programma EBN wordt ondersteund door een inter net-site en een teletekst- dienst. WADDINXVEEN - Voor I de eerste keer wordt in j Waddinxveen op zater dagmiddag 21 juni van af 13.30 uur in de grote zaal van Kreater (Kerk- straat) een voor ieder een gratis toegankelijk festival voor regionale j popgroepen gehouden. Deelnemers aan het popfestival zijn naast de eigen groepen van Kre- f ater musici uit Montf- oort, Pijnacker, ’s Gra- venzande, Hoek van j Holland, Krimpen aan den IJssel en Waddinx- veen/Gouda. De algehele leiding is in handen van j muziekvakleerkracht Meerten Huisman. ’Het doel van dit elk half jaar in een andere ge- J meente te houden pop festival is de groepen een podium te bieden. Het is een voor Zuid- Holland unieke vorm j I van samenwerking', al- dus directeur Aad Kore- mans van Kreater. ‘Het J is voor popmuzikanten heel belangrijk podiu- j mervaring op te doen en kennis met andere groe- pen te maken.' Aan dit eerste festival zullen zeven groepen meedoen. Een groep mu- I ziekdocenten onder lei- ding van Aad Koremans zal de formaties beoor- f delen. spontane en zeer enthousias te reacties. Daardoor kan het comité Waddinxveen Wan delt terugkijken op een zeer vierdaagse trekt liefst dig in de raming meegeno men. Een en ander houdt in dat door het verplaatsen van meer toestellen dan geraamd ook meer extra uren arbeid gemaakt moeten worden. Dinsdag 20 mei heeft overleg plaatsgevonden tussen de ar chitect, die de speeltuinen op schaal ingetekend heeft en tevens de directievoering zal hebben tijdens de werkzaam heden. Ook een plaatselijke aanne mer was hierbij aanwezig. De raming die de architect ge maakt heeft, bedraagt ƒ98.000,-. De definitieve aan- neemsom zal volgens de ar chitect niet veel van dit be drag afwijken. WADDINXVEEN - Voor de tekenwedstrijd van de Stichting Wereldwinkel f kunnen nog tot zaterdag 21 juni tekeningen worden in- geleverd in de Wereldwin kel aan het Koningin Wil- helminaplein te Waddinx veen. De wedstrijd werd gestart op de Internationale Kin derboerderij dag. geslaagde eerste wandel- avondvierdaagse. Het comité wil alle medewerkers bedan ken voor hun belangeloze in zet. Mede dankzij deze mede werkers is het evenement een groot succes ge worden. Van het evenement zijn enkele foto’s ge maakt. Deze foto’s kun- neri liefhebbers bijbestellen op zaterdag 28 juni van 15.00 tot 17.00 uur in de kantine van Be Fair. De kosten zijn ƒ1,- per foto en dienen vooraf bij de bestel ling betaald te worden. Te vens is er gelegenheid om naar verloren voorwerpen te informeren. WADDINXVEEN - Donder dagavond 19 juni om acht uur begint ’La Leche Leaque Waddinxveen’ op het huis adres van Nel Veenman (De Genestetlaan 3) met een in formatieavond voor aan staande en al voedende moe ders. Vaak denkt men dat borst voeding geven vanzelf gaat. Na de bevalling ontdekken veel moeders dat het iets is dat geleerd moet worden. Wie voor problemen komt te staan zal merken dat het niet altijd meevalt omiemand uit de ei gen familie- of vriendenkring te vinden die genoeg ervaring met borstvoeding heeft om voldoende te kunnen helpen’, aldus Riet Boef names La Le che Leaque. Daarom houdt La Leche Leaque maandelijks een in formatieavond over borstvoe ding met onderwerpen waar men als moeder van een zui geling mee te maken kan krij gen. Het onderwerp van gesprek aanstaande donderdag is over de kraamtijd, de aller eerste kennismaking met de baby, beginnen met borstvoe ding en hoe krijg en houd je voldoende melk voor de baby. Voor hulp en telefonische in formatie kan men bellen met Riet Boef: 0182-395225. Onderweg was er grote gezel ligheid onder alle lopers. De creativiteit uitte zich in vro lijke uitdossingen van groe pen en leuke spandoeken. Bo vendien werden menige kelen schor gezongen. Op de trefpunten werden de wandelaars gecontroleerd en was er dagelijks een versna pering aanwezig. Door mede werkers van de EHBO en de klaarovers werden de lopers tijdens de route begeleid. Ge lukkig had de EHBO uitslui tend werk aan een enkele blaar. Het hoogtepunt van de vierdaagse was uiteraard de intocht die plaats vond vanaf het evenemententerrein aan de Dreef. Vanuit alle hoeken van Waddinxveen stroomde het publiek samen, voorzien van bloemen en snoep voor de actieve deelnemers. De lopers legden het laatste deel af on der begeleiding van twee drumbands en één muziek korps. Dat deel leidde de lo pers door de Zuidplas rich ting het voetbalterrein van seerd. Dit jaar wordt het ech- Be Fair, waar gefinisht werd, ter geen huttendorp maar een tentendorp. Het thema is deze keer ’het leger’. Op woensdagmiddag om 13.30 uur beginnen de ’mini- soldaatjes’met het opbouwen duurde overigens tot diep in van de tenten. Er worden ver- de nacht. volgens iedere dag spelletjes Van alle deelnemers waren er gedaan. Op vrijdagavond wordt er een kampvuur ge maakt en mogen de soldaat jes blijven slapen. een ANWB-keuring, die wordt uitgevoerd bij Boon stoppel door een mobiele au tomonteur van de consu mentenbond. De nieuwe aanpak van de occasion-ver- koop in Nederland is het ge volg van het succes dat Peu geot in Engeland heeft ge boekt. Op het Europese eiland worden de auto’s als nieuw gepresenteerd. Dat moet de kern worden van het vernieuwde Leeuwekeur programma in Nederland, F I werven vwi z-cvcii uui ui ut i>uo. vrijblijvende kennismaking betaalt u f 14.00. Postcode: WADDINXVEEN - QVC zal op 13 juni de distributie van haar programma in Neder land staken. In het program ma van QVC worden live pro- dukten getoond en direct ter verkoop aangeboden. QVC wil zich heroriënteren op de Europese markt. Op het kanaal dat nu door kabelexploitanten QVC gebruikt wordt, zal aan- programma thans sluitend het programma EBN kosten mogen doorgeven. EBN kan ontvangen worden op 279,55 MHz in Gouda, Berkenwoude, Driebruggen, Gouderak, Haastrecht, He kendorp, Het Beijersche, Moordrecht, Oudewater, Pa- pekop, Polsbroek, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist en Bloemen- daalseweg (Waddinxveen). WADDINXVEEN - Op 13 ju ni zal het programmapakket van de REKAM uitgebreid worden met een elektroni sche programmagids: Chan nel Guide. Channel Guide geeft een continu overzicht van het aanbod van de pro gramma’s die op de kabel te bekijken zijn, dan wel op kor te termijn uitgegeven zullen worden. In tekst en beeld kendorp, worden de programma’s toe gelicht, waarbij ‘live1 flitsen pekop, Polsbroek, Reeuwijk, uit de op dat moment uitge- 1 TT1' T” zonden nroeramma’s getoond braderie heeft ondanks de hevige regenval wel door gang kunnen vinden. De lengte van rails werd het beste geschat door Joël de Roode. Hij wint een kado- bon, die geschonken is door de firma J. Visser uit de Dorpstraat). Tweede werd Anja Hoogendoorn. Zij is de winnares gewor- I den van de VBOK-voetjes. J Derde werd Peter Ver- I meulen. Hij krijgt van De Kaashakker een taartje. Melissa van Bruggen j i werd vierde en wint een keukenset. Anne-Marij van den Hoeven, die vijf de werd, krijgt eveneens een kadobon van de firma J. Visser. De prijzen zul- len binnenkort thuis be- zorgd worden. MeT 16 filialen in regio Rotterdam FOTe Gouda Hoogvliet Middelharms Schiedam Spijkenisse Zoetermeer WADDINXVEEN - In de ver gadering van 26 september 1996 heeft de raad een be drag van ƒ50.000,- beschik baar gesteld ten behoeve van onderhoud van de speeltoe stellen en het veilig maken van de speeltuinen. Inge schat werd dat dit bedrag vol doende zou zijn. Bij nader in zien blijkt een en ander veel te laag geraamd. Ook de vei ligheidseisen zijn door de wetgving die met ingang van 1 januari 1997 van kracht zijn geworden flink aange haald. De werkelijke kosten worden nu geraamd op ƒ128.000,-. De raming in 1996 voor het creëren van de nuloptie (veili ge speeltuinen) is veel te laag geweest. Circa 2 a 3 van de speelwerktuigen in de vier speeltuinen moeten ver plaatst worden om aan de wettelijke veiligheidseisen te kunnen voldoen (rond ieder speeltoestel moet minimaal 1.50 meter vrije speelruimte zijn). Toen in september vorig jaar het college het voorstel deed een krediet beschikbaar te stellen voor het realiseren van de nuloptie waren op zich de nieuwe wettelijke veilig heidseisen, die per 1 april 1997 zouden gaan gelden, wel bekend, maar de consequen ties hiervan waren nio+ vnlle- Het weer was de wandelaars gunstig gezind en vol goede moed werd met de wandeling begonnen. Over de vier avon den verspreid zijn de vier windstreken binnen Wad dinxveen gro tendeels door- kruisd. Niet alleen werd gewandeld door woon wij- alwaar wande laars enthou siast werden aangemoedigd, WADDINXVEEN - De Te- lefoon-Cirkels in Wad dinxveen van het Neder landse Rode Kruis gaan in de vakantietijd gewoon door. ’Juist in deze vakan- tietijd voelen alleenwo nende mensen zich vaak erg alleen en verlaten. De buren, kennissen of fami- lieleden zijn met vakantie, als je ’s morgens wakker wordt weet je niet wan neer er eens iemand langs zal komen of op zal bellen. De dagelijkse telefoonge- sprekken met familie of aanloop van de buren wordt erg gemist. Ook de kinderen maken zich dan ongerust over vader of moeder die zich alleen moet redden. De negen leidsters van de Telefoon- I Cirkels willen graag iede re morgen de telefoon la ten rinkelen en een praat je maken’, aldus mevrouw Delissen van het Rode Kruis. Ze vervolgt: ’De Waddinx veense Telefoon-Cirkels draaien ruim vijftien jaar tot volle tevredenheid van deelneemsters en leid- sters. Elke morgen om 08.30 uur belt één van de leidsters ‘haar1 cirkel als eerste. Daarna bellen de deelneemsters in vaste 1 volgorde elkaar op. De ken, laatste belt de leidster en de (foto: Sjaok Noteboom) laatste belt de leidster en zo is de cirkel rond. Wordt bij één van de deelneem sters niet opgenomen wordt de volgende gebeld werd" gelopen en de leidster van die dag repte natuur van bijvoorbeeld I wordt ook op de hoogte ge- Weeeie steld. Die neemt actie, Ondpr®w waq pr ap7pl. probeert met tussenposen g een paar maal contact te krijgen en als dat niet lukt gaat ze, samen met de po litie, bij de deelneemster kijken wat er aan de hand is. Een paar maal per jaar komen leidsters en deel- I neemsters bij elkaar voor een theemiddag.’ De leid sters doen alles vrijwillig. Een kleine subsidie van het Rode Kruis Gouda g dekt de kosten. Voor meer inlichtingen betreffende de Telefoon-Cirkel kan ge beld worden met mevrouw Delissen: 0182-613937.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13