Filmhuis Waddinxveen binnenkort ook in feintratuin Terrazzo Kabinet wil belastingvoordeel aan banden leggen Goede voorstelling FoKus TOOS in Schouwburg Rijn en Gouwe is op zoek naar BOSKOOP Oproep aan bedrijven jongeren te helpen L. Rabobank een succes Expositie Muziekdag in wijk Zuidplas sponsort Hooge Burch Geslaagden Delta College Gouda Open dag Rottemeren Henk Bloks in vitrine Van der Loo Scooter onderschept Bestek gestolen Bingo in De Boog Klaverjassen Telefoon ontvreemd Samenwerking met Kreater een feit T (0172) 21 31 20 PAGINA 25 WOENSDAG 18 JUNI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN F Prima verdiensten! WADDINXVEEN - Kreater in de Kerkstraat gaat sa menwerken met het in de Goudse Lethmaetstraat ge vestigde Filmhuis Gouda. Vanaf oktober aanstaande treedt schaarser. Juist daar om, vindt Warners, is het ook voor het bedrijfsleven van het grootste belang te investeren in jongeren. De JWG biedt jongeren die er moeite mee hebben op eigen beroepspraktijk te onder steunen, dan geeft de heer Verschoor de voorkeur aan regelingen die het rende ment verder bevorderen. WADDINXVEEN - Zaterdag middag werd aan de Passage een 33-jarige Poolse aange houden door winkelpersoneel in verband met diefstal van bestek. Zij moest een transac tie van ƒ250,- betalen. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast Sporthal De Duikelaar) kun- 1? ra WADDINXVEEN - Op vrij dag 20 juni wordt er weer een bingo georganiseerd in buurt centrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinx veen. De zaal gaat open om 19.00 uur. De bingo begint om 20.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. dagavond 20 juni weer kla verjassen. De aanvang is ge steld op 20.00 uur. De entreeprijs bedraagt ƒ2,50 per persoon. WADDINXVEEN - Dinsdag avond omstreeks 22.00 uur werd aan de Trompstraat uit een niet afgesloten auto een telefoon ontvreemd. Maan dag overdag werd ingebroken in een bestelauto die gepar keerd stond aan de carpool- plaats aan de Beijerincklaan. De laadruimte werd openge broken en ongeveer 10 stuks elektrisch gereedschap wer den ontvreemd. Een positief effect op de ar beidsmarkt en daarvan af geleid de opleidingen, zou ook kunnen komen vanuit een verlaging van de BTW. De heer J. van der Worp, voorzitter van de werkge versvereniging in het schil ders- en afwerkingsbedrijf, vroeg hiervoor de aandacht van de minister. Schilder werk is relatief duur, omdat 85 procent van de kosten be staan uit arbeid. Als de BTW op schilderwerk ver laagd zou worden, dan wor den de prijzen voor de op drachtgever lager. Bij lagere Tijdens de avondvoorstelling heeft de Waddinxveense bur gemeester, de heer Jonkman, kennis gemaakt met de Wad dinxveense gymnastiekver eniging TOOS. Na de voor stelling gaf hij te kennen zeer onder de indruk te zijn van de goede dansvoorstelling die door TOOS en de andere twee groepen werd uitgevoerd. in een bedrijfskantine. Ver volgens kunnen zij met be hulp van sollicitatietrainin gen en extra begeleiding pro beren zelf een baan te vinden. Het komt ook voor dat de jon geren doorstromen in een vaste baan. Volgens Warners betreft het vooral jongeren die laag tot middelhoog zijn opgeleid. Warners: „Jonge ren die het net niet halen en bij sollicitaties vaak als twee de eindigen, bijvoorbeeld om dat ze wat onhandig zijn, te weinig zelfvertrouwen heb ben of een verkeerde houding aannemen. JWG’ers bestaan voor de helft uit jongens. Ook is de helft van allochtone af komst. Het zijn jongeren waarmee over het algemeen heel goed is te werken. van deze voorstelling. Hun dans ’I wish I could fly’, op muziek van Chris Rea, was een mooie uitvoering van de gedachte om zo vrij als een nen belangstellenden op vrij- Ook FoKus II, de jongere groep van TOOS, heeft tij dens de voorstelling een dans aan het publiek laten zien. Met hun moderne streetdan ce lieten de jonge meiden aan het publiek zien dat zij erg enthousiast zijn. dochters die van welgesteld ineens armlastig worden. Er komt een happy end, maar voor die tijd is heel wat dra matiek aan het oog voorbij getrokken. Liefhebbers van een intense en emotionele liefdesgeschie denis mogen Breaking the Waves van Lars von Trier niet missen. De hoofdrollen in deze Deens/Franse film worden gespeeld door Emily Watson en Stellan Skars- gard. Emily is het naïeve een perfecte voorstelling zien. De zenuwen van de middag voorstelling waren voorbij. Los Zand is een groep van acht dansdocenten die vanaf het invoeren van gegevens of 1986 bestaat. Deze docenten vinden het leuk om behalve les te geven ook zelf op de gen, Moniek Massar, Judith Ranke, Linda Slingerland, Saskia Troost, Debby de Bont, Patricia de Jong, Chantal Kuipéri, Joyce de Schipper, Soraja de Wilde. Verkoop: Imad Benmachiche, Mark den Besten, Patty Koet sier, Vincent Kruijdenberg, Stefan Oudenes, Patrick Paul Risakotta, Kitty Slingerland, Henk de Vries. Verzorging: Anneke Anker, Angelique Been, Linda van Dam, Nathalie Hordijk, Kelly Massar, Rosan Niemeijer, Ra- chida Saddiki, Deborah Sig ner, Linda Verb ij, Naïma Yaacoubi, Noura Yaacoubi, Fatima Boghaba, Issan El Boutaibi, Rachida Bouysag- houan, Sandra Jansen. WADDINXVEEN - Adminis tratie: Said Akabbouz, Remco van der Boon, Hafida Es- sanoussi, Patrick de Graauw, Assia Kharkhach, Michel Laf- eber, Jessica Langendam, Dirk Jan van der Ree, Jeany Toebak, Kim Traas, Giovanni Tupamahu, Danny Versluis, Fadoua El Allaoui, Brahim Baldane, Mohamed Belgharbi, Jamila Chaara, Hakima Es- sanoussi, Inge Korringa, Vero- nique Kramer, Hakima El Ou- ardi, Mohamed Tizi-hsan. AVMB: Niels Bitter, Wendy Dekker, Pieter Rooze, Marcel Tuhuteru. Bouwtechniek Amo Blok, David Boot, David de Jong, Quin ten van Krimpen, Joel WADDINX VEEN Henk Bloks exposeert de komende weken in de vitrine bij administra tiekantoor Van der Loo aan het Koningin Wilhelmi- naplein te Waddinxveen. Drie jaar geleden is hij ge start met een cursus ’hand vormen en potten draaien’ bij de Werkschuit in Gouda. Zijn voorkeur ging al snel uit naar het werken met plakken klei, waardoor ge makkelijk een eigen vorm planken te staan. Zij lieten tijdens de dansvoorstelling vijf dansen zien: van street dance tot moderne jazzdans. Met het komische nummer ’Door dik en dun’, op muziek van Janet Jackson, gaven ze een goede weergave van het veelvuldig trainen van te dik ke mensen tijdens de aerobi- clessen op een sportschool. Het publiek kon deze dans wel waarderen. Movements, de selectiegroep van de gymnastiekvereniging Reeuwijk onder leiding van Mirande Heemskerk, is een groep van circa acht meiden, die al meer dan acht jaar bij elkaar zijn. De groep staat achter hetgeen wat ze dan sen, omdat ze hun gevoel in de muziek en in de dans kwijt kunnen. Ze zijn dan ook stuk voor stuk verliefd op muziek en dans. aan de kera miek gege ven kan wor den. De pot ten hebben veelal een voudige vor men en soms wordt ook gebruik ge maakt van structuren, wel ke in de klei worden afge drukt. Deze keramiek-hobbyist is overdag werkzaam in het onderwijs en probeert daar naast voor zijn liefhebberij tijd vrij te maken. Hij is lid van de Waddinxveense Kunst Kring. - Filmhuis Gouda maakt hier bij gebruik van de appara tuur van Kreater. Kaarten (tien en acht gulden) zijn te voren bij Kreater en ’s avonds aan de zaal te koop. Bij de films zal toelichting worden gegeven en na afloop is er ge legenheid in de foyer en aan de bar van Kreater nog een poosje gezellig bijeen te zijn. De zes kleurenfilms die Het Filmhuis naar Waddinxveen brengt zijn van een hoog ge halte. De film II Postino van Michael Rad ford, met in de hoofdrol len Massimo Troisi, Philip pe Noiret en Maria Grazia, speelt zich af op Sicilië. Het verhaal gaat over de relatie tussen een eenvoudige vis- ser/postbode en beroemde dichter. Van het schitterende Siciliaanse landschap is veel te zien. Antonia, de vierde veelbesproken speelfilm van Marleen Gorris, waarin Wil- leke van Ammelrooy, Jan De- cleir en Els Dotterdam spe len, is een familiekroniek van een bestaan op het platte land. Antonia (Willeke van Ammelrooy) is de wijze oer- moeder waar alles om draait. De sfeer van deze film is licht en luchtig, zonder een enkel drammerig moment. Voor de Engelse rolprent Sense and Sensibility tekent Ang Lee. Acteurs zijn Emma Thomps on, Kate Winslet en Hugh Grant. Het is een verfilming van een boek van Jane Aus ten, waarin wordt verteld over een moeder en twee mitry de Graaf, Jacobijn Ha ring, Irene Hoogendoom, Fl- oortje Hurkens, Johan Oerle- mans, Elma de Ronde. Motorvoertuigentechniek: Jo chem van Beek, Marco Boer, Maarten van Duin, Jallal Edrabla, Floris van Noppen, Sebastiaan van Oort, Orhan Türksever, Patrick Verburgh, Bas Vogel, Sander de Vries. Uiterlijke verzorging: Izabela Besems, Ramona de Bruin, Selina Haarlem, Mignon van Öfferman, Pascal Pasturel, Je- der Haven, Dorotheé de Lan- roen Schoonheim, Tim van der Star, Zaki Andour, Arnoldo Boere, Joy Bolleboom, Azi El Bouazzati, Irwan den Braven, Sjoerd Brugman, Danny van Buren, Yusuf Dagal, Robert Gotlieb, René Sluis, Ruben Stein, Mohammed Tighadoui- ni, Abdelkarim Zei Mate. Elektrotechniek: Rames Am- balavanar, Kelvin Beltre, Ri chard Bom, Ronald Dekkers, Nouradin Hariti, Hazrat He- sam, Fouad Kalai, Jeroen Klein, Micha Kok, Marcel de Kruyk, Richard Looijenstein, Naoual Maarouf, Gershon Ra ma, Richard Sleeuwenhoek, Wouter Tesser, Erik den Toom, Remko van der Wal. Installatietechniek: Mohamed Assabbab, Richard Bremer, Hugo Koren, Mike Meeuwsen, Nico Onstein, Patrick van der Pijl, Wouter Sluis, Timothy Stekkinger, Enrico Tolboom, Arie Verkalk, Barry Wijn- maalen. Keramische techniek: Lukas de Croon, Mieke Geurts, Di- WADDINXVEEN - Zoals vo rige week in deze krant reeds aangekondigd werd, organi seert de Stichting Wijkwerk De Zuidplas op zaterdag 21 juni de jaarlijkse muziekdag. Dit jaar wordt de muziekdag gelijktijdig georganiseerd met een kinderrommelmarkt. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Op het parkeerterrein voor wijkgebouw Het Zuid honk kunnen kinderen hun oude speelgoed en andere ar tikelen van de zolder verko pen. Om 14.00 uur barst het programma van de muziek dag los met een live-optreden van zanger Rick. Deze zanger treedt gedurende de dag nog een aantal malen op, maar wordt afgewisseld door een tweetal optredens' door mede werkers van pianohandel Mos en Spetter (boogie woogie en diverse stukken uit bekende musicals), een schoolband, een country en westernband en de band Pi- care. ’s Middags treedt een vijftiental playback-artiesten op. De prijsuitreiking van de ze wedstrijd vindt plaats om 19.15 uur. Henk Bloks exposeert de komende weken met keramiek in de de vitrine bij administer- tiekantoor Van der Loo. (rota: staak notaboom) plattelands- meisje, Stel lan de oudere man van de wereld, die op een boorei land werkt en zijn nek 'breekt. Een melodrama in de beste zin van het woord. De Engelse film Secrets and Lies van Mi ke Leigh met Brenda Bl- ethyn, Timothy Spall en Phil lips Logan, heeft vorig jaar op het filmfestival in Cannes twee hoge onderscheidingen gekregen. Een verhaal over leugens en geheimen rond de geboorte en adoptie van een jonge zwarte vrouw. Romeo and Juliet, vorig jaar gemaakt in de Verenigde Sta ten onder regie van Baz Luhrman met de acteurs Leo nardo Dicaprio en Clare Da nes, gaat over twee superrij ke families met ontzettend vervelende kinderen. Het klassieke verhaal van Sha kespeare, gecombineerd met een eigentijdse, haast surre alistische setting, resulteert in een unieke en aangrijpen de mix van verleden en nu. i lo In hun dans Tn the Lap of Gods’, op muziek van Alan Parson, gaven ze een perfecte emotionele uitbeelding van een soldaat in oorlogstijd, die vertwijfeld de soms lugubere vogel in de lucht te zijn, taken moet uitvoeren. De dansgroep FoKUs van TOOS bestaat uit twaalf da mes en staat onder leiding van Ariënne Zwijnenburg. De demonstratiegroep van gym nastiekvereniging TOOS had met steeds meer optredens en een steeds breder publiek be hoefte aan een eigen naam. Vandaar dat de groep onder de naam FoKus danst. De groep traint normaliter twee uur in de week, maar voor deze theatervoorstelling werden vele extra uren ge traind om de vier dansen goed onder de knie te krijgen. De groep is een jaar bezig ge weest met de voorbereiding WADDINXVEEN - Op de Zuidelijke Rondweg zijn twee Hagenaars van 18 en 27 jaar met een scooter aangehouden na een tip van de Woerdense politie. Bij onderzoek bleek de scooter in Veenendaal te zijn ontvreemd. WADDINXVEEN - De Coöperatieve Raboban- ken van Alphen aan den Rijn en Bodegraven heb ben de handen ineenge- slagen voor een meerja ren sponsorplan. Hierbij krijgt Stichting Hooge Burch gedurende drie jaar jaarlijks een bedrag van ƒ20.000,-. Er is nog een uitloop van twee jaar mogelijk. Hooge Burch is een voorziening voor mensen met een verstan delijke handicap in Zwammerdam, met ves tigingen in Bodegraven en Waddinxveen en in middels woont één bewo ner dankzij het project ’begeleid zelfstandig wo nen’ in Alphen aan den Rijn. Dit flinke bedrag wordt door Hooge Burch ingezet voor extra activi teiten op het recreatieve vlak. Zo wordt er gedacht aan een Rabo-ottocht, een Rabo-straatfestival of een Rabo-artiesten- avond. Hooge Burch is erg ingenomen met de sponsoring; extra activi teiten op recreatief ge bied zijn voor haar bewo ners zeer welkom, zeker gezien de oplopende kos ten van zaken als vervoer en begeleiding. De afde ling recreatie zal zorg dragen voor een goede be steding van het geld. (Vervolg van pagina 1) WADDINXVEEN - De be drijfstakken ontwikkelen samen met het onderwijs toegepaste opleidingen, die aansluiten op het niveau van de aankomend vakman en vakvrouw. Niet alleen richten deze opleidingen zich op de instroom vanuit het Voorbereidend Beroeps onderwijs, maar ook voor ou dere instromers met een an dere vooropleiding zijn er speciale opleidingsmogelijk heden. Om het vakman schap op peil te houden zijn er voor medewerkers en on dernemers diverse cursus sen ontwikkeld. De overheid biedt een tege moetkoming in de oplei- dingskosten voor leerbedrij ven in de vorm van een be lastingvoordeel. Hét kabinet wil aan het gebruik van dit belastingvoordeel beperkin gen stellen door dit voordeel afhankelijk te ihaken van de hoogte van het loon van de leerling. Daardoor zou voor de bouw- en houtnijverheid, waar het loon van de leer ling in een aantal functies boven deze grens ligt, deze prikkel verloren gaan. De heer Verschoor maakte dui delijk, dat het kabinet deze grens eigenlijk zou moeten loslaten. De financiële bij drage vanuit de overheid is, naast subsidieregelingen vanuit de bedrijfstakken zelf, een belangrijke onder steuning voor opleidingsbe- drijven. Als het kabinet overweegt om op een andere manier het opleiden in de De meiden van FoKus TOOS in actie in de Goudse Schouwburg. (Foto: Joop Dorst) WADDINXVEEN - Zaterdag 14 juni heeft de jazzdemon- stratiegroep FoKus van de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS in de Goud se schouwburg twee goede theatervoorstellingen gege ven. Samen met twee andere dansgroepen, Los Zand uit Rotterdam en Movements uit Reeuwijk is een complete theatervoorstelling gedanst, ’s Middags werd in een bijna uitverkochte Goudse schouw burg een goede show gedanst. Echter, ’s avonds lieten de dansgroepen in een uitver kracht aan het werk te gaan kochte schouwburg in Gouda de mogelijkheid voor een half jaar te worden ingeleend om additionele werkzaamheden te verrichten. Bijvoorbeeld bij de kassa, de administratie, tot april 1998 zal elke maand op een vrijdagavond in de grote zaal van het gebouw van Kreater een (video)film worden vertoond. ZEVENHUIZEN - Onder het motto ’dagje Rottemeren een groen idee’ organiseerde de ondernemersvereniging De Rottemeren onlangs een open dag. De dag werd een succes. Honderden mensen maakten hiervan gebruik kennis te maken met dit natuurrijke gebied. Alle bedrijven hadden deze dag (8 juni) speciale aanbie dingen (gratis boogschieten, gratis ezelrijden voor kinde ren, koffie, kanovaren halve prijs, demonstratie potten bakken). Er reed een treintje in de Bleiswijkse Zoom en een veerpont vaarde tussen de Bleiswijkse Zoom en de jacht haven aan de Zevenhuizer Zoom. Om het allemaal nog aantrekkelijker te maken wa ren er twee wandel/puzzel- tochten en een fietsrally uit gezet met als hoofdprijs een rondvlucht boven Rotterdam en omgeving. Verder stelden alle ondernemers in het ge bied vele schitterende prijzen beschikbaar. Tenslotte kon men nog een naam verzinnen voor de nieuwe brug over de Rotte, die op zaterdag 24 mei feestelijk is geopend. De ori gineelste naam wordt be loond met een rondvaart per Croosboot over de Rotte voor vijftig personen. prijzen ontstaat er meer werk en een grotere vraag naar opgeleid personeel. De ze maatregel zou passen in het kabinetsbeleid, dat zich duidelijk richt op meer werk. Het geslaagde werkbezoek werd afgesloten mét een be zoek aan het scholings- en examencentrum van het Op leidingscentrum SVS.. De minister sprak onder andere met leerlingen, die er dat moment het examen voor de opleiding Schilder aflegden. De leerlingen vertelden hem over hun ervaringen in de opleiding en wat zij in de toekomst in het vak willen bereiken. Verder nam hij een kijkje in de praktijklo- kalen glaszetten en verf spuiten. m/v minimumleeftijd 15 jaar in de plaats Interesse? Bel dan GOUDA Tijdens de leden vergadering van de Raad voor Handel, Industrie en Dienstverlening (RHID) vori ge week donderdag heeft wet houder Warners een beroep gedaan op het bedrijfsleven mee te werken aan de bestrij ding van de werkloosheid on der Goudse jongeren. Wamers ging in zijn toe spraak in het bijzonder in op de mogelijkheden van de Jeugdwerkgarantie wet bij het opdoen van werkervaring en het wennen aan werkrit- me. JWG’rs mochten tot voor kort alleen in de collectieve sector werken, maar sinds eind 1995 is ook de marktsec tor hiervoor opengesteld. Warners riep bedrijven op in de toekomst jongeren een kans te geven, waarmee hij vooruit liep op de uitvoering van de nota Jong in Gouda. Daarin is ook een passage ge wijd aan de verantwoorde lijkheid van het bedrijfsleven voor jonge werkzoekenden. Voorlichting moet bedrijven motiveren jongeren meer kansen te geven. Omdat de economie aantrekt en de sa menleving vegrijst wordt het aantal gekwalificeerde jonge ren dat de arbeidsmarkt be- k I DE GRATIS BROCHURE OVER PLANTVERZORGING LIGT VOOR U KLAAR. W t jgflL HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open. TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 U> o ■O C3 ra N E N Q c np c E ai ra o ■o 2 a> U> up I ■Q ra Met marmer krijgt uw terras meteen iets Italiaans. Dit tafeltje heeft een wit marmeren blad en een donkerkleurige onderpoot van origineel gietijzer. Blad-doorsnede 60 cm. Van 69,- voor 59.- ft S - X

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 25