WD-wef/tout/er re/kfe eerste sleutels uit RESTANT PARTIJ MATRASSEN (90x200) Gemeente Waddinxveen lid van De Windvogel Coenecoop College ontslaat directeur dr. A.W. Hendriks Willem en Marijtje van der Schee-Dirckx onderscheiden Waddinxveen mag jaarlijks maar 70 huizen bouwen na eeuwwisseling <AL 12,95^ KORTING DolfinG Senioren Mode I&4QQR OPELA ‘T'tietiwa&tecl i-ittdb 945 Kalkhoven Geslaagd Asfaltering Tuinbouwweg Gewonden bij aanrijdingen ■k Casio rekenmachine ir 1 Waddinxveens burgemeester Fedde Jonkman feliciteert het actieve echtpaar Willem en Marijtje van der Schee-Dirckx. nu reikbaar. ‘Tenzij het rijk in een volgen- komt volgens Maria CARWASH OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN voor 14,95 A van 19,95 Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. _/Auto\_ snelservice ■ote bete- linxveen- en voor de fax (0182) 61 91 15 J Dolfing Senioren Mode Overtocht 23 A 2411 BS Bodegraven Telefoon (0172) 65 08 71 voor deren, er werd een kof- huisUan-huis In Waddinxveen, Zevenhuizen en Möefkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2549 WOENSDAG 2 JULI 1997 neiging bestaat dan om duur der te bouwen, waardoor een zijdige wijken kunnen ont staan. Een ander probleem is vol gens haar dat de schaarste op de woningmarkt een prijsop- vrouw begon met een mei denclub. Al keet (van 4 WADDINXVEEN - Aan de christelijke hogeschool Rijn- Delfland te Den Haag is ge slaagd de Waddinxveense Marjet Menken voor haar HBO-diploma cultureel maatschappelijke vorming. Wij doen meer voor dezelfde premie TREFFERS VERZEKERINGEN Goudse Rijweg 180 2771 AV Boskoop, (0172) 21 20 80 WADDINXVEEN - WD-wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden reikte vorige week donder dagmiddag 26 juni de sleutel uit aan de eerste be woners van de twaalf huurwoningen in het nieuw bouwproject ’Alpha III’ in Zuidplas ’90. een plaats in de publiekshal van het gemeentehuis, zodat iedere bezoeker direct infor matie over duurzame energie van een tegemoetkoming in kan opvragen. Leefomgeving De coöperatieve windmolen vereniging heeft in Waddinx veen deelgenomen aan het opstellen van de ’Lokale Agenda 21’. Deze beleidsnota is gericht op een duurzame samenleving en geeft aan ’wat inwoners moeten doen om de leefomgeving ook voor nakomende generaties pret tig bewoonbaar te houden’. Binnen het kader van de Lo kale Agenda 21 worden een aantal thema’s onderschei den. Eén hiervan is het on derwerp ’energie’. Juist bij de invulling van dit thema heeft ’De Windvogel’ toegezegd een belangrijke bijdrage te zullen leveren. Het belang van zuinig en OPENINGSTIJDEN: iedere donderdag en vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen bij het lidmaatschap Orde van Oranje-Nassau. Zijn echtgenote Marijtje van WADDINXVEEN Directeur dr. A.W. Hendriks is door het bestuur van het in 1995 gefuseerde Coenecoop Col lege ontslagen. De Reeuwijkse onderwijsman is na het beëindigen van zijn dienstverband direct met vakantie naar Engeland gegaan. Voor een reactie was hij niet be- gen van een voortschrijdend j1—1_X TT_x TTl 1 staat namelijk uit landschap pelijk waardevolle en minder belangrijke delen1, voegt de WD-wethouder daaraan toe. ‘Het zou goed zijn als daar meer naar gekeken werk'bij de keuze van nieuwe woonlo caties en bedrijfsterreinen. De waardevolle natuurgebie den kunnen dan benut wor den voor de recreatie van de randstad en zorgen tevens voor een stukje werkgelegen heid*. ‘Daarvoor zijn wel voldoende financiële middelen nodig. Anders zullen die natuurge bieden in kwaliteit achteruit gaan en het gebied verpaupe ren, en dat kan toch nooit de bedoeling zijn van de rijks overheid*. De landschappelijk minder belangrijke delen kunnen dan volhens haar benut wor den voor huizen en bedrijven, zeker als die locaties dichtbij bestaande infrastructuur lig gen. ‘Maar zo ver is het nu nog niet. We hebben nog een lan ge en moeilijke weg te gaan om de rijksoverheid ervan te overtuigen dat het Groene Hart ook door de gemeenten zelf wordt gekoesterd, maar dat het wel moet blijven klop pen*. ‘En dat decentralisatie van het Groene Hartbeleid - bin nen de vastgestelde kaders van het streekplan - een goe de manier is om de verant woordelijkheid daar te leggen waar hij hoort: namelijk bij de gemeenten zelf. In verband hiermee is het dienstverband met dr. Aad Hendriks, die van het begin af verbonden is geweest aan de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (die is op gegaan in het Coenecoop Col lege), beëindigd. Het bestuur, dat over de fi nanciële afwikkeling van de ze ontslagkwestie geen mede delingen heeft gedaan, heeft K.J.E. Bun, partner van Hil- ferinkCroonen, aangesteld als waarnemend voorzitter van de centrale directie. WADDINXVEEN - In ver band met asfalteringswerk- zaamheden zal de Tuinbouw weg binnenkort voor het au toverkeer afgesloten zijn. Automobilisten wordt ver zocht te letten op de voor- waarschuwingsbordën die een aantal dagen voor de werkzaamheden in de berm zullen worden geplaatst. ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA'S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) De activiteiten konden wor den uitgebreid. Er was een figuurzaagclub voor de jon gens, spelletjes- en filmmid- dagen, toneelavonden de r fieactie gehouden om een drumband op te richten, een wandelclub kwam van de grond, schaatstochten wer den georganiseerd. Wat er ook georganiseerd werd, het was steeds een succes. Zo’n succes dat het clubhuis opnieuw te klein bleek. Plannen voor nieuw bouw werden ontwikkeld. knapte speeltuin weer in ge bruik. In 1954, kort nadat Willem en Marijtje van der Schee klein voor het groeiende aan tal kinderen. Van het een kwam het an- Bij aan- koop vanaf 10,- aan school spullen K X In een gesprek met de toen malige burgemeester Cor van der Hooft heeft Willem van der Schee zijn ideeën na der toegelicht. Men kreeg het groene licht van het ge meentebestuur. Ook dit Margretha de Boer afspraken over aantallen woningen en de contouren verder aan scherpen en dreigde zelfs met een aanwijzing. Maria Wientjens-van der Vel den: ‘Zij vond dat de provincie te ruimhartig was geweest. Nou dat vonden wij niet en bovendien had zij daar dan eerder mee moeten komen, namelijk voor de vaststelling van het streekplan'. ‘Zij heeft dat dreigement uit eindelijk ingetrokken, onder de voorwaarde dat de provin cie een nota streekplanuit- voering zou opstellen. Deze nota zal binnenkort klaar zijn. Een en ander betekent echter wel dat de provincie zeer strak vasthoudt aan de afspraken uit het streekplan: zij voelt immers de hete adem van de minister in haar nek*. In het streekplan is het wo- ningbouwprogramma voor de regio Midden-Holland opge splitst in twee delen: wat de gemeenten mogen bouwen in de periode 1995-1999 en wat in de periode 2000-2004, re spectievelijk 5850 en 1350 woningen. ‘Deze aantallen zijn volstrekt onvoldoende voor de woning behoefte van onze eigen inwo ners. Voor Waddinxveen be tekent dat dat wij nog maar 70 huizen per jaar mogen bouwen in de periode 2000- 2004', rekent de liberale wet- der. Willem van der Schee vatte het plan op om te gaan sparen voor een groter club huis. Acties werden onderno men. Samen met de kinderen heeft het ondernemende achtpaar in ’Buismanblikjes’ geld opgehaald, oud papier ingezameld en ballonnen wedstrijden georganiseerd om de kas te spekken. Het grotere clubhuis kwam er en heeft heel wat jaartjes dienst gedaan. Al vele jaren en in steeds sterkere mate worden de ge meenten in het Groene Hart geconfronteerd met het res trictieve woningbouwbeleid van de rijksoverheid. Een en ander blijkt uit de recentelijk verschenen actualisering van de Vierde Nota over de Ruim telijke Ordening (VINAC). In deze nota worden voor het hele Groene Hart nog maar 4.000 woningen toegestaan voor de periode 2005-2010. De aantallen woningen voor de periode 1995-2005 zijn vastgelegd in het streekplan Zuid-Holland-Oost, waartoe ook de regio Midden-Holland behoort. Toen in januari 1995 het streekplan Zuid-Holland Oost definitief werd vastge steld, werden er tevens voor elke gemeente contouren vastgelegd. Binnen die con touren was woningbouw toe gestaan, daarbuiten absoluut niet. ‘Dat gaf in ieder geval een stuk duidelijkheid, maar dan moeten rijk en provincie de gemeenten binnen die con touren ook de ruimte laten voor het uitvoeren van een ei gen planologisch en volks huisvestingsbeleid. Dat is nu niet het geval', weet WD- wethouder Maria Wientjens- van der Velden. Nadat het streekplan was vastgesteld wilde minister dinxveen. De oplevering van de koopwoningen be gint deze week. Het ont werp is gemaakt door Draaijer en Engelkes Ar chitecten BNA BV uit Delft. Intervam West is één van de regionale vestigingen van woningbouwer Inter vam BV. Mabön en Inter vam zijn groepsmaatschap pijen van Hollandsche Be ton Groep NV (HBG). WADDINXVEEN/MOERKA- PELLE - Zondagavond omst reeks acht uur raakte een 23- jarige automobilist op de Bre- deweg in Moerkapelle in een slip en botste tegen een boom. Vervolgens reed daar een an dere automobilist tegenaan. De twee inzittenden raakten daardoor bekneld en moesten door de vrijwillig^ brandweer worden bevrijd. Het betrof tw^e personen uit Waddinxveen.' De 23-jarige bestuurder en zijn broer wer den met hoofd-en beenletsel overgebracht naar het Goud se Groene Hart Ziekenhuis. De auto die er tegenaan was gereden werd bestuurd door een 23-jarige Moerkapelle- naar. In die auto? zaf'en nog twee passagiers, een 18-jari- ge Zevenhuizende en een 17- jarige Waddinxvéense. Zowel de bestuurder als ttvee passa? de regeerperiode zou getui- giers werden met hoofdletsel 1 naar een ziekenhuis in Zoe- inzicht. Het Groene Hart be- termeer overgebracht. (Foto: Sjaak Noteboom). clubhuis kwam er 1980) met menig metsel- en timmer werk in de vriie uurtjes. Opnieuw brak een periode aan van het opzetten van tal van activiteiten. Marijtje van der Schee startte een da- mesclub die nog steeds be staat. Er werden bingo-avon- den gehouden, bazaars, uit gaansdagen met de kinderen, lampionnenop tochten en speurtochten. Samen stonden Willem en Marijtje van der Schee ach ter de bar bij feesten en par tijen. Speeltoestellen voor de speeltuin werden gemaakt en een activiteitenkrant werd ontwikkeld. Willem van der Schee heeft van 1959 tot 1991 (32 jaar) in diverse functies in het speeltuinbestuur zitting ge had. Ruim veertig jaar is hij met zijn vrouw betrokken geweest bij het wel en wee van het club- en buurthuis De Paddestoel. ‘Hun inzet is van kenis voor de Wat se gemeenschap jongeren in het bijzonder', al dus Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman ter ondersteuning van de ko ninklijke en gemeentelijke waardering voor het vrijwil ligerswerk van Willem en Marijtje van der Schee- Dirckx. WADDINXVEEN - Waddinxveen wordt als eerste ge meente lid van de coöperatieve windmolenvereniging ’De Windvogel’. Donderdagavond 3 juli om half acht, voorafgaande aan de dan voort te zetten gemeente raadsvergadering, wordt aan dit lidmaatschap aan dacht geschonken. ’De Windvogel’ beloont het lidmaatschap van de gemeen te Waddinxveenmet een duurzaam cadeau in de vorm van een computer met een multi-mediaprogramma over energie. De computer krijgt de kosten van aanschaf van een zonnecollector voor de be reiding van warmtapwater. ’De Windvogel’ is een coöpe ratieve windmolenvereniging die zich inzet voor het opwek ken en het gebruik van mi lieuvriendelijk energie (duur zame energie), De vereniging heeft bijna 500 leden en. groeit gestaag. Volgens de gemeente zijn er gelukkig steeds meer mensen en organisaties in de samen leving overtuigd van de nood zaak om duurzame energie voor het behoud van een schone leefomgeving te moe ten gebruiken. Om het belang hiervan nog eens kracht bij te zetten en het draagvlak voor de inzet van duurzame ener gie te vergroten, zijn sinds kort de ’Haagse Windmolen vereniging1 en ’De Windvogel’ onder de naam van de laatste gaan samenwerken. Bij de voorbereidingen van de Lokale Agenda 21 heeft de gemeente Waddinxveen be sloten de noodzaak van duur zame energie te onderstrepen met een lidmaatschap van ’De Windvogel’. (01721’58 9gJF Boxftgstraajuy HazeiwSaifFiJorp Het door aannemingsbe drijf Intervam West gere aliseerde bouwplan, dat in totaal bestaat uit 28 vrije sector koopwoningen en 12 extra goedkope sociale huurwoningen, is ontwik keld door projectontwikke laar Mabon BV. De huurwoningen, waar van de laatste deze week zullen worden opgeleverd, worden overgedragen aan de Stichting SSW uit Wad- duurzaam energieverbruik is al langer door de gemeente Waddinxveen onderkend. Het verlagen van het energie verbruik is mede aanleiding geweest voor de ingrijpende verbouwing van het gemeen tehuis. Verder kent de gemeente een subsidieregeling in de vorm men wonen, is het allemaal begonnen. Een straat verderop, in de club- en buurthuiswerk in de Lijsterbesstraat, was een speeltuin. Men had daar - aan een toezichthoudster en iemand die wat klusjes kon opknap pen. Ze aarzelden eerst wel een Dr. Aad Hendriks wordt een onoverbrugbaar verschil van inzicht tussen hem en het schoolbestuur verweten, dat wordt voorgezeten door dr.ir. L. de Jong, evenals een ’bot send karakter’. De voorzitter van de centrale directie van de fusieschool heeft gedurende twee jaar de ze functie bekleed. Zijn be noeming kwam overigens al tot stand na een onaangena me periode van roddel en ach terklap binnen de schoolgele- deren. De werksfeer is er sindsdien alleen maar slechter op ge worden. Lijmpogingen had den geen succes. Een werkba re situatie tussen dr. Aad Hendriks en het schoolbe stuur bleek nu en in de toe komst niet meer bereikbaar. Maandagavond 23 juni heeft het bestuur van het Coene coop College het personeel achteraf geïnformeerd over de besluiten van het bestuur naar aanleiding van het ex terne onderzoek ndar de sa menwerking tussen bestuur en centrale directie. Een dag later werden de ouders van de leerlingen schriftelijk geïnformeerd. Op basis van het door het bu reau Edukern uitgevoerde externe onderzoek zegt het bestuur ’helaas’ te hebben moeten besluiten dat er spra ke is van ’incompatibilité d’- humeur’ (botsende karak ters) voor wat betreft dr. A.W. Hendriks, voorzitter van de centrale directie, het geen heeft geleid tot een on werkbare situatie. houder voor. tjens-van der Velden erg on- Het is volgens haar heel be- der druk te staan; immers grijpelijk dat de gemeenten grondexploitaties worden ri- zich zorgen maken en zeker sicovoller als je elk jaar maar na het jaar 2000. Immers, de heel weinig mag bouwen. De eigen burgers moeten vaak nu al vele jaren wachten voordat ze gehuisvest kun nen worden in een geschikte woning. ‘Laat staan als er nog maar nauwelijks gebouwd mag worden. Dat betekent dat een drijvend effect heeft op de be- aantal van hen genoodzaakt staande voorraad, waardoor zal zijn om te verhuizen naar jonge mensen moeilijker toe- de zogeheten VINEX-loca- gang hebben tot die woning- ties'. voorraad. Dan zou er sprake Ook de sociale woningbouw kunnen zijn van een dubbele komt volgens Maria Wien- vergrijzing. De jeugd trekt weg. Verder zien de gemeenten hun inkomsten uit het ge meentefonds achteruit lopen. Deze is namelijk onder ande re gekoppeld aan inwonertal en aantal woningen. Dat betekent dat de financie ring van een aantal gemeen telijke voorzieningen onder druk komt te staan en de On roerend Zaak Belasting (OZB) verhogen doen de ge meenten niet graag. Het rijk zegt nu zelfs dat de locale lasten omlaag moeten, terwijl zij zelf degene is die de gemeenten constant confron teert met efficiency-kortin- gen en een herverdeling'van het gemeentefonds. Tn de risicoparagraaf van on ze gemeentebegroting wordt het beleid van de rijksover heid dan ook als de grootste risico-factor gezien', geeft Maria Wientjens-van der Vel den aan. Hoe de toekomst er voor uit ziet vat zij in twee woorden samen: somber en onzeker. met hun gezin in de Acacias- traat in Waddinxveen kwa- WADDINXVEEN - WD-wethouder Maria Wientjens- van der Velden heeft in de pasverschenen afdelings- nieuwsbrief van de WD-Waddinxveen een sombere en onzekere toekomst geschetst van de woningbouw in Waddinxveen en omgeving. Volgens haar mag Wad dinxveen in de periode 2000-2004 nog maar 70 huizen per jaar bouwen. veertig jaar bezig zijn, maar vooral ook voortdurend bezi, blijven met De Paddestoel Al gauw kwamen de eerste plannen moest een bouw keet komen om te kunnen schuilen bij slecht weer. In 1958 trad Willem van der Schee in het speeltuinbe stuur. Vanaf die tijd schoot het club- en buurthuiswerk in de Bomenwijk als een grond. In begin ge maakt met de eerste activi- WADDINXVEEN - Konink lijke en gemeentelijke waar dering voor ruim veertig jaar Bomenwijk kregen vrijdag avond een totaal verraste dringend behoefte Willem en Marijtje van der - Schee-Dirckx. lint door dat voor de toe-' paddestoel uit de ipeeltuin de keet werd een Na het Waddinxveens burgemees ter Fedde Jonkman overhan- beetje, want er moest nog zo digde Willem van der Schee veel verbouwd worden aan de versierselen behorende het eigen huis. Toch was dat in de geen reden voor hen om dit vrijwilligerswerk te weige ren. der Schee-Dirckx ontving de Dat was het begin van ruim gemeentelijke legpenning. -l:~ 1-- Voorafgaand aan de uitrei king van beide onderschei dingen vond de heropening plaats van de speeltuin De Paddestoel aan de Lijster besstraat. De speeltuin is op nieuw ingericht en voldoet nu aan alle veiligheidseisen. Samen met de burgemeester stuur. Vanaf die tijd schoot knipten Willem en Marntje van der Schee gedrieën het, T gangsdeur naar de sj was opgehangen, doorknippen van het lint na- teiten voor jongeren. men de kleinkinderen van Willem van der Schee richtte het actieve echtpaar de opge- een jongensclub op en zijn gauw blefek de bij 2 meter) te u S3 L X A Weekblad voor Waddinxveen 88® IJ VINDT ONS HIER: 50% doe-het-zelf-matenalen keukens - kasten wand- en vloertegels tuinhout - sierbestrating b (0182) 61 25 96 Noordeinde 76a Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 6, Waddinxveen Tel. (0182) 61 30 61 Rijnicndstroot 4 - 2741 GZ Waddinxveen Tel. (0182)616119, fax (0182) 616638 Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 Kantoorboekhandel"" lOiMllsVIEI.» Deze en volgende week 25% extra korting op de zomercollectie. rolstoelvriendelijke winkel Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) ff! (erkend ■I (sloten ■OJ expert

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1