LEUKSTE WOONADRES VAN GOUDA 20% Kampweek in Leusden voor groep jongeren Nieuw leven voor Mulder Boskoop Repetitie besluit seizoen Concordia Daverend afscheid bij wijkschool St. Jozef Hovens-toernooi deert regen niet Rob Snelleman (47) wil ook in de nieuwe gemeenteraad F’ Haagse expositie Joke Dijkhuizen WADDINXVEEN - Tot )0 Certificaten SIOM uitgereikt Klaverjassen DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND TOT 21,00u. I KORTING - SERVIEZEN EN GLAZEN 25% KORTING - DUS NU 239,- PAGINA 15 WOENSDAG 9 JULI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad weer bijeen in het uitgebreide WADDINXVEEN - De nest- Het nieuwe WD-gemeente- raadslid Rob Snelleman. (burgemeester van stegen van 28 gulden op 30 7-16 jaar kunnen zich opge- Direct mee te nemen Kwaliteitsgarantie Exclusief assortiment Eenvoudig te monteren way’ van de zanger Frank Si natra in ’Sinatra in Concert’). Ook Demis Roussos was deze len deze lessen, evenals de lessen voor blaasinstrumen- blokfluiten diverse muziek stukjes gespeeld, maar dit werd tevens aangevuld met slagwerkinstrumenten zoals xylofoons, marimba, de tam tam en de bekkens. Die was er natuurlijk wel in de vorm van de tennishal, waar de vele finalisten van de gemeester Fedde Jonkman vorige week woensdagavond tegen Rob Snelleman (47) na- Het is dan ook zeker de be doeling volgend jaar met de nieuwe opzet door te gaan. Ook de nu gekozen speelweek bleek, afgezien van de matige weersomstandigheden, bij te dragen tot het succes van het Hovens-toemooi dat nu toch wel heeft bewezen in vele agenda’s van tennisliefheb bers een vaste plaats te heb ben ingenomen. Er was dit jaar een verheu gende progressie te constate ren in het aantal deelnemers, waaraan ook de uitbreiding van het aantal categorieën zeker debet aan was. pel. Het eerste kopje koffie is gratis. gevend zijn. diverse categorieën zich nu in een andere omgeving moes ten waarmaken. Door de vele partijen die ge speeld moesten worden had de wedstrijdleiding besloten tot het prosetsysteem over te gaan en dit leidde tot een snellere, maar toch heel te vredenstellende wedstrijden reeks. Omstreeks zeven uur was de laatste bal geslagen en kon de voorzitter van Love’70, Charlotte Veilenga, de vele spelers en toeschouwers voor hun belangstelling danken en de wedstrijdleiding over laten gaan tot de prijsuitreiking. zondag tergend bleef vallen. Kon er gedurende de weekda gen, na de bui van vijf uur, nog vele uren worden ge speeld, nu moest er voor de fi nales een andere oplossing WADDINXVEEN - Groep 8 van WADDINXVEEN - Waddinxveense jongeren kunnen mee op kamp in een Leusdens bos om er onder deskun dige leiding de gaafste, avontuurlijkste en spannendste week van deze zomer mee te maken. morvolle musical. Deze musical werd in het schoolge bouw driemaal opgevoerd. OOSTERHOUT/BOSKOOP - Het al jaren voortkwakke lende Mulder Boskoop (betonmixers, staal- en silo- bouw) begint aan een nieuw leven. Een aantal in de fi nanciële wereld bekende financiers vergroot zijn parti cipatie in het beursfonds van 40 procent tot ruim driekwart. AAN DE GOUDKADE (bij Praxis) In ruil daarvoor brengen zij een aantal eigen onderne mingen in. Op den duur ko men al hun bedrijven bij Mul der Boskoop terecht. De drie investeerders zijn de bekende oud-Pakhoed-man M. Cook, J.W. Gaal en H. van den Hombergh. De eerste twee zijn sinds de aandeel houdersvergadering van vrij dag 27 juni commissaris bij het bedrijf. Direct daarna hebben zij sa men met president-commis- saris L.G.M. van Mook en Van den Hombergh tot de transactie besloten. Van Mook voert als gedelegeerd commissaris de dagelijkse lei ding en was samen met zijn broers tot voor kort grootaan deelhouder. Cook en Van den Hombergh zijn bekend van de recent mislukte coup bij het Rotter damse Air Holdings (onroe rend goed, technische handel en benzinestations). Daar moesten zij als grootaandeel houders wegens verzet van de zittende directie in het stof bijten. Na een verloren juridische strijd verkocht de groep haar aandelen AIR weer. ’Een ge luk voor Mulder Boskoop’, al dus Van Mook. ’Als ze bij Air nieuwe stijl zal dit jaar winst- Holding waren geslaagd, heb ben ze niet bij ons aange klopt’, zegt hij. Nu hebben de drie investeerders hun felbe geerde beursnotering. Cook, Gaal en Van den Hom bergh vergroten hun belang via uitgifte van nieuwe aan delen. De prijs van de aande len is de gemiddelde beurs koers in juni. De afgelopen dertig dagen is de koers ge- geld bedraagt f 10,- per kop- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 11 juli om half negen is er koppelklaveij assen in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan). Het inschrijf- Waddinxveense jongeren van I ven voor een spannende kampweek in een Leusdens bósT te snacks. Als dit niet helpt, probeert hij zich voor te doen als dokter. En hoe zit dat met de dreig brief over de ontvoering van de Kroonprins? Na nijver speurwerk van twee ingehuurde detectives, die uitsluitend per zaktele foon communiceren, komt al les weer op z’n pootjes te recht. De kroonprins is veilig en chief cash wordt ontmaskerd. Hij wilde alleen het kastekort het finaleweekeinde behoor- van king Rocky aanzuiveren, lijk veel last gehad van de Het feest gaat toch door. Op druilerige regen die de hele het feest speelt de hofmuzi- kant Beethoven moderne composities. Dus eind goed, al goed. Er werd door de leerlingen van groep 8 geweldig gezon gen en gespeeld. Dat vonden worden gevodnen. ook de ouders en belangstel lenden, want de leerlingen kregen een daverend ap plaus. GOUDA/WADDINXVEEN - Vrijdag 4 juli werden bij SIOM certificaten uitge reikt aan 16 cursisten van de basisopleiding automa tisering. Dit traject is voor de eerste keer van start ge gaan in de SIOM-kwalifi- catie structuur. De opzet van deze oplei ding is om mensen die een beroepsopleiding in de au tomatisering willen vol gen, maar over onvoldoen de voorkennis of ervaring beschikken de basiskennis aan te reiken. De opleiding is eveneens een adequaat middel voor mensen die een eerste stap willen zetten op de auto- matiserings-arbeidsmarkt en voor werkgevers die nieuw personeel een prak tische basis willen geven in de automatisering. De opleiding duurt twee maanden. Van de huidige cursisten stromen er 15 door naar een vervolgop leiding bij SIOM; gekozen kan worden uit de oplei dingen ’Systeem-Netwerk beheer’, ’Helpdesk-support medewerker’ en ’Field Ser vice Engineer’. Eén cursist heeft reeds een baan. In september start op nieuw een basisopleiding automatisering. Voor in formatie of deelname kan men bellen naar SIOM, te lefoon 0182-581777. WADDINXVEEN - Vorige week heeft de Waddinxveense muziekvereniging ’Concordia’ in haar clubgebiouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Frisoweg) haar laatste repetitie van dit seizoen gehouden. Daarna zijn de muzikanten tot maandag 14 augustus met vakantie zijn gegaan. Vlak voor de zomervakantie AMV-cursus (algemene muzi- hebben de Waddinxveense kale vorming) werd er zater- musici nog een aantal activi teiten op het programma ge had. Donderdagavond 26 juni verzorgde Concordia op uit nodiging van het winkelcen trum Luifelbaan (Bredero- laan) een buitenoptreden. In de musical ‘WOW* was het swingen geblazen. Heavy en cool waren dan ook de tref woorden voor dit daverende spektakel vol zang en heden daagse muziek. Bij de premiere op vrijdag 27 juni kregen de leerlingen een roos en een herinneringsboek aangeboden. Het verhaal is een modern sprookje over een swingende king Rocky en zijn Queeny. Getooid met walkman en surfend op Internet zoekt hij een aanleiding voor een swin gende party. Zo nodigt hij per telefax de kroonprins van ’hiernaast’ uit, om met zijn niet bestaande dochter Isolde te trouwen. Onderwijl probeert Chief Cash, de minister van finan ciën, het feest op alle manie ren tegen te houden. Via he vige protesten en vermeende voedselvergiftiging van de door de catering meegebrach- jaar en voor kinderen van 13- 16 jaar. De beide kampweken worden gehouden van zaterdag 9 tot en met zaterdag 16 augustus in het CJV-kamp te Leusden. Voor meer informatie of een aanmeldingsformulier kan men bellen naar Ben de Gier (tel. 079-5931885) voor het oudste kamp en naar Nanna van Pruissen (tel. 0182- 612571) voor het jongste kamp. Soest Heel). Rob Snelleman, die al jaren in het politievak zit, is sinds deze maand beleidsmedewer ker van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD), af deling Gouda, waar hij met name belast is met de contac ten met de regiopolitie, Rijks waterstaat en de betreffende ministeries. Vrijdag 1 juli is een belang rijke dag voor mij geweest. De start van een nieuwe job bij mijn werkgever KLPD en het begin van mijn werk zaamheden als lid van de WD-fractie‘. Gezien zijn achtergrond bij de politie heeft natuurlijk het gemeentelijk verkeerscircu latieplan in de afgelopen pe riode op de bijzondere aan dacht van Rob Snelleman kunnen rekenen. Als praktijkman op het ge- biêd van verkeer en vervoer was hij een goed gespreks partner in de raadscommis sies. De gemeenteraad heeft afgelopen week besloten dat nog enkele nieuwe varianten mei tot 36 gulden op 30 juni en 38 gulden op 1 juli. De gemiddelde dagomzet van Mulder Boskoop is doorgaans 900 stuks (dubbelgeteld). In juni was dat gemiddeld 1689 stuks met uitschieters boven de 4000 stuks medio juni. Mulder Boskoop wordt opge tuigd met De Vries Robbé Ge- velbouw (45 miljoen gulden omzet en tweehonderd werk nemers) en Bailey Steel Cranes, 25 miljoen omzet en 110 werknemers. Zelf heeft Mulder Boskoop slechts 15 miljoen gulden om zet. Beide nieuwe aanwin sten maken tot nu toe deel uit van Bailey TechnoGroup (BTG), eigendom van Cook, Gaal en Van den Hombergh. ’Binnen een jaar of vijf willen we op 200 a 300 miljoen gul den omzet zitten’, aldus Van Mook, gedeeltelijk via over name van de rest van BTG en ook door aankoop van andere metaalverwerkende bedrij ven. ’Mulder Boskoop heeft jaren het probleem gehad dat het niet rendeerde door te kleine omvang’, aldus Van Mook. Mulder Boskoop leed al tijden verlies, vorig jaar 482.000 gulden. Mulder Boskoop en gerenoveerde Met de driemaal opgevoerde musical 'WOW' heeft groep 8 van de wijkschool St. Jozef afscheid genomen. In deze cursus leerden de kin- gemeentehuis van Waddinxveen. deren luisteren naar muziek en muziek maken en noten MOERKAPELLE - Het Ho vens-toemooi dat de afgelo pen week op de tennisbanen van Love’70 in Moerkapelle werd gespeeld heeft tijdens van het verkeerscirculatie plan nader bekeken dienen te worden. ‘Het ei is gelegd, het moet nu nog uitgebroed worden. Dat wordt tijd ook‘, verzucht Rob Snelleman. ‘Er is dringend behoefte aan een eindoplos sing voor dit complexe pro bleem. De verkeerssituatie in Waddinxveen is bepaald niet eenvoudig. Daarom moet de raad uiterlijk begin oktober echt een eindbeslissing ne men'. Om die reden blijft Rob Snel leman ook deel uit maken van de raadscommissie waar in ook het verkeerscirculatie plan in de komende maanden in het brandpunt van de be langstelling staat. Bij zijn aantreden als raads lid is Rob Snelleman ook deel gaan nemen aan het werk in de raadscommissie waar volkshuisvesting, onderwijs, sport en recreatie en kunst en cultuur zijn aandacht zullen vragen. ‘Gelukkig heb ik verschillen de jaren deelgenomen aan het groot- en klein fractiebe- raad van de WD zodat ik al vertrouwd geraakt ben met de in die sectoren spelende problemen. Vanzelfsprekend ga ik mij nu intensief hierin verdiepen*. In maart volgend jaar worden de verkiezingen voor de nieu we gemeenteraad gehouden. Rob Snelleman heeft de kan- didaatsstellingscommissie van de VVD al aangegeven dat hij bereid is op de verkie zingslijst te staan voor de ko mende verkiezingen. ‘De VVD zal heel wat fractie leden nodig hebben na de ver kiezingen*, zegt hij voor alle duidelijkheid. ‘Ik reken op een prima resultaat voor de WD bij de komende gemeen teraadsverkiezing. Daar zal ook ik mijn best voor doen*. dagmiddag 28 juni een af- sluitmiddag gehouden. Tij dens deze middag lieten de kinderen zien en horen aan de ouders en andere belang stellenden wat zij tijdens de cursus hebben geleerd. Dit optreden was ter gelegen- Zo werden er niet alleen op de heid van de tweede moonlight summerparty. Het weer was voor die avond van de regen in een zonnetje veranderd. Het werd het ook mede daar door een geslaagd optreden en een gezellige avond. Onder leiding van dirigent Pieter Boer bracht de harmo nie diverse populaire muziek- lezen. Verder oefenden ze het werken ten gehore, zoals ’Conte Partiro’ van Andrea Bocelli, ’Earth Song1 van Mi chael Jackson en een medly van York, New York’, ’It was a very good year’, ’The lady is a De kampweek biedt een nachtelijke dropping, een heerlijke barbeque, bezoeken aan het zwembad, een dave rende disco, spetterende wa- terspelen, spannende bosspe len, een verassende vossen jacht, een fantastische bonte avond en nog veel andere overwachte dingen. Kortom een week vol gezellig heid, spanning en avontuur. Het kamp is verdeeld in een kamp voor kinderen van 7-12 VEEN - Tot en met vrijdag 5 september exposeert de Waddinx veense Joke Dijkhuizen overdag haar aquarellen in het Nebo-verpleeghuis aan de Scheveningseweg in Den Haag. Kenmerkend voor haar stijl zijn vooral de frisse kleuren, waardoor zij met haar aquarellen van ver schillende onderwerpen alom bewondering krijgt. Zelfs tijdens haar vakan ties in Frankrijk kan zij het niet laten het een en ander op papier te zetten. ‘De kleuren zijn er war mer dan hier en zoiets moet je toch willen weer- j geven*, aldus Joke Dijk- j huizen. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat f menig aquarel bij een Fransman thuis of in een j vakantiepark aan de muur hangt. Alhoewel het aquarelle- ren haar blijft boeien, is zij ook volop bezig met acrylverf Deze techniek leent zich bijzonder goed voor wat abstracter werk, hetgeen zij als zeer bevrij- dend ervaart. Naast de Haagse exposi tie, welke te zien is in de wandelgangen en ont moetingsruimte op de be- gane grond van het ver- pleeghuis, is ook een vitri- nekast ingericht met Tiffanywerk van haar broer Bert Penning de Vries. Tiffany is een methode om gesneden stukjes glas aan elkaar te bevestigen door de gesneden kanten met koperband te beplak ken, die band met een vloeimiddel te bestrijken en daarna aan elkaar te solderen. Volgens deze methode maakt hij lam- j pen, raam decoraties en sieraden. ritmegevoel, het gehoor en de stem. Tijdens de AMV-lessen zon gen de kinderen veel, maar de bekende songs (’New daarnaast speelden ze ook op ritme-instrumenten varië rend van in de eigen handen geur is u al bekend*, zei bur- tramp’ en het bekende ’May klappen tot de grote concert- T' pauken. De klank-melodische instru menten die gebruikt werden dat hij geïnstalleerd was als avond van de partij met ’Rain zijn het kleine en grote klok- nieuw Waddinxveens and tears’, ’Forever and ever’ kenspel, de klankstaven, de en ’Spring, summer, winter xylofoon en de blokfluit. De and fall’ uit ’The Story of De- middag werd geleid door Pie- mis Roussos’. ter Boer. Vrijdag 27 juni hield Concor- In het volgende seizoen zul- dia een boeken- en een mini- rommelmarkt. Met de zomer voor de boeg waren de boeken ten, verder verzorgd worden erg in trek. De opbrengst be- door het centrtum voor droeg ƒ600,-. kunstzinnige vorming Kre- Voor de leerlingen van de ater (Kerkstraat). nieuw Waddinxveens ge meenteraadslid voor de VVD. De raadsvoorzitter doelde daarbij op het feit dat Rob Snelleman al sinds 1994 als duo-raadslid intensief heeft deelgenomen aan het werk in twee raadscommissies, die B. en W. van advies dienen. Op die manier heeft de nieuwbakken volksvertegen woordiger - de laatste reserve op de uitgeput geraakte VVD- bank in deze raadsperiode - zich prima in kunnen werken in de gemeentelijke politiek en is hij goed op de hoogte van alles wat er speelt in het Gouwedorp. ‘Toch is er een verschil tussen beide situaties*, zegt Rob Snelleman, een kort en bon dig formulerende politieman, die zich door zijn afstandelij ke houding niet voor iedereen gemakkelijk toegankelijk toont. ‘Het werken als duo-raadslid geeft je natuurlijk een helder inzicht in wat er speelt. In het commissiewerk kan je daarbij je kennis en ervaring gebruiken, maar lid van de gemeenteraadsfractie zijn geeft méér voldoening*. ‘Je bent dan als fractielid nauw betrokken bij het ge heel, kan meebeslissen en op die manier een rol spelen bij het behartigen van de belan gen van de Waddinxveense de wijkschool St. Jozef burgers*. (Kanaalweg) heeft de schooltijd afgesloten met een hu- Rob Snelleman is de opvolger van Henk Vink die onlangs wegens gezondheidsredenen als WD-rqadslid moest be danken. Eerder vertrokken uit de liberale fractie ing. Cees Kroes (dijkgraaf Meer en Woude) en Karei van BK I FLY 4 Goudkade 4, Gouda. Tel.: 0182 - 599306. Maan-/dins-/woens- 9.00-18.00 uur, donder- 9.00-21.00, uur, vrij- 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur (foto: Wijksthool St. Jozef). ILSALES biiFly LINNENKASTEN KAST MIX BEUKEN Met 3 deuren en 3 laden. Normale prijs 299,- 20% KORTING Korting geldt voor alle kasten voorradig in de winkel.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15