Twee spelers zonder puntverlies bij zomerschaak Waddinxveense zusjes op turnstage op Aruba Judith van Berkel legt stevige basis i&sintratuin Jongens veroveren tweede plaats bij De Gouwe Smash Ethiopiërs met fotoboeken terug Rechten en plichten van vakantiewerk Naaimachines gerepeteerd Kraamzorg De Waarden in 5.700 kraamgezinnen r Jeugdweek in Moerkapelle Praten over Groene Hart aan de vecht Clubrecord voor Joost Blokland i C Kussens om te kussen Winst voor hengelaar J. Verhoef dl i PAGINA 23 WOENSDAG 16 JULI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN zijn sue- tweemaal ■a WADDINXVEEN - Het jongensteam tot en met 12 jaar van de tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaar- plantsoen) is tweede geworden bij de woensdagmid- dagcompetitie. genoten worden van alles wat een verblijf op Aruba biedt. De totale stage wordt com pleet gefinancieerd door de Arubaanse vereniging en. tij dens hun verblijf heeft de de legatie twee woonhuizen ter beschikking. Al een halfjaar zijn op Aruba allerlei acties gevoerd om het geld, dat voor deze stage no dig was, bijeen te brengen. Buiten de delegatie om zijn nog twee partners van trai ners mee op eigen kosten, zo dat de totale groep zaterdag met 14 mensen van Schiphol vertrok. Maandag 4 augustus zullen de deelnemers weer voet op eigen bodem zetten. 59-jarige Nic Geers, maar het gat met de kersverse 50-plus- ser en superzwemmer Donald Uijtenbogaart is niet te over bruggen. - 5 -s i ■o tl 2& Deze en vele andere vragen worden beantwoord in de fol der ’Vakantiwerk, wie, wat, wanneer’. De folder geeft in het kort de regels voor kin der- en jeugdarbeid, die gel den op grond van de Arbeids tijdenwet en het nieuwe Ar- bobesluit. Vakantiewerk of een baantje na schooltijd mag vanaf je 13e. Als je 12 jaar of jonger bent mag je nog geen betaald (vakantie)werk doen. Als je 13,14 of 15 jaar bent en na schooltijd of in de vakantie wat wil bij verdienen dan mag dat wel, maar alleen onder bepaalde voorwaarden. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen 12 juli half elf zijn de Waddinxveense turnsters Berlinda (14) en Marjolei- ne Verweij (12) vertrokken voor een turnstage op Aru ba. Je mag bijvoorbeeld geen werk doen waar een machine aan te pas komt. Voor 13- en 14-jarigen geldt dat zij in de vakantie 7 uur per dag mo gen werken, als je 15 bent is dat 8 uur. Ook als je 16 of 17 bent zijn er voorwaarden verbonden aan het werk dat je mag doen. Werken met machines mag bijvoorbeeld alleen als de werkgever ervoor zorgt dat er een deskundige is die toezicht houdt. Dat is iemand die precies weet wat er bij dat werk komt kijken, die in de buurt is en die direct in kan grijpen als er iets fout gaat. Je mag pas aan een machine werken nadat de werkgever je precies heeft uitgelegd wat je moet doen. Zo nodig moet de werkgever speciale kle ding of andere beschermings middelen beschikbaar stel len. Ook als je 16 of 17 bent is het verboden om te werken met gevaarlijke stoffen of met ge vaarlijke machines zoals hijs kranen. Ook op plekken waar veel lawaai is mag je niet aan het werk. Voor 16- en 17-jari- gen geldt dat het werk maxi maal 9 uur per dag mag du ren en dat je nooit meer dan 45 uur per 4 weken mag wer ken. De vakantiewerkfolder kan worden besteld bij de infor matietelefoon van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, tel. 0800- 9051 (gratis). Verder zijn ze te vinden bij de arbeidsbu reaus, uitzendbureaus en bij de vakbonden. pen, maar De elfstedentocht en een piratenspel maken deel uit van het programma. Iedere dag zijn de kinderen welkom van half negen tot kwart over twaalf in het dorpshuis. Behalve op vrij dag. De kinderen zijn die dag eveneens welkom, echter niet tot kwart over twaalf, maar tot half vier. Voor eten wordt gezorgd. De organisatie re kent dan op veel moeders die pannenkoeken zullen bak ken. Tevens is er op deze vrij dag nog een grote verrassing die de organisatie ’geheim’ wil houden. De toegang van de jeugdweek is gratis. Infor matie over de ochtenden kan men verkrijgen bij P. Slinger land, telefoon 079-5932275. Met naar wordt gehoopt steun van Waddinxveense scholen gaat gewerkt wor- opleiding te geven met den aan twee projekten voor dakloze straatkinderen in Peru en Oeganda. De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Ge reedschap zamelt nog steeds gereedschap in, reviseert en verzendt. Gebruikt handge- reedschap en oude naaima chines zijn altijd gewenst. De gereedschapherstellers zijn elke woensdagmorgen vanaf 9 uur te vinden in de voormalige Groen van Prin- stererschool (Tollenslaan). Vrijwilligers zijn welkom. ben en Arian van Nieuwkoop; 2. Twan Verboom en Jim Smeelen; meisjes mini: 1. Charlène en Rochelle van Belle; 2. Merel van Zoelen en Hannah Keulen; jongens mi ni: 1. Stefan Kuijf en Mike Smeelen; 2. Patrick Plomp en Frank Stuyfzand. OSS/WADDINXVEEN - In de Geffense Plas bij Oss was het buitenwater zaterdag voor de slootzwemmers van het Waddinxveense Gouwestaete voor het eerst dit jaar ook voor de koukleumen behaaglijk. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Wat voor werk mag je doen als je onder de 18 bent? Hoe lang mag je achter el kaar werken? Waar kun je terecht als je het niet eens bent met je werkgever? Zowel de gasten als de be zochte school en bedrijven waren heel enthousiast. Van het bezoek zijn twee fotoboe ken samengesteld, die - voor dat zij weer na hun verblijf van twee weken in Nederland naar huis vertrokken - aan de beide Ethiopiërs werden aan geboden. De leerkrachten en leerlin gen van de openbare Dick Brunaschool waren enthou siast over het ochtendpro gramma, waarin de leerlin gen van zowel onderbouw als de bovenbouw op een speelse manier konden kennismaken met het leven in een dorp in Ethiopië. Bovendien hadden de Ethio pische gasten een paar ca deautjes voor de school mee gebracht: een hoed zoals die door jong en oud in Tigray te gen de zon wordt gedragen en een sieradendoosje, dat vrou wen krijgen als ze gaan trou wen. De kinderen maakten een verslag met tekeningen. Dit pakket zal naar REST in Et hiopië worden gestuurd. De kerngroep hoopt dat dit wel licht de start is van een rela tie tussen een Waddinxveen se school en een school in Tig ray. Gehoopt wordt dat nog meer scholen belangstelling zullen hebben voor contacten met een school in Ethiopië. Ook de bezoeken aan het ag rarisch bedrijf Boekhorst, het volkstuincomplex Ons Ge noegen en de tomatenkweke rij van Van der Lans, waar de gasten op bijzonder leuke wij- De einduitslag van de compe titie is als volgt: 1. J. Verhoef 16.620 gr, 2. J. Brouwer 14.920 gr, 3. M. Reichard 13.360 gr, 4. M. van Leeuwen 11.850 gr, 5. A. van Leeuwen 10.060 gr, 6. H. Romeijn 9.210 gr, 7. J. van Elswijk 7.330 gr, 8. G. van Elswijk 6.780 gr, 9. J. de Jong 6.150 gr, 10. H. den Haan 5.780 gr, 11. L. Pouwer 4.080 gr. De zevende wedstrijd voor de zomercompetitie werd gehou den in het Amsterdam-Rijn- kanaal. De vangsten hier wa ren ver beneden de maat. De uitslag is: 1. H. Kraan 2.970 gr, 2. A. van Leeuwen 2.720 gr, 3. M. van Leeuwen 1.960 gr- De partij van de 5e ronde was het treffen tussen Van der Laar en Van Geffen, de enige twee spelers zonder puntver lies. Van der Laar, met de witte stukken, speelde een vrij rus tige opening zonder veel risi co. Er ontstond een gelijk waardige stelling waarbij Van Geffen rond de 13e zet verzuimde de voortzetting te kiezen die hem mogelijk voor deel had kunnen opleveren. In het vervolg van de partij gaven de toppers elkaar geen duimbreed toe waarna op de 22e zet de vrede werd gete kend. Van de achtervolgende groep liet Wim Hennink in de 6e ronde een steekje vallen door tegen Van Geffen in een betere stelling een stuk weg te geven, wat hem de partij kostte. Van Ommeren deed goede za ken door deze avond het maximum aantal punten te pakken, evenals Van Wou denberg die Leopold en Mul der op een nul wist te trakte ren. Evengroen pakte ook de volle winst en klom daarmee naar een derde positie op de ranglijst, slechts twee punten verwijderd van koplopers Van der Laar en Van Geffen. In de middenmoot zware strijd om de aansluiting bij de top te kunnen behouden. Vol le winst daar voor Wouter Hennink, Singeling, Corpe- lijn en Van Nieukerke. Verrassend verlies voor Van der Haven tegen Beerends en Smitskamp. In de onderste regionen valt de eerste winst- patfij te melden voor Taco Stouten en Barry Loef. De door H. Stouten geïntro duceerde ‘korte metten‘-com- petitie, waarbij alle partijen korter dan 20 zetten meedin gen naar de ‘korte metten‘- trofee, kan reeds als een suc ces worden beschouwd gezien het grote aantal partijen dat bij de wedstrijdleiding wordt ingeleverd. De 7e en 8e ronde staan voor donderdagavond 17 juli op het programma. Ze beloven weer voor veel vuur werk te gaan zorgen. Toe schouwers en ook deelnemers zijn van harte welkom vanaf zeven uur in Het Zuidhonk. Van Gouwestaete waren deze drie zwemmers van de partij: Mark Nahon en de masters Judith van Berkel en Nic Geers. Op de 1.000 meter voor mas ters stoomde Judith van Ber kel in precies 17 minuten naar de eerste plaats en legde een stevige basis voor de zege in de groep 50-plus in het eindklassement dat in sep tember wordt opgemaakt. Voor Nic Geers is dit nu, na een onafgebroken reeks van negen bekers, afgelopen. Bij het open water zwemmen ko men alle masters boven de 50 nu eenmaal in één groep uit. Het was even slikken voor de BREUKELEN/WADDINX- VEEN - Het Bestuurlijk Plat form Groene Hart, voorgeze ten door Zuidhollands gede puteerde J.W.J. Wolf, heeft tijdens een vergadering in Breukelen de begroting voor het Groene Hart vastgesteld die sluit op een bedrag van 365.000 gulden. Dit bedrag wordt door de deelnemers in het bestuurlijk platform in de vorm van geld, menskracht en materialen ter beschikking gesteld van het Groene-Hartteam. Het staat los van de kosten die gemoeid zijn met de daad werkelijke uitvoering van projecten binnen het kader van het Groene Hart. Bestaande en nog te ontwik kelen fiets-, wandel- en kano- routes en de bijbehorende re creatieve voorzieningen zijn samengebracht in het project Groen Netwerk. Door de intensieve aanpak wordt het netwerk steeds fij nmaziger en daardoor om- vangrijker en meer complex. Mogelijkheden voor een meer gebiedsgerichte aanpak per provincie (Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht) en een betere aansluiting van de provinciale netwerken wor den onderzocht. Het Groene Hart biedt uitge breide mogelijkheden voor re creatie en toerisme op gebied van water, natuur en cul tuurhistorie. In het gebied is een viertal deelgebieden te onderscheiden met eigen, re gionale initiatieven. De algemene coördinatie van die bestaande structuren is een taak van het Groene Hart. Daardoor kan afstem ming plaatsvinden tussen enerzijds die regionale initia tieven en anderzijds het Blauwe netwerk (vaarrecre- atie) en het Groen Netwerk (fietsen, wandelen). De regering wil het Groene Hart beter beschermen en heeft het gebied aangewezen als nationaal landschap. Op korte termijn zal worden ge zocht naar een oplossing voor een aantal knelpunten, zoals bijvoorbeeld versnelling van de uitvoering van een aantal projecten in het kader van het Groene Hart. De Amsterdamse arts zwom zijn masterkilometer in 13.17 en Nic Geers had 14.51 nodig. Dat de Boskoper een stayer pur sang is bewees hij door de twee km vrije slag bij de he ren vanaf 18 jaar als 18e te beëindigen in 29.39. Zijn gemiddelde snelheid lag hierbij iets hoger dan bij zijn masterkilometer. Op dit on derdeel waren 47 deelnemers waarbij de 19-jarige Mark Nahon 14e werd in 27.37. kinderen van pater Jan van Dinther en anderen. Gepro beerd wordt de jeugd daar een Waddinxveens gereedschap. Verder werden met gerepa reerde naaimachines vrou- wenprojekten in Tanzania en Zimbabwe gesteund. De naaimachines werden vak kundig nagezien door de ei gen specialist Johan Gar lich. Ook konden vanauit Wad dinxveen drie groepen wor den geholpen die bezig zijn in Roemenië, Oekraine en Tsjetsjenië (’Zending over Grenzen’). WADDINXVEEN - Het recente bezoek aan Waddinx veen van twee medewerkers van REST (Relief Society for Tigray), de nieuwe Ethiopische partnerorganisatie van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen, is een groot succes geweest. De jeugdcommissie had de kinderen onderverdeeld in poules, waarin op tijd werd gespeeld. De mini’s speelden 25 minuten, de C-poule 35 minuten en de B-poule 45 mi nuten. De middelbare scho lieren uit de A-poule speelden om twee gewonnen sets. De gemengd dubbels konden niet worden afgespeeld omdat het begon te regenen. Ook de fi nales van de single- en dub- belpartijen konden vanwege de regen niet worden ge speeld. Toen de twee reservedagen ook in het water vielen, werd besloten de finales te ver plaatsen naar vrijdag 12 sep tember. In de single-finales wordt gestreden om de beker door Linda Stuyfzand en Tes sa Uitterhoeve (meisjes A); Gilbert Ravensberg en Mi chael Joziasse (jongens A); Folkert de Wit en Karsten Verhey van Wijk (jongens B); Jim Smeelen en Martin Valk (jongens C); Hannah Keulen en Rochelle van Belle (meis jes mini) en Mike Smeelen en Frank Stuyfzand (jongens mini). De meisjes C-poule heeft door een andere samenstelling een finalepoule waarin drie meis jes tegen elkaar uitkomen: Iris Boelee, Mariska Berre- voets en Janine Compeer. In de dubbels wordt gespeeld om de eerste en tweede plaats door Nelleke Preeker en Sibel Arikan tegen Tessa Uitter hoeve en Nicole Remmers- waal (meisjes A); Pim Brete- ler en Bram Groothuijse te gen Michael Joziasse en Onno Baartman (jongens A) en Maarten Overdijk en Fer- hat Arikan tegen Jiri Allard en Folkert de Wit (jongens B). In de C-poule en bij de mini’s zijn de uitslagen bekend. Meisjes dubbel C: 1. Mariska Berrevoets en Annelies Stuyfzand; 2. Jolon Dries en Brechtje Keulen; jongens dubbel C.: 1. Robert-Jan Huy- een flexibel contract. Met de opleidingsinstituten bestaan goede samenwer kingsrelaties. Jaarlijks wor den enkele tientallen sta giaires begeleid door De Waarden. In 1996 heeft De Waarden zorg verleend bij 5.700 kraamgezinnen, in to taal 285.000 uren. Al enige jaren is er in de kraamzorg flinke onrust over de opkomst van de par ticuliere bureaus die met de zorgverzekeraars contracten afsluiten met een lager uur tarief dan de zogenaamde reguliere zorgaanbieders, die zich gebonden weten aan de CAO, de garantie van zorg en een beleid gericht op kwaliteit en continuïteit. Regelmatig is deze oneerlij ke concurrentie door de brancheorganisatie LVT (Landelijke Vereniging voor Thuiszorginstellingen) aan gekaart bij de minister en staatssecretaris voor Volks gezondheid. Recent heeft het uiteindelijk succes gehad. De CAO is verbindend ver klaard voor alle bureaus. De prikkel van de markt werking heeft wel bijgedra- WADDINXVEEN - De zomer- avondcompetitie van de hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) is gewonnen door J. Verhoef. Reeds vanaf de tweede wed strijd leidde hij het klasse ment van deze competitie. Een positie die ook in de laat ste twee wedstrijden stand hield, verwoede pogingen van de concurrentie om hier ver andering in te brengen ten spijt. De vijfde en voorlaatste wed strijd werd gehouden in de Heimanswetering en werd gewonnen door M. van Leeu wen. Met 2.700 gram aan wit- vis bleef hij M. Reichard (2.410 gr) en J. Brouwer (2.380 gr) net voor. De laatste wedstrijd werd ge vist in het Aarkanaal. Win naar hier werd M. Reichard met een vangstgewicht van 5.760 gram, met op de tweede plaats A. van Leeuwen (4.040 gr) en op de derde plaats J. Brouwer (3.600 gr). meld. Captain Stefan Gutker en zijn team Iris Boelee, Dieuwertje Rip, Rianne v.d. Poel, Robert-Jan Huyben en Carlo de Heer hebben zich kranig geweerd tegen sterke tegenstanders Helaas werd er met 12-0 van Bleiswijk verlo ren. Tegen Holy en tegen Ber kenrode werden vier punten behaald. De uitslag was beide keren 10-2. Inmiddels waren de jeugd- clubkampioenschappen van start gegaan. Gedurende twee weken werden de sing les, de dubbels en de mixen tussen de buien door ge speeld. SCHOONHOVEN/ WADDINXVEEN - Vorig jaar heeft de Stichting Kraamzorg De Waarden zorg verleend bij 5.700 kraamgezinnen. Dat staat in het pasverschenen jaarver slag 1996 van deze stichting. De Stichting Kraamzorg De Waarden is per 1 januari 1995 voortgekomen uit een fusie van de kraamorganisa- ties Alblasserwaard en Vijf- heerenlanden, Gouwe, Lek en IJssel en Woerden e.o. Hierdoor ontstond één der grootste zelfstandige kraam- organisaties van ons land. De Waarden biedt kraam zorg aan ziekenfondsverze kerden en particulier verze kerden in het Groene Hart van Nederland. Er wordt daarbij nauw sa mengewerkt met verloskun digen, huisartsen, kraamaf- delingen van de ziekenhui zen en jeugdgezondheidszorg van de thuiszorginstellingen in de regio. De zorg wordt verleend door ongeveer 350 goed opgeleide kraamverzorgenden met een vast dienstverband of met ze werden rondgeleid, waren een groot succes. De Ethiopische gasten heb ben werkelijk hun ogen uitge keken en waren zeer onder de indruk van het hoge niveau waarop hier veeteelt en land en tuinbouw wordt bedreven. Ook in Tigray heeft men Frie se koeien en worden een aan tal van dezelfde groenten ver bouwd, maar wat een wereld van verschil. Ook hiervan hoopt de kerngroep dat bij voorbeeld boeren in Wad dinxveen een relatie aangaan met boeren in Tigray. De twee REST-medewerkers waren buitengewoon enthou siast over hun bezoek aan Waddinxveen. Van hun hele verblijf van twee weken in Nederland heeft hun bezoek aan het Gouwedorp de mees te indruk gemaakt, zo vertel den zij bij hun afscheid aan de NOVIB, die het bezoek aan Nederland had georgani seerd. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen nodigt iedereen in Waddinxveen uit, die geïnte resseerd is een band aan te gaan met mensen in Tigray, om zich te melden. De part nerorganisatie REST zal als intermediair fungeren om de goede contacten tot stand te brengen. Voor meer informatie kan men terecht bij Huub Huij- ten, Bloemendaalseweg 15, tel. 0182-392840, Louise Per- bal, Poolster 13, tel. 0182- 615718 en Arie Both, Linden- gaarde 7, tel. 0182-613098. MOERKAPELLE - Vanaf maandag 11 augustus tot en met vrijdag 15 augustus wordt er voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar in Moerkapelle door de jeugdra den van de hervormde en ge reformeerde kerk in het Dorpshuis ’Op Moer’ voor de 21e keer de jaarlijkse jeugd week gehouden. In deze week staat het thema ’Als je bidt...’ centraal. Dit on derwerp wordt aan de hand van bijbelvertellingen uitge werkt. Zo zal er onder meer verteld worden van Esther en over de genezing van de tien melaatse mannen. Naast veel zingen, is er ook veel spel. De organisatoren willen nog niet alles verklap- WADDINXVEEN - Zondag heeft Joost Blokland van de Waddinxveense sportclub Antilope (Alberdingk Thijm- laan) in een spannende race te Naaldwijk het clubrecord op de 1.500 meter met enkele seconden verbeterd. Een grote prestatie als men bedenkt dat dit clubrecord gedurende twintig jaar in handen is geweest van Ed van Gemeren, ook geen onbe kende in de regio. Joost Blokland blijft onder al le dankbetuigingen vrij koel. ‘Enkele jaren terug kon ik in mijn trainingsgroep aardig meekomen, maar de laatste tijd gaat het vrij goed'. Zijn vader, één van trouwste supporters en coach, daarentegen glundert dat het een lieve lust is. Joost denkt dat een record op de 800 meter ook in zicht is. Trainer Ronald den Heijer van de B- en C-lijn van het Zoetermeerse Pro Patria, waar de Waddinxveense meisjes turnen, heeft al enige jaren contact met de Aru baanse turnvereniging Avan- se. Deze vereniging wil de turn- cultuur, kwaliteit en kwanti teit van het turnen op het An- tillaanse eiland verbeteren en heeft daar op dit moment een goede turnlokatie voor. Op voorstel van de oefen meester is toen een delegatie samengesteld om zich hier voor in te zetten. De delegatie bestaat uit de trainers R. den Heijer, N. Botterweg, J. den Duik, J. Verheijen en J.P. Haars, de turnsters Sabine Harmes, Saskia en Angela van Dijk, Berlinda en Marjol- eine Verweij en de 10-jarige A-lijn turners Orlando en Fernanda Gotschin. Het doel van deze reis is het bijscholen van lokale trainers en trainsters door middel van workshops en clinics, het ver zorgen van drie turnkampen voor leden van Avanse en het geven van turndemonstraties en shows. De Nedelandse delegatie heeft inmiddels een officiële ontvangst en een openings- show achter de rug. Voor deze stage zijn aparte shownum- mers en oefeningen ingestu deerd zoals een synchroonoe- fening op balk en een brugoe- fening door twee turnsters op één brug. Ook zal de deelne mers van de turnkampen een shownummer aangeleerd worden. De delegatie zal een groot ge deelte van deze stage in de turnzaal verblijven, maar daarnaast zal er natuurlijk De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereedschap herstelde met vele ces oude naaimachines voor een projecten in een aantal Afrikaanse landen. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereed schap heeft een druk en vruchtbaar jaar seizoen ach- ter do rug. Zaterdag 18 oktober 1997 bestaat Gered Gereedschap Nederland 15 jaar. De werk groep Waddinxveen draait zo’n 14 jaar mee. In de afge lopen periode ging er opge knapt gereedschap naar Ghana, Tanzania, Zimbab we, Roemenië, Oekraïne en Tsjetsjenië. In Ghana (Acra) betrof het een projekt Ghana (Acra) voor 10.000 dakloze straat- WADDINXVEEN - In een goed bezet wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) werden donderdagavond 10 juli de 5e en 6e ronde afgewerkt van het zevende zo- merschaaktoernooi. Folkert de Wit (captain), Kar sten Verhey van Wijk, Jiri Al lard en Maarten Overdijk be reikten dit resultaat door het Goudse Ad Astra bij de uit wedstrijd met 11-1 te ver slaan. Van Triomf werd de uitwed strijd verloren, maar de re vanche kwam bij de thuis wedstrijd met een 10-2 over winning. De partij tegen Sluipers eindigde in gelijk spel (6-6). Het team gemengd tot en met 12 jaar heeft het heel moeilijk gehad. Ondanks goed spel heeft het team, bestaande uit captain Wim Ravestein, Coen Landheer, Mariska Berre voets, Annelies Stuyfzand en Daan Groothuijse, slechts twee keer punten behaald. Dat was in de eerste wed strijd tegen Oudelande, toen met 7-5 werd verloren en in de laatste wedstrijd tegen Bergvliet, die in een gelijk spel eindigde (6-6). In de wedstrijden tegen Ad Astra, tegen Nieuwerkerk en tegen Ommoord werden he laas geen punten behaald. Het team gemengd tot en met 10 jaar heeft in zes competi- tiedagen 12 punten verza- gen aan een efficiënte orga nisatie: de fusie tot Kraam zorg De Waarden en een in grijpende reorganisatie daarna heeft geleid tot een lager uurtarief. Hierdoor behield De Waar den het vertrouwen van de regionale zorgverzekeraars, waarvan zorgverzekeraar Trias van oudsher de groot ste afnemer is van de kraamzorg van De Waarden en diens rechtsvoorgangers. Bestuur en medewerkers zijn er trots op dat het De Waarden is gelukt een goede positie op te bouwen in de sector van de kraamzorg en dat de organisatie financieel gezond is. De goede samenwerking met verloskundigen, huisartsen, ziekenhuizen en jeugdge zondheidszorg van De Vier- stroom en Waardse Rading wordt voortgezet en zo mo gelijk versterkt. Op die manier kan de aan staande kraamvrouw verze kerd zijn van een deskundi ge en betrouwbare hulp op het moment dat zij die nodig heeft. De medewerkers van De Waarden staan klaar. P/' c ei g) 1 GEELTJES ZAAIEN, KNAKEN OOGSTEN. BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! Si -Q 2 o o ■O uO o TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 Vier prachtige tuinmeubel-kussens voor slechts 69.- Geschikt voor elke standen- stoel. Ze zijn lekker comfortabel en u heeft de keuze uit te» diverse dessins. Dikte 7 cm. Nu 4 stuks van 159.- voor 69.- HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag Vm zaterdag: vanaf 9.00 uur open. 3 At o -o o E?

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 23