WADDINXVE t 5b z g -V Het kon spoken in oud notarishuis aan Kerkweg 'Kunst en vliegwerk' tot besluit K 1 4 S Cheque van school voor Poolse jongen Bi OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° irW I F* v rt! Ltd i Af 3 wi I G T E E M N R U E E B R E K AFVALSTATION ÉÉN JAAR GROEN MILIEUZAKEN 7 Jf RUIMTELIJKE ORDENING WADDINXVEEN - De ’Kerkweg door de eeuwen heen’ >vas de laatst gehouden tentoonstelling van de Vereni ging Historisch Genootschap Waddinxveen in de Open- □are Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklenburg Sch- iverinlaan). na in het bijna professionele werk van de 12 groep 8-leerlin- gen. INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN De Prins Willem-Alexander- school ontvangt als dank een kopie van het beeld 'De wach tenden’, dat bij het NS-station Waddinxveen staat. De expositie werd officieel ge opend door oud-notaris en )ud-voorzutter J. in ’t Hol. Toordta hij herinneringen jing ophalen stelde hij vast iat voor het eerst een weg het Douwdedorp als onderwerp zoor een tentoonstelling was gekozen. ïn dat terwijl de Kerkweg Aansluitend werd het zo mogelijk nog gezelliger on der het genot van een drankje en een hapje. Zo hier en daar nog een onder onsje tussen een leerling en een leerkracht. Na de zomer wacht het vervolgonderwijs. Met veel verve en duidelijk gezongen brachten zij de musical ‘Met kunst en vlieg werk* over het voetlicht. Vrolijk plezier brachten zij niet alleen het publiek maar ook henzelf, want het was een komisch stuk waar om ze soms zelf ook ont spannen konden lachen. Bijvoorbeeld om de rare ver- mommmingen of uitspra ken van hun medespelers. Emotioneel was het mo ment waarop alle leerkrach- Bert Brussel van de Rotary Club Waddinxveen neemt van leerkracht Wim Groenendijk (links op de foto) de cheque van duizend gulden in ontvangst. niet de oudste weg in Wad dinxveen is. In 1900 was de Kerkweg smal en onbestraat, ’s Zomers met veel stof en ’s winters met veel modder. Volgens de oud-notaris heeft de Kerkweg in de jaren ze ventig ook veel stof doen op waaien, maar meer door de afsluiting van het verkeer GEMEENTELIJKE BELASTINGEN ten hun eigen leerlingen toezongen. Erg stil was het ook toen elke leerling een persoonlijk gedicht kreeg. Blij verrast waren de leer krachten toen ze werden toegezongen door hun leer lingen en vervolgens bedol ven werden onder een bloe menweelde. WADDINXVEEN - Op de protestans-christelijke Prins Willem-Alexander- school (Oranjelaan) is in aanwezigheid van alle leer lingen en een grote groep ouders door leerkracht Wim Groenendijk aan Bert Brus sel van de Rotary' Club Wad dinxveen een cheque van 1.000 gulden overhandigd. F «h.2 vanwege de bouw van het winkelcentrum ’de Passage’. ‘Of dit nu een verstandige be slissing is geweest laat ik maar in het midden*, zei de heer In ’t Hol. Hij vond het voor de hand lig gen de naamgeving te ontle nen aan de kerk die aan de weg gelegen heeft. Maar: waarom is er dan ook een Kerkstraat in Waddinxveen? Die leek hem nog ouder ook. Was daar soms een oudere kerk? Hoe kom je daar als historicus achter? De Kerkweg heeft wel altijd uitgemunt in de aanwezig heid van mooie villa’s, maar ook van armoedige arbeiders woningen. ‘Ik zeg wel eens dat alles wat ouder dan 50 jaar is, in Waddinxveen wordt afgebroken, waar wij toch al zo weinig opmerkelij ke gebouwen hebben*, meen de de heer In ’t Hol. ‘Eén van de taken van het Historisch Genootschap is dan ook het streven naar be houd van hetgeen daar nog van over is. In dit verband wil ik de overheid een taak toe kennen, omdat een vereni ging dat niet alleen kan reali seren*. ‘Kijkt u maar naar gemeen ten om ons heen. Zonder vooral de gemeentelijke over heid zou er niet veel zijn gere aliseerd. Ik bedoel dan niet om met zoveel geld over de brug te komen, want wij we ten allemaal dat alle overhe den daar niet meer toe in staat zijn*. ‘De autoriteiten kunnen wel behulpzaam zijn bij het vin den van oplossingen. Ik noem een voorbeeld. Laat het vrij komen van een te behouden pand, zeker als dat pand ei gendom van de gemeente is, geen onderwerp van project ontwikkelaars worden, maar neem publiekrechtelijke be sluiten, die het behoud waar borgen. Bijvoorbeeld bestem mingsplannen mee te laten afhangen van de aanwezig heid van dergelijke objecten*. De gemeente Waddinxveen kan het volgens de heer in ’t Hol wel. ‘Denk aan de be stemming van het oude ge meentehuis. Maar wat had het Historisch Genootschap daar graag een tentoonstel lingsruimte gehad*. ‘Maar de gemeente Waddinx veen is ook wel schuldig aan het verdwijnen van een op merkelijk pand. Denk maar aan het oude notarishuis, dat mijn voorganger aan de ge meente verkocht met het doel het te behouden. Daar is WADDINXVEEN - Het tra ditionele afscheid van groep 8 van de protestants-chris- telijke Koningin Juliana- school (Peter Zuidlaan) had alles wat zo’n afscheid moet hebben: spanning, vrolijk plezier, emotie, verrassing en gezelligheid. Het was een spannend af scheid voor de leerlingen. Zou de musical waarop ze zolang geoefend hadden goed uit de verf komen? Zou hun stem het wel houden? Het publiek, bestaande uit ouders, grootouders, broers en zussen (én groep zes) ge noot met volle teugen van niets van terechtgekomen*. Het bestuur van het Histo risch Genootschap moet vol gens de oud-voorzitter ook met beide benen op de grond blijven staan. ‘Met ons ver stand en realiteitszin van wat mogelijk is moet men de wensen van behoud benade ren en als dit eenmaal heeft plaatsgehad, met gevoel, dus enthousiasme, aan de haal baarheid ervan werken*. ‘Dan pas krijg je resultaat. Men is geneigd alleen het ge voel, de emotie, te laten wer ken; iemand die daar niet in meegaat wordt al gauw een anti-houding verweten, maar gelooft u mij: zo kom je er niet*. De heer In ’t Hol herrinnerde er nog aan dat de aanleiding tot de oprichting van het His torisch Genootschap een pand aan de Kerkweg-Oost was. ‘Dat was het pand van dokter Helleman, zoals wij het noemden, gelegen op de hoek van de Oranjelaan. De secre taris van de vereniging, me vrouw De Jong, uitte een har- tekreet in het Weekblad voor Waddinxveen tot behoud van het pand*. ‘Toen was het al veel te ver om de sloop tegen te houden. Dit ingezonden stuk heeft mensen aan het denken ge zet. Of beter: een bij velen reeds aanwezig gevoel gesti muleerd en zo was ons dorp rijp voor oprichting van een historische vereniging*. De heer In ’t Hol had met veel genoegen de lesbrief over de Kerkweg gelezen, die aan de leerlingen van de scholen was uitgereikt. Hij toonde daar veel waardering voor en sprak van uitstekende infor matie voor de jeugd. ‘Ik voelde mij zeer vereerd als oud-voorzitter deze tentoon stelling te mogen openen, maar ook nog wel daartoe ge rechtigd, omdat ik met mijn gezin nog een jaar in het oude notarishuis op nummer 165, heb mogen wonen en bij mijn komst, als nieuwe buren bet aamt, met mijn vrouw mijn opwachting heb gemaakt bij mejuffrouw Van Dort Kroon, die toen daar ook nog woonde in het pand, waar in de voor tuin het beeldje van de Werk man stond*. De heer In ’t Hol besloot met een anekdote over het oude notarishuis. ‘Wij woonden er nog maar kort en op een nacht maakte mijn vrouw mij of een uur of twee wakker en zei: de wc wordt beneden doorgetrokken. Schrik na tuurlijk1. ‘Ik liep boven naar het raam van de kamer en zag bij melk handel Van Leeuwen een be- stelautootje wegrijden. Met kloppend hart naar beneden, eerst de kamers en keuken door en op het laatst de wc- deur open. Niemand aanwe zig'. ‘De volgende dag zei de kan- didaat-notaris die op het kan toor werkte en de waarne ming had ge had, dat dit wel meer zo spontaan ge beurde: wat wilt u een oud pand. Hij noemde dat de geest van Molenaar, naar de eerste notaris Napoleon Waddinx veen, die in 1859 het pand had laten bouwen*. WOENSDAG 16 JULI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN i. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN II. "Regeling Kom bij de Brug" en "Brugcentrum '82", voor fl, ft Veel plezier beleefden de leerlingen van groep 8 aan de soms rare vermommingen en uitspraken van hun medespelers. 5*> J VOORBEREIDINGSBESLUIT (Foto: Arihief Sjoak Noteboom). Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 17 juli 1997 de ontwerpbesluiten ter inzage liggen inzake de aanvraag van: 624500 610401 612570 Het ontwerpbesluit ligt vanaf 17 tot 14 augustus 1997 ter inzage. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 17 tot 31 juli 1997 ter inzage. 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Jan Dorrekenskade-Oost 23, 2 coniferen in de tuin Bilderdijklaan 44, 1 esdoorn in de achtertuin Kamilleveld 2, 1 berk in de achtertuin Tweede Bloksweg 54, populieren op het perceel Anna Paulownastraat 19, 1 ceder in de tuin Mauritslaan 89, 1 naaldboom in de tuin Julianastraat 6, 1 conifeer in de achtertuin SOCIAAL RAADSVROUW MET VAKANTIE I OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. L Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen het ontwerp besluit, kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 17 juli 1997. De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. Tegen deze besluiten is geen bezwaar of beroep mogelijk. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: III. "Stationsstraat", ter plekke van Kerkweg-Oost 222, zoals met omlijning is aangegeven op de bij dit besluit horende situatietekening nr 3; Binnenkort zullen de gecombineerde aanslagbiljetten onroerende-zaakbelastingen/rioolrecht 1997 verzon den worden. Omdat door deze combinatie een tweetal belastingen tegelijk moet worden betaald, is het aantal betalingstermijnen verhoogd. De aanslag 1997 kunt u in maximaal vier termijnen betalen. Zowel de eigenaar als de gebruiker van een onroerende zaak is onroerende- zaakbelasting verschuldigd. Onroerende zaken zijn onder meer woningen, kantoren, loodsen, stallen alsmede de bij deze zaken behorende grond. De hoog te van de aanslag is afhankelijk van de economische waarde van de onroerende zaak en de vastgestelde tarieven voor het eigendom en/of het gebruik. Een aanslag rioolrecht zult u alleen aantreffen als u eigenaar bent van een pand dat op de gemeentelijke riolering is aangesloten. Bent u alleen gebruiker (huurder) dan is deze belasting voor u niet van toepassing. De bij het aanslagbiljet gevoegde toelichting geeft op duidelijke wijze uitleg omtrent de wijze waarop de aanslagen zijn berekend, maar ook over andere zaken met betrekking tot het u tegen die tijd toegezonden aanslagbiljet. U wordt geadviseerd deze toelichting goed te lezen en in het geval er daarna nog vragen of opmerkingen zijn, kan informatie bij de gemeente worden ingewonnen via de op de toelichting vermelde telefoonnummers. Het gemeentelijk afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250 vierde gisteren (15 juli 1997) de eerste verjaardag. Gecombineerde aanslag onroerende-zaak- belastingen rioolrecht na afspraak via de Tegen de ontwerpbesluiten kunnen door eenieder tot respectievelijk 31 juli 1997 (Vis) en 14 augustus 1997 (Rijkenhuizen) schriftelijke bedenkingen worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders. Fa. M. Vis Zonen, Staal- en Houtbouw Hooibergen inzake het ambtshalve aanpassen van de geluidvoor schriften Wet milieubeheer welke betrekking hebben op het bedrijf, gelegen Dorpstraat 148. J. in 't Hol, oud-notaris en oud-voor- zitter van de Vereniging Historisch Genootschap Waddinx veen J. in 't Hol. De leerlingen van de Koningin Julianschool namen afscheid met de musical 'Met kunst Het station blijkt een succes; er is veel minder zwerfvuil in de wijken omdat er slechts op afroep tegen betaling grofvuil wordt opgehaald en er dus niet meer gerommeld kan worden in afval langs de straat. Mensen die hun afval komen brengen, rijden een rondje over het terrein en kunnen in de juiste transport container onder toezicht van de beheerder het afval scheiden. Er staan containers voor: tuinafval, glas, oud papier/karton, textiel, verlijmde plaatmaterialen, hout, geïmpregneerd hout (o.a. bielzen), witgoed, puin, kadavers, overig afval, klein chemisch afval en asbest (speciaal verpakt) en ijzer/metalen. De inwoners van Waddinxveen hebben de weg naar het afvalstation gevonden: in dit jaar is er 3 miljoen kilo afval gebracht! en vliegwerk'. een gebied aan de Nesse en de Zuidkade, zoals met omlijning is aangegeven op de bij dit besluit horende situatietekening nr 2; V. "Zuidkade I", ter plekke van Zuidkade 46, 55 en 56, zoals met omlijning is aangegeven op de bij dit besluit horende situatietekening nr 5; IV. "Dorpstraat", ter plekke van de Dorpstraat 162-166, zoals met omlijning is aangegeven op de bij dit besluit horende situatietekening nr 4; "Landelijk Gebied West", ter plaatse van het concept- bestemmingsplan "Zuidplas '90", zoals met omlijning is aangegeven op de bij dit besluit horende situatie tekening nr 1 De Sociaal Raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker is van 7 juli tot en met 1 augustus 1997 met vakantie. Gemeentehuis Raadhuisplein 1 (0182) 624624 postadres Postbus 400, 2740 AK telefax 624680 Publieksvoorlichting 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 624767 Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 3 juli 1997 heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbereid voor de volgende bestemmingsplannen: Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond H.J. Rijkenhuizen en Zn. Reeuwijk B.V. inzake het verbinden van aanvullende voorschriften Wet milieu beheer met betrekking tot de opslag van dieselolie in een bovengrondse dubbelwandige tank en het afleveren van dieselolie aan motorvoertuigen op het bedrijf, gelegen Middelburgseweg 6b.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3