Digitaal bedrijvenpark Waddinxveen Inschrijven voor Grote Clubactie Zwemvierdaagse in het Gouwebad Gillian en Mirjam waterpoloën op Kreta Cartoon verbeeldt de werkelijkheid Waterpolosters ook in Sevilla ssWW Mi Bedrijven opereren in cyberspace I Diefstal van bestelauto De Sperwer Air Products WOENSDAG 30 JULI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 Air Products is één van de deelnemers aan het digitale bedrijvenpark in Waddinxveen. (Foto: A. Fioole) Begeleiding Enquêtte Voor aanbieders van produc- De Weekblad-cartoon van de Waddinxvener Elia (Lies van Straalen). De zitbank in werkelijkheid in de buurt van de ringvaart. clame en de vele krantenko lommen die aan het nieuwe (Bron: RBM, zakenblad voor het hart van de Randstad) genhardt 139; W. Hofman 158 178; Davy Hofman 163. Het werkt natuurlijk ook an dersom. De intemetgebrui- of alleen tekst: het is alle maal mogelijk. Marketing niet meer buiten. Dat is misschien enigszins voldoende werk aan de win kel is. De cartoon toont een zit bank bij de ringvaart. De fo to rechts laat zien dat die zitbank aan de ringvaart er maken dat het eerste be leidsplan 1998-2001 van de gemeente Waddinxveen wel iswaar klaar mag zijn, maar dat er in de dagelijkse prak tijk van het Gouwedorp nog 86 91 114 142 143 161 162; M. Tollenaar Zn. 29 32 44 50 51 98 106 120 129 137 165 171 172 174; H. Metselaar 34 42 58 62 85 99 126 128 133 149 164 173 176; J. Troost 36 37 89 92 124 166; E. van Beek 43 57 67 77 108 118; C.G. Hofman 95; G. Tollenaar 104; Mw E.J. de Wit 105 111 153; man 37. Want daar is het bij de jaarlijkse Grote Clubactie om te doen. Een lot kost vijf gulden en daarvan komen er vier rechtstreeks in de clubkas. Voor veel vereni gingen is de Grote Clubac tie een financiële uitkomst. De clubs kunnen hun op brengst van de Grote Club actie nog verdubbelen zon der daar extra werk voor hoeven te verrichten. Dat kan met de Surpriseloterij In de pot van die loterij komt het geld dat jaarlijks overblijft als prijswinnaars hun prijs niet komen op vragen. De Surpriseloterij wordt ie der voorjaar gehouden on der alle verenigingen die zich voor vrijdag 1 augus tus hebben aangemeld als heid kunnen weergeven laat een attente lezer ons dezer dagen heel treffend zien. Links de kort geleden ge plaatste Weekblad-cartoon van Elias die duidelijk wil In Waddinxveen zijn enkele daar gevestigde bedrijven ge zamenlijk het net opgegaan. Wie www. madockenl/D GBhtm intypt, komt in het Digitaal Bedrijvenpark Waddinxveen bleem. Als je auto intypt, krijg je meer dan duizend verwij zingen!’ Volgens Van der Horst zal internet traditioneel drukwerk zoals brochures niet kunnen vervangen. ’Het zal naast elkaar blijven bestaan. Bovendien zitten we tegen over elkaar aan tafel als we zaken doen; we doen het niet van beeldscherm tot beeld scherm!’ BOSKOOP/WADDINXVEEN - Van het Nederlands da mes waterpoloteam, dat van vrijdag 31 juli tot en met zaterdag 2 augustus deelneemt aan het toernooi om de ’Thetis Cup’ in het Griekse Heraklion op het eiland Kreta, maken ook deel uit Gillian van den Berg en Mir jam Overdam van het Waddinxveense Gouwestaete. De mogelijkheid dat iedereen via zijn computer de home page van een bedrijf kan be zoeken, op een moment dat hem het beste uitkomt, stelt 125; J. Jansen Zn 6 7 31 74 geheel nieuwe eisen aan de marketing. De huidige - in middels traditioneel te noe men - marketingmix van gro te bedrijven, is nog vooral ge richt op het denken in markten terwijl er via het WWW volop individueel ge communiceerd kan worden met de bezitter van zo’n digi tale pc, een potentiële klant. WADDINXVEEN - De Nationale Zwemvierdaagse wordt in het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) gehouden van maandag 18 augustus tot en met vrijdag 22 augustus. WADDINXVEEN - Over nog maar enkele maanden gaat de nieuwe Grote Clubactie van start. Dan gaan veel vrijwilligers van tienduizenden verenigingen in Waddinxveen en omgeving weer op pad om loten te verkopen met als doel hun eigen club financieel te ondersteunen. WADDINXVEEN - Wie nog niet van internet en het World Wide Web (WWW) heeft gehoord, is niet van deze wereld, wordt wel beweerd. Sinds 1996 - een jaar waar in het aantal internetaansluitingen explosief groeide - is een stortvloed aan informatie over de onbegrensde mogelijkheden van het nieuwe medium over Neder land heengekomen. Net die het bedrijvenpark toegang tot internet ver schaft. Albert van Toor, manager sa les marketing van CS Net, vergelijkt het digitale bedrij venpark met een winkel straat waarin je verschillen de winkels passeert. ’Het is goed dat bedrijven samen het internet opgaan via een digi taal bedrijvenpark. Zo ver sterken ze elkaar; het aantal raadplegingen wordt erdoor vergroot door verwijzingen naar elkaar. Iemand die geïn teresseerd is in auto’s, kan ook via een link uitkomen op de pagina van Asics’. terecht. Het Waddinxveense bedrijfsleven profileert zich hier op afzonderlijke homepa ges. De internetgebruiker vindt er behalve informatie over bedrijfsactiviteiten, adressen en productgegevens ook afbeeldingen zoals het lo go of ander beeldmateriaal. Het bedrijf Madocke interac tive media is de initiatiefne mer van deze digitale novi teit. Madocke is de maker van de homepages, de inhoud bepalen de deelnemende on dernemingen zelf. Hiernaast is er nog een partij van be lang: de internet-provider CS Zondag 10 augustus vertrek ken de Oranje-waterpolosters naar Sevilla voor de Europese Kampioenschappen, die woensdag 13 augustus begin nen en vrijdag 22 augustus eindigen. Naast de Gouwe- staete-speelsters Gillian van den Berg en Mirjam Over dam bestaat de Nederlandse ploeg verder uit de streekge- Drie ondernemers zijn ge vraagd naar hun bevindingen met internet. Bijvoorbeeld Asics Benelux, een onderne ming die de Japanse sport schoen Asics hier op de markt brengt. Richard Bakker is au- tomatiseringsmedewerker en vindt een homepage ’een goe de zaak’. ’Asics vindt internet namelijk een ontwikkeling die zij in de gaten wil hou den’, legt Bakker uit. ’Men sen moeten je echter wel zien te vinden en dat is vaak een probleem. Wanneer je veel links op andere sites hebt, vergroot je de vindbaarheid’. Asics heeft dan ook trefwoor den op andere pagina’s die belangstellenden kunnen trekken naar de homepage van de sportschoenenfabri kant. Zo heeft Asics Benelux links op de Sport Planet van sters nog wereldkampioen te worden. Spanje is een ploeg in opkomst. Aangezien de EK door dit land wordt georgani seerd, zal ook deze ploeg zich graag willen laten zien. Naast de Gouwestaete-speel- sters Gillian van den Berg en Miijam O verdam bestaat de Nederlandse waterpoloploeg verder uit de streekgenoten Ellen Bast en Petra Meerd- ink van GZC en Daniëlle de Bruijn van Keiler Keukens- Donk. Verder bestaat de ploeg uit de speelsters Sand ra Nieuwenburg, Edmee Hiemstra, Carla Quint, Ma- riëlle Schothans, Karin Kui pers, Maijan Op den Velde en Ingrid Leyendekker. Het doel wordt verdedigd door de keepsters Karla van de Boon, vorige week woens dag nog gekozen tot beste ’speelster’ van de competitie in het seizoen 1996-1997, en Carla van Usen. De ploegleiding bestaat uit trainer-coach Kees van Har- develd, teammanager Peter van den Biggelaar, arts Rik van der Kolk, fysiotherapeut Maartje Wormgoor en bonds- bestuurslid Alijd Vervoom. ten en diensten geldt dus dat zij goed in beeld moeten ko men. Aangezien het web we reldwijd is en er miljoenen homepages en domeinen zijn, is het zaak dat men vindbaar is. Er zijn diverse zoeksyste men (indexen) waarvan Ya- drijven en particulieren een hoo en Alta Vista de meest eigen homepage kunnen aan bieden. Een bezoeker van Weersgesteldheid matige zo’n pagina kan hier lezen en zien wat deze onderneming in Jos van Adrichem is direc- teur-eigenaar van Mensen werk, een onderneming die psycho-sociale begeleiding biedt aan bedrijven. Psycho sociale begeleiding aan bedrij ven, wat is dat? ’Juist, dat is nou precies waarom internet voor ons belangrijk is! Ieder een kan op de homepage lezen wat we doen en hiervoor zelf het moment uitzoeken.’ Het bedrijf van Adrichem be middelt en adviseert bijvoor beeld bij arbeidsconflicten of andere problemen in onderne mingen en detacheert desge wenst adviseurs. Voor van Ad richem is internet niet nieuw; al voor de geboorte van het ditale bedrijvenpark Wad dinxveen had hij een eigen ho mepage. Tk vertel klanten het liefst zelf wat Mensenwerk doet en laat ter ondersteuning een folder achter. Hierin staan de belangrijkste zaken kemachtig geformuleerd. Voor meer informatie verwijs ik naar internet. Zo kan ik uit- gebreidere informatie aan klanten beschikbaar stellen. Op mijn homepage staat bij voorbeeld uitgebreid beschre ven wat voor typen service- contracten er zoal zijn. ’Mensenwerk heeft ervoor ge kozen de pagina sober te hou den. Van Adrichem: ’Je moet geen homepage installeren om te laten zien hoe mooi je bent. Je moet laten zien wat je kunt!’ Van Adrichem ver werpt het argument dat een grote groep mensen nog geen internetaansluiting heeft. ’Als je geen internet hebt, leef je niet in de wereld van van daag! Iedereen kan op inter net kijken. Veel van mijn po tentiële werknemers komen van de Haagse Hogeschool; zij hebben allemaal een aan sluiting van school gekregen.’ De directeur-eigenaar geeft toe dat hij voorloopt op ande re bedrijven maar, besluit hij: ’Men kan niet meer om inter net heen!’ deelnemer van de Grote Clubactie. De verenigingen die in deze bijzonder loterij uit de bus komen krijgen nog eens het bedrag uitgekeerd dat ze in eerste instantie hebben verdiend met de verkoop van de loten. De afgelopen jaren hebben uitgewezen dat één op de twintig clubs in de prijzen valt van deze Surpriselote rij. Maar dan moeten ze zich wel op tijd hebben aan gemeld. Voor vrijdag 1 au gustus dus. Alle verdere informatie over deelname, de Surpri seloterij en in het algemeen over de Grote Clubactie is verkrijgbaar bij het organi serende bureau in Tilburg, tel. 013-4635370. noten Ellen Bast en Petra Meerdink van GZC en Da niëlle de Bruijn van Keiler Keukens-Donk. De ploegleiding bestaat uit trainer-coach Kees van Har- develd, teammanager Peter van den Biggelaar, arts Rik van der Kolk, fysiotherapeut Maartje Wormgoor en bonds- bestuurslid Alijd Vervoom. WADDINXVEEN - Tussen zondag en maandag is aan de Schaepmanhoeve een bestel auto gestolen. De Mercedes- Benz type 308d, voorzien van het kenteken VN-12-SZ stond geparkeerd op een parkeer plaats. Tussen zondag en maandag zijn vanuit een tuinderskas aan de Middel- burgseweg ongeveer 57.920 buxussen gestolen. Hiertoe werd de toegangsdeur naar een tuindersloods opengebro ken. Bij benzinestation de Vink langs rijksweg A12 is getankt zonder te betalen. Later werd de auto door de KLPD (Koninklijke Landelij ke Politiediensten) gesignal eerd en aan de kant gezet. De bestuurder is aangehouden. Hij had ook nog enkele boetes openstaan die hij moet beta len of waarvoor hij moet ’zit ten’. Een getuige belde de po litie dat er twee jongens graf fiti aan het spuiten op onder andere de hefbrug over de Gouwe. Een van de twee da ders is aangehouden. Op het politiebureau vertelde hij dat ze ook op twee andere plaat sen een graffiti hadden ge- bekende zijn. Een voorbeeld. Stel dat een grote fan van Frank Sinatra zijn platencollectie wil uit breiden. Deze Voice-fanaat toetst de naam van de goede man in. In een paar tellen verschijnt een overzicht van alle homepages waarop infor matie is te vinden over Sinatra. Zo is daar bijvoorbeeld een bedrijf dat alle I ooit verschenen singles van de zan ger aanbiedt. Via de e-mail is bestelling mogelijk, met de credit card kan digitaal wor den afgerekend. Gemak dient de mens, zou je kunnen zeg gen. Het allerbelangrijkste is de bereikbaarheid: hoe vindt de consument uw bedrijf? Nog steeds is het de meest gehoor de kritiek van ondernemers. Zoeksystemen zouden niet fij nmazig genoeg zijn en de di gitale consument zou te snel afgeleid zijn door interessan te links (trefwoorden) die zijn pad toevallig kruisen en hem naar andere pagina’s lokken. Nog steeds is de beste manier om de vindbaarheid te ver groten, het internetadres te vermelden in drukwerk, ad vertenties en op visitekaart jes. Iemand die geïnteres seerd is in een bepaald be drijf, kan zo op zijn gemak gaan home-shoppen wanneer hem dat uitkomt. Een andere mogelijkheid is om gezamen lijk het web op te gaan. Als bijvoorbeeld alle bloemisten gezamenlijk een zogeheten domein op internet hebben, kunnen alle winkels afzon derlijk hier een homepage hebben. De gezamenlijke noe mer is nu bloemist, welke makkelijker vindbaar is dan Bloemenshop Jansen. Bedrijvenpark In het Gouwebad zijn inmid dels de voorbereidingen voor de zwemvierdaagse weer in volle gang. Dit jaar wordt op nieuw samengewerkt met het Ronald McDonald Kinder fonds. In zes Ronald McDonaldhui- zen zijn kamers ingericht voor familieleden van ernstig zieke kinderen. Zo kunnen ze op ieder moment dichtbij hun zieke zoon of dochter zijn als deze in het ziekenhuis ligt. Om deze projecten te kunnen uitvoeren is er veel geld no dig. Vorig jaar is er voor dit doel 2.218,50 bij elkaar ‘ge zwommen1 met het sponsor- zwemmen. Geprobeerd wordt nu dit bedrag te verbeteren. Rondom het Gouwebad wor den in de week van de Natio nale Zwemvierdaagse allerlei activiteiten georganiseerd. Nadat de baantjes zijn ge zwommen kunnen de deelne mers ook nog in het recreatie- bad spelen. Ook dit jaar is er een grote verrassing voor de mensen die mee hebben gedaan aan het sponsorzwemmen. Zij krijgen naast de fraaie me daille ook nog een aardig heidje voor hun inzet voor het Ronald McDonald Kinder fonds. 75 81 107 155 159 169; C.A. Bode 8 23 24 27 83 84 87 88 150; D. Heeren 9 41 90 96 97 146 177; Joh.L. Bol 10 13 17 18 30 39 40 46 49 55 76 79 82 109 113 117 122 132 135 138 140 147 152 170; R.A. van der Made 12 22 54 59 61 80 115 127 130 131 134 151 154 179; C. Smitskamp 15 25 110; W. Breedijk 26, 33 53, 56 65, 68 Men schat dat over enkele ja- 69 100 102 116 123 136 160 ren de meeste huishoudens 175; M. Verbeek 28 48 70 72 via de computer zullen shop pen. Makers van databases zijn dan ook druk doende met het verzamelen van gegevens van deze nieuw te benaderen klant. Het koppelen van ver schillende databases levert een schat aan informatie op over de consumenten, bij voorbeeld over hun gezinssa menstelling, in welke super- A.H. Kivits 119 167; D.M. De- markt zij boodschapen doen, welke merken zij gebruiken, enzovoort. Eveneens werd deelgenomen Een bedrijfkan de consument een concours vanuit zoeken die het beste past bij en deze vervol gens individueel benaderen. Dit kan via direct mail per traditionele postbezorger, maar natuurlijk ook via e- mail, de electronische brie venbus van de consument. En zo is de aloude één-op-één si tuatie van kruidenier en klant weer terug van wegge weest, zij het in een heden daagse gedaante: niet per soonlijk maar digitaal! Metselaar 10; J. Verbakel 12 Vindbaar 14 23 26 35 36; P. Noorlander Zn. 13 22 27 32; E. van Beek 17 20 24 31; J. Troost 21 30; M. Verbeek 29; Davy Hof- ker kan ook zelf met zijn in- 33 34; D.M. Degenhardt teractieve pc gaan winkelen. aan een concours vanuit Chantilly. Weersgesteldheid: zijn product matige w.z.w. wind. Afstand 354 km. In concours 147 duiven. Ge lost om 11.30 uur. Aankomst eerste duif 15.18 uur. Laatste duif 15.34 uur. Snelheid eer ste duif 1545 m.p.m. Uitslagen: J. Jansen Zn 1; Mw. E.J. de Wit 2 25; Joh.L. Bol 3 18; M. Tollenaar Zn. 4 15; W. Hofman 5 7; C.A. Bode 6 16 19; R.A. van der Made 8 11; T.H. Twigt Zn. 9 28; H. WADDINXVEEN - Dat de geregeld in het Weekblad voor Waddinxveen geplaats te cartoons van de Waddinx vener Elias (Lies van Straal en) ook écht de werkelijk- ook in werkelijkheid staat. Zo gaan bij onze cartoonist Elias humor en werkelijk heid naadloos in elkaar over. En onze lezers houden dat nauwkeurig in de gaten. Planet Internet, evenals op de homepage van een sport zaak en uiteraard op home pages van deelnemers van de Digitale Stad Waddinxveen. Een homepage moet aan een aantal voorwaarden voldoen. In principe is alles mogelijk; een bedrijf dat een bedrijfsvi- deo op de homepage wil zet ten, kan dat gerust doen. Nadelig is wel dat het de be zoeker veel tijd kost de film te downloaden. Veel tijd is al snel meer dan tien minuten en dat is voor velen te lang. De kans dat de bezoeker de pagina links laat liggen is groot. Hoofdmoot van de homepage zijn een paar foto’s en verder tekst. Verder moet de homepage regel matig wórden ver frist. Niets is zo ver velend als een leuke homepage weer bezoeken om vast te stellen dat de inhoud nog steeds hetzelfde is. Het wereldwijde web staat helaas vol oud nieuws en dat is niet aantrekkelijk. Bij Asics wil len ze de pagina dan ook ac tueel houden. Bakker: ’Men sen moeten natuurlijk terug blijven komen!’ Als stimula tor hiertoe heeft Asics een prijsvraag op zijn homepage gezet. Ook vindt de potentiële klant er een trainingsschema en informatie over sportvoe ding. Het zijn allemaal ex traatjes die de pagina inte ressant maken en de bezoe ker ertoe bewegen terug te komen. Air Products is een andere deelnemer aan DGW. Het is een Amerikaans bedrijf dat zich bezig houdt met de pro ductie en verkoop van indus triële gassen. De Amerikaan se moeder van de Waddinx veense vestiging is reeds een jaar bereikbaar via de digitale snelweg, vertelt directeur ir. A.G. van der Horst. ’We willen graag zien of er reacties ko men op de pagina. We zijn pas in november jongstleden van start gegaan met de pagina, te vroeg om te zien of deze nieu we klanten heeft opgeleverd.’ Van der Horst meent dat in ternet één van de belangrijk ste informatie-media zal zijn op de lange termijn. Maar de voortgang van de Nederland se homepage laat hij afhangen van het succes. ’Er zijn kosten verbonden aan up-to-date houden van de pagina en ook de bereikbaarheid is een pro- feit dat internet vele moge lijkheden biedt voor het be drijfsleven. Neem alleen al het gemak van e-mail, de elektronische brievenbus. In slechts luttele seconden brengt deze poststukken naar iedere uithoek van de wereld, mits daar natuurlijk een internetprovider zit. In ternet is bovendien een ge schikt medium voor bedrijfs presentaties. Dit kan op de digitale snelweg ofwel het World Wide Web waarop be- Maar wat beweegt nu een on dernemer ertoe de digitale snelweg op te gaan? Is inter- medium zijn gewijd, mag ge net een hype of een effectief loven, kunnen we er nu al medium? Ondernemers gin gen binnen het digitaal be drijvenpark Waddinxveen ge- overdreven, maar het is een zamenlijk het web op. Voorlopig overheerst nog scepsis wanneer de revolutio naire kracht van internet ter sprake komt. Het publicitaire offensief-je kunt gerust spre ken van geweld - waarmee in ternet en WWW de wereld in worden geslingerd, is hier de bet aan. Als je immers de re- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Ar ras. w.z.w. wind. Afstand 236 km. In concours 717 duiven. Ge- huis heeft. Foto’s videofilms lost om 11.20 uur. Aankomst eerste duif 13.57 uur. Laatste duif 14.16 uur. Snelheid eer ste duif 1494 m.p.m. Uitslagen: P. Noorlander Zn. 1 3 4 11 20 21 35 45 60 63 64 66 71 73 78 93 101 103 112 141 144 148 157 168; D. Boe- re 2 14 16 19 38 52 94 121 145 156; T.H. Twigt Zn. 5 47 Voorafgaand aan dit toernooi hebben de Oranje-dames een trainingskamp. Zij vertrok ken vrijdag 25 juli en keren op maandag 4 augustus weer terug. Donderdag 31 juli opent Nederland het toernooi tegen Hongarije. De volgende dag staat ’s morgens de wed strijd tegen Rusland op het programma en in de avond is de wedstrijd tegen Spanje. Zaterdag 2 augustus speelt Nederland tegen Grieken land. Het toernooi om de The tis Cup staat geheel in het kader van de voorbereiding van het team op de Europese Kampioenschappen in het Spaanse Sevilla, die van zon dag 10 tot en met zondag 24 augustus worden gehouden. Met name de krachtmeting tegen Hongarije wordt met spanning tegemoet gezien, aangezien dit team, als enige wereldtopper, niet aanwezig was bij de Fina Cup in het Franse Nancy. Van Rusland, evenals Neder land finalist in Nancy, is be kend dat zij enorm sterk zijn. Griekenland geldt als een ploeg met toekomst. Onlangs wisten de Griekse jeugdspeel- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het Nederlands dames- waterpoloteam, dat met de Gouwestaete-speelsters Gil lian van den Berg en Mirjam Overdam op het Griekse eiland Kreta vertoeft voor deelname aan het toernooi om de ’Thetis Cup’ in Heraklion, reist daarna door naar het Spaanse Sevilla. BELEIDSPLAN KL AAP, NU AAN DE SLAQ- h \WU. m Q MM o» ;waw tm M X&k; vl;.; I ft XT t

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17