Uitstel gevreesd voor bouw- start van De Nieuwe Passage Waddinxveen belast doorsnee- gezin met f 1.109,- per jaar "alles voor UW OPEL... Kleine evenementen op het Raadhuisplein Politie verhuist van Mozartlaan naar Limaweg "'mail min PARKET SHOP Zwaar beladen Portemonnees gestolen caravan veroorzaakt ongeluk HARWA kalkhoven Van Elswijk b.v. Politie pakt twee verdachten van afpersing 7 •S 0182-613500 CARWASH OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN Verschillende tarieven ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S Auto\_ snelservice Wij doen meer voor dezelfde premie Niet gunstig INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen (erkend Gemeentedag l x# i ij F r ia eekblad voor addinxveen UW TELEVISIEDOKTER Het nieuwe bureau van het politiedistrict IJssel en Gouwe aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). versnelde KM sluit IWONING ,1 JE KIJKT JE OGEN GIT U VINDT ONS HIER: Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie open ideeën sugges- geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2553 WOENSDAG 30 JULI 1997 Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) TREFFERS VERZEKERINGEN Goudse Rijweg 180 2771 AV Boskoop. (0172) 21 20 80 IN HARWA’S De grootste sortering van Waddinxveen in: laminaat lamelparket massiefparket kurkparket (Wicanders) Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. Rijnlandstroot 4 2741 GZ Waddinxveen Tel. (0182) 616119, fax (0182) 616638 de algemene politiezorg, alle politiemensen een werkplek hebben in het nieuwe dis trictsbureau. Voor het publiek blijft het telefoonnummer van de poli tie in Waddinxveen hetzelf de, namelijk 0182-621666. Het bezoekadres wordt ech- door BERT J. WOUDENBERG Schiedam, waar men 70,- betaalt, terwijl de ceremonie in Uithoorn 686,- kost. De Consumentenbond noemt ook de verschillen in graf rechten ’enorm’, hoewel daar bij moet worden aangetekend dat ’de ligtijd’ per gemeente kan verschillen en er boven dien verschillen zijn in onder houd van begraafplaatsen. Het grafrecht bedraagt in Stadskanaal en Helmond 130,-, maar in Valkenswaard ƒ2.150,-. ging van Nederlandse Ge meenten (VNG) geen lande lijke Gemeentedag gecoördi neerd. De gemeente Waddinxveen had al eerder besloten, in het jaar vooraf gaand aan de gemeente raadsverkiezingen, een Ge meentedag te organiseren. In 1993 was dit voor het eerst. De opzet voor de Gemeente- DEN HAAG/WADDINXVEEN - Wat de gemeentelasten voor een standaardgezin van vier personen betreft zit Waddinxveen met een bedrag van f 1.109,- per jaar in de dure bovenste middenmoot. college in overleg met de ge zamenlijke middenstand het parkeerterrein naast het Raadhuisplein weer te ge bruiken. Wat op het Raadhuisplein mag staan aan kramen of wa gens staat in de precariover- ordening. Tarieven zijn even eens opgenomen in deze ge meentelijke verordening. Op de komende Gemeentedag gesteld Wegens ruimtegebrek aan de Mozartlaan in Groens- waard 1 moesten verschil lende afdelingen in andere politiebureaus in het district worden gehuisvest. Over een kleine twee weken zullen, met uitzondering van een aantal medewerkers van Gemeenten mogen sinds dit jaar bij de onroerendezaakbe- lasting (OZB) verschillende tarieven hanteren voor wo ningen en niet-woningen, zo als winkels en kantoren. Dit voorkomt dat woningen relatief zwaarder worden be last. Twintig gemeenten uit het onderzoek maken gebruik van de ingroeiregeling. Met deze regeling is het mogelijk de OZB-aanslag stapsgewijs te verhogen, zodat bewoners niet ineens worden gecon fronteerd met een forse OZB- verhoging (bijvoorbeeld als de waarde van hun woning in eens enorm is gestegen). De bond verwacht dat volgend jaar meer gemeenten tot de ingroeimogelijkheid over gaan. De Consumentenbond is blij dat het kabinet in de rijksbe- groting voor 1998 ongeveer 250 miljoen wil reserveren voor het Gemeentefonds om een stijging van lokale belas tingen te beperken. Of dat ook werkelijk gebeurt, is volgens de bond nog niet zeker. Het kabinet wil zeker heid dat gemeenten het be drag gebruiken voor lasten verlichting van de burger, maar de gemeenten willen zelf beslissen wat zij met het geld doen. onderzoekers uitgegaan van een standaardgezin van vier personen in een koopwoning. Bij specifieke tarieven is ook gekeken naar een-, twee- en driepersoonshuishoudens. De grote verschillen per ge meente zijn onder andere te verklaren door de keuzes die gemeenten maken bij de be steding van beschikbare gel den, maar ook doordat de ene gemeente veel efficiënter werkt dan de andere. Een nieuw paspoort kost ge middeld 95,-, maar in Spij- kenisse betaalt een inwoner 69,- en in Arnhem 138,-. De huwelijksvoltrekking (ijk punt dinsdagochtend) kost gemiddeld 300,-. Zo niet in Het vernieuwde zandkleurige Raadhuisplein mag worden gebruikt voor kleinschalige evenementen, zoals de Gemeentedag op zaterdag 20 septem ber en een manifestatie van de Kunstkring Waddinxveen in 1998. (Foto: Siaak Noteboom). Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van de Consumen tenbond. Een dergelijk gezin is namelijk in Putten per jaar f 603,- kwijt (de goedkoopste gemeente) en in Lelystad be taalt hetzelfde gezin f 1.576,- (de duurste gemeente). Bij de berekeningen gaat de Consumentenbond uit van een doorsneehuishouden van vier personen met een eigen woning van 180.000 gulden, 140 kubieke meter waterver bruik en 75 vuilniszakken (45 grijs, 30 groen) of containers (220 liter grijs, 120 liter groen). In Waddinxveen, dat op basis van deze cijfers van de Con sumentenbond niet zo’n gun stige beoordeling krijgt, is een doorsneegezin jaarlijks f 196,- kwijt aan rioolrechten en f 452,- aan huisvuilver- werking. Volgens de Consumenten bond gaan alle tarieven dit jaar weer omhoog. Gemiddeld stijgen de gemeentelasten met 4,6%. Alleen de belasting voor een tweede hond blijft dit jaar gemiddeld gelijk aan vorig jaar. De bond onderzocht ruim 200 gemeenten met meer dan 20.000 inwoners en 34 kleine re gemeenten. Bij de bereke ning van de jaarlasten zijn de WADDINXVEEN - Vori- ge week woensdagmor- I gen rond negen vond er een eenzijdig ongeval plaats op de zuidbaan van rijksweg A12 (Den I Haag-Utrecht). Een 44-jarige man af- - komstig uit Leidschen- 1 dam wilde met zijn auto en caravan van de lin- kerrij strook naar rechts. De combinatie begon te slingeren en schaarde. Hierdoor ging de auto op zijn kant en raakte de caravan achter en voor beschadigd. Beide lin- kerrij stroken raakten voor ongeveer vijf kwar- j tier geblokkeerd. Dit leverde zowel op de f A12 als op rijksweg A20 (Rotterdam-Gouda) een file van 4 kilometer op. De oorzaak van dit ver- i keersongeval was het feit dat de caravan te I zwaar beladen was. Van een ’gelopen race’ is in deze situatie geen sprake. ‘Dit in tegenstelling tot wat men in het Waddinxveense gemeentehuis misschien schijnt te denken of te hopen', zo melden ons ambtelijke en bestuurlijke bronnen binnen het provinciaal bestuur. Zeer binnenkort krijgt het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol- land het officiële verzoek van het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinx veen om zeer spoedig met de bouw van De Nieuwe Passage te beginnen. Dat is namelijk het geval als GS onvoorwaardelijk instemt met het dringende verzoek van het gemeentebestuur vol gens de ’artikel 19-procedure’ van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) aan de slag te kunnen gaan. Op die manier is er immers sprake van een sterk verkor te inspraakprocedure en kan er daardoor een stuk sneller dan normaal gewerkt wor den. Binnen de provincie Zuid- Holland, waarvan de Provin ciale Planologische Commis sie (PPC) zich al kritisch heeft gebogen over het onder havige nieuwe ontwerp-be- stemmingsplan, valt echter al te horen dat de gevraagde vergunning zeker niet zonder slag of stoot zal worden ver leend. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het snel in handen krij gen van de langverwachte spoed-vergunning voor de bouw van het nieuwe Waddinxveense winkelhart De Nieuwe Passage blijkt bij navraag in het Haagse Pro vinciehuis allerminst een vanzelfsprekende zaak te zijn. houdt het gemeentebestuur open huis en verzorgt de vrij willige brandweer demon straties. De gemeente ge bruikt deze dag voor een pre sentatie van het vernieuwde raadhuis aan het publiek. B. en W. laten een breed pu bliek kennismaken met de ‘vernieuwde* dienstverlening in de publiekshal. Op het Raadhuisplein presenteren zich de politieke partijen en is er ook ruimte voor niet- commerciële dienstverlenen de instellingen en ties. Met kramen wordt het plein ingericht en ook afde lingen van de gemeente ge ven daar acte de présence. Het vernieuwde gemeente huis is ook van binnen t.p bo- Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 Fax (0182) 52 29 26 officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp Als dat inderdaad het geval is - en daar zijn aanwijzingen voor - dan is dat een nieuwe forse streep door de rekening van het door de geschiedenis rond De Nieuwe Passage al behoorlijk gehavende college van B. en W. Ook voor de Passage Combi natie Waddinxveen (PCW), de combinatie van projectont wikkelaars die de nieuwbouw wil gaan realiseren, en voor de winkeliers die belang heb ben bij De Nieuwe Passage betekent deze gang van za ken een enorme tegenslag. Er zal daardoor dit jaar niet meer in het braakliggende en schoongemaakte Passage-ge- bied (waar de fabriek van bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV stond) met De Nieuwe Passage kunnen wor den begonnen. Er moet zelfs worden afgewacht of hiervan in de loop van 1998 wel spra ke zal kunnen zijn. Om het gemeentebestuur een beetje te helpen in de te ver wachten moeizame slag met het provinciaal bestuur heeft secretaris C. Cuvelier van de Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) afgelo pen maandag 28 juli haastig een brief aan het college van B. en W. geschreven, waarin aandacht wordt gevraagd voor de funeste gevolgen van nog verder uitstel. “Voor de Waddinxveense de tailhandel is het absoluut vijf WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders staat toe dat het vernieuwde Raadhuis plein incidenteel wordt gebruikt voor kleinschalige evenementen. De eerste is op zaterdag 20 september als er wordt deelgenomen aan de Gemeentedag, die de ge meente 45.000 gulden gaat kosten. WADDINXVEEN - Maan dag 11 augustus wordt het nieuwe bureau van het poli tiedistrict IJssel en Gouwe aan de Limaweg officieus in gebruik genomen. Begin ok tober is de officiële opening en een open huis voor de be volking. S (sloten ■jexpert BOSKOOP - Verschil lende mensen zijn gedu peerd geraakt door het. verliezen van hun porte monnee. Vorige week donderdag werden op verscheidene plaatsen in Boskoop ge vulde portemonnees ge stolen. Zo raakte een Bo- skoopse haar geldbeurs aan de Voorofscheweg kwijt. Later werd deze gevon den en teruggegeven aan de eigenaresse. In een bedrijf aan de Rei- jerskoop werd bij een ze ventienjarig meisje een portemonnee ontfutseld. Een vrouw uit Breda on derging hetzelfde lot in een bedrijf aan de Boot- straat. Dit weekeinde was het de beurt aan een jonge Waddinxveense. De por temonnee werd gestolen uit haar tas die in de kantine van een tuinde rij stond. De beurs be vatte vijftien gulden en enkele pasjes. voor twaalf, aldus het be stuur van de gezamenlijke lo cale middenstand. ‘Het zal u dan begrijpelijk overkomen dat de recente ontwikkelingen ons zeer ver ontrusten, omdat verdere vertragingen absoluut onaan vaardbaar zijn'. Hierbij komt ook nog eens dat volgens het OVW-bestuur de winkelvoorziening in het Gouwedorp de laatste jaren door het uitblijven van enige vernieuwing sterk is achter gebleven, met als gevolg dat de koopkrachtafvloeiing een onverantwoord niveau heeft bereikt. Als de noodzakelijke planolo gische beslissingen rond De Nieuwe Passage inderdaad de nodige extra tijd en nieuw uitstel vergen zullen volgens de winkeliers de kosten sterk gaan stijgen. ‘Een ontwikkeling waarbij geen enkele belanghebbende baat heeft, zeker de Wad dinxveense detailhandel niet. Die zal ongetwijfeld de grote verliezer zijn*, voorspelt een door al deze dreigingen op de barricaden geklommen OVW- bestuur. Aan het slot van de brief van de Ondernemersvereniging Waddinxveen wordt het zelfs niet ondenkbaar genoemd, dat de gevolgen van een even tueel uitstel voor een aantal ondernemers weleens funest kan zijn. ‘Reden dat wij ons tot uw ge acht college wenden met het zeer dringende verzoek alles in het werk te stellen dat de bouw van De Nieuwe Passage middels de artikel 19-proce- dure zo snel mogelijk kan starten1. Het OVW-bestuur laat er in het begin van haar brief geen misverstand over bestaan dat er met teleurstelling is ken nis genomen van de meer dan honderd ’bedenkingenschrif ten’ die door voornamelijk omwonenden zijn ingediend tegen zowel De Nieuwe Pas sage als tegen de door het ge meentebestuur bouwprocedure. Voor alle duidelijkheid laat de Ondernemersvereniging Waddinxveen in haar brief ook nog maar eens weten on verkort achter het door de Waddinxveense gemeente raad genomen besluit te staan om een nieuw hoofd winkelcentrum op de huidige locatie te gaan bouwen, hoe wel aanvankelijk meer werd gezien in de Be Fair-locatie. Eerder berichtte het Week blad voor Waddinxveen al dat er in de ’bedenkingenschrif ten’ volop bezwaren worden aangetekend tegen het ver zoek van B. en W. bij de pro vincie vrijstelling te verlenen van toetsing aan een rechts geldig bestemmingsplan om de nog altijd omstreden De Nieuwe Passage mogelijk te maken. De schrijvers voeren name lijk aan dat de vermeende spoedeisendheid van het ge meentelijke verzoek om af te zien van de wettelijke waar borgen waarmee een bestem mingsplanprocedure is omge ven, wordt geloochenstraft door een periode van 20 jaar zonder actie en door het nog altijd ontbreken van afdoen- de oplossingen voor belangrij ke vraagstukken op het ge bied van de verkeersafwikke ling en het parkeren. ■MMMMI organisa- prioriteiten jx v |g een cen_ traal meld punt van ideeën, sug gesties en klachten WADDINXVEEN Naar aanleiding van een door de recherche van het politiedistrict IJssel en Gouwe ingesteld on derzoek werden voirge week maandagavond twee verdachten aange houden die ervan wor den verdacht een zaken man af te persen. Het slachtoffer is een 48-jarige Haagse zaken man die in Boskoop zijn bedrijf heeft. De twee verdachten zijn een 45-jarige Hagenaar en een 35-jarige Rotter dammer. Beide verdachten zijn inmiddels ingesloten en voorgeleid aan de offi cier van justitie. Het is volgens de politie niet uitgesloten dat in deze zaak nog meer arresta ties volgen. zichtigen. Het pand aan de Beukenhof, waar de facilitai re afdelingen van de gemeen te gehuisvest zijn, is ook open. Activiteiten staan ge pland in de raad- en trouw zaal, bestuursvleugel en de tekenkamer. Voor jongeren is er een jongerencafé en aan kinderen wordt ook gedacht. De brandweer geeft die dag diverse demonstraties. Zo is er een kinderspuitfestijn, de monstratie met perslucht, hulpverlening en worden duikdemonstraties in de Gou we gegeven. Aan het einde van de dag wordt een ‘echte* mening zijn dat de open- brand geblust. De Gemeente- -j-.1-i__x begint met onthulling van het kunstwerk ‘De vleu- Een uitzondering die het gels uitgeslagen*. Muziek, vlaggen en ballonnen zorgen voor een feestelijk tintje. Dit ter Limaweg 35, 2742 CB Waddinxveen en het post adres Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen. Donderdag 9 oktober wordt het districtsbureau officieel geopend, die zal worden ge volgd door een open dag op zaterdag 11 oktober. Het gaat in principe om acti viteiten waarvoor het evene mententerrein (Dreef) te groot is. Aanleiding voor het besluit om het zandkleurige plein hiervoor open te stellen is een aanvraag van de Kunstkring Waddinxveen, die volgend jaar in de open lucht een kleinschalig evene ment wil organiseren. Voor het gebruik van het Raadhuisplein moet wel be taald worden. Het gebruik valt onder de gemeentelijke precarioverordening. De eve nementen kunnen niet groot schalig zijn, omdat B. en W. van i bare weg en de parkeerplaat sen toegankelijk moeten blij ven. r college wil maken geldt de vierjaarlijkse Gemeentedag. In 1993 is daarvoor ook het jaar wordt door de Vereni- parkeerterrein van het Keu kencentrum Waddinxveen en de Aldimarkt gebruikt. Dit jaar wordt zaterdag 20 september de tweede Ge meentedag gehouden, waar aan dooor Waddinxveen wordt meegedaan. Bij veel aanmeldingen overweegt het dag 1997 is iets anders, de activitei ten staan in het teken van ’open stellen en openstaan’. Het ver nieuwde ge meentehuis wordt open en het gemeen tebestuur staat voor en ties. Dat aan en loopt vooruit op de beleidsvoor nemens voor het volgend jaar. Eén van de be langrijkste 'Z, F ^1 hi i|:fl hl ‘L uoOtaMimrzs

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1