WADDINXVE 7 Kosten aan bouwer grondexploitatie doorberekend 'Meer en Woude' helpt in Polen Nieuwe brug over Gouwe Nieuwe klachtencommissie van Woonpartners Midden-Holland I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Ds. C de Jong zegt ja Zenmeditatie in Waddinxveen Waterspektakel in Reeuwijk op 30 augustus PAGINA 3 WOENSDAG 30 JULI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN R T E N U B R K E E E G E M dat Doorberekening Het CDA in Waddinxveen is voorstander van een nieuwe brug over de Gouwe tussen Waddinxveen en Boskoop, die aan sluiting geeft op nieuwe rondwegen in het noorden en westen van het Gouwedorp. (Foto: Sjaak Noteboom). GROEN VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN RUIMTELIJKE ORDENING GEDEELTELIJK GOEDGEKEURD BESTEMMINGS PLAN "LANDELIJK GEBIED OOST '96" cept-verkiezingsprogramma 1998-2002, heeft de nieuwe Gouwebrug eveneens op het politieke verlanglijstje gezet. De christen-democraten zijn in hun nieuwe partijpro gramma trouwens vrij druk in de weer met verkeer, ver voer en verkeersveiligheid. INSTITUUT SOCIAAL RAADSLIEDEN SOCIAAL RAADSVROUW MET VAKANTIE MILIEUZAKEN ZOETERMEER/WADDINXVEEN - Het waterschap Meer en Woude in Zoetermeer, waarvan Waddinxvener ing. Cees Kroes (Noordeinde) dijkgraaf is, heeft op verzoek van Rijkswaterstaat technici beschikbaar gesteld voor het bedienen van pompen in het gebied rondom de door het water geteisterde Poolse provinciehoofdplaats Wro claw. NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES WADDINXVEEN - De poli tiek in Waddinxveen lijkt het al aardig eens over de aanleg van een nieuwe brug over de Gouwe tussen beide gemeen teen ter hoogte van het Gou- webos, die aansluiting geeft op nieuw te maken rondwe gen in het noorden en westen van het Gouwedorp. Het geld hiervoor moet voor het overgrote deel van de provincie Zuid-Holland ko men. Het CDA-Waddinx- veen, dat op dit moment met locale organisaties en vereni gingen spreekt over het con- Daarmee komt een einde ko men aan de huidige situatie, waarin deze kosten vaak op de gemeenschap worden afge wenteld. Het kabinet heeft namelijk ingestemd met een wetsvoorstel van minister Margreeth de Boer (VROM) tot wijziging van de Wet op de Ruimtelijke Ordening daartoe strekt. Lindeijer. Door het bestuur van Woonpartners Midden- Holland is als vaste vertegen woordiger P. Rippe benoemd en A. Verhuist als zijn plaats vervanger. De nu gekozen leden benoe men gezamenlijk een onaf hankelijk voorzitter en een plaatsvervanger. De leden van de klachtencommissie worden voor een peride van drie jaar benoemd. De com missie wordt voor de admini stratieve ondersteuning bij gestaan door mevrouw A. Ho- gendoom-Spreij De huidige klachtencommis sies van de woningbouwcor poraties Waddinxveen, Beter Wonen en SWW zijn inmid dels opgeheven. Deze werk zaamheden zijn overgedra gen aan een nieuwe klachten commissie van Woonpartners Midden-Holland. De klachtencommissie be handelt schriftelijke klachten van huurders nadat de mede werkers van Woonpartners DEN HAAG/WADDINXVEEN - Kosten die het gemeente bestuur voor een bouwlocatie moet maken, bijvoor beeld voor de aanleg van de nieuwe woonwijk ’Trian gel’ die er na de eeuwwisseling tussen Tweede Bloks- weg, Zuidelijke Rondweg en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn moet komen, kunnen voor taan direct worden doorberekend aan de bouwer. ris d’Aumerielaan vormen ruim honderd kramen de jaarmarkt tot vijf uur ’s middags. De dag wordt on der meer gelardeerd met muziekkorpsen, balletuit voeringen en spannende at tracties voor de allerklein sten. Het feest voor jong en oud wordt afgesloten met een spectaculaire gondelvaart over de Breevaart om ne gen uur. Ook de opduwertjes geven - ditmaal verlicht - acte de présence. Tientallen ande re verlichte en versierde boten houden bijna twee uur lang de kijkers aan de kant in de ban. moeten er distributiepunten komen op het bedrijvenpark Coenecoop, zodat grote vrachtwagens in Waddinx veen niets meer te zoeken hebben. Verder is een veilig en com pleet fietspaden- en wandel padennet van belang, even als goed openbaar vervoer (aanleg NS-station Coene coop, ’vertramming’ spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn), meer 30 km-gebieden, betere verkeershandhaving door de politie en een effectief par keerbeleid. Nieuwe huurders ontvangen het klachtenreglement bij het afsluiten van de huurover eenkomst. Voor de andere huurders is het klachtenre glement verkrijgbaar aan de balie van het kantoor of tele fonisch opvraagbaar, zodat het toegezonden kan worden. Het reglement voor de klach tencommissie is besproken met de huurdersorganisaties HWZM en het Bewonersplat- form Waddinxveen en vastge steld door het bestuur van Woonpartners Midden-Hol land. Zo moeten veel vrachtver keer aantrekkende bedrijven uit woongebieden langs de Noord- en Zuidkade ver plaatst kunnen worden, moet doorgaand (vrachtver keer meer worden beperkt om de wegen binnen de be bouwde kom te ontlasten en dere gevallen is de gemeente afhankelijk van de bereid heid van de bouwer om een bijdrage te leveren. In de praktijk komt dat op dit moment neer op maximaal 70% van de gemaakte kosten, maar meestal minder. De rest moet uit de algemene middelen worden bijgepast. De nu voorgestelde maatre gel zal het kostenbewustzijn bij de ontwikkeling van bouwlocaties sterk verbete ren en de kwaliteit ervan ver hogen. Met het nieuwe instrument worden de kosten en baten beter met elkaar in verband gebracht en de concurrentie voorwaarden binnen bouwlo caties gelijk getrokken. Bovendien wordt van deze maatregel verwacht dat de druk op grondprijzen zal wor den getemperd. Winsten die nu nog ontstaan door niet bij te dragen in de noodzakelijk te maken kosten zullen in de toekomst niet langer kunnen worden ingezet bij het tegen elkaar opbieden op de grond markt. De ministerraad heeft ermee ingestemd dat het wetsvoorstel voor advies aan de Raad van State zal worden ingezonden. De tekst van het wetsvoorstel en van het advies van de Raad van State worden pas openbaar bij indiening bij de Tweede Kamer. zondheidszorg direct dienen, zoals het herstel van de drinkwatervoorziening en de waterzuivering. Henk Ende- veld wordt komende zaterdag terug verwacht. Zonodig zal hij door een tweede medewer ker van het waterschap Meer en Woude worden afgelost. De Nederlandse samenleving on derhoudt al sinds jaren innige contacten met Polen. Deze contacten dateren al van eeu wen her toen Nederlanders de Polen in het noordoosten be hulpzaam waren bij het be schermen van het land tegen water. Ook via de contacten tussen Hanzesteden liggen er al historische banden. In de meer recente geschiedenis heeft Polen een substantiële bijdrage geleverd aan de be- vrijding van grote delen van Nederland in 1944 en 1945. In de huidige tijd zijn er tallo ze contacten. Zo zijn er zo’n tweehonderd gemeenten die banden onderhouden met een Poolse partner. Ook vanuit de waterschapswereld bestaan er betrekkingen met Polen. WADDINXVEEN - De ker kenraad van de hervormde Immanuëlkerkgemeente (Prinses Beatrixlaan) heeft te horen gekregen dat het op ds. C. de Jong te Hoek van Hol land uitgebrachte beroep door hem is aanvaard. Daarmee is in de predikantsvacature, die begin dit jaar ontstond door het vertrek van ds. A.A. van Houwelingen naar Noordwijk aan Zee, voorzien. Medewerker Henk Endeveld is afgelopen vrijdag met spoed vertrokken naar deze zesde stad van Polen, ’s Mor gens omstreeks elf uur kwam Rijkswaterstaat met het tele fonische verzoek technische bijstand te verlenen, ’s Mid dags om zes uur zat Henk En develd in het vliegtuig op weg naar het rampgebied in Po len, waar voor miljarden gul dens schade is aangericht door de wateroverlast. De me dewerker van Meer en Woude bedacht zich geen moment en was onmiddelijk enthousiast en bereid om zijn kennis be schikbaar te stellen om de in woners in het getroffen ge bied bij te staan. Gedurende een week zal hij in Wroclaw behulpzaam zijn bij het leeg pompen van ondergelopen ge bieden. In eerste aanleg zal het werk zich richten op die werkzaamheden die de ge- WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd begint na de zomervakantie in de Remon strantse Kerk (Zuidkade) een cursus Zen-meditatie, ver spreid over vier avonden in september en oktober. De cursus integreert de Zen meditatie in de christelijke spiritualiteit en geeft inzicht in het aanleren van een le venshouding die het accent legt op het luisteren, het los komen van alles wat een mens verkrampt en dwang matig maakt, stil worden en open en ontvankelijk worden voor de dingen om iedereen heen. De avonden beginnen met een korte inleiding die duide lijk maakt hoe Zenmeditatie de spiritualiteit kan verdie pen en verrijken, waarna het mediteren wordt eigen ge maakt en de avond wordt af gesloten met het uitwisselen van ervaringen en gelegen heid voor het stellen van vra gen. De vier avonden zijn, in afwijking van eerder gepubli ceerde data, op de dinsdagen 9, 16 en 30 september en op 7 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in de Remonstrantse Kerk en staan onder leiding van ds. G. Duinker, die in verschillende gemeenten in Nederland meditatie groepen leidt. De bijdrage in de kosten bedraagt 80,-. Opgave voor deelname voor maandag 1 september bij Jeanne van den Heuvel, tel. 0182-610331 (na 18.00 uur). Het voorstel heeft tot doel ge meenten in staat te stellen de kosten die zij moeten maken voor de aanleg van voorzie ningen (wegen, rioolwater zuivering, sportcomplexen) en het treffen van maatrege len, zoals het opstellen van bestemmingsplannen en werkzaamheden (de aanleg van openbaar groen), direct aan de bouwer van een nieu we bouwlocatie door te bere kenen. Tot 2010 gaat het in Neder land om de bebouwing van ongeveer 40.000 hectare grond. Gemeenten investeren daarin gezamenlijk een be drag van ruim 40 miljard gul den, exclusief de kosten voor bovenwijkse voorzieningen, noodzakelijke hogere verwer vingskosten en plankosten. De gemeente kan alleen als grondeigenaar die investerin gen aan de koper van de grond doorberekenen. In an- scheepsmotoren bewonde ren, die zelfs draaiend te zien zijn. Met de opduwertjes, er zijn enkele hele oude exempla ren uit 1918 bij, wordt op het water gedemonstreerd. Het onderdeel mini-triat- lon gaat voor de tiende keer van start en wordt geopend door een bekende Neder landse sporter. De spektakeldag begint met een viswedstrijd voor de jeugd om acht uur, met aansluitend een prijsuitrei king. Daarna volgen de wa- terspelen, sloepenrace en jeugdgondelvaart op de Breevaart. Langs de oever op de Nota- REEUWUK WADDINX VEEN - Dit jaar wordt door de Stichting Recreatie-Eve- nementen Reeuwijk voor de 13e maal het Water spektakel Reeuwijk gehou den. Traditiegetrouw is dit feest op de laatste zaterdag in augustus (zaterdag 30 au gustus) op en rond de Bree vaart in Reeuwijk-Brug. Er worden gedurende de dag zo’n 20.000 bezoekers ver wacht. Het Waterspektakel Reeuwijk presenteert als nieuw element de ’scheeps- hoek’ op het droge en de ’opduwertjes’ in het water. Liefhebbers kunnen in de maritieme hoek oude WADDINXVEEN - Deze maand juli is bij Woonpartners Midden-Holland (Mercuriusweg) de nieuwe klachten regeling in werking getreden. Midden-Holland in de gele genheid zijn gesteld om de klacht te verhelpen. De klachtencommissie be staat uit drie vaste leden en drie plaatsvervangende le den. De bewonersorganisaties HWZM en het Bewonersplat- form Waddinxveen hebben als vaste vertegen woordiger J. van Kesteren. Zijn plaatsvervanger is W. St. Huybertsgeregt 3, 1 berk naast de oprit ib >b fb Nieuwe uitgaven zijn: Het vreemdelingenbeleid kent zijn grenzen. Een ongeluk! Durf jij te helpen? de en 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Anna Paulownastraat 19, 1 ceder in de tuin Julianastraat 6, 1 thuja in de achtertuin Essengaarde 18, 1 hulst en 2 dennenbomen in de voortuin Nesse 4, 1 wilg in de tuin Lindengaarde 54, 1 berk in de voortuin De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 31 juli 1997 de ontwerpbesluiten ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Goedkeuring is onthouden aan artikel 6a, lid 3b, sub 2b voorzover het betreft het laatste cijfer "één nul" in het getal "3.000". In casu is bij sierteeltbedrijven buiten het sierteeltconcentratiegebied maximaal 300 m2 staand glas toegestaan. Voor het overige is het bestemmings plan goedgekeurd. de heer A.J. van der Breggen voor het veranderen van de inrichting in verband met uitbreiding van de stal van de manege op het perceel Piasweg 35. In de hal van het gemeentehuis staan twee brochure- molens met een assortiment gemeentelijke en algemene brochures over uiteenlopende onderwerpen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Tegen de ontwerpbesluiten kunnen door eenieder tot 28 augustus 1997 schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. na afspraak via de Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96" liggen met ingang van donderdag 31 juli 1997 gedurende zes weken, ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 alhier op werkdagen geopend van 08.30 tot 12.30 uur. de heer en mevrouw Hordijk-Roos om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een oefencentrum voor paarden c.q. training van paarden op het perceel Noord- kade 108; Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken overeenkomstig het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 17 juni 1997, nr. RGG/ARB/129068A, gedeeltelijke goedkeuring hebben verleend aan het door de gemeenteraad op 29 oktober 1996 vastgestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96". De Sociaal Raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker is van 7 juli tot en met 1 augustus 1997 met vakantie. Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Beroep kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, van 31 juli 1997 tot 11 september 1997. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goed keuring treedt in werking daags na afloop van de hierboven genoemde beroepstermijn, tenzij binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak is ingediend. Dan treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Tot een gedachtenwisseling over de ontwerpbesluiten of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen kan tot genoemde datum een afspraak worden gemaakt met de heer W.P. Kaandorp van afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening Milieu (telefoonnummer 624829). Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK 624680 624622 624767 624500 610401 612570 Gedurende de bovenvermelde termijn kan beroep worden ingesteld door: a. eenieder tegen de onthouding van goedkeuring voor wat betreft artikel 6a, lid 3b, sub 2b voorzover het betreft het laatste cijfer "één nul" in het getal "3000"; b. een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, tot Gedeputeerde Staten te wenden. Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen een ontwerp besluit, kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3