Schoolgebouw wijkt voor appartementen Goudse Fotoclub Veteranentoernooi bij De Gouwe Smash ^sintiatuin Twee masterzwemmers scoren in Denemarken Zonaanbidster 3’5 bestaat 50 jaar Koken zoals in de oorlog seert. Wat wordt er allemaal op deze middagen gedaan? Om aan eten te komen is er een stamkaart nodig, net zo als iedereen in de Tweede Wereldoorlog. Die wordt daarom eerst gemaakt. Bijbel én goed boek' Het nieuwe sjoelseizoen begint op 20 augustus w li ii lij <1 Fietstocht 55-plussers Treintaxi- biljet via NS- verkoopautomaat Tennistoernooi voor 50-plussers De Sperwer aA- AA Brons voor Melvin Kok -'A:r z. - v-STME;- j| F WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Ongeveer halverwege de route voorop staat. HERNING/WADDINXVEEN - Op een tweedaags inter- voorrondewed- - m wisselslag de nationale re cords. Zaterdag waren de twee weer 85 93 96 99 110 131; J. Toor 73; A.H. Kivits 103; C.G. Hofinan 132. de keukenkastjes? Wanneer je boodschappen wilde doen, wat kon je dan allemaal ko pen? En met deze boodschap- bon schaft* te zien. Deze tot eind oktober duren de expositie geeft een span nend kijkje in de oorlogskeu- Een foto van een winterse Rottemeren van Zevenhuizenaar A. Kegel (Boslaan), lid van de jubilerende Goudse Fotoclub. in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan). Het inschrijf geld bedraagt f 10,- per kop pel. Het eerste kopje koffie is gratis. De twee Gouwestaete-zwem- mers, beiden uitkomend in de groep 55-59 j aar, kozen uiter aard voor hun specialiteiten 200, 400, 800 en 1500 m vrij- eslag en een paar kortere nummers. Ze werden op al hun onderdelen eerste. Voor al op 1500 m waren zij opper machtig. Nic Geers (59) liet in 21 min. 19 de concurrentie achter zich en Judith van Berkel deed dat in 23.08. Een nieuw- glanzend Europees record. Ook verbeterde zij op de ge noemde nummers en de 100 s o thans ruim 45 leden, van wie een aanzienlijk deel zich ac tief bezig houdt met zwart wit- en kleurenfotografie, ter wijl weer anderen zich ver diepen in het maken van diaseries. de. categorieën DD, HD en GD. Mocht het weer spelbre ker zijn dan wordt het toer nooi met een dag verlengd. De sjoelstrijd zal in het nieu we seizoen gaan om de wis- selbeker van en beschikbaar gesteld door houthandel Al- blas (Zuidkade). het kleinood is op dit moment in het bezit van Jan Kersbergen. Het komend seizoen zijn er weer 14 sjoelavonden. Om mee te doen aan de competi tie moeten de deelnemers 10 van de 14 avonden geweest zijn. Komt men alle 14 avon den dan tellen de beste 10 hiervan voor de onderlinge Ds. A.W. van der Pias rijdt als enige Waddinxveense pre dikant in een Mercedes-Benz rond. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). van tijd tot tijd werk in de Goudse fotografencafé’s en dingen op nationaal niveau met succes mee naar prijzen. Twee jaar geleden werd door de Goudse Fotoclub een gro te, druk bezochte tentoonstel ling in het Tsjechische kas teel ‘Wallensteijn* verzorgd. competitie. Er wordt gespeeld in 4 klassen (A tot en met D). Per avond zijn er in elke klas se drie of vier prijsjes te ver delen. Die wisselen per avond, dus het is niet zo dat de sjoelers die het hoogste scoren met de prijzen naar huis gaan. Per avond kunnen twee ron den gesjoeld worden. De eer ste ronde telt altijd voor de competitie met de mogelijk heid van een prijs. Sjoelt men een tweede ronde dan heeft en Truus Vink, 2. Rida Sijthoff en Ciska Voogd; gemengd dub bel: 1. Maijo Overdam en Wim Tolhuizen, 2. Gerda Mathot en Nico Vink; herendubbel: 1. Bart v.d. Sluis en Frans Amol- dus, 2. Kat Zeelst en Piet Zwa nenburg. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereni ging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Peronne. Weersgesteldheid: kalme n.o. wind (bewolkt). Afstand 266 km. In concours 594 duiven. Gelost om 13.25 uur. Aankomst eerste duif 17.20 uur. Laatste duif 17.55 uur. Snelheid eerste duif 1127 m.p.m. Uitslagen: P. Noorlander Zn. 1 13 22 23 27 48 53 58 62 68 69 83 84 87 95 101 104 134 137 148 149; Joh.L. Bol 2 7 8 10 1112 14 17182024253540677790106 117 125 128 133 138 144; D. Boere 3 4 9 15 30 60 64 65 102; RA van der Made 5 6 43 50 76 86 98 100 107 140; M. Tollenaar Zn. 1619 2129 32 37 38 42 56 57 70 79 81 91 105 111 115 118 wordt een rustpauze ingelast bij een restaurant. Zowel voor het vertrek als na afloop van de Piet Houdijk, had er alles richting Het aantal inschrijvingen voor dit lustrumtoemooi was weer bijzonder groot, hetgeen niet zo verwonderlijk is omdat de gezelligheid bij dit toernooi mee maken? Op de tentoonstelling vinden de bezoekers het antwoord op deze vragen, maar ze weten dan natuurlijk niet echt hoe klein mogelijk te houden, het eten in de oorlog smaak te. Dit komt men wel te we ten op één van de middagen die het Verzetsmuseum spe ciaal voor kinderen, organi- men bijna altijd prijs. De prijs per ronde is 4,-. Een ronde bestaat uit het sjoelen over 10 bakken. Er staan 17 sjoelbakken opge steld. De sjoelavonden wor den altijd in het gebouw van de schutters aan de Alber- dingk Thymlaan in Waddinx- veen-Noord gehouden. GOUDA/WADDINXVEEN - Dit jaar is het een halve eeuw geleden dat door enkele enthousiaste amateur-fo- tografen de Goudse Fotoclub werd opgericht. Voor hen die het eerst komen is de eerste sjoelavond gratis. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met Jan Kersbergen, Elzenhorst 9, tel. 0182-615421, of met Henk van Beek, Burgemees ter Trooststraat 60, tel. 0182- 616349. College’ ondergebracht ge weest. Het complex wordt gesloopt om plaats te ma ken voor de bouw van 14 exclusieve appartementen, een project van het Wad dinxveense bedrijf Wadha- ge BV. De wooneenheden, waarvan de verkoop in 10-jarige Melvin duren van half drie tot een uur of vijf. Meedoen kost 7,50 (tevens entree voor het museum). Van te voren aanmelden bij het Verzetsmuseum wordt aangeraden. Het telefoon nummer is 0182-520385. Ook in september en in oktober zijn er nog kookmiddagen. In het kader van ’Eten wat de bon schaft ’is er ook nog een speurtocht gemaakt. Met ’vragenbonnen’ kan men ten toonstellingen bekijken. De bezoekers krijgen er trou wens twee echte distributie- bonnetjes uit de oorlog bij. Het Verzetsmuseum aan de Turfmarkt in Gouda is geo pend op dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekeinde van 12.00 tot 17.00 uur. lege. In het oude schoolge bouw naast de hervormde Immanuëlkerk, waarvan het naar de Limaweg ver huisde notariskantoor Van der Meulen, Koek en Wich man de laatste eigenaar was, is ook de dagschool voor volwassenen ’Gouwe Het gouden jubileum zal op passende wijze tijdens een expositie van recent werk van de clubleden in de Goudse Agnietenkapel worden ge vierd. De expositie kan dagelijks van dinsdag 9 tot en met vrij- Leden van de club exposeren dag 26 september bezichtigd worden. Daarbij zijn steeds enkele leden voor het vers trekken van informatie aan wezig. Eén en ander werd mede dank zij een bijdrage uit het Anjerfonds Zuid-Hol- land mogelijk gemaakt. De Goudse Fotoclub telt Daarna kan men met het dis- tributiespel de dingen die no dig zijn voor het oorlogsre- cept worden verzameld. Met de verzamelde ingrediënten wordt er gekookt: aardappel- cake, zoete pap van suiker bieten of iets anders. De kookmiddagen zijn op zondag 10 augustus en op woensdag 27 augustus. Ze handen is van De Pater Makelaardij (Waddinx- veen), zullen naar een ont werp van architectenbu reau Oosterheert-Wubben BV (Den Haag) worden ge bouwd door Maarssens Bouwbedrijf BV (Maars- sen). Deze zwemwedstrijden in open water worden jaarlijks in Heming gehouden en graag door buitenlanders be zocht omdat er gekozen kan worden uit alle zwemnum- mers. Van 50 m vlinderslag tot 1500 m vrijeslag. Boven dien kunnen de deelnemers zich meten met internationa le toppers. GOUDA - In het Verzetsmu seum Zuid-Holland aan de Turfmarkt in Gouda is de te vinden bij de zomerse ‘Ron- tentoonstelling ‘Eten wat de de van Nederland in open wa ter* in het recreatiegebied ‘Binnenmaas* in de Hoeksche Waard. Zij legden de kilometer af in ken. Wat stond er eigenlijk in respectievelijk 13.59 en 16.07. Judith van Berkel ver stevigde haar koppositie in het klassement dames en Nic Geers blijft tweede bij de he- pen, kon je daar iets lekkers ren. Hij probeert wel om het ver schil met de leider in zijn klassement, de Amsterdamse nieuwkomer Uijtenbogaart, zo 1 Deze keer zwom de Boskoper voor het eerst dit seizoen on der de 14 minuten, op 44 sec. achterstand. De toemooicommissie, onder leiding van de enthousiaste aan tocht is er gelegenheid een kop- gedaan om dit jaarlijkse toer- je koffie of thee te drinken in nooi tot een succes te maken, het Anne Frank-centrum. Helaas was op de eerste speel- De kosten voor deelname zijn f dag de regen spelbreker, maar WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 12 augustus houdt het seniorenwerk van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) de vijfde fietstocht van dit seizoen. De tocht van ongeveer 40 km voert deze keer i Reeuwijkse Plassen. Bij goed weer wordt om 10.00 uur ver trokken vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad). WADDINXVEEN - Op het park van de Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash (Warnaarplant- soen) is voor de vijfde keer in successie het open vete ranentoernooi gehouden. Ds. M. van Campen (Sterrenlaan): 'Ik raad u aan om naast de Bijbel ook een goed boek mee te nemen'. (Foto: Archief Joop Dorst). WADDINXVEEN - Klaar voor de sloop is de voorma- 135 139 145; W. Breedijk 71 75 lige protestants-christelij- ke MAVO-school’Koningin Wilhelmina’ aan de Prin ses Beatrixlaan. De school is later opgegaan in ’De Wadde’ en maakt nu deel uit van het Coenecoop Col- GOUDAWADDINXVEEN - Met ingang van 1 oktober is het Treintaxi-biljet ook te koop bij de verkoopautomaat van de Nederlandse Spoorwegen (NS). Het biljet is te gebruiken op al le 111 Treintaxi-stations. Ze zijn niet meer voorzien van een datum en de stationsnaam. De prijs van het Treintaxi-biljet wordt zeven gulden. Met Treintaxi-biljetten uit de NS-verkoopautomaten kan de klant ook aan zo’n biljet komen als het loket gesloten is. De ver- koopautomaten staan op alle NS-stations. Omdat op het Treintaxi-biljet geen datum en stationsnaam meer gedrukt staat kan iedereen overal een Treintaxi-biljet kopen, dat op een later tijdstip gebruikt kan worden. Sinds januari 1994 is de prijs vail een Treintaxi-biljet zes gul den geweest. De kosten van de Treintaxi-exploitatie zijn daar entegen wel toegenomen. Van af 1 oktober kost een Treintaxi- biljet 7,-. Uitzondering is de prijs van een Treintaxi-rit die bij de chauffeur wordt betaald. Die zal 9,50 gaan kosten. De hui dige Treintaxi-biljetten kun nen nog gebruikt worden tot en met 31 maart 1998. Om er voor te zorgen dat alle biljetten die de klant nu in zijn bezit heeft op die datum op zijn, zijn vanaf heden alle Treintaxi- biljetten niet meer persoonsge bonden. Dit betekent dat ieder een gebruik kan maken van de ze biljetten. De Treintaxi rijdt vanaf 111 NS-stations in Nederland. Op dit moment kan ruim 60% van de huisadressen met de Trein taxi bereikt worden. Treintaxi vervoerde in 1996 ruim 3,7 miljoen passagiers van en naar een NS-station. Treintaxi wordt in opdracht van de Nederlandse Spoorwe gen uitgevoerd door Transvi- sion BV. 112 12(' ffi6 'l)2(5 28 D.e vroe9ere MAVO-school 'Koningin Wilhelmina' aan de Prinses Beatrixlaan wordt gesloopt voor de bouw van 14 exdu- 141; M. Verbeek 31 44 45 51 52 63 66 89 108 130; J. Jansen Zn. 33 39 47 59 61 78 92109 113 127; D.M. Degenhardt 34; D. Heeren 36 54 55 82 88 116 119 120129; C. Smitskamp 4180 97; H. Metselaar 46 122 123 124 143; CA Bode 49 72 74 114 121 xx WADDINXVEEN - Dinsdag 12, woensdag 13 en donder dag 14 augustus houdt de tennisvereniging Be Fair op het park ‘De Buitenhof (Sn- iepweg) het eerste regionaal 50+ toernooi. WADDINXVEEN - In het clubgebouw van de schutters- Negentig deelnemers zullen vereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) be meten tegen elkaar spelen in gint woensdagavond 20 augustus om half zeven het nieuwe seizoen van de Waddinxveense sjoelvereniging. WADDINXVEEN - Na vorig seizoen Nederlands kampioen trampolinespringen in de B- klasse te zijn geworden deed de 10-jarige Melvin Kok (De Ak ker) nu mee in de A-klasse tij dens de landelijke kampioen schappen tot en met 14 jaar. De jeugdige Waddinxvener wist deze keer beslag te leggen op de derde plaats. Voorafgaand aan de finalewed strijd trampolinespringen in Heerenveen moesten de kandi- x o daten zich eerst plaatsen in drie nationaal zwemtournooi voor masterzwemmers in De- afzonderlijke voorrondewed- nemarken hebben Judith van Berkel en Nic Geers van strijden. de Waddinxveense zwemclub ‘Gouwestaete* indruk ge in deze wedstrijden wist Melvin maakt. De 55-jarige Judith van Berkel zette een record- Kok de spanning hoog te hou- reeks op haar naam. den. Pas in de derde voorronde moest hij zijn tweede plaats op geven. Uiteindelijk ging hij als derde geplaatste naar de finale wedstrijd. Ondanks dat de Waddinxvener, door zijn eerste jaar in de A-klasse, een lagere moeilijkheidsgraad sprong dan de andere kandidaten, wist hij zijn derde plaats toch te hand haven. Melvin Kok verbeterde als jongste deelnemer in de A- klasse tevens zijn persoonlijk record. Met één punt meer werd Sven Mooy (Alkmaar) tweede en Jeroen Kaslander (Aal smeer) eerste. In het nieuwe seizoen zal Mel vin Kok proberen zijn moeilijk heidsgraad te vergroten door al le eenvoudige salto’s dubbel- voudig uit te voeren. Eerder in het voorseizoen be haalde hij met zijn team van Pro Patria uit Zoetermeer een eerste plaats bij de landelijke wedstrijd voor teams en een derde plaats bij de Nederlandse kampioenschappen voor club- teams. 3,50 per persoon (inclusief drie door de inzet van een aantal consumpties). Alle enthousias- deelnemers konden de proble- te fietsers vanaf 55 jaar en ou- men op tijd worden opgelost, der zijn van harte welkom. Het Bovendien werd er door Ri is niet nodig van te voren in te chard Palm een goede maaltijd schrijven. verzorgd, hetgeen meer dan - MMM wHeen pleister op de wonde was. Zaterdagavond was er een op- Klf1VPI*if1CCAn treden van de Nederlandse UUVCI |Ud3CII Roy Orbison, die de stemming m er goed inhield. De deelnemers III IzC DUUg lieten niet na hun danskwali- WADDINXVEEN - Vrijdag- teiten uitgebreid ten toon te avond 8 augustus om half ne- spreiden. gen is er koppelklaverj assen De tweede dag werkte het - weer gelukkig mee en verliep het wedstrijdschema verder vlekkeloos. De finales lever den leuke wedstrijden op en verliepen bijzonder sportief. Tussendoor werd door de huis houdelijke activiteiten com missie nog een voortreffelijke lunch verzorgd. Het is dan ook geen wonder dat de deelne mers aan dit toernooi elk jaar graag terugkomen. Vanwege het eerste lustrum zorgde de toemooicommissie voor een aangename verras sing door een optreden van de Funny House Jazzband uit Bodegraven en toen was het feest compleet. Dit alles is mede mogelijk ge maakt door de medewerking van de Vink Groep (hoofdspon sor), Philippe Pechard, Trilux, Koppen Lethem en Rucanor Sport (subsponsors). De winnaars van het open ve- teranentoemooi van de Gouwe Smash zijn: poule A (win- naarsronde): damesdubbel: 1. Janny v.d. Linden en Anneke Schep, 2. Anneke Nootenboom en Corry Revet; gemengd dub bel: 1. Wilma en Hans Wijn stok, 2. Els Zijderhand en Jan v.d. Maas; herendubbel: 1. Rien v.d. Linden en Riem Vos- selman, 2. Rien Baan en Arno Haver Droeze. Poule B (verliezersronde): da mesdubbel: 1. Joke Franken MM 1 De vroegere MAVO-school 'Konmgi sieve appartementen. (Foto: Sjaak Noteboom). I "1 il w T/M ZATERDAG 16 AUGUSTUS BIJ AANKOOP VAN 25.- CHEQUE VAN 2.50 KADO! op het hart te en van zijn belevenis Mercedes voorbij, waarin uit te voorschijn kwamen', zag dat het niet zijn in een van der Plas (Stationsstraat) waren Islamieten, geknield de auto op hun gebedsmatje, en die hun gebeden opzegden. Afge zien van hun godsdienst kun je wel spreken over principes, die ze niet mgs de Autobahn in de om- van Frankfurt op de terug- TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 w I co O op «J onder stoelen of banken staken, maar net als dat ze dat in hun va derland gewend waren ook daar praktizeerden'. ‘Ik bid ons allen de woorden van'” Paulus toe, dat we ons voor het Evangelie van Christus niet scha men, omdat het een kracht van God is tot zaligheid. En daar hoort mijn bidden en bijbellezen, op elke plek in de vakantie, ook bij', besluit ds. Zonnenberg. Voordat ds. H. Schipaanbooord op vakantie ging maakte hij van de ge legenheid gebruik de lidmaten van de Centrale Hervormde Gemeente de volgende goede raad te geven: *Vergeet bij alle bagage Gods Woord niet mee te nemen. Laat dit Woord van God onze belangrijkste ’vakan tiegids’ blijven'. Zijn collega ds. M. van Campen 'Sterrenlaan) vond dat echter niet voldoende. Ik raad u aan om naast de Bijbel ook een goed boek mee te nemen. Het verruimt de geest en opent perspectieven, waardoor we bemoedigd en toegerust kunnen worden'. Mooie laagblijvende heester met de melodieuze naam Cuphea. Absolute zonaanbidster. Bloeit weelderig met kleine bloempjes. Keuze uit diverse kleuren. Kan in de tuin maar lijt ook goed op het terras of op het balkon. Van 6.95 voor u A a AA A - /A - IDINXVEEN - De dominees de Centrale Hervormde Ge- ite zijn deze zomer weer druk Brons voor de trampolinespringer Kok. c’ HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open x< -x- A;, '■i o 2 8 Q ml

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15