t CONTRASCN FOTO'S vanaf 19 cent en 0,39 cent lar Blok Kievit neemt Vink over Imker haalt bijenvolk uit straatlantaarn Organisaties zoeken nieuwe eigen plek van der linde laatvl n vakwerk en mstige legkoi ZOMER T AKTIE Nu DOUBLEPRINT 37 cent met GRATIS Agfa film bij ontwikkelen en afdrukken NU 2e artikel Provincie in actie tegen brugklimmers 1945 "De ALLES VOOR UW OPEL... Van Elswijk b.v. fouxr kalkhoven Burgemeester feliciteert DolfinG foto’s ontwikkelen en afdrukken v.a. 10x15 budget print! Gratis 150 kinderen op de foto GRATIS briljant paar Echtpaar is 55 jaar samen Aanrijding op de Dreef INTERIEURVERZORGING uit de grond gehaald en meegenomen naar het huis van de bekende Moordrechtse imker BH Ar CARWASH I Vraag vrijblift offerte aan OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN KOPEN/VERKOPEN? ZAuto I snelservice Voor al uw binnen- en buitenzonwering primera groenendijk koninginneweg nd boskoop (0172) 23 0717 veense hefbrug over de Gouwe zullen worden aange bracht. te on en 'assa- COENECOOP 589 WADDINXVEEN Tel. (0182) 61 42 46 Dinsdag en donderdag gesloten ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) Senioren Mode Kerkweg Oost 285 Waddinxveen (0182) 61 48 63 naast de Aldi Dolfing Senioren Mode Overtocht 23 ad 2411 BS Bodegraven Telefoon (0172) 65 08 71 Nu bij 2 Wella High hair- producten gratis reisföhn kado it "levertijd 3 dagen Snel Hairstyling Kerkweg-Oost 287 2741 HE Waddinxveen (0182) 61 16 18 X officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp J Zo wordt in het beleidsplan 1998- 2001 van de gemeente Waddinx veen onder verantwoordelijkheid van wethouder Maria Wientjens- van der Velden (WD) aangegeven dat de resultaten van het onder zoek naar de nieuwe bestemming van de voormalige Prof. Kohn- stamm voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan concreet zouden moeten worden uitgewerkt. Op di verse plekken in het Gouwedorp maken welzijnsinstellingen ge bruik van accommodaties. Een aantal van deze accommodaties is echter in functioneel en technisch opzicht problematisch te noemen. Naar de mening van het college van Burgemeester en Wethouders is het daarom van belang te zoeken naar ruimte voor migranten en voor de Vereniging Historisch Ge- G maandag al de begeerde fo to’s ophalen. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. Ter ondersteuning van het poli- tie-optreden worden borden ge plaatst waarop staat aangege ven dat klimmen in de brug verboden is. Tot de voorzienin gen zijn aangebracht zal extra worden gecontroleerd bij de hefbruggen. De provincie Zuid- Holland neemt de maatregelen niet alleen in Boskoop, maar zal de veiligheidsvoorzieningen ook bij de hefbruggen over de Gouwe in Waddinxveen en in Alphen aan den Rijn aanbrengen. Met die gemeenten en met Rijkswa terstaat - eigenaar van de Al pheuse hefbrug - zal de provincie nog overleg voeren. In totaal kost de operatie zo’n 50.000 gul den. Er wordt gestart met maat regelen die het klimmen door onbevoegden tegengaan. Deze zijn binnen vier weken uitge voerd. Daarna volgen voorzie ningen ter verbetering van de veiligheid bij onderhoudswerk zaamheden. Binnen zes maan den zijn alle maatregelen geno men. WADDINXVEEN - "Vink Verzekeringen’ (Zuidplaslaan) is met ingang van vrijdag 1 augustus overgenomen door Blok Kievit BV te Gouda. In de nieuwe situatie houdt de Waddinxveense directeur Nico Vink zich al leen bezig met hypotheek-advisering. WADDINXVEEN - In Waddinxveen probeert het gemeente bestuur al een poosje tot een goede verdeling te komen van bestaande en vrijkomende accommodaties en het structu reel oplossen van de groeiende huisvestingsproblematiek van welzijnsinstellingen. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2554 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 WADDINXVEEN - De in het Weekblad voor Waddinxveen aangekondigde spetteraan- bieding van Intercolor De Rooy aan de Kerkweg-Oost is vorige week zaterdag een da verend succes geworden. Ouders werden in de gelegen heid gesteld een gratis stu- diofoto van hun kind te laten maken. De mensen stonden daarvoor in de rij voor de win kel in het Brugcentrum. vincie komt naar voren dat het overigens nooit volledig is uit te sluiten dat onbevoegden de hef bruggen over de Gouwe be klimmen. Wel kan een aantal aanvullende maatregelen wor den genomen die beklimming tegengaan. Om de toegang te bemoeilijken wordt de kooüad- dervoor onderhoudsperso neel, die nu ongeveer drie me ter boven het wegdek begint, ruim één meter ingekort. Ver der wordt de kooi van onderen afgesloten door een rooster en komen er vier extra stalen spij len in het onderste gedeelte van de kooi. Tenslotte worden de eerste twee diagonalen van de hef- brugtorens voorzien van’stra lenkransen’ met scherpe pun ten. Voor de veiligheid van het onderhoudspersoneel komt er bovenin de bruggen een extra bordes met leuning en worden klimbeveiligingen aangebracht in de kooiladder (onder meer een veiligheidslijn, die blok keert bij schokbelasting). Vori ge week dinsdagmorgen heb ben de provincie Zuid-Holland en de gemeente Boskoop de maatregelen besproken. Daar is ook onderkend dat repressief optreden door de politie onmis baar is om beklimming van de brug te voorkomen. INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen Vooruitlopend op de defini tieve afronding kan men desgewenst, voor de afhan deling van actuele zaken, zoals nieuwe schademeldin- gen en poliswijzigingen, volledig terecht bij Blok Kievit BV in Gouda. zolang de voorraaa strekt remmen, niet meer Blok Kievit BV is geves tigd in het Goudse bedrijfs gebouw De Havenstaete aan de Oosthaven. Het be drijf maakt deel uit van de holding AssurantieGroep Nederland BV met kanto ren te Alphen aan den Rijn, Gouda en Wassenaar. de foto gegaan. Doordat men bij Intercolor de Rooy be schikt over eigen ontwikkel- apparatuur kon de ouders beter moeten tegengaan, zijn getroffen. Met de operatie, waarop door Foto’s vanaf 19 cent rende dierenliefhebber dat dood spuiten te voorkomen. In overleg met de erbij ge haalde politie werd er een imker gevonden die het bij envolkje zou proberen te ’arresteren’. Intussen werd veiligheidshalve door het energiebedrijf Midden-Hol- land definitief de stroom van de straatlantaarn uitge schakeld. Vervolgens beklom Cor Bos een wankele ladder, bekeek de zaak op vier meter hoog te en ging aan de slag. Hjj gebruikte eerst een speciale beroker om de honingbijen wat te versuffen en droeg daarna een imkerhoed. Na het dichtplakken van de gaatjes, zodat geen bij er meer in of uit kon, en het de monteren en inpakken van het lampeglas werd vervol gens de lantaamplaal com pleet met het bijenvolkje uit de grond gelicht en afge voerd naar het huis van de Moordrechtse imker. Afgewacht moet worden of de bijenzwerm de verplaat sing zal overleven en in een Moordrechtse bijenkorf verder honing wil gaan ma ken te midden van zeven andere bijenvolken. zich uitsluitend zal toeleg gen op hypotheek-advise ring, zijn de assurantie-ac- tiviteiten van Vink Verze keringen geheel overgenomen Blok Kievit BV. De onderneming telt ruim 30 ervaren medewerkers, zodat men in principe alle verzekeringsdisciplines in huis heeft, variërend van alledaagse verzekeringen als auto-, inboedel- en reis verzekering tot en met zeer specialistische diensten als pensioenen, employee bene fits en personale financial planning. Op dit moment is er sprake van een overgangsfase waarin nog diverse (admini stratieve) zaken moet wor den geregeld. Voor de verze kerden van Vink Verzeke ringen heeft dit uiteraard geen nadelig effect, want de polissen blijven onvermin derd van kracht. nootschap Waddinxveen. Hiervoor moet dan wel geld beschikbaar worden gesteld. Naast het in ge bruik geven van de voormalige Prof. Kohnstammschool voor open baar MAVO, indien de gebruiks mogelijkheden dat inderdaad toe laten, moet in Waddinxveen ook worden nagegaan in hoeverre leeg staande schoollokalen kunnen worden verhuurd of afgestoten. In middels is bekend geworden dat de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen in het nieuwe seizoen van start gaat met een we- keEjkse zaterdagavondopvang voor kerkeEjke jongeren vanaf 15- 16 jaar in De Hoge Noot* (J.W. Fri- soweg), het oude clubgebouw van de muziekvereniging Concordia die overigens van plan is een nieuw on derkomen te gaan bouwen. Hij wachtte op tege moet komend verkeer. Een 34-jarige man, ook uit Boskoop, had niet gezien dat de ander stilstond. Op het laat ste moment probeerde hij nog maar k< voorkomen dat hij met een behoorlijke vaart tegen het andere voer tuig. De 32-jarige man had last van zijn nek en is daarom met de ambu lance naar het Houdse Groene Hart Zieken huis vervoerd. Naast het parkeerter rein staan twee flatge bouwen die zicht heb ben op het parkeerter rein. Eventuele getuigen kunnen zich melden bij de Wad dinxveense politie. De 63yarige Moordrechtse (imker Cor Bos probeert eerst honderden honingbijen rond de tablet lachgas zat. (Foto: Joop Dorst). de gemeente Waddinxveen niet was aangedrongen, is in totaal 50.000 gulden gemoeid. Binnen het college van B. en W. heeft Waddinxveens eer ste burger er overigens wel in stemmend melding van ge maakt. Dat de provincie Zuid-Hol- land extra veiligheidsmaatre gelen tegen klimmers zou treffen aan de drie hefbrug gen over de Gouwe kondigde het Weekblad voor Waddinx veen vorige week al aan. Op verzoek van het Boskoop- se gemeentebestuur en van het politiedistrict Gouwe-IJs- sel is er in de afgelopen twee weken veiligheidsonderzoek verricht naar aanleiding van een dodelijk ongeval met de 19-jarige Boskoper Raymond Fase. In de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 juli had hij samen met twee vrienden de Boskoopse hefbrug beklom men. Om te voorkomen dat onbe voegden in de hefbrugtorens klimmen blijft toezicht van de plaatselijke politie en de dienstdoende brugwachter echter onontbeerlijk. De de treffen maatregelen maken het klimmen echter wel een stuk moeilijker. Vooral in Boskoop blijken groepen jongeren er een sport van te hebben gemaakt de hefbrugtorens te beklimmen. De ligging van de hefbrug over de Gouwe speelt daarin een belangrijke rol. In het kwekersdorp bevinden zich aan beide zijden van de brug woonwijken en horecage legenheden en steken ook ’s nachts veel fietsers en voetgan gers de Gouwe over. De hefbruggen in Waddinx veen en in Alphen aan den Rijn kwamen echter ook steeds meer bij de ondernemende jon geren in de belangstelling te staan, omdat het heel stoer werd gevonden te kunnen zeg gen dat je bovenop alle drie de hefbruggenn over de Gouwe had gestaan. Uit het onderzoek van de pro- Tussen zaterdag zondag is op de Pi ge een Peugeot 205- personenauto gestolen. De afgesloten auto ver dween van de parkeer plaats aan de zijde van net NS-station. WADDINXVEEN - Dinsdag 5 augustus waren de heer en mevrouw Rozendaal-Mole- naar 65-jarig getrouwd, ’s Morgens om negen uur kre gen ze in hun woning aan het Jan van Bijnenpad al bezoek van Waddinxveens burge meester Fedde Jonkman. Het echtpaar heeft één doch ter en twee kleinkinderen. De bruid is geboren in Ouder kerk aan den IJssel en de bruidegom in Streefkerk. Van 1944 tot en met 1970 verhuurde het briljanten echtpaar vissersbootjes in ’t Weegje. Ze hebben dat jarenlang met plezier gedaan. Mevrouw Ro- zendaal heeft wat heupklach- te” gehad en haar man heeft lichte attaque gehad. WADDINXVEEN - Van daag - woensdag 6 augus tus - vieren de heer en mevrouw Van Leeuwen- Sleeuwenhoek hun 55-ja- rig huwelijksfeest. ’s Morgens om tien uur hebben ze in huize Sou- burgh (Prins Bernhard- laan) felicitaties gekre gen van Waddinxveens eerste burger Fedde Jonkman. De bruidegom is geboren in Reeuwijk. De wieg van de bruid stond in Waddinxveen. Mevrouw Van Leeuwen verblijft in deverpleegaf- deling van Souburgh om dat ze de ziekte van Alz heimer heeft. Haar man komt haar ie dere dag bezoeken. De heer Van Leeuwen heeft op een boerderij, een tuinderij en een kwe kerij gewerkt. Zijn ge zondheid is redelijk al heeft hij wel een lichte hartkwaal. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Burgemeester Fedde Eigenaresse Liesbeth van der Jonkman is door de provincie Zuid-Holland vorige Vis van Intercolor de Rooy week telefonisch op de hoogte gesteld van een aantal had in deze zomerperiode wel extra veiligheidsmaatregelen die ook op de Waddinx- op aardig wat mensen gere kend, maar de toeloop was boven alle verwachting. Ruim 150 kinderen zijn za- Binnen vier weken en wat la- terdagmorgen en -middag op ter (tegelijk met onderhouds werkzaamheden) zullen de extra maatregelen, die het klimmen door onbevoegden WADDINXVEEN - Za terdag rond half zes gebeurde er op de Dreef een aanrijding. Een 32-jarige man uit Boskoop stond te wach ten om het terrein van pompstation van Texa co op te rijden. Eén van de 150 kinderen die zaterdag gratis op de foto werd gezet door Intercolor De Rooy (Kerkweg-Oost). Tot deze holding van de di recteuren Hans Blok en Rein de Kievit behoren ver der AssurantieGroep Ne derland Consultancy BV, Bureau Rewa BV te Wasse naar, Centrum Alphen BV te Alphen aan den Rijn en Hypotheekgroep Neder land. Omdat directeur Nico Vink Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. makelaardij b.v. Julianastraat 6 Waddinxveen I" tel. (0182) 61 23 09 WADDINXVEEN - Op veili ge afstand gadegeslagen door geïnteresseerde om wonenden en een handjevol fotografen en verslaggevers van lokale, regionale en lan delijke media heeft de Moordrechtse imker Cor Bos (63) in een woonhofie aan de Peuleyen in Wad dinxveen een straatlan taarn met daarin een bijen volkje ter grootte van een voetbal verwijderd. De tussen de 10.000 en 15.000 vlijtige honingbijen hadden gemakshalve het lampeglas, waarin kleine gaatjes van schoten met een luchtbuks zaten, al een week lang uitgekozen als onderkomen en waren in middels druk bezig een hele raat te maken. Na een melding van omwo nenden besloot de gemeen te de huisvaste beestjes maar dood te spuiten, om dat het te gevaarlijk zou zijn om de bijen zo uit de glazen bol te halen. Bovendien wis ten de beestjes van geen wij ken, ook niet toen de stroom was uitgezet Toen de gemeente aan het karwei wilde beginnen wist echter een toevallig passe- Nadat de kleine gaatjes in de glazen bol waren afgeplakt, werd de gehele straatlantaarn Cor Bos. (Foto: Joop Dorst). Weekblad voor addinxveen Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) doe-het-zelf-materialen keukens - kasten wand- en vloertegels tuinhout - sierbestrating n (0182) 61 25 96 Noordeinde 76a N Waddinxveen Tel. (0182) 61 30 01Fax (0182) 61 9115/ Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 B (sloten ■Vjexpert M Kantoorboekhandel Kon. WHhelminaplein 6, Waddinxveen ook de kleine en grote maten Wij gaan ruimte maken voor de nieuwe najaarscollectie. (laagst geprijsde) OPENINGSTIJDEN:^ iedere donderdag en vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur iedere zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. rolstoelvriendelijke winkel (Foto: Intoriolor Do Roof).

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1