WADDINXVE ANBO wil een ouderennota Sloophuizen slapend in de zomerzon OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Landgoed TEtoile' verder uitgewerkt I PAGINA 3 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN R T B E K E R U N E M E E G VERZOEK OM MEDEWERKING POLITIE USSEL EN GOUWE VERLEENDE SLOOPVERGUNNING GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN BOUWZAKEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN MILIEUZAKEN Dit bekende stukje oud Wad dinxveen aan de Prins Bern- hardlaan gaat verdwijnen. De bejaardenwoningen gaan plaats maken voor een woonzorgcentrum voor ou deren. (Foto: Evert Harden dood). De slopershamer worden gehanteerd voor in totaal 40 be jaardenwoningen. Ze hebben hun dienst in de afgelopen tientallen jaren bewezen. (Foto: Evert Hardendood). Bezwaren VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN berging met asbest wandplaten Patio B.V. op het perceel Coenecoop 450; de heer P. de Bie op het perceel 6e Tochtweg 1B. het het Meldingen krachtens artikel 8.40 Wet milieubeheer Besluit opslag goederen van: Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Kromme Esse 10, het slopen van een garage annex en HDB Waddinxveen B.V. in verband met wijziging inrichting en verwijdering opslag'gevaariijke stoffen op het bedrijf Coenecoop 107; Boer Bakker B.V. in verband met grotere en betere opslag water oliemengsel op het bedrijf Coenecoop 582; 62 45 00 61 04 01 61 25 70 De meldingen met bijbehorende stukken Liggen vanaf 7 augustus 1997 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Besluit detailhandel van: de heer RC. Velthuijsen op het perceel Groensvoorde 10; 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Het nieuwe bezoekadres is: Limaweg 35 2743 CB Waddinxveen. Het nieuwe postadres is: Postbus 448 2740 AK Waddinxveen. Distelveld 18, 1 conifeer in de achtertuin Lindengaarde 59, 1 berk in de voortuin Schuberthof 32, 1 berk in de tuin king bedoeld om bosaanleg te re aliseren waarbij in principe geen publiek geld wordt ingezet. Het ligt dus niet voor de hand om hier voor provinciale subsidie te vers trekken. Toch kan vanwege het spin-off-ef- fect een relatief geringe financiële bijdrage wellicht aantrekkelijk zijn om deze bijdrage wel te vers trekken. Nut en omvang van de provinciale subsidie zullen daar om per concreet geval worden be oordeeld. Het kan ook nog zijn dat er in het kader van het experiment ge werkt zal gaan worden met aan trekkelijke belastingfaciliteiten. Dit altijd stimulerende aspect zal tijdens het experiment met de Nieuwe Buitenplaatsen verder nader worden onderzocht. Dat geldt ook voor eventuele over heidssubsidies voor bijvoorbeeld beheer en voor droogte- en verzu- ringsbestrij ding. Het is nog niet duidelijk of de deel nemers aan de Nieuwe Buiten plaatsen zullen worden uitgezon derd van het recht van renteaf trek dat alle hypotheeknemers hebben. Daarvan zou sprake kun nen zijn om de meerkosten van een buitenplaats ten opzichte van een ’normale’ woning te kunnen betalen. Hierdoor derft de rijksoverheid wel inkomsten, die volgens het Zuidhollandse statenlid mevrouw F. Vergeer-Mudde (SP) aanzien lijk kunnen zijn. Bijvoorbeeld een hypothecaire le ning van 1 miljoen gulden levert gedurende de looptijd een belas tingvoordeel van ongeveer 1 mil joen gulden op (belastingtarief Besluit opslag propaan van: de heer J. Hoogendoorn op het perceel Piasweg 16; De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Burgemeester en wethouders delen mede dat op 29 juli 1997, onder voorschriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Van Leeuwen Autobedrijf B.V. voor het. oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf met (LPG) tank station en wasplaatsen op het perceel Coenecoop 260; ANBO-voorzitter L. van Velzen (oud-PvdA-afdelingsvoorzitter) en ANBO-secretaris G.L. To renbeek (oud-PvdA-gemeente- raadslid) schrijven dat in een brief aan het college van Burge meester en Wethouders. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Smit Keralight BV voor het oprichten en in werking hebben van een Keramisch bedrijf op het perceel Sint Victorstraat 52B. een duivenberging van funderings- tijd hebben gekregen een reac tie te geven. ‘Gezien het tijdstip van ver schijnen van uw plan (tweede week van juli), zou een en an der juist in de zomervakantie door ons (en andere organisa ties) inhoudelijk dienen te wor den behandeld. Wij achter dit niet haalbaar1, aldus de ANBO die dan ook B. en W. verzoekt de voor inspraak beschikbare periode te verruimen. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het steekt de afdeling Waddinxveen en Boskoop van de ANBO, de bond voor vijftig-plussers, dat het Waddinxveense gemeentebe stuur nog steeds geen voornemens heeft een nieuwe be leidsnota voor ouderen te gaan schrijven. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ingestemd met de verdere uitwerking van het projectvoorstel voor het maken van de Nieuwe Buitenplaats ’l’Etoile’ in het zuidwesten van Waddinxveen door bouwbedrijf Mabon BV en belegger Amstelland Vastgoed BV. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK In oktober 1997 wordt het bureau officieel geopend en zal er ook een open dag georganiseerd worden. De officiële opening zal plaatsvinden op 9 oktober 1997 en de open dag op 11 oktober 1997. 60%, looptijd 30 jaar, 7% rente). Het is de bedoeling dat de Nieuwe Buitenplaatsen de allure krijgen van een vrij toegankelijk groot park met gevarieerde bebouwing. Het gebied vervult in feite de func tie van een natuurlijke overgang tussen woningbouw en groen. Zo mag er binnen 3,7 hectare slechts sprake zijn van in totaal 5% bebouwing, verdeeld over een groot opvallend pand (kantoor of conferentieoord) en enkele kleine re luxe wooneenheden. Bovendien moet de bebouwing van een Nieuwe Buitenplaats goed'aansluiten op stadsranden, bestaand wegennet en openbaar vervoer. Nieuwe investeringen op het gebeid van infrastructuur en openbaar vervoer faciliteiten lig gen niet voor de hand, omdat uit gegaan wordt van slechts locale verkeersbewegingen Bij de provincie Zuid-Holland zijn inmiddels vier aanvragen voor ex perimenten met Nieuwe Buiten plaatsen ingediend. Twee daar van worden gehonoreerd door het landelijk Bureau Experiment Bui tenplaatsen (BEB) van de minis teries van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer en van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij. Naar verluidt maakt de Waddinx veense Nieuwe Buitenplaats TE- toile’ een goede kans, omdat er sprake van een attractieve invul ling van de groene verbindingszo- ne tussen het aan te leggen Bent woud tussen Waddinxveen-Bo- skoop en Zoetermeer en de Goudse regio met de Krimpener- waard. In heel het land gaat het om 16 ingediende voorstellen. Smit's Glas- en Verlichtingsindustrie B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een keramisch bedrijf t.b.v. verlichtingsornamenten op het perceel Mercuriusweg 1; hoogte van de Prins Bern- hardlaan 6 tot en met 16. Deze woningen komen in de plaats van de bestaande be bouwing en gaan deel uitma ken van het met zorgcentrum Souburgh verbonden nieuwe woonzorgcomplex voor oude ren. De bouwaanvraag voor het gedeeltelijk veranderen en vergroten van Souburgh ligt Meldingen verandering inrichting conform art. 8.19 Wet milieubeheer, j.o. 5.19 Inrichtingen en Vergunningen besluit Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Burgemeester en wethouders delen onderstaande meldingen zijn ontvangen: Beroep kan worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de betrokken adviseurs; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn mede werking te verlenen tot het geheel vernieuwen van de woning gelegen op het perceel Bloemendaalseweg 10. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 7 augustus 1997 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Ontwerpbesluiten en besluiten liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 624829, de heer W.P. Kaandorp). Planologen hebben de experimen ten in ons land met Nieuwe Bui tenplaatsen voor de randen van het Groene Hart bedacht. Het gaat om behoorlijk wat geld ople verende landgoederen met klein schalige bebouwing in een daar door te verbeteren groene land schappelijke omgeving. Niet alleen de gemeente Waddinx veen heeft haar oog laten vallen op de min of meer op de woonwijk Zuidplas ’90 aansluitende Nieuwe Buitenplaats l’Etoile’ (in het voor stel gaat het om een zeer globale indicatie van de locatie), ook de ge meente Zevenhuizen-Moperka- pelle heeft in overleg met Gront- mij. NV een dergelijk experimen teel bouw- en groenplan bij de provincie Zuid-Holland ingediend. In Waddinxveens buurgemeente gaat het om het experiment ’Een buitenkans in Zevenhuizen’, waarmee een grondige herinrich ting van de Zuidplaspolder met luxe woningen met werkruimtes en ateliers tussen de spoorlijn Gouda-Den Haag, de gemeente grens en de Zuidplaslweg wordt beoogd. Overigens laten de bestemmings plannen in beide gemeenten der gelijke Nieuwe Buitenplaatsen - in feite een landgoed-nieuwe-stijl - nog niet toe. Maar er bestaat bij de gemeente besturen van Waddinxveen en van Zevenhuizen-Moerkapelle wel groot enthousiasme voor het ’rood voor groen-concepf in de vorm van een naar verwachting goedkopere publiek-private sa menwerking. Volgens de provincie Zuid-Holand is de publiek-private samenwer- i Daarmee reageert de bond voor vijftig-plussers op het beleids plan 1998-2001 van de gemeen te Waddinxveen, waarin vol gens de ANBO in maar slechts drie aandachtspunten geen mo dern en werkelijk beeld van een samenhangend en integraal ou derenbeleid wordt weergege ven. ‘Mede gezien de onvermijdelij ke consequenties van de moder nisering van de ouderenzorg op andere beleidsterreinen die voor ouderen van belang zijn, verzoeken wij u de opstelling van een ouderennota in uw be leidsplan op te nemen1, aldus de ANBO. ‘Deze ouderennota zou dit najaar (1997) moeten wor den opgesteld en in het voor jaar van 1998 moeten worden vastgesteld1. In het gemeentelijk beleidsplan 1998-2001 wordt over het ge coördineerd ouderenbeleid ge meld dat het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) wordt verbouwd om er een dienstencentrum voor ouderen van te maken en dat wordt doorgegaan met de organisatie van sociaal-culturele activitei ten voor deze bevolkingsgroep. Verder zal het indicatieorgaan in 1998 op nieuwe leest worden geschoeid, omdat de wettelijke basis van de huidige gemeente lijke indicatiecommissie verzor- gings- en verpleeghuizen dit jaar is komen te vervallen. Het college wil voorts de ver pleeghuiscapaciteit binnen zorgcentrum Souburgh (Prins Bemhardlaan) stimuleren om op die manier te bewerkstelli gen dat ouderen zo lang moge lijk zelfstandig kunnen blijven functioneren. Een proviciale nota spreekt in dit kader over 30 verpleegbed den in Waddinxveen. De verde re vergrijzing en de wijzigingen in het landelijke beleid voor ou derenzorg vragen volgens de gemeente om uitbreiding van de verpleeghuiscapaciteit. De toenemende en veranderen de zorgvraag, de wijziging van het financieringsstelsel en de ontwikkelingen op het grens- veld van wonen en zorg leiden er volgens het college van B. en W. tenslotte toe dat samenhang en samenwerking dè thema’s zijn op het terrein van de oude renzorg. Voorzien wordt dat de ouderen zorg ook steeds meer raakvlak ken zal krijgen met andere sec toren. Het Waddinxveense ge meentebestuur zou dan ook graag een grotere rol in de ont wikkeling van (extramurale) voorzieningen voor ouderen vervullen. In de brief uit de ANBO ook nog kritiek op het feit dat de organi saties en instellingen maar tot uiterlijk vrijdag 29 augustus de op dit moment nog ter beoor deling bij het college van B. en W. Voor de 40 Waddinxveense bejaardenwoningen legde de toenmalige echtgenote van de burgemeester, mevrouw J. van der Hooft-Lourens, op 9 mei 1961 de officiële eerste steen. Ze deed dat samen met de twee oudste inwoners van Waddinxveen, enkele verant woordelijke gemeenteambte naren, bestuursleden van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening en de organisatrices van de be- j aardensociëteit. De rede van mevrouw Van der Hooft-Lourens bevatte destijds deze zinsnede: ‘Als de overheid en het particulier initiatief samenwerken kan en moet er iets tot stand ko men1. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 624831). Op 11 augustus a.s. wordt het nieuwe districtsbureau van politie IJssel en Gouwe in gebruik genomen. Wegens ruimtegebrek aan de Mozartlaan in Waddinxveen zijn verschillende afdelingen momenteel nog op andere bureaus in het district gehuisvest. Vanaf 11 augustus a.s. zullen, met uitzondering van een aantal medewerkers van de Algemene Politiezorg, alle medewerkers een werkplek krijgen in het nieuwe bureau. Voor het publiek blijft het telefoonnummer van de politie hetzelfde, namelijk (0182) 621666. Het bezoekadres en het postadres veranderen echter wel. WADDINXVEEN - Het is de laatste zomer voor deze be jaardenwoningen aan de Prins Bemhardlaan. Een deel ervan - de huizen die het dicht bij het winkelcentrum ’de Passage’ staan, zijn al ont ruimd. Inmiddels heeft het college van Burgemeester en Wet houders ingestemd met de bouw van 26 woningen ter OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grofjvuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. en het Kromme Esse 6d, het oprichten van een koelcel Prins Bemhardlaan (ter hoogte van nrs. 6 t/m 16), het oprichten van 26 woningen Dorpstraat 60, het oprichten van een garage Brugweg 107, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woning Piasweg 13, het oprichten van Kerkweg-Oost 220, het opheffen gebreken Julianastraat 1, het opheffen van funderingsgebreken Burgemeester Trooststraat 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Tuinbouwweg 9, het oprichten van een warmwater- opslagtank Kromme Esse 10, het oprichten van een garage annex berging Poolster 19, het gedeeltelijk veranderen van een woning Groensvoorde 80, het gedeeltelijk veranderen van een woning Abr. Kroesweg 50, het oprichten van 4 watersilo's, een koelcel en een warmtebuffertank Sterrenlaan 130, het gedeeltelijk veranderen van een woning en het oprichten van een tuinberging Woubrechterf 45, het gedeeltelijk veranderen van een woning Coenecoop 450, het oprichten van een bedrijfsgebouw Bonenakker 40, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Gijsberterf 32, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 60, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 86, het oprichten van een tuinberging Jacob Catslaan 20, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Roemer Visscherstraat 3, het plaatsen van een dak kapel op het achtergeveldakvlak Trompstraat 12, het oprichten van een tuinberging en het Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een sloopvergunning danwel instemming met een sloopmelding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoon nummer (0182) 624831). Van de verandering van de inrichtingen en de werking daarvan, kan redelijkerwijs worden aangenomen dat zij geen of uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de aard en omvang van.de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichtingen veroorzaken. Tegen de besluiten kan tot 18 september 1997 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorziening worden gèdaan bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 7 augustus 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. Gemeentehuis postadres telefax 62 46 80 Publieksvoorlichting 62 46 22 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 62 47 67 Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids mede dat Molenring 113, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning Coenecoop 5, het oprichten van een kantoorgebouw Henegouwerweg 49 t/m 84, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woongebouw Otto-erf 19, het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning - Zuidplaslaan 82, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een tuinberging Koekoekdreef 23, het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning Piasweg 35a, het oprichten van een paardenstal Prins Bemhardlaan (ter hoogte van nrs. 6 t/m 16), het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bejaardentehuis - Middelburgseweg 8a, het oprichten van een bedrijfs ruimte - Junolaan 17, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Bonenakker 40, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Middelburgseweg 1a, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw - Sterrenlaan 86, het oprichten van een tuinberging Jacob Catslaan 20, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Roemer Visscherstraat 3, het plaatsen van een dak kapel op het achtergeveldakvlak - Trompstraat 12, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 100, het oprichten van een tuinberging Poolster 1, het oprichten van een tuinberging '■vos stnc" Roosje Voshoeve 34, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak -' Koekoekdreef 3, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning met een berging Plésweg 14b, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woonhuis Bonenakker 38, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Bloemendaalseweg 10, het geheel vernieuwen van een woonhuis Dorpstraat 45, het gedeeltelijk veranderen van een horeca- annex opslagruimte in een horeca- annex woon ruimte

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3