Pupillensportdagen van WSE in Baarle-Nassau I Barry van Bommel op Wereldspelen LAHTI/WADDINXVEEN - De jeugdige Waddinxvener Barry van Bommel is maandagmorgen met het Neder landse jiu-jitsuteam onder leiding van Bert van Haren (bondscoach) en Mario den Edel (technisch directeur Internationale Jiu Jitsu Federatie) voor de Wereldspe len vertrokken naar het Finse Lahti. Twee schakers maken kans op zomerschaaktitel WADDINXVEEN - Donderdagavond 14 augustus om half acht wordt in buurtcentrum ’Het Zuidhonk’ (Zuid- plaslaan) de laatste ronde van het zomerschaaktoer- nooi gespeeld. Feijenoordliefde van Annie en Cor Rechten en plichten van vakantiewerk I 95 ^sintratuin Tentweek op twee lokaties Volgende week Zwemvierdaagse in het Gouwebad rl Rose, Rosa, Rosea I Succes voor Waddinxveense 'slootzwemmers' I IMN 11S| ^L^üi Harderwijk doel SOOS-reis op 2 september Sjoel- kampioenen tegen elkaar in nieuw seizoen Autobrand Floreant klaar voor bekervoetbal Klaverjassen in 'De Boog' De Sperwer i I .s •r f WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Op de juiste plaatsen dit be- Geen zon besproken? Nu boeken is geld besparen! Rabobank Reizen bers voor deze positie zijn Van Ommeren (52), Van der Laar (50), De Haan, Wim Hennink, Jansen en Wille men (allen 48). Ook hier geldt een met WADDINXVEEN - Voor de jaarlijkse seizoensopening gaan zo’n tachtig meisjes- en C-junioren van de Wad- dinxveense voetbalvereniging WSE zaterdag 16 en zon dag 17 augustus naar het kamphuis ’De Blokken’ in Baarle-Nassau. In het Noord-Brabantse weekeinde wordt ook 22e editie van de pupillensportdagen gehou den. N. R.G.N. K.MT Z.NN.SCH..N begonnen met het spelen van oefenwedstrijden, voorafgaande aan de nieuwe competitie. WSE houdt voor de jeugd de 2 pupillensportdagen. Op de foto het nog verlaten voetbalcomplex van Be Fair in het Warnaarplantsoen. (Foto: Archief). WADDINXVEEN - De zwem- 1 3 s o muziek en er zijn crea-midda- gen. Ook ’s avonds is er een dan het organiseren van twee plezierige dagen vol spel en sport, ook al kan dit evene ment elk jaar weer tot één van de hoogtepunten van het seizoen worden gerekend. De pupillensportdagen zijn namelijk een goed voorbeeld van de opwaardering van de positie van de jeugd binnen WSE, waarmee in 1975 een belangrijke stap vooruit werd gezet. Aanvankelijk werden er met name aan de zogenaamde ne- venaktiviteiten (waaronder de pupillensportdagen dus) erg veel aandacht besteed. Kort daarna werd er terecht ook meer aandacht besteed aan de kwaliteit en kwanti teit van de technische zaken, 13e. Ajs je 12 jaar of jonger bent mag je nog geen betaald (vakantie)werk doen. Als je 13,14 of 15 jaar bent en na schooltijd of in de vakantie wat wil bijverdienen dan mag dat wel, maar alleen onder bepaalde voorwaarden. Je mag bijvoorbeeld geen werk doen waar een machine aan te pas komt. Voor 13- en 14-jarigen geldt dat zij in de vakantie 7 uur per dag mo gen werken, als je 15 bent is dat 8 uur. Ook als je 16 of 17 bent zijn er voorwaarden verbonden aan het werk dat je mag doen. Werken met machines mag bijvoorbeeld alleen als de werkgever ervoor zorgt dat er een deskundige is die toezicht houdt. Dat is iemand die pre cies weet wat er bij dat werk komt kijken, die in de buurt is en die direct in kan grijpen als er iets fout gaat. Je mag pas aan een machine werken nadat de werkgever je precies heeft uitgelegd wat je moet doen. Zo nodig moet de werkgever speciale kle ding of andere beschermings middelen beschikbaar stel len. Ook als je 16 of 17 bent is het verboden om te werken met gevaarlijke stoffen of met ge vaarlijke machines zoals hijs kranen. Ook op plekken waar veel lawaai is mag je niet aan het werk. Voor 16- en 17-jari- gen geldt dat het werk maxi maal 9 uur per dag mag du ren en dat je nooit meer dan 45 uur per 4 weken mag wer ken. De vakantiewerkfolder kan worden besteld bij de infor matietelefoon van het minis terie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, tel. 0800- 9051 (gratis). Verder zijn ze te vinden bij de arbeidsbu reaus, uitzendbureaus en bij de vakbonden. WADDINXVEEN - Volgende week van woensdag 13 tot en met zondag 17 augustus houdt de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen weer de jaarlijkse evangelisatietentweek. WADDINXVEEN - Volgende week wordt in het Gou- webad ’de Sniep’ (Sniepweg) de Nationale Zwemvier- daagse gehouden, het evenement duurt van maandag 18 augustus tot en met vrijdag 22 augustus. slanker worden! ^BALANCE ROTTERDAM/WADDINX- VEEN - In het Rotterdams Dagblad hebben de Waddinx- veners Annie en Cor Oskam (58 en 61 jaar) de gelegenheid gekregen hun liefde voor de Rotterdamse voetbalclub Fe- ijenoord te belijden. Ze doen dat zo. Annie Oskam: ‘Cor en ik zijn al veertig jaar samen en we zijn helemaal Feijenoord. Toen we nog verkering had den fietsten we samen vanuit Ouderkerk aan den IJssel naar De Kuip. Dan moest je overvaren bij Bolnes, bij elkaar was dat een uurtje fietsen. Nu fietsen we elke week vanuit Waddinx veen hierheen, voor de zater- dag-training. Maar alleen als het weer goed is. Regent het dan nemen we de auto. Henk Fraser, Ed de Goey en John de Wolf vind ik echte drop- pies, hardstikke sociale jon gens. Mijn man praatte afge lopen seizoen altijd met Hen- kie en Ed, het is hier echte gezelligheid'. Aerobics, bowling, casting dansen, veldschieten, jiu jit su, korfbal, reddend zwem men, parachute springen, squash, trampoline springen, touwtrekken en waterskiën zijn een aantal van de spor ten die op de rol staan. Het Nederlandse jiu jitsu- team mag met 10 categoriën meedingen naar de prijzen. Alleen Frankrijk telt één ca tegorie meer. Barry van Bom mel doet voor Nederland mee in het zogenoemde duo sys tem. Dat is een demonstratievorm, waarbij techniek, realiteit, snelheid en vormgeving wor den beoordeeld door een jury. De Waddinxvener doet mee in twee categoriën, het mixed-duo, samen met Ange lique Poort uit Hilversum, en het heren-duo, samen met Marco Markus met wie hij sinds vorig jaar een duo vormt. Zowel met Angelique Poort als met Marco Markus is Bar ry van Bommel Nederlands kampioen en heeft hij inter nationaal hoge ogen gegooid. De wedstrijden voor het jiu jitsu zijn op vrijdag 15 en za terdag 16 augustus. De slui ting van de Wereldspelen is zondag 17 augustus. zoals training en begeleiding. Thans bestaat er een redelijk evenwicht tussen deze twee. Prestatie en recreatie kun nen wel degelijk binnen bin nen één vereniging samen gaan. Uiteindelijk zullen alle inspanningen getoetst moe ten worden aan één doel. De WSE-leden moeten (nog meer) plezier beleven aan het lidmaatschap. Hoewel dit eigenlijk moeilijk meetbaar is, concludeert men op grond van reacties van spelers/speelsters op ouders dat WSE 22 jaar geleden de goede weg is ingeslagen. ‘Een vereniging die bouwt aan zijn jeugd, bouwt aan zijn toe komst'. Ook deze keer zal het programma van de WSE-pu- pillensportdagen zich in be langrijke mate elders afspe len. Dit jaar is als lokatie ge kozen voor het kamphuis De Blokken in Baarle-Nassau gelegen in een prachtige bos rijke omgeving, bijna letter lijk op de grens van Neder- Donderdag 7 augustus wer den in Het Zuidhonk de twee voorlaatste rondes afgewerkt van het zomerschaaktoer- nooi. De tropische temperatuur speelde een belangrijke rol en mede hierdoor waren er weer de nodige verrassende uitsla gen te melden. Koploper Van Geffen slaagde er niet in om deze avond de volle score binnen te halen. Zowel tegen Willemen als te gen De Haan moest de kam pioen van 1996 in een remise berusten. Achtervolger Even- groen profiteerde optimaal van de situatie en wist zich dankzij winst tegen Wille men en Van Ommeren naast Van Geffen aan de kop van het klassement te nestellen met 60 punten. Met nog één ronde te gaan kunnen beide koplopers niet meer achterhaald worden en zal dus de laatste ronde moe ten gaan bepalen wie de wis- selbeker in ontvangst mag gaan nemen. Strijd in volle gang Tot en met zondag 17 augus tus worden in het hoge noor den de Wereldspelen gehou den. Bij de openingsceremo nie was de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), Juan Antonio Samaranch, aanwezig. Voor de Wereldspelen zijn on geveer 2.000 deelnemers in geschreven in maar liefst 30 verschillende sporten. Neder land doet mee aan 14 ver schillende takken van sport met ongeveer 75 deelnemers. Cor Oskam: ‘Ik hunker al weer naar voetbal. Voor mij is Feijenoord gewoon een ver plicht nummer. Ik weet nog goed toen we tegen Celtic de Europa Cup wonnen. Toen heb ik met Annie’s broer een bos tulpen opgevreten. Seri eus hoor. Ik weet nog wat An nie’s moeder toen zei: Cor wat doe je nou! Maar ja, het is ons duppie hè. Toen we nog uit Ouderkerk moesten komen, gingen Annie en ik pas op de terugweg in het gras liggen- je-weet-wellen. Feijenoord ging gewoon voor, altijd'. Met de pupillensportdagen en de seizoensopening zet WSE-voetbal in het laatste weekeinde van de zomerva kantie voor de basisscholen een traditie voort. Voor veel WSE-ers betekenen de pupillensportdagen meer DEN HAAG/WADDINXVEEN - Wat voor werk mag je doen als je onder de 18 bent? Hoe lang mag je achter el kaar werken? Waar kun je terecht als je het niet eens bent met je werkgever? WADDINXVEEN - Dins dag 2 september houdt de Stichting Ouderen On derling Sociëteit (SOOS) de jaarlijkse SOOS-reis voor senioren. Deze keer gaan de deelne mers naar Harderwijk, waar de dag wordt begon nen met een boottocht over het Veluwemeer. Na een warme lunch aan boord wordt afgemeerd bij het Dolfinarium. Hier kunnen de Waddinx veense ouderen zich amu seren met diverse shows door dolfijnen, robben en zeeleeuwen. De dieren zijn nu ook te bewonderen in hun natuurlijke leef omgeving. De inschrijving voor de SOOS-reis is dinsdag 19 augustus vanaf 14.00 uur in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnen- pad). De deelnamekosten bedragen voor SOOS-be- zoekers ƒ50,- per persoon en voor andere belang stellenden ƒ77,50 per per soon. Gedurende die week kan ie dereen dagelijks weer 250 of 500 meter komen zwemmen voor een fraaie medaille tus sen 16.00-18.00 uur en 18.00- 20.00 uur. Tijdens de zwemvierdaagse is er gewoontegetrouw weer van alles te doen in het Gou- webad. De deelnemerskaart van tien gulden geeft vijf avonden vrij toegang. Op het programma staan een vrijmarkt voor kinderen (maandag), aquarobics in het recreatiebad (dinsdag en don derdag), muziek, turbo- springkussen, clown, op- blaasballen, schminkteam en aquarobics voor kinderen (woensdag) en prijs- en me- daille-uitreikingen (vrijdag). Voor de Nationale Zwem- wemvierdaagse wordt in het Gouwebad weer samenge werkt met het Ronald McDo nald Kinderfonds. In zes Ro nald McDonaldhuizen zijn WADDINXVEEN - Zaterdag morgen rond half elf kwam bij de politie een melding bin nen dat een auto in de brand stond. De auto stond op de Brederolaan. De 41-jarige eigenaar, afkom stig uit Waddinxveen, wilde vanaf zijn huis boodschappen gaan doen, maar op de Brede rolaan zag hij rook onder de motorkap vandaan komen. De vrijwillige brandweer is ter plaatse gekomen om de brand te blussen, maar de au to brandde geheel uit. BOSKOOP - Middels een trainingsweekeinde in het; Tilburgse ’De Meer’ heeft Floreant zondag zich voor- bereid op het echte werk. Zondag 17 augustus volgt nog een oefenwedstrijd te gen TOGB om 14.00 uur en op dinsdag 19 augustus is de eerste bekerronde. Floreant speelt dan thuis om 18.30 uur tegen Wad dinxveen. Het Boskoopse team, met trainer Ron Langhout, zit in een poule met CVC Reeuwijk en Per- kouw. Iedere wedstrijd wordt, on geacht de uitslag, besloten met een serie strafschop pen. Eindigen er twee ploegen gelijk in een poule dan gaan de strafschoppen meetellen. Alleen de poule- 'winnaars gaan naar de volgende ronde. Zondag 24 augustus speelt Floreant nog een oefenpar tij, om 14.00 uur uit tegen RK DEO in Nootdorp waarna op dinsdag 26 au gustus de tweede beker ronde tegen Perkouw wordt gespeelt. Een uit wedstrijd. Dinsdag 2 sep tember volgt de derde en laatste bekerwedstrijd te gen CVC Reeuwijk, dit maal in Boskoop. Zondag 7 september is de eerste competitiewedstrijd, uit tegen VEP in Woerden. Het thema van de tentweek dit jaar ’Hou je vast’. Voor de kinderen van 4 tot en met 11 jaar en voor de jongeren van 12 tot en met 16 jaar zijn er gedurende vijf dagen een hoop activiteiten te doen. De tenten staan op twee plaatsen. In de woonwijk Zuidplas aan de Sterrenlaan en in Groenswaard 3 op het Wingerdveld. Woensdag 13 augustus gaat de tentweek van start. Tot en met vrijdag is er in beide tenten een programma voor de kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Elke morgen van 10.00 tot 12.00 uur wordt er een verhaal uit de Bijbel ver teld, gezongen, geknutseld en er is poppenkast. ’s Middags zijn de jongeren van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom in de tent. Er is dan een vossenjacht, de musi cal ‘De Koning komt' en een middag met als thema ’Kom en Zie’. De tent voor de jongeren van 12 tot en met 16 jaar op het Wingerdveld heeft evenals de andere tenten een program ma van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De ’Stichting Naar House’ DY WADDINXVEEN - Vrijdag avond 15 augustus om half negen is er koppelklaveij as sen in buurtcentrum ’De Boog1 (C. Huijgenslaan). Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gra- komt vertellen over house- tis. Iedereen is van harte wel kom. kamers ingericht voor ouders van ernstig zieke kinderen. Om deze projecten te kunnen uitvoeren is er veel geld no dig. Vorig jaar is er in Wad dinxveen voor dit doel 2.218,50 bij elkaar ‘gezwom men' met het sponsorzwem- men. Geprobeerd wordt nu drag teverbeteren. Rondom het Gouwebad wor den in de week van de Natio nale Zwemvierdaagse allerlei activiteiten georganiseerd. Nadat de baantjes zijn ge zwommen kunnen de deelne mers ook nog in het recreatie bad spelen. Ook dit jaar is er een grote verrassing voor de mensen die mee hebben gedaan aan het sponsorzwemmen. Zij krijgen naast de fraaie me daille ook nog een aardig heidje voor hun inzet voor het Ronald McDonald Kinder fonds. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense sjoel- club belooft het begin van het seizoen 1997- 1998 in het clubgebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) een bijzondere start te krijgen. De sjoelkampioenen van Waddinxveen (Jan Kersbergen) en Boskoop (André van Gemeren) zullen namelijk de strijd met elkaar gaan aanbi- den. Ook de sterkste spelers uit Gouda, Moordrecht, Capelle aan den IJssel, Hendrik Ido Ambacht, Hazerswoude en Berkel kan men dan aan het werk zien. Van de plaatselijke ver eniging speelt de hoog- geklasseerde Henk van Beek en oud-kampioen Dick Dros ook een danig woordje mee. De sjoeldata op woens dagavond voor dit jaar zijn: 20 augustus, 10 september, 1 oktober, 22 oktober, 12 november, 3 december en 17 decem ber. Voor volgend jaar zijn de data: 14 januari, 4 fe bruari, 25 februari, 18 maart, 8 april, 29 april en 20 mei. land en België. Alle ingre diënten zijn weer aanwezig om er twee onvergefelijke da gen van te maken. Inmiddels hebben zich maar liefst ruim 80 kinderen en leid(st)ers aangemeld. Wie in het WSE-weekeind is geïnteresseerd kan bellen naar het clubgebouw, tel. 0182-614710 of langs komen op het complex aan de Willem de Rijkelaan. Er is, zeker ’s avonds, altijd wel iemand aanwezig die bezoekers kan helpen. dat de laatsté ronde de beslis sing moet gaan brengen. In de sub-top van het klasse ment 100% score voor Sche pers, H. Stouten, Asscheman en N. Dannis. Hoogstgeplaatste jeugdige deelnemer is na 14 ronden Taco Stouten, die met 40 pun ten een zeer verdienstelijke 19e positie bezet. Rode lan taarndrager is momenteel Van der Veen met 22 punten. Een goede score de laatste ronde kan hem mogelijk uit deze benarde positie bevrij den. Donderdag 14 augustus wordt de laatste ronde ge speeld en zal er een beslissing vallen. Dan vindt ook de prijsuitreiking plaats van de ‘Korte Metten'-competitie. De strijd om de derde positie vereniging Vriezenveen, die is nog in volle gang. Kansheb- vorig jaar debuteerde met langebaanwedstrijden in het Kanaal naar Almelo zodat de KNZB besloot het evenement voortaan te laten meetellen voor de zomerklassementen, geniet ook de belangstelling van de Waddinxveense ’sloot zwemmers’. Van zwemclub Gouwestaete waren alleen de masters Ju dith van Berkel en Nic Geers aanwezig. Beiden komen uit in de oud ste masterklasse-ring, welke bij het open water zwemmen is bepaald op 50-plus. Judith van Berkel en Nic Geers zwommen ieder twee wedstrijden. De gewone masterkilometer vrijeslag en ook de twee kilo meter, welke als noviteit nu ook eens een masterindeling kreeg. De twee wonnen hun twee ki lometer. Nic Geers in 28.57 en Judith van Berkel in 33.46, wat voor beiden een baanrecord betekende. De klassementskilometer won Judith van Berkel in 16.07 en Nic Geers werd bij de heren tweede in 14.18. hoop te doen. Er is een zeven kamp, een bingo-avond en een spetterende voorstelling van Jeroen van de Berg. Zaterdagavond 16 augustus is er de grote finale met onder andere een barbecue. Elke morgen is er vrije toegang om spelletjes te doen (tafelten nis, icehockey en tafelvoet bal) en nog veel meer. Ook op de zaterdag zijn er nog een aantal activiteiten. Van 9.30 tot 11.30 uur is er in de Wingerd een kindermarkt, waar kinderen spullen kun nen kopen en verkopen. Vanaf 13.00 uur is er in de Wingerd een open volleybal- tournooi, waar iedereen met een team aan mee kan doen. Opgeven voor beide activitei ten kan bij de tent. ’s Avonds om acht uur is er in de Zuidplas bij of in De Mor genster (Sterrenlaan) ‘openlucht'zangavond véél samenzang. Zondagmorgen 17 augustus wordt de tentweek afgesloten met twee themadiensten. Eén in De Morgenster en één in de Bethelkerk (Bilderdijk- laan). Beide diensten beginnen om half tien met het zingen van de tentliedjes. Na afloop is er gelegenheid tot het drinken van koffie, thee of fris. WADDINXVEEN - De Waddinxveense post duivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Chantilly. Weersge steldheid: veranderlijke wind (warm). Afstand 354 km. In concours 374 duiven. Gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 12.57 uur. Laatste duif 13.37 uur. Snelheid eerste duif 1245 m.p.m. Uitslagen: R.A. van der Made 1 2 3 5 7 12 35 58 61 64 74 76 92; P. Noor- lander 4 6 9 17 65 78 83 87;Joh.L. Bol 8 10 15 18 20 23 24 26 27 33 34 36 37 39 40 42 48 52 62 88; Davy Hofman 11 89 93; M. Verbeek 13 16 25 28 38 41 44 46 51 85; D. Heeren 14 21 22 3050 53 57; H. Metselaar 19 75 82 90; J. Jansen Zn. 29 47 59 73 77; J. Toor 31; M. Tollenaar Zn. 32 49 54 56 66 67 84 91; T.H. Twigt Zn. 43; D. Boere 45; C.A. Bode 55 69 70; E. van Beek 60; W. Breedijk 63 68 72 79 80 81 86 94; A.H. Ki- vits 71. Deze en vele andere vragen worden beantwoord in de fol der Vakantiwerk, wie, wat, wanneer’. De folder geeft in het kort de regels voor kin der- en jeugdarbeid, die gel den op grond van de Arbeids tijdenwet en het nieuwe Ar- bobesluit. Vakantiewerk of een baantje na schooltijd mag vanaf je De schoolvakanties l|5S 12^ RX >1, I 2 :::W> T/M ZATERDAG 16 AUGUSTUS BIJ AANKOOP VAN 25,- CHEQUE VAN 2.50 KADO! Kerkweg Oost 161 in Waddinxveen. Telefoon: (0182) 62 53 36 •O c aj N 2 f r i mef de TFM-methode KAZERNESTRAAT 7 - GOUDA (0182) 51 34 15 reeds 11 jaar ervaring succes vooraf schriftelijk gegaran deerd wetenschap pelijk getest bel voor een gratis figuur- analyse I De donkerroze bloemen van deze vaste plant, Lavatera olbia ‘Rosea’, bloeien de hele zomer door. Ze verlangt een plek in de zon en voelt.zich op het terras of in de tuin net zo thuis als op het balkon. Van 8.95 voor TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open. - .Jr I

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21