WADDINXVE Eurolympiade hoogtepunt voor Europese betrekkingen Rijnwoude I^iaar HOTEL RESiTTOINWOOR OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Waldkappel Winkelen begint bij advertenties kijken! F* b am PAGINA 3 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN R R B K N U T E E E G M E 20x30tm ipjjel wordt naast de vermelding Europese Gemeente ook de ton de jumelage namens Hazers- AUDI' FOT( VIDE' DONDERDAG 21 AUGDSTDS A.S. tussen 17.00 en 19.00 uur onze jubilaris Theo v/d Me in ‘Hotel Restaurant Toor’ te komen feliciteren. TTH. Op dit moment bestaat de VEB zo’n 21 jaar en is de vereniging uitgegroeid tot een club van circa 120 leden. tennis sen bij HTC in Hazerswoude- Rijndijk en volleyballen bij aan BOUWZAKEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN gemixed. Men speelt in het Europaspel niet tegen elkaar, maar met elkaar. Op het par keerterrein voor het gemeen tehuis zal een aantal droge spelen plaatsvinden, waaron der het sjoelen in een sjoel bak van twaalf meter lang, het spel Mikado met palen van drie meter en een groot Vier op een rij’ spel. Een grote blikvanger wordt wat ons betreft het ’Sjeu de Boelen’. Een ieder die wil we ten wat dat is moet een kijkje komen nemen aan de water zijde van het gemeentehuis. Daar zullen wij vele waterac- tiviteiten houden, zoals het spuitvoetbal.’ Het plan om ook beachvolleybal in het pro gramma op te nemen werd helaas gedwarsboomd. Van wege de veiligheidseisen is dit onderdeel door de VEB ge schrapt. Het belooft in ieder geval een groot spektakel te worden. Op zaterdagavond is er een grote feestavond voor de deel- 08.30 - 14.00 uur Met een glimlach op hun ge zicht geven Van der Zijden en 'U over de spelactiviteiten: ’De deel nemers uit de verschillende gemeenten worden in teams te tij- CHEMOCAR Door Hans Démoed RIJNWOUDE - Van vrijdag 22 tot en met maandag 25 augm enigi: volop bezig met de voorbereidingen. Dit wordt meer dan duidelijk tijdens het gesprek met voorzitter Theo van der Zijden en penningmeester Kees-Jan van Spron- sen. vereniging zijn druk doende om voldoende gastgezinnen te vinden. Theo van der Zijden is posi tief gestemd en gen van de sponsors kan de aantal VEB rekenen op een bijdrage van 6100 ECU’s vanuit Euro pa. Dit is een bedrag van on geveer 13.000 gulden. Bij het aanvragen van deze subsidie Theo van der Zijden werkt met grote gedrevenheid aan de Europese samenwerking. ’Ik zeg altijd: de beste jumela ge is de jumelage in je eigen gemeente. Door de organisa tie van dit evenement leren vele mensen uit Rijnwoude elkaar veel beter kennen. Ju- tend de gasten zich al sportief uit leven bij ver schillende sportvereni gingen in de nemers aan het Europaspel in de Ridderhof te Koudekerk aan den Rijn. Deze feest avond zal worden opgesierd door volksdansgroepen uit Carhaix en Rijnwoude en een uniek Koperensemble uit Waldkappel. ’Dit ensemble zal een verrassend reportoire ten gehore brengen’, aldus - piade zijn er ook twaalf gas- Van der Zijden. De organisa toren verwachten ongeveerd 800 bezoekers tijdens de feestavond. Zondag volgen nog een oecumensische vie ring in ’Het Anker’ en de zo genaamde fietscarrousel door de gemeente Rijnwoude. Netwerk melage is voor mij dan ook een netwerk van vrienden binnen en buiten de grenzen.’ Het gezin Van der Zijden is altijd betrokken geweest bij de jumelages. De vriendin van de zoon van Van der Zij den is afkomstig uit Car- haix.Tijdens deze Eurolym- ten uit het Engelse Dawfish. De gemeenten Carhaix en Dawlisch hebben ook een ju melage. Van der Zijden bena drukt dat de komst van de Engelsen geen officiële status heeft: ’Het zijn slechts vriendschappelijke contacten die zijn ontstaan tijdens een symposium van ouderen in Carhaix. Wij zullen in de ko mende jaren aftasten of deze vriendschap levensvatbaar is’, aldus Van der Zijden. Van 22 tot 25 augustus toont Rijnwoude haar gezicht van Europese gemeente, waarbij uitwisseling, vriendschap, sportiviteit en kennismaking een belangrijke rol spelen. Bij de bebouwde kom-grens van Waldkai toeten met Carhaix en Rijnwoude vermei Eurolym piade Grootse activi teiten staan de buitenlandse gasten wachten dens hun be zoek aan Rijn woude van 22 tot 25 augus tus. Het pro gramma start met een boot tocht vanuit Avifauna in de richting van de NIEUWE AFVALSTOFFEN VERORDENING Op donderdag W 2i augustus a.s. zijn alle vaste gasten, vrienden en bekenden van harte welkom om •II* •opS 2e SL ’Klein Hazerswoude’ ge noemd'. De toenmalige burge meester van Hazerswoude, worden door de uitwisselings- Ten Heuvelhof, bekrachtigde Rijnwoudse dorpen. Men kan reizen en de Europaspelen.’ de jumelage namens Hazers- tafeltennissen bij Avanti in Verheugd zijn de bestuursle- woude. Enige tijd daarna Hazerswoude-dorp, den van de VEB ook over het aanbrengen van de sponsors. Van der Zijden: ’Wij hebben Kees Scholtes en Koos de Vink zover gekregen dat zij hun ervaring ook voor onze activiteiten wilden inzetten. Koos de Vink was al eerder betrokken bij de organisatie van de Leidse Lakenfeesten. Zij komen uit het bedrijfsle ven en hebben dan ook de juiste contacten.’ De inspanningen hebben uit- De leden betalen jaarlijks 45 gulden aan lidmaatschaps geld voor het hele gezin. In 1996 is de internationale j een nieuwe uit Leiden, de Hazerswoudse fase ingegaan. De gemeente- vestiging van het Amerikaan- se bedrijf Avery Dennison, Cleanlease Randstad uit Koudekerk aan den Rijn en de Rabobank Rijn en Wou den. Hiermee kan de VEB de activiteiten ook financieel rond krijgen. Naast de bijdra- MILIEUZAKEN volgde de oprichting van de VEB. Burgemeester Ten Heuvelhof Aspasia in Koudekerk had de Hazerswoudse vereni- den Rijn. gingen gevraagd deel te ne- ’s Middags moet het hoogte- men aan de Europese contac- punt van alle activiteiten ten. Theo van der Zijden nam plaatsvinden rondom het ge- destijds al zitting namsens de meentehuis van Rijnwoude. Hazerswoudse drumfanfare Van der Zijden: ’De omgeving wordt dan veranderd in een Europaboulevard met ten minste zestig vlaggenmasten met de vlaggen van onze sponsors van deze Eurolym- eindelijke geleid tot een vier- gulden aan lidmaatschaps- piade in Rijnwoude. Hier zal tal hoofdsponsors en vele an- geld voor het hele gezin. het' Europaspel plaatsvinden dere gulle gevers. De hoofd- In 1996 is de internationale en dat moet een hele happe- sponsors zijn de ORAP Groep samenwerking een nieuwe ning worden.’ raad van Rijnwoude heeft Spuitvoetbal toen besloten om de jumelage met Waldkappel voort te zet ten in navolging van de voor malige gemeente Hazerswou- Van Spronsen iets prijs de. Tegelijkertijd is een nieu- - - - - we jumelage aangegaan met de Franse plaats Carhaix, I E Tijdens het gesprek wordt Van der Zijden een malen gebeld over verschil lende activiteiten in het ka der van de Eurolympiade. Met -groot enthousiasme en gedrevenheid vertelt Van der heeft de VEB nauw samenge- Zijden over de band met het werkt met de gemeente Rijn- Duitse Waldkappel en het woude, die zelf jaarlijks een Franse Carhaix. Tijdens de waarderingssubsidie van zogenaamde Eurolympiade 1000 gulden toekent aan de komen zo’n tachtig inwoners VEB Rijnwoude. Historie waarmee ^istus krijgt Rijnwoude een Europees tintje. De Ver- Waldkappel al ging Europese Betrekkingen (VEB) Rijnwoude is langere tijd een steden band had. van Carhaix en zeventig van Waldkappel naar Rijnwoude. De buitenlandse gasten wor den tijdens het verblijf ge- Voor de start van de jumelage huisvest bij Rijnwoudse gast- moeten we meer dan 25 jaar Braassemer- gezinnen. De leden van de terug. De gemeenten Hazers- meer en de Ka- woude en Waldkappel gingen gerplassen. Op destijds een Europese steden- zaterdagoch- band aan. Van der Zijden tend kunnen spreekt van een levendige heeft de be- uitwisseling: ’De camping in langstelling voor de jumelage Waldkappel werd destijds zien toenemen: We hebben ’Klein Hazerswoude’ veel nieuwe en vooral jonge leden die enthousiast zijn ge- i I -SDI het achtergeveldakvlak gevallen is griffierecht verschuldigd. het en dakkapel op het van N 9 en I plaatsen: Voornoemde besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 14 augustus 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. 624500 610401 6T2570 Is Sterrenlaan 100, het oprichten van een tuinberging Roosje Voshoeve 34, het plaatsen van een dakkapel op 08.30- 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op vrijdag 15 augustus a.s. kunt u weer het bewaar de Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de chemocar af geven. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. E. Lafeber Gouda B.V., tot het in het oppervlaktewater lozen van afvalwater uitsluitend afkomstig van de locatie Bredeweg/Distripark A12, kadastraal bekend, sectie C, nrs. 2289 en 2552 (gedeelte lijk). Hoefblad 17, het oprichten van een berging Bilderdijklaan 44, het oprichten van een serre Van Mecklenburg Schwerinlaan 11, het plaatsen een dakkapel op het voorgeveldakvlak Fa. M. Vis Zonen, Staal- en Houtbouw Hooibergen inzake ambtshalve aanpassen van de geluidsvoor- schriften op het bedrijf Dorpstraat 148; GRATIS POSTER van uw mooiste, leukste of aardigste foto De Chemocar stopt op de volgende tijden en OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. E. Lafeber Gouda B.V., voor het oprichten en in werking hebben van een op- en overslagbedrijf van aanneemersmaterialen, gelegen Bredeweg/Distripark A12, kadastraal bekend, sectie C, nrs. 2289 en 2552 (gedeeltelijk). Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland delen mede dat op 29 juli 1997 vergunning ingevolge de Wet verontreiniging is verleend aan: Bedrijfs en Kantineservice De Rooij voor het oprichten en in werking hebben van een toeleveringsbedrijf aan bedrijfskantines met betrekking tot kantine- producten en schoonmaakartikelen, op een perceel, gelegen Bedrijvenpark Coenecoop, kadastraal bekend, sectie E, nr. 634; De nieuwe verordening vervangt de oude afvalstoffen verordening van 1995 en stelt regels omtrent het zich ontdoen van afvalstoffen, de al dan niet gescheiden inzameling van afvalstoffen en de met deze activiteit verband houdende bescherming van het milieu. De Wit Waddinxveen b.v. voor het oprichten en in werking hebben van een installatiebedrijf op het perceel Zuidkade; Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: F// het ontwikkelen afdrukken van uw kleurenfoto's. Niet vai toepassiig op ome supervoordefge budgetprint. 08:00-08:20 uur Kromme Esse; 08:30-09:15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09:20-09:50 uur Wijk Zuidplas, "Cirkelflat"; 09:55-10:40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10:45-11:15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw "Zonnig Zuid"; 11:20-12:05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; 12:50-13:30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13:35-14:20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14:25-15:10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15:15-16:00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis dat met ingang van heden gedurende drie maanden bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu van de sector Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer, Raadhuisplein 1 alhier, van 08.30 tot 12.30 uur voor een ieder ter lezing is neder gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de door de raad deze gemeente in zijn vergadering van 3 juli 1997 vastgestelde nieuwe afvalstoffenverordening. Tegen de besluiten kan tot 25 september 1997 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een veroek tot voorlopige voorziening worden gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor beide Bezwaren Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 624831). VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN Beroep kan ingesteld worden door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. De afvalstoffenverordening treedt in werking op de achtste dag na deze afkondiging. De besluiten liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu-in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de. heer W.P. Kaandorp) en in het kantoor van het Hoogheemraad schap van Schieland, Maasboulevard 123, Rotterdam, tel. (010) 4130694. Burgemeester en wethouders delen mede dat op 5 augustus 1997, vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleênd aan: Met 16 filialen in regio Rotterdam FOK Gouda Hoogvliet Middelharnis mm Numansdorp Nieuwerkerk a/d IJssel Klaaswaal Oud-Beijerland Rotterdam Schiedam Spijkenisse Zoetermeer - Indien 15 augustus a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling, te weten 10 oktober 1997 en 19 december 1997 uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250, 10.00 uur tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Regels van de Chemocar bedrijven kunnen niet bij Chemocar en Zuidelijke Rondweg terecht u mag het Klein Chemisch Afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Gemeentehuis postadres telefax 624680 Publieksvoorlichting 624622 Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie 624767 Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegid: van een dakkapel op het Kievitdreef 26, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning leplaan 133, het plaatsen voorgeveldakvlak Vijverlaan 37, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woning Bonenakker 38, het plaatsen van een voorgeveldakvlak Gemeinde f Europas verschwi sterf mit Carhaix - Frankreich Rijnwoude hm >v

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3