Uitgezonden naar Wroclaw Schoolplan, schoolgids en klachtrecht voor scholen Maandag beginnen basisscholen weer COLOPHON Hininnn r MEDISCHE DIENSTEN r KERKDIENSTEN Wachttorenbe- r 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 18.30 uur ds. H. Jongerden, Veenendaal Weekblad voor Waddinxveen leerlingen. Een klachtencom missie (minimaal drie leden, waaronder een onafhankelij ke voorzitter) behandelt de klachten. sergeant in het Engels ver taald, daarna door de tolk in komt via het omgekeerde principe bij mij terug. Door de brandweercomman dant en de burgemeester 9.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg 17.00 uur ds. A. Kachelland, Kamerik 10.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg 17.00 uur ds. H. Schipaan- boord 10.30 uur Evangelie studie- klassen 11.20 uur Algemene verga dering J.C. Oldenbandringh en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182-613112. Kleine huisdieren-spreekuur voor spoed gevallen ieder weekeinde volgens afspraak. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 0182- 612737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Emma- straat 29, Gouda, tel. 0182-518995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Pelmolenerf 59, Gouda, tel. 0182-511215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bemhardlaan 79, tel. 0182-610462. 10.00 uur A. de Jong 9.30 uur ds. H.Sj. Wiersma, Spakenburg 16.30 uur ds. K. Folkerts- ma, Spakenburg 9.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht 17.00 uur ds. C.D. Zonnen- berg 9.30 uur kand. B. Reinders 17.00 uur kand. B. Reinders Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172- 217834 9.30 uur student C.C. den Hartog, Apeldoorn 18.30 uur student C.C. den Hartog, Apeldoorn De lokale brandweer moet voorzieningen treffen om de pomp te kunnen plaatsen. Storten van steenslag, ver wijderen van kabels en lei dingen en het maken van een gat voor de zuigmond van de pomp. Samen met de brandweercommandant wordt een bezoek gebracht aan de burgemeester. De communicatie verloopt moeizaam. Alles wat ik wil DEN HAAG/WADDINXVEEN - Scholen voor basis- enm voortgezet onderwijs zullen op een systematische ma nier moeten gaan werken aan de bewaking en verbete ring van de kwaliteit van het onderwijs. PvdA-staatsse- cretaris Tineke Netelenbos van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) heeft vorige week een wets voorstel naar de Tweede Kamer gestuurd waardoor het kwaliteitsbeleid van scholen in de wet wordt veran kerd. gezegd. Het blijkt, dat in dit gebied al drie weken lang zes pompen staan te draai en. In totaal wordt er 50 m3 wa ter per minuut weggepompt en nog is het water niet weg. ’s Nachts om 01.00 uur zijn we weer terug op de kazer ne. 10.00 uur P. Quartel, Leids- chendam 10.00 uur Openbare toe spraak 11.00 uur spreking Voor aangifte van gevonden en verloren voorwerpen kan men zich in Waddinxveen wenden tot het bureau van het politiedistrict Gouwe en IJssel aan de Limaweg 35 in Waddinxveen. De politiemensen zijn be reikbaar onder telefoon nummer 0182-621666. Het postadres is Postbus 448, 2740 AK Waddinxveen. huizen staat 1,5 m. water. Het diepste punt ligt 4 m. onder water. Met een tolk wordt getracht te achterhalen hoe het ge bied er uitziet in de normale en de technische situatie, kaartmateriaal is achtergronden. Materiaal is nauwelijks aanwezig. Uit- reeds ter plaatse. eindelijk wordt een locatie Om 20.00 uur vertrekt het gevonden om een pomp te kleine 8-persoons vliegtuig- kunnen plaatsen, je en om 22.00 uur komen - - - we op het vliegveld in Wro claw aan. Alles is pikdon ker, alleen de landingsbaan is spaarzaam verlicht. Met taxi’s worden we naar een hotel gebracht. Er zijn problemen met de water kwaliteit en het wordt ons verboden het water te drin ken of ons hiermee te was sen. Zaterdag Nadat we zijn overgebracht weten wordt eerst door de naar een kazerne waar ook de Nederlandse militairen zijn ondergebracht, krijgen het Pools. Het antwoord we van Koert van Elp, me dewerker van Rijkswaters taat, uitleg hoe de situatie op dit moment is en waar nog pompen moeten worden wordt alle medewerking toe geplaatst. Er draait al één pomp bij de waterzuiveringsinstallatie. We gaan proberen om hier nog een tweede pomp bij te plaatsen. Onderweg valt het mij op, dat veel burgers op straat lopen te zeulen met jerry cans. Ook zij mogen het wa- WADDINXVEEN - In Waddinxveen openen de basis scholen volgende week maandag 18 augustus weer hun deuren. Een week later gaat ook het voortgezet onder wijs in het Goenecoop College (Dreefl weer van start. vormt de basis voor de dia loog binnen de school over dat beleid. Het schoolplan is te vens een document waarin de school verantwoording aflegt naar de inspectie over het schoolbeleid. Voorbeelden van onderwerpen die in het schoolplan aan de orde ko men zijn als het gaat om het onderwijskundig beleid: de gehanteerde methoden en ontwikkelingsmaterialen en de wijze waarop de school te gemoet komt aan leerlingen met specifieke onderwijsbe hoeften. Bij het personeelsbe leid gaat het onder meer om nascholing, begeleiding en verdeling van de taken en werkzaamheden over het per soneel. Bij de inteme-kwali- teitszorg gaat het onder meer om het verzamelen van gege vens over de kwaliteit van het onderwijs, bijvoorbeeld door de leerresultaten in kaart te brengen of door ou ders en leerlingen te enquête ren over de sterke en zwakke plekken in het onderwijs. Ook gaat het om een beschrij ving van de maatregelen die de school neemt om de kwali teit te verbeteren. zullen winnaars van deze ac tiviteiten door het hele land in het zonnetje worden gezet. De resultaten van de activi teiten van de scholieren zijn te vinden in de speciale He avy Traffic Go! Krant die aan het begin van het schooljaar naar het basisonderwijs ver stuurd wordt. Ook zijn in deze kleurrijke uitgave Veilig naar school-tips, adviezen voor skaters, een verkeersveilig- heidtest, leuke spelletjes en allerlei andere informatie voor scholieren opgenomen. Naast de krant geeft WN in samenwerking met Pink Re cords BV een cd uit waarop de 14 beste door scholieren zelf geschreven verkeersliedjes op muziek van The Spice Girls, Back Street Boys, Normaal, Hanny en Guus Meeuwis te horen zijn. Tenslotte is tij dens de campagneperiode da gelijks rond 08.00 uur de He avy Traffic Verkeerskwis op de kinderzender KinderNet te zien waar scholieren hun ei gen verkeerskennis kunnen testen. Vorig jaar kwamen er in het Nederlandse verkeer 135 0-17 jarigen om het leven en moesten er in deze leef tijdscategorie 2.450 kinderen in het ziekenhuis worden op genomen. Van de in 1996 in het verkeer omgekomen jon geren waren er 30 0-11 jaar, 36 12-14 jaar en 69 15-17 jaar. Ongeveer de helft van de meisjes en jongens die gedood of gewond raakten waren lo pend of fietsend onderweg. In een enquete van WN heb ben 2.000 scholieren aangege ven dat ze van automobilisten verwachten dat ze op tijd richting aangeven, ruimte ge ven aan fietsers, minder hard rijden in woonwijken en ook fietsers en wandelaars eens voorrang geven. WN denkt dat 30 km-zones rond scholen en op school- thuisroutes een verbetering van de verkeersveiligheid van scholieren op kan leveren. ter uit de kraan niet gebrui ken. Voor de wagens waar water wordt uitgegeven staan hele rijen mensen op hun beurt te wachten. Op hoeken van straten lig gen bergen met nat gewor den meubels. Het is een be hoorlijke bende omdat het vuil niet wordt opgehaald. Voor ons is deze dag niet erg succesvol. Door problemen met de taal, communicatiestoringen en het niet kunnen of willen nemen van beslissingen door mensen van de zuive ringsinstallatie, wordt de tweede pomp toch niet ge plaatst. Zondag Met twee ploegen vertrek ken we richting Katowice om daar de situatie te ver kennen. Elke ploeg bestaat uit een chauffeur, een tolk, een sergeant van het leger en een ‘pompdeskundige'. Onderweg zien we, dat over al waar water heeft gestaan bagger en vuil ligt. Er is veel schade aan bruggen en we de gen en er liggen nog op veel dijkgraaf plaatsen zandzakken. Eén ploeg belandt ongeveer 50 km. van Wroclaw in Katowi ce. De ploeg waarin ik ben inge deeld als pompdeskundige komt terecht in Sosnowiec. Het betreft een gebied van Schoolgids De schoolgids is een informa tief document voor de ouders en leerlingen. Het geeft in zicht in de praktijk van de school, in de doelen die wor den nagestreefd, de activitei ten die daartoe worden on dernomen en de resultaten. De schoolgids biedt ouders mogelijkheden om met de school in gesprek te komen over het schoolbeleid. Sinds 1996 verspreidt de overheid de onderwijsgids met informatie en inzicht over het onderwijssysteem en alles waar ouders rekening mee moeten houden als hun kind naar school gaat. De schoolgids moet ouders en leerlingen verder in staat stellen een verantwoorde schoolkeuze te maken. In de schoolgids staat wat scholen bij leerlingen berei ken en de mate waarin zij hun doelen waarmaken. In het primair onderwijs kan ie dere school eigen accenten leggen. Het kan hierbij gaan om de mate waarin de school er in slaagt ’onderwijs op maat’ te geven, de uitslagen van toet sen of de resultaten van een andere aanpak van het re ken- en taalonderwijs. Waar mogelijk laat de school zien welke toegevoegde waar de zij biedt voor de leerlingen. Dat wil zeggen dat het bij de resultaten erom gaat welke vooruitgang leerlingen boe ken. Voor scholen voor voortgezet onderwijs gelden preciezere voorschriften voor de wijze waarop de resultaten in de schoolgids weergegeven wor den. Deze scholen melden in hun schoolgids het percentage leerlingen dat doorstroomt naar een hoger leeijaar of een ander soort onderwijs, het percentage leerlingen dat de school zonder diploma ver laat en het percentage leer lingen dat voor het eindexa men slaagt. Verder wordt via de school gids ook inzicht gegeven in de beschikbare onderwijstijd en zaken als het voorkomen van lesuitval en schoolverzuim. Klachtenregeling In het wetsvoorstel wordt voorgesteld op elke school in het primair en voortgezet on- Maandag Ik vertrek met een mede werker van Rijkswaters taat, twee leger-vrachtwa- gens met materialen, een le- ger-ambulance en een auto van de marechaussee in konvooi richting Sosnowiec. Op het platteland zien we veel armoede dat niets met de watersnood te maken heeft. De mensen lopen in heel oude kleding, muren van woningen en schuren zijn verzakt, daken scheef gezakt en nergens zit meer een streek verf op. Er heerst hier pure armoede. Pas om 18.30 uur komen we in Sosnowiec aan. In samen werking met de plaatselijke brandweer wordt diezelfde avond nog een pomp ge plaatst. Morgen moet de pomp kunnen draaien. Dinsdag Eerst worden er buizen ge legd en vervolgens op de pomp aangesloten. Om on geveer 14.30 uur is alles aangesloten en wordt vol verwachting de pomp ge start. Niets! De vacuumpomp zit vast. Met de omstanders en veel handen- en voetenwerk wordt duidelijk gemaakt wat er moet gebeuren. Het materiaal waar we mee moeten werken is verouderd en vooral slecht onderhou den. Het euvel wordt verhol pen en om 15.00 uur start de pomp. Een bescheiden ap plaus van de omstanders volgt. Het leger gaat weer terug naar Wroclaw. De medewer ker van Rijkswaterstaat en ik blijven om de pomp te controleren en te smeren. Ook het vuil dat voor de pomp blijft hangen moeten we verwijderen om de toe voer van water naar de pomp te waarborgen. We houden contact met de plaatselijke brandweer, de autoriteit die alles officieel moet regelen. Zij zullen nog zeker drie weken bezig zijn om de nodige formulieren in te vullen en handtekenin gen van de verantwoordelij ke personen te krijgen. Bu reaucratie is hier nog steeds aan de orde van de dag. Ook woensdag en donder dag blijven we op deze post. Donderdagavond worden we afgelost door twee militai ren. Het busje dat ons terug zal brengen is opengebroken. Men heeft geprobeerd de au toradio te stelen. De stikker met: ‘Nederlandse hulp voor Poolse watersnoodramp1 heeft blijkbaar niet veel ef fect. Er ontstaat vertraging om dat aangifte moet worden gedaan bij de politie. Op nieuw communicatieproble men, de politie spreekt geen Medezeggenschap De wijze waarop het school plan, de schoolgids en de klachtenregeling worden vastgesteld wijkt weinig af van de manier waarop mo menteel het schoolwerkplan wordt vastgesteld. Dat betekent dat het school plan, de schoolgids en de klachtenregeling vallen on der het instemmingsrecht van de ouders en het perso neel, in het voortgezet onder wijs geldt dit ook voor leerlin gen, in het (voortgezet) speci aal onderwijs voor leerlingen vanaf 13 jaar. Engels. Uiteindelijk ver trekken we en komen om 01.00 uur aan in Wroclaw. Vrijdag 's Ochtends op verkenning. Bij een vuilnisbelt in de buurt van Wroclaw zijn pro blemen met de waterafvoer. De locatie is, onder andere door de moeilijke bereik baarheid, niet geschikt om een pomp op te stellen. Er is geen direct gevaar voor omwonenden of de vuilstort zelf. Onverricht ter zake gaan we weer terug naar het basiskamp. Vier van de acht ‘pompdes- kundigen1 maken zich klaar om vandaag nog terug te gaan naar Nederland. Ook ik pak mijn boeltje. Door an deren zullen we worden af gelost. De taxichauffeur die ons naar het vliegveld brengt, vertelt dat er veel armoede heerst door werkloosheid. Na de val van het commu nisme zijn bijna alle goede staatsbedrijven verkocht aan het buitenland. De slechte bedrijven bleven in Poolse handen. Velen konden niet concurreren met de aan het buitenland verkochte bedrijven, gingen failliet en de werknemers kwamen op straat te staan. Op het vliegveld aangeko men is ons vliegtuigje al ge land met hierin de vier colle ga’s die ons komen aflossen. Zij zijn inmiddels door de meegekomen arts en ver pleegkundige gevaccineerd tegen cholera en hepatitis A. De militairen zijn bij aan vang van hun dienst reeds ingeënt. Alleen diegene die zo plotseling naar Polen zijn vertrokken nog niet. Ook ik stroop mijn mouw op en wordt ingeënt tegen Hepati tis A. Cholera heeft achteraf geen zin meer. Het achtpersoons vliegtuig je vertrekt, via Bmo in Tsje chië. Hier zijn ook twee pompen geplaatst en wor den de mensen nu afgelost. Om 22.00 uur aankomst in Nederland. Een ontvangst comité staat ons op te wach ten. Hieronder zijn dijkgraaf ing. C.M. Kroes en zijn vrouw, collega P. Bij de Vaate, mijn ouders en mijn vriendin. Eerst wordt er nog een persconferentie gehou den gevolgd door een inter view voor het NOS Jour naal. Ik kan terugkijken op een goede week waarin, on danks alle problemen met de communicatie, veel werk is verricht. Ik verbaas me er over, dat er nog zoveel ar moede heerst waar we niet bij stilstaan en ik ben blij dat ik hier heb kunnen hel pen. Dit is een ervaring om nooit te vergeten. 9.30 uur ds. A. Verdoom, Waddinxveen 17.00 uur geen dienst J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 0172- 213898 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde, van Vliet en Vreeken (groep I) heeft dienst: Arts: J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, tel. 612112 Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Sie mens, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 612676 10.00 uur ds. A.W. Davidse 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst (in samenwerking met de Vrijzinnige Hervormden) 10.00 uur geen dienst 10.00 uur samenkomst De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Eucharistieviering op zon dag om 9.30 uur en op woensdag om 19.00 uur. Eucharistieviering op zater dag om 19.00 uur, op zondag om 11.15 uur, op dinsdag om 9.00 uur en op donder dag om 9.00 uur. Het wetsvoorstel regelt de kwaliteitszorg en een aantal documenten die scholen in dat kader moeten opstellen: een schoolplan, een school gids en een klachtenregeling. Het vieijaarlijkse schoolplan is het beleidsdocument waar in de school beschrijft hoe ze aan de bewaking en verbete ring van de kwaliteit werkt. De jaarlijkse schoolgids geeft met name aan ouders infor matie over het functioneren van de school. Een zestal do cumenten die de school nu nog maakt krijgt een plaats in het schoolplan of de school gids. De klachtenregeling is een aanvulling op bestaande mo gelijkheden van directe con tacten, inspraak en meebe sturen. Scholen zijn zelf verantwoor delijk voor de kwaliteit van het onderwijs. Omdat scholen steeds meer beleidsruimte hebben gekregen, is een ac tief kwaliteitsbeleid nodig. Met dit wetsvoorstel wordt hieraan een nieuwe impuls gegeven. Een planmatige aanpak van het eigen kwali teitsbeleid van de scholen wordt hiermee bevorderd. Basis voor dit wetsvoorstel is de nota van staatssecretaris Tineke Netelenbos ’De school als lerende organisatie: kwa liteitsbeleid op scholen voor primair en voortgezet onder wijs’ (juli 1995) en de daar aan voorafgaande afspraken over bestuurlijke vernieu wing tussen de bewindslie den van onderwijs en de on derwijsorganisaties (Scheve- nings Beraad). Met dit wetsvoorstel wordt tevens de positie van ouders binnen de school verstevigd. Om een en ander te realise ren worden bestaande onder wijswetten op onderdelen ge wijzigd. Het is de bedoeling dat dit wetsvoorstel van kracht wordt per 1 augustus 1998. Dit betekent dat scholen per 1 augustus 1998 over een klachtenregeling moeten be schikken. Voor 1 januari 1999 moet een schoolplan bij de inspectie worden ingediend (dit plan heeft betrekking op de school jaren 1999-2000 tot en met 2002-2003). De schoolgids voor ouders moet eveneens per 1 januari 1999 beschikbaar zijn (met het oog op het schooljaar 1999-2000). derwijs een klachtenregeling in te voeren voor ouders en personeel. Bovendien geldt dit in het voortgezet onder wijs ook voor leerlingen en in het (voortgezet) speciaal on derwijs voor leerlingen vanaf 13 jaar. Het gaat om een laagdrempelige voorziening voor klachten over het be voegd gezag en allen die in de school werkzaam zijn. Het schoolbestuur moet een klachtencommissie instellen, waar de klachten kunnen worden ingediend. De regeling moet ervoor zor gen dat klachten zoveel mo gelijk op school tot een oplos sing worden gebracht. Het kan hierbij overigens ook gaan om klachten over het gedrag of beslissingen ten op zichte van andere ouders of ZOETERMEER/WAD- DINXVEEN - Pompdeskun dige Henk Endeveld, mede werker bij het waterschap Meer en Woude te Zoeter- meer en deskundige op het gebied van het installeren van pompen, is uitgezonden geweest naar Polen om hulp te verlenen bij de water snoodramp. Van zijn erva ringen en belevenissen heeft hij een dagboek bijgehou den. Vrijdag Om 13.00 uur komt een ver zoek van Rijkswaterstaat bij het waterschap Meer en Woude binnen of er mede werkers in aanmerking ko men voor uitzending naar Polen. De werkzaamheden zullen bestaan uit het installeren van pompen in verband met de watersnoodramp. Een snelle beslissing is noodza kelijk. Om 14.30 uur valt het besluit. Ik ga naar Polen. Hals over kop alles regelen. Op het laatste nippertje, door per soonlijk contact van Waddinxveense ing. C.M. Kroes met de bur gemeester van mijn woon plaats, kom ik nog in het be zit van een geldig paspoort. In vliegende vaart word ik door ouders, vriendin en col lega L. de Ruiter wegge bracht naar het vliegveld ongeveer 20 ha. groot. In 20 Zestienhoven. Om 18.00 uur kennisma king met de andere mensen die naar Polen worden uit gezonden en een korte briefing wat het werk zal in houden en de technische Schoolplan Eens in de vier jaar moet de school een schoolplan maken. Dit plan is een document waarin het beleid met betrek king tot de kwaliteit van het onderwijs wordt beschreven. Het gaat hier om onderwijs kundig beleid, personeelsbe leid en de interne kwaliteits zorg (dat is de bewaking en verbetering van de kwaliteit van het onderwijs). Het aan tal verplichte onderdelen van het schoolplan is beperkt tot deze drie. Daarnaast is er ook ruimte voor eigen specifieke keuzen. Door de beperkte voorschrif ten Vanuit de overheid en het gelijktijdig vervallen van af zonderlijke schoolwerkplan nen, activiteitenplannen, handelingsplannen, nascho- lingsplannen, jaarverslagen en formatieplannen wordt de zogenoemde ’planlast’ van scholen verminderd. Het schoolplan dient als sti mulans om integraal kwali teitsbeleid te voeren, en Triomfaterkapel, Haven straat 10.00 uur drs. J. Boekhout 18.30 uur ds. H.G. Koek koek Op initiatief van de plaatselij ke afdeling van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) wordt in het Gouwe- dorp met opvallende kleurrij ke spandoeken en affiches in gehaakt op de jaarlijkse lan delijke, regionale en lokale publiekscampagne ’De scho len zijn weer begonnen’. Deze publiekscampagne wordt aan het begin van elk nieuw schooljaar gehouden. Het is volgens WN nog steeds nodig om na een lange zomervakantie aandacht te vragen voor schoolgaande kinderen. De kinderen moe ten zowel lopend als fietsend weer wennen aan de dagelijk se route naar en van school of een nieuwe route als ze naar het voortgezet onderwijs gaan. Ook de overige wegge bruikers moeten weer wen nen aan de in totaal 2,5 mil joen scholieren die dagelijks weer op pad naar school zijn (naar de basisschool: 1,6_ mil joen kinderen en naar" het voortgezet onderwijs: 850.000). WN start daarom weer met een nieuwe afleve ring van de publiekscampag ne De scholen zijn weer be gonnen die tot midden okto ber zal duren. De vereniging doet dit ook dit jaar weer op regionaal en lokaal niveau sa men met de politie, gemeen ten, scholen en collega-orga- nisaties. Tijdens deze cam pagne zullen scholieren zelf ook actief bezig zijn met hun eigen verkeersveiligheid. Zo zullen onder andere opgerich te jeugdverkeersclubs zelfbe dachte verkeersveilige acties voeren en staan kinderen even stil bij hun eigen veilig heid en die van hun fiets (remmen en verlichting). Tijdens het in april gehouden Verkeersexamen 1997, waar aan 250.000 leerlingen van groep 7 en 8 meededen, heb ben de examenkandidaten het Doeboek Verkeer van WN gekregen. Hierin wer den zij door WN en andere organisaties die met verkeer te maken hebben, uitgeno digd mee te doen aan diverse activiteiten, die met him ei gen verkeersveiligheid te ma ken hebben. Enkele voorbeelden hiervan zijn de oprichting van jeugd verkeersclubs, het zelf maken van radiospots, het uitgeven van schoolverkeerskranten en het bedenken van nieuwe straatspelletjes. Binnenkort PAGINA 7 WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ii De Hoeksteen, Esdoornlaan Bethelkerk, Bilderdijklaan De Morgenster, Sterrenlaan DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAH DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda Weekeinddienst dierenarts: ROOMSKATHOLIEKE KERK St. Vfctorkerk, Zuidkade GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur eredienst 18.00 uur eredienst BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerk straat GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat Dienstdoende apotheek: OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Merturiusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 ZONDAG 17 AUGUSTUS ZATERDAG 16 ZONDAG 17 AUGUSTUS Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag 08.30 - 17.OO uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 - 63 03 32 Hervormde Sthhting 'De Rank', Zuidkade 59 (Rem. Kerk) JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 12400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres Kanaalstraat 10 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 Immanuölkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Dienstdoende verloskundige: EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde REMONSTRANTSE GEMEENTE Kerkgebouw Zuidkade RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat Mededeling: Spreekuur waarnemend huisarts Aanvraag visites Ontmoetingskerk, Groens- voorde Ook scholen voor basis- en voortgezet onderwijs in Waddinxveen zullen wettelijk verplicht worden de kwaliteit te versterken met een schoolplen, een schoolgids en een klachtrecht. Op de foto de vroegere protestants-christelijke Willem van Oranjeschool en de huidige ge fuseerde Prins WilTem-Alexanderschool (lokatie Oranjelaan). (Foto: Archief Sjaak Note- boom). BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN N -Al li l linn-,,

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 7