Toekomstige bewoners kijken toe bij bouwstart woonzorgcomplex Het Oude Dorp presenteert plan 'Polderzicht' :intratuin I 2295 Miaaaaaaaaaauw! Stephen Cooke bij Squash Point 49 ding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. De op brengst van de beurs komt ten gunste van het Foster Pa rents Plan. Fietstocht 55-plussers Hockeyers spelen thuis Zelfverdediging voor vrouwen Ballonnen wedstrijd op Veenkade Kledingbeurs Het Zuidhonk Spelcomputer voor ouderen Drie disco's Het Zuidhonk j Info-avond borstvoeding ii Si R A fa ir- A v WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Hoogbouw Burgers De bouwlokatie voor de seniorwoningen aan de Prins Bernhardlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Als regionaal jeugdtrainer gaat de interesse van Step- fase van dit nieuwbouwpro ject zullen nog eens 26 huur woningen en 50 vrije-sector- 10.30 uur. De verkoop vindt plaats op dinsdag 16 septem ber van 13.30-17.00 uur. Het afrekenen van de ver kochte kleding en ophalen van de niet-verkochte kleding is woensdag 17 september van 09.00-10.30 uur. Niet afgehaalde kleding en opbrengsten die niet afgere kend worden vervallen aan de beurs. Niet verkochte kle- WADDINXVEEN - In buurt centrum Het Zuidhonk (Zuid- tot van I Dit heeft geresulteerd in een binnenkort te presenteren al ternatief plan, dat ‘Polder zicht1 gedoopt is. ‘Polderzicht1 is inmiddels door de leden van de bewonersvereniging enthousiast ontvangen. Boer Ab Spruit van het Noor- deinde zegt: ‘Het liefst zag ik dat er op deze locatie hele maal niet gebouwd zou wor den. Maar om een redelijk al ternatief te kunnen presente ren moet je natuurlijk ook kijken naar andere belangen1. ‘Bij het door de gemeente ont wikkelde plan vreesde ik voor problemen met de nieuwe be woners, die wel heel dicht op mijn bedrijf zouden komen te zitten. Bij ‘Polderzicht1 is dit gelukkig niet het geval*. Ledenvergadering WADDINXVEEN - Na een volgens de betrokkenen gedegen voorbereidings periode is donderdagmid dag 4 september de eerste paal geslagen voor de ge faseerde nieuwbouw van 52 huurwoningen en 50 koopwoningen voor senio ren op het Souburgh-ter- rein aan de Prins Bern hardlaan. Bij deze feeste lijke start van de bouw van het woonzorgcomplex bleek er geen officiële handeling te zijn wegge legd voor de (toekomstige) bewoners. huisvestingsplan heeft als ti tel ‘Samen bouwen aan het wonen'. Wij hebben samen met de buurtbewoners hier gevolg aan gegeven, en willen samen met de gemeente tot een goede oplossing voor de woningbouw in dit gebied ko men'. Veenkade bewoner Wim Vos stelt: ‘De grote winst van ‘Pol derzicht1 vind ik dat de bewo ners van de Veenkade er na drukkelijk bij zijn betrokken'. De bestuursleden Henny den Boon en Dick Miedema, beide bewoners van de Dorpstraat, zeggen volmondig ‘Ja‘ tegen het ontwikkelde 'Polderzicht'. *Wij hebben op de ledenverga dering samen met onze leden geconstateerd dat het plan goed aansluit op de wensen van de buurtbewoners. De be bouwing past bij het karakter van dit stukje Waddinxveen. Geen ’Waddinxveense drol’, geen aantasting van het pol derlandschap en geen hori- zonvervuiling: het is een knap stuk werk van buurman Eric Verschuren'. WADDINXVEEN - Onder het motto ‘Nee tegen hoog- - bouw1 is de bewonersvereniging Het Oude Dorp de af gelopen maanden ten strijde getrokken tegen de ge meentelijke plannen om een hoog en massief apparte mentencomplex te bouwen op de landelijk gelegen locatie Veenkade-Dorpstraat. Wijkwerk De Zuidplas maan dag 15 en dinsdag 16 septem ber een beurs met winterkin- derkleding. De te verkopen kinderkleding moet schoon, heel en eigen tijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 92 tot en met 182. De verkoopprij zen worden in overleg be paald. Het inleveren van de kleding is op maandag 15 september van 19.00-21.00 uur en dins- De oplevering van het gehele dag 16 september van 09.00- complex is volgens planning te verwachten voor de bouw- vakantie van 1999. g’f c fl koopwoningen gebouwd wor den. Voor de koopwoningen is een ontwerpplan in voorberei ding. De koopwoningen zul len eveneens gerealiseerd worden door aannemings- maatschappij Trebbe Utrecht. De nieuwbouwwoningen wor den volledig aanpasbaar ge bouwd, waardoor ze bij uit stek geschikt zullen zijn voor senioren. Het gehele bouw plan is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met Huize Souburgh en de Stich ting Zorgcentra voor de regio Midden-Holland. De gemeente Waddinxveen onderstreepte het belang van het project door de toeken ning van subsidie op basis van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) en een WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) gaat een cursus ’Zelfverdediging voor vrou wen’ houden. In deze cursus wordt de deel nemers geleerd geleerd hoe ze zich uit vervelende situ aties kunnen redden. Het zelfvertrouwen wordt op die manier op sportieve wijze vergroot. De deelnemers zullen zich sterker voelen en weerbaar der opstellen. Niet alleen door lichamelijke kracht te gebruiken, maar ook door ‘nee‘ te zeggen en grenzen te stellen. In de SWW-cursus wordt dan ook ruimschoots aandacht be steed aan zelfverdedigings- technieken en aan mentale training. De cursus is bestemd voor vrouwen van 18 tot 50 jaar en wordt gegeven op de woens dagavond 1, 8, 22 en 29 okto ber en 5, 12, 19 en 26 novem ber en 3 en 10 december van 13.30 tot 15.30 uur in het cen trum voor kunstzinnige vor ming ’Kreater’ (Kerkstraat). De lessen worden begeleid door mevrouw Terhüme- Bouwman. De kosten bedra gen f 95,- voor 10 lessen. De SWW heeft tevens cursus sen zelfverdediging gepland voor meisjes van 12-16 jaar, senioren en gehandicapten. De inschrijving voor de laat ste twee cursussen staan open voor zowel mannen als vrouwen uit de betreffende doelgroep. Het dagelijks bestuur van de bewonersvereniging is trots op het plan. Voorzitter Rob Meijer: ‘Wij denken te kun nen laten zien dat burgers in staat zijn om op goed niveau mee te doen in maatschappe lijke discussies. Het volks huisvestingsbeleid gaat ons tenslotte allemaal aan'. Secretaris Herbert Celen be nadrukt dat ‘Polderzicht' aansluit op de doelstellingen van het volkshuisvestings plan Waddinxveen. ‘Dit in opdracht van de ge- WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagmorgen 16 sep tember houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (afdeling senioren) de zesde fietstocht voor 55-plussers van dit seizoen. Bij goed weer wordt om 10.00 uur vertrok ken vanaf het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). Tijdens de tocht van 40 km wordt halverwege de route een rustpauze ingelast bij een restaurant. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje koffie of thee te drinken in het Anne Frank-centrum. De kosten voor deelname zijn ƒ3,50 per persoon (inclusief drie consumpties). Alle en thousiaste fietsers vanaf 55. jaar en ouder zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Vrijdag middag 19 september houdt de bewonersvereniging Het Oude Dorp een ballonnen wedstrijd op de Veenkade. De bewonersvereniging wil op die dag het zelf ontwikkel de alternatieve bouwplan ’Polderzicht’ presenteren aan het college van Burgemeester en Wethouders. Voorafgaand aan de presen tatie in café Sport is er een ballonnenwedstrijd op de bouwlocatie aan de Veenka de. Alle kinderen mogen een kaartje met naam en adres invullen, waarna dit kaartje aan een met gas gevulde bal lon wordt bevestigd. Om vier uur zullen de groene en witte ballonnen, met de tekst ‘Ja tegen Polderzicht' worden opgelaten. Voor dege ne wiens ballon het verste komt heeft de bewonersver eniging een aardige veras- 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten bedragen f 2,50 inclusief een con- sumptiebon en een lootje voor de loterij. Daarna kunnen de ou ders swingen tijdens de disco voor 30-plussers. Stichting Wijkwerk De Zuidplas heeft reeds di verse malen een 30+ dis co georganiseerd en deze avonden mogen zich in een stijgende populari teit verheugen. De disco zal speciaal op deze leeftijdsgroep wor den afgestemd. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt f 5,- per persoon. met Huize Souburgh. De ap partementen worden voor zien van een alarmeringssys teem. Vanuit de woningen kan optimale zorgverlening door Souburgh gegarandeerd worden. De bewoners kunnen gebruik maken van de faciliteiten van het zorgcentrum. De moge lijkheid zal geboden worden om tegen kostprijs extra diensten vanuit Souburgh te krijgen, zoals verpleging, maaltijden, pedicure, kapper en hulp bij het klussen. De toekomstige bewoners zijn echter vrij om al dan niet van deze dienstverlening op maat gebruik te maken. Verder zullen er mogelijkhe den komen voor tijdelijke op name in Souburgh als de ge zondheid van een bewoner van een appartement dit noodzakelijk maakt. Een en ander heeft tot gevolg dat de in het woonzorgcom plex wonende senioren langer zelfstandig in hun eigen woonomgeving kunnen blij ven, met zorg aan huis. Opname in een verpleeg- of verzorgingshuis kan zo lang als verantwoord is uitgesteld worden of hoeft zelfs in het geheel niet plaats te vinden. Voor het totale project is het Politiekeurmerk Veilig Wo- han Cooke vooral uit naar de jeugd, maar daarnaast be staat de mogelijkheid voor alle seniorenniveau’s (van beginnende recreant competitiespeler) les hem te krijgen. Squash Point Waddinxveen gaat het nieuwe competitie- seizoen in met drie heren- Bij Squash Point Waddinxveen aan de Sniepweg wordt volop getraind voor het nieuwe seizoen. (Foto: Squash Point Waddinxveen). teams, waarvan het eerste team regionaal promotie klasse speelt op de woens dagavond en het tweede en derde team in de tweede klasse op vrijdagavond zul len spelen. De dames starten dit seizoen met twee teams. Beide teams spelen in de regionale promotieklasse op de vrij dagavond. Inmiddels zijn de competitietrainingen weer in volle gang en bereiden al le Squash Pointteams zich optimaal voor op de komen de competitie die woensdag 24 september begint en in fe bruari wordt afgesloten met play-offs (promotie-degrada- tie-wedstrijden). nen aangevraagd. Daarbij zijn ook de 50 vrije-sector- koopwoningen betrokken. De Waddinxveen heeft als op drachtgever de regie van de bouw in handen gelegd van Woonpartners Midden-Hol land, de waarvan de woningbouwver eniging Waddinxveen deel uitmaakt, samen met de Stichting SSW en de woning bouwvereniging Beter Wo nen. De bewoners van de eerste gesloopte woningen zijn ver huisd naar een wisselwoning in het bestaande complex aan de Prins Bernhardlaan. De bewoners van dit complex piaslaan) houdt de Stichting hebben voorrang bij de toe wijzing van de nieuwe huur woningen. Enkele bewoners hebben de voorkeur gegeven aan verhuizing naar een wo ning in een andere wijk van Waddinxveen. De oplevering van de eerste fase van 26 huurwoningen is gepland vóór de bouwvakan- tie van 1998 en direct daarna zal met de sloop van de reste rende 34 woningen worden gestart. WADDINXVEEN - Vrij- dagavond 12 september j houdt de Stichting Wijk werk De Zuidplas in wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan) een disco voor de jeugd van I 11 tot en met 16 jaar. De avond begint om 19.30 uur en de toegangsprijs bedraagt f2,50 (inclusief een consumptiebon). De jongere kinderen ko- l men aan bod op zater- dagavond 13 september, j Deze disco vangt aan om I WADDINXVEEN - Zondag 14 september spelen heren 1 en dames 1 thuis van de hoc keyclub Waddinxveen op het woningbouwvereniging hockeycomplex aan de Sniep weg. De tegenstander van zowel de dames als heren is hockey club Te Werve (Den Haag), beheerstichting De hockeyers hopen op veel publiek. Er zijn zondag vanaf 12.45 uur wedstrijden. gaat een gedeelte van zijn tijd bij Squash Point lesge ven, weet Paul Linnekamp van het Waddinxveense squash- en sportcentrum (squash, fitness, evenemen ten, grand-café, sauna, zon- nestudio). veense Nintendo kampioen schappen voor jongeren. De deelnemers, die met e[-. kaar om het hardst om de kampioenschapstitel strij den, hebben het fenomeen spelcomputer vaak met de paplepel in gegoten gekregen en zijn bijzonder gerouti neerd. Tijdens deze dagen komen ook ouders kijken, en vaak behoren deze ouders nog tot de categorie ‘an-digi-beten‘. Op verzoek van juist deze groep ouders wordt er van avond om acht uur (woensdag 10 september) in Het Zuid honk (Zuidplaslaan) een spel- computeravond voor volwas senen gehouden. De aanwezigen worden in de gelegenheid gesteld met een Nintendo-spelcomputer die spellen te oefenen die hun kinderen vaak al door en door beheersen. De‘toegang is gra tis. Speelgoed Van de Wal (Passage) stelt de spelcompu ters ter beschikking. Bij de langdurige planvoorbe- reiding is een groot aantal personen en organisaties be trokken geweest. Door een drachtige samenwerking is er volgens Woonpartners Mid den-Holland een uniek nieuwbouwplan voor Wad dinxveense senioren ontwik keld. De eerste paal werd symbo lisch geslagen door vertegen woordigers van het gemeen tebestuur van Waddinxveen, woningbouwvereniging Wad dinxveen, Woonpartners Midden-Holland en zorgcen trum Souburgh. Ook de stedebouwkundige, de architect Topos BV en aanne- mingsmaatschappij Trebbe- Utrecht staken daarbij de handen uit de mouwen. Woonpartners Midden-Hol land heeft in opdracht van de woningbouwvereniging Wad dinxveen de planvoorberei- ding voor het totale project verzorgd. In de eerste fase worden 26 huurwoningen in vijf woonla gen, direct tegen Huize Sou burgh gebouwd. In de tweede extra bijdrage in de verhuis- r -en herïnrïchtingskosten voor de huidige bewoners. Bij de officiële handeling was het gemeentebestuur verte genwoordigd door de wethou ders Jan Hielema (CDA), Ma ria Wientjens-van der Velden (WD) en Joop Neele (PCW). De woningontwerpen zijn ge maakt door Topos Architec ten (Middelburgseweg). De huurwoningen krijgen een overdekte loopverbinding Voor eventuele nadere infor matie kan men terecht op de volgende telefoonnummers: 0182-613206 en 0182- 610819. Voor informatie tij dens de inlever- en verkoop- tijden kan men bellen 0182- 611324. WADDINXVEEN - Met het nieuwe squashseizoen in het vooruitzicht komt Stephen Cooke (de nummer 5 van de Nederlandse ranglijst) het bestaande trainersteam voor de jeugd, recreanten en competitiespelers bij Squash Point Waddinxveen (Sniep weg. tel. 0182-633357) ver sterken. Als speler-trainer van Victo ria Rotterdam speelt Step han Cooke nationaal op het hoogste platform. Daarnaast speelt de 24-jarige Engelse topspeler ook competitie op internationaal niveau in België en Duitsland. Sedert enkele jaren is hij woonachtig in Rotterdam en De eerste paal voor de eerste fase van de bouw van 102 huur- en koopwoningen voor senioren aan de Prins Bernhard- WADDINXVEEN - Al enige laan is donderdagmiddag 4 september geslagen door (op de foto van links naar rechts) J. Kuilenborg (architectenbureau jaren houdt de Stichting Topos), G.J. Blankemeijer (zorgcentrum Souburgh), H. Quint (gemeente Waddinxveen), J.A. Hielema (CDA-wethouder), E. Wijkwerk De Zuidplas de Groen (woningbouwvereniging Waddinxveen), J. Neele (PCW-wethouder), mevrouw G. Fahrner (zorgcentrum Souburgh, jaarlijkse Open Waddinx- mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden (WD-wethouders), A. van Leede en RJ. Mascini (Woonpartners Midden-Holland). De (toekomstige) bewoners zelf kwamen er niet aan te pas. (Foto: Woonpartners Midden-Holland Henk Snaterse). Penningmeester Antoine Stigter beaamt dit. ‘Het volkshuisvestingsplan zegt dat er geen behoefte is aan hoogbouw in Waddinxveen, maar er is met name behoefte is aan de bouw van betaalba re eensgezinswoningen voor jongeren, en aan woningen voor ouderen'. ‘Dit zijn enkele elementen die wij wel in ons plan verwerkt hebben, maar die we in de oorspronkelijke plannen niet zijn tegengekomen'. Op vrijdag 19 september zal de bewonersvereniging Het Oude Dorp het plan ‘Polder zicht' presenteren aan het college van Burgemeester en Wethouderes. Om vier uur is er voor de kin deren een ballonnenwedstrijd op de geplande bouwlocatie aan de Veenkade. Daarna zal de bewonersvereniging een presentatie van het plan ge ven in café Sport. Naast het college van B. en W. zijn de fractievoorzitters van de politieke partijen en de leden van Commissie I (ruimtelijke ordening en wo ningbouw) uitgenodigd. Ook zijn uitnodigingen ver stuurd aan diverse verenigin gen met een maatschappelij ke doelstelling en aan verte genwoordigers van de pers. WADDINXVEEN - Don- l derdagavond 18 septem- i ber van acht tot tien uur houdt ’La Leche Leaque J Waddinxveen’ bij Janny I Oudijk (Prinses Beatrix- laan 112) een informa- 8 tieavond voor aanstaan de en al voedende moe- I ders. TREI i ”*j| sing in petto. meente ontwikkelde Volks- - srrt,lc<; i’r TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 HET GROENE WARENHUIS C Q S° *-• c 2S fa Q O U0"O c S c3 I Deze kattenbakvulling heeft zachte korrels; vriendelijk voor kattenpeotjes. Poly Blauw 20 kg van 8,95 voor 7,95. 3 zakken voor W Na absorptie vormt deze f kattenbakklei kleine korrels. 15 kg Kitty Friend Ultra van 11,95 voor 8-5 Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur open. Lekker en afwisselend eten voor uw kat. 12 heerlijke verschillende smaken. 400 gram Whiskas van 1,79 voor SS SS ®s «n - X TPES0E :mi!nrtwT Ftaflffan x>'.. j Wtti<*4Ti AïRkts Cctnnwd TrëbtrS 3.V. jk

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13