'De Zonnebloem' bezocht Madurodnm HERFST TINTEN Duits mccfe Aanhouding van 9 illegale werknemers fauteuilerie H Gouden legpenning Jan de Bruyn 'Kreater' verzorgt kamermuziek concerten in Remonstrantse Kerk Vragenlijn PCOB voor 50-plussers h* wal I l?"’K H Ruiten vernield Veel animo voor cursus Middenstand Informatie-avond afvallen en rugklachten Kelderbox opengebroken Burgemeester wil namen van Waddinxveners Salutary in België Expositie 'Artique' Getuigen gezocht ongeval Inbraak in auto r - I Wij hebben uitsluitend fauteuils, maar dan ook de grootste keus van Nederland. SI O* bezoek ge- ook telefonisch vragen stel- onderwerpen. @tekst:Van van nadruk op de bijzondere, per soonlijke verdiensten of pres taties van de voorgedragen persoon. Hetgeen de betrok kene in een betaalde functie heeft gedaan, telt alleen nog maar als aanvullend element mee. Het gaat er om ’de stille ger, het bestuurslid. Burgemeester Fedde Jonk man roept verenigingen, in stellingen, maatschappelijke organisaties en ook burgers nadrukkelijk op hem op der gelijke personen attent te maken. I len over een breed scala aan huisvesting tot pensioen, van zorg tot vervoer en van dienst gekomen. In 1973 is het bedrijf Van Tilburg en Visser gaan heten en vanaf 1981 Visser en Zn. In 1991 is het bedrijf voortgezet door zoon Johan Visser en echtge note Anja. WADDINXVEEN - Op het parkeerterrein achter de Pas sage werd van een personen auto het rechterportierslot open gebroken. Ontvreemd werd de cd-speler met 6 cd’s. Ook werd gepoogd de radio te stelen. I ALS BRUIN EN BLAUW MET OKERGEEL EN TITIAAN/ROOD CAMEL MET GRIJS SUGGESTIES VOOR EEN WINTER DIE ALLER MINST SOMBER IS Het is de tweede keer dat pro ces verbaal wordt opgemaakt tegen de werkgever voor het in dienst hebben van illegale werknemers. De derde keer hangt hem eventueel sluiting van het bedrijf boven het hoofd. een koninklijke onderschei ding. Ter gelegenheid van Koninginnedag zijn ook dit Er is proces-verbaal opge maakt tegen de werkgever, een 44-jarige man afkomstig uit Waddinxveen, die een boete van 4.000 gulden per il legale werknemer kan ver wachten. De heer J. Wienen bespreekt het actuele onderwerp of de zondag een werkdag is. Door het paarse kabinet wordt im mers de positieve waarde van arbeid, het zogenaamde ar beidsethos, gepropageerd. Ze gaan daarin volgens De Open Cirkel zelfs zover dat men door middel van flexibi lisering een 24-uurseconomie wil invoeren waarbij de zon- ZWOLLE/ WADDINXVEEN - Alle 50- plussers kunnen voortaan aan de Protestants Christe lijke Ouderen Bond (PCOB) In totaal 51 gasten en bege leiders vertrokken om negen uur met een aangepaste bus en twee luxe auto’s. De gas ten werden ontvangen met koffie met gebak. Daarna kon men de minia tuurstad bekijken, waarbij 20 gasten gebruik maakten van de eigen of van de door De Zonnebloem beschikbaar ge- WADDINXVEEN - Met medewerking van het gemeente bestuur van Waddinxveen worden in dit nieuwe sei zoen de kamermuziekconcerten in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) voortgezet. De eerste uitvoering is donderdagavond 25 september om acht door pianist Piet Veenstra, een befaamd Schubert-vertolker. Naar aanleiding van een ano nieme tip heeft de vreemde lingendienst samen met de arbeidsinspectie een onder zoek ingesteld bij het bedrijf. Daarbij werden negen illega le werknemers aangehouden. Het gaat om vijf personen die in de procedure zitten voor een asielaanvraag en niet mogen werken. De andere vier personen ver blijven illegaal in Nederland. De werknemers zijn afkom stig uit verschillende landen van Afrika. beschik baar. Bellers kunnen deze informatie tijdens het ge- len, kunnen zij hun vraag inspreken op het antwoord apparaat. Zij worden dan zo snel mogelijk teruggebeld. Zowel de deskundige mede werkers van de vragenlijn als de verschillende beleids medewerkers van de PCOB 1 worden bij de beantwoor ding ingezet. Behalve telefonische infor matie heeft de PCOB op al- lerlei 50+-terreinen infor- matie-materiaal beschik- De organisatie van de kamer muziekconcerten is overge dragen aan het centrum vor kunstzinnige' vorming Kre- ater (Kerkstraat). Omdat de raadzaal na de verbouwing van het gemeentehuis niet meer beschikbaar is, is uitge weken naar de Remonstrant se Kerk. ‘De gemeente heeft zelf in 1984 het initiatief tot deze concerten genomen. Het pleit voor het cultureel beleid dat geld is vrijgemaakt ze na een WADDINXVEEN - Maandag 1 september zijn door de politie negen illegale werknemers aangehouden bij een tuindersbedrijf in Waddinxveen. Om goed te zitten is tevens losse verkoop. ‘Bij de overname van de ka mermuziekconcerten heeft Kreater zich terdege gereali seerd dat in het verleden al tijd sterke programma’s zijn gebracht', zegt Aad Kore- mans. ‘Die lijn houden wij vast met een aansprekend aanbod door gerenommeerde musici. Zo sluit het optreden van Piet Veenstra aan bij het wereldwijd gevierde Schu- bert-herdenkingsjaar. Dat de werkgroep Piet Veenstra naar Waddinxveen kan ha len, stemt ons best een beetje ken, maar een mens heeft toch rust nodig1, aldus de her vormde ontmoetingskring. De heer Wienen zal in zijn in leiding ingaan op de theologi sche en maatschappelijke waarde van de zondag als rustdag. Iedereen die voor dit onderwerp belangstelling heeft, wordt voor genoemde avond uitgenodigd. Na de pauze is er voldoende rn en zijn echtgenote en rechts Johan Visser en zijn Jn. (Foto: Mega-Color Fotoshop). grammaboekje inmiddels ge kregen. Geïnteresseerden kunnen dit afhalen bij Kre ater in de Kerkstraat, waar eveneens reserveringen wor den genoteerd. Posters en fly ers zullen de Waddinxveners op de concerten attenderen. ‘Dankzij onze goede samen werking met Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk (SWW) zullen de kamermu ziekconcerten ook via hun blad voor ouderen onder de aandacht worden gebracht van deze groep1, aldus Aad Koremans. ‘Datzelfde geldt voor het Coe- necoop College, waar we pos ters ophangen. Het is immers de bedoeling iedereen, van jong tot oud, bij deze hoog waardige concerten te betrek ken*. Korting op de toegangsprijs van vijftien gulden per con cert of 35 gulden voor de eer ste serie van drie geldt voor zowel CJP-ers, 65-plussers en leerlingen van Kreater. Die korting bedraagt een rijks- daalder per concert en vijf gulden voor de reeks. Gereserveerde kaarten voor de kamermuziekconcerten in de Remonstrantse Kerk kun nen voor aanvang aan de kerk worden afgehaald. Daar BERGAMBACHT - De Vier- stroom, FysioFitness en Praktijk voor Fysiotherapie organiseren een informatie avond over twee cursussen die binnenkort van start gaan. Het gaat om de cursus ’Sportief afvallen’ en een cur sus voor mensen met chroni sche lage rugklachten. De af- valcursus is een cursus op maat. Mensen met een chro nisch overgewicht kunnen onder professionele begelei ding verantwoord afvallen en aan sport doen. Een ditiste begeleidt de deelnemers. Bij de andere cursus kunnen mensen met rugklachten on der begeleiding van een fysio therapeut hun conditie verbe teren. Tevens krijgen zij voor lichting over het verminderen van rugklach ten. De informatie-avond wordt op 11 september ge houden in het gebouw aan de Pleinstraat 21B. Om 19.00 uur krijgt men informatie over sportief afvallen en om 20.00 uur start de voorlich ting over de cursus voor men sen met rugklachten. Men kan zich ook telefonisch voor een cursus aanmelden via tel. 0182-352060. klussen voor het bedrijf heeft opgeknapt. Dat was zowel binnen als buiten Waddinxveen het ge val. Met altijd veel enthou siasme werd er veel buiten geschilderd, maar er zijn ook heel wat kamers en keukens behangen en geschilderd. Daarnaast plaatste hij heel wat glaswerk, soms met Vis ser sr., Bas Kloet of Johan Visser. MOERKAPELLE - Gale rie ’Artique’ in Moerkapel- le opent vrijdagavond 12 september het nieuwe sei zoen met de expositie ’Dream of life’ van Marc C. Slootjes op vrijdagavond 12 september. Zijn werk is tot en met zaterdag 11 ok tober te zien. Marc C. Slootjes werd in 1968 in het Zuid-Hollandse dorp Haastrecht geboren. Na omzwervingen via de schrijversbranche (song- teksten en verhalen) kwam hij bij de schilder kunst uit. Hiermee kan hij iedereen zijn emoties en dromen laten zien. De kunstenaar is er trots op te kunnen zeggen dat hij op alle gebieden auto didact is. Dit wil hij zo houden ondanks dat er al lerlei mensen proberen hem ongevraagd wat bij te brengen. Zijn stijl is met olieverf non-figuratief en figuratief, abstract en met pastel en houtskool figu ratief abstract. De pastels, houtskooltekeningen en figuratieve olieverfschil derijen die Mare Slootjes maakt zijn portretten van de figuren die in zijn dro men voorkomen. Zo ont staan er wel erg vreemde portretten. Hij werkt met een breed kleurenpalet maar toch gebruikt hij het liefst feel sprekende kleu ren. korte onderbreking voort te zetten', is de mening van di recteur Aad Koremans van Kreater. Hij is zelf voorzitter van de werkgroep kamermuziekcon certen Kreater, waarvan Ri- neke Marwitz, Bert Morijn, Corrie Smitskamp-van Spronsen, Doortje Steensma- Verkampen en Herjnien de Valk de leden zijn. Alle bij de gemeente geregis treerde bezoekers van vorige concerten hebben het pro- Links op de foto jubilaris Jan de Bruyr vader van schildersbedrijf Visser en Zi WADDINXVEEN - Rozema van der Ham vof - voorheen Opleidingsinstituut Wad dinxveen - start in de week van 22 september met de nieuwe cursus Middenstand- AOV Op 1 januari vorig jaar is de nieuwe vestigingswet in werking getreden. Dit bete kent voor veel aspirant-on- dernemers een verlichting van de opleidingseisen. Wie in 1995 of de jaren daarvoor een eigen zaak wilde begin nen, moest in de meeste ge vallen naast het bekende middenstanddiploma een vakdiploma hebben. Voor me nigeen betekende dit een stu die van enkele jaren. Met de nieuwe vestigingswet is de verplichting van een vakdi ploma in de meeste gevallen verleden tijd. Als men nu bij voorbeeld een doe-het-zelf zaak wil beginnen, heeft men genoeg aan Middenstand- AOV. De cursus Midden- stand-AOV bestaat uit zes modules: Operationeel ma- WADDINXVEEN - In het weekeinde werd aan de Pep- pelhorst een deur van een kelderbox ingetrapt en hen- gelsportartikelen ontvreemd waaronder hengels en mo lens. WADDINXVEEN - In het weekeinde zijn van de open bare Dick Brunaschool (Sper- werhoek) drie ruiten ver nield. RI INEKE _BOVLEVARD_ De jubilerende schilder woont bij zijn moeder aan de leplaan in Waddinxveen. Het is een zelfstandige man die heel veel particuliere WADDINXVEEN - Huis schilder Jan de Bruyn heeft ter gelegenheid van zijn 40- jariog dienstverband uit handen van zijn werkgever schildersbedrijf Visser en Zn. (Dorpstraat) de gouden legpenning en oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland gekregen. Jan de Bruyn is op 1 augus tus 1957 bij Van Tilburg in cursussen tot persoonlijke problemen. Ook niet-leden kunnen van deze faciliteit gebruik maken. Het tele foonnummer is 038- 4221055 (17 ct. per mi- l nuut). De officiële opening vond plaats op het moment dat oud-politicus en erelid van de PCOB, mevrouw J. van Leeuwen, vanuit Zoeter- meer belde met de vraag: ‘Ik las net in de krant een bericht over koopkrachtver lies voor ouderen, weet u j daar meer van?‘ De voorzitter van de PCOB, de heer G.J. Hazekamp, re ageerde hierop met: ‘Het kabinet is bezig het koop- krachtverlies voor ouderen met een aanvullend pen sioen te compenseren. De PCOB en de andere oude- renbonden hebben voor de ze compensatie gepleit. Het kabinet bleek in een ge sprek bestellen. De medewerkers van de 50+ Vragenlijn kunnen in voorkomende gevallen de beller op efficiënte manier doorverwijzen. In december wordt nagegaan of de vra genlijn in voldoende mate in de behoefte voorziet. Kamermuziekconcerten in de Remonstrantse Kerk. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Woensdag 3 september heeft de afde ling Waddinxveen van De Zonnebloem een bezoek ge bracht aan Madurodam in Den Haag. stelde rolstoelen. Om een uur was er een goed verzorgde lunch, daarna nog gelegen heid om rond te kijken. Tot slot was er om drie uur nog een keer koffie of thee drin ken. Om vier uur werd de thuis reis aanvaard. Mede door het prachtige weer was het een geslaagd uitstapje, waarvan de gasten en begeleiders ge noten hebben. WADDINXVEEN - Dins dagmiddag 2 september om ongeveer vier uur heeft een verkeersonge val plaatsgevonden op de Kerkweg-Oost. Een 14-jarig meisje reed op haar fiets over de pa rallelweg van de Kerk weg-Oost. Op een gege ven moment voelde zij dat een auto tegen haar been aanreed, waardoor zij kwam te vallen. Als gevolg van haar val heeft ze last van haar been, nek en haar hoofd. De bestuurder van de don kere blauwe personen auto stopte. Een vrouwe lijke passagier van onge veer 40 jaar met een gele bloemetjes blouse en j kort glad bruin haar stapte uit. Zij keek of er schade aan de auto was ontstaan. Ze vloekte, stapte weer in en de bestuurder, ver moedelijk een wat oude re man, rijdt weg zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. De identi teit van de passagier, de bestuurder en de auto zijn nog niet bekend. Ge tuigen wordt daarom verzocht zich bij de poli- WADDINXVEEN - De Al- phense-Waddinxveense band Salutary speelt zaterdag 13 september als headliner op een metalfestival in Balen (België). Naast Salutary is ook de Belgische hardrock band Ambrozia aanwezig. De Belgische death-metal bands Atonement en Abjathar mo gen het publiek deze avond opwarmen met hun zware no ten. Het is voor de eerste keer dat de mannen van Salutary hun thrasheore buiten Ne derland ten gehore gaan brengen. Het festival begint om 19.00 uur. De zaal aan de Kolfstraat 9 is open vanaf 18.30 uur. De entree be draagt 80 Belgische francs. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman heeft de Waddinx veners opgeroepen hem na men te noemen van plaatsge noten die volgend jaar in aan- nagement, Personeel en orga- merking zouden komen voor nisatie, Financiële adminis tratie, Marketing, Financieel management en het Onder- nemersplan. Voor elke modu- jaar koninklijke onderschei- le wordt een examen afge- dingen uitgereikt aan Wad- legd. In de afgelopen jaren dinxveners op grond van hun waren er bij examenbureau maatschappelijke verdien- REO twee toetsmomenten sten. Meer dan vroeger (sinds per jaar, maar met ingang Koninginnedag 1996) ligt de van dit jaar is dat aantal ver hoogd naar vier. Nog meer spreiding dus. Sinds septem ber 1995 wordt in Het Nieu we Trefpunt (Stationsstraat) door Rozema van der Ham de cursus Middenstand-AOV verzorgd. Rozema van der Ham (vof) werkt samen met kracht’ te vinden: de vrijwilli- het Instituut voor Midden stands- en Vakopleidingen (IMVO) uit Rijswijk. Onder de verantwoordelijkheid van het IMVO wordt er in 28 plaatsen in Nederland de cur sus Middenstand-AOV ver zorgd. trots*. Dat de raadzaal als podium is afgevallen zal menigeen spij ten. Aad Koremans denkt echter dat de Remonstrantse Kerk qua inrichting en uitstr aling een uitstekend alterna tief is. Hij heeft goede hoop dat het mogelijk zal zijn de concerten, in samenwerking met de gemeente, in 1998 en de komende jaren voort te zetten. ‘Daar heeft de werk groep geen zeggenschap over. Dat hangt af van de ruimte in de begroting voor het komen de jaar', legt hij uit. i mr. hmmm m® m Open Cirkel over werken op zondag WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 17 september om kwart over acht zal er weer een avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel worden gehouden in gebouw De Schaapskooi aan de Nesse. sprek met de ouderenbon den hiervoor ontvankelijk te zijn. Maar tot nu toe lijkt het erop dat slechts oude ren met alleen AOW of aan gevuld met een klein pen sioen koopkrachtvooruit- gang zullen hebben*. De 50+ Vragenlijn is be reikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot j 12.30 uur. Wanneer men sen op een later tijdstip bel- d* en met elkaar na te praten over het onderwerp. melden. 4 --- PAGINA 17 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN t) i Alphen aan den Rijn Tel. (0172)47 38 18 Goed en verantwoord zitten is voor iedereen weer anders. Afhankelijk van lichaamsbouw en persoonlijke voorkeur. Daarom kiest u bij Fauteuilerie "de grootste Fauteuilspeciaal-zaak in L Nederland "uit een enorme collectie met zo'n 250 ver- schillende modellen. SH^^Van klassiek tot ^^^^romantisch en modern, in stof of in leer, k Uw favoriete fauteuil staat IB er zeker ook bij! Openingstijden: ma 13.00 - 17.30 uur dl t/m vr 09.30 - 17.30 uur za 09.30 - 17.00 uur do koopavond 19.00 - 21.00 uur Rijndijk 2c (schuin achter Montèl) Rijneke-boulevard Zoeterwoude. Tel.: 071 - 3412117 tot» zt r* t -x. ‘V >- W r :.ir V f f

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17