Groot concert mannenkoren in Ontmoetingskerk Derksen levert maatwerk zonder kleine lettertjes De Vierstroom op zoek naar vrijwilligers tK mk i; nowwaw Clubtitels bij Love'70 M. v. Leeuwen vangt veertien kilo witvis WW PAGINA 19 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Zij heeft de MEAO-bank- en dat je vader en moeder op I nieuwe lokatie'. Vader Derksen is inmiddels maar goed is wat he hebt geadvi seerd. Je verkoopt geen pak pakken, maar een papiertje met een hoop kleine letter tjes'. ‘Eigenlijk verkoop je de ver pakking, waarvan mensen de jaarstukken.' De nieuwste medewerkster van Derksen BV is Nel Slin- ‘Dat valt eigenlijk wel mee. Je hebt het brutosalaris. Daar gaat de WW-premie wilde werken. Ik werkte toen bij Reaal.' Rien Vink is een bekend ge zicht in Reeuwijk, daar woont hij namelijk. In Waddinxveen is hij ook geen onbekende, ma komen? ‘Ik was werkzaam in de com puterbranche. Derksen ging de automatisering uitbrei den, ze zochten iemand en ik vond het leuk werken hier. Ik werk voor diverse bedrijven en alle bedrijven zijn anders'. waarvoor hij de salarisadmi nistratie verzorgt? ‘Die hebben van 2 tot 50 man personeel in dienst.' een denkt. Het belangrijkste is dat ik problemen oplos'. Zijn er dan 'problemen'? ‘Ik zie een pensioentekort als een probleem. Wij verkopen geen lucht! De mensen heb ben een behoefte: die willen later net zo leven als nu. We verzekeren eigenlijk hun le vensstijl'. ‘Zowel bij een autoverzeke ring als een pensioen. Het zijn er 100.000 die dat doen, Dit voorjaar was er een spe ciale actie voor de belasting aangiften voor particulieren, ten. We zijn nog niet hele maal gesetteld en eigenlijk willen we er niet teveel tam tam van maken. Iedereen mag ons uiteraard bezoeken, graag zelfs'. ‘Wat ik wel heb kunnen rege len ter ere van onze verhui zing is een speciale aanbie ding van een inboedel- en op- stalverzekering. Daar kom ik dezer dagen mee in de krant te staan'. ‘Die is zo scherp geprijsd en het kost de mensen zo weinig moeite om het geld wat je te veel betaalt terug te verdie nen, dat ik daar véél reacties op verwacht’. Een mooi kantoor, Derksen Zn. Geen poeha, geen kouwe drukte, maar gewoon goede service tegen aantrekkelijke tarieven. De een houden! Dan komt de fiscus en ontstaan er moeilijkhe den.' wordt door Marcel en Rien ‘onze steun en toeverlaat' ge noemd. ‘Ze regelt alle telefo nische contact met onze klan ten'. Esther Neeleman (pas ge trouwd en 21 jaar jong) is sinds 1 september 1996 in dienst. Met haar bekende ‘Goedemorgen, Derksen en Zoon, met Esther' is zij nu bij na een jaar ’de stem van de zaak’. goed, Marcel,’ zei ik, ’maar dan moetje wel eerst een pak ders. Soms bellen personeels- aan.’ En een tweede regel is leden zelf op met vragen. Dan vragen ze hoe je aan het aan tal vakantiedagen komt of aan de cumulatieve bedragen onderaan'. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 3 oktober zal in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een concert worden gegeven door twee mannenkoren, waarbij in totaal zo’n 175 man op het podium zal staan. mers? We gaan daar niet echt actief naar op zoek. Vaak krijgen we die via onze relaties. Startende onderne mers zijn natuurlijk welkom, maar ik begin wel altijd eerst met een gesprek'. ‘Dan vraag ik eerst: ’Hoeveel jaar op het administratiekan- uur had je gedacht te gaan vwerken voor je eigen bedrijf?’ tomatisering EVAK BV opge- Als iemand net gaat begin- ste prijzen uitzoeken bij de maatschappijen'. ‘Een ander voordeel is dat de toe is. Als klant niets zelf hoeft te rege len. We helpen onze klanten met het op de juiste manier invullen van de formulieren en zorgen ervoor dat de scha- sterk adviserende functie de-afhandeling vlot verloopt'. We nemen regelmatig het hele pakket door, zodat je in 38 uur kan klaren - en dat komt voor! - dan zeg ik: ’Dan moetje bij je baas blijven.’ Ik weet aan den lijve wat het is die volgend jaar herhaald zal om startende ondernemer te maar waar wij in willen uit blinken is het persoonlijk contact. Dat is 90% van ons vak. Je wordt een soort ver trouwenspersoon. Het ver trouwen wat de mensen ons geven en wat wij ze geven, daar draait het om. Dat staat bovenaan de lijst'. ‘Zeker in de financiële sfeer. Soms loop je daar dagen mee in je hoofd. Ik heb een klant gehad voor een hypotheek. Het was niet makkelijk om dat rond te krijgen. De men sen vergeten dat er soms veel verzekeringswezen voltooid Van links naar re<hts Rien Vink, Esther Neeleman, Marcel Derksen, Herman Zweere, me vrouw Derksen, Nel Slingerland, de heer Derksen en Jan Muit. de foto. Wat is nu het voordeel van een tussenpersoon? ‘Kijk, verzekeringen is een moeilijk product. Je verkoopt uitgekomen. Hiervoor heb ik iets wat zich in de toekomst bij een groter bedrijf gewerkt in reclamecampagnes bij een bepaalde calamiteit nogal eens te gemakkelijk moet gaan bewijzen, dat het doet over administratie. Je zou in drie dagen met een computerprogramma je hele administratie kunnen leren. Dat vindt ze maar reclame- praatjes, die zeker niet be sparend werken. ‘De verkopers van die pro gramma’s vertellen er dan niet bij dat de ondernemer al les ook nog een keer moet in voeren. Als ze dan hier ko men, moeten wij dat allemaal gaan herstellen en zijn ze veel duurder uit'. ‘Kijk, onze medewerkers hoe ven niet na te denken waar een lijfrente geboekt wordt of kort maar krachtig vermeld staan. Dan weten de mensen waar ze aan toe zijn'. En dan kunnen de mensen ver kopen in principe toch elk pakket? Marcel Derksen aar zelt. ‘Die ik zou willen verkopen! WADDINXVEEN - Het 35 jaar bestaande Waddinxveen- se administratie- en u„„ en Derksen BV, met in totaal zeven medewerkers, is verhuisd van u laan. met wel 100 man personeel. Dit is kleiner, persoonlijker en leuker'. Rien Vink (41) werkt vanaf brood wat ze beet kunnen februari 1994 bij het assuran tiekantoor Derksen Zn als buitendienstmedewerker. ‘Ik deed de PR van CVC Reeuwijk en regelde met hem waarvan mensen een sponsorcontract. Na een niet altijd weten wat erin zit. tijdje vroeg hij_of ik bij hem Daarom zijn die kleine letter tjes belangrijk. Daarom-heb ben wij bij CVC Reeuwijk een reclamebord staan waarop staat: ‘Maatwerk zonder klei ne lettertjes.' Daar zou het ei genlijk naartoe moeten, dat omdat hij paard rijdt bij bij een polis alle uitsluitingen nege Reigersburgh. Hij heeft een zeer eigen kijk-op zijn vak. Eerst beantwoordt hij de vraag wat hij zoal doet: ‘Ik onderhoud de contacten met klanten. Dat zijn zakelij ke klanten en particulieren. Ik ben net een kameleon. De ene keer handel je een schade af, de andere keer regel je een pensioen. Je moet op ieders niveau kunnen meepraten. hoog van de toren te blazen. De journalist Bert Both mocht voor één keer ’verhaal komen halen’. Te beginnen ze gezinnen een uitkomst zijn. Op dit moment liggen er veel aanvragen voor deze hulp waar nog geen vrijwilligers voor gevonden zijn. Daarom zoekt de Thuishulpcentrale nieuwe vrijwilligers die aan het eind van de middag of ’s avonds in willen springen bij een dergelijk gezin. een zakelijke verzekering of een inkomstenbelasting. Maar als je dat niet weet, gooit men gerust alles door vergelijken, want jullie elkaar. Ze halen allerlei kos ten door elkaar'. ‘Als je ze dan spreekt over zoiets simpels als een kruis post, zeggen ze: ’Kruispost? Er zijn maatschappijen waar ik geen zaken mee wil doen. Dat is ons voordeel: wij zijn Dat is moeilijker dan menig- onafhankelijk en kunnen een tus 1997 is ze werkzaam als administratief medewerk ster. Ze heeft veel adminis tratieve ervaring en oplei ding. Hoe bevallen de eerste weken? ‘Wat ik ervan verwacht had is en gaat binnenkort beginnen aan het Assurantie B-diplo- ma. Behalve de mondelinge contacten regelt Esther ook het merendeel van de schrif telijke communicatie. Hoe be valt het op de nieuwe plek? ‘Ik voel me lekker op mijn nieuwe stek zitten. Ik ben nu drie weken weggeweest en heb het hartstikke druk.' Laatste vraag aan Marcel Derksen. Gaan jullie de ope ning nog vieren? ‘Je ziet dat de PTT nog volop bezig is alles goed aan te slui- Het betreft hier het Boskoop- se streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers en het Westlands Mannenkoor uit het bij uitstek agrarisch ge bied het Westland. Verder zal medewerking verlenen de ba riton Frans Huijts en begelei der Joep Moonen. Het belooft een aantrekkelijk concert te worden gezien de bekendheid van het Boskoop- se koor vanwege de galacon- certen en de faam van het Westlands Mannenkoor. Wie ooit de tv-serie ’De gla zen stad’ heeft gezien (dat was alweer in 1968) kent ze ker nog de herkenningsmelo die van deze populaire serie, het door Piet Struijk geschre ven ’Glazen stad’. Dit lijflied van het Westlands Mannenkoor wordt dan ook vrijdag 3 oktober in de Ont moetingskerk ten gehore ge bracht. Het Westlands Man nenkoor telt ruim 120 leden, afkomstig uit verschillende Westlandse gemeenten en omliggende steden. Het koor is niet politiek, reli gieus of maatschappelijk ge kleurd. Wel zijn veel leden di rect of indirect betrokken bij de tuinbouw, maar er zijn ook leden met een geheel andere achtergrond. Men kan dan ook gerust stel len, dat het koor een afspiege ling is van het gehele maat schappelijke leven in het Westland. Het Westlands Mannenkoor heeft een veelomvattend en veelzijdig repertoire. Het brengt gewijde muziek, klas sieke werken, negro-spiritu- als, opera- en operettemu ziek, kortom een programma voor elk wat wils. Het is nog steeds een veel ge vraagd koor, gezien de hon derden concerten die het koor vanaf 1956, toen het koor werd opgericht, door het hele land heeft gegeven. Als men zei Westlands Man nenkoor zei men ook Piet Struijk, want deze twee na men 'waren tientallen jaren overbrekelijk met elkaar ver bonden. Piet Struijk heeft het koor een gezicht gegeven en tot grote hoogte geleid. Per janu ari 1996 is Hans de Wit diri gent van het Westlands Man nenkoor. Dat er veel waardering is voor het gebodene door het Westlands mannenkoor, mag wel blijken uit het feit dat het koor viermaal een gouden plaat in ontvangst mocht ne men. In een rapport van de Cultu rele Raad van Zuid-Holland noemde men de prestaties van het amateurkoor opval lend en stimulerend. Zij ont vingen dan ook in 1983 de culturele prijs van de provin cie Zuid-Holland. Ook buiten de landsgrenzen is het koor een begrip. In fe bruari 1991 werd door het koor voor het eerst deelgeno men aan een internationaal koorfestival in de Tsjechische hoofdstad Praag. Het koor be haalde daar samen men een mannenkoor uit Italië de eer ste plaats. Het Boskoopse Die Gouwe Sanghers is een neutraal streekmannenkoor dat in 1995 het 50-jarig bestaan vierde met een groots gala- Derksen Zn is begonnen in 1962 in Zevenhuizen. In 1964 verhuisde het accountants kantoor C.J. Derksen, zoals de zaak destijds naar de eige naar heette, naar de Prinses Beatrixlaan 36 te Waddinx veen. In juni 1970 werd in verband met de voortschrijdende au- De Vierstroom Thuiscentrale zet vrijwilligershulp in bij ge zinnen met een gehandicapt kind, ter ondersteuning van ouders en overige gezinsle den. Gehandicapte kinderen vra gen voortdurend extra zorg en begeleiding. De meeste ou ders willen him kind zelf thuis laten opgroeien en ver zorgen. Dit vraagt veel ener gie en uithoudingsvermogen. Bovendien kom je voor veel praktische problemen te staan. Hulp thuis van een vrijwilliger of een speelplek bij een gastgezin kan voor de- Het Westlands Mannenkoor is vrijdagavond 3 oktober met het Boskoopse streek mannenkoor Die Gouwe Sanghers te beluisteren in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). MOERKAPELLE - De afgelo pen week zijn onder goede weersomstandigheden bij Moerkapelse tennisvereni ging Love ’70 de clubkam- pioenschappen voor de jeugd gehouden. Zaterdag 6 september kon één van de leden van de jeugdcommissie en wedstrijd leider op deze finaledag, El len Ham, de volgende jeugd leden feliciteren: jongens tot en met 17 jaar: 1. Lennart Tepper, 2. Martijn Sterk; jongens tot en met 14 jaar: 1. Stefan Quick, 2. Har- men van Dam; jongens tot en met 12 jaar: 1. Timme Ham, 2. Martijn v.d. Heijden; jon gens tot en met 10 jaar: 1. Jil- les Eindhoven, 2. Micha Wil denberg; meisjes tot en met 17 jaar: 1. Lisanne Ham, 2. Mandy v.d. Nat; meisjes tot en met 14 jaar: 1. Evelien Boevée, 2. Maaike Kohlen; meisjes tot en met 12 jaar: 1. Linda Verschoor, 2. Sanna Duursma; meisjes dubbel tot en met 17 jaar: 1. Lisanne Ham en Kris Heesterman; mixed dubbel tot en met 17 jaar: 1. Lisanne Ham en Tim Ham; meisjes dubbel tot en met 14 jaar: 1. Linda Ver schoor en Sanna Duursma; jongens dubbel tot en met 14 jaar: 1. Marcel v.d. Pol en Ed win; jongens dubbel tot en met 10 jaar: 1. Micha Wilden berg en Marco van Leeuwen. - WADDINXVEEN Ring Zevenhuizen, verbond van zeven hengel- verenigingen uit de streek, waaronder ook de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW), hield afgelo pen zaterdag het jaarlijkse hengelconcours. Er waren 59 individuele deelnemers. Succes was er voor M. van Leeuwen (HSW). In vier uur tijd haalde hij niet minder dan 14.480 gram witvis uit het water an de Amstel- Drecht, ruim voldoende voor de overwinning. Bij de Waddinxveners viste ook H. Kraan zich in de prijzen. In teamverband werd door HSW ook verdienstelijk gevist. Het korps, bestaan de uit de heren Van Leeu wen, Kraan, Reichard, Jenner en Van Elswijk, be haalde een derde plaats. Winnaar werd het korps van Vitoge uit Nieuwkoop, met op de tweede plaats het korps van Moordrecht. De achtste wedstrijd voor de zomercompetitie van de HSW werd kort geleden gehouden in de Heimans- wetering. Er werd redelijk vis gevangen, De uitslag was: 1. A. van Leeuwen 11.090 gram, 2. H. Kraan 7.250 gram, 3. R. Jenner 4.110 gram. werd ook een concertreis ge maakt naar Oostenrijk-We- nen. Bekend zijn de vele galacon- certen die zij jaarlijks gaven in Boskoop en Waddinxveen. Veel bekende artiesten en musici hebben hun medewer king verleend, onder wie Marco Bakker, Wilma Dries sen, Willie Caron, Rudolf Schock en vele anderen. In 1998 gaat het koor, op uit nodiging van een jubilerend mannenkoor in Rosdorf, naar deze plaats om medewerking te verlenen aan het jubileum concert wat het mannenkoor Concordia geeft in Rosdorf wegens het 95-jarig bestaan. Een trip waar de mannen nu al naar uit kijken. Op vrijdag 25 april gaf het mannenkoor Die Gouwe Sanghers nog een concert in samenwerking met een be roemd koor uit Estland, waarbij zij veel waardering oogstten. De altijd rust uitstralende Je roen Bosman, dirigent van Die Gouwe Sanghers, zal vrij dag 3 oktober het koor weer dirigeren. Ter afwisseling van de sonore mannenkoorstemmen zal Frans Huijts enkele soli ten gehore brengen, maar hij zal ook samen met de mannenko ren optreden. Frans Huijts trad al eerder op met Die Gouwe Sanghers en hij verheugt zich op hét weerzien. Het programma in Waddinxveen ziet er veelbe lovend uit. Zo wordt door de beide koren begonnen met het bekende Jager skoor uit Der Frei- schutz van C.M. Von Weber. Samen zingen zij ook het be kende Landerkunning, een prachtig stuk voor mannen koren en het bekende Slaven koor. Verder worden er werken ge bracht van F. Schubert ter gedachtenis dat deze compo nist in januari van dit jaar is geboren, dus een eeuw gele- den. Het Westlands Mannenkoor zal verder zingen het beken de Ouvrez uit Le Redemption van Gounod, de Hymne uit Finlandia, het Cianti-lied en natuurlijk, zoals al vermeld, het vermaarde Glazen Stad. De Gouwe Sanghers brengen onder andere de negro-spiri- tual Old Black Joe en het sol datenkoor uit Faust. Frans Huijts zal eveneens Frans Schubert herdenken in een drietal liederen van deze begaafde componist, zoals Der Lindenbaum, Nacht und Traume en An die Musik. Na de pauze zingt hij lichter re- pertoir, zoals werken van Ge orge en Ira Gershwin. Al met al een programma vol afwisseling door amateur- en beroepsmusici, waarvoor ze ker veel belangstelling zal zijn. Belangstellenden kun nen kaarten bestellen voor dit unieke concert a ƒ20,- bij de leden en op het adres Ko ningin Wilhelminasingel 77, tel. 0182-612623. Ook worden er gezinnen ge zocht die op woensdagmiddag of in het weekeinde een ge handicapt kind thuis willen opvangen. Zij kunnen reke nen op scholing, begeleiding en een reiskostenvergoeding. Belangstellenden kunnen in formatie aanvragen of zich aanmelden via De Vier- stroom-Zorglijn, tel. 0182- 594500. De coördinator van de Thuishulpcentrale zal daarna contact met de bellers opnemen en hen uitnodigen voor een informatieavond. Wat is dat? Maar als je geld haalt van de bank, moet je dat toch in kas boeken'. ‘Dat zijn van die geijkte din- goed pakket tegen de scherp- gen die een puinhoop worden als ze het zelf gaan doen. Ik snap best dat iemand wil we ten waar hij aan 1 mijn klanten dat willen we ten kunnen we tussentijds een overzicht uitdraaien.' Mevrouw Derksen heeft ook een s voor haar klanten. Adviseert ze ook startende ondeme- zaak betrokken is geweest. Verantwoordelijk voor administratiekantoor Derk sen BV is mevrouw Derksen. Hoe ervaart zij de verhui zing? ‘Ik ben er hartstikke blij mee. Maar de verhuizing zelf was nog een flink karwei. De mensen die boven ons zitten, zagen ons elke keer maar ko men met auto’s. We hebben het hele archief, alle dossiers, namelijk zelf verhuisd. Onze veen, maar in de hele regio', klanten vertrouwen je hun fi- En, last van heimwee naar nanciële zaken toe, dus moet het oude pand? 1 ‘Totaal niet. Dat is vreemd misschien. Maar in de Prin ses Beatrixlaan waren we duidelijk uit ons jasje ge groeid. Ik begrijp nu niet hoe het in het oude kantoor alle maal binnen heeft gezeten'. ‘Toen ik in de krant een ad vertentie las dat deze ruimte te huur was, ben ik er meteen met mijn vader naartoe ge gaan. We hebben behoorlijk wat ruimte erbij gekregen. Verder zijn we altijd bereik baar. En persoonlijk contact is toch even wat anders. Maar vergeet ook niet dat we niet alleen verzekeringen re gelen. Ook hypotheken, pen sioenen, financieringen, spa ren, beleggingsproducten'. Herman Zweere (28 jaar) is een volle neef van de familie. Hij werkt ook alweer zo’n 9 worden. ‘Sommige mensen hebben daar echt een hekel aan. Ik ken iemand die binnen 5 mi nuten het belastingbiljet bij ons in de bus duwt'. de onderneming zich op het adres Prinses Beatrixlaan 64. In mei 1982 kwam zoon Mar cel Derksen in beeld. Twee jaar later (1984) werd Zn’ achter de familienaam toege- zijn', voegd. In 1990 vond de split- ‘Mijn man en ik zijn ook met sing plaats in administratie- niks begonnen. kantoor Derksen BV en assu rantiekantoor Derksen Zn. In datzelfde jaar ging C.J. toor. Hij verzorgt de salaris administratie voor bedrijven en belastingaangiften voor richt. In april 1976 vestigde nen dan zegt dat hij het wel particulieren. Ik kom soms mensen tegen die al driejaar bezig zijn voor zij erachter komen dat ze ook Hoe groot zijn de bedrijven Derksen senior met pensioen hun administratie bij moeten en ging zijn echtgenote ver- der met het administratie kantoor. Nu, in 1997, werken er vier medewerkers voor het Nu staat uw opvolger al klaar Hoe is hij bij Derksen BV ge- administratiekantoor en drie in de persoon van Marcel? op het verzekeringskantoor. ‘Het is heel moeilijk tegen je Tegelijk met zijn 35-jarig be- eigen kind te zeggen dat hij staan is Derksen Zn ver huisd naar Staringlaan 3. Vijf en dertig jaar en een ver- helemaal onderaan moet be ginnen. Marcel zei als kind al: ik word hetzelfde als mijn huizing. Zo’n bedrijf mag wel vader'. eens in het Weekblad voor ‘Na de mavo zei hij: ’Ik kom Waddinxveen in het zonnetje bij jullie op kantoor.’ ’Dat is ‘De ene keer kom je dit tegen, gezet worden. goed, Marcel,’ zei ik, ’maar de andere keer weer wat an- Temeer omdat ze ’liever niet’ op de voorgrond wilden en willen treden. Het gaat om het werk en de klanten, als je kantoor niet je vader en moe- dat goed doet, hoefje dat niet der zijn. Nu is hij 31 en geldt dat natuurlijk niet meer.' Marcel Derksen (31) heeft net Eenvoudig is zo’n loonstrook- zijn derde lustrum in het be- je niet? drijf achter de rug. met mevrouw Derksen, die ‘Ik was nog 15 toen ik bij mijn van het begin af aan bij de vader begon, op 13 mei 1982 bij mijn vader begonnen en in vanaf. En de ziekenfondspre- het juli werd ik 16. Ik ging zelf op mijn brommer naar de klan ten en verkocht al bromfiets verzekeringen aan mijn vriendjes toen ik 16 was'. ‘Ik ben ’s avonds gelijk aan het leren geslagen. Ik heb mijn Assurantie B-diploma gehaald en diverse adminis tratieve diploma’s. Ons klan tenbestand is flink uitge breid, niet alleen in Waddinx- mie - mits van toepassing -, de WAO - mits van toepas sing -, de pensioenpremie - mits van toepassing - en de VUT'. ‘En dan heb je de overheve lingstoeslag. Maar 9 van de 10 mensen kijken alleen naar het netto-bedrag. Dat doe ik zelf ook. Als op het loon- strookje 5 gulden meer staat, dan hoor je niemand, maar als het minder is, dan wel!' Jan Muit (23 jaar) werkt sinds maart 1996 bij adminis- je dat zeer vertrouwelijk be- ‘Totaal niet. Dat is vreemd tratiekantoor Derksen BV. handelen'. misschien. Maar in de Prin- Daarvoor heeft hij een half Voor wat voor soort bedrijven ses Beatrixlaan waren we jaar op een ander administra- voert Derksen BV de admini- duidelijk uit ons jasje ge- tiekantoor gewerkt. Hij heeft stratie? groeid. Ik begrijp nu niet hoe zijn MBA gehaald en is nu be- Mevrouw Derksen somt een het in het oude kantoor alle- zig aan het diploma SPD. Hij indrukwekkend rijtje op van maal binnen heeft gezeten'. is een ’stille kracht’ in het be- bedrijvigheid in Midden-Hol- ‘Toen ik in de krant een ad- drijf en zit op de nieuwe loka- land. We hebben vooral mid- vertentie las dat deze ruimte tie aan één bureau met Her- denstand. Catering, restau- te huur was, ben ik er meteen man. rants, snackbars, groothan- met mijn vader naartoe ge- We kunnen het goed met el- dels, een sloop- en gaan. We hebben behoorlijk kaar vinden, maar ik doe milieubedrijven, transport, wat ruimte erbij gekregen, niets met lonen. Ik verzorg garages, supermarkten, die- Mijn vader is heel trots op de hoofdzakelijk de BTW, ver renspeciaalzaken, auto- en nieuwe lokatie'. werk de kas en bank-giro van caravanhandel, machinehan- Vader Derksen is inmiddels onze cliënten. Daarnaast ver- dels, woninginrichtingen, gepensioneerd, maar heeft richt ik de voorbereiding voor jachthavens, boomkwekers, nog wel een sterk adviseren- kappers'. de rol. Niet voor niets heet We doen zowel de financiële het nog steeds ‘en zoon'. als de salarisadministratie. Tijdens de fotosessie loopt de gerland (42). Sinds 11 augus- Bij ons zijn weinig mensen oprichter van de zaak te glun- die zelf hun administratie deren. Voor deze speciale ge- voeren. Mensen die 60 tot 70 legenheid wil hij ook wel op uur in de winkel staan, moe ten zich daar ook niet druk over maken, die moeten zich bezighouden met de verkoop van hun producten'. Mevrouw Derksen vindt dat men bij komt kijken. Uiteindelijk is het gelukt en dan teer ik daar dagen op'. Wat vindt hij het fijnste van zijn werk? Rien Vink re ageert onmiddellijk. ‘Het fijne van deze job is dat je niet gebonden bent aan be paalde tijden en dat je met mensen omgaat. Mijn werk tijden houden niet op na 6 uur. Daarbij komt: waar ik ook kom, ik word altijd aan geschoten door bekenden. Met allerlei problemen'. De jongste medewerkster GOUDA/WADDINXVEEN - Onder het motto Vrijwilli gerswerk doe je niet voor niets’ zoekt De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) men sen die met veel enthousiasme, durf en het nodige ge duld zich in willen zetten voor mantelzorgers van ge handicapte kinderen. niet ineens met een onderver- assurantiekantoor Derksen Zn zekerde polis komt te zitten. de Prinses Beatrixlaan naar de Staring- te te V»- «ft

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19