Waddinxveen op Bedrijvenbeurs Nieuw seizoen Zwemrevalidatie Informatieavond Gastouderproject Langebaanzwemmers snel in brak water Lopik in de laatste minuten onderuit Oe Sniep De Boemel viert lustrumfeest Oproep Duurzaam W'veen aan politieke partijen Avonddienst van Ichthus-gemeente Startersavond Zevenhuizen CDA over beleidsplan Monumentendag gestart in Leeuwarden Sportinstuif in 'de Dreef' Prinses Beatrix Fonds collecteert Mickey-horloge voor mooiste kijkdozen 1» VOOR UW BEDRIJFS- EN FAMILIEFEESTEN PAGINA 23 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Waddinxveen ouder(s), maar ook over prak- het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te ho ren wat er allemaal komt kij ken bij het gastouder schap. Daarom organiseert het Zowel ouders als kinderen genoten een paar uurtjes van de bijzonder gezellige VOOR INFO: TEL. (0182) 63 04 44 WADDINXVEEN avontuur met veel prijzen. Tussen de middag waren er pannenkoeken voor de kin deren en de ouders genoten van een heerlijk koud buffet. Aan het slot van het lus trumfeest werden er ballon nen opgelaten. GOUDA/WADDINXVEEN - De bedrijvenbeurs ’Onder nemen in Midden-Holland en Rijnland’, die woensdag 29 en donderdag 30 oktober in het Plantariumgebouw op het ITC-terrein Boskoop-Hazerswoude wordt ge houden, begint nu na de vakantieperiode snel vorm te krijgen. WADDINXVEEN - Het was een drukte van belang in het vijljarige kinderdagverblijf De Boemel (BeukenhoD. verlenen. Het is voor de Waddinxveen- se baptisten de eerste avond dienst van het nieuwe sei zoen. De komende maanden zal er weer elke maand een avonddienst zijn, waarbij in houd en karakter van dienst elke keer verschillend is. kijkdoos wordt naar het hoofdkantoor van Postkanto ren BV in Den Haag ge stuurd. De landelijke jury zal daar uit alle locale winnaars de 25 mooiste dozen kiezen. Ko- - mende zaterdag 13 septem ber vindt de landelijke prijs uitreiking in Utrecht plaats. De kinderen ontvangen daar uit handen van Mickey zelf hun prijs. tische zaken als belasting en de kindveilige inrichting van het huis. Tevens is er een er varen gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver tellen. Een informatieboekje bevat alle gegevens voor de ver schillende groepen. Daaruit blijkt dat revaliderende vrij- zwemmers (die de zwem kunst beheersen) elke woens dag terecht kunnen tussen 18.00-20.00 uur. Gehandicap ten die nieuw zijn moeten een verwijsbrieije van hun huis arts of medisch specialist kunnen laten zien. De contributie voor een sei zoen bedraagt ƒ110,- voor peuters (vader of moeder en kind), voor het tweede kind uit hetzelfde gezin ƒ55,-, voor gehandicapten en minderva- liden ƒ100,- en voor ouderen (60+) ƒ80,-. Per keer per per soon betaalt men ƒ5,-. Het is niet toegestaan dat familiele den en kennissen met de deelnemers meezwemmen. WADDINXVEEN - De werkgroep ’Duurzaam Waddinx veen’ heeft een dringend beroep gedaan op de locale politieke partijen om het onderwerp ‘duurzame ont wikkeling4 in hun verkiezingsprogramma’s voor 1998 op te nemen. fluitsignaal van scheidsrech ter J.W.v.d.Wijngaard. Komende zaterdag staat voor Lopik een thuiswedstrijd op het programma tegen CJW uit Amersfoort. Aanvang van deze wedstrijd is 14.30 uur. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 17 septem ber gaat voor de Stichting Zwemrevalidatie en Recre atie Waddinxveen (ZRRW) in het Gouwebad ’de Sniep’ (Sniepweg) het nieuwe seizoen van start. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense Gastouderpro- ject houdt weer een informatie-avond voor aspirant- gastouders op dinsdagavond 16 september van acht uur tot kwart voor tien in het Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - Vol- gende week wordt er in Waddinxveen gecollec- teerd voor het Prinses Beatrix Fonds, nationaal fonds ter bestrijding van De positieve reacties en in schrijvingen door bedrijven en organisaties uit de‘Rijns treek wijzen erop dat deze De beurs, die nu voor het elfde achtereenvolgende jaar plaats vindt, ook een geves tigd ontmoetingspunt voor het bedrijfsleven uit dit Ka- mergebied is geworden. In totaal worden ongeveer 300 deelnemers en ongeveer 10.000 zakelijke bezoekers verwacht. De voorbereidin gen om te komen tot een aan tal sprekende presentaties van ondernemers en gemeen ten in clusterverband zijn in volle gang. Op dit moment wordt er hard gewerkt aan gezamenlijke bedrijfspresentaties uit Al- sten voor aspirant-gastou- ders. Op deze bijeenkomsten wordt bijvoorbeeld gesproken over het werken in eigen LEEUW ARDEN/WADDINX- VEEN - De landelijke Open Monumentendag, waaraan ook in Waddinxveen wordt meegedaan, staat komende zaterdag in het teken van schoolmonumenten. Mr. Pieter van Vollenhoven verrichtte vandaag (woens dag 10 september) in het Fries Museum te Leeuwar den in zijn functie als voorzit ter van het Nationaal Res tauratiefonds de opening van de Open Monumentendag. Komende zaterdag gaan in 375 gemeenten de deuren open van monumenten en an dere historisch bijzondere ge bouwen, die doorgaans moei lijk voor het publiek toegan kelijk zijn. Het thema van de elfde Open Monumentendag is ’school als monument, monument als school’. De achtergrond van de keuze voor dit thema is dat vanaf januari dit jaar de verantwoordelijkheid voor de huisvesting van scholen door de rijksoverheid is over gedragen aan gemeenten. In ongeveer 150 deelnemende gemeenten zal aan het geko zen thema vorm en inhoud worden gegeven door het or ganiseren van activiteiten in en rond monumentale school gebouwen, zoals tentoonstel lingen over het onderwijs van weleer en historisch ingerich te leslokalen. Het Nationaal Restauratie fonds steunt de Open Monu mentendag, omdat deze aan toont hoe groot het draagvlak voor het behoud van monu menten in Nederland is. Jaarlijks worden de openge stelde monumenten door zo’n 750.000 mensen bezocht. De Open Monumentendag is daarmee het grootste één- daagse culturele evenement in Nederland. WADDINXVEEN - Zondag avond 14 september om half zeven wordt er in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) van Lopik behoedde weer een avonddienst gehou- ploeg voor een grotere ach terstand door een aantal goe de reddingen te verrichten. Trainer Alblas wisselde enke le spelers, maar dit leidde niet tot resultaat. In de slot- zal muzikale medewerking fase ging Lopik wat meer risi co nemen om de gelijkmaker te forceren. De thuisclub maakte echter aan alle illusies van de mee gereisde aanhang een eind. Kort na elkaar scoorden de Utrechtenaren twee keer, de John van Zaal trof nog wel de - J paal, maar het scorebord ver meldde 4-1 na het laatste den door de baptistenge meente Ichthus. Spreker in deze dienst is J. Faber. De uit vier jongens be staande groep Post Partum Op dinsdag 16 september is er weer een informatieavond voor aspirant-gastouders in het kantoor van het Gastou- derproject in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Mensen die geïnteresseerd zijn en deze avond willen bij wonen wordt verzocht dit van te voren even telefonisch te melden. Het telefoonnummer van het Gastouderproject luidt 0182-619591. nieuw persoonlijk record, goed voor een derde plaats. De prestaties van Karin zijn des te opvallender omdat zij vrijwel nooit aan training is toegekomen. In Vlissingen ging zij zondag wat minder snel. Vierde in 17.07. Maar zij behoudt uitzicht op de der de plaats in het eindklasse ment. Het langebaanseizoen sluit volgende week met wedstrij den in de Gri^ndgaten van de Maas bij Roermond, waarna de eindstanden worden opge maakt. Bij de twee en drie km heren vrijeslag draaien Jan Willem van den Hoek en Mark Nahon goed mee in re spectievelijk de kop en de middenmoot. In Goes werden zij op de twee km 7e en 33e en in Vlissingen op de drie km 11e en 38e. Intussen is Jan Willem van den Hoek lijst aanvoerder geworden in het klassement van de masterki lometer in de jongste groep van 25-29 jaar. Hij is hierop niet meer in te halen zodat hij deze afstand bij de laatste wedstrijd kon overslaan. De bij de dames debuterende Mi chelle Nahon werd in Goes 9e en in Vlissingen 10e. Zij zal bij de dames in het eindklas sement zeker bij de eerste tien eindigen en dat is een voortreffelijke prestatie. Judith van Berkel en Nic Geers staan respectievelijk eerste en tweede in hun mas- terklassementen op de l.OOOrn vrijeslag. Zij komen bij de laatste langebanen niet meer in actie. Zij nemen deel aan de Europese masterkam- pioenschappen in Praag. zal uitzien en of onze ontwik keling duurzaam zal zijn of niet. En voor hun program ma’s kunnen we kiezen'. Als duurzame ontwikkeling dan zo belangrijk is voor de samenleving, moet dit onder werp dan ook niet in die poli tieke programma’s worden opgenomen? ‘Laat de politieke partijen nu vast keuzes maken voor de toekomst en niet alleen voor de komende vier jaar. Dan weten we waar we aan toe zijn'. t ‘Dan worden we niet verrast met een hoge snelheidslijn (HSL) door het Groene Hart, dat door alle politieke partij en wordt doodgeknuffeld, maar waar toch een trein door heen gaat lopen die ze ven minuten tijdsbesparing oplevert en economisch niet- rendabel is - dus gesubsi dieerd moet worden - en waar de meerderheid van de Twee de Kamer eigenlijk op tegen is'. sfeer. Er was van alles te zien en te beleven. De kinderen konden een voorstelling zien van Theater Schat, kon er ge grabbeld worden, werden er gezichten geschminkt, ijs ge geten en er was een rad van De ZRRW kent verschillende contactpersonen voor de di verse groepen. Het contact adres voor peuters is Pauline Droge (tel. 0182-619339). Het contactadres voor gehandi capten en mindervaliden re- validatiepatiënten is Jonet Warmenhoven-Gille (tel. 0182-618695, op werkdagen na 18.00 uur). Voor de Wad dinxveense Reddingsbrigade treedt op als contactpersoon A. Slootweg (tel. 0182- 618440). In beide kanalen is het water zout. Hierdoor is de opwaart se druk iets groter, hetgeen een gunstige invloed heeft op de gemaakte tijden. Met name Karin Bercken- kamp leek hiervan zaterdag bij Goes te profiteren. Zij re aliseerde op de masterkilo meter vrijeslag in de groep 25-29 jaar met 16.8 een Onder leiding en verantwoor delijkheid van de stichting is er elke woensdag zwemmen voor peuters van 2 tot 4 jaar ’s avonds (18.00 tot 19.00 uur) en voor gehandicapten, revaliserenden (18.30-22.00 uur). Het water is die dag ex tra verwarmd. Ook in dit seizoen is door vrij willigers, onder begeleiding van fysiotherapeuten en de Waddinxveense Reddingsbri gade, een programma op touw gezet om alle groepen in staat te stellen in het water te revalideren en te recreë ren. Het doel van het peuter- zwemmen is het kind op een speelse wijze vertrouwd te maken met het water. Om dit te bereiken worden de ouders begeleid door een groepslei der. Voor de gehandicapten en mindervaliden zijn met name de fysiotherapeuten en de Waddinxveense Reddingsbri gade actief. De ingedeelde personen krijgen een indivi dueel aangepast oefenpro gramma. Indien er voldoende animo bestaat voor het gymnastiek- halfuurtje wordt dit vervolgd en wel van 18.00-18.30 uur, een uitgelezen kans om de conditie van spieren en ge wrichten op peil te houden. ‘Burgers, kiezers, moeten zich bewust worden dat de noodzakelijke veranderingen in ons gedrag veel meer vra gen dan de maatregelen die al genomen zijn en op veel meer gebieden betrekking hebben. Doelstellingen over bijvoorbeeld beperking van luchtverontreiniging, waar van de noodzaak voor het mi lieu is aangetoond, worden wereldwijd, maar zelfs in Ne derland niet gehaald'. Ook oud-premier en oud-di- recteur van de Nederland- sche Bank dr. Jelle Zijlstra bleek zich in een interview in NRC Handelsblad van afgelo pen zaterdag geïrriteerd en bezorgd te tonen over de wij ze waarop de politiek over het milieu discussieert. ‘De vervuiling van het ruim teschip Aarde neemt toe zo lang de wereldbevolking en de mondiale produktie groei en. Ik zou willen dat elke no ta die pretendeert met een vi sie te komen, met die twee hoofdzaken begint'. ‘Als we bijvoorbeeld het pro bleem van de groei in de we reldbevolking naar Waddinx veense maat vertalen, komen er elke dag bijna tien maal zoveel mensen bij als de om vang van de Waddinxveense bevolking'. ‘En dan te bedenken dat er el ke 40 minuten een oppervlak te aan bos verdwijnt zo groot als de hele oppervlakte van Wadddinxveen en een nog groter gebied door erosie en verwoestijning ongeschikt wordt voor landbouw'. ‘Elke 40 minuten, dag en nacht. Denkt u nu echt dat WADDINXVEEN Maandag avondis voor het 21e jaar de Wad dinxveense sportinstuif weer van start gegaan. In sporthal ’de Dreef kan elke maandag vanaf 17.45 uur tot even na 19.00 uur iedereen die ouder is dan 18 jaar op ontspannen wijze een uurtje volleyballen, bad mintonnen, basketbal len, tafeltennissen, zaal voetballen of aan condi tietraining doen. De deelname kost drie gulden. Aan de sportinstuiven is geen lidmaatschap ver bonden. Voor meer informatie kan men bellen naar Piet Wesseling, telefoon 0182-616773. W GOUWEBAD dat goed kan blijven gaan? Volgens het gezaghebbende Worldwatch Instituut neemt de wereldgraanproduktie sinds 1990 per hoofd van de bevolking af. ‘Wereldwijd neemt de op- brenst van de visvangst niet meer toe en op veel plaatsen wordt schaarste aan water een beperkende factor voor landbouw. Meer kunstmest en meer trawlers helpen niet meer'. Betekent dat dan een zoge naamd ‘doomsday-scenario? ‘Ja, als we doorgaan zoals we nu doen. Nee, als we bewust met het milieu omgaan, als we al onze beslissingen over consumptie en produktie toetsen aan de eisen van duurzame ontwikkeling'. ‘En dat zoiets dringend nodig is blijkt wel uit de verwach ting dat in 2050, als onze kleinste kleinkinderen nog aan het werk zijn, er naar schatting 9,8 miljard mensen op aarde zijn, tegen bijna 6 miljard nu‘. Duurzaam vindt dat ook de Waddinxve- ners over zaken als duur zaamheid veel en meer be wust moeten praten, in de po litiek en onder de burgers. Zaterdag 20 september ter gelegenheid van de open dag van de gemeente Waddinx veen nodigt de werkgroep ‘Duurzaam Waddinxveen' Waddinxveners uit hun zegje te doen over duurzame ont wikkeling bij de stand op het Raadhuisplein. WADDINXVEEN - Maan dagavond 15 september om acht uur houdt de CDA- raadsfractie in het gemeente huis (Raadhuisplein) het eer ste grootfractieberaad in het nieuwe politieke seizoen. Onderwerp van overleg is het Beleidsplan 1998-2001 van de gemeente Waddinxveen. In dit plan maakt het college van Burgemeester en Wet houders duidelijk welk beleid zij in de komende jaren wil voeren en welke prioriteiten daarbij gekozen zijn. Tijdens de bespreking in de fractie heeft het CDA uitge breid gesproken over de kwa liteiten van het openbaar groen en het gemeentelijke accommodatiebeleid. Er kunnen echter ook andere onderwerpen zijn die in de komende jaren aandacht ver dienen. De CDA-raadsfractie wil daarover graag van ge dachten wisselen. Daarnaast is ef gelegenheid om actuele onderwerpen aan de orde te stellen. GOES/WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde wa ren vier langebaanzwemmers van de Waddinxveense zwemclub Gouwestaete present bij klassementswed- informatie-bijeenkomst strijden in het Kanaal naar Goes en het Kanaal door Walcheren te Vlissingen. ’Duurzaam Waddinxveen’ is een door de gemeente inge stelde werkgroep van bur gers, die de taak heeft de Lo kale Agenda 21 te ondersteu nen met publiciteit en een aantal projecten uit te voe ren. De werkgroep werd ingesteld toen Waddinxveen de Lokale Agenda 21 in maart van dit jaar vaststelde. In die agenda is het programma opgenomen dat de gemeente onderneemt om aan een duurzame ont wikkeling bij te dragen. Het is een gevolg van de ver plichting die Nederland op zich heeft genomen op de we- reldtopconferentie van Rio de Janeiro in 1992. Het was toen de eerste keer dat wereldlei ders zich gezamenlijk uit spraken voor een duurzame ontwikkeling. Op de vraag van het Week blad voor Waddinxveen wat onder duurzame ontwikke ling moet worden verstaan en waarom het nodig is daarvoor ook lokaal actie te onderne men, zei een lid van de werk groep dat het betekent ‘dat wij onze welvaart kunnen vergroten op een zodanige manier dat onze kinderen en kleinkinderen dat ook nog kunnen'. ‘Dat lijkt logisch en redelijk, maar dan moeten we echt nu kijken of onze manier van ontwikkelen dat mogelijk maakt. Wereldwijd, maar omdat we allemaal in deze wereld in een gemeente wo nen, ook gemeentelijk. Dus ook in Waddinxveen'. Het betekent vervuiling bin nen de perken houden, grond stoffen niet uitputten, het mi lieu in stand houden, kortom de samenleving echt leefbaar houden. Dat kost inspanning en het legt beperkingen op aan de huidige consumptie en produktie en het menselijk gedrag in het algemeen. Maar we doen toch al allerlei dingen die voor het milieu goed zijn, zoals afvalschei ding, inzameling van glas en papier en ook de industrie werkt aan recycling van pro- dukten en we hebben een ac tief ministerie voor Milieu. Waarom dan nog een aparte Lokale Agenda 21? ‘Ja, gelukkig is het besef aan wezig dat we bewust aan dacht aan het milieu moeten geven en gelukkig hebben or ganisaties die daarvoor opko men, zoals Milieudefensie, Natuurbescherming en Gr een Peace honderdduizenden leden; veel meer dan alle poli tieke partijen samen1. ‘Maar het zijn wel de politie ke partijen die bepalen hoe Nederland er in de toekomst phen aan den Rijn, Bodegra ven, Gouda, Reeuwijk, Wad dinxveen en Zoetermeer. organisatiecommissies zullen in de komende weken hun plannen verder concreti seren. De organisatoren be reikten reeds een aantal inte ressante initiatieven wat be treft speciale activiteiten en gezamenlijke uitstraling. Het aanvullende thema van de beurs dit jaar is ’Internet voor de zakelijke gebruiker’. Het uitgangspunt is om de bezoekende ondernemers aan de hand van concrete voor beelden en reeds geraliseerde toepassingen te informeren over Internet. Individuele aanbieders van Intemet-producten en -dien sten presenteren zich rond het centrale paviljoen ‘de Bu siness Club Internet* op de beurs. Tevens blijkt dat veel deelne mers uit de overige sectoren en de clustercommittees in haken op de thematiek en hun reeds gerealiseerde acti viteiten op Internet aan de bezoekers kenbaar willen maken. De beurs zelf is sinds kort ook op Internet te vinden (http:/ /www.imstore.com/utec). Hier vindt men in de komen de weken nieuws en wetens waardigheden over de beurs. Het parkeren op het ITC-ter- rein in Boskoop-Hazerswou de kan dit jaar geschieden op een hiertoe verhard parkeer terrein van ruim één hectare aangrenzend aan de beurs. Kinderdagverblijf De Boemel aan het Beukenhof vierde het eerste lustrumfeest. (Foto: De Boemel). Bij de Stichting Gastouder project Waddinxveen en oms treken melden zich regelma tig nieuwe gastouders aan. Zij reageren meestal op de advertenties die het Gastou- heeft Fokke Gorter, manager derproject plaatst. van het postkantoor aan de Voordat mensen besluiten om Kerkweg-Oost, de buurtprijs werkelijk te beginnen met uitgereikt aan drie Waddinx veense winnaars van de Dis neyland kijkdooswedstrijd. Postkantoren BV heeft in sa menwerking met Disneyland Daarom organiseert Parijs deze kijkdooswedstrijd Gastouderproject bijeenkom- uitgeschreven onder alle kin- sten voor deren van Nederland. In Waddinxveen waren Chantal Bouman, Mirjam Klaassen en Pascal Bouman huis, de relatie met de vraag de makers van de mooiste kijkdozen. Ze ontvingen als buurtprijs een echt Mickey- horloge. Bovendien dingt Chantal Bouman mee naar de lande- lijke hoofdprijs. De 25 eerste prijswinnaars winnen een arrangement Disneyland Parijs: 2 dagen gratis toegang tot het park en een L ontbijt in een van de luxe the- wedstrijd tegen Odysseus in Utrecht. Na een 2-1 rust stand gingen de Lopikers in de slotfase van deze voetbal wedstrijd geflatteerd met 4-1 ZEVENHUIZEN - In het dorpshuis Swanla in Zeven huizen wordt woensdagavond 24 september om zeven uur een i gehouden voor mensen die een eigen bedrijf when begin nen. Steeds weer blijkt dat een goede voorbereiding voor het zelfstandig ondernemerschap een dringende noodzaak is. De Kamer van Koophandel organiseert daarom in sa menwerking met het Insti tuut Midden- en Kleinbedrijf viermaal per jaar een infor matie-avond voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. De informatie-avond in Ze venhuizen wordt geopend door wethouder R. de Gooijer. Tot de sprkers behoren onder andere Waddinxvener G. van Ringelenstein, startersadvi- seur bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. Op het programma staat een interview met ondernemers die 1 a 1,5 jaar geleden een ei gen bedrijf zijn gestart. Voorts wordt er aandacht ge schonken aan het onderne mingsplan, ondernemings vormen en vestigingswetten en is er uitgebreid gelegen heid tot het stellen van vra gen aan een forum van des kundigen. Eveneens kan informatie worden verkregen bij stands van diverse voorlichtende in stanties, waaronder de NO- vAA (Nederlandse Orde van Accountants- Administratie- consulenten), IMK (Instituut Midden- en Kleinbedrijf) de ING Bank, de Rabobank en de Belastingdienst. Een gra tis toegangsbewijs voor de in- - formatie-avond is verkrijg- ^.ghr bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland te Gouda, Burgemeester Van Reenen- singel 101, tel. 0182-569167. Voor een persoonlijk advies over het starten van een ei gen bedrijf kan men ook te recht op het wekelijks spreekuur van KvK-advi- seurs. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 4 september melde geld wordt ge bruikt voor de bouw van aangepaste vakantiehui- J zen voor gehandicapten. Met vakantie gaan is voor de meeste mensen heel gewoon. Voor zeker 200.000 mensen (en hun familie) is die vrijheid niet weggelegd. Zij lijden aan spierziekten en kun nen alleen leven in een aangepaste omgeving. Het al 40 jaar bestaande Prinses Beatrix Fonds heeft voor deze mensen in de afgelopen jaren ne gen aangepaste vakan tiehuizen gebouwd. J Deze zijn het hele jaar bezet en daarnaast zijn er lange wachtlijsten van mensen met spierziek- ten, die er graag met hun familie eens een weekje tussenuit willen. Daarom is het Prinses Beatrix Fonds vorig jaar een actie gestart om het aantal vakantiehuizen drastisch uit te breiden. De stichtingskosten van zo’n aangepast vakantie huis bedragen ƒ500.000,- Er worden 10.000 bak stenen in verwerkt. Een steen kost dus ƒ50,-. Met de collecteweek be- J gint ook de giro-actie ’Mijn steen’. Iedereen die i ƒ50,- overmaakt op giro 969 onder vermelding van ’Mijn steen’ krijgt I een certificaat thuisge- stuurd, als bewijs te heb- I ben meegebouwd aan een vakantiehuis voor mensen met spierziek ten. f Op dit moment zijn er 5 I nieuwe vakantiehuizen in aanbouw. Er is dus veel geld nodig om dit project financieel rond te krijgen. Het Prinses Beatrix Fonds bouwt niet alleen vakantiehuizen. Met het geld van de collecte, le- j gaten en andere particu- liere giften, wordt er jaarlijks veel individuele hulp verleend en worden 5 belangenverenigingen op het gebied van spier- ziekten, de ziekte van Parkinson, de ziekte van J Huntingon, multiple J sclerose en spasticiteit ondersteund. Daarnaast worden jaar- lijks miljoenen uitge trokken voor weten schappelijk onderzoek naar de diverse ziekte beelden. UTRECHT/LOPIK- Afgelo pen zaterdag speelde SV Lo- gratis overnachting plus pik zijn eerste competitie- mahotels. De nummers 26 tot en met 50 krijgen de tweede prijs: 4 gra tis entreekaartjes voor Dis neyland Parijs. De winnende ten onder, kijkdoos wordt naar het In de beginfase van de wed strijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Na een kwartier spelen kwam Odys seus op een 1-0 voorsprong. Hierna werd Lopik gevaarlij ker. John van leperen en Walter Engelmann misten enkele kansen. Vlak voor rust scoorde Odys seus door slecht uitverdedi gen van de Lopikse verdedi ging 2-0. Hierna voerde Lopik de druk op het doel van de te genstander op. Dit had resul taat, want Tonnie Peters kop te raak uit een hoekschop: 2- 1. In de tweede helft begon Lo pik direkt aan te dringen. Een schot van Peter Timmer en een kopbal van Walter En gelman gingen net naast het doel. Doelman Piet Benschop van Lopik behoedde zijn WADDINXVEEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 23