WADDINXVE met twee cursussen I o I I I 2 i s s h - ïl <IU Optredens, spektakel en debat op Gemeentedag IK Collecte van Nierstichting Jr ■tf ra b Versiertrucs De Schaakklas' komt I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° '-'d L EFtO l I t s Rotterdam Oen Haag 1 t£ Zuid Coenecc ƒ4 ail jp 0^7 ■^7 PAGINA 3 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E K B R R U T E N G E M E E VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN 4* 'W i 4 -K’ L mmrM GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN BOUWZAKEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN dan ook. Er kleeft echter ook een nadeel aan schakel: het moet geleerd worden en dat kost enige inspanning. Om aan dit leerproces stu ring te geven start maandag 6 oktober De Schaakklas met twee nieuwe cursussen op de maandagavond in Kreater. De eerste stap, basisvaardig heden voor beginners, is zo wel voor kinderen als volwas senen toegankelijk en begint om 18.30 uur. Ouders kun nen met hun kind de lessen volgen, maar er zijn inmid dels ook ’losse’ moeders geïn teresseerd. In de 20 lessen de de cursus telt word je geen grootmeester, maar wie zich zich daarbij op de overheid, de ziekenhuizen en de Ne derlandse bevolking. COLLECTEROOSTER G. SIEMONS huisarts en voorzitter Nierstichting Waddinxveen - ij ifH Het gemeentebestuur staat open voor ideeën en sugges ties. Het bestuur nodigt de inwoners van Waddinxveen uit om naar de open dag te komen en zijn mening te ge ven over het Beleidsplan 1998 tot 2001, waarin het col lege de koers uitzet voor de komende vier j aar. Dit meedenken kan op de Ge- meentedag zelf op meerdere manieren: schriftelijk door het invullen van een enquête, maar ook mondeling door deel te nemen aan een debat WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinx veen en de vrijwillige brandweer haken volgende week zaterdag 20 september gezamenlijk met een open dag in op de jaarlijkse Gemeentedag. WADDINXVEEN - De Schaakklas start volgende maand met twee schaakcur sussen voor beginners en voor gevorderden in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat). Er is veel geschreven over de vraag waarom schaken zo goed is voor de ontwikkeling van de menselijke geest. Schaken zou onder andere bevorderlijk zijn voor de con centratie, het denkvermogen en het geheugen. Minstens zo belangrijk is dat schaken ple zier verschaft. Het is een sport die, wat betreft span ning en strijd, kan wedijve ren met welke andere sport laat leiden zal na 6 maanden niet alleen behoorlijk kunnen schaken, maar zal daar ook zijn hele leven lang plezier aan beleven. De cursus basis vaardigheden voor gevorder den biedt de leerstof gediffe rentieerd op vier niveaus aan. Het eerste jaar van deze cursus duurt ook 20 lessen en begint om 19.20 uur. Voor de liefhebbers zijn er dan nog zes avonden waarop trainin gen worden verzorgd door re gionale topschakers en één volledige avond door een schaakmeester. Aanmelden kan telefonisch of schriftelijk bij De Schaakklas, Akkerwin- de 49, tel. 0182-617946. I WADDINXVEEN - Na vol gende week houdt de Nier stichting haar jaarlijkse collecteweek. Ruim 60.000 vrijwilligers gaan dan in heel het land op pad om te collecteren, ook in Wad dinxveen. De afgelopen jaren bedroeg de collecteopbrengst ruim zes miljoen gulden. Met de vele giften kan de Nier stichting veel nierpatiënten helpen. De Nierstichting steunt de nierpatiënten door het fi nancieren van wetenschap pelijk onderzoek naar het ontstaan en voorkómen van nierziekten. Zo start bijvoorbeeld dit jaar een grootschalig bevol kingsonderzoek naar eiwit- verlies in de urine met als doel dialyse te kunnen voorkómen of uit te stellen. Ook doet de Nierstichting veel aan vergroting van de transplantatiemogelijkhe den in Nederland. Ze richt Tevens financiert ze bijzon dere projecten zoals het kinderdialyse onderwijs project dat de onderwijssi tuatie voor schoolgaande dialysepatiëntjes moet ver beteren, of de patiënten helpdesk die de arbeidspo- sitie van de nierpatiënt moet versterken. Nierpatiënten kunnen bij de Nierstichting ook directe hulp krijgen in de vorm van een subsidie of lening. Deze financiële ondersteuning wordt meestal aangewend voor patiënten die door hun ziekte in de knel komen en niet meer bij een andere in stantie terecht kunnen. Dit kan een subsidie zijn voor bijvoorbeeld omscholing, huisaanpassing, vervoer of vakantie. Ook organiseert de Nier stichting, in samenwerking De gemeente houdt die dag van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Zij zet haar deuren open van zowel het verbouwde raadhuis aan het Raadhuis plein als van het gemeentelij ke pand aan het Beukenhof. Op het Raadhuisplein wordt een informatiemarkt gehou den waar politieke partijen en enkele niet-commerciële dienstverlenende instellin gen en organisaties zich pre senteren. Ook vinden er di verse activiteiten plaats. Het gezamenlijk programma ziet er in grote lijnen als volgt ujf* 10.00 uur: opening Ge meentedag door burgemees ter Fedde Jonkman; 10.15 uur: onthulling kunstwerk ’De vleugels uitgeslagen’ door wethouder Maria Wientjens- van der Velden (VVD); 10.30 uur optreden van het alge meen koor ’Krea Musica’; 11.30 uur: redding ’slacht offer’ uit wrak; 12.00 uur: opening Triasloket in pu bliekshal; 12.30 uur: jonge rencafé in raadzaal; 13.00 uur: redding ’drenkelingen’ uit Gouwe; 13.30 uur: jonge rencafé in raadzaal; 14.00 uur:-openlucht debat fractie voorzitters over Beleidsplan 1998-2001; 15.00 uur: red ding ’drenkelingen’ uit Gou we; 15.30 uur: vlammende af sluiting door vrijwillige brandweer Waddinxveen. Doorlopend van 10.00 tot 16.00 uur: informatiemarkt politieke partijen en dienst verlenende organisaties; pre sentatie in gemeentehuis van over het Beleidsplan. In het openlucfitdebat kun nen de inwoners van Wad dinxveen in discussie gaan met de zes fractievoorzitters van de in de gemeenteraad vertegenwoordigde politieke partijen. Het debat begint om 14.00 uur en wordt gehouden op het Raadhuisplein. De Waddinx- veense journalist Bert J. Woudenberg leidt de discus sie. Het complete Beleidsplan, dat de gemeenteraad woens dagavond 24 september vast stelt, kan men inzien bij de afdeling Publiekszaken op maandag tot en met donder dag van 08.30-14.00 uur en op vrijdag van 08.30-12.30 uur. Een verkorte versie is verkrijgbaar bij publieks voorlichter W. Vermeij. Op de Gemeentedag is de toe gangsweg naar het Raadhuis plein en het parkeerterrein vanaf 08.00 uur afgesloten voor het verkeer. Op het par keerterrein van het Keuken centrum Waddinxveen is vo lop ruimte om fietsen te stal len. Bezoekers die .met de auto komen, kunnen deze parkeren op het Beukenhof. Dit jaar wordt door de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) geen lande lijke Gemeentedag gecoördi neerd. De gemeente Waddinxveen houdt één keer in de vier jaar een Gemeente dag. Zij doet dit in het jaar voorafgaand aan de gemeen teraadsverkiezingen. De ko mende gemeenteraadsverkie zingen worden gehouden op woensdag 4 maart 1998. Dit is de tweede keer dat in Wad dinxveen een Gemeentedag wordt gehouden. De eerste keer was in 1993. ir <7^ [4 jj- ■mismus■■fisau diverse afdelingen; perslucht demonstraties vrijwillige brandweer; spuitoefeningen door jongeren; demonstratie materieel buitendienst; di verse culturele manifestaties. Een brochure met een uitge breid programma-overzicht en een plattegrond waar de diverse activiteiten plaats vinden is bij de gemeente in de maak. Op de Gemeentedag is de brochure verkrijgbaar aan de balies van het ge meentehuis en van het pand aan het Beukenhof. Als thema voor deze open dag is gekozen voor ’Openstellen en Open staan’. De deuren van het gemeentehuis wor den opengesteld en iedereen kan een kijkje komen nemen in het verbouwde gemeente huis. In het gemeentehuis ge ven diverse afdelingen een blik op hun werk en kan het publiek kennismaken met de ’vernieuwde’ dienstverlening in de publiekshal. met een gespecialiseerd reisbureau, vakanties met j dialysefaciliteiten voor nierpatiënten en hun fami lie. Jaarlijks moeten in Neder- j land ongeveer 1.100 nierpa- tiënten met de dialysebe- handeling beginnen, om in leven te kunnen blijven. Dialyse is een ingrijpende behandeling: het is niet al leen een zware lichamelijke belasting, ze is ook zeer J dwingend. Dialyse vereist een strak s tijdschema en strenge leef regels. Voor velen is een niertransplantatie een op lossing. Bijna 1.000 nierpa tiënten staan op de wacht lijst voor een donomier. Jaarlijks worden circa 450 niertransplantaties uitge voerd. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN VERGADERINGEN COMMISSIE VOOR ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op dinsdag 16 september 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. GEMEENTEDAG Volgende week zaterdag 20 september neemt de gemeente Waddinxveen met een open dag deel aan de landelijke Ge meentedag. Daarvoor werden er dezer dagen op diverse plaatsen spandoeken opgehangen. (Foto: Sjaak Noteboom). uren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. 2e Bloksweg 54, populieren op het perceel De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor- I R-'t ■i. hfi’Ksx* Postbus 400, 2740 AK en tav. •JL_J c Gemeentehuis postadres telefax 624622 624767 624500 612570 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Kon. Wilhelminaplein/W. de Zwijgerlaan, 6 iepen i.v.m. herinrichting Passage e.o., bomen en beplanting i.v.m. nieuwbouw; hiervoor wordt herplantplicht opgelegd De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 -14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Van 14 tot en met 20 september 1997 Prinses Beatrix Fonds. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 intratuin Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Raadhuisplein 1_ (0182) 624624 624680 «fi6»xxixxxxmmxxxw7/////////////^////////xx^ Op de agenda o.a.: Advies Jaarverslag 1996 politie IJssel en Gouwe. Begrotingswijziging krediet project dorpswachten. Advies instelling stuurgroep integrale veiligheid en ver slag eerste (kennismakings-)bijeenkomst projectgroep. Beleidsplan 1998-2001. Advies/notitie Handhaving i j—h hmh Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Zuidkade (tussen nrs. 53 en 55), het oprichten van een woongebouw met 22 appartementen en 16 eengezins woningen Julianastraat 3, het opheffen van funderingsgebreken Julianastraat 5, het opheffen van funderingsgebreken ■JL-i Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 624831). -■ HET GROENE WARENHUIS loops ond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag: vanaf 9.00 uur open. Gerstakker 7, het oprichten van een tuinberging Herculespad 1, het oprichten van een tuinberging Sterrenlaan 106, het oprichten van een tuinberging Otto-erf 13, het oprichten van een serre Bloemendaalseweg 13a, het plaatsen van een dakkapel op het rechterzijgeveldakvlak Zonnesingel 14, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak en het aanleggen van een rook-kanaal Koekoekdreef 35, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en dakkapel op het achtergevel dakvlak Abr. Kroesweg 25, het oprichten van een bedrijfsruimte Abr. Kroesweg 25, het oprichten van een warenhuis Coenecoop 47/49, het oprichten van een vloeistofdichte vloer Schaepmanhoeve 37, het gedeeltelijk veranderen van een woning en een berging en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Wilhelminakade 23, het gedeeltelijk veranderen van een woning Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids In het gemeentehuis geven diverse afdelingen een blik op hun werk. Op het plein is een informatiemarkt waar verschillende niet-commerciële .organisaties een kraampje hebben om te laten zien wat zij zoal doen. Vooruitlopend op de komende gemeenteraads verkiezingen van woensdag 4 maart 1998 presenteren ook de politieke partijen zich op deze markt. Met deze droogbloemen maakt u zelf de mooiste decoraties. Prachtige natuurlijke of gekleurde soorten in diverse najaarstinten. U heeft de keuze uit o.a. Amaranthus, Papaver of Achillea. Nu 3 bossen voor 9’5 De gemeente Waddinxveen organiseert op zaterdag 20 september a.s. van 10.00 tot 16.00 uur een Gemeentedag. Zij doet dit gezamenlijk met de Vrijwillige Brandweer Waddinxveen. Als thema voor deze dag is gekozen voor OPENstellen en OPENstaan. Openheid is één van de drie onderdelen van het gemeentelijke motto KOM: Klantgericht, Open, Modern. KOM is ook een uitnodiging aan u om naar ons toe te komen en met ons mee te denken. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen inwoners gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. z

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3