Elco Brinkman reikt certificaat uit CDA wil ouderen laten meebeslissen Interliner- halte heeft wachthuisje Patio Tuinmeubelen komt in Coenecoop Bedrijvensportdag groot succes PvdA wil opvoeringen met Goudse Schouwburg ALLES VOOR UW OPEL... PARKET SHOP r^HASÈA 42 Man overlijdt achter stuur CDA-fractie onderschrijft beleidsplan Van Elswijk b.v. officieel Opel service-dealer AS? kalkhoven 'O ROMS nut UW TELEVISIEDOKTER S 0182-613500 sa CARWASH Aan de bedrijvensportdag van vier Waddinxveense servhedubs namen acht teams deel. ±100 titels (l OPLAGE 14.500 EXEMPLAREN XAIIe CD-I Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast, enz.. 24 uur service 3 maanden garantie ZELFSERVICE AUTOWASMACHINE STOFZUIGEN 10 WASPROGRAMMA’S geopend van maandag 8.00 uur t/m zaterdag 17.00 uur 24 uur per dag (automaten werken op guldens en vijfgulden-munten) analyse gemaakt van proble men en wensen die er zijn. Met bewoners en organisa- een plan gemaakt voor de wijk. WADDINXVEEN - De zater dag in sporthal ’de Dreef ge houden vierde editie van de bedrijvensportdag heeft bru to ongeveer 55.000 gulden op gebracht. De gemeente dient ernst te maken met de wens van het platform een ouderenbeleids plan te ontwikkelen. Ook en ex-minister daarbij een eerste vereist. Te huur WINKEL/KANTO OR- RUIMTE 100 m2 in Brugcentrum Tel. (06) 53 46 40 30 4 /AutoV_ snelservice den en speerpunten van het gecertificeerde opleidingsin stituut. Kon. Wilhelminaplein 6, Waddinxveen Tel. (0182)61 30 61 L fax (0182) 61 9115 J WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) wil dat er in Waddinxveen in samenwerking met de Goud se Schouwburg opvoeringen worden gerealiseerd. Dat is één van de vele concrete punten uit het concept-ver- kiezingsprogramma van de scoiaal-democraten dat de zer dagen is gepubliceerd en waarover woensdagavond 1 oktober om acht uur in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerkstraat) zal worden gediscus sieerd. Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 Hazerswoude-Dorp L “1 ma aangegeven dat ouderen moeten kunnen meebeslissen over de voorzieningen die voor hen worden ingesteld. nen worden de bewoners ook betrokken. Dit verkleint de afstand tussen gemeente en teamleden. Bij het laatste on derdeel waren er nog drie se rieuze kandidaten voor de hoogste prijs. De uitslag werd uiteindelijk: 1. Restaurant Bibelot, 2. J. v.d. Berg Zn. Waddinxveen BV, 3. Glasbeek Autoschade Herstelbedrijf-BV machine- apparatenfabriek Vanderloo, 4-5. Hoveniersbedrijf J. Wil- lemstein en BOB Opleidin gen Bouwcentrum, 6-7. Ge meente Waddinxveen en Van Leeuwen Autobedrijf BV, 8. ABN AMRO Bank NV. Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2561 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1997 BOB Opleidingen Bouwcen trum is het eerste oplei dingsinstituut in de bouw dat nu volledig is gecertifi ceerd (NEN-ISO 9001) met betrekking tot de ontwikke ling, uitvoering en examine ring van opleidingen. Om die reden kwam voorzit ter Elco Brinkman van het INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen pen het ouderenbeleid te in tensiveren. Het ouderenplatform, waarin de Waddinxveense ouderen bonden samenwerken, wordt aangewezen als officiële ge sprekspartner van de ge meente. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week woensdag avond gehouden speciale ledenvergadering heeft de CDA-afdeling Waddinxveen haar verkiezingsprogram ma vastgesteld. WADDINXVEEN - Het heeft even geduurd, maar de Inter- liner-reizigers in de Wad dinxveense woonwijk Groens- waard kunnen nu beschut te gen weer en wind wachten op de Interliner 382 naar Den' Haag. De halte Beethovenlaan heeft dezer dagen een abri (wacht huisje) gekregen. Ook de in- formatie-zuil met plattegrond en de vertrektijden is ver huisd naar de goede kant van de Beethovenlaan. Vanaf de start van Interliner 382 in november 1995 heeft de abri bij deze halte aan ’de verkeerde kant’ gestaan, om dat op die lokatie (richting Boskoop) alleen maar uitge stapt wordt. In overleg met de gemeente Waddinxveen is voor deze tij delijke situatie gekozen, zo dat de abri na de reconstruc tie van de Beethovenlaan di rect op de juiste plaats neergezet kon worden. Echter, een hoofdwatertrans- portleiding bleek letterlijk en figuurlijk in de weg te liggen. Pas na het verleggen van de ze leiding kon de abri ver plaatst worden. Door het opheffen van de hal te Wadde is de halte Beetho venlaan met voorsprong de drukste halte van Waddinx veen. Een dergelijke halte verdient een goede outillage. Indien nodig èn mpgelijk zal met instemming van de ge meente de capaciteit van de wachtruimte en fietsenstal ling worden uitgebreid. Steeds meer reizigers maken inmiddels gebruik van Inter liner 382. In de eerste helft van dit jaar zijn 23% meer reizigers vervoerd vergeleken met dezelfde periode in 1996. Daarmee is deze Interliner een van de snelst groeiende lijnen in Nederland. In zijn dankwoord sprak de heer Slingerland over enkele bijzondere ontwikkelingen bij BOB en over het nieuwe middellange termijnbeleid met betrekking tot kader- en managementopleidingen. De bijeenkomst werd afge sloten met een presentatie door de heer Ten Velden, ad- junct-directeur commerciële zaken van BOB, over de be- De bijeenkomst had vanwege het grote aantal wijzigings voorstellen een wat technisch karakter, doch op een aantal punten zoals ouderenbeleid, onderwijs en ruimtelijk be leid, kwam er een interessan te discussie op gang. De in totaal 69 amendemen ten waren afkomstig van tien Waddinxveense instellingen en vijftien CDA-leden. De ouderenparagraaf uit het ontwerp-programma werd op wordt in het nieuwe program- voorstel van oud-CDA-ge- meenteraadslid Jos Groenen- dijk-Bemard aangescherpt. De gemeente wordt opgeroe- WADDINXVEEN - Voorzit ter mr.drs. L.C. Brinkman van de bouwwerkgevers (AVBB) heeft in Waddinx veen een kwaliteitscertifi caat uitgereikt aan BOB Op leidingen Bouwcentrum in Waddinxveen. AVBB-voorzitter mr.drs. L.C. Brinkman (links op do foto) reikt het kwaliteitscertificaat uit aan directeur C. Slingerland van BOB Opleidingen Bouwcentrum aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: BOB Opleidingen Bouwcentrum). Na afloop van het officiële gedeelte is op informele wijze een toost uitge bracht op Patio Tuinmeu belen met betrekking tot hun toekomstige vesti ging op bedrijvenpark Coenecoop. Een dag lang zijn op initiatief van vier Waddinxveense ser viceclubs (Lions, Rotary, Round Table en Rotaract) acht teams, onder leiding van een al dan niet spelende cap tain, voor de goede doelen (Hooge Burch, Antilope, Scouting Klimop en G-voet- Algemeen Verbond Bouwbe drijf (AVBB) naar Waddinx veen om het officiële certifi caat uit te reiken aan direc teur C. Slingerland van het opleidingsinstituut voor ka der en management. In aanwezigheid van alle BOB-medewerkers en van de belangrijkste relaties van het opleidingsinstituut be nadrukte Elco Brinkman het grote belang van een modern opleidingsinstituut in de bouw. Voortdurende aandacht voor langrijkste aandachtsgebie- de kwaliteit van het totale opleidingsaanbod noemde de oud-CDA-fractievoorzitter WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 20 september is op de Tweede Bloksweg een man onwel geworden, terwijl hij in zijn auto op weg was naar huis. De wagen raakte daar door te water. De 65-jarige bestuurder overleed ter plaatse. Reanimatie mocht niet meer baten. Rond half twaalf reed de Waddinxvener op een stuk onverharde weg vanaf zijn volkstuintje in de richting van de Tweede Bloksweg. De man is achter het stuur on wel geworden, van de weg ge raakt en in een sloot beland. - De gemeente blijft meewer ken aan beurzen met het be drijfsleven. - De mogelijkheden die het toerisme biedt worden beter benut door foldermateriaal te maken, wandel en fietsroutes uit te zetten, bouw van een theehuisje bij het Gouwebos. - De mogelijkheden van het terrein bij het NS-station Waddinxveen voor bedrijvig heid worden onderzocht. - Economische beleid en soci aal beleid worden op elkaar afgestemd. Met bedrijven worden afspraken gemaakt over het indienstnemen van langdurig werklozen, gehan dicapten. Bij grote opdrach ten wordt dit in de voorwaar den opgenomen. - Voor het onderwijs zal de gemeente uit eigen middelen geld beschikbaar stellen. - In de directe woonomgeving moeten voldoende mogelijk heden zijn om te recreëren. Bij de aanleg van het open baar groen binnen de be bouwde kom moet er steeds op worden gelet, dat het opti maal door de bewoners uit de directe omgeving kan worden gebruikt. - Bentwoud zal extra moge lijkheden bieden, die ook uit economisch opzicht moeten worden benut. - Er wordt een beleid gericht op landschapsbeheer. De waardevolle elementen in de omgeving vna het dorp moe ten worden behouden en ver sterkt. De leuke plekjes moe ten beter worden ontsloten zonder het karakter ervan te vernielen. - Oude gedeelten van Wad dinxveen die karakteristiek voor de gemeente zijn, moe ten worden behouden, bij voorbeeld Zuidkade, Dorp straat, Zeeheldenbuurt. - Speeltuinen: veiligheid ver der verbeteren en handha ven. Kan door een veilig- heidskeurmerk. - Aanleggen van rolschaats- baantjes voor de jeugd. - Sport: onderzoek naar nieu we accommodaties met ver schillende functies bij elkaar. Actief ondersteunen van plannen van verenigingen. Uitbreiden van activiteiten die niet club gebonden zijn. - Op het terrein van cultuur wordt er op meerdere plaat sen aan kleinschalig aanbod gedaan. De verscheidenheid neemt daardoor toe. - Het gemeentehuis zal een plaats zijn waar opvoeringen worden verzorgd. - Met de Goudse Schouwburg worden opvoeringen in Wad dinxveen gerealiseerd. - Er komt een uitbladzijde in een huis aan huis blad met uitgaanstips, informatie over de plaatselijke horeca e.d. - Er komt een oudheidska- mer-museum, dat ook finan cieel door de gemeente wordt ondersteund. - De educatieve en recreatie ve functie van het Warnaars- plantsoen wordt versterkt. De gemeente blijft hierbij be trokken. - De bibliotheek als centrale WADDINXVEEN - De CDA- fractie heeft bij de bespreking van het gemeentelijke be leidsplan 1998-2001 haar waardering en instemming uitgesproken voor de uit gangspunten klantgericht heid, integrale veiligheid en maatschappelijke deelname. Dit zijn de uitgangspunten die het college van B. en W. heeft gekozen om alle beleids voornemens te toetsen. Het CDA ziet in deze uitgangs punten veel van haar eigen uitgangspunten en prioritei ten terug. ‘Alleen het uit gangspunt komstig uit Moordrecht, waar het bedrijf eveneens is opgericht. Op dit mo ment zijn er ongeveer 17 mensen werkzaam. Patio Tuinmeubelen is de grootste en enige gespe cialiseerde groothandel op het gebied van tuinmeu belen in Nederland. Gele verd wordt onder meer aan tuinmeubelspecialis- ten, camping- en cara- vangspecialisten, bouw markten en tuincentra. Voor heel Waddinxveen een enquête gehouden om te zien wat er in de ge meente moet gebeuren. Wat voor de wijk geldt, geldt ook voor de hele gemeente. Het commodatie. Het CDA heeft gemeentebestuur weet dan het college gevraagd om het wat er leeft en kan daarop lopende onderzoek op dit ter- haar plannen baseren, rein nu eindelijk eens af te -J - ronden, zodat duidelijk wordt groot. Veiligheid heeft be- wat er wel en niet mogelijk is. Het winnende team werd gevormd door restaurant Bibelot. (Foto: Sjaak Noteboom). bal Be Fair) actief in de weer geweest. Voordat Waddinxveens bur gemeester Fedde Jonkman de prijzen zou uitreiken begon de dag met sport en spel, waarvoor deze keer grote at tributen zoals een bungee- run waren geïnstalleerd. Bij het gatenkaas-spel moest ook slim nagedacht worden. Badminton, zaalvoetbal en volleybal volgden daarna in een snel tempo achter elkaar. De estafette als sluitstuk vroeg nog veel van alle 10 Uit het concept-verkiezings- programma van de PvdA nog een aantal andere de aan dacht trekkende punten: - De PvdA wil het wijkbeheer gangspunt ’rentmeester- invoeren. Op basis van een schap’ zou op de een of andere enquête in een wijk wordt een manier zichtbaar moeten analyse gemaakt van proble- worden gemaakt', aldus frac- men en wensen die er zijn, tievoorzitster Dorenda Gerts. 1- Op een tweetal punten heeft ties wordt vervolgens het CDA meer aandacht ge- 1 vraagd. Dit zijn de kwaliteit Het gaat dan om zaken als van de openbare ruimte en het accommodatiebeleid. Nieuwe CDA-gemeente- raadsleden zullen zich moe ten inzetten voor de totstand koming van een ’klussen- dienst aan huis’ ten behoeve van minder valide ouderen. Hierbij zouden ervaren ’doe- het zelvers’ als vrijwilligers moeten worden ingeschakeld. Van de gemeente wordt ver wacht hiertoe de noodzakelij ke voorwaarden te scheppen. Het opzetten zelf is volgens de christen-democraten een taak van het maatschappelijk middenveld. Er is altijd een zekere ge spannen verhouding geweest tussen het CDA en het open baar onderwijs. De christen democratie is altijd sterk ver want geweest aan het bijzon der onderwijs. In het verleden werd dan ook gepleit voor de omzetting van het openbaar onderwijs in bij zonder neutraal onderwijs, waarbij de gemeente niet lan ger het bestuur zou vormen. In het Waddinxveense pro gramma wordt nu slechts de nadruk gelegd op het vergro ten van de betrokkenheid van de ouders bij het openbaar onderwijs, en wordt dit als doorslaggevend criterium ge hanteerd bij het zoeken naar de ideale bestuursvorm. Volgens een aangenomen amendement moet het CDA zich hard maken dat het Groene Hart-beleid zodanig wordt bijgestuurd dat Wad dinxveen zich evenwichtig kan blijven ontwikkelen. Het CDA is van oordeel dat Waddinxveen voldoende moet kunnen bouwen om de eigen bevolkingsgroei op te vangen. Een voorstel om steeds aan bebouwing binnen de huidige bebouwingscon- touren voorrang te geven bo ven uitbreiding, haalde het niet. Het moet volgens de christen democraten mogelijk blijven om in- de volgende eeuw een begin te maken aan nieuw bouw aan de andere kant van de Beijerincklaan, tegenover de wijk Zuidplas (Triangel). Het CDA-verkiezingspro- gramma zal binnenkort aan de gemeente Waddinxveen worden voorgelegd om te wor den doorgerekend op finan ciële consequenties. Hoewel de CDA-ers menen dat de kosten van hun pro gramma niet hoeven te resul teren in een verhoging van de Onroerend Zaak Belasting, houden zij de mogelijkheid open dat wanneer het nu vastgestelde programma on verhoopt te duur uitkomt, nog een bijstelling plaats vindt. WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 17 sep tember kocht Patio Tuin meubelen een stuk grond van ongeveer 6.310 vier kante meter op het bedrij venpark Coenecoop voor de bouw van een kantoor en magazijnruimte. In aanwezigheid van on der meer de ondememers- kring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW), een gemeentelijke delegatie en relaties van Patio Tuinmeubelen zijn onder toeziend oog van notaris mr. J.A.M. Koek handte keningen op de transpor- tacte gezet door burge meester F. Jonkman en de directeur-eigenaar van het bedrijf. Patio Tuinmeubelen is af- IN HARWA’S De grootste sortering van Waddinxveen in: laminaat lamelparket massiefparket kurkparket (Wicanders) Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. - De veiligheid wordt ver trekking op criminaliteit, verkeersveiligheid, het be strijden van rampen. - De bereikbaarheid van de politie wordt vergroot. - Politie, welzijnswerk en on derwijs werken samen in be strijding van de criminaliteit onder jongeren. - De politie wordt betrokken bij de wijkplannen. - Meer dorpswachten inzet ten, zij versterken het toe zicht op straat. Zij zijn ook in te zetten op bedrijfsterreinen. - Het doorgaand verkeer wordt zoveel mogelijk omge leid. Daarvoor worden duide lijke routes aangegeven. - In de spitsuren komt er een verbod voor doorgaand vrachtverkeer. - De hefbrug over de Gouwe wordt ontlast. De veiligheid voor het langzaam verkeer wordt verbeterd door een aparte strook op de brug. - Er wordt een dorpsbus inge zet, die via een vastgestelde route rijdt. Daardoor wordt Coenecoop beter bereikbaar, kan de verkeersdruk naar de Passage worden verminderd en kan het noord-zuid ver keer verminderen. - De gemeente gaat zich ver der inspannen bus en trein beter op elkaar af te stem men, de spoorlijn te vertram- men en een derde stopplaats bij Coenecoop aan te leggen. - Fietsenstallingen worden verbeterd, bewaking bij het station. - Het aantal 30 km gebieden wordt verder uitgebreid. - De gemeente gaat zich in spannen het aantal ligplaat sen in de Gouwe te vergroten. Er komt bij de Gouwe een in formatiepunt over activitei ten en interessante plekjes in het dorp. Het wordt mogelijk fietsen te huren. - Het beleid wordt erop ge richt bedrijven uit Waddinx- veen-Noord naar het bedrij venpark Coenecoop te ver plaatsen. voorziening voor iedereen zal in staat worden gesteld nieu we initiatieven te ontwikke len. Daarbij wordt ook ge dacht aan kennismaken met en cursussen vor nieuwe me dia. - Voor het zwembad zal een beleidsplan komen, waarin investeringen in meeijarig perspectief gezet worden en uit de exploitatie dienen te worden gedekt. De tarieven voor het zwemmen mogen niet te sterk stijgen. - Ruimte is kostbaar. Wad dinxveen moet met omliggen de gemeenten samenwerking voor het behoud van het Groene Hart. - De groei van Waddinxveen beperken tot de eigen bevol kingsgroei, mensen die soci aal en economisch aan Wad dinxveen gebonden zijn, vluchtelingen. - Bij de volkshuisvesting ligt de nadruk op doorstroming. Daarvoor blijven er woningen in de sociale sector beschik baar. - Woningen moeten aanpas baar zijn, met weinig ingre pen aan te passen aan be hoeften van ouderen, gehan dicapten, alleenstaanden. - Met de woningbouwcorpora ties plannen maken om de wijken zo gevarieerd mogelijk te laten zijn. Geen wijken voor de rijken en wijken voor de minima. - Met de corporaties een huurbeleidsplan maken, waardoor verschillende groe pen in wijken kunnen blijven wonen, er voldoende sociale woningen beschikbaar blij ven. - Wordt er ergens extra ver diend door bouw in de duur dere sector dan moeten de middelen beschikbaar komen voor de sociale sector. - De huurdersbelangen orga nisaties worden eventueel door de gemeente onder steund. leefbaarheid, veiligheid, spe cifieke situaties in die wijk. Tijdens de zaterdag gehou- Bij de uitvoering van de plan den Gemeentedag 1977 bleek dat veel mensen kritiek had den op de kwaliteit van het openbaar groen en de kwali- bevolking en vergroot de be- teit van de bestrating. Een trokkenheid van de bewoners aantal mensen was zelfs spe- bij de wijk. ciaal naar de CDA-kraam ge komen om het enquêteformu- wordt lier in te vullen. Al jarenlang is duidelijk dat instellingen in Waddinxveen behoefte hebben aan een geschikte ac- b°b a f Weekblad voor addinxveen i >mus) van merk 3 U VINDT ONS HIER: Coenecoop 397, Waddinxveen, Tel. (0182) 61 47 14 (nieuw!) Sr Kantoorboekhandel f.* wwunwr ■Rjexpert Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 V- Rijnlondstroat 4 2741 GZ Waddinxveen Tel. (0182) 616119, fax (0182) 616638 J Var» l-oauwen, Tov„,_, i

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 1