Ellen van Helden Avondrestaurant in De Zevenster Rabo's Jort Bakker voelt zich ondernemer onder ondernemers is huidtherapeute Voor tweede jaar Christmas Carols 'Vrouw-zijni in rallywereld heeft zo zijn voordelen1 Praise Rock Night Boskoop Kinderwerk herfstvakantie Avond over dementie in Moerkopelle Zelfverdediging voor senioren Maandelijkse NCVB-avond Lofprijzing bij De Rank Gespreksavond Het Trefpunt Rowah-meisjes pakken winst *- PAGINA 17 Weinig startkapitaal Hele kluif Autogek Diensten Diëten Vooruitkijken ii De Waddinxveense rallyrijdster Mieke Tijsterman-van Nie len en haar Man Kees. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). De Waddinxveense Ellen van Helden is huidtherapeute in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Jort Bakker (links op de foto) is de nieuwe commercieel manager bedrijven bij de Rabo bank Waddinxveen. Hij volgt in die functie Paul Trapman (rechts op de foto) op. (Foto: Fe jagrafie Ton Bennemeer). WOENSDAG 1 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN fO het programma. Uit die hob- tot omdat ik niet was dat (vervangend) keep- ster Bianca van Ham weer in kwamen op naam van Marion van Ham (4) en Linda Hoef nagel (3). weg-Oost) heeft er een nieuw ’gezicht’ bij gekregen: Jort Bakker. Hij is commercieel manager bedrijven en en ‘De Generale Bank was mijn eer ste werkgever. Ik had daar best Het vrouw-zijn in de rallywereld heeft ook zo zijn voordelen. ‘Als Bij navigators krijg ik vaak nutti ge informatie los die ze niet aan anderen geven'. Hij zat met drie maanden al in een rallywagen'. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Ellen van Helden (Oranjelaan) is huidtherapeute. Een vrij nieuw beroep dat een aanvulling vormt op de behandeling door art sen. ‘Het is een vak met een hoog dankbaarheidsgehal- te‘, weet Ellen van Helden intussen. ’Met Kerst krijg ik veel kaartjes’. ren in Waddinxveen, maar de deelnemers kwamen ook uit Gouda, Moordrecht, Nieu- werkerk aan den IJssel en Het idee om een projectkoor op te richten, dat speciaal ge- Jort Bakker geeft leiding aan een team van veertien mensen die voor de bedrijven ’het gezicht’ sten zal zijn die van de keu ken van het zorg- en dien stencentrum zal kunnen ge nieten. Reeds lange tijd bekleedt De Zevenster een centrale plaats binnen Zevenhuizen. Er wor den niet alleen verschillende diensten aan alle bewoners van het zorgcentrum zelf aangeboden, maar ook aan de niet-bewoners van 55 jaar en ouder. Mieke Tijsterman vindt wel dat ze anders met mensen omgaat dan haar man. ‘Als we met een voor een rally, komt het voor dat mensen onge makkelijk kijken als Kees zegt dat er iets gedaan moet worden. Als ik hetzelfde zeg, is er niets aan de hand. Ook als er onder weg wat is, komen ze sneller naar mij'. ‘Op de minder vrolijke dagen, met zes lekke banden bijvoor beeld en gebrek aan slaap, komt er regelmatig iemand een half terug Jort Bakker volgt Paul Trap man op, die een functie am bieerde waarin hij meer di rect contact heeft met de Op die avond en verder elke volgende eerste woensdag avond van de maand bestaat voor mensen van 55 jaar en ouder de mogelijkheid in het moderne en gezellige restau rant van De Zevenster de avondmaaltijd te gebruiken. Alleen of samen met de kin deren en kleinkinderen. En dat voor niet te veel geld, me de dankzij de sponsoring van de Coöperatieve Vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle, Woonpartners Midden-Hol- land, Veerman Verzekerin gen en Arend P. v.d. Knaap Bouwbedrijf. De opening van de eerste di- neravond zal worden verricht door burgemeester drs. L.M. Schoots, die samen met zijn echtgenote een van de eer- ZEVENHUIZEN - Volgende week woensdagavond 8 ok tober biedt het Zevenhuizense zorg- en dienstencen trum De Zevenster (Leliestraat) 55-plussers gelegen- den, oedeem, heid tussen 17.00 en 21.00 uur gebruik te maken van het haargroei, wratten, rimpels nieuwe avondrestaurant ’De Hertenkuil’. wuste avonden vlot te kun nen laten verlopen en het di ner voor maximaal 50 perso nen verzorgd kan worden, stelt de organisatie het op prijs dat men zich één week van te voren aanmeldt. Dit kan telefonisch, maar ook door gewoon even langs de re ceptie te gaan. Wat belang rijk is om te weten, is hoe laat en met hoeveel personen ment komt. Mocht er speciaal vervoer nodig zijn dan kan dat eventueel ook geregeld worden. WADDINXVEEN - ‘Vrouw-zijn in de rallywereld heeft Als eigen baas moet ze harder ZO sterman-van Nielen. Ze zegtdat in een interview in het regionale m; MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne- landsvrouwen houdt een break aanspeelde en die werd dan ook mooi afgerond. Dat bracht toen de voor sprong op 9-13 voor Rowah, die daarna heel L neerd de wedstrijd uitspeelde koos hij toch voor de overstap en de verdiende volle winst naar de Rabobank. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) begintvolgend jaar januari een cursus zelf verdediging voor senioren. In deze cursus leren de deel nemers zich op basis van ei gen levenservaring en fysieke mogelijkheden weerbaar op te stellen. Men leert beter met angst om te gaan, verve lende situaties te vermijden en hoe te handelen in noodsi tuaties. De tendaagse cursus, waarin ruimschoots aandacht wordt besteed aan zelfverdedigings- technieken en mentale trai ning, is bestemd voor man nen en vrouwen vanaf 50 jaar. De deelname kost f 95,-. De lessen worden gegeven in het centrum voor kunstzinni ge vorming ’Kreater’ (Kerk straat) op donderdagmiddag van 13.30-15.30 uur. De eer ste les is op donderdag 7 ja nuari. Voor senioren die een handi cap hebben (bijvoorbeeld in een rolstoel zitten) is er een speciale cursus zelfverdedi ging. Die cursus start in no vember. Gast op deze avond is H. van Buuren uit Krimpen aan den IJssel. Hij za de aanwezigen komen vertellen over de voor malige Keuringsdienst van Waren. nog een andere functie kunnen bekleden, maar dan had ik er nog wel een paar jaar gezeten en het wordt steeds moeilijker om van baan te verwisselen. Ik ben nu 36 jaar en vond dat een mooie leeftijd om eens ergens anders te kijken'. Dat ’ergens anders’ werd dus de Rabobank Waddinxveen. fort Bakker voelt zich nu al thuis in de organisatie. ‘Ik vind de zelf standigheid binnen deze bank heel plezierig. Je kunt hier min of meer je eigen beleid bepalen'. ‘Bij De Generale Bank had ik voor de goedkeuring van een fi nanciering bijvoorbeeld een he leboel handtekeningen nodig, terwijl je hier veel meer zelf kunt regelen'. ‘Juist omdat je voor de lokale markt werkt, is die slagvaardig heid heel plezierig. Je staat dicht bij de klanten en bent eigenlijk een ondernemer tussen de on dernemers'. probeerd een projectkoor op te zetten en daarvoor zijn nog nieuwe deelnemers nodig. Vooral mannen worden van harte uitgenodigd mee te doen. Alle liedjes worden vierstem mig gezongen, zonder muzika le begeleiding (a capella). Ze worden gearrangeerd en gedi rigeerd door Evelien ten Cate, een professionele dirigente. De liedjes worden op muziek schrift gezet, maar worden ook op cassette voorgespeeld. Het is dus niet nodig dat de deelnemers noten kunnen le zen. Thuis oefenen is heel makkelijk. De kosten voor de deelnemers bedragen ƒ75,- per persoon, inclusief alle materialen. Er zijn tien bijeenkomsten op woensdagavond en ongeveer twee optredens. De eerste bij eenkomst is woensdag 15 ok tober in Waddinxveen. Het projectkoor-in-oprichting is nog op zoek naar leuke lo caties voor een optreden. Te gen een kleine vergoeding ko men de koorleden graag zin gen bij een personeelsfeest, een kerstfeest en in een win kelcentrum. Huidtherapie bestaat onge veer tien jaar. Het is (nog) eèn typisch vrouwenberoep. De therapie is bedoeld voor mensen die met huidproble- men zitten. ‘Huidtherapie heeft een gat in de markt gevuld. Wij be handelen mensen met klach ten waar ze vroeger ’maar mee moesten leren leven’. Het is een soort fysiotherapie voor de huid: je leert mensen om te gaan met bepaalde be perkingen. Die hulp is enorm welkom1. Zo kan ze littekens ’wegta- toeëren’ door tatoeages aan te brengen in de kleur van de huid. Ook is het mogelijk om via tatoeage ’tepels’ aan te brengen bij vrouwen die een borstamputatie gehad heb ben. Verder behoren brandwon den, oedeem, overmatige en huidverkleuringen haar werkterrein. WADDINXVEEN - De Ne derlandse Christen Vrouwen bond (NCVB) in Waddinx veen houdt woensdagavond 8 oktober om kwart voor acht in De Hoeksteen (Esdoorn- laan) haar maandelijkse ver gadering. ook nog secretaris ben van de Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten'. Ellen van Helden heeft nog nooit negatieve reacties gehad op de» mededeling dat ze een eigen on derneming heeft. ‘Ik krijg wel vaak te horen: ’Wat leuk dat je een eigen bedrijf hebt’. Dat wordt kennelijk nog steeds als iets bijzonders gezien, hoewel ik het idee heb dat het wel steeds meer geaccepteerd wordt'. Als ze al het gevoel heeft dat ze harder moet werken dan een man, is dat puur omdat ze zich zelf wil bewijzen dat het haar lukt om al haar drukke werk zaamheden te combineren. riusweg voortgekomen die het echtpaar samen runt. ‘Omdat rallyrijden onze 1 by is, waren we altijd met ter reinwagens in de weer', ver telt Mieke Tijsterman. ‘Dan krijg je automatisch een naam. Kees werd de vraag baak voor iedereen die verre reizen ging maken. In 1986 is hij daarom een garage begon nen voor i naast verkopen we ook onder- WADDINXVEEN - In de herfstvakantie houdt de Stichting Wadinxveens Welzijnswerk (SWW) weer twee dagen activiteiten voor kinderen van 4-12 jaar. Het thema van de ac tiviteiten is ’beestenben de’. Maandag 13 oktober en woensdag 15 oktober kun nen kinderen knutselen, spelletjes doen en film kij ken. Tijdens deze activitei ten staan water-, lucht- en landdieren centraal. Op speelse wijze ontdekken de kinderen hoe dieren zich voorbereiden op de winter. De herfstvakantie-activi- teiten worden gehouden in het centrum voor kunst zinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat). De kinderen worden beide dagen om 10.30 uur verwacht. Het is de bedoeling dat de meisjes en jongens zelf een lunchpakketje meenemen. Op beide dagen wordt om 15.00 uur de activiteit af gesloten. Deelname kost f 2,50 per kind per dag. Ook het bijhouden van de kennis is een hele kluif. ‘Het vak is enorm in beweging. Allerlei nieuwe therapieën waar specia lismen het te druk voor hebben, zoals tatoeage en in de toekomst waarschijnlijk ook lasertherapie, komen bij ons terecht'. ‘Het lezen van vakliteratuur en het bijwonen van symposia is echt een must. Zeker omdat ik WADDINXVEEN - Zondag avond 5 oktober om half ze ven houdt de Hervormde Stichting De Rank in de Re monstrantse Kerk (Zuidkade) een lofprijzingsbijeenkomst. Deze bijeenkomst, waarin ds. R. de Reuver uit Boskoop zal voorgaan, heeft het thema Lofprijzing meegekregen. Medewerking wordt verleend door een muziekgroepje. Er zal ook veel samenzang zijn. ‘Toch vond ik het eng om me teen in het diepe te springen. Daarom heb ik het eerste jaar voor vijftig procent mijn baan als doktersassistente aangehouden'. Inmiddels heeft ze een drukke praktijk. In de zomer is het vrij rustig, maar de rest van het jaar is het flink aanpoten. ‘Ik ga om half acht de deur uit en kom er meestal om half zes weer in. Daarnaast gaat het huishouden door en vragen de veertig huis dieren (’mijn kinderen’) de nodi ge zorg. En dan heb je natuurlijk nog de administratie. De hoe veelheid tijd die dat kost valt me heel erg tegen'. Bijna elke avond is ze daarmee bezig en twee hele dagen in de maand zit ze achter haar compu ter facturen uit te draaien. ‘Die administratieve rompslomp is de vervelende kant van het werk', vindt ze. ‘Het is ook niet mijn sterkste punt. Ik heb een schitterend computerprogramma dat alle facturen heel simpel achter el kaar kan uitdraaien, maar ik moet nog uitzoeken hoe dat werkt'. aan het team dat klaar staat voor de zakelijke relaties. De nieuwe commercieel ma nager is getrouwd en vader van een dochtertje van ruim een jaar. Hij wil zich zo snel mogelijk in Waddinxveen ling Moerkapelle van de Ne- en als het even kan staat er derlandse Bond van Platte- elk jaar minstens één rally op woens- het programma. Uit die hob- dagavond 8 oktober om acht by is de garage aan de Mercu- Voordeel - -- 1 J Ze heeft zich nooit ongemakke- hob- lijk gevoeld in de mannenwereld die het rallyrijden toch is. ‘Eigen lijk staat niemand erbij stil. Al leen als we in het zand zitten te wachten voor de laatste etappe, dan ga ik mijn gezicht schoon maken en doe wat lippenstift op. Dan zie je ze wel kijken: ’O ja, ze is een vrouw’. Maar verder speelt rallyauto’s. Daar- dat nauwelijks'. delen en accessoires, maar Omgaan dat vormt slechts een klein deel van het bedrijf. De kracht van hun zaak is dat de eigenaars weten waar ze over praten. Daarom bevat ploeg weggaan het assortiment vooral prak tische producten. Dat daar behoefte aan is blijkt wel uit hun klantenbestand, dat reikt van Groningen tot Maastricht. Eén van die diensten is de maaltijdservice. Al vele jaren is het voor buitenstaanders mogelijk om tussen de mid dag een gezonde en verant woorde maaltijd in het res taurant geserveerd te krij gen. In de loop van de tijd werd De Zevenster meer en meer ge confronteerd met de vraag of de maaltijd ook niet in de avonduren gebruikt zou kun nen worden. Dit vanwege het feit dat veel mensen van 55 jaar en ouder de behoefte hadden om tegen een betaalbare prijs eens met hun kinderen of kleinkinde ren uit eten te gaan. En aangezien zulks in het al gemeen niet overdag kan, kreeg de leiding van De Ze venster het verzoek of zij niet in de lacune, tevens uitje, zou kunnen voorzien. Uiteraard wilde De Zevenster dit verzoek graag honoreren. Al snel werd hiertoe een pro jectgroep in het leven geroe pen. De organisatie verliep volgens de directie van de Stichting Bejaardenhuisves ting Zevenhuizen bijzonder voorspoedig. Het personeel en de vele vrij willigers stonden direct posi tief tegenover het voorstel van de projectgroep. Bij de bediening wordt De Zeven ster geassisteerd door leerlin gen van het Albeda College uit Rotterdam, die bij toer beurt dienst doen. Zij volgen daar de opleiding van uitvoerend horeca-onder- nemer en dit is een opleiding die pas is gestart. De naam van het restaurant is alleen voor die avonden spontaan omgedoopt tot die van ’De Hertenkuil’, een samenvoe ging van Hertog en Kuilman, de koks van De Zevenster. Vanaf woensdagavond 8 ok tober en verder iedere eerste woensdag van elke volgende maand kunnen speciaal de niet-bewoners van 55 jaar en ouder uit de wijde omgeving richt is op de kersttijd, on- 1 stond bij de Brugweg-bewon- ster vorig jaar. Het werd een beetje afgeke- werken dan bij haar vorige werk gever. ‘Je bent er praktisch zeven dagen per week mee bezig'. Maar het heeft ook voordelen. ‘Het is makkelijk te combineren met de zorg voor een kind, om dat we naast de zaak wonen. Tim speelt gewoon thuis. Als er iets is, komt hij hiernaartoe'. ‘Ik ben altijd binnen handbereik. Hij gaat ook wel eens mee als ik op pad moet. Dat vindt hij leuk, de rally Parijs-Dakar gereden hij is echt autogek. Wat wil je? WADDINXVEEN - De Waddinxveense Annet ter Huume (tel. 0182-631524) is met het oog op de komende kerst tijd voor het tweede achtereenvolgende jaar weer bezig met de oprichting van het tijdelijk projectkoor ’Christ mas Carols Group. Sinds drie jaar heeft Ellen van Helden een zelfstandige praktijk in hetzelfde Groene Hart Zie kenhuis in Gouda waar ze eerder als doktersassistente bij een maatschap dermatologen werk te. ‘Het is allemaal vrij makkelijk gegaan. Ik kon in het ziekenhuis ruimte huren toen ik mijn studie afhad. Wat de financiën betreft: ik had maar weinig startkapitaal nodig. Dat was snel geregeld bij de Rabobank Waddinxveen'. van de Rabobank vormen. In houdelijk kan hij na zo’n korte tijd nog weinig over zijn werk zeggen. Hij weet wel dat een van de speerpunten het ’pro-actieve be leid’ zal zijn. Voor dit beleid, dat onder zijn voorganger is ingezet, zal hij zich van harte inzetten. BOSKOOP - Zaterdagavond 4 oktober om half acht wordt er in het Boskoopse Bethel (Boomgaard) een praise- en prayer-avond gehouden als voorbereiding voor de praise rocknight op zondag 5 okto ber. Tijdens de praise rocknight zal de van radio en televisie be kende cabaretier Herman Boon een one-man-show op voeren. De muzikale begelei ding is in handen van Passion for Jesus, de praise-rockband van Christen Gemeente Bet hel. Beide avonden, die zijn be doeld voor jongeren van 12-25 jaar zijn gratis toegankelijk. ‘We willen zorgen dat de klanten perfect bediend worden, want tenslotte zijn zij het van wie de bank het moet hebben. Het is goed om vooruit te kijken en vroegtijdig zaken te signaleren die nuttig kunnen zijn voor onze klanten'. ‘In plaats van te wachten tot een klant bij ons komt met een vraag, willen we die vraag vóór zijn doordat we meedenken en zelf actief op zoek gaan naar moge lijkheden en kansen'. Om dat te bereiken zal hij regel matig zelf 'de boer op gaan’. ‘Juist voor een bank die midden in de plaatselijke gemeenschap staat, is het belangrijk voeling te houden met de markt. Je moet weten wat er leeft en wie je klan ten zijn, en dat kom je niet te we ten door uitsluitend achter je bu reau te zitten'. Na de inwerkperiode zal Jort Bakker daarom zelf bestaande klanten gaan bezoeken en zich inzetten voor de werving van nieuwe. De eerste jaren runde Kees Tij sterman de garage alleen. Mieke werkte intussen als receptioniste uurtje kletsen om het van zich af bij een ander bedrijf. Toen vijf te praten. Ik heb daar natuurlijk jaar geleden haar zoon Tim werd ook de tijd voor geboren, stopte ze met werken, kan sleutelen'. Twee jaar later besloot ze dat ze wel iets wilde doen in de garage. ‘Ik heb contact met klanten en haal overal onderdelen op. Maar ik onderdelen nodig heb, en er ik doe toch voornamelijk de ad- staan vijf mannen voor me, dan ministratie'. Mieke regelt ook de word ik toch als eerste geholpen, financiële zaken. Haar man ziet de bank zelden_yan binnen en dat gaat prima zo. uur haar maandelijke bijeen komst in dorpshuis Op Moer. Mevrouw De Reuver, activi teitenbegeleidster, komt ver tellen over dementie. Voor de pauze theorie en na de pauze wat praktijkactiviteiten. WADDINXVEEN - De re gionale werkgroep Laby- rint-Inperspectief in Wad dinxveen houdt elke eerste maandagavond van de maand van acht tot tien uur in het zalencentrum Het Nieuwe Trefpunt (Sta tionsstraat) een gespreks- en thema-avond voor fami lieleden en vrienden van psychisch zieke mensen. De gespreks- en thema- avonden worden georgani seerd om mensen steun te bieden en te informeren. Men kan er ook vragen stellen en ervaringen de len. Maandagavond 6 oktober zal mevrouw Ingemar de Vries de belangstellenden informeren over de Robert Fleury Stichting in Gouda. van Zevenhuizen tussen 17.00 en 19.00 uur (met een uitloop tot uiterlijk 21.00 uur) een diner gebruiken, ken van Engeland, waar rond waarbij gekozen kan worden Kerstmis overal op straat uit twee menu’s. klassieke en moderne carols te horen zijn met de bekende Charles Dickens-sfeer. Een jaar geleden hebben 20 Met diëten en andere speciale mensen hiermee een leuke wensen kan rekening worden tijd gehad. De repetities wa- gehouden. De prijs bedraagt ƒ15,- per persbon, inclusief een kopje koffie of thee, maar exclusief de bijbehorende drankjes. Om alles op de be- Boskoop. In tien weken tijd werd een klein repertoire opgebouwd van klassieke en populaire liedjes uit Engeland, Duits land en Amerika. In de kerstweken is de groep drie keer opgetreden op ver schillende locaties, zoals de feestavond voor vrijwilligers van verpleeghuis Bloemen- daal, de sfeervolle kaarsjes avond in Moordrecht en tij dens een gezellige kerstkoop- avond in winkelcentrum Ridderkerk. Ook dit jaar wordt weer ge- zijn voordelen1, vindt de Waddinxveense Mieke Tij- .agazine van de Rabobank Waddinxveen. De Waddinxveense Mieke Tijsterman-van Nielen is een kleine, slanke vrouw. Niet di rect hét type dat je zou asso ciëren met terreinwagens en rallyrijden. Toch heeft ze samen met haar man Kees al acht keer WADDINXVEEN - Meisjes BI van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah, die in de hoogste poule uitko men in hun categorie, won nen zaterdag zonder wissel (omdat Esther Keuken we gens ziekte niet kon mee doen) in een goed uitgebalan ceerde wedstrijd van ASC (Rotterdam). Rowah stond al snel met 2-0 achter. De meisjes werden snel met de neus op de feiten gedrukt dat het beter moest. Schoten moesten beter wor den afgemaakt. De aanvalstechniek werd door coach Sonja van Ham veranderd, omdat ASC met een 6-0 verdediging speelde. Dit lukte. Er werd daarna door Rowah viermaal op rij gescoord. Vanaf de opbouw door Marije WADDINXVEEN - De Rabobank Waddinxveen (Kerk- van Oord en Marion van Ham (2) en een schitterend gelo- pen break-out die mooi werd vormt de schakel tussen de plaatselijke Rabobank afgemaakt door Saskia van de Waddinxveense bedrijven. Heeteren. ASC kwam toch weer door driemaal achtereen te scoren. Toch ging Rowah de rust in met een voorsprong van 5-7, waarin Linda Hoef- klanten. Paul Trapman is nu nagel tweemaalfraai een senior accountmanager, ter- sper van Martine Verweij wijl Jort Bakker leiding geeft vanaf de middenopbouw met een heupworp scoorde en Ma rion van Ham door een goed opgezette sper van cirkel- speelster Marije Mulder de verdediging misleidde en scoorde. De tweede helft zagen de toe- vestigen. schouwers hetzelfde speltype Jort Bakker studeerde mar ais de eerste helft. Opvallend keting aan de Erasmus Uni- versiteit in Rotterdam. Na zijn afstuderen in 1988 werd haar rol groeide en Linda hij trainee bij de toenmalige Hoefnagel op maat een bal in Credit Lyonnais Bank, nu De Generale Bank. Daar klom hij op van krediet- adviseur tot senior account manager. Hoewel hij het daar gediscipli- bijzonder naar zijn zin had, en de verdiende volle winst naar zich toe trok. De doel punten in de tweede helft Zelfstandigheid i IB

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17