Dames breken parcoursrecord to Kinderboekenweek nu al groot su«es Zilveren penning voor A.J. Duits Interliner-halte bij afrit A12 Pianist Jan Vayne (31) begeleidt De Gouwestem Miaaaaaaaaaauw! II o§ C O) SWW-cursus voor vrouwen Jubileumconcert Hervormd Kerkkoor 99 Drie disco's in Het Zuidhonk Klaverjassen St. Victorkerk Zelfverdediging voor meisjes GROENOORDHALLEN LEIDEN WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 WADDINXVEEN - De Stich- neemt maar ook het koor veelvuldig zal begeleiden. Het belooft een uniek en af- Jan Vayne op vijfjarige leef tijd. Op zijn achtste volgde hij orgellessen en al op zijn tien- tijdens studie Euro- kam- ‘Het landelijke thema is dit jaar De Tijdmachine. Wij hebben daar een eigen ver haal van gemaakt, dat zich docente informatie over het betreffende onderwerp. Ver volgens wordt er in het Ne derlands uitgebreid over het onderwerp gesproken. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onderwijs, ge zondheid en voorzieningen in Waddinxveen zoals De Speel- bieb, peuterspeelzalen en de Openbare Bibliotheek. De cursus wordt duurt 31 we ken en wordt verzorgd door Marian Oostrom. De kosten ‘Volwassen bezoekers van de bibliotheek lieten ook enthou siast en duidelijk merken dat zij onze eigen invulling van de Kinderboekenweek bijzon der geslaagd vinden,' weet de inmid- veel van vissen, met name big game fishing, varen in Nederland en genieten van de goede dingen van het le ven. OKTOBER iA 10.00 TOT 17.00 uur pe gezelligste rommelmarkt van neperlanpV------ OKTOBER straat), bestaat uit zes lessen en wordt gehouden op vrijdag 6, 13 en 20 februari en 6, 13 en 20 maart van 17.00-18.30 uur. Kosten voor deelname bedragen f 85,- per persoon. tasjesrovers. Soms maken ze zoiets veel dichtbij mee', weet Janneke Hilhorst. ‘Zij zijn enorm geïnteres seerd. Die kunnen wij als volwassenen positief gebruiken. Ook als het om verkeersveiligheid en eigen gedrag gaat. De politie in Waddinxveen haakt daar heel goed op in'. WADDINXVEEN - Komende zaterdagavond 11 oktober om acht uur zingt het 120 man sterke Christelijk Waddinx- veens I’ ...77. 7__ western in de Goudse St. Janskerk met Jan Vayne ach- gebracht. Zijn moeder zingt ter de piano. De toegangsprijs bedraagt 25 gulden (f 17,50 voor kinderen en senioren). I laten rijden. De A12 tussen Waddinx- veen en Nootdorp komt da gelijks voor in de fileberich ten op de radio. Staat de Utrechtsebaan in Den Haag niet vast dan is er wel een fi- le te melden op het traject I vanaf Zevenhuizen. Zowel ’s ochtends als ’s mid- dags is er sprake van toene- mende hinder en vertraging op de Al 2 in beide richtin- en zijn vader speelde orgel en piano. Ook zijn broers en zussen be- De 31-jarige pianist Jan Vay- speelden allemaal een instru- ne geniet nationaal en inter nationaal grote bekendheid vanwege zijn improvisatie vermogen. wisselend concert te worden. Jan Vayne werd in 1966 ge boren in het Drentse Zuid- wolde, een dorpje onder de Mannenkoor De Gou- rook van Hoogeveen. Muzika liteit is hem van huisuit bij- WADDINXVEEN - De Kinderboekenweek in de Openba re Bibliotheek Waddinxveen (Van Mecklenburg Sch- werinlaan) is door de originele aanpak vanaf de eerste dag (woensdag 1 oktober) een succes. het winkelcentrum ’de Passa ge’ heb ik die speurtocht ge maakt'. Het uitgangspunt is een in braak in de bibliotheek. Aan de hand van een politierap port moeten de speurders er achter zien te komen wat is eruit ziet. ‘Deelnemers moeten letters sparen. Omdat ze onder meer de Juliana van Stolberglaan en de Prins Bemhardlaan moeten oversteken, is het wenselijk dat zeker jongere kinderen door een volwasse nen worden begeleid', vindt Janneke Hilhorst. ‘Kinderen hebben al speu rend vaak heel veel haast. Een oudere kan ze even hel pen goed te kijken, te tellen en na te denken'. Via het NS-station Waddinx veen komen de boevenvan gers in het winkelcentrum ’de Passage’, waar in verschillen- ZEVENHUIZEN - Het Her vormd Kerkkoor uit Zeven huizen, waarvan Nel Oskam dirigente is, bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum geeft het koor een con cert op vrijdagavond 24 okto ber om acht uur in de Her- vormde Kerk aan de Dorpstraat. Aan deze avond verleent ook het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestern uit Waddinx veen, onder leiding van Mar tin Mans, zijn medewerking. Beide koren worden begeleid door Ben Kramer op piano en orgel. Naast het optreden van deze twee koren is er ook een samenzang. De toegang is gratis. Na afloop is er een col lecte. gen op diverse trajecten tus sen Waddinxveen en Den Haag. Een van de mogelijkheden om de files te vermijden is de auto te laten staan en het openbaar vervoer te nemen. Bij de Interliner-halte op de Beijerincklaan kan men de auto parkeren en met Inter- liner 382 verder reizen. Vanaf deze halte is Interli- ner 382 in ongeveer 35 mi nuten op Den Haag CS, waarbij onderweg diverse werkgebieden aangedaan worden, zoals Brinkhage (Zoetermeer), Binckhorst en Bezuidenhout (Den Haag). De Interliner is zo snel om dat op de gehele route diver se doorstromingsmaatrege- len voor de bus zijn getrof fen. Vooral de busbaan en het gebruik van de vlucht stroken langs de A12 bieden veel voordelen. Met alle wegbeheerders is terdag 11 oktober is er van half twee tot half drie boeven bingo in de bibliotheek. Al dan niet verkleed als boef, agent, zakkenroller, detecti ve; gewapend met zonnebril, handboeien, grote snor en veel schmink, kunnen alle kinderen hieraan meedoen. Tijd genoeg om te gaan kijken 1993 werd er een grote aan koop gedaan: een Speed master 74-2 (een tweekleu- renpers met computerge stuurde technieken). Vrij snel daarna werd er een Speedmaster 52-2 (een tweekleurenpers op kleiner formaat) aangeschaft. In april 1995 startte Tony Duits het prepress bedrijf ’Plaatwerk’ in Rotterdam. Tony Duits heeft diverse be stuurlijke functies bekleed in het bestuur van het Randstad Jazzfestival Gouda. Thans is hij lid van het bestuur van de onderne- merskring Industrieel Con tact Waddinxveen (ICW), welke onlangs uitgeroepen is tot beste ondernemers vereniging van Zuid-Hol- land. dels. Zij heeft zelf de boevenspeur tocht gemaakt, waarmee twee meisjes van negen en tien jaar meteen de eerste middag aan de slag gingen. ‘Ik loop dagelijks zelf van het NS-station Waddinxveen naar de bibliotheek en dan ga voortdurend overleg om de doorstroming te verbeteren. Regelmatig zullen de resul taten hiervan zichtbaar worden. De Interliner beschouwt de automobilist als de belang rijkste doelgroep waaruit de nieuwe reizigers getrokken moeten worden. Met een ho ge kwaliteit probeert Inter liner met de auto te concur- reren. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 oktober wordt er voor de St. Victorkerk (Zuidkadé) weer een klaverjas wedstrijd gehouden, waarbij ditmaal mooie prijzen te winnen zijn. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Het toernooi vindt plaats in wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat) en begint om 09.00 uur. De prijsuitreiking is omstreeks 17.00 uur. De deelnemers- prijs bedraagt ƒ10,- p.p. en de opbrengst is ten bate van de restauratie en instandhou ding van de St. Victorkerk. um te Zwolle, waaraan hij in 1991 als uitvoerend kunste naar afstudeerde. Al zijn aan het con servatorium begeleidde hij wijlen Vicky Brown en werd hij bij het Ya- mahacon- cours pees pioen improvisa tie. Deze aanleg voor impro viseren is het wat hem zo uitzonder lijk maakt. Daarvan ge tuigen de in middels hon derden con certen die hij in de afgelo pen jaren Veel aandacht voor de kraam met boevenboeken in de Waddinxveense Openbare Biblio theek. (Foto: Openbare Bibliotheek Waddinxveen). De pianist Jan Vayne begeleidt zaterdag avond 11 oktober in de Goudse St. Janskenc het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. (Foto: Patricia Steur). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 10 oktober om half acht houdt de Stichting Wijk- werk De Zuidplas in wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) een disco voor de jeugd van 11 tot en met 16 jaar. De toegangsprijs bedraagt f 2,50, inclusief een consumptiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 11 oktober van half zeven tot acht uur. De kosten bedragen f2,50, inclusief een consump tiebon en een lootje voor de loterij. Vanaf negen uur kun nen de ouders swingen tij dens de disco voor 30-plus- sers. Volgens de Stichting Wijkwerk De Zuidplas mogen deze avonden zich in een stij gende populariteit verheu gen. De entree bedraagt f 5,- per persoon. achter de tralies zet. Is de kaart volgeplakt, dan zitten alle boeven achter de tralies en krijgt de lezer een cadeau- afspeelt rond boeven, politie tje'. en detectives, vroeger en nu', vertelt jeugdbibliothecaris Janneke Hilhorst. ‘De woensdagmiddagen zijn altijd druk, maar de vorige woensdag beleefden we echt een invasie. Heel gezellig, dat jeugdbibliothecaris wel'. De centraal opgestelde en met ballonnen versierde kraam, bewaakt door een zeer realistisch aandoende, geüniformeerde agent van politie, stond meteen in het middelpunt van de jeugdige belangstelling. ‘Jonge lezers halen bij de ba- je bepaalde dingen zien. Aan lie een deelnemerskaart en de hand daarvan en met me- kiezen in de kraam een span- dewerking van winkeliers in nend boevenboek', zegt Jan neke Hilhorst. ‘In totaal kun nen ze tot woensdag 26 no vember vijf boevenboeken lezen'. Voor elk weer ingeleverd boek, met een tekening van een figuur uit dat boek, krij gen ze een sticker, die op de gestolen en hoe de dader bijbehorende kaart een boef Zilveren directeur A.J. Duits van Drukkerij Van Til burg BV op het bedrijven park Coenecoop. (Foto: Fe- jagrafie Ton Bennemeer). *-> Jong (Boskoop) en Fred van Zoest (Boskoop). Het par- coursrecord bij de heren staat op naam van Tilburger Grög van Hest met 27.51. Dit Ne derlands record heeft nog steeds stand gehouden bij de echte boevenvangers in en rondom het nieuwe politie bureau aan de Limaweg, dat van elf uur tot half vier open huis houdt. ‘Kinderen horen, zien en le zen veel over verkeersonge lukken, diefstallen, inbraken, ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt een cur sus zelfverdediging voor meisjes van 12-16 jaar. Tijdens deze cursus kunnen belangstelling meisjes leren hoe ze beter voor zichzelf kunnen opko men en hoe ze moeten hande len als ze in een moeilijke si tuatie terecht komen. De cursus, die wordt gegeven in het centrum voor kunstzin- Vanaf maandag 13 oktober nige vorming ’Kreater’ (Kerk- worden de dit jaar met een griffel of een penseel be kroonde en de door de kinder jury uitgekozen boeken in de bibliotheek uitgeleend. Die zijn nu al te bekijken. WADDINXVEEN/BERGAMBACHT - Vorige week donderdag 2 oktober heeft directeur A.J. Duits van Drukkerij Van Tilburg BV (Coenecoop) de zilveren legpenning met bijbehorende oorkonde van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- land ontvangen. WADDINXVEEN - De In terliner 382, die rijdt van Boskoop via Waddinxveen naar Den Haag en terug, heeft een nieuwe halte bij de carpoolplaats aan de Be- I ijerincklaan bij de afrit Tijdens zijn solo’s weeft Jan Vayne met zijn ragfijne pianospel een kleurrijk mo- zaiëk van de verschillende muziekstijlen. Ook zijn sub- tiële pianobegeleiding van het sonore mannenkoor is een lust voor het oor. Het Waddinxveense mannen koor De Gouwestem werd in 1981 opgericht en staat sinds 1993 onder leiding van de or ganist en koorleider Martin Mans. Het koor telt ruim 120 leden. Het repertoire is breed en ge varieerd. Het omvat geestelij ke liederen zoals psalmen en gezangen, maar ook klassie ke en populaire muziek en vaderlandse liederen. Het mannenkoor heeft een viertal eigen cd’s uitgebracht waarbij op de laatste cd ’Man- nenkoorconcert’ alle elemen ten uit het gevarieerde reper toire werden samengevoegd. Regelmatig wordt opgetreden in allerlei grote kerken. Hoogtepunten zijn de jaar lijkse concerten in de monu mentale Goudse St. Janskerk en de passie- en paasconcer- ten in de Rotterdamse Doe len. De KvK-legpenning, die is verfraaid met de beeltenis van de Romeinse handels- god Mercurius, werd hem in hotel-restaurant De Arendshoeve (Bergam bacht) uitgereikt door juri disch stafmedewerker mr. T.W. van Nieuwpoort ter ge legenheid van zijn 25-jarig dienstverband. Op die manier heeft de Goudse Kamer haar waar dering uitgedrukt voor de wijze waarop Tony Duits zich heeft ingezet voor zijn bedrijf en op die mnaier ook de ontwikkeling van de re gionale economie mede heeft bevorderd. Tony Duits begon op 2 okto ber 1972 bij drukkerij Van Tilburg. Zijn vader N.A. Duits en D.C. de Graaf run den toen het bedrijf aan de Verder houdt Tony Duits Lage Gouwe in Gouda vanaf 1967. In 1977 werd de hui dige directeur mede-eige- naar van het bedrijf. Na di verse verhuizingen betrok het bedrijf op 20 december 1990 een nieuw pand in Waddinxveen. Tijdens de opening in 1991 kreeg Van Tilburg het ISO- certificaat uitgereikt. In Op de Beijerincklaan bij de afrit van de Al2 beschikt de Interliner 182 naar Den Haag over een nieuwe halte voor parkerende automobilisten die naar de residentie de bus nemen. (Foto: ZWN). Zaterdag 18 oktober- is zij weer van de partij op het be drijvenpark Coenecoop, maar ook van Iram Heeren en voor al van de snelle Belgische An- nemarie Danneels valt veel te verwachten. Danneels heeft een persoonlijk record van 32.47. Bovendien is zij in vorm, ze won sterkbezette tien kilometers in Lille, Brus sel, Gent en Hechtel. Kristij- na Loonen, winnares in 1995, en de Haagse Anneliek van der Sluys hebben ook inge schreven. Bij de heren begint er ook lijn te komen in het - traditioneel - sterke deelne mersveld. Hoewel de organi satie nog in onderhandeling is met een aantal absolute toppers, staan in ieder geval aan start: Remco de Bree, Theo van den Abeele (B), Ar mand van der Smissen (2e in EK run-bike-run), Stan Rij ken (2e NK baan 5 kilome ter), Edo Baart, Michiel Ot ten, Tonni Dirks, Kiplagat Samoui, Huub Pragt, veter aan Rien van der Wilt, Bert Koster (Boskoop), Jan de Waddinxveen van de A12 (Utrecht-Den Haag). @tekst:Automobilisten die I de dagelijkse files op de A12 naar de residentie beu zijn kunnen nu hun auto parke- ren en als extraatje zich met de Interliner naar Den Haag heeft gegeven en de meer dan 300.000 cd’s die van hem zijn verkocht. Jan Vayne is moeilijk in een vakje te plaatsen. Tijdens zijn optreden klinken de gro te componisten van Bach tot Prokovief, maar ook de clas sics uit de pop- en filmmu ziek. Hij is een van de weinigen die in staat is de strenge schei ding tussen de verschillende muzieksoorten te doorbreken en ze allen onder de noemer ’muziek’ te brengen, daartoe in staat gesteld door zijn klassieke scholing, uitzonder lijk technisch vermogen en grote kennis van repertoire en stijlen. WADDINXVEEN - Het zit er volgens de organisatoren dik in dat tijdens de Coenecooploop van volgende week zaterdag 18 oktober het parcoursrecord over tien kilo meter bij de dames gebroken wordt. Het record staat nu nog op naam van Nancy Omwenga (Kenya) mét 32.51. Met succes, want tussen de 10 en 15% van de reizigers in de Interliner maakte de- I zelfde reis voorheen met de auto. Dat Interliner soms ook niet zonder auto kan blijkt uit de combinatie par- I keren en rijden. Hier combineert ZWN het beste van beide: de auto als snel voor- en natransport op maat (een zeer geringe over- j staptijd) en de Inteliner als snel en comfortabel vervoer naar Den Haag. ment. In huis stond een pijp orgel en een vleugel, waar Jan als driejarige peuter al zijn weg op zocht. Nog onlangs speelde de lang- Zijn eerste pianolessen kreeg harige pianovirtuoos voor de Amerikaanse president Bill Clinton. De Gouwestem is er dan ook trots op dat Jan Vay- de bespeelde hij het orgel bij ne hun jaarlijks mannenkoor- kerkdiensten. concert komt opluisteren. Ook begeleidde hij als kleine Er is een prachtig program- jongen regelmatig plaatselij- ma opgesteld, waarbij Jan ke koren op de vleugel. Na Vayne niet alleen enige het gymnasium volgde hij een pianosolo’s voor zijn rekening studie aan het conservatori- WADDINXVEEN - Komend seizoen houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) een cursus maat schappelijke oriëntatie voor vrouwen van niet-Nederland- se afkomst. Deze cursus is bestemd voor vrouwen die een beetje Ne derlands spreken of al een flink aantal woorden in het Nederlands kennen. Tijdens de etalages letters en aanwij- deze cursus wordt op een in- zingen zijn verborgen. formatieve manier geoefend Daarna komen de Kerkweg- met de Nederlandse taal. Oost, de Rabobank Waddinx- Er staat iedere les een be- veen met het carillon en nog paald thema centraal. Aan meer Waddinxveense her bet begin van de les geeft de kenpunten aan de beurt. Vijf tien letters in totaal en wie goed heeft opgelet kan uit drie tekeningen in de biblio theek ook de echte boef aan wijzen. De speurtocht is voor kinde ren die kunnen lezen en een flinke wandeling kunnen ma ken. Peuters en kleuters zijn echter niet vergeten. Zij mo gen in de bibliotheek een kleurplaat halen, die ook een prijsje kan opleveren. Op de laatste dag van de Kin- voor deelname bedragen f derboekenweek, komende za- 85,- voor het hele seizoen. Men kan kiezen uit een cur sus op donderdagmorgen van 9.00-11.00 uur in ’Kreater’ (eerste les op donderdag 23 oktober) of een cursus op dinsdagavond van 19.30- 21.30 uur in buurtcentrum ’De Boog” (eerste les op dins dag 21 oktober). f» •7 Mphen aan den Rijn Pantalons/jeans nu. 38-48 Pullovers HET GROENE WARENHUIS ZATERDAG ZONDAG KRAANVERHUUR 0164-257521 INFO 0164-235916 WJL 9.00 TOT 17.00 uur TER AAR Veldweg 1 (ingang Kerkweg) Tel. 0172-602241 intratuin in twee lekkere smaken. Te weten rundvlees of vis. Van 5,95 voor Dit droogvoer. 1500 gram, voor katten is verkrijgbaar uoa> OU) o +-> C SS 28 Q) o NI Lekker en afwisselend eten voor uw kat. 6 heerlijke verschillende smaken: rund/lever, hart/lam, krab/garnaal, wild/kip, zalmAonijn en eend/kalkoen. 410 gram Felix Nu 12 blikjes voor 15 Per blikje van 1,69 voor 1,39. Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag t/m zaterdag vanaf 9.00 uur open.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13