benefietconcert St. Victorkerk PvdA bespreekt programma met verenigingen Hondadealer Donker viert jubileum met najaarsshow Nieuw bestuur van hockeyclub Certificaat Boonstoppel Truckservice Vrijdagavond bekende musici op benefietconcert St. Victorkerk Ondeskundig klungelen aan auto's is gevaarlijk Zangdienst bij Ichthus WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Veel interesse van leden van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse B telandsvrouwen voor de mini-cursus pedi onderweg door Gerard den Dekker dealer Boonstoppel BV. (Foto: Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen). Het Phoenix Trio met van links naar rechts Erik van Balen (piano), Thomas Guirten (cello) en Hans Wolff (fluit). Cees Tijssen speelt op concert het Heime Donker naast het nieuwste paradepaardje van Honda, de CRV. (Foto: Marianka Dorst) I ste nieuwe is de Civic vijf- deurs, welke tevens de ruim ste is. Dit model is leverbaar in acht verschillende uitvoe ringen, waaronder een uit- Hondadealer Donker aantal uitstekende Honda- occasions en een twintigtal occasions van diverse mer ken tegen zeer interessante de occasions een Bovag-ga- rantie van drie tot en met twaalf maanden. zijn bekende ge- koor Musica leiding vrijdagochtend op het pa rochiesecretariaat, tel. 0182- 612452. Zij kunnen vrijdag avond in de St. Victorkerk worden afgehaald. De prijs is vijftien gulden per stuk. Dekker adviseerde zijn toe hoorsters het kleine, meege leverde sleuteltje te vervan gen door een flinke kruissleu tel, waarmee de wieldoppen sneller te verwisselen zijn. Een band verwisselen zou ie dereen in alle rust thuis eens moeten oefenen, vond de ex pert. Waarbij de instructies in de handleiding tot op de letter dienen te worden ge volgd. ‘Gooi na het wisselen onderweg de lekke band en alle andere spullen meteen in 1.5 i VTEC E motor, waar mee een verbruik van 1 op NBvP gaat op woensdag 22 oktober naar de Oudheidka mer in Reeuwijk. Fietsende deelnemers vertrekken om 13.15 bij de Rabobank Wad dinxveen (Kerkweg-Oost). gesteld maken het noodzake lijk monteurs steeds beter op te leiden. Aspirant-monteurs komen b 'y Boonstoppel BV op hun achttiende jaar binnen en zijn op hun 25e, na een combinatie van praktijk en studie, volleerd automonteur. Geen wonder dus, dat het de doorsnee-autogebruiker zon der veel technische interesse, na de aankoop van een nieu we auto al een beetje gaat duizelen bij het doorlezen van de handleiding. WADDINXVEEN - Zondag avond 12 oktober om half ze ven wordt er in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) weer een avonddienst gehouden door de Waddinxveense bap tistengemeente Ichthus. Spreker in deze dienst is S. van Groningen. De dienst heeft het karakter van een zangdienst. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kopje koffie of thee te drin ken. WADDINXVEEN - De room-katholieke St. Victorkerk (Zuidkade), waar vrijdagavond om acht uur met mede werking van bekende musici een benefietconcert wordt gegeven, verdient het als monumentaal gebouw in goede staat voor Waddinxveen behouden te blijven. om mee te zingen. Kaarten voor het benefietcon cert kunnen telefonisch wor den besteld bij Kreater in de Kerkstraat tijdens kantooru ren, tel. 0182-614422 en op en is leverbaar in vier mo dellen, van de sportieve tweedeurs coupe tot de ge- dinxveen. Vijf jaar geleden distingeerde sedan. De laat- verhuisde het bedrijf naar een nieuw, ruimer pand aan de Kanaaldijk, in de scha duw van de Coenekoopbrug. Tevens kreeg Donker het dealerschap voor de gehele voering met de zeer zuinige regio. „Toen wij naar de Ka- naaldijk verhuisden, begon pas echt de groei binnen het 19 heel gewoon is. Ook heeft bedrijf en we groeien nog Hondadealer Donker een steeds”, stelt Donker. „Hon da is dankzij de moderne technologie en research zeer vooruitstrevend. Zo zijn er De Wereldmuziekband ES 5 laat de muziek recht uit het hart komen. Volksmuziek met een eigen opvatting. Mu ziek om op te dansen, muziek om naar te luisteren, muziek binnenkort een aantal nieu- prijzen. Bovendien^ geldt op we technische snufjes te ver wachten.” Gedurende de drie dagen Des te meer reden om bij vreemde geluiden of kleine storingen langs te gaan bij de garage van de eigen dealer. Niet alleen de auto, ook de ei gen veiligheid en die van me de weggebruikers is daarmee gediend. Het regelmatig con troleren van het oliepeil is noodzakelijk, net zo als dat van de remolie. Wie dat zelf wil doen moet wel goed lezen hoe het moet. Met de winter voor de deur is het zaak de vorstbeveiliging goed voor te bereiden. Gerard den Dekker adviseert de do sis vloeistof die behalve rui- tenontdooier onder meer ook insectenreiniger bevat, in de koude maanden met vijftig procent op te voeren. Dus meer vloeistof op minder (gedestilleerd) water. Een setje met slotontdooier, anti- condenslap en raamkrabber is een nuttig Sinterklaasca deau. Iedere automobilist is verplicht een lampenset aan boord te hebben. Bij het ver wisselen van halogeenlam pen geldt: de lampjes zelf nooit met de vingers aanpak ken. Het is wel goed ze te be waren en bij de garage even te laten testen. Storingen el ders in het systeem kunnen namelijk ook de oorzaak van het uitvallen van lampen zijn. Het verwisselen van een band moet uiterst zorgvuldig gebeuren. Menigeen brengt hiermee niet alleen de ver keersveiligheid, maar ook die van zichzelf in gevaar. Hoe vaak wordt niet vergeten de auto allereerst op de hand rem te zetten? Gerard den gezet door met 6-2 van Spij- kenisse te winnen, de num mer 2. Zaterdag 11 oktober spelen zij om 10.00 uur uit in Schoonhoven. De andere jeugdteams spelen geen com petitie want het is een in- haaldag. Meisjes BI speelt een vriendschappelijke wed strijd op het thuiscomplex om 11.30 uur tegen Leonidas. Op zondag 12 oktober hebben de senioren wel een competitie- dag. Heren 1 thuis tegen Om moord om half drie. Dames 1 gaat naar Montfoort, dames 2 naar Souburgh, heren 2 naar HDM en de veteranen naar Hudito. Uitslagen zondag 5 oktober: IJsseloever-heren 1: 1-2; da mes 1-Berkel 2-0, dames 3- Klein Zwitserland 0-3, heren 2-Hudito 0-2, veteranen-Bo- degraven 3-0. Dat kost veel geld. Waddinx- veners van verschillende ge loofsovertuigingen en levens beschouwingen zijn het daar roerend over eens. Zij hebben hun krachten gebundeld. Met een benefietconcert, dat het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat) in nauwe samenwer king met de Stichting tot be houd van de St. Victorkerk komende vrijdagavond 10 ok tober in het Godshuis geeft, kan een flinke bijdrage aan de restauratiekos ten worden ge geven. Medewerken den zijn het alom algemeen mengd Krea onder van onder de nieuwe DAF XF trekker-opleggercombina- tie, door de bochten ge- stuurd. Ook lieten de dames zien dat ze hun ’mannetje’ stonden. Met groot gemak bleken ook zij de combinatie te beheersen. Na afloop werd deze gewel dige middag afgesloten met een gezellig diner in het vliegveldrestaurant Lely- j stad. de kofferbak en rij door', was zijn advies. ‘Daar is de ver keersveiligheid het beste mee gediend.1 De geschiedenis van de zeesleepvaart is onder werp op de avondbijeenkomst van de NBvP op dinsdag 21 oktober om acht uur in Zorg centrum Souburg (Prins Bernhardlaan). M. de Rooij zal hier eveneens een film la ten zien. Niet-leden, vrouwen en mannen, zijn welkom te gen betaling van zes gulden. De oktober-excursie van de WADDINXVEEN - Afgelo pen weekend vierde Honda dealer Donker in Waddinx veen zijn 12,5-jarig jubi leum. Dit ging gepaard met een spetterende najaars show, waar bezoekers zich tevens konden vergapen aan een aantal raspaardjes uit de Hondastal. Zo trok de Honda NSX, het topmodel uit de Hondaserie, waarvan er slechts honderd in Neder land rondrijden, zeer veel bekijks. Voor een aantal bezoekers was het plaatsnemen achter het stuur van de NSX al vol doende om het rijkeluisge- voel te krijgen. Deze blik vanger van bijna drie ton is vergelijkbaar met de model len van Ferrari en Porsche. Hiermee bewijst Honda we derom vooraan te staan bij nieuwe technologische ont wikkelingen. Tijdens de ju- bileumshow werd tevens de nieuw Honda CRV geïntro duceerd. Deze vrijetijdsauto bij uitstek beschikt over een vierwielaandrijving. „Toch is de nieuwe CRV geen echte terreinauto, maar een vrij etijdsauto voor gravel en gras, zoals dat heet”, vertelt directeur Heime Donker. Organisaties kunnen ook nog schriftelijk reageren. Op don derdag 30 oktober wordt het programma vastgesteld in een bijeenkomst in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat). Die begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. Na een woord van dank door de voorzitter aan de vertrek kende bestuursleden werden secretaris P. Kammeijer en technisch commissielid K. van Kessel gekozen. Ook de vacature van materiaal com missielid is opgevuld door B. Kodde. De opkomst van de le den was groot. Er is besloten tot een contributieverhoging. De laatste verhoging dateer de van drie jaar geleden. Er is een nieuwe commissie in het leven geroepen, com missie 2003, gevormd door enkele enthousiaste ouders, leden en ere-lid R. Christof- fels. Deze commissie gaat be kijken hoe de hockeyclub in de toekomst nog beter kan functioneren in Waddinxveen en de regio. Jongens BI hebben afgelopen zaterdag de zegereeks voort- Directeur Arie Boonstoppel jr. en Gerard den Dekker, be last met de bedrijfskwali- teitszorg binnen het automo bielbedrijf, gaven de bezoek sters naast informatie over de onderneming, waardevolle tips over hetgeen men met een auto wel of niet moet doen. Arie Boonstoppel sr, gaf overigens dertig jaar geleden ook al een dergelijke mini cursus voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen in het Gouwedorp. ‘Klungelen aan auto’s is rond uit gevaarlijk', zei Gerard den Dekker. ‘Hoe veiliger en WADDINXVEEN - Tijdens de algemene ledenvergade ring van hockeyclub Waddinxveen (Sniepweg) werden voorzitter W.A. van Heel en penningmeester E. Ever- steijn herkozen. Secretaris M. Versteegh en technisch commissielid R. Wijs stelden zich niet meer herkies baar. De medewerkers van Boonstoppel Truckservke BV en hun partners op het RDW Test centrum in Lelystad. (Foto: Boonstoppel Truckservice BV). WADDINXVEEN - Zater dag 4 oktober werd op het RDW Testcentrum voor voertuigtechniek en infor matie te Lelystad door ing. A. Groen het ISO-9002 certi ficaat uitgereikt aan Boon stoppel Truckservice BV (Coenecoop). Hierbij waren, naast direc teur A. Boonstoppel jr. en zijn vrouw, nagenoeg alle medewerkers met partners door het Kreor- kest onder lei ding van de Waddinxveense Kreater-do- cente Rineke Marwitz. Het speelt ’El Condor Pasa’, ’Me mory* en ’Macarena’. Rineke Marwitz studeerde aan het Utrechtse Converva- torium schoolmuziek en later Koordirectie. Zij leidt uiteen lopende koren en was zes jaar dirigente van het Koninklijk Utrechts Mannenkoor Euter pe. Nu staat zij voor het door haar opgerichte Wereldmu- ziekkoor in Nunspeet en het groot theaterkoor Voice Box in Amersfoort. Bij Kreater doceert Rineke blokfluit, koorscholing en samenspel. In binnen- en buitenland geeft zij regelmatig works hops. Tweemaal treden Xandra Zijlstra (trompet) en Cees Tijssen (orgel) op. Het au thentieke Van Maarsseveen- orgel in de St. Victorkerk wordt geroemd om zijn prach tige klank. Eerst worden de nummers ’Trompet Voluntary1 van W. Boyce en ’Trumpet Volunta ry* van W. Boyce gespeeld. Aan het einde van het concert speelt het duo van G. Ph. Teleman Air, Largo en Gigue. Het Delfts Strijkkwartet en vrijdag tevens spe lend in de Wereldmu ziekband Es 5. efficiënter auto’s worden, hoe moeilijker is het voor de leek op de hoogte te blijven van al die ontwikkelingen, zoals air co, auto-alarm en alles dat onder de motorkap veran dert1, De APK (algemene periode autokueing) zien Arie Boon stoppel jr. en Gerard den Dekker als een extra stukje veiligheid voor de automobi list, temeer daar zowel de Rijksdienst voor het Wegver keer als de verzekeraars deze keuringen toetsen. De steeds hogere eisen die aan garagebedrijven worden WADDINXVEEN - Woens dagavond 1 oktober hield de Waddinxveense afdeling van de Partij van de Arbeid een bijeenkomst om te horen hoe allerlei organisaties over het ontwerp-verkiezingspro- gramma denken. De sociaal-democraten had den een voorlopige versie van het programma voor reactie toegezonden. In vier groepen werd intensief gesproken over vrijwel alle terreinen van gemeentelijk beleid. Sociale zaken, armoede, werk, verkeer, milieu, volks huisvesting, onderwijs, cul tuur, welzijn en recreatie en nog meer kwam aan bod. De voorzitter van de commis sie die het programma maakt, fractievoorzitter drs. Aad va’h Holsteijn, hield een inleiding. Hij benadrukte dat voor de PvdA uitgangspunten van groot belang zijn. De PvdA-volksvertegenwoor- diger noemde duurzaamheid, gelijkwaardigheid en een an dere stijl van besturen, na melijk in samenspraak met burgers en organisaties. Uit de groepen kwamen waardevolle opmerkingen die verder verwerkt zullen wor den door de commissie. Die bestaat verder uit drs. Mar jan Stoffers, Lottie v.d. Berg, Bep Vermeij, Ko Henneman, Op de koffie-ochtend in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) op woensdag 29 okto ber maken leden van de NBvP onder leiding van Mar leen Kroes objecten met droogbloemen. Veel interesse van leden van de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plat- van Peugeot- „De terreinauto’s missen vaak comfort en dat heeft de CRV wel te bieden. Het is echt een auto voor mensen die eens iets anders willen, vangers Honda NSX en Hon- De CRV voorziet daarom in da CRV had Donker ook nog deze behoefte.” Het markt- een aantal zeer aantrekke- aandeel van Honda is mo- lijke aanbiedingen, die ove- menteel ongeveer 2,5 pro- rigens tot het einde van dit cent in Nederland. Door de jaar doorlopen: scherpe in- introduktie van de nieuwe ruilprijzen, speciale prijzen modellen hoopt Honda haar voor Airco en LPG pack en marktaandeel in de komen- voordelige audiopakketten. de jaren sterk te vergroten. De Honda Civic behoort wel Donker opende zijn garage- tot de bekendste Hondalijn bedrijf in 1985 aan de Jan Dorrekenskade en was daar mee Hondadealer voor Wad- Rineke Marwitz, diri- dirigent gente van het Kreorkest John Muller, op de piano bege leid door Vanes sa van Bemmel. Aan het einde van de uitvoe ring zingen zij ’Waddinxveen, parel aan de Gouwe’, ’Come with me my lo ve’, ’Tears in he aven’, ’Anthem for the world’ en ’Alles wat ademt’. Het wordt geopend het benefietconcert op hcï prachtige orgel in de St. Victorkerk. durende jubileumshow mocht Hondadealer Donker ruim vijfhonderd bezoekers verwelkomen. Naast de blik- aanwezig. De afgelopen twee jaar is door T. Chouf- oer als kwaliteitsmanager veel werk verzet om dit do cument te verkrijgen. In de ze tijd werd hij bijgestaan door de Waddinxveense kwaliteitsadviseur ing. R.W. van den Brink. Op de kombaan van het testcentrum werd door veel van de medewerkers ver schillende voertuigen, waar- Daama de Wereldmuziek band Es 5, met Fatih Ozdere (slagwerk en zang), Conny Timmermans (accordeon, tambura, mondharp), Hans Luijcx (viool en zang), Rineke Marwitz (blokfluit, klarinet, saxofoon en contrabas) en Ar jen Heijboer (gitaar, basgi taar, zang). Zij spelen Joodse feestmuziek, Old doc tunes uit Amerika en muziek uit Servië en Turkije. Rob van Hoek en dr. Martin Kraaijestein. PvdA-voorzitter drs. Dirk Lont bedankte de vertegen woordigers voor de sugges ties. ‘Die vergroten het draag vlak en de kwaliteit van ons beleid1, zei hij. WADDINXVEEN - Rond de twintig leden van de afde ling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP) waren vorige week woensdag op werkbezoek bij Peugeot-dealer Boonstoppel BV in de Oranjelaan. moet door ziekte van één van de spelers verstek laten gaan. Een uitstekende vervanging is echter het eveneens zeer bekende Phoenix Trio met Hans Wolff (fluit), Erik van Balen (piano) en Thomas Guirten (cello). Dit trio speelt enkele romantische werken. De bezetting fluit, cello, piano komt weinig voor in de Ne derlandse kamermuziek. Hierdoor neemt het in 1988 opgerichte Phoenix Trio een geheel ei gen plaats in als welkome aanvulling in de gangbare ka- mermuziekse- ries. Joseph Haydn is de ’uitvinder’ van het fluit-cello- piano trio, dat uitersten in klank in de ka mermuziek ver tegenwoordigt. Heerte Wiers ma (fluit) en Cees Tijssen (piano) spelen werken van J.S. Bach, Fauré en Godard. Beiden zijn docenten bij Kreater en veelgevraagde musici in en sembles van verschillende samenstelling. Heerte Wiers ma studeerde aan het Sweel- inck Converva- torium in Am sterdam bij Joost Tromp. Zij behaalde in 1991 haar diplo ma uitvoerend musicus. Zij heeft ruime ervaring in zowel orkest- als kamermuziek en speelt regelmatig in het He lios Ensemble. Samen met Cees Tijssen trad zij op in het uitwisselingscon- cert in de Waddinxveense zusterstad Pelchrimov. Cees Tijssen, in het bezit van diploma’s orgel, koordirectie, elektrische orgel en key boards, doceert al elf jaar bij Kreater en elders. In de jaren 1991-1994 gaf hij een muziekproject op alle Waddinxveense basisscholen. Hij leidt jongerenkoren, geeft cursussen receptieve vorming en geeft lezingen over mu ziek. *1 i fe 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21