Korbis onderuit tegen koploper Moeizame winst voor Flyers-dames Verlies markant Kwiek-lid Excelsior boekt eerste damzege L. Willemen nu bij WSV lijstaanvoerder Klaverjassen Handbal scholieren Tweede trekking van WSE-loterij Najaarsrit De Gouwe Rijders C-jeugd Rowah maatje te klein Bekerstrijd handbaljeugd Doelpuntenregen Waddinxveen El Volleybal’ meisjes winnen overtuigend PAGINA 31 WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dames ook Nederlaag 1 dat er meer in zat en ging luidkeels achter zijn team staan. Dit resulteerde in een verdiend 5-5 gelijkspel, nadat In de subtop was een opval lende prestatie weggelegd voor T. Goor, die in een ijzer sterke partij met zelfs een be tere stelling op de 64 velden Hiermee kwam op 64-jarige leeftijd een eind aan een druk bestaan van een mar kant Kwiek-lid, want hoe wel hij al enige jaren van de VUT genoot was hij er niet minder actief door gewor den. Naast het tafeltennissen, waaraan Leo Buurman in de jaren zestig zijn hart had verpand, speelde hij tennis, biljart en nam vaak deel aan wandelmarsen, zoals de Nijmeegse Vierdaagse. Leo Buurman is afgelopen vrijdag in Gouda begraven. Aan het begin van de com- petitieavonden is bij Kwiek een minuut stilte in acht ge nomen en is hij herdacht aan het begin van de alge- spel van heren 3. Jumpers kon de eerste helft nog rede- periode drie ruim werd verlo ren. Hierdoor geeft de uitslag hard in. Van 5-1 ging het naar 8-1, door een slimme aanval van Diana Hoogen- doorn en een hele mooie se rie van korte services achter het net van Jannet Dresch- ler. Uiteindelijk werd het 15-2 voor Be Fair. Binnen drie WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers- basketbal behaalde een zwaar bevochten overwinning op SVO (De Meern). Heren 1 verloor de uitwedstrijd te gen BZ’72 (Zeist). Winst was er voor dames 3, heren 3 en meisjes-junioren. Jongens-adspiranten en mini’s verlo ren. of voor informatie contact opnemen met de jeugdcoör- dinator van Be Fair-volley bal, Kees Swets (tel. 0182- 618803). voor het eerst voor de NHV- van zich had af- kampioenskandidaat E. Phi- lipse op remise wist te hou den. Verder overwinningen voor B. Jansen, H. de Roodt en P. de Louw tegen C. Klaas- sen, A. van Nieukerke en J. de Bock. In het middengedeelte waren de verliezers J. Ponsioen, A. Hennink en D.J. van Offeren tegen respectievelijk J. v.d. Haven, G. v.d. Knaap en N. Dannis. Verder leverde (ex-jeugdlid) speler V. Coevert een uitste kende prestatie door J. van Sandijk aan de zegekar te binden. In de kelder van de schaakdi- visie opnieuw een nederlaag voor G. Torenbeek tegen J. van Oort. J. Muit hield B. Loef eronder. J. Stam weet zich voor minimaal nog een week bij de onderste regionen te handhaven door een ver- liespartij tegen W. v.d. Hoek. H. Stouten kroop naar de middengroep door zich de sterkste te tonen tegen C. Al- blas. Een knappe prestatie werd geleverd door H. Verwaal, die T. Kuiper op remise wist te houden. J. v.d. Heiden won met de nodige moeite van T. Bronk. Als laatstgenoemde een winnende H.E. van Offe ren ten koste van L. Coevert. 'WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense autoclub ‘De Gou we Rijders* houdt vanavond (woensdag 8 oktober) haar traditionele najaarsrit voor de 40e keer. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven van wat men wel en niet goed heeft gedaan. De inschrijving is bij Paddle’s (Zuidkade) vanaf 19.00 uur. De start is tussen 19.30 en 20.00 uur. 'MMOMBOaaMI beeld. Flyers nam steeds een voorsprong van een punt of zeven, maar SVO knokte zich telkens terug. Rond de zestiende minuut ging het kaarsje bij SVO uit punten waren van de hand van Sander Mooling (2) en Jelmer Schmitt. Vervolgens stond Oliveo Ro- wah op te wachten. Ook nu was de spanning te snijden. Door goed keeperswerk van Dominick van der Tas zege vierde Rowah in dit duel met 3-2. De goals werden ges coord door opnieuw Sander Mooling (2) en Stef Hoogen- dijk. In de laatste wedstrijd tegen Ventura werd het doel verde digd door Sharon Brouwer. Zij keepte als Laura Robben in haar beste dagen. Er was geen doorkomen aan voor Ventura. Omdat ook de Rowah-voorwaartsen het vij andelijke doel niet wisten te vinden bleef de brilstand tot het eind op het scorebord. Met twee overwinningen, een gelijkspel en een nederlaag speelden Rowah’s jongste een zeer verdienstelijk bekertoernooi. gens trainster-coach Norma van Dam ’met een mooie en verdiende 3-0 overwinning’ naar huis. Elke zaterdagmiddag spelen diverse jeugdteams van Be Fair, waaronder ook het meisjes A2-team, hun thuis- in sportzaal Groenswaard (Wingerd). Een ieder die interesse heeft een leuke wedstrijd tegen Voor burg. Drie periodes was er sprake van een gelijkopgaan- Merwede had tot het treffen net Korbis alle wedstrijden gewonnen; de meeste wed strijden zelfs met ruim ver schil. Korbis stond dan ook voor de moeilijke opgave om deze zegereeks te breken. De Waddinxveners begonnen in ieder geval goed aan de wedstrijd en wist zelfs een strafworp te forceren, die he laas gemist werd door Mark van den Brink. WADDINXVEEN - Zaterdag nam de D-jeugd van Rowah Zuidplas Assurantiën op ver dienstelijke wijze deel aan het NHV-bekertoernooi (re gio Rotterdam) dat werd ge houden in Pijnacker. Begonnen werd tegen het Goudse Vires. Een lastige te genstander die veel druk zet te op de Waddinxveense de fensie. Ondanks goed keep erswerk van Sander Mooling dolf Rowah met 0-4 het on derspit. In het tweede duel was TOG (Berkel en Rodenrijs) de op ponent. Al snel was duidelijk WADDINXVEEN - In wijkge- slaan) is er vrijdagavond 17 oktober om acht uur weer vrij-klaverjassen (geen com petitie). De toegangsprijs be draagt f 2,50 per persoon, f 'z/'' WADDINXVEEN - Voor de grote WSE-seizoenloterij is de tweede trekking gehou den. De uitslagen daarvan zijn: C 268: J. K. Meijer; D 778: M.P. Pirovano; E 156: Richard van Berkel; F 949: M.G. Ranse- laar; F 831: M. van Grieken (Gouda); G 347: O. Kessing; G 012: A.M.M. Moons; G 098: Daniëlle Homis Waddinx- veen; H 206: J. Droog; H 095: A.W. Kuik (Montfoort); H 100: Gebr. Hogendoorn (Ou- dewater); H 171: S. de Vries (Waarder); H 369: Ineke van Gils-Bijl Waddinxveen; I 253: F. van As (Gouda); I 420: P. de Groot; I 973: E. Heems kerk (Reeuwijk); I 920: J. Evers en M. van Duppen (Al- phen aan den Rijn); I 297: B. Lichtenberg; I 800: D.M. Nie- kerk (Stolwijk); I 356: H.J. Kok; I 911: H.M. Koot; I 251: H. Imbens (Gouda); I 157: J.W. Sirre. omsingelingswerk tegen car toonist en problemist Sij- brand van Eijk de overwin ning veilig stellen. Dat Adriaan Blom onnodig verloor was vooral na een goede partij spijtig voor hem. Vincent van Es drong bij de Reeuwijkse voorzitter van Oosterwijk gezien het late uur niet verder aan. terde voortdurend door de Waddinxveense defensie. De einduitslag van 14-0 liet aan duidelijkheid dan ook niets te wensen over. Tegen DES ging het beter, maar voor de winst. Na een rust stand van 0-4, werd met 1-4 verloren. Het Rowah-doel- punt werd gescoord door Maijo de Schipper. De laatste confrontatie met rivaal WIK moest de omme keer betekenen. Bij de thee stond Rowah nog met 2-3 achter. Beide Waddinxveense treffers waren van Iris van Stel. Ook de meegereisde Wad dinxveense aanhang besefte lang? Ook een nieuw gezicht bij de beste 10 is A. v.d. Starre (4), die zijn positie wist te verste vigen door nu M. Moerland ze enkele minuten voor tijd (6) onder de tafel te spelen. Ook na een knappe partij de winst voor A. Kardol (7), die de niet geringe W. Hennink een lesje gaf en tevens zijn hoge positie wist te verstevi gen. C. Asscheman moest los sen door verlies tegen H. van Woudenberg. Prestatie WADDINXVEEN - De strijd om de koppositie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV ging tijdens de vijfde ronde van de huishoudelijke competitie ge woon door. Op de eerste plaats staat nu L. Willemen. Van te voren mocht worden verwacht dat de dames van Gouwestaete een hele kluif zouden hebben aan Polar Be ars. Echter niets was minder waar. De Gouwestaete-da- mes gaven goed partij. Alleen het scoren brak de Waddinx- veensen op. Reeds in de eerste periode werden vier overtalsituaties om zeep geholpen. Polar Be ars scoorde wel tweemaal van de drie. Toch wist Sandra Berckenkamp met een fraaie boog te scoren (1-2). In de tweede periode werd het spel er niet beter op. Ver der dan een time-out en we derom het tweemaal missen jeugd van overtal-situaties, kwa men de dames van Gouwesta ete niet. In de derde periode kreeg het team van trainer-coach Mar tin Pronk steeds meer grip op de wedstrijd. Marion van Hooft scoorde uit een break 2- 2 en Gillian ^gn den Berg bracht Gouwestaete voor de eerste en naar later bleek enige keer op voorsprong (3- 2). Toch kwam Polar Bears weer langszij (3-3). Helaas miste Gillian een viermeter, zodat het 3-3 bleef. In de vierde pe riode was het Polar Bears dat toch brutaler optrad en de score op 3-5 bracht. Toen echter twee minuten voor tijd de nummer 13 van Polar Bears zonder vervan ging het bad moest verlaten, De Vlaardingse aanval coun- rook Gouwestaete nog een kans. Heike Koglin maakte op anderhalve minuut voor tijd 4-5. Doch in plaats van rustig de overtalsituatie te benutten, werd slordig gespeeld en kon Polar Bears vlak voor de laat ste minuut de eindstand (4-6) bepalen. Voor de Waddinxveensen een domper, want als er mogelijk heden zijn geweest voor de laatste vier, was het deze keer wel. ido brutaal de leiding door met 4-5 deze periode af te sluiten. In deze periode was het alleen Marc Faber die tot scoren wist te komen. De laatste periode moest de beslissing brengen. De heren dat Rowah de zenuwen om WADDINXVEEN - De Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek werd afgelopen week opgeschrikt door het bericht dat Leo Buurman is overleden. De oud-postbode uit Gouda stierf zondag 28 september - geheel onverwacht - door een hartstilstand. WADDINXVEEN - In de eerste ronde van de provincia le hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland boek te het eerste team van Excelsior de eerste zege (10-6) bij Denk en Zet (Reeuwijk). Mark van den Brink (af standsschot) en Wim Lebbing (strafworp) waren vervolgens weer succesvol voor Korbis, waardoor Korbis weer wat mene ledenvergadering. Gouwenaar Leo Buurman was meer dan dertig j aar lid van Kwiek. Zijn naam stond vorige week nog in deze krant genoemd in verband met de op te starten recre antenmiddag. Hij was een van de initia tiefnemers om een recrean tenmiddag te beginnen en zou als een van de begelei ders fungeren. Deze activi teit is dinsdag 7 oktober van start gegaan van 14.00- 16.00 uur. Zijn tafeltennis- vrienden Dick Krouwel (tel. 0172-217329) en Gerard Venmans (tel. 0182-614763) gaan hiermee door, maar zullen zijn enthousiasme missen. WADDINXVEEN - In Vlaar- dingen hebben De Hollandi- aan (Vlaardingen), DES ’72 (Papendrecht), WIK (Vlaar dingen) en Rowah Zuidplas Assurantiën (Waddinxveen) meegedaan aan het beker toernooi voor C-junioren. De Waddinxveners moesten eerst aantreden tegen De Hollandiaan. Deze tegen stander was enkele maten te groot. Wat coach Hans de Heer ook probeerde, niets hielp. Een 4-0 voorsprong was het gevolg. Dankzij het goede verdedigingswerk achterin kwartier kon meisjes Al vol- van Annemieke Hagen en door de harde aanvalsballen van Sandra v.d. Drift werd de service weer snel terugge haald en kon Be Fair weer gaan serveren. Sylvia Ver- bree deed dit dan ook en wel op een heel goede manier. Van 6-0 serveerde zij de set wedstrijden uit en werd het 15-0. De laatste set experimen teerden de meisjes wat meer kan een keer komen kijken met de bovenhandse service. Er waren leuk samenspel en hele harde aanvallen te zien. Liselotte de Gijt sloeg een aanval binnen de 4 meter Dames 2 kreeg vrijaf wegens het niet op komen dagen van tegenstander De Dolfijn 1 (Amsterdam). Het eerste da mesteam van Gouwestaete had zondag alle kans om de halve finale te halen bij de strijd om de SEZ-beker. Het werd echter een teleurstel lende 4-6 nederlaag tegen Po lar Bears 1 (Ede). Het 'eerste herenteam van Gouwestaete kent een aantal wijzigingen ten opzichte van het vorige seizoen. Zo is Jan Middendorp de opvolger van de naar Donk vertrokken trainer-coach Anton Heiden. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 oktober heeft het tweede meisjesteam (A2) van volley balvereniging Keukencen trum Waddinxveen Be Fair met overtuiging gewonnen van het meisjes B5-team van Jupiter (Oudewater). Al in de eerste set nam Be Fair een voorsprong van 6-2. De pass van Sanna Vermeu len was strak en Annemarie v.d. Assem scoorde prima aan het net. Daarna ging het snel, voor namelijk door de goede ser vice van de meisjes. Het werd 9-2 en vervolgens werd de set met 15-2 gewonnen. In de tweede set kwamen drie andere jeugdleden in het veld die het spel goed van hun voorgangsters over namen. Diana Hoogerbrug- ge serveerde de bal ver ach terin, waardoor de tegen standsters werden verrast. WADDINXVEEN - In de uitwedstrijd tegen koploper Merwede (Sliedrecht) is Korbis-korfbal er niet in ge slaagd voor een verrassing te zorgen. Hoewel de Wad dinxveners gaandeweg beter in de wedstrijd kwamen, moest het met 22-17 de winst aan Merwede laten. Door dit resultaat bezet Korbis de vierde plaats in de derde klasse van de districtscompetitie en lijken de titelkan- sen verkeken. ker en speelde de wedstrijd beheerst uit. Uitslag 52-37. Topscoorder: Monique Noord- hoek met 17 punten. Meisjes-junioren 1 had de handen vol aan tegenstander Zoebas. Het werd een span nende en sportieve wedstrijd^ waarbij Flyers het betere van het spel had, maar Zoebas steeds wist terug te komen, maar uiteindelijk toch het hoofd moest buigen. Uitslag 48-40. Topscoorder Suzan Tholenaar met 17 punten. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense handbalvereni ging Rowah Zuidplas Assu rantiën houdt in de herfstva kantie voor de zevende keer een handbaltoemooi voor de leerlingen van de hoogste Idassen van de basisscholen vit Waddinxveen en Boskoop. Met dit toernooi op woens dagmiddag 15 oktober van 12.00 tot 17.00 uur in sport haal De Duikelaar (Zuidpla- slaan) biedt Rowah de jeugd uit Waddinxveen en omstre ken een unieke mogelijkheid kennis te maken met de handbalsport. Zuidplas Assurantiën heeft voor de winnende teams en kele bekers beschikbaar ge steld. Daarnaast ontvangen alle deelnemertjes en deel- neemstertjes een leuk aan denken. tegenstander alsnog een rui me overwinning mee naar huis nemen. Uitslag 36-52. Topscoorder Johan Walhout met 23 punten. Aanvoerder Marc Faber heeft bedankt voor het eerste team en speelt nu in heren 2. Als laatste moeten de heren het doen zonder Cees Boonstop- pel. Het zal daarom geen ge makkelijk seizoen worden voor de GouWestaete-heren, die vorig seizoen alle zeilen moesten bijzetten om niet in de onderste regionen te eindi gen. Als eerste tegenstander stond promovendus ZCE (Ensche de) op het programma. De he ren begonnen gespannen aan deze ontmoeting, maar wis ten door doelpunten van Jaco de Jong (2x) en Mare Mom- mers de eerste periode afslui ten met een 3-2 voorsprong. In de tweede periode kregen de heren langzaam maar ze ker meer grip op de wedstrijd en wisten door doelpunten van Jaco de Jong, Remko Overdam en Mare de Gruyl op een 6-3 voorsprong te ko men. ZCE kwam goed terug en wist de achterstand in de ze periode nog te brengen naar 6-5.. De derde periode was een rustige periode, waarin beide ploegen het moeilijk hadden. Zowel Gouwestaete als ZCE konden geen fatsoenlijke aanval opbouwen. Alleen Marc Mommers wist met een fraaie omhaal de tegenstan der te verrassen. Met een 7-6 voorsprong gin gen de heren de laatste en be slissende periode in. De span ning was te snijden, geen van beide ploegen kon een stem pel op de wedstrijd leggen. Gouwestaete-heren konden hun miniem opgebouwde voorsprong niet handhaven en speelden uiteindelijk met 9-9 gelijk. Wouter Steller en Remko Overdam tekenden de laatste doelpunten aan. Hiermee behaalden de Gou westaete-heren, enigszins te leurstellend, hun eerste punt in de competitie. Een compe titie waarin van alles moge lijk is, maar loodzwaar zal zijn. Het gedegradeerde heren 2 is het seizoen goed begonnen. De heren opende de wedstrijd moeizaam tegen Rapido ’82 (Haarlem). In de eerste perio den was het dan ook stuiver tje wisselen. Voor Gouwesta ete wisten Mare de Gruyl, Marc Faber en Leon Groen de stand halverwege de wed strijd op 3-3 te brengen. In de derde periode nam Rap- Sinds jaren zweeft het Reeuwijkse achttal tussen de hoofdklasse en de eerste klas se. In het voorbije seizoen wa ren ze te sterk voor de eerste klasse, en nu mogen ze weer een jaartje tegen de degrada tie vechten. De kopmannen van DEZ, Gerard van de Wouden en Alex Bitter, spelen ook lande lijk voor het Goudse Damlust. Zij moeten de Reeuwijkse kar trekken. De loting bracht deze twee damcracks tegen twee club genoten Raymond van Es en Teun van de Krol, die ook voor Damlust uitkomen. De Waddinxveense Damlus- ters drukten met twee fraaie overwinningen een groot stempel op de uiteindelijke teamoverwinning. Teun ont wikkelde een sterk centrum. Voor de tijdcontrole had hij de gedeplaceerde randschij- ven van Alex Bitter geheel onder controle. Raymond van Es deed het zo mogelijk nog beter. In een vijf om vijf stand kwam hij pre cies op tijd op dam; het klopte tot op de millimeter. Offers, damhalen, niets hielp; het enige wat Gerard van de Wouden restte was opgeven in zo’n dunne stand. Excelsior kwam met twee in vallers Piet ven Es en Teun Twigt voor Tijmen den Ouden en Dick Dibbets verzwakt uit. Piet van Es compenseerde zijn schijfverlies met een damcombinatie, die hem drie stukken kostte. De jacht op de dam kon be ginnen, de dam sneuvelde, zo ook bloemen-Piet. Nestor Teun Twigt, met zijn 85 jaren nog hartstikke damfit, glun derde tot achter zijn oren, toe zijn jonge opponent Ben van Wensveen de vlag voor zoveel geweld en vernuft moest strijken. Jaap van der Eist moest tot het uiterste gaan om zich Hans de Knikker van het lijf te houden. De Reeuwijker had een goede dam, maar manoeuvreerde daar zo on handig mee, dat Jaap ook een damdoorbraak kon forceren de vrede was snel getekend. Piet Swart kon met ragfijn Dames 1 had geen makkelij ke avond. De tegenstander SVO streed met volle overtui ging en er ontstond een gelijk opgaande wedstrijd, waarbij verdedigend goed werd ge speeld. Aanvallend was het te gehaast. Flyers keek in het begin te gen een achterstand op, maar geleidelijk kwamen de Wad dinxveense dames op gelijke hoogte en de ruststand was met 26-25 in het voordeel van de thuisclub. De tweede helft gaf eenzelfde Jongens Adspiranten 2 speel de twee verschillende helften. De eerste was goed en toen werd er ook een voorsprong genomen (24-19) op de tegen stander Springers. De tweede helft vergaten de en bleef Flyers de voorsprong jongens te scoren en zo kon de behouden en de eerste winst in deze competitie was bin nen. Uitslag: 56-48. Topscoor ders Anita van Unen en Nat halie Gielliet, ieder met 11 punten. Heren 1 vertrok vol goede Jongens-mini’s speelden moed richting Zeist voor de wedstrijd tegen BZ’72. Al gauw bleek, dat Flyers een off-day had. Verdedigend wil- de strijd. Jammer was het dat de het nog wel lukken, maar aanvallend bleef de vorm on der de maat. Open kansen de verhouding in het veld niet weer. Uitslag 21-39. Tops coorder Sebastiaan Overdam met 6 punten. nog tegen een 2-5 achters- bewerkstelligden tand aankeken. De Waddinx- Mark van veense goals na rust werden gemaakt door Iris van Stel(2x) en Angela de Heer. Het bekertournooi werd ver diend gewonnen door De Hol landiaan door in de finale DES met 7-4 te verslaan. Penningmeester Klaas 22-17, Hoogendijk sprak na afloop met bewondering over de van door Yvonne Visser, Donja Hollandiaan die zich ontpop- van Otterloo en Wim Lebbing (twee strafworpen). vanonder de korf voor 9-5 had gezorgd, liep Merwede weer verder uit door het scoren van drie doelpunten op rij (12-5). Korbis wist tot de rust de achterstand van zeven doelpunten te consolideren. Tegenover twee treffers van Merwede stonden Korbis- doelpunten van Yvonne Vis ser en Jaco Wineke (straf worp), waardoor de ruststand werd bepaald op 14-7. In de tweede helft stond Kor bis vooral voor de taak, ge zien de reputatie van de te genstrevers uit Sliedrecht, de schade te beperken. Korbis deed dat naar behoren door met twee doelpunten (via Esther Visser en Yvonne Boomers) uit de startblokken te komen (14-9). Het Waddinxveense achttal kreeg zelfs de mogelijkheid om de achterstand verder te verkleinen, maar Jaco Wine ke miste een door de scheids rechter toegekende straf worp. Korbis sprong in deze fase ietwat slordig om met de ge- creeërde kansen; Merwede daarentegen wist de weg naar de korf wel te vinden en liep weer uit naar 16-9. De partij van de avond betrof de strijd tussen koploper T. Wiersma en L. Willemen (2) met de zwarte stukken. Aan vankelijk een gelijkopgaande strijd, maar naarmate de par tij vorderde kreeg de uitdager steeds meer grip op het spel. De zetten mondden uit in een sterk optisch overwicht, wat uiteindelijk na de nodige het was nog te weinig schermutselingen resulteer de in een regelmatige over winning. Hiermede werd de koppositie dus overgenomen door L. Willemen, één van de zekere kampioenskandida- ten. Een verrassend hoge positie bereikte A. Prins (3), die na een stevige pot tegenstander A. Versluis (5) wist te ver slaan en met deze punten op zak zelfs de tweede plaats heeft gepakt, maar voor hoe- De eerste scores kwamen ech ter van de korfballers uit Sliedrecht: via zuivere af standschoten wisten zij twe- maal de korf te vinden (2-0). Wim Lebbing bracht vrij snel daarna van dichtbij de korf de eerste Korbis-treffer op het scorebord (2-1). Het met veel fysieke inzet spelende Merwede troefde Korbis vooral af met zuivere afstandsschoten, waardoor het Sliedrechtse team kon uitlopen naar 7-2 (het tweede Korbis-doelpunt kwam op naam van Yvonne Visser). Korbis kende daarna weer een kortstondige opleving, hetgeen door Yvonne Visser en Donja van Otterloo in de score tot uitdrukking werd gébracht (7-4). Opnieuw zorg den twee afstandsschoten van Merwede ervoor dat de voorsprong weer werd ver groot tot 9-4. Nadat Mark van den Brink werden gemist en de redelij ke grote nederlaag was ver klaarbaar. Uitslag 64-46. Een verrassing was het goede Komende vrijdag om 21.00 uur in sportzaal De Duike laar (Zuidplaslaan) heren 1 lijk meekomen, maar in de tegen Utrecht Bull’s. Komen- tweede helft werden zij weg- de zondag om 17.45 speelt he- gespeeld. Uitslag 70-45. ren 1 in De Duikelaar de be- Topscoorder Gert Jan Klijn kerwedstrijd tegen Onze Ge- met 25 punten. zeilen (Haarlem). Dames 3 was de schrik van de agHMmMMMMMMMMM verloren wedstrijd van afge lopen weekend gauw te bo ven. In weinig tijd werd LUSV op een grote achters tand gezet. Ruststand 34-11. De tweede helft liepen de da- bouw Het Zuidhonk (Zuidpja- mes te zoeken naar de moti vatie, want LUSV kwam be ter in de wedstrijd en kwa men nog terug tot 13 punten. Daarna werd dames 3 wak- Wijlen Leo Buurman in zijn karakteristieke houding bij Kwiek-tafeltennis: achter de tafel, fel en geconcentreerd, maar aan de bar een man die van gezelligheid hield. (Fo< to: Kwiek). WADDINXVEEN - Het El- team van Waddinxveen-voet bal stond uit tegen Olympia al na 13 seconden met 0-1 voor. Dus niet eerst aftrap pen, terugleggen, rondspelen en de bal voer de zijlijn laten gaan, maar meteen richting doel van de tegenstander. De uitslag was overigens 1-9. De collega’s van E4 begrijpen overigens ook dat het om doelpunten gaat. Thuis werd Gouda met 9-0 weggespeeld. De andere E’tjes verging het wat dat betreft iets minder, maar hun inzet stemt tot op timisme. Dl kwam tegen WDS mooi op een 2-0 voorsprong, maar de tegenstander gaf zich niet ge wonnen en trok de wedstrijd met een 2-3 stand naar zich toe. In de laatste minuut werd een 3-3 gelijkspel be reikt. D2 vergat dat een tweede helft ook meetelt en zo kon het gebeuren dat tegen Nieu- werkerk de 0-1 voorsprong werd ingewisseld tegen een 1- 6 verlies. BI revancheerde zich ver dienstelijk voor de blamage tegen Moordrecht. Thuis werd tegen Oudewater een sterke eerste helft neerge legd. Na de rust werd het spel iets rommeliger, maar de 1-1 eindstand was een juiste weergave van de krachtsver houdingen. Cl tenslotte had tegen Groe neweg te weinig geloof in zichzelf. Een overwinning zou teveel zijn geweest, maar het 1-3 verlies was ook niet echt verdiend. lieten in laatste periode ein delijk zien wat ze in huis had- cup te spelen den en liepen in deze periode geschut. over Rapido heen. Het was een spannend duel Door doelpunten van Mare dat door de handbaljeugd met Faber (2x), Wilfred Bontje, 3-2 werd gewonnen. De doel- Marco Kraak en Michel Jon- gejan wisten de heren met 9- 5 te winnen. Een goed begin van de competitie voor heren 2. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de herenteams van Gouwestaete-waterpolo hun eerste competitiewed strijd in Gouwebad ’de Sniep’. Heren 1 kwam niet ver der dan een 9-9 gelijkspel tegen ZCE uit Enschede. He ren 2 wist overtuigend met 9-5 te winnen van Rapido ’82 (Haarlem). naderbij kon komen (16-11). In de tweede helft was Korbis duidelijk meer gewaagd aan de tegenstander, die er niet in slaagde de voorsprong te vergroten. Na een Merwede- doelpunt Yvonne Visser en den Brink zelfs dat Korbis qua score weer wat dichterbij konden komen (17-13). Merwede liet de voorsprong echter niet meer glippen en door beurtelings te scoren werd uiteindelijk de eind stand bepaald op waarbij de doelpunten van de met bewondering over Korbissers gemaakt werden middenopbouwspeelster te tot de ster van het toer nooi. F fliittrrllif MM Gouwestaete- heren beginnen met gelijkspel

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 31