Nieuwe eigenaren De Rozebottel Elke ochtend... Harwa Vivante nieuwe sfeerwinkel K O -Z. B Lampionopto<ht op vrijdagavond Fietstocht 55-plussers Vakantie- activiteiten voor kinderen Darten in Het Zuidhonk OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I E T M E E N G E R U B R E K f ■MM Informatie Mark Sneeuw en Rkhelle Vervoorn, de nieuwe eigenaren van De Rozebottel Bloemen aan de Nesse in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Naam: Adres: Plaats: 624680 GROEN De deelnemende kinderen moeten zelf een lampion mee nen, linnen- en beddengoed in goed gesloten plastic zak- Bij goed wordt om tien uur vertrokken. De tocht van 40 km gaat deze keer rich ting Zoetermeer. In restau rant ’Aa-Zicht’ wordt een rustpauze ingelast. Zowel voor het vertrek als na afloop van de tocht is er gelegenheid een kopje kof fie of thee te drinken in ’Kreater’. De kosten voor deelname zijn f 3,50 per persoon (inclusief 3 con sumpties). Peuterspeelzaal ’t Boogje’ heeft op maandag- en vrij- BOUWZAKEN MILIEUZAKEN men met Ellis telefoon 0182-619739. Mn dat de exclusiviteit van De Rozebottel Bloemen gewaar borgd blijft. De nieuwe eige naren hielden vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober open deur dagen op vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober in hun bloemenwinkel en heten ook het een en ander van hun werk zullen laten zien. INSTITUUT SOCIAAL RAADSUEDEN tel Bloemen. De exclusieve bloemenwinkel aan de Nes se in Waddinxveen is name lijk voortgezet door Mark Sneeuw en Richelle Ver voorn. Beiden zijn reeds een aantal jaren als binder werkzaam in de bloemsierkunst en staan er samen borg voor gemaakt. Leuk is bovendien het onverwachte assortiment woonaccessoires, zoals glas werk, kandelaars, muurdeco- raties, bloempotten en vazen. Uitgevoerd in eigentijdse ma terialen, zoals gips, hout en zelfs verroest ijzer. Vivante is één van de voor trekkers op sfeergebied in Nederland. Genoeg reden voor een feestelijke opening volgende week vrijdag 17 ok tober, waarbij bezoekers op vertoon van de bon uit de ad vertenties of folder een ver rassend mooi cadeau ontvan gen. dat deze spullen via Neder landse mensen persoonlijk met vrachtwagens worden gebracht naar het tehuis in Roemenië waar op dit mo ment 78 kinderen in armoedi ge omstandigheden leven. Ook speelgoed is van harte welkom. er iedere woensdagmiddag (behalve in de schoolvakan ties) van 13.30 Tot 15.00 uur een kinderactiviteit in De Boog voor kinderen van 4-6 WADDINXVEEN - Voor de eerste keer houdt de Stich ting Wijkwerk De Zuidplas donderdagavond 23 oktober een dartavond in Het Zuid honk (Zuidplaslaan). Deze avond wordt gesplitst in twee delen. Van 19.00 tot 20.00 uur kan de jeugd zich bekwamen in dit aantrekke lijke spel. Daarna komen de volwassenen aan bod van 20.00 tot 22.30 uur. De kos ten bedragen f 2,50 per per soon. Ook wat betreft de inde ling van de avond kan er wor den gekozen uit een competitie of gewoon gezellig wat spelen. De volgende dart- avonden zijn gepland op 6 en 20 november en 11 december. ken rechts in de hal van het buurtcentrum zetten op maandag- en vrijdagmorgen (behalve in de schoolvakan- WADDINXVEEN - Op maan dag 13 oktober en woensdag 15 oktober (herfstvakantie) houdt de Stichting Wadinx- veens Welzijnswerk (SWW) brengen. De drumband ’De weer vakantieactiviteiten voor kinderen van 4-12 jaar. Het thema van de activiteiten is ’Beestenbende’. Twee dagen lang kunnen kin- WADDINXVEEN - Buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huij- genslaan) houdt komende vrijdagavond 10 oktober om zeven uur een lampionoptocht voor kinderen en ou ders. Vivante biedt een sfeervolle keus in woningtextiel omdat woninginrichter Harwa deel is gaan uitmaken van de ge lijknamige landelijke keten. Vivante is een sfeerwinkel waar woningtextiel, de basis van elk interieur, zich eigen lijk beter thuisvoelt in de aanduiding ’home decora ting’. Nieuwe trends en nieu we producten krijgen bij Vi vante veel aandacht en blij ven niet verborgen in stalen- of fotoboeken. In wisselende sfeerpresentaties worden nieuwe trends en decoratie- stijlen levensëcht zichtbaar De Akker 125, 1 boom in de tuin COMMISSIE VOOR ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op donderdag 9 oktober 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. VERGADERINGEN COMMISSIE van ADVIES voor de BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN op woensdag 8 oktober 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Harwa aan de Rijnlandstraat wordt omgedoopt in Vivante Harwa, de nieuwe speciaalzaal in woningtextiel. Dat heeft eigenaar Piet Hardendood laten weten. RUIMTELIJKE ORDENING Wie nu kiest vooreen kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.00. WADDINXVEEN - Mark Sneeuw en Richalle Ver voorn zijn de nieuwe eigena ren van De Rozenbottel Bloemen aan de Waddinx- veense Nesse. Sinds vorige week woensdag 1 oktober is Sander Have naar na vijf jaar geen eige naar meer van De Rozebot- Schouw’ verleent haar mede werking aan deze optocht. Na ties). Er wordt voor gezorgd afloop is er voor de deelne mers nog iets lekkers. deren knutselen, spelletjes Knutselen doen en film kijken waarbij vogels, water- en landdieren Vanaf woensdag 22 oktober is centraal staan. Op speelse wijze ontdekken de kinderen hoe dieren zich voorbereiden op de winter. De herfstvakantie-activitei- ten wordengehouden in het jaar. Er zijn drie begeleid- centrum voor kunstzinnige sters zodat de kinderen naar vorming ’Kreater’ (Kerk straat). De kinderen worden beide dagen om half elf verwacht. Tel.:----- Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad 1 op Rijn en Gouwe. hartelust kunnen knutselen, dansen, zingen, spelletjes dagochtend plaats voor peu- doen en vrij spelen. De deel- ters vanaf 2 jaar. Voor infor- name kost f 1,50 per kind per matie kan men contact opne- Het is de bedoeling dat ze zelf middag. In De Boog wordt men met Ellis Mourits, een lunchpakketje meene- kleding verzameld voor een men. Om drie uur wordt de kindertehuis in Roemenië, activiteit afgesloten. Deelna- Men kan oude kleding, schoe- me kost f 2,50 per kind per dag. WADDINXVEEN - Dins dag 14 oktober houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) de zevende en laatste fiets tocht voor 55-plussers van dit seizoen. In verband met de verbou wing van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad) is het startpunt deze keer verplaatst naar het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat). WOENSDAG 8 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN -\°AGINA 7 WADDINXVE van VERZOEK OM VRIJSTELLING zonder voorafgaande Milieu VERZOEK OM VRIJSTELLING Oranjelaan 5, 2 naaldbomen in de tuin VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN brug Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Hoveniersbedrijf R.A. v.d. Lee voor het oprichten en in werking hebben van een hoveniersbedrijf op het perceel Noordeinde 10; De op de bezwaarschriften betrekking hebbende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage bij het secretariaat van de commissie. Gemeentehuis postadres telefax De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 9 oktober 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage. bedrijf van draadproducten voor bloemisterijen en kwekerijen op het perceel Mercuriusweg 11 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken burge meester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Burgemeester en wethouders delen mede dat op 30 september 1997 vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend aan: OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 7, lid 5, onder c, van de voorschriften van het bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Coenecoop". De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). 3 De Sociaal Raadsvrouw, mevrouw C.M.J. de Bakker, is van 9 tot en met 17 oktober a.s. afwezig. Postcode: SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 9 oktober 1997 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Bovengenoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Publieksvoorlichting Inst. Sociaal Raadslieden - Meldpunt discriminatie Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d 624622 624767 624500 Sniepweg 13d 612570 Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Raadhuisplein 1 (0182) 624624 Postbus 400, 2740 AK OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aanvraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor het oprichten van een vloeistofdichte vloer met een tankplaats op het perceel Coenecoop 47/49. typ's''" Beroep kan ingesteld worden door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit; de betrokken adviseurs; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben in gébracht tegen bet ontwerp van een besluit. Heemskerk Fijn Mechanica voor het oprichten en in werking hebben van een fijn-mechanisch bedrijf (metaal- en kunststofbewerking) op een perceel gelegen Coenecoop, nr. nader te bepalen, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie E, nr. 634; Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen inwoners gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Gedurende deze termijn kunnen teg?n het voornemen om vrijstelling te verlenen door' belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende melding is ontvangen: Souburghlaan 23 het oprichten van een tuinberging. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Zo nodig kunnen belanghebbenden ook mondeling van hun zienswijzen blijk doen geven. 2e Bloksweg 54b, 26 populieren Willem de Rijkelaan 13, 1 moerascypres in de voortuin Schielandweg 20, 1 ceder in de tuin Boezemweg 27, 1 berk in de voortuin Het rooien van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Tegen de besluiten kan tot 20 november 1997 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage (in tweevoud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voor ziening worden gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Ontwerpbesluiten en besluiten liggen ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 624829, de heer W.P. Kaandorp). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN Sterrenlaan 58, het oprichten van een tuinberging Meteorenweg (t.o. 2 t/m 120), het oprichten van 16 garages Schaepmanhoeve 37, het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Middelburgseweg 4, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Brugweg 59, het oprichten van een Op de agenda o.a.: Plan van aanpak financiële functie; Voorstel tot vaststelling van de MARAP; Voorstel tot het nemen van een principebesluit aangaande de keuze en kosten van de nieuwe huis vesting van de Regionale Brandweer Midden-Holland; Voorstel D66-fractie om te stoppen met het versturen van nieuwjaarskaarten; Tussenbalans Schoon Schip II. (voor controle op de bezorging) Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van genoemde melding deze vrijstelling te verlenen. In verband hiermede ligt de melding voor eenieder ter inzage met ingang van datum 9 oktober 1997 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. VI Ijuiljveriuc IS.CI 11 ion iöni ig i/ciaau m j Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstelling en bouwvergunning te verlenen. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en (telefoonnummer (0182) 624831). De Jong Waddinxveen b.v., een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een fabricage- De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: "Oranjewijk '75", doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde 'kruimelgevallen' als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethouders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan planologische procedure. Op de agenda o.a.: een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een vervoersvoorziening ingevolge de Wet voor zieningen gehandicapten; een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bijzondere bijstand ter voorziening in de aanschafkosten van een personenauto; vier bezwaarschriften tegen besluiten tot toekenning resp. afwijzing van vervoerskostenvergoedingen in gevolge de Verordening leerlingenvervoer gemeente Waddinxveen. Zuidplas '90 (Sterrenlaan e.o.), het oprichten 78 woningen Henegouwerweg 49 t/m 84 (doorlopend), het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woongebouw Sterrenlaan 106, het oprichten van een tuinberging Otto-erf 13, het oprichten van een serre «1

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3