Schoolwiskunde voor volwassenen Mannenkoor geliefd bij groot publiek Waddinxveense cluster op bedrijvenbeurs 'Kreater' vertoont Oscarfilm 'Antonia1 Acht prijswinnaars Zevenhuizen bij Rotterdamse Kamer Bridgedag St. Victor Pedicure voor leden van De Vierstroom Wasmachine in brand Cursus voor kerstkaarten Grote nederlaag Moerkapelle 3 Vredesviering bij St. Jozef Kampioenschap Korbis-welpen Sieradenstunt Joop den Haag n PAGINA 13 WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De acht prijswinnaars van de tekeningen- en verhalenwedstrijd van de protestants-chris- De acht prijswinnaars van de tekeningen- en verhalenwedstrijd van de pre telijke Prins Willem-Alexanderschool. (Foto: Prins Willem-Alexanderschool). Zelfstandig Frans Huijts M. MOS sr. i één en half twee is er lunch pauze, tegen inlevering van land als groentetuin van Ne derland. In de tweede plaats is het re- Freischüts van Carla Maria von Weber, waar de beide ko ren het concert mee openden. Wat een openingsstuk, met forse bewegingen gedirigeerd Het Westlands Mannenkoor is een naam die het grote pu- Het verschil tussen goede en minder goede koren is vaak niet alleen hoorbaar, maar ook zichtbaar. Een koor dat In eerste instantie zou Zeven- huizen-Moerkapelle bij de ’Antonia’ van regisseuse Mar leen Gorris is een familiekro niek in de vrouwelijke lijn die zich afspeelt op het platte land. In het middelpunt staat Antonia. Ze vestigt zich op de boerderij WADDINXVEEN - De Waddinxveense leraar Wim Gron- loh (Mozartlaan) geeft in een boek met diskette school wiskunde (’de koningin der wetenschappen’) voor vol wassenen. Wie erin is geïnteresseerd wat kinderen tegenwoordig aan wiskunde voorgeschoteld krijgen tijdens de basisvor ming in het voortgezet onder wijs of om andere redenen in teresse heeft in een totaal vernieuwde realistische wis kunde, zoals die na de (min der succesvolle) periode van GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening) biedt haar leden voor deel bij de behandeling door de pedicure. Schitterende verhalen en te keningen zijn er gemaakt, waardoor het helemaal niet eenvoudig was voor de jury om te kiezen. Toch is er uit loof in wat ze zingen en zijn alert. Dat, in combinatie met de klankkwaliteit en de routi ne die zij hebben, geeft dit koor al direct een voorsprong, nog afgezien dat het met diri gent Hans de Wit wel goed zit. WADDINXVEEN - Het einde van het eerste gedeelte van de veldcompetitie is in zicht. De pianist Joep Moonen be geleidde zowel de koren als de solist. Hij deed dit met ge drevenheid en waar nodig was zijn spel subtiel. Het viel niet mee om een or kest te vervangen. Er ston den 175 mannen te zingen. Een vleugel van behoorlijke afmetingen had dit euvel be ter opgevangen. Muzikaal en technisch was zijn begelei ding een goede steun voor de uitvoerenden. wuf die spon1 tot het moderne ‘Buidoi1 uit Miss Saigon. Het eerste werd licht schalks gezongen, het tweede zeer melodisch en met bezieling. Stuwende kracht achter dit alles is Jeroen Bosman. Samen traden de koren op in een aantal stukken, zoals ‘Die Nacht1 van Frans Schu bert en ‘Het Slavenkoor1 uit ‘Nabucco1 van Verdi. De ko ren passen goed bij elkaar. In ‘Die Nacht1 leverden zij goede prestaties, maar bij het Slavenkoor ontbrak het aan de nodige bezieling. Het klonk egaal en men wist niet tot de diepere betekenis van de tekst te komen. WADDINXVEEN - In de ga rage van een woning aan het Woubrechterf was maandag middag 13 oktober rond kwart voor een een wasma chine in brand gevlogen. Maar vooral is zij zelfstandig, ze heeft mannen nodig als man (niet als echtgenoot) of als iemand die haar zwanger maakt. De goedige boer Bas (Jan Decleir) wil Antonia graag als moeder voor zijn zo nen, maar Antonia heeft zijn zonen niet nodig. Tenslotte stemt Antonia toe in een relatie waardoor zij met de boer in de familiekro niek toch als een soort vader en moeder functioneren, zij het dat de boer geen vader is en Antonia het gezinshoofd. Het vrouwehstandpunt van Marleen Gorris ligt onder huids verborgen in de onder toon. De sfeer is voornamelijk licht en geestig zonder een enkel drammerig moment. ‘Chianti-lied1 en een aantal bekende Napolitaanse liede ren, gearrangeerd door diri gent Hans de Wit. ‘De Gouwe Sanghers1 hebben Alle zangers bezitten het ge- met het uitnodigen van het Westlands Mannenkoor het publiek een heel groot plezier gedaan. Het concert van deze twee mannenkoren was ech ter om twee redenen uitzon hét Westlands Mannenkoor Van mij mag het. Van het pu bliek eveneens, want het ap plaus dat men na ‘Der Apo theker1 weggaf loog er niet om. Evenals het Westlands Man nenkoor heeft het streekman- nenkoor een breed repertoire. Van het aloude ‘Daar was een publiek een goed koorconcert niet weet te waarderen, zit er ver naast. Dat bewees het groot mannenkoorcon- cert van vrijdagavond 3 oktober in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde), waar het Boskoopse streekman- nenkoor ‘De Gouwe Sanghers* optrad met het West lands Mannenkoor. De kerk zat tjok- en tjokvol. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het gebied Zeven- huizen-Moerkapelle wordt bij de herindeling van de Kamers van Koophandel en Fabrieken toch bij de Rot terdamse Kamer ingedeeld. Dat is het antwoord van staatssecretaris A. van Dok van Economische Zaken (EZ) op vragen van de Tweede Kamer. WADDINXVEEN - Filmhuis Gouda begint komende vrijdagavond 17 oktober om half negen in de grote zaal van het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) met de eerste van zes filmvoorstellingen. Als openingsfilm staat de Oscarwinnende Nederlandse film ’Antonia’ met actrice Willeke van Ammelrooy op het programma. De toegangsprijs bedraagt tien gulden (CJP-Pas 65-houders f 8,-). eindelijk een uitslag geko men. Vrijdagmorgen 10 okto ber was het dan zover. Na de pauze kwamen alle kinderen naar de gemeenschapsruimte van de Prins Willem-Alexan derschool. Vol spanning wie de winnaars zouden zijn. Dat waren bij groep 1 Rob Speksnijder, groep 2 Mark van Rijswijk, groep 3 Joost van der Hart, groep 4 Maijo- lein Brinkhorst, groep 5 Ju liette Lindhout, groep 6 Si van Breemhaar, groep 7 Kris- tiaan Asscheman en groep 8 Jacoline Hunink. Een voor een mochten ze op het podium komen om onder luid applaus de boekenbon en een gouden penseel in ont vangst te nemen voor hun Het concert werd afgesloten met het magistrale werk van Pat Boone, ‘The Exodus Song'. Na afloop hoorden we diverse mensen zeggen: “Wat een avond, daar knap je van op!‘ Een groter compliment is niet nodig. De aanleiding hiervoor was de Vredesweek van de kerken. Door middel van liedjes en toneel stukjes lieten de kinde ren zien hoe ze zelf iets kunnen bijdragen aan de vrede. Er werd duidelijk ge maakt dat schelden, ru zie maken en het bena drukken van rangen en standen verkeerd is en dat het gezelliger en be ter is om samen te wer ken en positief te den ken. Kamer Haaglanden worden ingedeeld. Maar de Tweede Kamer meent dat het gebied economisch meer op Rotter dam en Gouda is gericht. Volgend jaar zullen veel klei nere Kamers op gaan in een paar grote om een grotere ef ficiency te bereiken. De fusies zijn volgens Economische Za ken nodig om een betere be langenbehartiging van het regionale bedrijfsleven te be werkstelligen. nod en het a-capella gezon gen werk Izje Cheruvimy van uitvoerde. De klank stond als een huis, zo wel in het forto gezongen eer ste stuk alsmede in het pia- nisimmo gedeelte van het derde stuk. Dat het Westlands Mannen koor het lichtere genre niet schuwt bleek uit de stukken die na de pauze gezongen werden, al moet daarbij ge zegd worden dat het soms wat al te routineus klonk. Hoe kan het ook? Het koor geeft tien, misschien wel van haar overleden moeder, waar de film haar volgt tot aan haar dood, zo’n vijftig jaar later. En passant leren de kijkers de overige bewo ners kennen in het gehucht, zoals de schofterige boer Daan en zijn onbehouwen zo nen en de sympathieke boer Bas. Daan is er de sombere, Scho penhauer citerende, intellec tueel met de bijnaam Krom me Vinger. Maar de film heeft vooral aandacht voor Antonia’s nakomelingen. Antonia (prachtig gespeeld door Willeke van Ammelrooy) is echter de spil waar alles om draait. Zij is een soort oer- moeder, beschikkend over een enorme levenskracht en een feilloze intuitive wijsheid waarmee zij zich door het le ven slaat. Een woordvoerder van de Rotterdamse Kamer reageer de verheugd op het nieuws: ‘Wij vonden het niet logisch dat Zevenhuizen-Moerkapel- le en Bodegraven onder de Kamers van Haaglanden en Leiden zouden gaan vallen, omdat die gebieden op Gouda en Rotterdam gericht zijn. Het is goed dat Zevenhuizen bij ons komt, omdat het an ders een geïsoleerde enclave ten noorden van Rotterdam zou worden*, aldus de woord voerder. Het is de bedoeling dat de Goudse, Rotterdamse en Dordtse Kamers van Koop handel en Fabrieken op 1 ja nuari 1998 bestuurlijk gaan fuseren. In de loop van 1998 zullen de verschillende orga nisaties in elkaar geschoeven moeten worden. De woordvoerder van de Rot terdamse Kamer weet nog niet in hoeverre de fusie per sonele consequenties zal heb ben. Ook de nieuwe stand plaats van de Groot-Rotter- damse Kamer is nog niet bekend. Grote winst voor Korbis C2. Het werd 17-0 tegen Weide vogels. Een kleine maar even zo belangrijke overwinning voor C3. In Nieuwerkerk werd met 1-2 gewonnen. Ook een kleine overwinning voor Dl. Tegen Bolnes werd de tweede winst behaald dit seizoen. Het werd 3-2. De eer ste punten zijn binnen voor F2. Met 14-27 werd van Ar- gento gewonnen. kunnen worden, kunnen de deelnemers dan genieten van soep en broodjes. Om vijf uur wordt de uitslag bekend ge maakt en vindt de prijsuitrei king plaats. Voor deze eerste lustrum- bridgedag hebben een aantal Waddinxveense bedrijven leuke prijzen beschikbaar ge steld. Evenals vorige jaren is derlijk, de gehele opbrengst van de Waddinxveense bestem voor het behoud van sen W1 en IJsselvogels ein digde in 17-17. BI kan zaterdag de hoogste Zaterdag 15 november begint plaats vasthouden. Tegen de zaalcompetitie voor de jeugd van Korbis-korfbal. De meeste teams hebben nu Eelt, likdoorns, krom gegroei de nagels of gewoon voeten die moet zijn: alledaagse ver schijnselen die het leven knap pijnlijk kunnen maken. Een (regelmatige) behande ling door een goed opgeleide pedicure kan een oplossing bieden. Elk jaar maken meer leden van De Vierstroom gebruik van de behandeling door de bij d eorganisaties aangeslo ten pedicures. Dit geeft al aan hoe vaak het probleem voorkomt. Tweeënhalf aar geleden be gon De Vierstroom met dit aanbod. Annemieke van Mel- sen, manager ledenservice: ‘De pedicures vervullen dui delijk een behoefte. Onze le den zijn erg tevreden over de s amenwerking1 ‘En om ons kleine jubileum te vieren krijgen onze leden op vertoon van de lidmaat- schapspas gratis een potje voetcreme of eeltzalf van hun pedicrue. Uiteraard zolang de voorraad strekt. Daarnaast hebben de leden van De Vier stroom als vanouds recht op een gratis elfde basisbehan deling1. In de eerste plaats komen bridgedag beide koren uit een agrarisch gebied. Het groene kwekers- Gouwe Sanghers de meer dan 116 jaar oude St. dorp Boskoop en het West- Victorkerk (Zuidkade). Dit prachtige en monumenta le gebouw wordt op dit mo ment grondig gerestaureerd, pertoire bijzonder op elkaar afgestemd. Dat begon al met in zichzelf gelooft, zingt niet het stuk ‘Jagerskoor1 uit Der alleen goed, maar straalt dat ook uit. Resultaat? Goede inzetten, geprononceerd ritme en een goede klank. Het eerste solis tische optreden van ‘De Gou we Sanghers1 was een pri meur: Wnoeschi Bozje van Archanselsky. We kunnen onmogelijk zeg gen dat dirigent en koor zich aan dit stuk vertild hebben. Het was moeilijk, dat wel. Maar de gedegen oefeningen die hier aan vooraf zijn ge gaan en de wetenschap dat het Westlands Mannenkoor mee luisterde, deed de Gouwe bliek blijkbaar nog altijd veel Sanghers geloven in hun was de kunnen. Ze deden er mis schien ook nog wel een extra schepje boven op. Inmiddels hebben volgens de ondememerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) vol doende bedrijven uit Waddinx veen ingeschreven om samen een cluster te vormen. Deze bedrijvencluster zal door zijn ontwerp en door de activitei ten er omheen - zoals live-mu- ziek - waarschijnlijk veel bezoe kers trekken. Zoals bekend heeft het ICW de prijs ‘Beste ondememerskring originele verhalen en teke ningen. Tussendoor liet groep 8 zijn stem horen. Ze hadden een musical ingestudeerd over het thema van de kinderboe kenweek. Als decor hadden ze een tijdmachine gemaakt van een professor. Deze machine kan, ze geloof den het nauwelijks, niet uit elkaar springen vanwege de anti-knal-knop. Er kon dus echt niets gebeuren. Iedereen was verbaasd. Wie zin had mocht met de profes sor mee. De kinderfantasie speelde hoogtij. Als afsluiting kreeg iedereen z’n tekening en of verhaal mee naar huis, maar ook een boekje met de winnaars er in. WADDINXVEEN - Zaterdag WADDINXVEEN - Wie denkt dat het Waddinxveense 1 november houdt de Stich ting tot behoud van de St. Victorkerk voor de vijfde maal de Waddinxveense bridgedag in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplslaan). Aan deze dag kunnen maxi maal 62 paren deelnemen, die spelen in een ochtend- en een middagzitting. Er wordt in twee zalen gespeeld, één zaal waarin beslist niet ger ookt mag worden en een an dere zaal waar beperkt roken is toegestaan. Tijdens de ochtendzitting worden 6x3 spellen gespeeld Het is tegenwoordig in twee of drie groepen per zaal. In de middagzitting spe len de hoogstgeplaatsten in elke zaal 6x4 spellen en de overige groepen 6x3 spellen. De ontvangst van de deelne mers is van negen uur tot half tien, waarna de ochtend- De bewoonster en haar kind waren thuis, maar bleven on gedeerd. De vrijwillige brand weer heeft de brand geblust. De schuur heeft veel schade opgelopen en ook in het aan grenzende kantoor was scha de door het water. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De bedrijvenbeurs Mid- den-Holland en Rijnland* wordt woensdag 29 en don derdag 30 oktober gehouden in het ITC-International Trade Center in Boskoop-Hazerswoude. De bariton Frans Huijts trad, naast de solo in diverse wer ken van het mannenkoor, tweemaal solistisch op. In zijn eerste optreden zong hij een drietal liederen van Franz Schubert, één van ’s werelds meest geliefde com ponisten die in zijn korte le ven (hij werd 31 jaar) onge veer duizend composities schreef en zelfs in bed zijn bril ophield om op elk mo ment een melodie te kunnen noteren. Schubert is Frans Huijts wel toevertrouwd. Zo sober Schu berts leven ook was, zo sober zijn ook d§ teksten van onder andere ‘Der Lindenbaum1 en ‘Nacht und Traume*. Frans Huijts is een goede Schubert-vertolker. Hij zingt ingetogen en met een zekere bezieling waardoor hij het publiek aan zich weet te bin den. Dat hij ook een andere zijde heeft was een totale ver rassing. In zijn tweede optreden zong hij een aantal stukken uit een musical van George en Ira Gerswin. Hij wist zich goed te verplaatsen met als resultaat een vertolking met grote spanningsbogen en bij vlagen zelfs groots. Joep Moonen WADDINXVEEN - Vo rige week dinsdag 7 ok tober heeft de wijk- school St. Jozeg (Ka- naalweg) een leuke en leerzame vredesviering gehouden voor alle groe pen. concurrent Weidevogels won nen zij met 6-8 van Maas sluis. In Bleiswijk kan zater- nog een of twee wedstrijden dag het herfstkampioenschap op het gras te korfballen. De behaald gaan worden. huidige competitie is inmid dels een groot succes. Vooral de welpen met maar liefst 3 teams doen het zeer goed. Zo werd W2 kampioen in hun competitie door ruim van De Bermen te winnen. Het werd maar liefst 8-28. ‘Ruim 100 doelpunten wer den door dit team gescoord1, vertelt een trotse coach Mels Graveland. Ook was er winst voor W3. Het won met 21-12 van RWA. De spannende wedstrijd tus- WADDINXVEEN - “Voor veel mensen is het een jaarlijks terugkerende ple zierige hobby de eigen kerstkaarten een persoon lijk tintje te geven door ze zelf te maken1, aldus me vrouw W. de Goeij-Huis- man (Tarweakker 38). Haar cursus wil de deelne mers helpen nieuwe ideeën op te doen of kennis te maken met verschillen de technieken. De cursus duurt zes weken en iedere week wordt een andere techniek aangeleerd. ‘Men leert niet alleen de techniek, maar ook hoe je een kaart mooi af kan wer den zodt er een mooi ge heel ontstaat1, vertelt de Waddinxveense cursus leidster. De technieken die worden gebruikt op de cursus zijn origami (theezakjes vou wen), perkament bewer ken, glas in lood schilde ren, zandschilderen, em bossing, styropor, droogbloemen en borduren op kaart. De cursus wordt zowel ’s avonds gegeven als over dag op het adres Tarweak ker 38 te Waddinxveen. Begonnen wordt in de eer ste week van november. Op woensdagmiddag is er een speciale kinder-kerst- cursus. van Zuid-Holland 1997“ van de Hollandse Werkgevers Vereni ging gewonnen. De gemeente Waddinxveen en het ICW bezetten samen een stand in de Waddinxveense clus ter op de komende bedrijven beurs. Daar houden beiden op de eerste tentoonstellingsdag, woensdag 29 oktober van 18.00 tot 19.00 uur, een ‘happy hour' om de uitverkiezing van het ICW te vieren. MOERKAPELLE - Anders dan in andere jaren beet het derde team van schaakver eniging Moerkapelle het spits af in de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB). En dat viel de kersverse der deklasser niet mee. Tegen het geroutineerde Messemaker 1847-6 (Gouda) werd in het Moerkapelse dorpshuis Op Moer een 7-1 nederlaag gele den. Marius van Vuuren, André Corpeleijn, Bart van Putten, Aart-Jan van Vliet, Gerrit van Meeteren, Sander Hertog en Jan van Helden moesten allen in een nederlaag berus ten. Teamleider Henk van Putten redde de eer en won als enige. Voor de onderlinge competi tie speelde Moerkapelle de vijfde ronde. Bij de senioren leidt Ben van Geffen en bij de jeugd Aart-Jan van Vliet. WADDINXVEEN - Ju welier Joop den Haag (de Passage) haakt in op een feestelijke sieraden stunt van Diamonde. De consument wordt ook uitgenodigd in te te kenen op een speciale kerstactie. Met het oog op de feest dagen eind van dit jaar timmert het bekende sieradenmerk Diamon de aan de weg met een scherpe aanbieding. De consument krijgt maar liefst 20% korting bij de aanschaf van de actiesieraden, bestaan de uit twee bijzondere ringen in 14-karaats goud met verschillende diamanten. ‘De ene ring bestaat ge heel uit vierkant gesle pen diamanten, zoge naamd princess-slijpsel, de ander heeft midde nin een briljant1, vertelt juwelier en Diamonde- dealer Joop den Haag. ‘De briljantvorm met 57 vakken is de meest ge bruikelijke slijpvorm van vanwege zijn prach tige schijnsel. Maar ook de diamant in princes- slijpsel is schitterend om te zien1. WADDINXVEEN - Het the ma ’Tijdmachine’ van de kin derboekenweek was voor de leerlingen van groep 1, 2 en 3 van de protestants-christelij- ke Prins Willem-Alexander school (Wingerd) aanleiding iets te tekenen over vroeger. Vanaf groep 4 hebben de kin deren er ook een verhaal bij geschreven. Aangezien het om een wedstrijd ging en uit iedere groep één winnaar te voorschijn zou komen, heb ben alle kinderen natuurlijk hun best gedaan. De Waddinxveense wiskundeleraar Wim Gronloh is auteur van de nieuwe methode 'Basis lijn 2000' voor volwassenen. (Foto. Archief Sjaak Noteboom). de verzamelingenleer in au gustus 1993 zijn intrede heeft gedaan op alle scholen van VBO tot gymnasium, kan bij het werk van de Waddinxve- ner terecht. Hij raadt hen aan eens ken nis te maken met de nieuwe methode ’Basislijn 2000’ voor volwassenen, een vervolg op de methode ’Basislijn uit het voortgezet onderwijs’ van uit geverij De Kangoeroe (1993). Wim Gronloh: ‘Het boek om vat vrijwel de complete basis stof met alle nieuwe onder werpen zoals wiskunde, com putersimulaties. Bijna 300 bladzijden dik, met evenveel plaatjes, ingedeeld in twintig, wat vrolijk geschreven, hoofdstukken1. ‘De theorie is, zoals ook op de scholen, verwerkt in opdrach ten, vragen, sommen. De ant woorden staan achterin, met daarbij een handzaam tref woordenregister1. Het boek door de Waddinx veense leraar geschreven on der redactie van ir. E.H. Al- laart, eveneens uit het Gou- wedorp. Het boek, inclusief bijbeho rende diskette, is te bestellen door ƒ49,50 over te maken op gironummer 1337682 ten na me van W. Gronloh onder vermelding van ’Basislijn 2000’. Men kan ook eerst een proefkatern aanvragen (kos ten ƒ9,50). De prijzen zijn ex clusief verzendkosten. waarvoor veel geld nodig is. De deelname van de bridgers aan de bridgedag kan daar aan een steentje bijdragen. Voor inlichtingen en inschrij ving kan men terecht bij F. Hart, Mozartlaan 16, tel. 0182-615083. Bij aanmelding door Hans de Wit van het dient men duidelijk op te ge- Westlands Mannenkoor. Hij ven of gekozen wordt voor de zwaait er de scepter sinds 1 zaal waarin niet gerookt januari 1996. Heerlijke mu- wordt of voor de zaal waar be- ziek, die zonder meer specta- perkt roken is toegestaan. culair moet zijn bij de aan- Het inschrijfgeld bedraagt vang van het concert. ƒ30,- per paar en kan voor de aanvang aan de zaal worden Piet Struijk voldaan. Hoewel het Boskoopse streekmannenkoor zelf een trouw publiek heeft, was de Dworjetsky toegevoegde waarde van het bekende Westlands Mannen koor beslist de oorzaak van een zo overvolle Ontmoe- tingskerk. een ’must’ en noodzaak een pu bliekstrekker te hebben. ‘Ho sanna1 (Gouda) had twee we ken geleden dwarsfluitiste Berdien Stenberg als pu bliekstrekker en ‘De Gouwe- stem1 (Waddinxveen) had za terdag de bekende pianist twintig concerten per jaar. zitting aanvangt. Tussen half Jan Vayne. Niettemin genoot het publiek Dat dit alles extra kosten met met volle teugen van ‘La Mo- zich brengt uit zich in de toe- rette1, ‘De Glazen Stad1, het bonnen die in de zaal gekocht gangsprijs. Maar die is voor de meeste koorliefhebbers nauwelijks meer een drem pel. zegt. Piet Struijk was de aartsvader van dit koor. Het koor werd befaamd door het optreden in de toenmalige ‘De Gouwe Sanghers1 vinden NCRV-tv-serie ‘De Glazen het niet erg hun publiek al Stad1. Piet Struijk compo- eerder uitgevoerde werken neerde speciaal daarvoor het voor te schotelen, zoals het overbekende lied ‘De Glazen ‘Old Black Joe‘, de‘Jacobslad- Stad'. der1 en het hoogst amusante Nu, ruim dertig jaar later, is ‘Der Apotheker1. nog altijd een landelijk be grip. De aanvankelijke in- dnik dat groot en massaal niet altijd mooi hoeft te zijn (het koor telt 120 leden) werd al gauw weggenomen toen het koor Ouvrez uit ‘Le Re demption1 van Charles Gou- ■I /T nnciKno? 1 1 1 -- --■ j

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13