49,- 69,- ^99? Droomwens gaat met 'Biff' in vervulling Certificaat Van der Werf Gratis koffie met koek Gratis attentie voor de kinderen Gratis thuis bezorgd* Deborah Bom vertelt in bibliotheek Boskoop over Navajo-indianen Geld gestolen uit winkel ANBO-nota ouderenbeleid vasstgesteld 'Heeft God u lief?' Waddinxveense cluster op bedrijvenbeurs in Boskoop Van Daalgroep deelnemer aan Jamboree On The Air 4 Boot kreeg bijnaam van overleden vriend i M Stil met I Gouda, tel.: 0182 599 306 MM ’t leukste woonadres van Gouda e 4 (bij Praxis), 2802 AA PAGINA 19 WOENSDAG 15 OKTOBER 1997 pen als een bepaald project van de grond moet komen. Met een kraan wordt de 'Biff' in het bijzijn van familie en vrienden ter hoogte van het Rijneveld te water gelaten. pÉJ, A OPENINGSTIJDEN vr. za. MÉM Van 159,- voor I mi di. 9.00 tot 18.00 uur 9.00 tot 18.00 uur 9.00 tot 18.00 uur 9.00 tot 21.00 uur 9.00 tot 21.00 uur 9.00 tot 17.00 uur de Fabeltjeskrant ook, vandaar dus de naam. Ruim een jaar ge leden vond de vriendengroep na veel zoeken een boot die hen be viel. ’Eén van ons had gehoord dat er in Hoek van Holland er gens achter op een tuinderij een kruiser lag. Wel volledig total loss’, vertelt Aijan. *Wij erheen deskundige adviezen van de va der van Marco. Met name wat betrof het interieur, want hout heeft nu eenmaal de gewoonte dat het krimpt of uitzet door droogte of vocht. Het clubje mocht in de loods van de firma van Teylingen aan het Voshol de hele winter aan de boot wer ken. ’De uren die wij er met el kaar hebben ingestoken zijn in middels niet meer te tellen’, constateert Aijan. ’Zeg maar dat al onze vrije tijd er in zit. En het leuke is eigenlijk dat on ze familie en omgeving al net zo enthousiast werd als wij. Ook hadden er vier van ons al een vriendinnetje, die hebben alle- Betreft voluminieuze artikelen en bezorgen in de plaats van de vestiging Van 99,- voor WO. do. STELLINGKAST Chroom voor keuken of badkamer KRUK STAR Naturel of zwart, in hoogte verstelbaar BED CHARLY blauw metaal 90x200 cm 2-ZITSBANK/SLAAPBANK MANUELA in 5 kleuren Soms moest je een paar weken wachten voordat je weer verder kon’, vertelt Aijan. ’Overal hangt een prijskaartje aan en als dan de pot weer leeg was ke ken we elkaar weer diep in de ogen en trokken dan maar weer onze portemonnee open. De vriendenclub gaat straks niet onvoorbereid het water op. Onder al het handwerk door werden ook de vaarregels in het hoofd gestampt. Een vaarbe wijs blijkt voor dit type boot en van dit formaat nog niet nodig te zijn. Ook heeft de boot een keuring ondergaan om te zien of alle bouw en verbouw vol gens de nu geldende strenge re gels is gebeurd. Voor de defini tieve ligplaats voor de boot is nog geen oplossing. Er blijken meer boten dan ligplaatsen te zijn. Maar Marcel van der Werf, het manusje van alles, schijnt nog een adresje te we ten. Voorlopig ligt de boot nu in Bodegraven. Nadat het casco tijdens de carnavalsoptocht al een ritje door Boskoop maakte, begon de boot begin september per trailer vanaf het bedrijf van de familie Droog aan het Voshol via het Rijneveld aan de tocht richting Gouwe. Daar werd de kruiser voorzichtig te water ge laten en door de ouders van Marco van Ooi gedoopt. Een mooi en vooral ontroerend mo ment als blijvende herinnering aan hun zoon Marco en hun vriend Biff die tijdens zijn leven zo nauw bij de voorbereidingen van dit schip betrokken is ge weest. Het ’Ik doop u Biff en wens u een behouden vaart’ kreeg op dat moment een heel diepe betekenis. Inmiddels zijn er al een paar proefvaarten ge maakt. De algemene indruk van het vriendenteam is una niem dat het ontzettend goed gaat. Gewoon gaaf. certificaat heeft behaald. Directeur Leon van der Werf: ’Dat we nu het ISO- certificaat hebben behaald betekent niet dat we opeens achterover kunnen gaan leunen, want aan de norme ringen zullen we continue moeten voldoen. Van der Werf Schilders gaat overi gens een nieuw pand be trekken: aan de Dorpsstraat 156 te Hazerswoude. Zo staken een paar jaar geleden Ook de andere zes jongens heb- Marco, Collin, Paul, Marcel, 1 j 1 en na lang denk- en rekenwerk zagen wij er wel wat in. De gro te vraag was alleen: hoe krijgen we die boot in Boskoop?’ Ze kozen tenslotte voor de weg over het water. Toen de boot in het water lag maakte het schip gelukkig niet al te veel water. Maar de motor was absoluut niet in beweging te krijgen. Goede raad was duur maar met behulp van een klein buiten- boordmotortje begonnen de jon gens uiteindelijk toch aan de tocht naar Boskoop. Door de ge ringe snelheid kwamen ze de eerste dag niet verder dan Avifauna. ’Daar hebben we de boot afgemeerd maar er wel een bord bijgezet dat BI ’ie de volgende morgen weer weg zou varen. Want we waren bang dat één of ande re onverlaat ons bezit als oud roest zou wegslepen.’ Van Avi fauna naar Boskoop was ver volgens een peüleschil. En bij de overscheping aan het eind van het Rijneveld/Ridder- buurt stond Arno Droog inmid dels klaar om het vaartuig van 7,5 meter lengte en een breedte van 3 meter uit het water te ta kelen en per trailer naar de fa- milieboerderij aan het Voshol te brengen; Tiaar zagen we pas goed in wat voor een beroerde toestand de boot was’, zegt Ar jan. ’Maar het maakte de uitda ging nog groter!’ De taken wer den snel verdeeld. Marcel en Arie zouden zich met de kiel van de boot gaan bezighouden. Collin en Paul werden verant woordelijk voor het interieur. Ewald en Arjan wierpen zich op de motor en andere technische zaken. Daarbij maakte het ze stal dankbaar gebruik van de BOSKOOP - In het kader van Tiet jaar van het reizen’ houdt de bibliotheek in Bo skoop weer een lezing. Woensdag 22 oktober, van 20.00 tot 22.00 uur, vertelt Deborah Bom in de biblio theek over haar ervaringen bij de Navajo-indianen. Na vier jaar kunstgeschiede nis gestudeerd te hebben, is zij in 1989 naar Amerika ver trokken. Daar is ze na veel omzwervingen op het Navajo- reservaat in Arizona terecht gekomen. Doordat ze daar als gids bij een paardenranch kon werken, kreeg ze de kans om lange tijd bij en met de Navajo-indianen te leven. Hierdoor heeft ze veel gebrui ken, ’riten’, ceremonies en an dere zaken van heel dichtbij meegemaakt. Teruggekomen in Nederland dels ruim zes jaar bestaat, een oplossing voor gevonden. Om te beginnen stopte men per per soon 500 gulden in de pot. Uit gaven werden alleen gedaan als iedereeen het er mee eens was. Daarbij speelde ook mee dat zij inmiddels in bezit waren geko men van de originele tekening van de boot en ook van het type benzinemotor. Zodat ze tussen door ook nog even op zoek ging naar bepaalde authentieke on derdelen. Als dat niet lukte pro beerden ze aan de hand van de tekeningen dat betreffende on derdeel zelf te maken. ’Bepaal de motoronderdelen waren soms echt moeilijk te krijgen. HAZERSWOUDE - Afgelo pen week heeft Van der Werf Schilders BV uit Ha zerswoude officieel het ISO- certificaat in ontvangst ge nomen. Dit vond plaats in het schildersmuseum in Sassenheim waar tevens het 90-jarig bestaan van het bedrijf werd gevierd. Van der Werf Schilders is het eerste schildersbedrijf in de regio dat het ISO-9002 BOSKOOP - Onlangs is inge broken in een winkel aan de Burgemeester Colijnstraat. Men heeft aan de achterzijde een raam opengebroken om binnen te komen. Een geldbe drag is verdwenen. Diezelfde nacht werd ook in gebroken in een bedrijf aan de Galerij en zijn de dieven binnengekomen door een deurruit in te slaan. Een faxapparaat en geld is meege nomen. In de Von Sioeboldstraat werd op 8 oktober een auto opengebroken, waarna een radio-cd speler eruitis ge haald. WADDINXVEEN/BOS- KOOP - De bedrijvenbeurs Midden-Holland en Rijnland1 wordt woensdag 29 en don derdag 30 oktober gehouden in het ITC-Intemational Tra de Center in Boskoop-Ha- zerswoude. Inmiddels hebben volgens de ondememerskring Industrieel Contact Wad- dinxveen (ICW) voldoende bedrijven uit Waddinxveen ingeschreven om samen een cluster te vormen. Deze be- drijvencluster zal door zijn ontwerp en door de activitei ten er omheen - zoals live muziek - waarschijnlijk veel bezoekers trekken. BOSKOOP/WADDINXVEEN - In de vorige week woensdag middag 8 oktober gehouden algemene ledenvergadering van de afdeling Waddinx- veen-Boskoop van de ANBO - de bond voor alle vijftig-plus- sers - is de eigen nota ‘Ge wenst Gemeentelijk Oude renbeleid in Waddinxveen* vastgesteld. In 43 stellingen - onderver deeld in de hoofdstukken huisvesting en woonomge ving, verkeer en vervoer, in komen, arbeid, welzijn, edu catie en leeftijdsdiscrimina tie, ouderenzorg - wordt getracht een bijdrage te leve ren aan het gemeentelijk be leid op het gebied van de leef situatie van ouderen. Nadat in een eerder stadium aan al le politieke partijen in de ge meente Waddinxveen en Bo skoop het ANBO-verkiezings- manifest ten behoeve van hun verkiezingsprogramma’s werd toegezonden, heeft het afdelingsbestuur van de AN BO onder goedkeuring van de ledenvergadering - ge meend thans deze notitie aan het Waddinxveen gemeente bestuur te moeten overleggen vanwege de begin volgend jaar te houden gemeente raadsvergadering en het in middels vastgestelde ge meentelijke beleidsplan 1998-2001. Er bestaat van wege de vergrijzing van de bevolking namelijk behoefte aan een passend voorwaar denscheppend integraal ou derenbeleid, dat ouderen in staat dient te stellen zo lang mogelijk en zelfredzaam deel te nemen aan de samenle ving. ‘De daartoe in de Over gangswet Verzorgingshuizen neergelegde aanzetten kun nen enkel en alleen effect hebben als ook het gemeente lijk beleid daarop wordt afge stemd1, aldus de ANBO-afde- ling Waddinxveen-Boskoop. de Fabeltjeskrant en hun daar- vaar- dïgheden. Marco kon uitste kend houtbewerken. ’Biff uit BOSKOOP In heel Neder land is in de week van 5 tot 10 oktober het boekje ’Levensbe langrijke vragen’ huis-aan- huis bezorgd. Enkele leden van de Christelijke Gerefor meerde kerk staan op zater dag 18 oktober op de markt te Boskoop om met belangstel lenden over dit boekje te pra ten. Op zondag 26 oktober wordt in de Gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat 78 in verband met deze vragen een welkomstdienst gehouden. Daarin geeft dominee J.P.van de Boomgaard een antwoord op de vraag: ’Heeft God u lief?’ Iedereen is welkom. De dienst begint om 16.00 uur. maal keihard meegewerkt. En de oma van Marcel is al weken bezig met het maken van kus sens voor het interieur. De kajuit van de boot is omge bouwd en ingericht naar het idee van een zeer ruime cam- pingwagen. Dus veel zit- en slaapplaatsen voor tien perso nen’, meldt Arjan. ’Ook het dek is behoorlijk aangepast en het kajuitdak extra verstevigd zo dat boven de kajuit een flink zonneterras is ontstaan.’ Zo’n casco-boot weer in een vaarbare staat terug brengen kost niet alleen veel tijd maar ook geld. Ook daar heeft deze hechte vriendenclub, die inmid- BOSKOOP - Het zend- j amateurgebeuren van de scouting, de Jamboree On The Air (JOTA), vindt dit jaar plaats op 18 en 19 oktober. Net als in de afgelopen jaren, is ook de Mr. van Daal- groep daarbij van de par tij. In de eerste plaats is deze happening voor de j scouts zelf, die hun spel afstemmen op dit unieke gebeuren. De jongere le den zullen met porto foons ervaren wat zen- den en ontvangen is, ter wijl de oudere leden ook t daadwerkelijk aan de zender kunnen zitten om j contact te maken met I scouts uit heel de wereld. De Mr. van Daalgroep heeft in het kader van de Jota weer twee regionaal bekende zendamateurs uitgenodigd. Fred Jacobs en Han Jongeburger zul len de jeugdleden van deze scoutinggroep weg wijs maken op de zender. De oudere leden zullen daarom in de week voor de Jota de zendmasten gaan pionieren, want het is de bedoeling om met j twee zenders de lucht in te gaan. Voor de korte af stand is dat een FM-zen- der, waarmee alleen scoutinggroepen in Ne derland zijn te ontvan- gen. De andere zender, een kortegolf zender, is bedoeld om internationa le contacten te maken. Iedere zender heeft zijn specifieke zendmast no dig. Naast deze twee zenders maakt de Mr. van Daalgroep ook nog I gebruik van Pocket Ra dio, een combinatie van t een bericht, ingetypt op een computer, via de zender elders op het scherm te toveren. Te vens zal er een telexver- binding tot stand ge bracht worden en ge werkt worden portofoons. De Jota zal dit jaar voor de veertigste keer geor- ganiseerd worden en I heeft daarom een feeste- I lijk tintje. De happening begint zaterdag 18 okto- j ber om middernacht en i gaat door tot zondagmid- dag twee uur. Pas dan f zal bij de Mr. van Daal- groep de zender tot zwij- gen worden gebracht. Ie dereen mag een kijkje komen nemen, maar op zaterdag tussen 9.30 uur en 12.00 uur en tussen 13.30 en 17.00 uur is de tijd gereserveerd voor de jeugdleden en kunnen de bezoekers niets zien, om dat de zendkamer vol zit met jeugdige scouts. begon ze met het geven van lezingen om op die manier mensen met de cultuur van de Navajo’s kennis te laten maken. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere haar ervaringen als blanke vrouw tussen de Navajo’s, de rol van de Navajo-vrouw, de weef- en sieradenkunst, de manier van leven en de vele tradities en gebruiken. Tij dens de lezing wordt gebruik gemaakt van eigengemaakte dia’s, video’s en materialen zoals originele sieraden. Kaarten voor deze avond kunnen, tijdens openingstij den, voor 5 gulden aange schaft worden aan de balie van bibliotheek te Boskoop. Dames van de leeskring krij gen 2,50 gulden korting. Voor meer informatie: 0172- 213170. ben bijnamen, die gekoppeld Arie, Éwald en Aijan de koppen zijn aan figuren uit de serie van bij elkaar. Ze wilden proberen om ergens een oude boot op de bij behorende technische kop te tikken, de boot volledig restaureren en er vervolgens mee het water op. In die voorbereidingstijd kwam Marco van Ooi door een ^B ernstige ziekte te overlij den. Dat veroorzaakte een SB behoorlijke schok, maar eensgezind besloten de anderen toch met het plan door te gaan. Eens te meer om de herinne ring aan hun vriend levend te houden. Een naam voor de toekomstige boot was vervolgens snel gevon den. De boot zou ’Biff gedoopt worden. De bijnaam van Marco. BUREAUKLEMLAMP JOB Zwartofwit -4 FLY BOSKOOP - Vriendschap is van alle tijden en kan soms tot iets moois uitgroeien. Mede door het rijke vereni gingsleven dat Boskoop kent, ontstaan er soms zulke vriendschappen. Zoals op het scoutingcentrum De Schouw, maar dat hoeft zich niet te beperken tot het scoutinggebeuren. Ook jongeren van buiten de vereni ging zijn altijd een welkome gast om een handje te hel- Van 899,- voor I 4 I SLAAPBANK AKITA Bed met lattenbodem en futonmatras 120x200 on

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19